Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā
Foto

Nepieļaut vēl vienu „Maksimu”

Daudzdzīvokļu mājas Rīgā, Patversmes ielā 30/2 iedzīvotāji
21.03.2017.
Komentāri (26)

Pievienot komentāru

Lapas:    1   Rādīt komentārus, sākot ar: pirmo | pēdējo

Leija

23.03.2017. 09:23

»

Viszinis

leija acīmredzot ir uzmetamo penšu priekšstāve? :) vai viena no vindeļa kucēm? :D


Kas i ko, sunītes naktī blakusistabā neļauj gulēt?:))

Atbildēt

Viszinis

23.03.2017. 01:07

»

Leija

Nu, oficiāli viņš lombardā nestrādā, bet visādas interesantas lietiņas gan tur krutjī


leija acīmredzot ir uzmetamo penšu priekšstāve? :) vai viena no vindeļa kucēm? :D

Atbildēt

Prof. Haoss

22.03.2017. 20:43

Ja runā par bardaku, tas sākās 1990.gada 4.maijā. Pieņēma deklarāciju un tās 8.pantam uzspļāva. Tālāk. Sagrāva stabilo Civillikuma 968.pantu un izdeva atšķirīgu zemes reformu laukos un pildētā. Laukos būvēm zemi piešķīra, pilsētās noteica korupciju, patvaļu komisijām - un 17000 dzīvokļu Rīgā zemi dabūja , bet 14000 - nedabūja.
Dzīokļus privatizēja, bet to pārvaldes neizveidoja - tātad valsts atstāja BARDAKU un patvaļu, haosu uz pilnu klapi. Pie tam pilsētās zemi realizēja pēc denacionalizācijas principa un rupji pārkāpa zemes reformu pilsētās mērķus un uzdevumus - ievēot visu dalībnieku tiesības. Tālāk - mājas, būves ar likumu piesaista zemei ar likumu, bet mūsu vara rupji pārāpa ne tikai CL 968, bet arī 847.pantu un 140 000 dzīvokļiem zemi atņēma, pārkāpa CL 3.pantu, arī CL 1024.pantu. Un kas šo bardaku kārtoja TB/LNNK/ NA un LC.
NA turpina savas nelietības ar jauniem administratoriem TM personā un cenšas atbalstī. Tiesas ir pilnīgi pakļautas šim teroram. Bet tu kļūdies, ja domā, ka Saskaņa ir glābējs. Tur korupcija dubultojas.

Domā, ko darīt, par ko balsot (Jānis Bordāns)

Atbildēt

TT

22.03.2017. 20:08

Cik noprotams, dzīvokļu īpašnieki nevis vēlas nomainīt apsaimniekotāju, bet vēlas panākt, lai apsaimniekotājs apmaksātu kapitālremonta darbus nepieprasot papildus samaksu.
Te ir jautājums:
cik sastāda neizlietotais remontu fonds?
proti, ja (un vai) apsaimniekotājs vāca līdzekļus remontu fondā (principā, par to bija jābūt dzīvokļu īpašnieku kopsapulces lēmumam - ja īpašnieki neuzskatīja šādu uzkrājumu veidošanu, un attiecīgo lēmumu nepieņema, tad arī nepastāv šis ēkas remonta fonds?

Standarta apsaimniekošanas maksā remontdarbi vispār neietilpst.
Ja tas, ko ipasnieki vēlas panākt, lai pie neeksistējoša remontdarbu fonda, apsaimniekotājs apmaksātu kapitālremonta darbus no iekasētas apsaimniekošanas maksas, tad tam nav nemazākā tiesiskā pamata, un tax nekad. nenotiek un nenotiks.

Acīmredzams, šādu naivo cerību pilni, īpašnieki arī negrasās mainīt apsaimniekotāju, jo jau uz vēsturisko iekasēto apsaimniekošanas maksu kopapjoma pamata, nu gan apsaimniekotājs patērēties kapitālremontam!

Bet ja remontdarbu fonds pastāv un tajā ir atlikums, tad var, protams, nomainīt apsaimniekotāju , un tad esošajam būs jāatmaksā šo atlikumu jaunieceltajam.

Atbildēt

Mozoo

22.03.2017. 20:02

Vai šis Vindelis? https://youtu.be/uxEbhkSosHs

Atbildēt

Armis

22.03.2017. 19:56

Tas Vindelis jau pusi Rīgas uzmetis. Tagad ķēries pie pensionāriem. Strādā viņš lombardā. Dzīvoklī ražo suņus, tura 7 kuces no kurām spiež ārā visu ko vien var izspiest. Brauc ar busu Mercedes Vito ar kruto numuru E-LATS un piegādā suņus

Atbildēt

Visszinis

22.03.2017. 18:33

http://www.mklat.lv/obschestvo/36993-komandovat-paradom-budu-ya

Atbildēt

Nibelungens

22.03.2017. 11:32

Lauķi salīduši Rīgā, ēkas iznīcina, lauki jau iznīcināti pirms 20 gadiem.
Kad zāle būs apēsta, kur lauķi tālāk no Rīgas migrēs ?

Atbildēt

Savs stūrītis, savs kaktiņš

22.03.2017. 11:30

Ko var palīdzēt mājas visģeniālākais apsaimniekotājs, ja
1. Māja veca un savu mūžu jau nokalpojusi '
2. Dzīvokļu īrnieku daudz , lielākai daļai nav un nebūs naudas , lai ņemtu kredītu un to atmaksātu.
Tāda ir šī piespiedu privātkolhoza ieprogrammētā bezizeja , kuru laimīgie dzīvokļu privātīpašnieki pirms gadiem 20 nespēja saskatīt.

Atbildēt

zinošais

22.03.2017. 09:43

Situācija ir klasiska - acīmredzot cilvēks neizturēja pārbaudi ar varu un naudu !
Tai pat laikā "īpašnieki" paši vien vainīgi ! "Īpašnieki" pēdinās tāpēc ka acīmredzot neapzinās sevi kā īpašniekus un nespēj attiecīgi rīkoties pieļaujot patvaļu un gaidot "laimes lāci", jo kā gan citādi vērtēt šo rakstu !?!??!
Vai īpašnieki cer ka kāds PIETIEK lasītājs kļūs par šo "laimes lāci"?!??!?

Atbildēt

vispār

22.03.2017. 06:44

»

Vietējais

Pazīstama situācija. Naudu savāc, papīros saraksta, ka ir vareni strādāts - un gali ūdenī...


īpašnieki jau ir pārņēmuši grožus savās rokās un to māju jau 8 gadus "apsaimnieko" pati biedrība. Šis raksts ir par tavu ieteikto darbību sekām.

Atbildēt

Tu jau parakstīji

21.03.2017. 23:43

Ir trīs iniciatīvas portālā ManaBalss, kas skar ap 300 000 ģimeņu vai tuvu vienam miljonam cilvēku, ja rēķina ģimenes sastāvu – “Par zemes piespiedu nomu” vai kadastrālās vērtības nelietībām, bet tauta neparakstās. BRĪNUMS, tauta guļ un sūkstās – cik valdība slikta, nereti sakot – cik valsts slikta (valsts nav vara). Vecākie ļaudis baidās parakstīties, ka varot izpaust savus datus. Nekā, INTERNETBANKA nodrošina drošību. Vai tu parakstījies ar savu internetbanku? Nē, ieej portālā mana balss.lv un atrodi 3 iniciatīvas, kas gaida tavu parakstu:
(1) ZEMEI ZEM DAUDZDZĪVOKĻU DZĪVOJAMĀM MĀJĀM JĀBŪT TIKAI ŠO MĀJU IEDZĪVOTĀJU ĪPAŠUMĀ , jau savākti 8731 paraksts
(2) PAR PAMATOTU NEKUSTAMA ĪPAŠUMA NODOKLI, jau savākti 5434 paraksti

(3) PAR PIESPIEDU NOMAS ZEMES KADASTRĀLO VĒRTĪBU, savākti tikai 2008 paraksti. Šeit piedāvā grozīt “Nekustamā īpašuma valsts kadastra likumu”, lai zemei zem daudzdzīvokļu mājām un neražojošām būvēm noteiktu vēsturiski taisnīgu kadastrālo vērtību un reālu zemes nomas un izpirkuma maksu.

Iespējams, jauniešus tas neinteresē, lai cīnās vai NE cīnās viņu vecāki., pensionāri, jauniešiem nav jāmaksā par piespiedu nomas zemi un nav jāpazemojas šai zemes uzpircēju bandai, kas nereti saucama investīciju baņķieru izteiktiem vārdiem: Maksātnespējas administrācija ir bandīti, organizētā noziedzība.
(Arī tā ir sapirkusi milzum zemes miljonu vērtībā). Un atliek tikai gulēt, arī Vienotības biedriem un gausties – cik slikta valdība. Vajag strādāt, solidarizēties, kaut tā nav tava daļa. tevi tas neskar, paraksties un BEZ MAKSAS.
Valdībai vai atsevišķām partijām, tajā skaitā VIENOTĪBAI vajag tautas atbalstu – parakstus. Šobrīd (nerunāju par Rīkojumu nr 2) Saeimas atlaišana – tā ir provokācija, tautas musināšana.
Vai tu parakstījies ar savu internetbanku? Nē, ieej portālā mana balss.lv un atrodi 3 iniciatīvas, kas gaida tavu parakstu:

(1) ZEMEI ZEM DAUDZDZĪVOKĻU DZĪVOJAMĀM MĀJĀM JĀBŪT TIKAI ŠO MĀJU IEDZĪVOTĀJU ĪPAŠUMĀ https://manabalss.lv/zemei-jabut-maju-iedzivotaju-ipasuma/show

(2) PAR PAMATOTU NEKUSTAMA ĪPAŠUMA NODOKLI https://manabalss.lv/par-grozijumiem-valsts-kadastra-likuma-67-panta/show

(3) PAR PIESPIEDU NOMAS ZEMES KADASTRĀLO VĒRTĪBU
https://manabalss.lv/par-piespiedu-nomas-zemes-kadastralo-vertibu/show
Piedāvājam grozīt "Nekustamā īpašuma valsts kadastra likumu", lai zemei zem daudzdzīvokļu mājām un neražojošām būvēm noteiktu vēsturiski taisnīgu kadastrālo vērtību un reālu zemes nomas un izpirkuma maksu.

Atbildēt

klax

21.03.2017. 22:52

Kādus desmit gadus atpakaļ domāju - apsaimniekotāji maitas un zagļi. Tagad tā vairs nedomāju. "Mūsu gudrā valsts", protams, sacepusi gudrus likumus, ar ko kopā salikusi visai raibu publiku, turpat viens cīnās, lai par savu naudu saņemtu atbilstošu pakalpojumu, turpat otrs - alkānis un 50+1% nobalso, ka viss ir štokos, neko nevajag, varam maksāt vēl.
Uz tiesu varu neceram un neiespringsim. Visi zinam, kas ieceļ spriedējus. Juristus nepiesaistam, lieka naudas izmešana.
Kolhozā nevar būt citādi, kolhozā var tikai būt pāris zagļi un 99, 98% duraku, kas zagļus uztur. Kapitālisms nestrādā ar padomju metodēm. Un ibijotu pasaulē ir daudz vairāk kā vajadzētu, tāpēc, pacelsim glāzes par tiem, kuri prot iekārtoties! Par zagļiem! Par apsaimniekotājiem! Par pašvaldību un citiem depujātiem! Un par juristiem! Lai viņiem visiem laba nopeļņa!

Atbildēt

Te ir saite

21.03.2017. 22:31

http://pietiek.com/raksti/privatizeto_daudzdzivoklu_maju_parvaldisana_gadsimta_bardaks

Atbildēt

Re, izlasi

21.03.2017. 22:28

»

Bija teikts - apsaimniekošanas bardaks

Protams, dzīvojamo māju privatizācija ir, bija noziegums pret tautu. Mājas traģiskā tehniskā stāvoklī atdeva caur dzīvokļu privatizāciju atsevišķiem dzīvokļiem, nosauca tās par "dzīvokļu kopībām", apzīmēja, ka īpašnieki ir šīs kopības un atsevišķi dzīvokļi...


Izrādās, tepat raksts, kas samērā puilnīgi raksturo situāciju:Privatizēto daudzdzīvokļu māju pārvaldīšanā gadsimta “bardaks”18.02.2017.
Komentāri (62)
Šāds secinājums izriet ne tikai no viena piemēra, ko aprakstīšu. Vai katru dienu var saskarties, kad Rīgā pielieto zemes piespiedu privatizācijas paņēmienus vai piespēlē 1000 m2 klāt, jo to pieprasot zemes īpašnieks utt. Māju pārvaldīšana likumos atstāta bez risinājuma. Gribat paši pārvaldīt - iegūstiet profesionālo izglītību, tikai tad. Kurš sāks? Nav tādu. Daudzas mājas katastrofālā stāvoklī. Kas samaksās kapitālos remontus? Plus maksa ar nebeidzamām šausmām par piespiedu nomas zemi. Ir kriminālprocesi par apsaimniekotāju krāpšanos lielā apmēra, ko izmeklē 5-6 gadus, vai prasības tiesā samaksāt nomas maksu par 10 gadiem un dubultā, kad apsaimniekotājs bankrotējis vai nobēdzinājis iekasēto naudu. Turpināt uzskaitījumu?

Atbildēt

Bija teikts - apsaimniekošanas bardaks

21.03.2017. 22:22

Protams, dzīvojamo māju privatizācija ir, bija noziegums pret tautu. Mājas traģiskā tehniskā stāvoklī atdeva caur dzīvokļu privatizāciju atsevišķiem dzīvokļiem, nosauca tās par "dzīvokļu kopībām", apzīmēja, ka īpašnieki ir šīs kopības un atsevišķi dzīvokļi.
Bet tagad naudu pievāc un izsaimnieko. Valsts vara tautu neaizstāv, nav institūcijas, kurai varētu pasūdzēties. Parasti paziņo - tās ir civiltiesiskās attiecības. Un visi uz tiesu - kā viens, rindā, satājieties pēc auguma un kabatā naudas daudzuma, bet tev nav dokumemntu, pārskatu, caurskatāmības par remondarbiem, par naudas izmantošanu.

Apsaimniekošanas bardaks ieprogrammēts likumā un dabā.
Neviens pārvaldīšanas un apsaimniekošanas variants nedarbojas. Ir jāizdomā, kā vienā rakstā bija teikts - mikrorajonu namu pārvaldes pašvaldības pakļautībā.

Cita varianta nav.

Atbildēt

Vietējais

21.03.2017. 21:22

Pazīstama situācija. Naudu savāc, papīros saraksta, ka ir vareni strādāts - un gali ūdenī.
Ja pati biedrība nespēj pārņemt apsaimniekošanu savās rokās, nekas prātīgs gandrīz nekad nesanāk. Pārējiem interese nav strādāt, bet gan saņemt naudu. To esmu pārliecinājies savā praksē māju apsaimniekošanā. Tātad sauciet sapulci, vai vācat parakstus, vēliet jaunu valdi un ņemiet grožus paši savās rokās - neceriet uz citiem.

Atbildēt

hm

21.03.2017. 20:55

Dārznieku gadījums!
Dodiet tik naudu! Apsaimniekotājs formāli saimniekoja bet jebkurš jurists gatavs formāli tiesāsies.
Šai gadījumā, cik saprotu (sijas izliekušās 10 cm) māja atrodas avārijas stāvoklī. Un tur vairs nav ko apsaimniekot. Dzīvokļi jāslēdz un jātaisa remonts. Iespējams, ka saglabāsies tikai ārsienas. Māja liela un nauda, kas šajā mājā jāiegulda, ņemot vērā uzpūstās projektēšanas un būvniecības izmaksas, varētu būt grandioza. Jautājums, kas par to apmaksās. Vai iedzīvotājiem tas atmaksāsies, vai viņi to spēs apmaksāt? Vai pienācis kirdik un jānojauc? Un kas maksās par nojaukšanu?
Juristu haltūra?

Atbildēt

derdz

21.03.2017. 19:47

1.nodibiniet jaunu biedrību .. noteikumos atrunājiet, ka atsakaties no iepriekšējā, utt., jurista paīdzību
2. nolīgstiet juristu, kurš jūs pārstāv un palīdz dokumentu lietās, utt
3. un, dodiet uzdevumu juristam, lai sūdz tiesā un piedzen naudu .. ka nav ieguldījies mājas uzturēšanā, utt.,
4. uz ielas pa bieti iedodiet .. tā ikdienā.

Ja pa tiešām vainīgs

Bet vai šis nav reklāmas raksts?

Atbildēt

Jurists

21.03.2017. 19:45

Apsaimiekotaju var nomainit 50% + 1 dzivoklis. Ja jau tas Vindelis ir tik slikts, vai tad nevar uztaisit aptauju, apstaigat dzivoklus un savakt nepieciesamos parakstus

Atbildēt

cik atceros

21.03.2017. 19:34

Tad kādreiz paši mājas iedzīvotāji izvēlējās šo Vindeli par apsaimniekotāju.

Atbildēt

Čiekurs Egles dēls

21.03.2017. 19:20

Un ko tad Jums pietiek.com palīdzēs?
Atveram Dzīvokļa īpašuma likumu, lasām no 16.līdz 20.pantam, mājas aktīvistam (aktīvistiem) jāorganizē lēmuma pieņemšanas procedūra par pārvaldīšanas uzdevuma atsaukšanu biedrībai un līguma slēgšanu ar citu pārvaldnieku.

Atbildēt

b. Nevilks

21.03.2017. 18:56

»

oisuārs

Nevajag balsot par NA, ZZS un Vienotību, vajag balsot par tiem, kas šādus apsaimniekotājus liks aiz restēm


Vispār jau namu apsaimniekotājus neizvirza partijas. :)

Atbildēt

oisuārs

21.03.2017. 18:07

Nevajag balsot par NA, ZZS un Vienotību, vajag balsot par tiem, kas šādus apsaimniekotājus liks aiz restēm

Atbildēt

Lapas:    1   

Jūsu vārds:

Komentāra teksts:

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

3

Kā tagad pareizi vajadzētu „apgūt” Eiropas naudu

FotoEiropa gatavojas vērienīgai ekonomikas atjaunošanas programmai, plānojot tērēt simtiem miljardu, iespējams, pat triljonu eiro. Tā ir labā ziņa. Pats svarīgākais šajā ziņā ir tas, ka ES valstis tomēr ir gatavas vienoties un mēģināt pārvarēt šo krīzi kopā.
Lasīt visu...

12

Notiek valsts apvērsums: ja jūs tagad necelsieties, tad paši vainīgi

FotoSaeimas Prezidijs ir sasaucis Saeimas attālināto ārkārtas sēdi 2020.gada 26.maijā pulksten 14.00 (e-Saeima platformā). Tas ir pretēji Satversmes 15.pantam! Tur rakstīts - Saeima savas sēdes notur Rīgā un tikai ārkārtīgu apstākļu dēļ tā var sanākt citā vietā. Kur notiks sēde? Maskavā, Vašingtonā, Ipiķos, Briselē? Kur? Kādi ir ārkārtīgie apstākļi?
Lasīt visu...

13

Tiek pārkāptas kaucošo motoru trokšņa ietekmes zonā dzīvojošo iedzīvotāju Satversmē noteiktās cilvēktiesības

FotoNe tikai jaunā koronavīrusa izraisītā slimība Covid-19 veicina nāves gadījumus, bet arī „...69 000 cilvēku vides trokšņa dēļ ir nonākuši slimnīcās un 15 900 ir priekšlaicīgi miruši...” rakstīts Eiropas komisijas 2017.gada 30.marta ziņojumā 
Lasīt visu...

12

Latvijā ir padevīga tauta, kas lieto vārdus, kuri "negriež" ausīs nevienam, un bāž galvu smiltīs

FotoMums Latvijā ir bijuši visvisādi "laiki". Vieni no senākajiem bija "vācu laiki" - ap 700 gadu, kas Kurzemē atstāja kā mantojumu pat vācu baronu latviešu valodas izrunas dialektu, tad "zviedru laiki, vēl - "poļu laiki", ilgu laiku valdīja "krievu laiki", tad bija Latvijas laiki, Kārļa Ulmaņa laiki.
Lasīt visu...

20

Izlaidums pandēmijas laikā: neviens tiesību akts neparedz vecāku tiesības piedalīties sava bērna izlaidumā

FotoTiesībsargs aicina IZM izstrādāt vadlīnijas par izglītības iestāžu izlaiduma pasākuma organizēšanu, ievērojot Covid-19 izplatības noteiktos ierobežojošos pasākumus. Vienlaikus lemšanā par svinīgā pasākuma organizēšanu būtu jāuzklausa arī pašu absolventu viedoklis.
Lasīt visu...

6

Kad TAS beigsies?

FotoĀrkārtas stāvokļa ieviešana ir ļoti būtisks solis, jo ietekmē visus valsts iedzīvotājus. Ņemot to vērā, būtu tikai normāli, ja valdība mūs informētu, kādiem apstākļiem iestājoties, ārkārtas stāvoklis tiks atcelts. Bet tas nenotiek – izskatās, ka valdība vai nu nespēj šādus kritērijus nodefinēt, vai arī uzskata, ka parastajiem mirstīgajiem šāda informācija nav nepieciešama.
Lasīt visu...

18

Bondara situācijā būtu jāatkāpjas jebkuram

FotoProgresīvie uzskata, ka pēc trešās instances nelabvēlīgā sprieduma maksātnespējīgās Latvijas Krājbankas lietā Mārtiņam Bondaram ir jāatkāpjas no Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas priekšsēdētāja amata. Lai Latvijas politika kļūtu caurspīdīga un godīga, šādai politiskai praksei nav vietas mūsdienu Latvijas politikā.
Lasīt visu...

18

Kāpēc mūs uzskata par idiotiem?

FotoIzskaidrojiet man. Es tiešām nesaprotu. 1. Epidemiologs (infektologs) Uga Dumpis neuzskata, ka visiem publiskās vietās obligāti sejas maskas būtu jānēsā. Un arī pats nenēsā sejas maksu publiskās vietās, cik var redzēt TV.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Aicinu mūsu gejus: jo vairāk palīdzēsiet aizsargāt daudzbērnu mammu un tēti, jo mazāk jums nāksies izmantot retoriku - mūs diskriminē

Ugunsdzēsēju un glābēju diena. Apsveicu! Taču...

Foto

Žurka Sparāns, JKP, Lembergs, valsts noslēpums un izzagšana, Kalnozola uzstājība, Pelēkie spēki un Tautas vara

Liels paldies M.Kučinska, J.Maizīša un N.Mežvieta kungiem, ka esat izķēruši žurku,...

Foto

Viendzimuma pāru kopdzīves regulējuma tiesībpolitiskā problemātika (pilnā versija, bez cenzūras)

2014. gada nogalē Latvijas juristu, politiķu un sabiedrisko darbinieku aprindās arvien biežāk sāka skanēt viendzimuma attiecību...

Foto

Kamēr pasaule cīnās pret netīriem miljardiem, tikmēr mums ir tikai “otkati” un nodokļu nemaksātāji

Cīņai pret nelegālās naudas legalizāciju pēdējo gadu laikā pasaulē pievērsta pastiprināta uzmanība....

Foto

Valsts naudu nedrīkst ieguldīt tur, kur nebūs pietiekamas atdeves

Igaunija, Latvija un Lietuva ir izveidojušas "mazo Šengenas" telpu Eiropā – telpu bez iekšējām robežām. No šodienas...

Foto

“Izdzīt četrgadīgu bērnu no tiesas zāles”: ieraksts no tiesas sēdes

Koronavīrusa pašizolācijas un attālinātā darba laikā bez ierobežojumiem turpinās Aivara Lemberga tiesāšana, kura norisinās pietiekami lielā...

Foto

Kāpēc jums jātic, ka mēs visu izdarījām ļoti laikus un ļoti labi, bet pie visa vainīgi tikai apstākļi

Ņemot vērā publiski izskanējušo informāciju, kas radījusi šaubas...

Foto

Vienkārši par sarežģīto: tikai tautiska, suverēna, pēc nacionālisma principiem veidota valsts var būt par pamatu īstas demokrātijas pastāvēšanai

Reizēm mēs pārāk sarežģīti runājam par vienkāršām lietām....

Foto

Par 2. Pasaules karu, 9. maiju, Latviju, latviešiem, krieviem un vēl šo to

Šodien ir divas aktualitātes - pasaules tautu celšanās cīņā pret "kovida" mega afēru,...

Foto

Kopā ar kinologiem un hipologiem mēs 9. maijā lieliski pastrādājām

“Ministru kabineta izdotais rīkojums par ārkārtējās situācijas izsludināšanu neierobežo cilvēku tiesības individuāli apmeklēt jebkuru piemiņas vietu,...

Foto

Pārdomas par Covid - 19 afēru un ne tikai...

Mani draugi un tuvinieki var liecināt, ka sākotnēji, kad vēl nebija pietiekami daudz informācijas, es pret jauno...

Foto

Nepazaudēt Latvijas ekonomikas kodolu

COVID-19 krīze pasaules ekonomikā ienesusi krietnu devu nenoteiktības, sašūpojusi ierastās piegāžu ķēdes un patēriņa tirgus. Atsaukšos uz Alberta Einšteina teikto: “Kad tiek...

Foto

Bērniem invalīdiem nav naudas, 250 tūkstoši PR pakalpojumiem "APar" kampaņas veidotāja sievai gan ir

Tātad. C19 kļūst ļoti bīstams pēc 24.00, tad visam būs jābūt ciet....

Foto

Kurš normāls cilvēks dzird Dieva balsi un uzklausa aicinājumu glābt dzimteni no okupantiem?

Šorīt pa radio skanēja raidījums, kurā tika uzskaitītas visas iespējamās Žannas d'Arkas psihiskās...

Foto

Kam nāk smiekli, var pasmieties, bet šī ir mana prognoze par tuvāko nākotni

Kādreiz es izklaidējos ar troļļu kaitināšanu vienā no lielākajiem ziņu portāliem Latvijā. It...

Foto

Teorijā Latvija ir brīva valsts, praksē tā nav

Man nav nekādas saistības ar aktīvistiem, kas tika aizturēti pie Brīvības pieminekļa. Man nav skaidri šo cilvēku motīvi....

Foto

Koku ciršana Ziepniekkalnā ir ķecerīga rīcība: vēstule Rīgas Grebenščikova vecticībnieku draudzei

Daudziem Ziepniekkalnā viens no sāpīgākajiem notikumiem ir atļauja masveidā nocirst kokus, cik lasāms presē –...

Foto

Aicinu atcerēties, cik daudz pacietības ir mūsu tautā

Tautas vēsturiskajā likteņgaitā ir brīži, kuros summējas pašas būtiskākās, eksistenciālākās izvēles. Tad lemtais un paveiktais uz ilgiem laikiem...

Foto

Ko mums nozīmē 4. maijs?

Precīzākā un īsākā atbilde uz šo jautājumu iekodēta pašā svētku nosaukumā – "Latvijas Republikas neatkarības atjaunošanas diena". Tāds formulējums valsts kalendārā...

Foto

Vai tiešām vajag, par nākotni nedomājot, atteikties no dzelzceļa elektrifikācijas?

Rakstu saistībā ar savu reālu sirdssāpi par valdības publiskoto informācija, ka ekonomiku sildīs ar 75 miljoniem...

Foto

Vienotā likteņkopībā un vienotā gribā pašnoteicās visa latviešu nācija

Mīļie draugi! Demokrāti! Sirsnīgi jūs visus sveicu šodien mūsu demokrātijas pirmā gadsimta svētkos! Šodien aprit tieši gadsimts,...

Foto

Kur Latvijas valstij ņemt naudu? No cilvēkiem, kuriem tā ir?

Mūsu valsts ir nabadzīga, jo tajā piekopj atņemšanas un represiju politiku. Uz šīm pārdomām mani pamudināja...

Foto

Kā krīzē klājas vienkāršajai tautai, un cik taisnīgi mūsu valdības aparāts palīdz cilvēkiem pārvarēt krīzi

Dīkstāves pabalstus atsaka nodokļu nemaksātājiem? Prēmijas maksā visiem par papildu darbu...

Foto

Man kā Saeimas loceklim ir nodarīts pāri

Latvijas Republika ir neatkarīga demokrātiska republika, kurā Latvijas valsts suverēnā vara pieder Latvijas tautai, kura vispārīgās, vienlīdzīgās, tiešās, aizklātās...

Foto

Pasaka par loģiskās domāšanas attīstību

Pasakās, kuras paredzētas bērniem, labais vienmēr uzvar ļauno. Loģiskās domāšanas vidē izaugušais bērns kļūst par pieaugušo, kuram ir prasība, lai pareizais...

Foto

Krīze – iespēja drosmīgiem lēmumiem

Kā jau katra krīze, tā ir ne tikai lielāka vai mazāka ķibele, bet arī zināmā mērā iespēja. Šoreiz manas pārdomas par...

Foto

Ekonomiskais vīruss

Ekonomikas izaugsmes bremzēšana, darbaspēka trūkums, algu lielāka izaugsme par darba ražīgumu - tie bija daži no jaunas ekonomiskās krīzes vēstnešiem, ko uzņēmēji un ekonomisti...

Foto

Dabas aizsardzības sistēmas reforma ir aizsegs nezaļu lobistu atbalstam

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības (VARAM) ministra Jura Pūces (A/PAR) steidzīgās reformas valstī izsludinātās ārkārtas situācijas laikā,...

Foto

Valdība, attopies

Neesmu nekāds profesors, esmu parasta "skrūvīte", kas strādā valsts pārvaldē un dzīvo no algas līdz algai. Bet vēlos padalīties ar dažām pārdomām par šodienas...

Foto

Vai var uzticēties Aigaram Strupišam kā Augstākās tiesas priekšsēdētāja amata kandidātam

Nododu publicēšanai pēdējos safabricēto disciplinārlietu tiesnešu disciplinārtiesas safabricētos lēmumus, no kuriem redzams, kā vienā gadījumā...

Foto

BVKB ietaupīja vairāk nekā 50%, uzstādot GPS, - paraksties par likumdošanas iniciatīvu

Būvniecības valsts kontroles birojs (BVKB) 2018. gada sākumā lietoja 16 automašīnas un mēnesī patērēja 1600...

Foto

Kad Viņķele ļurina tukšu kā zariņu govs par savām orbītām

Noskatieties vēlreiz uzmanīgi Facebook publicēto video ar Viņķeli! Viņa vairākkārt saka, ka ministrijas ierēdņi no janvāra strādā “pastiprinātā...

Foto

Miljons eiro, lai korumpētu presi

Informācijas nozari ir būtiski skārusi Covid-19 krīze. Laikā, kad cilvēki paliek mājās, drukātās preses pārdošanas apjomi neglābjami samazinās. Lai ierobežotu epidēmiju,...

Foto

No kā vajadzētu mācīties mūsu politiķiem un ierēdņiem

“Unikāli! Tā kā Valkā mazturīgos, trūcīgos un daudzbērnu ģimeņu bērnus sākām ēdināt pirms MK noteikumiem, Izglītības un zinātnes...

Foto

Tas jaunais laiks, kas šalkās trīs... Pārdomas par zināmo nezināmajā

Dārgo lasītāj, ja vēlies viedokli par mūsu valdības pareizo/nepareizo rīcību epidēmijas laikā, infekcijas izplatības datu patiesumu/nepatiesumu...

Foto

Iebilstam pret Kalnciema kvartāla izpostīšanu

Rīgas domes Apstādījumu saglabāšanas komisijai, Rīgas pilsētas būvvaldei, RD Satiksmes departamentam no Āgenskalna iedzīvotājiem: lūdzam nelikvidēt kokus Āgenskalnā un rūpēties par...

Foto

Kas ir mana Galileja?

Dārgie brāļi un māsas Kristū. Jūdiem bija paraža pēc apbedīšanas vēl trīs dienas apciemot kapu, lai pārliecinātos, ka aizgājējs patiešām ir miris;...

Foto

Covid-19 pandēmijas aizsegā notiek mēģinājums iznīcināt iepakojuma depozīta sistēmu

Depozīta sistēma ir ražotāju atbildības sistēma – tas ir veids, kādā ražotāji nodrošina tiem uzlikto pienākumu izpildi...

Foto

Šis piebremzētais laiks un īpatnējās Lieldienas būs jauna, vienojoša pieredze mūsu likteņkopībā un iespēja apzināties garīgo brīvtelpu

Mīļie Latvijas cilvēki! Ir Lieldienu laiks. Mēs to sagaidām...