Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Atbildot uz jautājumu, vai vajadzīgs tāds ekskluzīvs, jauns likums, jānoskaidro, kam tas vajadzīgs, kas tam būtu jāregulē. Jau tiek izteikta doma par likumdošanas iniciatīvu divvalodības novēršanai. Manuprāt, tas par šauru un maz ko nozīmēs. Šis likums varētu aptvert ne tikai divvalodības popularizēšanas novēršanu, bet arī citu okupācijas instrumentu, izpausmju atjaunošanas tendenču sadzīvē, kultūrā, vēsturē, izglītībā, bērnu audzināšanā un citur novēršanu.

Te varētu runāt par okupācijas seku novēršanas regulēšanas likumu, nevis sludināt nerealizējamas idejas, ko daudzus gadus atsevišķas personas popularizē vai sūdzas, ka nav realizēta deokupācija, dekolonizācija un denacionalizācija, ko apzīmē ar burtiem DDD. Tā nebija un nav realizējama, bet denacionalizācija tika realizēta apšaubāmi, jo uz vienas vēsturiskās patiesības atjaunošanas pamata ieviesa jaunu vēsturisku netaisnību - sanaidoja namīpašniekus ar īrniekiem, dzīvokļu īpašniekus aizvien turpina sanaidot ar ”piespiedu nomas” zemes īpašniekiem, kurus nereti dēvē par “zemes baroniem”, jo šie uzpircēji sagrābuši vairāk nekā 90% zemes zem daudzdzīvokļu mājām, tādēļ šādas sarunas par DDD ir vērtējamas kā maska, lai neko nedarītu deokupācijas iespējamo variantu, okupācijas tendenču popularizēšanas novēršanai.

Kā raksta vairāki Facebook komentētāji, nereti parādās personas pat no dažāda līmeņa deputātiem, ko manījām Okupācijas pieminekļa Pārdaugavā nojaukšanas periodā un pirms tam, ne mazums personu, to skaitā dažādu līmeņu deputāti, pat Eiroparlamenta deputāti, deputāte (Ž.) vai Saeimas deputāte (L.), kas atļaujas paust propagandu kā no Putina dienasgrāmatas, un Latvijas varas iestādes auklējas ar šādu antikonstitucionālo uzvedību. Ak, saku nepareizi, viņiem taču Latvijas Satversme nodrošina "vārda brīvību". uz ko šādas personas arī atsaucas, jo kā varot liegt paust viedokli.

Bet pavērosim, ka mūsu varas amatpersonas un iestādes, sabiedrība nav aizdomājušies, ka tas, kas saistībā ar 1939.-1990. gada okupāciju noteikts likumos, arī Satversmē, 1990. gada 4. maija Deklarācijā, arī par ko Saeima lēmusi savās rezolūcijās un lēmumos, ko atzinusi arī starptautiskā sabiedrība, tajā skaitā, ka Krievija ir agresorvalsts, nav "vārda brīvības" temats. To katram būtu jāpaskaidro, ka likumi tiek rakstīti, lai tos ievērotu, cienītu un tiem pakļautos.

Pretvalstiskā attieksme, necieņa pret Satversmi un likumiem nav pieļaujama jo sevišķi jebkura līmeņa vēlētam tautas pārstāvjiem, deputātiem, kuri tautai, Saeimai dod zvērestu, solījumu ievērot likumus, Satversmi.

Latvijas pilsoņu rīcība okupācijas vai agresijas slavināšanai, okupācijas tendenču publiska paušana, kas neatbilst likumiem, kad, piemēram, saistībā skolu latviskošanu kāds Saeimas deputāts (P.) piketos sauca „Ruki proč ot russkih škol, fašizm neproidjot" – „Rokas nost no krievu skolām, fašisms neies cauri”. Iedomājieties, Saeimas deputāts publiski apvaino valsti fašismā tikai par to, kā valsts nodrošina izglītību atbilstoši Satversmei, izdod likumu nodrošināt visu pilsoņu, arī krievu bērnu tiesības uz līdzvērtīgu izglītību kā visiem bērniem, neņemot vērā tautību, bērnu pilnvērtīgu integrāciju sabiedrībā un darba tirgū un, lai krievu bērniem, pareizāk, viņu vecākiem noņemtu aizvainojumus, ka krievus kāds neciena, ko paši krievu vecāki sev sludina, ka neciena viņus kāds cits.

Arī “lieldraugs” Putins ir teicis, ka viņi piespiedīs Rietumus cienīt krievus – tā apmēram. Nu jau redzam, kā Putins to realizē Ukrainā. Nav šaubu, ka par tādu pretvalstisku saukļu paušanu deputātam būtu bijis jāatņem tautas mandāts. Bet mums nav tāda īsti skaidri noteikta likuma, kā to realizēt vai nosodīt, citādi tas tiktu izdarīts.

Šāda tipa okupācijas tendenču (tajā skaitā okupācijas instrumenta - divvalodības saglabāšanai) publiska prasība pretrunā ar Satversmi vērtējama kā SADZĪVES OKUPĀCIJA. Okupācijas valsts varas iestāžu rīcība, pielietojot bruņotu iebrukumu, tās iestāžu izveidošanu okupētās valstīs okupācijas nodrošināšanai, ir apzīmējama citādi - POLITISKĀ OKUPĀCIJA, kas ir plaši apskatīta deklarācijās, paziņojumos. Vai pilnīgi, neesmu drošs. Tātad, kā jau rakstīju, ka Latvijai būtu jāpieņem likums ne tikai par divvalodības “ierobežošanu” (ja ierobežošana, tātad tai atļauts pastāvēt, tikai samazināt, tāpat kā uz ceļiem letālus gadījumus – samazināt, ierobežot, nevis novērst?), bet par novēršanu.

 "SADZĪVES OKUPĀCIJAS NOVĒRŠANAS LIKUMA” tēma nevar būt vienīgi šaura "DIVVALODĪBA”! Tam jāaptver ne tikai divvalodības lienošā tendence, bet arī kultūra, saskarsme darba vietās, okupācijas un/vai agresijas slavināšana, ņirgāšanās par okupācijas pēckara, pēcokupācijas upuriem, uzturot okupāciju slavinošus pieminekļus – simbolus, vai okupācijas apzīmēšana kā "atbrīvošana", kas ir ņirgāšanās par okupantu veiktajiem asinsdarbiem okupētājās valstī pēc okupācijas utt.

Facebook ir vairāki piemēri, ko atļaujos citēt, jo šie komentāri ir publiski pieejami. Piemēram, raksta: “Šodien piedzīvoju ko ļoti nepatīkamu un vienlaikus skumju - biju jaukā kompānijā, ar bērniem, devāmies apmeklēt Maskavas ielas rajonu, kur vietējās gides pavadībā izstaigājām šo interesanto apkaimi. Nonākot Mazās Kalna ielas skvērā, uz soliņa sēdēja 6 cilvēku kompānija, kura, mums tuvojoties, sāka dziedāt PSRS himnu... tad aktīvākā dziedone agresīvi pie mums pienāca un paziņoja, ka neieredzot un iznīcināšot visus latviešus un ukraiņus, kaut kāds tips kliedza, ka šī esot krievu zeme, ko mums dāvinājis Pēteris I. Ņemot vērā, ka kompānija bija ļoti iedzērusi (ko turpināja darīt mūsu klātbūtnē), - nolēmu izsaukt Rīgas pašvaldības policiju, sazvanot mani, informēja, ka jau saņemta informācija un tuvākā ekipāža tiks nosūtīta... pagaidījām minūtes 7, neviens nebrauca, bet, ņemot vērā, ka iecirknis ir tikai 300 metru tālāk, biju pārliecināts, ka viss tiks atrisināts! Liels bija mans šoks, kad, braucot mājās no ekskursijas, šī pati kompānija atradās turpat un turpināja lietot alkoholu... Rīgas pašvaldības policija ar savu nerīcību, Jūs panācāt pilnīgu manu neticību Jūsu struktūrai, jo tik klaju agresiju un naida runas nebiju savā dzīvē piedzīvojis - mans 7 gadus vecais dēls joprojām man jautā, kādēļ šī sieviete uz mums kliedza.”

Cits autors raksta, ka tāda pašvaldības policija ir nevajadzīga. Kāds skaidro, ka tas ir šīs "mentalitātes" cilvēka (vai cilvēku grupas) domāšanas, uztveres, izpratnes veids un garīgais stāvoklis. Es piebilstu, ka šie cilvēki ir no ekstrēmistu kategorijas, tas ir viņu psiholoģiskās patoloģijas stāvoklis, kas neattiecas uz mentalitāti, jo tādi ļautiņi ir starp latviešiem un citām tautībām, kuriem ekstrēmās pazīmes ir iedzimtas vai daļēji arī iegūtas, bet galvenokārt bioloģiski ģenētisks veidojums un tur, iespējams, neko labot nevar. Un tomēr - tas neliedz sadzīvot ar tiem, kuriem atšķirīga mentalitāte, ko daļēji var "labot", izlīdzināt, ja tiek novērstas, nosodītas, likumā regulētas SADZĪVES OKUPĀCIJAS tendences un tieksmes, savstarpējā naida izpausmes. Izglītībā jau no bērnudārza, skolas. To sevišķi veiksmīgi var realizēt, protams, jau spēkā esošais Izglītības likums par skolu latviskošanu, ja to konsekventi ieviestu un novērstu pretošanos valsts likumiskajam regulējumam, ko atzinusi par tiesisku arī Satversmes tiesa. Likums ir spēka un jāievēro, bet, ja nepilda, jāpiemēro Sadzīves okupācijas likuma nosacījumi un atbildība, jo bieži vien mums likumi ir, bet tajos nesastopam reālu atbildību par pārkāpumu un to, kas un kā to nodrošina.

Manā skatījumā ”sadzīves okupācijas” izpausmes jānovērš ģimenē, bērnudārzā, skolā, sadzīves iestādēs un uzņēmumos un visur, kur tā izpaužas, jānovērš jau darbojošos atsevišķu cilvēku grupu, partiju, biedrību darbība, paužot valstij naidīgus uzskatus, ko nereti pauž krievu partijas, kuras darbojas it kā uz valdības vai amatpersonu nepareizas darbības kritikas izteikšanas, bet savu darbību pamato ar vārda brīvību atbilstoši Satversmei, kas nereti ietver ārzemju, tieši Kremļa propagandas elementus, un kad šo atšķirīgās mentalitātes cilvēku partiju darbība robežojas AR VARAS IEGŪŠANU POLITISKĀS OKUPĀCIJAS realizēšanai vai atjaunošanai vai politiskā apvērsuma apstākļu radīšanai, bet it kā demokrātiskā procesā - VĒLĒŠANĀS.

Šo iemeslu dēļ šie cilvēki, to partijas skandina saukļus (kas attiecas uz latviešiem un lojāliem pilsoņiem) nepiedalīties vēlēšanās, stāstot bez faktiem un bez tiesas un izmeklēšanas, ka valsts vara vai tās amatpersonas ir noziedzīgas un jānomaina ar krievu sociāldemokrātisku partiju piedāvājumiem un amatpersonām, kas rada politiski "demokrātiska" apvērsuma draudus, okupācijas draudus, politiski nacionālā naida izpausmes.

Nopietni ir arī tas, ka parādās kolaborācijas vai arī piespiedu sadarbības elementu gadījumi vai vienkārši atbalsts no "brīvdomātājiem", kuriem ir politiskās cīņas izpausmes vajadzība vai varas aizskārumi, neapmierinātība ar tās darbību, ko dara arī jebkuras mentalitātes ekstrēmu izpausmju cilvēki.. Šeit būtu vajadzīgs "SADZĪVES un POLITISKĀS OKUPĀCIJAS TENDENČU NOVĒRŠANAS LIKUMS (nedod, Dievs, to nosaukt par "ierobežošanas" likumu, kā to raksta korupcijas likumā – ierobežosim, tātad vispār tā ir vajadzīga, ja?), kas iekļauj minētos okupācijas izpausmju novēršanas nosacījumus. Pirmkārt, būtu jāveic šo novirzienu izpēte, apskate vismaz kādas disertācijas (maģistra vai doktora) apjomā.

Facebook ir izskanējis nekorekts jautājums, vai krievus aizvietot ar ukraiņiem. Es atbildēju, ka var, ka var pat "sliktos" krievus aizvietot arī ar krieviem, kuri pauž neviltotu, viennozīmīgu attieksmi pret Krievijas okupantu tumsonību, agresiju un necilvēcisko attieksmi okupāciju laikā un pēc tām, ne tikai 1940.-1990. gadā, bet arī gadsimtu gaitā, tagad arī Ukrainā. Facebook teikto papildināju, ka "SADZĪVES OKUPĀCIJA" - tā ir nepareizas vēstures notikumu mācīšana skolās, kas sludina rusifikāciju, okupācijas TENDENČU IZPAUSMES, kultivē svešu kultūru utt., tā ir pārkrievošanas, divvalodības uzturēšana, kā rezultātā cieš cittautieši un visvairāk viņu bērni, kuriem ir tiesības dzīvot Latvijā, kuri ar šīm ekstrēmajām, pret valsti vērstajām rīcībām tiek izstumti no Latvijas valsts tradīcijām, kultūras, no valsts valodas apgūšanas, attiecīgi no darba tirgus, viņiem liedz tiesības uz pilnvērtīgu integrāciju sabiedrībā. Principā bērni, kuriem tiek veikta atšķirīga apmācība, atšķirīga politika, viņi tiek diskriminēti, viņiem rada pašiedvesmu - mūs Latvijā neciena vai tml., ko atražo "sadzīves okupācijas" seku popularizēšana un uzturēšana šo bērnu un viņu vecāku vidū.

Ceru, ka Tteslietu ministrs Jānis Bordāns, valsts prezidents Egils Levits atvērs šāda SADZĪVES OKUPĀCIJAS likuma likumdošanas iniciatīvu, to nesašaurinot tikai uz divvalodības novēršanu, - likuma, kuram var būt arī citāds nosaukums, kā to popularizēju, kas ir likumdevēja izvēle.

* Denacionalizēto māju īrnieku tiesību biedrības “Ausma” valdes loceklis, diplomēts jurists

Novērtē šo rakstu:

39
20

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Belēvičs savulaik demisionēja par sīkumu, turpretim Kariņš demisiju pat neapsver

Foto“Atceros tos jocīgos laikus, kad amatpersonas atkāpās sīkumu dēļ. (..) Veselības ministrs Guntis Belēvičs atkāpās tāpēc, ka tika pieķerts ārpusrindas apkalpošanā Onkoloģijas centrā,” piektdien rakstīju savā “Dienas citātā”. Guntis Belēvičs sarunā ar “Neatkarīgo” papildināja redzējumu uz senajiem 2016. gada notikumiem, kuru morālais aspekts šodien kļūst arvien aktuālāks.
Lasīt visu...

21

Par „kapitālā remonta” blaknēm: „Airiston Helmi” un „krievu zemūdeņu bāžu Somijā” piemērs

FotoTā sauktais finanšu sistēmas kapitālais remonts joprojām raisa diskusijas kā Latvijā, tā citās valstīs, kurās tas notika, un tiek meklētas atbildes uz jautājumiem, vai reizēm cēlu mērķu vārdā nav maksāta pārāk dārga cena, bremzēta ekonomikas attīstība, upurēti veiksmīgi strādājoši uzņēmumi, vai nav cietuši cilvēki, kas neko neatļautu nedarīja. Un vai nav bijis arī tā, ka ar "kapitālā remonta" lozungu tika mēģināts sasniegt pavisam citus mērķus, kā arī norakstīt klaju amatpersonu nekompetenci?
Lasīt visu...

6

No Kariņa mācās arī viņa bijusī “labā roka”, tagad - rokas pagarinājums - premjerministre Evika Siliņa

FotoGrūti izvērtēt, vai ārlietu ministra Krišjāņa Kariņa (Jaunā vienotība – JV) “skaidrojumi” par viņa lidināšanos ar privātiem lidaparātiem ir nekaunības, augstprātības, melīguma vai prastas muļķības radīti. Varbūt tur ir viss kopā. Taču simptomātiski ir tas, ka iezīmējas plaisa starp JV līdera un valsts prezidenta pozīcijām.
Lasīt visu...

3

Bez Stambulas konvencijas Latvijas sievietēm gals klāt, ar Stambulas konvenciju Latvijas sievietes zels un plauks

FotoDiskusijās par Stambulas konvenciju (jeb Eiropas Padomes Konvencija par vardarbības pret sievietēm un vardarbības ģimenē novēršanu un apkarošanu) pazūd būtisks jautājums – kāpēc vispār ir domātas konvencijas, kāda ir to nozīme un kāpēc valstis tām pievienojas? Šajā rakstā pievērsīšos potenciālajiem ieguvumiem no konvencijas, kā arī pretestības iemesliem.
Lasīt visu...

12

Valdība ir uz savas planētas, tauta – uz citas

Foto“Biju pārliecināts, ka mūsu ceļi nekad nekrustosies. Bet, re, valsts svētki ir tas, kas tomēr vieno, kaut arī mūsu politiskie uzskati ir pilnīgi pretēji,” saldi smaidot, vienā no 18. novembra pasākumiem mani uzrunāja kāds augsts ierēdnis. Vienojošais elements gan bija tikai reālā, “taustāmā” telpa, kurā atradāmies, bet politiskajā, sociālajā telpā mūs šķīra bezdibenis. Un joprojām šķir. Tas paliek arvien dziļāks un platāks. Ne jau tikai starp mani un konkrēto ierēdni, bet starp tautu un ierēdniecisko valsts aparātu.
Lasīt visu...

21

Latvijas Televīzija palīdz aizdomās turētajiem apzināti kurināt nacionālo naidu, lai netieši mazinātu vainu slepkavībā

FotoUzskatu, ka par mana tēva Andra Ļubkas (attēlā) slepkavību aizdomās turētās personas un to tuvinieki šobrīd apzināti apmelo manu tēvu nacionālā naida kurināšanā, lai tādējādi novērstu uzmanību no patiesajiem slepkavības iemesliem. Kā arī, apzināti publiski nomelnojot manu tēvu, notiek klajš mēģinājums ietekmēt tiesībsargājošās institūcijas un pat tiesu.
Lasīt visu...

12

Par “Maximas” traģēdiju: taisnīgs spriedums manā izpratnē būtu inženiera un būvuzņēmuma sodīšana par ēkas sabrukšanu un "Maximas" sodīšana par cilvēku bojāeju

FotoAr nelabu sajūtu sekoju medijos publicētajām ziņām par Zolitūdes traģēdijas tiesvedību. Esmu būvinženieris, absolvējis Venecuēlas Centrālo universitāti, un man ir Kārnegija un Melona Universitātes (ASV) maģistra grāds būvinženierijā (ar iespējami augstāko atzīmi).
Lasīt visu...

21

Vai Latvijā ir pārāk liels publiskais sektors?

FotoANO 1919. gadā dibinātā Starptautiskā Darba organizācija publicējusi statistiku – 2020. gadā Latvijā aptuveni 29% visu strādājošo bija nodarbināti publiskajā sektorā, bet labākā proporcija esot Austrijā – 4%. Ieliku šo ziņu Twitter, un tas sāka vārīties. Esot sajaukti āboli ar bumbieriem, un vispār, kas tā tāda par organizāciju?
Lasīt visu...

12

Tautas pacietības mērs ir izsmelts!

FotoŠis raksts ir pēdējais brīdinājums koloniālajiem pārvaldniekiem Latvijā! Pēdējais brīdinājums viņu pakalpiņiem valdībā un valsts struktūrās. Tautas pacietības mērs ir izsmelts! Mēs runājām, aicinājām apstāties un pārtraukt LATVJU TAUTAS iznīcināšanas politiku. Taču viss veltīgi. Jūs nevēlējāties mūs sadzirdēt, ieklausīties un saprast - PIETIEK! Tad runāsim citā "valodā" ! Jums saprotamajā!
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Nosodām “Vienotības”, “Progresīvo” un ZZS kreisi radikālo partnerību

Saistībā ar jaunās valdības kreisi liberālo kursu vērtību jautājumos, par prioritāti demogrāfiskās krīzes, ekonomiskās stagnācijas, kā arī militāra...

Foto

Aicinām parakstīties par Saeimas atlaišanu

Mēs, Nacionālā savienība “Taisnīgums”, paziņojam, ka esam pievienojušies iniciatīvai par tautas nobalsošanu, lai atlaistu 14. Saeimu....

Foto

Jau tagad „RailBaltica” trūkst sešu miljardu eiro Latvijas posmam

RailBaltica projektam ir visas iespējas kļūt par akmeni kaklā Latvijas budžetam un valsts parādam, jo jau tagad trūkst...

Foto

Šis raksts par Izraēlu un Palestīnu ir īpaši kompentents, jo pirmā līdzautora divi ģimenes locekļi ir strādājuši kibucos, bet otrs ir dzēris košera šņabi un ir „progresīvais”

10. novembrī ASV valsts sekretārs Entonijs Blinkens Izraēlas–Hamās konflikta kontekstā nāca klajā ar paziņojumu, citu lietu starpā atzīmējot, ka “daudz par daudz palestīniešu ir tikuši nogalināti”. Statistika diemžēl ir nepielūdzama – Izraēlas īstenotās blīvi apdzīvotās Gazas bombardēšanā jau ir 11 tūkstoši...

Foto

Uzruna Latvijas Republikas proklamēšanas 105. gadadienai veltītajā svētku koncertā Latvijas Nacionālajā teātrī

Ļoti cienījamā Saeimas priekšsēdētājas kundze! Ļoti cienījamā Ministru prezidentes kundze! Cienījamās dāmas un godātie...

Foto

Tauta nav stulba

Tauta nav stulba. Tautai piemīt veselais saprāts. Tauta to apliecina, kad viņa publiski dzird idejas, kuras sakrīt ar viņas izjusto gudrību....

Foto

Maksātnespējas administrators izsaimnieko atlikušo uzņēmuma mantu

Mēs, maksātnespējīgās AS "Dzintars" kreditori, nolēmām griezties pie valdības vadītājas un atbildīgās ministres ar atklāto vēstuli par samilzušām problēmām, ar...

Foto

Vai Saeima ir jāatlaiž?

Pēdējās dienās daudz dzirdams par rosinājumu atlaist 14. Saeimu. Izskan gan aicinājumi tādā veidā sodīt arvien kreisāko “Jaunās Vienotības” valdību, gan pretēji...

Foto

Mēs, Kozins, Levrence, Bogustova, Pūpola, Raubiško, Austers un vēl virkne citu Iļjiča mazbērnu...

Kopš teroristiskās organizācijas "Hamas" uzbrukuma 2023. gada 7. oktobrī, kura laikā tika veikti...

Foto

„Rail Baltica” finansējuma plūsmai ir jābūt loģiskai un saskaņotai ar būvdarbu gaitu, citādi Putniņa un Pauniņa kungiem būs problēmas

Lai Rail Baltica būvniecība noritētu raiti un efektīvi un...

Foto

Kas ir "mēs"?

Lūdzu zemāko izklāstu neuzskatīt par konservatīvās domas konferences rīkotāju autoritatīvu versiju. Ticu, ka 28. novembrī Demos II sesijā no runātājiem dzirdēsim pavisam citas...

Foto

Biotehnologa fabulas

Cilvēks ir radies no šūnām, viss organisms - āda, miesa, kauli, tauki, muskuļi, orgāni - arī ir veidots no šūnām. Šūnās veidojas arī enerģija,...

Foto

Vai šodien jau esi ļāvis sevi apmuļķot? Ja ne, ņem vērā šo rakstu!

Nevienam nepatīk, ka viņu apmuļķo. Pēc Eirobarometra datiem 64% Latvijas iedzīvotāju jūtas pārliecināti,...

Foto

Elektrības cenu līkloči – vai Latvijas iedzīvotāji izmanto savas iespējas?

Ir pagājis gads kopš Nord Pool biržas vairumtirdzniecības cenas Latvijā uzrādīja prātam neticamus rekordus, vidējai mēneša cenai pārsniedzot...

Foto

Man ir cits viedoklis!

Ģenerālās Asamblejas 1948. gada 10. decembra 217. A (III) rezolūcijas preambulā teikts - ņemot vērā to, ka visiem cilvēku sabiedrības locekļiem piemītošās...

Foto

Nevajag ņaudēt!

Visa nauda tiek izsaimniekota caur valsts konkursiem, sadārdzinot visu 5x utt. Vajag pieņemt tikai pareizu likumu par visu konkursu auditu un konkursus auditēt no...

Foto

Vai privātie mežu īpašnieki šobrīd saredz ilgtspējīgas mežsaimniecības jēgu?

Nav noslēpums, ka Latvijā šobrīd pret mežsaimniecības nozari valda sarežģīta un bieži vien pretrunīga sabiedrības attieksme. Vairāku...

Foto

„Rail Baltica” skandalozais iepirkums – kas tālāk?

„Rail Baltica” - uzņēmumu apvienība no Turcijas, kuras sastāvā ir kompānijas "IC Içtaş Inşaat Sanayi Ve Ticaret A.Ş." un...

Foto

Helmanis publiski sašutis par... Puntuļa rīkoto konkursu?

Ir tāda anekdote: “Zvēru mazuļi pagalmā lielās ar saviem vecākiem. Vienam tētis tādā amatā, otram mamma tur strādā. Lācēns...

Foto

Cilvēku viedoklis SIF ekspertiem nerūp!

Ir tāda anekdote: “Eksperti norāda, ka valsts attīstās, iedzīvotāji apgalvo, ka viņi to nejūt, bet iedzīvotāji jau nav nekādi eksperti!” Līdzīgi...

Foto

Piesakos uz pirmo vietu konkursā par vistukšākajām frāzēm

Vispārējie latviešu Dziesmu un Deju svētki ir viena no mūsu vissvarīgākajām kultūras tradīcijām. Ir nepieņemami, ka mākslinieki un...

Foto

„airBaltic” - varbūt viss ir stipri vienkāršāk

Lai aizmuktu ar „airBaltic” lidmašīnām, nav jātaisa slēgtas Ministru kabineta (MK) sēdes. Tā ir valstij piederoša kompānija un pietiks...

Foto

Kādēļ vairs nenotiks neviena mana intervija ar “Latvijas Avīzes” žurnālisti Egli?

Galvenais iemesls ir – es nevēlos piedalīties iestudētās izrādēs, kas aiz žurnālistikas maskas nolaupa mums...

Foto

Enerģijas pašpietiekamības nozīme Latvijas nākotnei

Saeimas deputātiem nodoti izskatīšanai Klimata un enerģētikas ministrijas izstrādātie un iepriekšējās valdības atbalstītie grozījumi Elektroenerģijas tirgus likumā....

Foto

Tautas kustība "Veselais saprāts"

Šorīt, kad pasaule dejo virs bezdibeņa, kad mūsu dzīvei tiek sisti pamati zem kājām, kad pašsaprotamas lietas tiek apšaubītas, kad sabiedrībai un...

Foto

Vēlreiz brīdinām – neaiztieciet mūsu peļņu!

Ir skaidrs, ka priekšlikumi palēninās vai daļēji apstādinās kreditēšanu, kā arī negatīvi ietekmēs Latvijas reputāciju un kredītreitingu, kas sadārdzinātu valsts...

Foto

Valdība parādīja visa veida migrantiem, ka mēs esam mīkstie

Vakar bija ļoti svarīgs tests mūsu valdībai, prezidentam, drošības iestādēm, kuru tie neizturēja....

Foto

Izraēlai ir jāizdara pareizā izvēle

23.oktobrī Pietiek tika publicēts mans raksts ar nosaukumu ”Izraēla pret “Hamās””, kurā izklāstīju savu redzējumu par notikumu attīstības scenāriju un lēmumiem, kas būtu...

Foto

Nediplomātiskais un nekorektais Kariņš nav visa Latvija

Diena sākās ar ziņu par Latvijas ārlietu ministra Krišjāņa Kariņa izraisīto skandālu. Katalonijā viena no centrālajām mediju ziņām ir...

Foto

Piederība Rietumiem nav tikai ērtības un iespējas

Diemžēl var prognozēt, ka Eiropā pieaugs naida noziegumu skaits. Diemžēl mazāka, manuprāt, ir izpratne, ka tā nav specifiski ebreju...

Foto

Komentārs par to, ka Latvijai esot jākļūst par bezskaidras naudas valsti

Pārlasīju rakstu vairākas reizes un tā arī nesapratu, kāpēc Latvijai jākļūst par bezskaidras naudas norēķinu...

Foto

Kad divi latvieši savā starpā runā angliski vai krieviski, tie faktiski noliedz savu tēvu un māti

Sveicu jūs Valsts valodas dienā! Latvijas valstiski un nacionāli domājošās...

Foto

Kāpēc VAS "Latvijas dzelzceļš" neveicas ar ES projektu realizāciju

Divi vienkārši iemesli. Pirmais: uzņēmuma padomes nekompetence. Izjaucot koncerna vadības procesus, kas sekmīgi un izmaksu ziņā arī...

Foto

“Saskaņai” ir vieta Latvijas politikā, jo tās misija ir svarīga un mērķi ir aktuāli kā nekad iepriekš

Ir pagājis gads, kopš partija “Saskaņa” zaudēja vietu politiskajā...

Foto

Kas kopīgs Baznīcai ar LGBT, un kas uzsauc mūziku?

Skolās māca, kā naudu pelnīt, augstskolās, kā to ekonomēt un radīt, bet kāpēc skolās nemāca, kā nauda...

Foto

Laimes māti un naudas koku meklējot, jeb „Global Animal Law organisation” likumdošanas datubāze un tās interpretācija

Salīdzināt Latviju ar Nigēriju, tādējādi norādot uz Latvijas neiedomājamo atpalicību,...

Foto

Hosams paņem rokās mietu. Ar s...diem

Stradiņa slimnīcas – jeb saīsinājumā PSKUS – padomes zibenīgā patriekšana no amatiem liecina, ka jaunais veselības ministrs Hosams Abu Meri...

Foto

Atklāta vēstule “Swedbank” vadītājam Laurim Mencim

Sveicināts Jūsu jaunajā amatā kā „Swedbank” valdes priekšsēdētājs! Es rakstu Jums saistībā ar konkrētu situāciju, kurā esmu nonācis kā Jūsu...

Foto

Cik īsti vērta biļete uz Džordanu Pītersonu?

Par mūsdienu mesiju dēvētajam Toronto profesoram Džordanam Pītersonam pošoties uz Rīgu ar priekšlasījumu, interesentiem nenāktu par ļaunu tomēr piedomāt...

Foto

Nākamgad daļa pašvaldību var nespēt pildīt pamatfunkcijas!

Valsts budžeta pieņemšanas procesā gandrīz neievērots palicis jautājums par pašvaldību budžetiem, bet tas ir ļoti svarīgs. Tieši no pašvaldību rocības...

Foto

Kolektīvais saprāts ir vājprātu summa

Ja reiz dzīvnieku pasaules kolektīvie saprāti mums ir pašsaprotami, kas mums liek uzskatīt, ka tāda, līdzīga kā dzīvnieku pasaulēm kolektīvā saprāta,...

Foto

Mēs nogalinām tikai tik daudz dzīvnieku, cik vajag!

Latvijas Veterinārārstu biedrība (LVB) šodien, 10.oktobrī informēja Zemkopības ministrijas Dzīvnieku aizsardzības un labturības konsultatīvo padomi par dezinformāciju un...