Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā
NĀVE audiogrāmata

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Paziņojumi ap Olainfarm iespējamo iziešanu no biržas radījuši dažādu viedokļu cirkulēšanu medijos no dažādām pusēm, kārtējo reizi radot putru un haosu kompānijas mazāko akcionāru prātos. Bēdīgi slavenais un vairākkārt tiesātais advokāts Mārtiņš Kvēps (kuram ekvilibristiski veiklā kārtā joprojām ir advokāta licence) izplatījis arī savus viedokļus par notiekošo ap Olainfarm. Interesantā kārtā mediji šīs ziņas nopublicējuši gluži kā neapgāžamu patiesību, mantru vai mācītāja sprediķi bez objektīvas kritikas.

Pārsteidz advokāta divkosīgā pieeja publiskajos paziņojumos un nepamatotā augstprātība kratīt ar pirkstu un norādīt uz valsts institūciju kolektīvo mazspēju risināt jautājumus (kas Kvēpa kungam acīmredzami ir sasāpējuši pavisam privāti), kamēr pats šīs institūcijas turpina vazāt aiz deguna. 

Mārtiņš ar savu Olainfarm shēmotāju komandu – Kārli Krastiņu un Haraldu Velmeru (čehu investoru aizsegā) publiski uzstājas kā it kā 42.5% Olmafarm piederošo Olainfarm akciju turētāji. Turklāt kungi nebaidās publiski izplatīt vēstuli, ar kuras palīdzību, iespējams, tiek turpināts īstenot jau iepriekš iesākto krāpniecības shēmu. Šo dokumentu no kādas J&T bankas personas mēģina nodēvēt par samaksas apliecinājumu, lai pierādītu, ka Čehijas čaulas kompānija Black Duck Invest (BDI) ir veikusi apmaksu par augstāk minēto akciju iegādi. 

Mārtiņa Kvēpa publiskajā telpā izplatītie paziņojumi, ka kompānija BDI veikusi samaksu par 42.5% Olmafarm piederošo Olainfarm akciju ir faktiski šaubīgas bankas izsniegta izziņa, ka BDI kontā, iespējams, atrodas naudas līdzekļi norēķiniem par akciju iegādi.

Tāpat M. Kvēps apgalvo, ka Latvijas institūcijas pārliecinājušās par naudas līdzekļu izcelsmi, neminot šīs institūcijas. Pat advokātam M. Kvēpam vajadzētu saprast un zināt, ka neviena Latvijas institūcija nav spējīga pārliecināties par izziņā norādīto ziņu īstumu, kur nu vēl pārliecināties par naudas līdzekļu izcelsmi Čehijā esošajā BDI kontā. Mārtiņš Kvēps apzināti maldina sabiedrību par notiekošo, vai arī viņa zināšanas ir tālu no reālās patiesības par to, kā tiek pārbaudīta naudas līdzekļu izcelsme. To arī pati šaubīgā banka šajā izziņā norāda, ka tās saturam īsti nevar ticēt un nevar uzticēties tajā norādītām ziņām.

Ja šo dokumentu lasa kāds, kurš saprot angļu valodā vairāk nekā hi, how are you? un kuram kaut nedaudz darbojas loģiskā domāšana, tad ir skaidrs, ka vēstulē nav pateikts gandrīz nekas un noteikti nav pateikts, ka līdzekļi ir pārskaitīti konkrēto akciju iegādei. Turklāt J&T bankas piebilde, ka tā neuzņemas nekādu atbildību par vēstules saturu un tā nav pārbaudījusi norādīto informāciju, vedina domāt, ka arī šī institūcija varētu būt iesaistīta shēmas īstenošanā. 

Un te, lūk, arī rodas īsa pamācība korporatīvajā žonglēšanā ar visai vienkāršu formulu – ar bijušo kompānijas amatpersona palīdzību izshēmo līgumus par akciju pārdošanu, atrodi šaubīgu kaktu banku, kura piekrīt izsniegt apliecinājumu par samaksas veikšanu (bet patiesībā vēstules saturs ir pilnīga tukšruna), un pašpasludini sevi par akcionāru, nesamaksājot ne centu! Diez vai šāda rīcība ilgtermiņā nesīs blēžiem vēlamos augļus, taču uz brīdi noteikti izsitīs no sliedēm birokrātijas vilcienu un noraus rokas bremzi iesāktajam kursam.

Te gan atliek vien pasmaidīt par tām institūcijām, kas šādas bankas izziņas uzskata par samaksu apliecinošu dokumentu – paņemiet savu bankas konta izrakstu, piekraujiet veikalā pilnu grozu ar dārgiem produktiem un pie kases to paviciniet kasierei, skaļā balsī pasakot – samaksāts! Un tad gaidiet reakciju – vai saņemsiet uzlīmes par pirkumu vai nepatīkamus brīžus ar apsargu.

Paralēli šai jezgai man kā ļoti ziņkārīgam lasītājam radās vēlme apskatīt, kas tā Melno pīļu izvēlētā J&T banka tāda ir un cik nozīmīgs spēlētājs banku sektorā Čehijā. 

Atbilstoši publiski atrodamai informācijai, J&T banka esot daļa no Slovākijas investīciju grupas ar nosaukumu J&T Finance Group. Patiesā labuma guvēji - Ivans Jakabovičs un Jozefs Tkačs. Jau no pirmajiem meklējumiem nojaušams, ka šī “finanšu institūcija” var lepoties ar visai šķērmu reputāciju. Nesenā pagātnē internetā vīdēja baumas par naudas atmazgāšanas lietām, kurās, iespējams, piedalījusies J&T banka.

2014.gadā mediji ziņoja, ka Čehijas korupcijas novēršanas policija sākusi izmeklēšanu par Čehijas/Slovākijas J&T Financial Group vadītājiem un vietējiem politiķiem aizdomās par kukuļdošanu un korupciju Tērksas un Kaikosas salās (TCI).

http://curacaochronicle.com/region/turks-and-caicos-corruption-under-investigation-in-czech-republic/

Savukārt 2019.gadā J&T bankas vārds parādās lietā, kur Čehijas miljardieris Radovans Viteks, kas pazīstams kā lielākais komercīpašuma īpašnieks Berlīnē, tika iesūdzēts tiesā par iespējamu naudas izkrāpšanu vairāk nekā 1 miljarda ASV dolāru apmērā no Ņujorkas riska ieguldījumu fonda un Čehijas investīciju firmas.

Kā aprakstīts Bloomberg rakstā, R. Vitekam iespējamajā shēmā palīdzējis neliels privāts aizdevējs Čehijā - J&T Banka. Banka it kā strukturējusi simtiem miljonu dolāru parādu R. Vitekam, pārkāpjot Čehijas un Eiropas banku noteikumus. Banka arī esot palīdzējusi čaulas uzņēmumu veidošanā un administrēšanā.

https://www.bloombergquint.com/markets/czech-billionaire-accused-of-1-billion-fraud-by-n-y-hedge-fund

Tātad, atgriežoties pie Olainfarm tēmas, – ļoti iespējams, ka BDI naudas izcelsme akciju iegādei ir tikpat respektabla kā banka, kas izsniegusi šo "apliecinājumu”. 

Šāda “sadarbības partnera” izvēle un aprakstītās darbības no M. Kvēpa puses nebūt nepārsteidz, jo advokāta iepriekšējā darbība skaidri iezīmējusi viņa rokrakstu un spēju justies nevainīgam. Pat neraugoties uz faktu, ka krietnu brīdi viņam tikusi atņemta advokāta licence. Lūk, ieskats no dažām publikācijām par M. Kvēpa juridisko praksi:

Latvijā bēdīgi slavenais jurists Mārtiņš Kvēps, uzdodoties par Ventspils tirdzniecības ostas (VTO) pārstāvi, jau trešo reizi mēģina pretlikumīgi pārņemt varu kādā no Ventspils uzņēmumiem. [..] Izskatās, ka M. Kvēps vistuvākajā laikā atkal grasās rīkot kādu viltotu „akcionāru sapulci”, līdzīgi kā tas notika Kālija Parka un Ventbunkers gadījumā.

https://bnn.lv/atklajusies-jurista-martina-kvepa-karteja-afera-soreiz-apdraudeta-vto-13964

BNN, 2010.gada 12.maijs

M. Kvēpam un viņa līdzzinātājiem ir iespaidīgs, bet ne ļoti veiksmīgs iepriekšējo falsificējumu saraksts. M. Kvēps turpina īstenot tās pašas netīrās un nelikumīgās metodes. Viņa neveiksmes turpinās. Viņš falsificējis Kurakao pieņemto Euridice Corporation N.V. akcionāru sapulces lēmumu 2010. gada 26. aprīlī. Saskaņā ar tiesas spriedumu tika anulēts gan šis, gan visi citi lēmumi, kuru pieņemšanā bija piedalījies falsificētais Orginvest padomes loceklis. Pēc tam M. Kvēps falsificēja uzņēmuma Kālija parks akcionāru sapulci 2010. gada 29. aprīlī. Arī šī sanāksme ar tiesas spriedumu tika anulēta. Pēc tam viņš, falsificējot akcionāru sanāksmes, mēģināja pārņemt kontroli pār Ventspils Tirdzniecības ostu, kas viņam atkal neizdevās. Tiesa anulēja arī šo „sapulci”. Pret M. Kvēpu un viņa līdzzinātājiem ir uzsāktas vairākas kriminālizmeklēšanas.

https://bnn.lv/martins-kveps-ir-izdarijis-atkal-vel-viena-falsificeta-asventbunkers-akcionaru-sanaksme-44369

2011.gada 21.oktobris

Uzņēmumu reģistrs (UR) atteicies reģistrēt juridisko pakalpojumu uzņēmuma SIA "Heidelberga" nosaukuma maiņu uz nosaukumu, kas ietver 25 vārdus. "Heidelberga" vēlējusies mainīt nosaukumu pret šādu vārdu salikumu: "Viss mainījies skaļi klusēja migla virs pļavām aiz upes un jenotiņš to sajuta tik skaidri ka aizrāvās elpa un nosvīda uz ceļgaliem rātni uzliktās ķepiņas (jeb saīsinot – VMSKMVPAUUJTSTSKAEUNUCRUĶ)"

https://www.delfi.lv/news/national/politics/juristu-uznemumam-liedz-mainit-nosaukumu-pret-25-vardu-salikumu.d?id=20092793 

2008. gada 25.janvāris

Laikraksts sazinājies ar "Heidelbergas" otru īpašnieku, valdes priekšsēdētāju Mārtiņu Kvēpu, kurš patlaban apsūdzēts tā saucamajā digitalizācijas lietā un bijis ierauts arī Ventspils tranzītkarā. Viņam "jenotiņu" pieminēšana izsauca ilgus smieklus. Arī viņš neapstiprināja pieņēmumu, ka garais vārdu virknējums varētu saturēt kādu šaurākam personu lokam skaidru mājienu.

https://www.tvnet.lv/5075754/juristu-birojs-megina-registret-sia-nosaukumu-no-25-vardiem 

2008. gada 25. janvāris

Advokāta pilnvaras viņam apturētas tieši saistībā ar šo krimināllietu.[..] 2005.gadā advokāts aizturēts, pārstāvot ūdensapgādes, apkures un dārza preču vairumtirgotājas SIA "Akvedukts" intereses strīdā ar maksātnespējīgo SIA "Koras" par 10 000 latu parādu. Krimināllietu ierosināja Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB). KNAB uzskatīja, ka M. Kvēps devis "Koras" administratora pārstāvim 2000 latu, lai viņš atteiktos no iepriekš celtās prasības tiesā. KNAB to traktēja kā komerciālo uzpirkšanu, par ko likums paredz kriminālatbildību. M. Kvēps izvirzīto apsūdzību neatzina, norādot, ka nav veicis nekādas nelikumīgas darbības un nevienu nav komerciāli uzpircis, nauda dota saskaņā ar panākto mierizlīgumu "Akvedukts" un "Koras" strīdā.

https://www.delfi.lv/news/national/politics/kveps-lugs-zap-atjaunot-vina-advokata-pilnvaras.d?id=18831059 

2007.gada 30. augusts

Melošana kļūst par akceptētu sociālu normu. Varbūt kāds tviterists pagānīsies, bet sabiedrības "sargsuņi" tikai klusi vēros. Sirreāli. Kā jurists domāju, vai un kā šai jaunajai realitātei izdosies iesūkties arī tiesību sfērā?

Dokumenti

Foto

Novērtē šo rakstu:

34
9

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Indivīda rīcība un „valsts stāvoklis”

FotoIndivīdam ir jānodala lēmumi par savu dzīvi no “valsts stāvokļa”. Savā personīgajā dzīvē ir jārīkojas tā, it kā valstī nekas pašam par labu nemainīsies. Runājot par konkrētu indivīdu ar vārdu un uzvārdu, valstij nav tieša uzdevuma nodrošināt viņam vēlamu dzīvesveidu, nodarbošanos vai jebkādus citus vēlamus apstākļus.
Lasīt visu...

3

Kamēr slimnīcas valdes priekšsēdētājs saņem 8500 eiro mēnesī, negausīgie ārsti prasa 7500!

FotoVakar Latvijas Televīzijas raidījumā “Panorāma” tika parādīts korespondentes Zandas Ozolas-Balodes sižets “Onkoloģijas centrā darbu gatavi pamest trīs vadošie LOR ārsti; apdraudēta nodaļas pastāvēšana”, kurā neobjektīvi un nepilnīgi atainota situācija saistībā par trīs stacionāra “Latvijas Onkoloģijas centrs” LOR ārstu iesniegtajiem atlūgumiem un to iesniegšanas patiesajiem iemesliem. Pēc sižeta noskatīšanās rodas priekšstats, ka runa ir vien par pāris simtiem eiro algas pielikumu un ilgstošu atpalicību apgādē ar jaunākajām medicīnas tehnoloģijām un instrumentiem. Tas neatbilst patiesībai!
Lasīt visu...

10

Latvija nekad nebūs bagāta, ja...

FotoPie mums šovakar ir divas spāņu ģimenes ar bērniem. Parasts vakars ar bērnu spēlēm, ēst gatavošanu un sarunām. Mums viss sanāks, mēs integrēsimies. Un tad sapratu, ka man šis jāpasaka. Latvija nekad nebūs bagāta, ja Latvijā tiks ienīsti cilvēki.
Lasīt visu...

21

Ausīs arī mūsu saule

FotoMotoklubs „Dieva suņi” 20. novembrī savā Twitter kontā publicēja tvītu ”Tā saucamais “urā patriotisms” ir pretīgs ar to, ka viņš balstās un mītiem, puspatiesībām un meliem, kas ļoti kropļo cilvēkiem realitātes apziņu. “Latvieši ir stipra tauta”, ar ko stipra? Ar to, ka okupekļus jauc 2022.g.,nevis 1991.g., vai 2014.g.(Krimas aneksija). Stipra?”. Tvīta saturs noteikti kādā radīja aizvainojumu un pārdomas. Vai abus.
Lasīt visu...

21

Ekonomikas ministrei un valdības vadītājam jāuzņemas politiska atbildība par situāciju enerģētikā

FotoValdības rīcība sakarā ar AS "Sadales tīkli" regulatoram iesniegto jauno tarifu projektu ir bezatbildīga, un publiskie paziņojumi atgādina zināmo manipulācijas metodi par "labo policistu" un "slikto policistu".
Lasīt visu...

21

Lūk, cik enerģiski mēs skaldām matus

FotoBiedrība “Latvijas Mediju ētikas padome” (LMĒP), kas apvieno 44 mediju asociācijas un individuālus medijus, triju gadu laikā ir sniegusi atbildes vairāk nekā 150 iesniegumiem no iedzīvotājiem un organizācijām par iespējamiem mediju ētikas pārkāpumiem un 51 gadījumā sagatavojusi detalizētu izvērtējumu sūdzībai un atzinumu.
Lasīt visu...

21

Apbrīnoju Pučes profesionalitāti, ar kādu viņš atmasko Raini

FotoArmands Puče „Ar baltiem cimdiem”. Izcils eksemplārs. Apbrīnoju Pučes profesionalitāti, ar kādu viņš atmasko Raini. Klauzula viena - jebkuras šaubas tiek tulkotas pa sliktu apsūdzētājam. Ar frāzēm –" varētu likties", "varētu secināt", " izskatās ka", "varētu bažīgi iztēloties, ka".
Lasīt visu...

21

Sports visa mūža garumā ir veselības pamats

FotoLaika sprīdis, kad politiķi cenšas izveidot valdību, ir vienīgā iespēja viņiem iedvest, ka valsts nav sadalāma 15 nozaru klucīšos (ministrijās), kas katra atbild par savu jomu, nekad neinteresējas par citas ministrijas esamību, bet ja saņem kādu  citas ministrijas sastādītu likumprojektu, Ministru kabineta noteikumus vai mazāk svarīgu dokumentu, tad šo rakstu darbu nīdē laukā vai vismaz piesārņo ar tik  daudz birokrātiskām prasībām, ka jaunievedumam ir tikai bremzes iedaba. 
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

"Sadales tīkla" tarifu celšana kā slēpts nodoklis graus iedzīvotāju un uzņēmēju maksātspēju

Zaļo un Zemnieku savienības (ZZS) Saeimas frakcijas deputāti aicina nepieļaut krasu elektroenerģijas pārvades tarifa...

Foto

Džeks, kurš pieliek mūli kā mērkaķis, ir patriots?

Labrīt. “Patriotu nedēļa” ar citas valsts karodziņiem Lāčplēša dienā un citu valstu tankiem 18. novembrī krastmalā ir galā,...

Foto

Paziņojums par enerģētisko situāciju valstī

Neraugoties uz veiktajiem pasākumiem, lai kompensētu apkures un elektroenerģijas izmaksas mājsaimniecībām, par oktobri saņemtie rēķini, salīdzinot ar iepriekšējo apkures sezonu, ir...

Foto

Par cilvēka nemirstību, kas ir medicīnas nesasniedzamais mērķis

Laika ass ir nežēlīga nākotnes pāreja pagātnē. Cilvēks alkst uzzināt nākotni, parasti viņš interesējas par nākotni savas prognozējamās...

Foto

Prātojums par diagonālēm

Pagājusī nedēļa uzrādīja zināmu bremzēšanos valdības veidošanas gaitā. Lai arī premjerkandidātam pagaidām nav Satversmes 56. panta kārtībā izsniegta aicinājuma uz Ministru kabineta sastādīšanu, uzvedās...

Foto

Prezidenta uzdevums ir izvirzīt premjera amata kandidātu, nevis norādīt partijām, ko tām darīt

Valdības veidošanas sarunas nevedas. “Jaunās vienotības” valdes priekšsēdētājs Krišjānis Kariņš par šo procesu...

Foto

Noticiet man - es tagad lasu Satversmi kā pilsonis

Valsts ir nācijas mājas, bet tās pamatlikums Latvijai – Satversme – ietver nācijas kopdzīves būtiskākos noteikumus, balstītus kopīgās vērtībās,...

Foto

Prezidents Egils ir jocīgs un galīgi neciena ģimenes vērtības un tradīcijas

Kad tad atkal ir noticis. Un ar Egilu un viņa kanceleju notiek. Čalis ar savu...

Foto

Valsts ir slikta, cilvēki ir slikti, pensionāri ir slikti, vēlētāji ir slikti, Lāčplēša diena ir slikta, es gan esmu lielisks

Šis būs personisks ieraksts. Un neapvainojieties....

Foto

Antropoloģisks pētījums

Vai atceramies sabiedrībā pazīstamos indivīdus, kuri saviem uzvārdiem lika prievārdus ar mērķi panākt aristokrātisku skanējumu? Visi ņirgājās par Fon Kalmanoviču un De Vaškeviču, turpretim...

Foto

Liberālās demokrātijas apdraudētība kā tās leģitimitātes pamats

Ir viena uzskatu pārbaude, kas būtu jāveic ar sevi katram pilsoniski aktīvam cilvēkam. Tātad jums — šīs slejas lasītājam...

Foto

Kas Pīlēnam deva tautas mandātu veidot valdību? Kurš? Pareizi, neviens!

Sākšu ar jautājumu. Vai man vienīgajam šķiet, ka kaut kas nav kārtībā ar zaļo bildi, nu...

Foto

Mēs visu ļoti rūpīgi rečekojām un noskaidrojām, ka Bārbijas Kens nav stāvoklī, - ziedojiet mums naudu, lai mēs varam turpināt!

Jūnija vidū konservatīvi noskaņotā humora vietne...

Foto

Žetonu piešķiršanas kārtība

Šodien “Neatkarīgajā” Elitas Veidemanes un Rolanda Pētersona intervija ar Valsts prezidentu Egilu Levitu. Tā nav tipiskā draudzīgā intervija, kur ilgā sarunā norunātais sakompilēts...

Foto

Viņš NEKAD nebūs mans prezidents

Egils ir atmodies no letarģiskā miega. Sveicot 14.Saeimu, viņš uzkāpa kancelē un zibeņoja....

Foto

Tikai nesmejieties skaļi, es došu dažus padomus par veselības aprūpi

Kustība "Par!" Veselības ministrijas politiskajā vadībā bijusi visus četrus 13. Saeimas sasaukuma gadus - divus gadus Ilze Viņķele, divus - es. Esam...

Foto

Beidzot ir gala lēmums saistībā ar manu autoavāriju

Šā gada 1. maija traģiskā avārija zibenīgi pārpildīja interneta ziņu portālus, un sociālie tīkli jau izdarīja tūlītēju spriedumu,...

Foto

Mēs labprāt ierasti neliktos ne zinis, bet diemžēl šoreiz mums jāimitē ieinteresētība

Sabiedrisko elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (SEPLP) piektdien, 4. novembrī, ir pieprasījusi VSIA “Latvijas Televīzija”...

Foto

Štrunts par algām, īstā problēma ir tā, ka izglītības jomā ir iestājusies pieklājības un cieņpilnas attieksmes krīze

Pieklājība un cieņpilna attieksme ir jebkuru attiecību pamatā. Taču...

Foto

Pasaulē piešķir Darvina balvu, Latvijas politikā – Levita medaļu

Pēc ziņas, ka četriem ļoti jau nu šaubīgas raudzes 13. Saeimas deputātiem piešķirta Egila Levita vārdā nosauktā...

Foto

Kā lordu sarunas varētu patīrīt Latvijas tirgu

Nesen bija pirmā reize, kad izdevās personīgi satikt un iepazīties ar kādu lordu, turklāt – ar diviem vienā vakarā....

Foto

Vai kūdra var izglābt Latviju?

Šķiet, tikai retais nebūs pamanījis zemestrīci, kas pēdējā gada laikā ir satricinājusi energoresursu tirgu. Lai mazinātu iespējamās enerģētiskās krīzes ietekmi, ne...

Foto

Slimot nav rožu dārzs, jo īpaši slimnīcā

Slimot nav rožu dārzs. Tas ir fakts. Taču, nokļūšana slimnīcā var pārvērsties par krietni nepatīkamāku pieredzi, kas neaprobežojas ar...

Foto

Jaunākiem iekšlietu sistēmas darbiniekiem ļaus nesportot un pieņemties svarā

Plašākam lasītāju lokam paslīdēja garām kāda satraucoša ziņa – 18. oktobrī Ministru kabinets atbalstīja noteikumu projektu "Grozījumi...

Foto

Ja tagad izrādās, ka pie varas ir tikai partijas (1,4% vēlētāju), tad steigšus jāatkāpjas no senā principa, ka tautas vietniekam ir plašas pilnvaras

[1.] Biedrība “Atvērtās...

Foto

Latvijai ir vajadzīgs Roberts Fūrmanis. Vairāk nekā "progresisti"

„Tagad es jums pateikšu, kas notiks tālāk. Sarūsējusi fašistu kaska uz bērza krusta – tas ir viss, ko...

Foto

Pirmo reizi jaunlaiku vēsturē “sabiedriskie” jeb valsts mediji ir nostājušies pret tautas vairākumu

Operācijas Mindfuck vietējā kontekstā: šobrīd Latvijā ir iestājusies unikāla situācija: pirmo reizi jaunlaiku vēsturē “sabiedriskie”...