Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Pievienot komentāru

Lapas:    1   Rādīt komentārus, sākot ar: pirmo | pēdējo

Feiss

05.10.2017. 16:02

To visu kārtējo reizi samurgojis visdebilākais trollis ( arī bij. vai esošais čekists) priedītis! Uzmanieties!

Atbildēt

grāpis

01.10.2017. 21:20

visas idejas ir kā skaists papīrītis štruntīgam saturam, ja grib ielīst politikā. cilvēkus neinteresē idejas un filozofiskie traktāti, cilvēkus piesaista reālas darbības,vai to apsolījums- lūk kur ir īstā manta.piezemēties un vēlreiz piezemētie- nolaisties līdz sētniekam, skolotājam, šoferim un citiem sabiedrības pamatslāņiem- īstā atslēga veiksmīgai politiskai darbībai. ar idejām, filozofiju var nodarboties pēc tam.

Atbildēt

Kalambūri

26.09.2017. 09:36

"Jau partijas nosaukums nepalīdz uztvert politisko orientāciju."(A.P.)Tāds, visticamāk, arī mērķis - kalambūri ar paralēlu, dubultu, sifrētu, neviennozīmīgi saprotamu nozīmi, iekļautiem politiķu iniciāļiem un abreviatūrām ar vēsturiskām atsaucēm. Piem., NSL vai KPR LV. Vai ZRP - kā to saprast - kā iespēju realizēt konkrētas personas reformas vai kā kādas personas partiju?

Atbildēt

Muspapīrs

26.09.2017. 09:13

Nesaskatu neko neparastu, partijas "Kustība "Par!" nosaukuma izvēle ir loģiska un vienīgā iespējamā. Tandēmā ar JKP tā ir kā ābola divas pusītes. Ja JKP akcents ir likts uz cīņu - pret un, faktiski, nav pozitīvais piedāvājums, tad KP ir viens vienīgs pozitīvisms, visi iespējamie "par". Ja JKP pragmātiski sakopj pagātnes nesmukumus, tad KP ir tīrā nākotnes utopija. P.S. KP kustība būs līdz brīdim ,kamēr apejot vēlēsanas varēs darboties Saeimā.

Atbildēt

Zigurds

25.09.2017. 20:09

Pēc intensīvās un nepārtrauktās latviešu lamāšanas Arturs Priedītis beidzot ir pievērsies kaut kam sabiedriski derīgam - neoliberālisma atmaskošanai, tāpēc pēc ilgstošas mīnusu likšanas viņa sacerējumiem beidzot ieliku plusu.

Atbildēt

mums kaut kā viss pārvēršas

23.09.2017. 19:19

pars attīstītajā sociālismā , gan demokrātija, gan liberālisms.......... noved pie parazītu uzvaras

Atbildēt

Edge

23.09.2017. 11:36

»

tas

Bet mums mēģina iestāstīt, ka ir demokrātiska, tiesiska valsts. Tiesiska- varbūt, ja tie likumi ir tā sataisīti. Bet demokrātija- tautas vara? Vai tautas vairākums grib netaisnīgu valsti? Vai grib, lai mazākums saņem daudzkārt lielāku algu...


“Tad, kad neto alga Latvijā būs 1000 eiro, tad emigrācija apstāsies.” Intervija ar ekonomistu Gati Eglīti, bij. Eiropas Komisijas ierēdnis Ekonomikas un finanšu jautājumu ģenerāldirektorātā (DG ECFIN),vienīgais latvietis Eiropas Komisijas un Starptautiskā valūtas fonda aizdevuma programmas Latvijai ekspertu komandā.
====================================================
Daudzas tautas un neoliberālistu vairākuma vēlmes sakrīt, taču, ak, vai, gribot labu, iznāk nelabi. Johaidī, izrādās, lai būtu labi vairākumam vajag vairākumam prasmīgi pastrādāt.
Taisnīgu valsti ar vienu gribēšanu izveidot nevarēs, īpaši apstākļos, kad "nācijas smadzenes par nācijas m*sliem pārvērtušās"(V.I.Ļ,1917).
Viss nav slikti, vēl jau esošajā sistēmā (iekārtā) ir 1% demokrātijas, tāpēc pilsonīši varēs iet vēlēt 13.Saeimu (es ceru), bet PIETIEK komanda baudīt vārda brīvību.
p.s.
Kā būs Spānijas Katalonijā ar 1% demokrātijas taisnīgumu, to gan grūti paredzēt, tas ir šīs pasaules vareno ziņā. Joki mazi, ja pēc "20.gs. lielākās ģeopolitiskās katastrofas" (V.Putins), vēl vienu, tagad 21.gs. būs jāpārdzīvo.

Atbildēt

tas

23.09.2017. 10:45

»

Edge

Visi vienlīdzīgi būs tikai paradīzē vai kādā citā vietā (katlā). Uz grēcīgās Zemes nevienlīdzība ir neizbēgami, par gan LPSR, gan LV atklāti runā un raksta "gaišie prāti...


Bet mums mēģina iestāstīt, ka ir demokrātiska, tiesiska valsts. Tiesiska- varbūt, ja tie likumi ir tā sataisīti. Bet demokrātija- tautas vara? Vai tautas vairākums grib netaisnīgu valsti? Vai grib, lai mazākums saņem daudzkārt lielāku algu?
Vienīgais, kur mums ir vara, mēs varam iet (vai neiet) uz vēlēšanām un mēģināt ievēlēt "mazāko ļaunumu".

Atbildēt

Edge

23.09.2017. 09:44

»

tas

ka notiek sociālās un materiālās nevienlīdzības palielināšana, ir fakts. Gan darba algu, gan pensiju ziņā. Nu kā var dažiem alga (vai pensija) būt 10 un vairākkārtīgi lielāka kā citiem? Vai darba laiks atšķiras 10 kārtīgi? Vadītājiem (arī valsts) lielāka atbildība? Drīzāk bezatbildība...


Visi vienlīdzīgi būs tikai paradīzē vai kādā citā vietā (katlā). Uz grēcīgās Zemes nevienlīdzība ir neizbēgami, par gan LPSR, gan LV atklāti runā un raksta "gaišie prāti":
"Kapitālismā, ko kā valsts iekārtu TF laikos vēlējās vairākums, identificējot to ar labklājības valsti, neizbēgami radās un rodas kapitālisti - jaunbagātnieki, un kādam šajā uzņēmības, riska un sabiedriskā labuma pārdales iekārtā veicas bēdīgāk. Iekārta, ko mēs visi kopā radījām, nav vairs sociālisms, un tajā dzīvo pēc citiem - sacensības - principiem. (..)
Kapitālisms, kā zināms, rada bagātus cilvēkus. Ja tas nepatīk, tad jātaisa jauna revolūcija un jāatgriežas pie komunisma." Dr. habil. phil. Maija Kūle: Latvija - kas mūs var izglābt?

Atbildēt

tas

23.09.2017. 08:37

ka notiek sociālās un materiālās nevienlīdzības palielināšana, ir fakts. Gan darba algu, gan pensiju ziņā. Nu kā var dažiem alga (vai pensija) būt 10 un vairākkārtīgi lielāka kā citiem? Vai darba laiks atšķiras 10 kārtīgi? Vadītājiem (arī valsts) lielāka atbildība? Drīzāk bezatbildība.

Atbildēt

Autor!

22.09.2017. 22:40

ASV ir varena valsts??? :) WOW!
Jo ciena izglītotību??? :) WOW!
Kuras no visām pieejamajām gļukogēnajām sēnēm Priedītis ir saēdies pirms šī raksta rakstīšanas?
Hmm...
Tad kāda ir recepte šai gļukovīzijai? :)

Atbildēt

Edge

22.09.2017. 21:08

»

ha-ha

Visi,kas šos mēslus savārījuši ir ar vairākām augstākām izglītībā un zinātnieku nosaukumiem.Bieži vien+vēl augstāko kompartijas un spiegu skolu izglītību.Valstī pastāv katastrofāla sociālā nevienlīdzība,kas liecina par praktisko profesiju noniecināšanu un pirmkārt jau atalgojuma jomā,kādēļ cilvēki no...


"...Sabiedrībai „parbūtība” katrā ziņā liksies ekstravagantāka nekā „jābūtība”. Bet ar to pilnīgi pietiek, lai iekarotu latviešu sabiedrības sirdis un ap „par” izveidotu ģeniālu filosofisko, politoloģisko, socioloģisko, kulturoloģisko, ekonomisko konceptu, kā arī politisko partiju „Kustību „Par!””, kura pēc 2018.gada 6.oktobra kļūs valdošā partija,.."
======================================================
A.P. apraksta visoptimistiskāko nākotnes variantu. Salīdzinājumam noder atcerēties, ka "parfrancūži" ar Makronu priekšgalā kļuva par valdošo Francijā ārkārtas situācijas apstākļos, pēc vairākos teroraktos bojāgājušajiem civiliedzīvotājiem.
Būtu labi, ja varas nodošana Latvijā notiktu bez likuma 8. pantu (“Par ārkārtējo situāciju uz izņēmuma stāvokli”) NATO kaujas grupas tanku iedarbināšanas.

Atbildēt

ha-ha

22.09.2017. 20:37

Visi,kas šos mēslus savārījuši ir ar vairākām augstākām izglītībā un zinātnieku nosaukumiem.Bieži vien+vēl augstāko kompartijas un spiegu skolu izglītību.Valstī pastāv katastrofāla sociālā nevienlīdzība,kas liecina par praktisko profesiju noniecināšanu un pirmkārt jau atalgojuma jomā,kādēļ cilvēki no šiem izglītotajiem un dāsni apmaksātajiem puskoka lēcējiem bēg kā no siseņu bariem.Šodien klausījos augsti izglītoto zemas klases demagoģiju un vienkārši tukšo muldēšanu.Nācās izslēgt televīzoru,lai savas oficiāli mazizglītotās smadzenes neaplipinātu ar šo sērgu.Tā ka Priedīškungs,kā jau augstiizglītots,melo kā ausis kust.

Atbildēt

bēmē

22.09.2017. 20:18

Padomijas idiotisms valda, jo "trijnieki" un "divnieki" pārņēma varu - hūtes, bārdas, buldozeri

Atbildēt

Edge

22.09.2017. 17:43

»

Kabans

Te Priedītis kārtējo reizi pirkstu ar pim..i sajaucis. Peitiek paskatities reālajā dzīvē - kam vajadzētu lielāku algu - labam celtniekam vai tam tipam ar nosaukumu Šadurskis, kuram laikam pat ir doktora grāds un skaitās izglītības ministrs? Lai gan visa viņa darbība ir vērsta uz Latvijas debilizāciju...


“Kaitīgs bija padomju laiks, kad kolhozā traktorists pelnīja vairāk nekā inženieris.” Vaira Vīķe-Freiberga, Stratēģiskās analīzes komisijas (SAK) apaļā galda diskusija, 2007.
======================================================
Paldies PIETIEK par ilustrāciju! Reālajā dzīvē ar neoliberālisma surogātu visvairāk tika piesārņotas inteliģentu galvas (apziņa), kuras tagad ilgi ilgi būs jāattīra.
Kādam mīnuss, a kādam kaut kurliels pluss:
"Latvijas attīstības stratēģija neizbēgami būs saistīta ar Eiropas Savienības (ES) attīstības tendencēm, ir pārliecināts Latvijas pārstāvis Eiropas Revīzijas palātā Igors Ludboržs. Tāpēc jāstiprina valsts institucionālie resursi, kas ļauti Latvijai aizstāvēt savas intereses ES. Lielbritānijā, piemēram, ES institūcijās pārstāvētās nacionālās pozīcijas izstrādā ap 6000 ierēdņu, turpretim Latvijā šīs pozīcijas formulē kādi 50 cilvēki. Lai kompensētu profesionālu, zinošu ierēdņu trūkumu, Latvijai “jāizvēlas smagumpunkti, kuros vēlams savu viedokli redzēt skaidrāk izteiktu” LVportāls,08.01.2007

Atbildēt

Kabans

22.09.2017. 17:16

Te Priedītis kārtējo reizi pirkstu ar pim..i sajaucis. Peitiek paskatities reālajā dzīvē - kam vajadzētu lielāku algu - labam celtniekam vai tam tipam ar nosaukumu Šadurskis, kuram laikam pat ir doktora grāds un skaitās izglītības ministrs? Lai gan visa viņa darbība ir vērsta uz Latvijas debilizāciju. Vai tie neskaitāmie maģistru bari, kas apdzīvo visādas aģentūras un ministrijas un kuru sausais atlikums ir pat ne nulle, bet gan mīnusa zīme.
P.S. Vēl 80.gados atzina ka PSRS vidējā izglītība ir viena no labākajām pasaulē. Un atšķirībā no augstskolas vidusskolā cilvēks mācās vienu reizi savā mūžā.

Atbildēt

Edge

22.09.2017. 15:37

"... tieši LZA zinātnisko institūtu intelektuāļi bija Trešās atmodas iedvesmotāji un tribūni."
Ojārs Spārītis: Nu mēs klājam gultas peļņas dēļ
(NRA, 16.03.2015.)
=====================================================
Tieši b.Priedīša paaudzes "gaišākie prāti" (nomenklatūras vidējais slānis) bija tie, kas tai bēdīgi slavenās "perestroikas" laikā (1985 - 1991)
iedvesmoja, organizēja un vadīja masas. Paši LPSR akadēmiķi, profesori un doktori savām rokām nozāģēja zaru, uz kura zēla un plauka. Tagad klāt vēsturiskās atmaksas laiks, tāpēc tādi "pietupieni un palēcieni", cenšanās novelt atbildību uz padomju laika darbarūķiem, fiziskā darba veicējiem.

Atbildēt

A.P.

22.09.2017. 14:48

Neoliberālisma izsmeltība vairs nav hipotēze, bet fakts. Neoliberālisma filosofija un ideoloģija vairs nav sociālās, politiskās, ekonomiskās iniciatīvas valdniece. Neoliberālisms vairs nevar piedāvāt kaut ko perspektīvu, pārliecinošu, iedvesmojošu un stratēģiski nozīmīgu. Neoliberālismam piemīt pozitīvu scenāriju izteikts deficīts. Neoliberālisma noriets ir acīmredzams. Apgalvojums, ka neoliberālisms ir cilvēces politiskā un cita veida menedžmenta pēdējā forma, iezīmējot „vēstures beigas”, izrādījās tukša bravūra. Rietumu liberālā demokrātija nebūt nav pēdējais pieturas punkts un nebūt nav tas, ar ko noslēgsies cilvēces vēsture tādā formātā, kuram nav vajadzīgi nekādi turpmākie uzlabojumi cilvēku dzīves sakārtošanā. Neoliberālisms neguva uzvaru globālā mērogā. Tas izgāzās globālā mērogā. Uz dažādu problēmu „globālo raksturu” tagad mēdz atsaukties vienīgi tie neoliberālisma apmātie politiskie kadri, kuri kaunas vai nevēlas uzņemties vainu par pašu neizdarību attiecīgajā valsts amatā. Tie, kuri neoliberālisma aizsegā nemīl nacionāli valstisko brīvību un neatkarību, faktiski mīl barbarismu ar tā moderno neoliberālisma glancējumu. Latviešu tauta ir spējusi izvirzīt tikai politiķus-barbarus, kuru tumsonība visaptveroši nomāc neoliberālisma glancējumu. Neoliberālisms nekad nebūs cilvēces politiskās filosofijas un ideoloģiskās vēstures galapunkts, kā arī valstiskuma teorētiskā aprīkojuma galapunkts. Neoliberālisms, protams, ir spītīgs veidojums. Noteikti arī totalitārs veidojums, nepieļaujot par sevi nekādu kritiku. Neoliberālisms aktīvi un demagoģiski sludina „viedokļu plurālismu”, aizmirstot, ka alternatīvs viedoklis nav tas pats, kas deklaratīvi pašmērķīgais „viedokļu plurālisms” – iespēja katram kaut ko pateikt par visu kaut ko bez vajadzīgajām zināšanām un lietpratības. Neoliberālisms neatzīst alternatīvo sociālisma un konservatīvisma politisko filosofiju un ideoloģiju. Taču neoliberālismam pagaidām izdodas turēt savā narkotiskajā miglā sociuma kādu daļu, jo alternatīvais sociālisms un konservatīvisms ir ļoti vārgs. Pateicoties neoliberālisma propagandai, saglabājas valstiskuma divas interpretācijas: nacionāli neatkarīgs valstiskums un antinacionāls, neoliberāls valstiskums bez suverenitātes. Pagaidām saglabājas arī finansu spekulatīvais kapitālisms, kuru retoriski iesaiņo neoliberālisms. Ražošanas kapitālismam nākas samierināties ar savu stāvokli mūsdienu pasaulē. Nacionāli oriģināla attīstība uz Zemes ir retums. Netiek slēpts, ka tauta nav valsts, bet valsts ir elite, birokrātija. Antineoliberālisms, antiglobālisms, antipostmodernisms galvenokārt eksistē citās civilizācijās, bet nevis Rietumu civilizācijā. Latvijā neoliberālismam pa vidu jaucas ne tikai pirmatnējā tumsonība, bet arī civilizētais pseidointelektuālisms – latviešu varas inteliģences eksistenciālā pamatforma. Tā, piemēram, tā vien liekas, ka „par-politiķis” savu debilo „par” murgojumu ir aizguvis no latviešu kulta filosofes Maijas Kūles jaunākajiem pseidointelektuālajiem murgojumiem „jābūtības vārdi”, „vērtības nes jābūtību”, „mūsu valstī šīs jābūtības dimensijas ir ārkārtīgi maz” utt. Respektīvi, „jā” vietā visos izteikumos ir likts „par”. Danielam Pavļutam, iespējams, likās, ka „parbūtība” noteikti skan populistiski pievilcīgāk nekā „jābūtība”. Arī „vērtības nes parbūtību” skan savdabīgāk nekā „vērtības nes jābūtību”. To pašu var teikt par frāzi „mūsu valstī šīs parbūtības dimensijas ir ārkārtīgi maz”. Tas taču skan daudz dziļdomīgāk nekā „mūsu valstī šīs jābūtības dimensijas ir ārkārtīgi maz”. Sabiedrībai „parbūtība” katrā ziņā liksies ekstravagantāka nekā „jābūtība”. Bet ar to pilnīgi pietiek, lai iekarotu latviešu sabiedrības sirdis un ap „par” izveidotu ģeniālu filosofisko, politoloģisko, socioloģisko, kulturoloģisko, ekonomisko konceptu, kā arī politisko partiju „Kustību „Par!””, kura pēc 2018.gada 6.oktobra kļūs valdošā partija, kurā jau ir iestājies Džordžs Stīls. Pseidointelektuālismam tāpat kā daudzām citām garīgajām parādībām ir modifikācijas – paveidi, variācijas. Pseidointelektuālismam ir vismaz divas modifikācijas: 1) var saprast pseidointelektuālo domu; domā ir uztverami tādi momenti, pret kuriem var iebilst; iespējama polemika; doma ir samākslota, un tai ir pseidointelektuāls statuss, taču ir iespējams debatēt, polemizēt; tātad ir iespējams diskurss (proti, saruna); 2) diskurss nav iespējams; pseidointelektuālā doma ir tik samākslota un terminoloģiski aplami samudžināta, ka neko nevar saprast un tādējādi nav iespējams nekāds diskurss. Piemēram, nav iespējams diskurss par minētajām tipiski pseidointelektuālām frāzēm: „jābūtības vārdi”, „vērtības nes jābūtību”, „mūsu valstī šīs jābūtības dimensijas ir ārkārtīgi maz” (Maija Kūle). Diskurss nav iespējams, piemēram, par frāzi „Mēs esam par tautu, kas sastāv no daudziem” (Daniels Pavļuts).
Atbildēt

Lapas:    1   

Jūsu vārds:

Komentāra teksts:

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

12

Totālā kontrole

FotoDaudz ir dzirdēts par sazvērestībām, un ir pat tāds ironisks apzīmējums – sazvērestību teorijas. Vai tiešām jūs domājat, ka sazvērestības nekad nav notikušas? Teiksiet - ir, bet tas bija sen un vairs nav taisnība.
Lasīt visu...

21

Patīkamas vilšanās veltās cerībās

FotoPēc eksaltētu jūsmu tirādēm biju mazliet apmulsis: varbūt valsts prezidenta Egila Levita kvalifikācijas glorificētājiem sava taisnība, kritizētājiem sava? Varbūt pārspīlējumi abās pusēs? Tāpēc šonedēļ “Rīta panorāmā” gaidīju patīkamu vilšanos savos uzskatos. Nesagaidīju. 
Lasīt visu...

21

Cilvēciskuma līkloči. 2. Cilvēka kritēriji

FotoMūsu laikmeta intriģējoša pazīme ir grandiozās antropoloģiskās pārmaiņas. Veidojas jauns antropoloģiskais tips. Tā nosaukums ir “postcilvēks”. Postcilvēku uzskata par antipodu cilvēkam. Nosaukums “postcilvēks” nav patīkams. Taču tam jau labu laiku ir starptautiskā autoritāte – daudzu zemju intelektuāļu acīs iemantota patiesības, pareizības un taisnības garanta reputācija.
Lasīt visu...

12

Mārtiņš Bondars = politiskā prostitūta?

FotoStarp citu, to pirmais pateica Artuss Kaimiņš. Un pēc šī raksta izlasīšanas dīvainā kārtā šādam apgalvojumam varētu piekrist pat premjers Krišjānis Kariņš. Un Raimonds Pauls jau noteikti. Jo ļoti iespējams, ka zināmā mērā par Maestro un tūkstošiem citu Krājbankas noguldītāju apmuļķošanu saņemtā asinsnauda palīdz nodrošināt Bondaru pārim ierasto spožo un padārgo dzīves stilu. Citi iespējamie scenāriji, kā Latvijas liberālās politikas “spīdeklis” Mārtiņš Bondars un viņa daiļā kundze Ieva gūst ienākumus, ir pāris krimināllietu ierosināšanas vērti.
Lasīt visu...

18

Grāmatas nav nekāds alkohols, lai tām samazinātu nodokli

FotoFinanšu ministrija kompetences ietvaros ir izskatījusi Latvijas Grāmatizdevēju asociācijas 2019.gada 12.jūnija vēstuli, kurā atkārtoti tiek lūgts atbalstīt samazinātās pievienotās vērtības nodokļa (turpmāk - PVN) likmes noteikšanu jebkura formāta grāmatām ne lielāku par 5 procentiem, un sniedz šādu informāciju.
Lasīt visu...

21

Juceklis sabiedriskajos medijos

FotoPirms nedēļas Latvijas radio Ziņu dienests izteica neuzticību radio valdei un pieprasīja tās atkāpšanos vai atbrīvošanu. Šo paziņojumu atbalstīja vairums Ziņu dienesta darbinieku. Žurnālisti uzskata, ka strādā vismaz ceturto daļu virs noteiktās slodzes un nesaņem adekvātu atalgojumu par padarīto darbu.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Par "Mīļumu" Gobzemu, dubulttiesnesi un citiem interesantajiem ļaudīm: kas patiesībā redzams attēlos

Fotogrāfijas no ministriju un tās padotībā esošo iestāžu saviesīgajiem sarīkojumiem ir patiešām interesants izpētes...

Foto

Aicinājums iedzīvotājiem, kuri dzīvo auto-moto trašu un šautuvju tuvumā

Iesākšu šoreiz savu rakstu ar Satversmes tiesas priekšsēdētājas, profesores Inetas Ziemeles uzrunā teikto Latvijas tiesnešu konferencē 2018.gada...

Foto

Cilvēciskuma līkloči. 1. Pašapmāna ideoloģija par cilvēku

Rietumu civilizācijā eksistē pašapmāna ideoloģija par cilvēku. Tai ir milzīgs spēks. Tā pastāv daudzus gadsimtus un acīmredzot pastāvēs arī...

Foto

Pūce un meža kapitālvērtība

Koku ciršanas noteikumu grozījumi, kas ļautu cirst tievākus kokus, nereti tiek attaisnoti ar to, ka tie ļautu palielināt mežu kapitālvērtību. Šoreiz gribu...

Foto

Korupcijai nav vietas ne Latvijā, ne Rīgā, ne manā darbā un dzīvē

Iepriekšējās diennaktis man pagāja satraukumiem pilnas, arī plašsaziņas līdzekļos parādījusies informācija - jāsaka, ka...

Foto

Jauniešiem, kuri gatavojas dienestam bruņotajos spēkos

Pienāks laiks, kad tieši jums būs jākļūst par pagastu, rajonu un pilsētu vadītājiem. Starp jums būs arī kāds, kuram būs...

Foto

Skaistas runas par solidaritāti no rīta, sirsnīgs rokasspiediens lielzaglim Šķēlem vakarā

Tā bija gandrīz vai sirdi plosoša aina – pirmdienas vakarā sociālajos tīklos vērot, kā pirmie...

Foto

Sākušies Levita laiki Rīgas pilī

Stājoties prezidenta amatā, Egils Levits ir devis svinīgo solījumu un saņēmis Rīgas pils atslēgas no bijušā prezidenta Raimonda Vējoņa. Levits ir...

Foto

Latvijas tauta tiek aicināta veltīt savas pūles Tēvzemei un Brīvībai: runa pie Brīvības pieminekļa

Mīļie Latvijas cilvēki! Divi vārdi, divi lietvārdi – Tēvzemei un Brīvībai. Tās...

Foto

Mazliet par “influenceriem” un “viedokļu līderiem”. Un sirdsinteliģences piemēru

Reizēm par to aizdomājos, jo dažreiz esmu dzirdējis, ka mani nodēvē par “viedokļu līderi” - kas ir...

Foto

Kad mums būs “Latvia first”?

Latvijas ārpolitika nespēj atbrīvoties no valdošo politiķu mānijas izkalpoties citu valstu vajadzībām vai kaprīzēm – mūsu pašu nacionālās intereses atstumjot malā...

Foto

Nepieļausim, lai ar „Daugavpils satiksmi” atkārtojas „Rīgas satiksmes” scenārijs

Vēlos vērst uzmanību uz notikumiem, kas šobrīd norisinās Daugavpilī saistībā ar šī gada 19. jūlijā Daugavpils mēra...

Foto

Rūgtā paaudžu teorija

Paaudžu teoriju var uzskatīt par Rietumu civilizācijas norieta sastāvdaļu. Ja nebūtu civilizācijas norieta, ko spilgti iezīmē paaudžu vēsturiskās virzības negatīvā trajektorija, tad, visticamākais,...

Foto

Mums melots desmit gadus no vietas, laiks sākt prasīt atbildību

Desmit gadus no vietas visai Latvijas sabiedrībai ticis melots par patiesā labuma guvējiem Ventspilī. Tagad, kad...

Foto

Prātojums par viršiem

Sazvērestības teoriju virpinātājiem gards kumosiņš. Jaunākā intriga īsajā versijā būtu šāda: "Attīstībai/Par!" kombinatori palaida tautās likumprojektu par 40 miljonu izmaksāšanu draudzīgām biedrībām, lai...

Foto

Publiski izteikts viedoklis ir melns traips manai reputācijai, kas mani turpmāk pavadīs visur un vienmēr

Šodien esmu vērsies Valsts policijā pret Unu Rozenbaumu par neslavas celšanu....

Foto

“Saskaņa” grib kļūt par zemūdeni

Runājot par partiju “Saskaņa”, pirmais salīdzinājums, kas nāk prātā, ir – tā uzvedas kā kārtīga māksliniece un ir paņēmusi garu pauzi....

Foto

Levits inaugurācijas pasākumu iecerējis kā vecpuišu un vecmeitu ballīti

Pagājušajā nedēļā saņēmu uzaicinājumu uz sarīkojumu par godu Egila Levita inaugurācijai. Liels bija man izbrīns, ka tas...

Foto

Prokurors pieprasa tiesvedību bez advokāta

Šī gada 25.jūnijā Lemberga tiesvedības procesā mans vienīgais un pastāvīgais tiesas advokāts Raimonds Krastiņš nosūtīja Rīgas apgabaltiesai negaidītu paziņojumu, ka veselības...

Foto

Cilvēciskuma amputēšana un postcilvēka instinkta aktivizēšana “Lampas” tumsā

Par “Lampu” nav jēgas gari un plaši rakstīt. “Lampas” misija pilnā mērā ir adekvāta vispārējam pagrimumam gan visā...

Foto

Tautas pēdējā fāze: 5. Masu komunikācijas jānusisms

Tautas pēdējā fāzē līksmo dekadence – cilvēku darbības, uzvedības un komunikācijas pagrimums. Dekadences pamatpazīmēs stabilu vietu ieņem masu komunikācijas...

Foto

Gurķi

Šis raksts ir domāts tiem, kas saprot lasīto un izdara pareizus secinājumus. Tie, kam viss ir skaidrs, zināms, un arī tiem, kas ir patiesība pēdējā instancē,...

Foto

Juku laiki Rīgas domē

Jāņi nosvinēti, un ir pietiekami daudz laika atkal pievērsties politiskajiem šoviem. Saeimas deputāti izbauda godīgi nopelnītās brīvdienas un arvien retāk parādās televīzijā...

Foto

Uzspēlēsim konkursu

Maija beigās Latvijas Nacionālais teātris sadarbībā ar Nacionālās mākslas atbalsta fondu  izsludināja pilna apjoma lugu ideju “makšķerēšanas” konkursu, vēloties teātra repertuārā iekļaut jaunākos Latvijas autoru...