Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā
Foto

Nelietība

Jānis Miezītis
03.02.2016.
Komentāri (26)

Pievienot komentāru

Lapas:    1   Rādīt komentārus, sākot ar: pirmo | pēdējo

Dabas bērns

06.02.2016. 17:20

»

Vo

Apgaismības patoss - kas tas par zvēru...


Nils Bors apgalvoja, ka liela patiesība ir tāda, kuras pretstats arī ir liela patiesība. Tas sasaucas ar sintēzes veidošanos no tēzes un antitēzes.

Materiālismu un ideālismu var uzskatīt par tēzi un antitēzi. Diži cilvēki, kas raugās uz pasauli bez duālisma "brillēm", spēj šos abus nosacīti apvienot (nosacīti, tāpēc ka šie abi -ismi pēc būtības viens otru izslēdz).

Rainis tāds bija, par to esmu pārliecināts; vai tāds bija Markss - nezinu. Nav pamata neticēt Priedīša apgalvojumam, nav arī pamata ticēt tam.

Lielākā problēma, ka šādu cilvēku sacīto spēj saprast tikai tas, kas pats izkāpis no duālisma važām. Visi pārējie iesprūst vienā no sintēzes galapunktiem, jo kopskatu nespēj tvert. Lieki teikt, ka "visi pārējie" ir 90 un vairāk procentu.

Pat ja Markss - saskaņā ar Priedīša sacīto - arī bija viedais, tad sekojošajā marksismā-ļeņinismā neko tādu nesaskatu. Tur sintēzes vienotā manifestācija ir pazudusi.

Turklāt, ja visam saknē netiek saglabāta dvēseles nemirstības ideja, ir grūti rast dabisku pamatojumu cēlai rīcībai. Var ideoloģiski mēģināt iepotēt visu ko, taču bez attiecīgiem pamatiem attiecīgo māju nav iespējams uzbūvēt.

Atbildēt

Vo

06.02.2016. 15:19

»

DENISS K.

No profesora Stikla kalna sveiciens autoram: "Pretruna...


Apgaismības patoss - kas tas par zvēru?
Ko tad šis ar tādu patosu apgaismo?
Ja "Raiņa personību nedrīkst traktēt vienpusīgi – materiālistiskajā vai ideālistiskajā rakursā", tad kāds tad ir tas trešais rakurss, kurā tas Rainis būtu jātraktē?
Sieviete vai nu ir stāvokli, vai nu viņa nav stāvoklī, nekāds trešais rakurss, kurā sievieti traktēt nav. Bet ir gadījumi, kad sieviete ir stāvoklī, kaut arī pati to nezin. Tāpat var būt gadījumi, kad cilvēks - ideālists sevi uzskata par materiālistu un mutiski aizstāv materiālismu, bet reāli dzīvē vadās no ideālisma principiem un ideāliem.

Atbildēt

DENISS K.

06.02.2016. 12:10

No profesora Stikla kalna sveiciens autoram: "Pretruna
Marksa personībā savienojās it kā fundamentāla pretruna. Marksa oriģinālajā intelektuālismā un dvēselē ietilpa no vienas puses Apgaismības patoss ar bezgalīgo ticību racionālajam. No otras puses – revolucionārs romantisms, noraidot buržuāzisko naudas racionālismu un racionālismu vispār. Marksa personība nav pareizi izprotama bez šīs šķietamās pretrunas. Turklāt šī škietamā pretruna ir tā izpausme, kas Marksu darīja garīgi lielu un varenu, pavēra ceļu viņa oriģinālajām koncepcijām. Padomju laikā centās noslēpt Marksa Apgaismības patosu. Runāja par „jauno Marksu” un „jaunā Marksa” meklējumiem. Taču reāli minētā šķietamā pretruna saglabājās visu mūžu. Ne velti Marksa polulārākais cilvēces ģēnijs ir Prometējs.
Tāda šķietama pretruna bija arī Rainī. To latvieši neprata ne saskatīt, ne novērtēt. Latvieši saskatīja tikai vai nu materiālistisko orientāciju vai ideālistisko orientāciju. Stulba vienpusība Raiņa personības izpratnē ir savdabīga klasika latviešu literatūrzinātnē. Latviešu „zinātnieku” aprobežotību pat nespēja koriģēt un novērst Raiņa interešu reālā materiāla iekšējais pretrunīgums: vācu romantisms no vienas puses un marksisma proletariskās ideoloģijas racionālais pragmātisms no otras puses. Šī materiāla pretrunīgums nestimulēja „zinātniekus” padomāt, ka Raiņa personību nedrīkst traktēt vienpusīgi – materiālistiskajā vai ideālistiskajā rakursā. Latviešu „zinātnieki” (Kalniņš, Hausmanis, Grīnuma, Viese) spēja vāvuļot tikai vienā virzienā, restaurējot zinātniskuma jaunu tipu: zinātniskuma sintēzi ar latviski specifisko šarlatānismu.

Atbildēt

nu nebrauc tak grāvī

04.02.2016. 18:52

»

paga paga

Materialisti ir cilveki, kas uzskata, ka nauda dara brivu un tad var pieversties garigumam.Butibaa materialisti var but loti garigi cilveki. Un idealisti nemaz netic pecnaves dzivei, tur nu autors iebraucis gravii


Garīgumam nevar pievērsties. Tas vai nu ir iekšēja vajadzība, vai nekāda cita pievēršanās nelīdzēs. Pasaules uzbūves garīgās sākotnes aksioma ir dvēseles mūzība, bet tas neattiecas uz falšo EGO personību, kas mājo smadzenēs - tā nomirst kopā ar ķermeni. Ko domā EGO ideālisti vai materiālisti nav svarīgi, jo cilvēks, kas sadzird dvēseles balsi un atbilstoši rīkojas jau ir garīgs. Dieva saprāta kvants ir katrā cilvēkā, bet ne katrs spēj to atklāt. P.S. Ja tautai nav garīgās izglītības, tad nelieši viegli uzkundzējas.

Atbildēt

paga paga

04.02.2016. 17:22

Materialisti ir cilveki, kas uzskata, ka nauda dara brivu un tad var pieversties garigumam.Butibaa materialisti var but loti garigi cilveki. Un idealisti nemaz netic pecnaves dzivei, tur nu autors iebraucis gravii.

Atbildēt

Hu-hu

04.02.2016. 14:18

»

Ha-ha

Loģika...


Nu bet loģiski!

Autors ar savu rakstu ir atklājis patiesību A.Priedītim un tādējādi kļuvis par A.P. lielāko ienaidnieku. Tāpēc A.P. autoru apsaukā. Viss ir saskaņā ar Tevis sacīto.

Atbildēt

Va(i)ra

04.02.2016. 13:27

»

Kāds zems nelietis es esmu! Citāts.

Lai cik pārliecināts savā materiālismā nebūtu cilvēks, tomēr pastrādātās nelietības nonāk konfliktā ar viņa zemapziņā esošo morālo vērtību apjausmu, ko mēdz dēvēt par sirdsapziņu...


Teiktais šeit ir vienīgais variants, kā lielos neliešu padarīt trakus un viņi nojūgsies paši. Proti, kā viņi tiek pie lielās mantas un naudas, viņi nojūdzas un sajūk prātā. Viņu sirdsapziņa deg "zilās liesmās", viņiem bail nomirt, jo nevar paņemt līdzi lielos naudas maisus.
http://www.la.lv/zemi-sadalis-bet-kas-spes-nopirkt-

Atbildēt

Ha-ha

04.02.2016. 13:18

»

Autors

Vai augsti izglītotais A.P. spēj tikai apsaukāties un ņirgāties, vai arī loģiski pamatot savu viedokli...


Loģika
Patiesības atklāšanā ir stingra loģika. Tas cilvēks, kurš atklāj patiesību citam cilvēkam, kļūst šī cita cilvēka lielākais ienaidnieks. Patiesība ir sāpīga. Grūti samierināties ar patiesību. Vēlamies kādu sodīt par to, ka mēs nesapratām patiesību. Visvieglāk ir sodīt patiesības atklājēju. Viņš arī visvairāk asociējās ar rūgto patiesību. Viņš pirmais (un ne reti vienīgais) saņem sodu par patiesības atklāšanu.
Patiesības atklāšanā stingra loģika ir ne tikai individuālajā līmenī, bet arī kolektīvajā līmenī. Tautas līmenī. Arī tautai nepatīk uzzināt patiesību par sevi. Arī tauta vēlas kādu sodīt par patiesības atklāšanu. Skaidrs, ka arī tauta vispirms soda patiesības atklājēju. Tautas lielākais ienaidnieks kļūst patiesības atklājējs.

Atbildēt

04.02.2016. 13:03

»

piekrītu

piekrītu autoram. paldies. pati biju savās domās sadalījusi mazliet citādi - cilvēki, kuri spēj mīlēt, un kuri nespēj. Jo naudas mīlestība, nav mīlestība. Tas, ka jēdziens ir izkropļots, maldina cilvēkus. Audzinot bērnus, esmu sapratusi, ka viss patiesībā ir daudz vienkāršāk - labs ir labs un slikts...


Vienkāršāk. Ir ļaunais un labais, to nevar iemācīt atpazīt, to apgūst. Cik labi, ka ir ļaunais, lai varētu novērtēt labo.

Viņi - labais un ķaunais ir līdzvērtīgi labi. Tikai jaiemācās, kad izmantot labo un kad ļauno. Tas jāiemācā pašam.

Nekad nav tā, ka ir tikai labi, vai slikti. Viņi ir abi reizē un vienā laikā. Parējais ir šķietamība.

Atbildēt

piekrītu

04.02.2016. 12:37

piekrītu autoram. paldies. pati biju savās domās sadalījusi mazliet citādi - cilvēki, kuri spēj mīlēt, un kuri nespēj. Jo naudas mīlestība, nav mīlestība. Tas, ka jēdziens ir izkropļots, maldina cilvēkus. Audzinot bērnus, esmu sapratusi, ka viss patiesībā ir daudz vienkāršāk - labs ir labs un slikts ir slikts (nav nekāda mazākā no ļaunumiem), bet vēlāk labais ar ļauno it kā apmainās vietām un cilvēki sajauc šos abus un vairs nespēj redzēt pasauli, lietas, sevi skaidri. tad viņi metas visādos meklējumos, meklē, meklē, tiek aizvesti vēl daudz tālāk no patiesības, viļās, zaudē cerību, pakļaujas vairākumam, jo nav spēka avota, lai turētos pie tiem ideāliem, ar kādiem, es ticu, katrs ir nācis šai pasaulē.

Atbildēt

04.02.2016. 11:31

»

Eduards Lunis

---Izlasiet CILVĒKTIESĪBU DEKLARĀCIJU un viss būs skaidrs pat vistrulākajam...


Galvenais ir nepieaicināt Latvijas glābšanā "vistrulākos", jo tie to var vēlak pārdot Latviju atkārtoti, vai nozagt kā Lembergs.

Ko pasāksit pret Lemberga naudu. Vai ir likt ko pretīm tai?

Kā atšķirt trulu cilvēku no netrula?

Vai nelieši arī drīkst piedalīties Latvijas vispasaules glābšanā?

Atbildēt

04.02.2016. 11:27

»

Vo

Materiālistiskā pasaules uzskata traģisko tukšumu un bezcerību samērā labi atspoguļo šis dzejolis...


Nesen pierādīts, ka sirds arī domā, ka tai ir līdzīgi nervi kā smadzenēm.

Lai cilvēks gudri izskolotos par nelieti, lai gūtu panākumus vai izdzīvotu, visgrūtak tikt galā tieši ar šiem sirds nerviem - "sirds domām", nevis loģisko prātu, kuru vada pārliecība.

Kas atgriežas no kara, kur bijis nepieciešams slepkavot, atgriežoties mierīgā dzīvē, "sirds domas" mokoši moca tos, kas nespēj pielāgoties.

Atbildēt

Eduards Lunis

04.02.2016. 11:26

---Izlasiet CILVĒKTIESĪBU DEKLARĀCIJU un viss būs skaidrs pat vistrulākajam!
--lAI NEBŪTU JĀREDZ ŠĀDI MURGI , JĀDARA ŠĀDI:
2016. G.4.MAIJĀ,RĪGĀ, PRETIM OKUPĀCIJAS MUZEJAM, PL-14-OS NOTIKS-
LATVIJAS GLĀBŠANAS SAPULCE !
SAPULCES MĒRĶIS-NEVARDARBĪGA LATVIJAS VARAS MAIŅA.TIKS IZVEIDOTA PAGAIDU VALDĪBA ,ESOŠĀS NELIKUMĪBAS VIETĀ!
AICINĀTI PIEDALĪTIES VISI LATVIJAS CILVĒKI!
Latvijas glābšanas komisija.tel.65038743

Atbildēt

Vo

04.02.2016. 10:50

Materiālistiskā pasaules uzskata traģisko tukšumu un bezcerību samērā labi atspoguļo šis dzejolis:
CILVĒKA SMADZENES.
Smadzenes - balti pelēka viela
Smadzenes - tas taču tik pat kā māls,
Audi un asinis, pelēka masa,
Smadzenes, izskatās gandrīz kā māls.
Sakiet, kur atrodas cilvēku sāpes?
Sāpes, tie tikai smadzeņu murgi!
Sakiet, kur atrodas cilvēku laime?
Laime, tie tikai smadzeņu murgi,
Pelēkās vielas, kas līdzinās māliem.
Sakiet tad beidzot, vai cilvēku mokām -
Šīm sāpēm un laimei, kas ir tikai murgi,
Labāk nebūtu pielikt reiz punktu,
Pārvēršot smadzeņu masu par māliem?
Akmeņi sadrūp bez ciešanu nastas,
Akmeņi neprot, ne raudāt, ne smiet,
Akmeņiem labi - nav pelēkās masas,
Smadzeņu masas, kas liktu tiem ciest.
Tikai cilvēkiem asiņo sirdis,
Tikai cilvēki mokās mirst
Ļaunā, pelēkā smadzeņu masa
Liek cilvēkam sajust,cilvēkam ciest.

Atbildēt

04.02.2016. 10:31

»

Autors

Vai augsti izglītotais A.P. spēj tikai apsaukāties un ņirgāties, vai arī loģiski pamatot savu viedokli...


Lai atbrīvotos no A.P. līdzīgiem un A.P. paša nepieciešams garš, melns ādas mētelis, neģene un mauzeris.

Atbildēt

Autors

04.02.2016. 09:21

»

A.P.

Kā rodas tādi kadri, kuri var uzrakstīt šādas šausmīgas muļķības: "Ideālisti ir cilvēki, kuri tic Augstākajam saprātam, cilvēka dvēselei un pēcnāves eksistencei. Šī ticība dod jēgu viņu dzīvei un rada veselu virkni no tās atvasinātu ideālu, saskaņā ar kuriem tad šie cilvēki dzīvo, kam kalpo un kam ir...


Vai augsti izglītotais A.P. spēj tikai apsaukāties un ņirgāties, vai arī loģiski pamatot savu viedokli?
Vai jūs variet ar materiālismu pamatot tādus ideālus, kurus cilvēks- materiālists vērtētu augstāk par savu kailo dzīvību un kuru dēļ cilvēks- materiālists būtu gatavs ziedot savu labklājību, veselību vai dzīvību? Vai jūs varat atrast materiālismā pamatojumu tam, ka cilvēks nes upurus savas tautas, tēvzemes, visas cilvēces, zinātnes progresa, gaišās nākotnes u.tml. ideālu vārdā? Pamatojiet, kāpēc nāvei un pilnīgai iznīcībai nolemtam indivīdam būtu kaut kādā veidā jāuzupurējas un jāziedo sava labklājība, savas personīgās intereses vai pat sava dzīvība citu, tādu pašu iznīcībai nolemtu indivīdu vai indivīdu kopas labā? Kāpēc šādam indivīdam vispār būtu jāievēro jebkādas morāles normas, ja to ievērošana viņam traucē un ierobežo baudīt savu "vienreizējo un neatkārtojamo" dzīves mirkli un viņa rokās ir vara, kas ļauj palikt nesodītam? Kādēļ cilvēkam-materiālistam ar godīgu darbu būtu jāgādā sev iztika, ja viņam ir iespēja ar varu un viltu piespiest par savu labklājību un baudu gādāt citiem?
Ja jūs visam tam varat atrast pamatojumu materiālismā - lūdzu! Uz priekšu!

Atbildēt

Latvijas elites ideoloģija

04.02.2016. 09:09

Nelietība ir Latvijas elites rūpīgi selekcionēta ideoloģija, kas tieši un netieši tiek izplatīta uz visu tautu, cerībā, ka tāpēc viņus nesodīs un nesauks pie atbildības, jo vissi jau būs netīri. Pretstats nelietībai vienmēr ir patiess garīgums (nekādā zinā reliģiozitāte-tumsonība)

Atbildēt

lauķis

04.02.2016. 07:42

Jebkura reliģija ir opijs tautām.Tāpēc jau arī reliģijas ir izdomātas , skaldi un valdi, ar bezsugas aitām vieglāk tikt galā.

Atbildēt

Dabas bērns

04.02.2016. 07:22

»

U.U.

Primitīvi dalīt cilvēkus un visu pārējo ideālistos un materiālistos var tikai primitīvs cilvēks, kura abrobežotībai var būt visdažādākie iemesli. Tajā skaitā vulgārā marksisma-ļeņinisma ietekme jau no skolas laikiem un beidzot ar zinātnisko komunismu augstskolā. Arī vulgārais marksisms-ļeņinisms visu...


C: "Arī vulgārais marksisms-ļeņinisms visu strikti nodalīja materiālistos un ideālistos. Taču materiālistus neapsaukāja par neliešiem."

1) Būtu gan dīvaini, ja kāds pats sevi apsaukātu par nelieti. Marksisti-ļeņinisti taču bija materiālisti, vai ne?

2) Vulgārais marksisms-ļeņinisms, he, he, kas tas tāds? Vai tad bija vairāki marksismi-ļeņinismi? Kurš tad no tiem visu nenodalīja materiālistos un ideālistos? Atsauce uz pirmavotiem tiks augstu novērtēta.


Atbildēt

Dabas bērns

04.02.2016. 07:14

"Jo vairāk kādā valstī un valsts pārvaldē ir ideālistu, jo labāki apstākļi šīs valsts izaugsmei un attīstībai."

Nu, nu!
Indijā materiālisms ne tuvu nav vairākumā, bet cilvēki dzīvo ļoti nabadzīgi. Pārlieku liels ideālisms noved pie otras galējības.

Par visu pārējo kā cilvēks vienkāršais autoram pievienojos. Nu, varbūt vēl ar piebildi, ka materiālismam arī ir savi ideāli. Cits jautājums - uz kurieni tie ved ...

Atbildēt

U.U.

03.02.2016. 23:03

Primitīvi dalīt cilvēkus un visu pārējo ideālistos un materiālistos var tikai primitīvs cilvēks, kura abrobežotībai var būt visdažādākie iemesli. Tajā skaitā vulgārā marksisma-ļeņinisma ietekme jau no skolas laikiem un beidzot ar zinātnisko komunismu augstskolā. Arī vulgārais marksisms-ļeņinisms visu strikti nodalīja materiālistos un ideālistos. Taču materiālistus neapsaukāja par neliešiem. Tas ir šī murgojuma autora debilitātes produkts, kas var noderēt tikai postcilvēkiem.

Atbildēt

Kāds zems nelietis es esmu! Citāts.

03.02.2016. 21:59

Lai cik pārliecināts savā materiālismā nebūtu cilvēks, tomēr pastrādātās nelietības nonāk konfliktā ar viņa zemapziņā esošo morālo vērtību apjausmu, ko mēdz dēvēt par sirdsapziņu.
------------------------------------------------

Kad valsts vadība mantkārīgos nolūkos apēdusi savu sirdsapziņu, tostarp melīgie visu sugu politiķi, tad parastam cilvēkam – vēlētājam, kas redz šīs nelietības, ir pēdējais laiks kļūt par „nelieti”, lai izdzīvotu.

Būt nelietim nav vienkārši. Godīgam būt ir vienkārši, jo tas neprasa pūļu. Nelietībā un tās attīstīšanā ir regulāri jātrenējas. Jābūt pārliecībai, ka tas tiek darīts pareizi. Neredzot gaismu tuneļa galā (nejūtot ticību politiskajai iekārtai ilgtermiņā) parastais pilsonis ir spiests kļūt par „nelieti”. Jo ciniskāks „nelietis” tas kļūs, jo drošākas izredzes izdzīvot, nepieciešamības gadījumā maksājot kukuļus, atklāti melojot, slēpjot ienākumus, optimizējot nodokļus, liekuļojot.. jo izcilāki panākumi sagaidāmi izdzīvošanas jomā.

Atbildēt

nedomāju,

03.02.2016. 21:17

ka pats to ir sacerējis,kungs nokačājis no interneta...

Atbildēt

hm

03.02.2016. 19:59

...par psihiski normāliem cilvēkiem ... vai tas attiektos uz autoru?

Atbildēt

Lapas:    1   

Jūsu vārds:

Komentāra teksts:

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Kam ir izdevīgi popularizēt tautu izšķīšanu "kausējamā katlā"

FotoTautas brīvība ir atkarīga no nacionālās identitātes spēka. Identitāte ir vērtību sistēma. No vērtībām izriet griba un rīcība - nepakļauties apspiestībai, cīnīties, upurēties.
Lasīt visu...

15

Aizbraukt uz vietu ar skaistu skatu un izslāpušām acīm divatā skatīties uz klienta alkohola pudeli...

FotoPēc Ceļu satiksmes drošības direkcijas (CSDD) statistikas 2019. gadā vadītāji alkohola reibumā izraisīja 173 ceļu satiksmes negadījumus (CSNg) ar cietušajiem, 14 CSNg ar bojā gājušajiem un 232 CSNg ar ievainotajiem. Pēc Eiropas Komisijas statistikas 2018. gadā Latvija pēc ceļu satiksmes negadījumos bojā gājušo skaita bija trešā valsts ES pēc Rumānijas un Bulgārijas.
Lasīt visu...

3

Lai novērstu uzmanību no izgāšanās ar kadastrālajām vērtībām, esam uzmeistarojuši slepenu projektu par jaunu tiesiskuma darba grupu

FotoPiektdien, 7. augustā, Tieslietu ministrija ir iesniegusi izskatīšanai Ministru kabineta sēdē ziņojuma projektu, kas paredz izveidot darba grupu ar valsts tiesisko drošību saistīto problēmjautājumu risināšanai.
Lasīt visu...

18

Neuzskatām par iespējamu piedalīties priekšvēlēšanu aģitācijas pasākumos, kas tiek organizēti svešā valodā

FotoEsam aicināti piedalīties priekšvēlēšanu aģitācijas raidījumos, ko organizē Latvijas sabiedriskie mediji, kas cita starpā iekļauj arī raidījumus, kas notiek svešvalodā, konkrēti - krieviski.
Lasīt visu...

6

Izliksimies, ka esam norūpējušies: valsts prezidenta Egila Levita paziņojums par vēlēšanām Baltkrievijā

FotoLatvija kā Baltkrievijas kaimiņvalsts pilnībā atbalsta baltkrievu tautas dziļo vēlmi dzīvot savā neatkarīgā, brīvā, demokrātiskā un tiesiskā Baltkrievijas valstī.
Lasīt visu...

12

Par dzīves mērķiem un jēgu

FotoKas mēs esam? Kāds ir mūsu dzīves mērķis? Kāda ir jēga cilvēces pastāvēšanai? Atbilstoši savām zināšanām un prāta spējām mēs meklējam atbildes uz šiem jautājumiem vai arī lieki nelauzām galvu ar šādām “muļķībām” un mierīgi dzīvojam tālāk. Tomēr šie jautājumi nav tik maznozīmīgi, kā tas varētu likties ikdienas darba steigas un problēmu pārņemtam cilvēkam. No tā, kādas atbildes mēs sameklējam uz šiem jautājumiem, lielā mērā ir atkarīga mūsu dzīve.
Lasīt visu...

6

Pamēģiniet mums noticēt, ka vislielākajā luterāņu draudzē viss ir gandrīz kārtībā

FotoRīgas Lutera draudze kategoriski noraida medijos izskanējušās interpretācijas par draudzes ilggadējo mācītāju Kaspara Simanoviča un Induļa Paiča darba attiecību pārtraukšanas iemesliem.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Par ko balsot vēlēšanās?

Vatikāna II koncils par katoļu aktīvu līdzdalību politiskajā un sabiedriskajā dzīvē uzsver, ka "visiem pilsoņiem ir jāatceras savas tiesības un reizē pienākums...

Foto

Neizvērtēta un nepamatota kadastrālo vērtību aprēķināšanas reforma ir kaitniecība

Latvijas Patērētāju interešu aizstāvības asociācija uzskata, ka globālās krīzes apstākļos (Covid pandēmijas laikā) finansiāli tiek ietekmēts ikviens...

Foto

Ceram, ka valdība un koalīcija pieņems pareizo lēmumu un atdos mums visu, ko pieprasām

Esam gandarīti par to, ka Amerikas Savienoto Valstu valdība joprojām pievērš uzmanību...

Foto

Kadastrālās vērtības ir “jāiesaldē”

Latvijas nekustamo īpašumu darījumu asociācija LANĪDA aicina “iesaldēt” šā brīža kadastrālās vērtības, lai novērstu negatīvās sekas, kas prognozēto kadastrālo vērtību pieņemšanas gadījumā...

Foto

Pa iznīcības ceļu…

Kāds gudrais reiz uzdevis jautājumu: „Viens mats — vai tas ir daudz, vai maz?” Un pēc tam pats atbildējis: „Ja uz galvas, tad...

Foto

Dabas aizsardzības pārvaldes reforma: ieguvumus nesaskatām, zaudējumi acīmredzami

Vides konsultatīvā padome (VKP), kas apvieno divdesmit nozīmīgākās nevalstiskās vides organizācijas Latvijā, iebilst pret VARAM virzīto Dabas aizsardzības...

Foto

Striķim pietiek, ēšanai nepietiek: Latvijā diemžēl parasti praktizē lāpīšanu ar ielāpiem, kas mazāki par caurumu

Pārsvarā Latvijas sabiedrība ir vai tiek grūsta procentu gūstā. Ja ienākumi...

Foto

Izstrādātie tiešmaksājumu nosacījumi vairāk līdzinās "naudas apgūšanai"

Publiskajā telpā izskanējušie tiešmaksājumu aprēķini nav korekti, tiešmaksājumu sadaļā visvairāk cietīs mazie un vidējie lauksaimnieki, turklāt Zemkopības ministrijas (ZM)...

Foto

Ko lai dara, ja man gribas sev paturēt pusi no grāmatu vākos ielikto apķēzošo sacerējumu pārdošanas cenas?

Jau labu laiku lauzu galvu par grāmatu vākos ielikto...

Foto

Pakļautās Latvijas priekšniekdiletanti infekciozos laikos

Pirms ir sākta ordeņu dalīšana "Par uzvaru pār Covid-19", ir vērts ar vēsu prātu novērtēt pakļautās Latvijas iestāžu un personāliju darbību...

Foto

Kā mēs tērēsim daudzās naudas

Vairāk nekā 10 miljardi eiro jeb gandrīz viens Latvijas gada budžets – tik daudz Eiropas naudas mums līdz 2027. gadam paredz...

Foto

Es apliecinu savu interesi iesaistīties dialogā ar likumdevēju Saeimas organizētā konferencē vai seminārā - tas mums noteikti dos daudz laba

Daru zināmu, ka 2020. gada 2....

Foto

Esam izlēmuši koncentrēties uz ražošanu Latvijā – un tam ir savi iemesli

Šobrīd ir pienācis laiks, kad AS „Agrolats Holding” grupa, kurā ietilpst arī tādi pazīstami...

Foto

Liel un jaun koncertzāl, pa kuras celšn jūs tur kašķe, taisn pirms gad tik atklāt uz Lielo laukum iekš Ventspil

Mēs, kas dzīvo iekš sav ķizgal...

Foto

Nav atbalstāms MK rīkojuma nosacījums par Pasaules tirdzniecības centra ēkas demontāžu

Latvijas Arhitektu savienības (LAS) Padomes locekļi, apspriežot Ministru kabineta rīkojumu Nr. 341 no 18.06.2020. par...

Foto

Eiropas Komisija vērtēs Latvijas ārkārtas stāvokļa atbilstību cilvēktiesībām

Šā gada pavasaris ar Covid 19 un no tā izrietošajām sekām izsita no līdzsvara daudzus. Tiek lauzti šķēpi,...

Foto

Vadzis

Kā saprast teicienu un pat apgalvojumu – «Kad vadzis ir pilns, tas lūzt»? Vai tā, ka ir nepieciešamas pārmaiņas, ka/ja turpmāk neizdosies noturēt paklausībā, ka...

Foto

Tagad mums ir slikti ceļi, bet daudz ierēdņu, kuri balso par to, lai nekas nemainītos

Divas lietas. Arī it kā nesaistītas, bet par to pašu. Attīstības Par kabatas...

Foto

Meklējam viedu taktiku ēnu ekonomikas līmeņa mazināšanai

Pagājušais – 2019. gads iestādei bija nopietns pagrieziena punkts, kad tika izstrādāta jauna Valsts ieņēmumu dienesta (VID) attīstības stratēģija...

Foto

Sauksim visas lietas īstajos vārdos

Kas katram no jums ir tas mīļākais un dārgākais? Protams, vispirms tā ir paša personīgā āda. Pēc tam bērni, sieva, ģimene....

Foto

Kremļa vēstniecība nāk palīgā: noderīgie idioti cieš zaudējumus „Piebaltijas” infokara frontē

Latvija ir uzsākusi sparīgu cīņu pret  Kremļa izplatīto dezinformāciju. Par drošību un  veselīgu mediju vidi atbildīgās...

Foto

Kam ir izdevīga ārkārtas situācija, jeb kā tiek radītas dzīres mēra laikā?

Saeimas pēdējā ārkārtas sēdē 9. jūlijā, tika izskatīti pieprasījumi par konkrētiem faktiem saistībā ar...

Foto

Mēs dzīvojam melu sistēmā

Es Jums pastāstīšu, kā veido melu ziņas. Melu sistēmu. Tikai ar dažiem piemēriem. Kaut to ir daudz....

Foto

Pareizu ceļu ejam, biedri Svece

Atbalsta vēstule pasaules progresa vēsmu nesējiem, nenogurdināmiem cīnītājiem pret verdzības laiku mantojumu, rasismu un citiem -ismiem....

Foto

Par ko Covid piemaksas Ieslodzījuma vietu pārvaldē?

Izlasīju internetā: "Fiskālās disciplīnas padome: valsts atbalsts Covid-19 pēckrīzes pasākumiem lielākoties ticis valsts sektoram un uzņēmumiem.”...

Foto

Vai Ļeņina ielā 59 (blakus Stūra mājai) dzīvoja čekisti?

Es te veicu nelielu izpēti. Iepriekš publicēju aicinājumu atsaukties zinošus cilvēkus, kas varētu paskaidrot, vai Ļeņina ielā...

Foto

Pēdējais laiks mēģināt iegūt politisko kapitālu no prettiesiskā nekustamā īpašuma nodokļa tēmas

Līdzšinējā nekustamā īpašuma nodokļa (NĪN) piemērošanas kārtība ir jāreformē, un jāievieš neapliekamais minimums primārajam...

Foto

Dievapziņa - strīdēties vai mēģināt saprast?

Katram no mums ir sava patiesība jeb pasaules uzskats, ko esam izveidojuši no lasītā, redzētā, dzirdētā, skolā iemācītā un pašu...

Foto

Uz politiskā feļetona tiesībām: pašpasludinātā virsvadoņa dekrēti par Teikas apkaimi

Es, Viedais Manels, turot roku uz Latvju nerātnajām dainām, pasludinu sevi par Teikas virsvadoni un zvēru...

Foto

Tālmācību nepieņemamības pamatojums

Tālmācību (attālinātās “online” izglītības) nepieņemamības pamatojums jeb krievu neoliberālis prognozē klātienes izglītības elitarizāciju un apgalvo, ka līderiem nav jābūt pārāk daudz un tāpēc...

Foto

Nekustamā īpašuma astrālās vērtēšanas līkloči

Šobrīd Latvijā nekustamo īpašumu kadastrāli vērtē atsevišķi – ēkas/būves un zemi, kas ir pretrunā ar pasaulē pārsvarā pieņemto praksi un Latvijas...

Foto

Latvijas Nacionālā bibliotēka aicina Valsts prezidentu kļūt par pirmās latviski izdotās grāmatas piecsimtgades notikumu patronu

Valsts prezidents Egils Levits ar dzīvesbiedri Andru Leviti šodien apmeklēja Latvijas...

Foto

Ja ir TĀDS “tautu tēvs”, tad labāk tautai dzīvot kā bārenei

Pasaulē ir un ir bijuši vairāki “tautas tēvi”. Tiesa, šāda iezīme ir tikai totalitārajiem režīmiem....

Foto

Pārdomas pēc grāmatas "Viltvārdis" izlasīšanas

Vispār jau cilvēcīgi Levitu var saprast, nedaudz pat izjūtu līdzjūtību. Kādas dzimtas piedzīvotās epizodes, iespējams, gadu gaitā radu daudzreiz pārstāstītas un...

Foto

Ko gada laikā paveicis nācijas tēvs un visas tautas prezidents

Valsts prezidenta Egila Levita prezidentūras pirmā gada (2019. gada 8. jūlijs–2020. gada 6. jūlijs) kopsavilkums....

Foto

VID pieeja veicina to, ka uzņēmējs ir gatavs pat atsaukties noziedznieku aicinājumiem sadarboties

Valsts ieņēmumu dienestam (VID) ir būtiska loma valsts budžeta ieņēmumu veidošanā. Tomēr visbūtiskākā...

Foto

Toreiz un tagad jeb Mīti un patiesība par dzīvi Latvijā padomju laikā

Vien reta tēma tiek apspriesta tik emocionāli, bet bieži vien – pat agresīvi, kā...

Foto

Totalitāro žurku cīņa par varu: kurš kuru iznerros

Pašsaprotams, ka sabiedrotos (draugus) aicina ciemos kā ikdienā, tā arī svētku dienās. Īpaši jau svētku dienās. Nav šaubu,...

Foto

Ja tas, ko raksta grāmatā „Viltvārdis”, ir taisnība, tad Nācijas tēvam ir jāatkāpjas

1. Ja viss tas, ko grāmatā Viltvārdis, raksta Lato Lapsa, ir taisnība, tad Nācijas...

Foto

Ko apliecina pieminekļa zīme

Mantojums ir visapkārt, tas, paaudžu paaudzēm uzkrāts, veido mūsu šodienu – kā fons un vērtību radītājs. Tas, ko redzam, paliek mūsos, tāpēc...

Foto

Tagad es piesaku valsts digitalizācijas reformu

Ministru kabinetā (MK) apstiprināts Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) sagatavotais informatīvais ziņojumus "Par valsts pārvaldes informācijas sistēmu arhitektūras...

Foto

Manas pārdomas par Latvijas himnu

Mūsu valsts himnā centrālais jēdziens ir Latvija. Toreiz, kad himna radās, priekšstats par Latviju bija jauns. Latvija kā vienota zeme –...