Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Ja vēlaties mūs atbalstīt Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Sākšu ar to, ka jau vairākus mēnešus neesmu partijas Saskaņa biedre, neskatoties uz to, ka aktīvi piedalījos tās darbībā vairāk nekā trīs gadus.

Partijas Saskaņa Rīgas nodaļas Ekonomikas komitejas ietvaros ar kolēģiem gatavojām priekšlikumus Latvijas ekonomikas attīstības partijas ekonomikas programmai, aktīvi piedalījāmies priekšvēlēšanu kampaņā, konferencēs un kongresos, palīdzējām izplatīt dāvanas Otrā pasaules kara veterāniem, strādājām kā vēlēšanu komisiju locekļi un novērotāji 11. Saeimas vēlēšanās.

Pēc neveiksmju sērijas koalīcijas veidošanas pārrunās, balsojuma par otro valsts valodu un bargākām sankcijām par valsts valodas nezināšanu, atklāti sakot, esmu vīlusies. Bet pēdējais piliens bija N. Ušakova lēmums nākamajās pašvaldību vēlēšanās piedalīties vienā sarakstā ar Gods kalpot Rīgai, kas ir tiešā pretrunā ar partijas statūtiem, jo tādus lēmumus var pieņemt tikai kongress.

Ilgu laiku biju dziļi pārliecināta, ka Saskaņas centrs ir sociāldemokrātiska partija, bet, vairāk iedziļinoties tās iekšējos procesos, esmu sapratusi, ka stipri maldījos.

Sakarā ar manu izstāšanos no partijas sāku saņemt daudz informācijas par to, ka es neesmu vienīgā, kas sajūtas neapmierināta un vīlusies.

„Daudzi partijas biedri distancējas no partijas” – tā savā vēstulē, kas adresēta esošajiem un bijušajiem partijas Saskaņa biedriem, raksta SDP Saskaņa Rīgas nodaļas vadītājs S. Mirskis. Interesanti, kāpēc, neskatoties uz augstiem partijas reitingiem un panākumiem Rīgas pašvaldībā, partijas biedri ne tikai distancējas, bet arī pamet partijas Saskaņa rindas. Jau distancējušies „ēnu kabineta” ministri G. Kirsis, A. Strazds, A. Gapoņenko u.c. Partija Saskaņa zaudē savus biedrus gan Rīgā, gan reģionos (Tukums, Ventspils, Olaine, Salaspils u.t.t.). Pārsvarā tie ir latvieši un dažādu tautību jauni cilvēki, kas vēl nesen iestājas partijā.

Izrādās, ka to cilvēku vidū, kas atstājuši partiju, ir arī valdes loceklis, ētikas komisijas priekšsēdētājs, ekonomikas komitejas vadītājs un citi.

Man radās jautājums, kas pamudinājis šos cilvēkus pamest Saskaņu, neskatoties uz ieņemamiem amatiem. Zemāk pievienoju intervijas ar šiem cilvēkiem ar detalizētāku izklāstu par augstākminētās partijas rindu pamešanas iemesliem.

Ēriks Rozencveigs (bijušais SDP Saskaņa ētikas komisijas priekšsēdētājs):

Es, Ēriks Rozencveigs, partijas Saskaņa ētikas komisijas eks-priekšsēdētājs, 2012. gada 12. jūlijā izstājos no partijas. Tas nebija pārsteidzīgs, nepārdomāts solis. Elementāra partijas dzīves un darbības kārtība ierakstīta tās Statūtos. Statūti pēc būtības ir partijas Satversme! Un, ja partijas priekšsēdētājs regulāri pārkāpj tos, manipulē ar partijas pamatu – partijas biedriem, kas apvienoti pēc reģionu principa, uzspiežot nodaļām savu lēmumu, tas nozīmē, ka partija ir slima ar Latvijas politikai raksturīgu kaiti: "Manas un manu tuvinieku intereses pirmkārt, viss pārējais pēc tam!" Pēc kārtējās valdes sēdes, kuras gaitā es kārtējo reizi izteicu J. Urbanovičam ētikas komisijas viedokli un kārtējo reizi man lika saprast, ka notiks pēc J. Urbanoviča gribas, es nācu pie galīgā atzinuma: Saskaņa nav tiesīga uz sociāldemokrātiskas partijas statusu, tā līdzīgi Latvijas pārvaldes institūtiem ir sociāli un politiski bezatbildīga! Arī nekaitīga esošai kliķei!

Egīls Rutkovskis (bijušais SDP Saskaņa valdes loceklis, reorganizētās Sociāldemokrātiskās partijas priekšsēdētājs) :

Visupirms neredzu, ka SDP Saskaņa ir vēlmes kļūt par varas partiju, kura būtu gatava izmainīt Latvijas sociālekonomisko politiku. Sevišķi politiskais vājums bija redzams pēc 11. Saeimas vēlēšanām, kad partijas vadība parādīja savu vājumu pārrunās ar labējām politiskajām partijām par valdības veidošanu. Rezultātā tika pazaudētas uzvarētas vēlēšanas 11. Saeimā. Partija nespēja konsolidēt Latvijas iedzīvotājus vienotā politiskā nācijā. Diemžēl SDP Saskaņa ir vienots elektorāts ar PCTVL un tā saucamo Lindermaņa grupējumu. Faktiski pēc 11. Saeimas ievēlēšanas partija aizgāja Lindermaņa grupējuma pavadā nacionālajā jautājumā, ar to zaudējot simpātijas latviešu vidū un iespēju piesaistīt partijai latviešu elektorātu nākotnē. Strīdi ar politiskajiem konkurentiem pārgāja līmenī „tu esi muļķis - pats esi muļķis”. Līdz ar to SDP Saskaņa cīņa par elektorātu neizmainīja politiskās prioritātes un atgriezās tajās pozīcijās, kurās bija pirms 10. Saeimas vēlēšanām.

SDP Saskaņa neizmantoja savas iespējas izmainīt saimnieciski politisko stāvokli Rīgā. Faktiski Rīgā joprojām saimnieko bijušie Latvijas ceļa politiķi Andra Amerika personā. SDP Saskaņa vēlme piedalīties 1913. gada pašvaldību vēlēšanās kopā ar Gods kalpot Rīgai parāda partijas politisko vājumu un nespēju savu biedru vidū atrast pienācīgus profesionāļus sociāli atbildīgas politikas veidošanai Rīgā un valstī kopumā.

SDP Saskaņa ir daudz patriotisku cilvēku, lojālu pret Latvijas valsti, ar labu izglītību, kuri nākotnē varētu realizēties kā veiksmīgi politiķi un savas valsts patiesi saimnieki. Partijā netika veicināta iekšpartejiskā diskusija savu biedru vidū par valsts tālāko ekonomisko attīstību, pašvaldību politiku un nacionālo jautājumu. SDP Saskaņa vadības nespēja plašākai komunikācijai ar saviem biedriem ir radījusi plaisu starp partijas vadību un tās ierindas biedriem.

SDP Saskaņa maz ar ko atšķiras no tām politiskajām partijām, kuras jau vairāk kā divdesmit gadus veido tā saucamo „politisko eliti”, lai arī atrodas nosacīti politiskā opozīcijā.

Eduards Grubevičs (bijušais SDP Saskaņa Rīgas nodaļas ekonomikas komitejas vadītājs):

Ir vairāki iemesli, kāpēc es un komitejas biedri pametām SDP Saskaņa. Pirmkārt, mūs neapmierināja situācija partijā. Ierindas biedri partijai ir vajadzīgi tikai, lai bez maksas izplatīt avīzes un citus reklāmas materiālus pirms velēšanām. Partijas vārdā lēmumus pieņem viens cilvēks, bieži pieņemtie politiski lēmumi nav konsekventi un ir pretrunā ar partijas statūtiem. Partijas vadība neapspriež svarīgus jautājumus ar partijas ierindas biedriem un nav saprotams, kas ir tie konsultanti un padomdevēji, kas iesaka vadītajam paziņot par to vai citu lēmumu.

Otrkārt, mūs neapmierināja, kas notiek Rīgā.

Latvijas valdība V.Dombrovska vadībā turpina veikt antisociālu valsts politiku un visiem spēkiem traucē Saskaņas Centram. Neskatoties uz Vienotības un kompānijas pretdarbību, Saskaņas Centrs tajās pašvaldībās, kur ir pie varas, pašvaldību kompetences ietvaros varēja daudz vairāk izdarīt parasto iedzīvotāju labā.

Neskatoties uz daudzsološu sākumu 2009. gadā, Saskaņas Centrs ar laiku ne tikai nesamazināja Pirmās partijas ietekmi Rīgā, bet pat ļāva palielināties likvidētas partijas deputātu varai. Līdz ar to, neskatoties uz priekšvēlēšanu solījumiem veikt sociāli atbildīgu politiku Rīgā, tika paceltas sabiedriskā transporta cenas, tika paaugstināta maksa par stāvvietām, vairāk nekā divas reizes tika paceltas apbedīšanas pakalpojumu cenas, netika ierobežots nekustamā īpašuma nodokļa likmes pieaugums.

Izredzēti Saskaņas Centra deputāti savieno darbu vairākās pašvaldības uzņēmumu padomēs, saņemot vairāku tūkstošu latu algu, un daži no deputātiem vēl piestrādā par bērnudārzu apsargiem. Saskaņas Centra vadības laikā tika realizēti dārgi celtniecības projekti: „zelta” puķu tirgus Sakta un maksas tualetes Rīgas centrā. Tika konstatēta naudas līdzekļu zādzība pašvaldību uzņēmumos Rīgas Namu Pārvaldnieks un Rīgas Nami, kā arī pazaudēti 10 miljoni latu Latvijas Krājbankā. Tika realizēts apšaubāms projekts ar maršrutu taksometru pārvadājumu pārņemšanu no privātajiem pārvadātajiem Rīgas Satiksmei un pēc gada pakalpojuma nodošana vienai privātai firmai, saistītai ar A. Amerika partijas valdes locekli. Bezgalīgi A/S Ceļu Pārvalde privatizācijas mēģinājumi, neskatoties uz to, ka Rīgā ir gaidāmi ceļu remonti lielos apjomos. Trijos gados korupcijas skandāli un aizdomīgi darījumi notikuši faktiski visos pašvaldības uzņēmumos. Saskaņas Centram neizdevās atrisināt namu pārvaldes un lielo apkures rēķinu problēmas. Tikai pēc trīs gadiem ir it kā uzsākts iekšpagalmu ceļu remonts, kaut gan par šiem trim gadiem krustojumu rekonstrukcijām un parka celiņu asfaltēšanai iztērēts tik daudz naudas un asfalta, ka to ar uzviju pietiktu, lai salabot visus iekšpagalmu ceļus.

Protams, ka pie visa it ka vainīgi A. Amerika cilvēki, bet viņi to dara ar klusu Saskaņas Centra deputātu piekrišanu un bezdarbību. Diemžēl izskatās tā, ka SDP Saskaņa ideālus un velmi aizstāvēt parasto cilvēku intereses uzvarēja „zelta teļš” un personīga labklājība.

Es kopā ar domubiedriem, redzu, ka lēmums izstāties no partijas bija pareizs, jo SDP Saskaņa kopā ar dažiem Tautas partijas bijušiem biedriem pārņēma arī TP ieradumus un pirmo reizi pirms gaidāmajam pašvaldības velēšanām izmet lielu naudu pozitīvisma kampaņas veidošanai un raidīšanai televīzijā, maskējot to zem „Atskaite par padarīto darbu”.

Nils Ušakovs un SDP Saskaņa ies uz Rīgas domes velēšanām kopā ar veikliem zēniem no likvidētām bankrotējušām partijām. Rezultātā tiek likts pamats, lai Rīgu turpinātu ar „godu” izsaimniekot ierēdņi un birokrāti, kas ir pie varas jau desmitiem gadu.

Red.piez. Mums nav izdevies atrast ziņas par kādu aktīvu Saskaņas biedri vārdā Jekaterīna Pavlova. Taču tas, protams, nav iemesls, lai nepublicētu arī šo viedokli - kā jebkuru citu.

Pašas autores skaidrojums: "Es neesmu publiska persona, bet gan bijušais parastais ierindas partijas biedrs un neesmu partijā ieņēmusi kādus amatus, lai par manu dalību dāvanu izvadāšanā OPK veterāniem, konferencēs vai par manu darbu iekšējā Saskaņas struktūrā būtu raksti internetā."

Novērtē šo rakstu:

83
20

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Motivācija celt labklājību vai ņemt kukuli?

FotoLatvijas attīstību kavē tas, ka cilvēkiem, kam esam uzticējuši attīstīt mūsu valsti, nav patiesas motivācijas to darīt, izņemot politisko atbildību. Pašvaldību un valsts atbildīgās amatpersonas saņem atalgojumu, kas nav atkarīgs no viņu darba rezultātiem – padarītā vai nepadarītā.
Lasīt visu...

21

Valstiskuma metabolisms un kultūras liekulība

Foto2017.gada vasarā „Rīdzenes sarunas” sašūpoja latviešu vislielāko politisko grēku – LR krimināli oligarhisko valsts iekārtu. Tika sašūpots valstiskums visaugstākajā līmenī. Tāpēc pret “Rīdzenes sarunām” ir jāizturas ļoti nopietni. Patiesībā ir jāizturas maksimāli nopietni. Latvijas Republikā nekas nopietnāks vairs nevar būt. “Rīdzenes sarunas” attiecas uz LR valsts iekārtu. Tātad attiecas uz valsts pamatiem, valstiskuma pamatformu, valsts pastāvēšanas visbūtiskākajiem nosacījumiem. Valsts iekārta vitāli skar katru pavalstnieku, kura apziņā valsts figurē kā dzīves nepieciešamība, dzīves garants, dzīves patrons, dzīves lepnums.
Lasīt visu...

12

Par manis paša kļūdām es pats esmu maksājis, maksāju un turpināšu maksāt

FotoTe manas pārdomas, kuras rakstīju reiz, kad pēc kārtējās, enerģētiski, intelektuāli un sirdsgudri piesātinātās intervijas (ja nemaldos - tā bija nra.lv) komentāros un citur soctīklos tika „apd...ts” Ēriks Stendzenieks.
Lasīt visu...

21

Ašeradens būs īstais

FotoLabdien, biedri un atbalstītāji, visi. kam rūp tiesiska, latviska un eiropeiska Latvija! Šajā sestdienā mēs sanāksim kopā. lai lemtu par mūsu partijas nākotni, par mūsu vērtībām un idejām, kā arī cilvēkiem, kas tās īstenos dzīvē.
Lasīt visu...

15

Atklāta vēstule Latvijas Republikas 12. Saeimas deputātam Andrejam Judinam

FotoLatvijas Republikas 12. Saeimas 2017. gada 21. jūlija ārkārtas sēdē tika pieņemts lēmums ar nosaukumu “Par valsts nozagšanas pazīmēm un pirmstiesas izmeklēšanas kvalitāti kriminālprocesā Nr.16870000911” (turpmāk – Lēmums). Lēmumu sagatavojis un kā pirmais parakstījis Saeimas deputāts Andrejs Judins.
Lasīt visu...

20

Latvijas attīstība Šveika garā jeb ķemertiņu reģistram būt

FotoBrīdināts, ka pēc likuma par šķiņķa zādzību pienākas sods no 6 mēnešiem līdz 20 gadiem, krietnais kareivis Šveiks atbildēja, ka tādus likumus viņš nepazīstot. Nedomāju, ka likuma nezināšana glābs arī tos Latvijas iedzīvotājus, kuri nebūs reģistrējuši savus, atvainojiet, ķemertiņus jeb decentralizētās kanalizācijas sistēmas kopējā reģistrā. Labi, ka par šo pārkāpumu nedraud tāds sods kā Šveikam, taču arī 1400 eiro juridiskajām personām un 350 eiro fiziskajām ir gana liels sods, īpaši lauku reģionos dzīvojošiem pensionāriem.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

SS.LV un VID strīds parāda, ka dzīvojam represīvā valstī

Šodien Cīrules kundze LTV paziņoja, ka strīds starp VID un SS.lv esot pievērsis uzmanību tam, vai būt...

Foto

Haltūra, ko veselības ministre Čakša sauc par likumprojektu un kas Kučinskim šķiet derīga

Lai novērstu uzmanību no veselības aprūpes pamatproblēmām – mediķu streika, zemas efektivitātes un...

Foto

Nevajag eksperimentēt ar sešgadniekiem

Laikā, kad Izglītības un zinātnes ministrija gatavo apjomīgu nozares reformu, kas skar dažādus būtiskus jautājumus, tostarp t.s. sešgadnieku jautājumu, jāatceras, ka mēģinājumi...

Foto

Par "iztīrīto" Nacionālo mākslas muzeju un elitāri politisko kroni

Pēc ilgstošas rekonstrukcijas 2016. gadā vasaras sākumā cilvēku apskatei tika atvērts Latvijas Nacionālais mākslas muzejs (LNMM) ar...

Foto

Par valsts un pašvaldību amatpersonu elektroniskās sarakstes atbilstību likumam

Nekustamā īpašuma speciālistu apvienība un Nekustamā īpašuma lietotāju apvienība (turpmāk – NĪSA un NĪLA) vērš sabiedrības un...

Foto

Papildizglītības un katalizatora izpalīdzība

Tagadnes politiķu intelektuālā potenciāla objektīvs vērtējums nav sasniedzams bez jaunām zināšanām. Tas pavēloši attiecas uz LR politiķu vērtējumu. LR politisko kadru analītika...

Foto

Piespiedu noma: diena, kad es atguvu ticību taisnīgai tiesai

Lai cik tiesas neatkarīgas, likums nemainās no tā, kura tiesa to piemēro. It kā ābeces patiesība. Nesen...

Foto

Mums Molotova – Ribentropa pakta sekas ir jālikvidē pilnībā

Darbu ir sākusi Saeimas izmeklēšanas komisija, kam būtu jāvērtē oligarhu sarunas un lietas izmeklēšanas izčākstēšanas iemesli. Taču...

Foto

Kaimiņš "sēž, vēro un neko nelaiž uz āru"

Pietiek lasītāji pēdējā laikā interesējušies – kur pēc pašvaldību vēlēšanu iznākuma esot pazudis latvju tautas interešu pēdējais aizstāvis...

Foto

Mīti un patiesība par „Lidl” jaunajām darbavietām un zemajām cenām

Latvijā Lidl ienākšana mazumtirdzniecības segmentā sākusies ar ceļa izzāģēšanu – slepenības aura ap Rīgas mikrorajonā Purvciemā gaidāmo koku...

Foto

SS.LV ir mūsu sabiedrības un ēnu ekonomikas spogulis

Es neaizstāvu Valsts ieņēmumu dienestu (VID) par izvēlēto problēmas risināšanas formu, jo uzskatu, ka bija un ir citi...

Foto

Ēēēēēēēēēēē...

Man nudien nebija nodoma divas dienas pēc kārtas izteikties par vienu un to pašu tēmu, taču pašreizējās Valsts ieņēmumu dienesta (VID) ģenerāldirektores Ilzes Cīrules pirmdienas...

Foto

Kāpēc SS.LV nav konkurentu

Pateicoties nesenajām* sludinājumu izvietošanas cenu izmaiņām portālā ss.lv, sabiedrībā uzvirmoja kārtējais nepatikas vilnis pret šo interneta resursu - sak’ dzēšot sludinājumus, neatbildot...

Foto

Prezidenta kungs, vai, runājot par oligarhiem un to sarunām, jūs domājāt arī mani?

Augsti godātais Prezidenta kungs! Preses brīfingā pēc Nacionālās drošības padomes sēdes šā gada...

Foto

Prezidentam jārīkojas! Nepārdomātā akcīze degvielai vājinās Latvijas ekonomiku

Biedrība "Baltijas asociācija - Transports un Loģistika" (BATL) vērsusies pie Valsts prezidenta Raimonda Vējoņa ar lūgumu izmantot LR...

Foto

Ss.lv un VID stāsts – speciāli advokātu madāmām, sektantiem no sabiedriskā radio un citiem "tiesiskās valsts" cienītājiem

Nu jau pat advokātu madāmas – mājsaimnieces ir iesaistījušās...

Foto

Kondora lidojums jeb jēru skaitīšana: par zīmoliem un tirgus pārdali

Ziemas miegā iztraucēts lācis ir bīstams, mēdzot uzbrukt pat cilvēkiem. Politiķiem savukārt pagulēšanai atvēlēts laiciņš pēc...

Foto

Sabiedrības līderu piemiņai

Džeka Londona stāstā Baltais Ilknis ir aprakstīta likumsakarība, kas valda suņu barā. Līderis vienmēr ir jāliek pajūga priekšgalā, jo pārējie suņi, redzot bēgošo līderi, centīsies...

Foto

„Cant” latviskajā vidē jeb meli ar tīru sirdsapziņu

Angļu valodā ir divi vārdi „cant”. Tie ir homonīmi – vienādi rakstāmi un vienādi izrunājami vārdi ar atšķirīgu...

Foto

Neizskatās, ka valstī kāds domātu par eksistenciālajiem jautājumiem

Tas, ka Latvija joprojām ir viena no nabadzīgākajām ES valstīm, nav nekāds jaunums. To raksturo dažādi rādītāji. Viens...

Foto

Mēs varam, bet – nezinām vai negribam?

Bieži tiek spriests, cik labi ir sakārtotajā un turīgajā Vācijā, Lielbritānijā, ASV... Taču latvieši negrib saprast, ka turienes iedzīvotāji...

Foto

Uz 73 valsts auto - 4 apkopēji ar 1000 eiro algu, 2 ēdināšanas speciālisti, medicīnas speciālists, 8 dežuranti...

Medijos publicētas vairākas ziņas ar skaļiem virsrakstiem „Atsakoties...

Foto

Par likumprojektu "Dzīvojamo telpu īres likums"

Pamatojoties uz Ekonomikas ministrijas (turpmāk – EM) publiski izsludināto Paziņojumu par līdzdalības iespējām likumprojekta izstrādes procesā, biedrības “NĪSA, Nekustamā īpašuma...

Foto

Veselības ministrija šobrīd cenšas sarīdīt trīs lielākās ārstu grupas

Ģimenes ārstu temats nav bijis ilggadējam publicistikas flagmanim Dainim Lemešonokam īsti mīļš, radot iespaidu, ka kāds autora...

Foto

Cik partiju Kučinska koalīcijā? Vienpadsmit plus bezpartijiskie

Šovakar LTV Ministru prezidents pats īsti nevarēja pateikt, cik partiju tad ir viņa koalīcijā. Vēlos viest skaidrību. Zināms, ka...

Foto

Ceturtā atmoda. Mosties vai zust

Trešā atmoda atjaunoja neatkarību, taču netika atjaunota 18. novembra Latvija. Tika radīts hibrīds - tapa 4. maija republika, apvienojot padomju laika...

Foto

Seši blēdīgi leftistu koncepti, kas pretendē būt pozitīvi

Leftisms savā būtībā ir konfliktus ģenerējošs. Tas vienmēr nostājas pret pastāvošo lietu kārtību. Savā agrīnā posmā tas maskēja...

Foto

Tautas politiskā apziņa: realitāte, mīmikrija, dresūra

Latvijā regulāri atskan politiski loģiskā prasība atļaut latviešu tautai vēlēt Valsts prezidentu. Regularitāti (reizi četros gados) nosaka Valsts prezidenta vēlēšanas....

Foto

Jautājums par sešgadniekiem skolās IZM dienaskārtībā ir jau 20 gadus

Jūlijā plašsaziņas līdzekļos atkal aktualizējās Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) virzītā reforma, kas paredz vairākas izmaiņas,...

Foto

Ģimenes ārsti paši sevi gāž no pjedestāla

Ģimenes ārstu streiks ir nolemts sakāvei, jo tam nav morāla atbalsta sabiedrībā. Valsts vara viņus spēj ne tikai uzveikt,...

Foto

Mēs esam PAR

Mēs esam par Latviju, kura ir iespēja visiem. Mēs esam par brīvu cilvēku. Mēs ticam ikviena cilvēka tiesībām izdarīt savas izvēles un atbildībai...

Foto

Jebkurā civilizētā valstī tādai Čakšai sen būtu bijis jāatkāpjas

Veselības ministre Anda Čakša nebeidz izbrīnīt. Ne velti, stājoties amatā sevi dēvēja par krīzes menedžeri un izcilu...

Foto

Kučinska kungs, Jūsu pasaulē nav mazā Ivana, kas vientulībā nomirst mežā

Augsti godātais Ministru prezidenta kungs Māri Kučinski! Iespējams, ka mēs dzīvojam divās dažādās un ļoti...

Foto

Skarba replika par PVN un tiesām

Ar tiesisku valsti katrs var saprast ko citu – citam tā ir pārliecība, ka par katru noziegumu katrs noziedznieks tiks...

Foto

Atklāta vēstule – iesniegums par padomju tiesību doktrīnai tipisku principu ietveršanu ārstu sertifikācijas procesa pārraudzībā

Iesniedzējs atgādina, ka iepriekšējā sarakstē jau tika informējis Ministru prezidentu un...

Foto

Par dalītā īpašuma neatbilstību LR Satversmei: faktiski atjaunotas feodālās privilēģijas un likvidēta demokrātija

Tiesiskais pamats dalītā īpašuma radīšanai Latvijas pilsētās tika izveidots 1991. gada 20. novembrī,...

Foto

Tāda ir bijusi un ir tā sauktā politiskā NEgriba

Garāmejot kārtējo reizi uzmetu aci nu jau vairāk nekā 20 gadu gaitā savāktajai DVD kolekcijai (lauvas tiesa...

Foto

...

Foto

Kleptomānijas cēlonis

Retrospektīvi izzinoša ekskursija uz lietišķo pierādījumu muzeju nav vajadzīga. Nav vajadzīgs intelektuālais reids aizvadīto 27 gadu vēsturē. Latvijas Republika kā krimināla valsts ar ideālu...

Foto

Mēs atsakāmies no savas valsts, atstājot to neliešu bariņa rokās

Atbilstoši oficiālajiem Centrālās statistikas pārvaldes datiem 2017. gada janvārī Latvijā dzīvoja 1 miljons 953 tūkstoši cilvēku....

Foto

“Nodokļu reforma” - kas tiek noklusēts

Daudz piesauktā un plaši aprunātā, bet patiesībā reti kuram zināmā “nodokļu reforma” nu ir ieguvusi daudz maz konkrētus apveidus. Un,...

Foto

Ģimenes ārsti dara pareizi, ka netic Čakšas tukšajiem „solījumiem”

Jau ilgāk nekā divas nedēļas valstī notiek ģimenes ārstu streiks. Taču nekas neliecina, ka tiks panākta vienošanās...

Foto

Atklāta vēstule valdošajai koalīcijai: IZM reforma – nodomi labi, bet izpildījums vājš

Augsti godājamais Ministru prezidenta kungs, Saeimas cienījamie frakciju vadītāji, pagājušajā nedēļā medijos atkal aktualizējās...

Foto

Latvijas sabiedrisko mediju "caurās mucas" svētās dusmas

Cēlonis melodramatiskajam sašutumam, kādā Latvijas Radio (LR) darbinieki izteica neuzticību Nacionālajai elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomei (NEPLP) un tās loceklim...

Foto

VID Cīrule „atbild” pavāram Dreibantam

Valsts ieņēmumu dienesta (VID) ģenerāldirektore Ilze Cīrule pavāram Ērikam Dreibantam nosūtījusi to, ko pati uzskata par atbildēm uz viņa atklātajā vēstulē...

Foto

Tumsonība Īvāna gaumē

Neesmu vegāns, pat veģetārietis ne tuvu ne. Dzīvnieki nav sveši, jau kopš bērnības mūsu vai vismaz radu mājās ir bijis kāds "kustonis", arī...

Foto

Ēnu ekonomikas process sākas tad, kad VID martā bloķē restorāna bankas kontu par 2000 eiro nodokļu parādu...

Nesen no Latvijas Viesnīcu un restorānu asociācijas (LVRA) saņēmu...

Foto

Laikmeta ainiņas: futbols un nacionālisms - I

1989. gada 21. jūnija rītā pie Satekles ielas stāvvietas piebrauca tumši sarkans Ikarus autobuss. Ar tūrisma firmas Inturist atbalstu devāmies ceļojumā, kura galamērķis...

Foto

Mēs esam slikti saimnieki savā zemē

Tautieši, nevairosim sabiedrībā naidu un haosu, negānīsim deputātus un valdību, ka tā neprot vadīt valsti. Politiķi, kam ir uzticēta Latvijas...

Foto

Pa dibenu vai pa purnu

Vai nesen publicētās sarunas, kurās politiskie līderi apspriež procesus valstī, kārto lietas, mēģina slēpt iespējamus likumpārkāpumus un pakļaut medijus, raisa izbrīnu?...

Foto

NEPLP lēmums par „Pieci.lv” hibrīdkara apstākļos ir nacionālās drošības apdraudējums

Latvijas Radio darbinieki kategoriski noraida un iebilst pret pagājušajā nedēļā medijos publicēto informāciju („Diena” 07.07.2017. „Lielās...

Foto

Otrā atklātā vēstule ģenerālprokuroram Kalnmeieram un citām augstākajām valsts amatpersonām

Vai es varu lūgt jūsu uzmanību beidzot mani sadzirdēt? Zinot to, cik aizņemti jūs esat, man...

Foto

Oligarhija: kastas ģenēze un kastas misija

Latvijā drīkst nerunāt par galveno. Latvieši drīkst neapspriest galveno. Latviešiem tas ir piedodami, jo bez šīs spējas neapspriest galveno nav...

Foto

Manifests – ir laiks aizstāvēt Latviju, tautu un Satversmi

1918. gada 18. novembrī Latvijas tauta dibināja brīvu un demokrātisku valsti. Latvijas Republikas Satversmē pirmie divi panti...

Foto

Par Jelgavas pašvaldības vadības patvaļīgo lēmumu

Mēs, Jelgavas 6. vidusskolas audzēkņu vecāki, vēršamies ar lūgumu atsaukties un nepalikt vienaldzīgiem pret, mūsuprāt, Jelgavas pašvaldības vadības vienpersonisko, diktatorisko...

Foto

Georga Isersona „Jaunās karadarbības formas” un latviešu valstsgriba

Turpinot par tēmu – pazīsti savu potenciālo ienaidnieku –, jau rakstīju par ģeniālo krievu militāro domātāju Jevgēņiju Mesneru, kura...

Foto

Civilizācijas norieta enciklopēdija: demogrāfija

Uz Zemes ir gājušas bojā daudzas civilizācijas. Zinātne ir noskaidrojusi bojāejas galveno iemeslu. Tas ir civilizācijas iekšējais sabrukums. Katra civilizācija ir bijusi...

Foto

Daži mazemocionāli ideju zibšņi “oligarhu lietas” sakarā

Paklausījos, palasīju dažādus materiālus, kas publiskajā infotelpā pieejami biezā slānī. Pārdomas ir vairākas:...

Foto

Oligarhi, Šlesers un Baznīca

Vai atceramies, kas pirms 15 gadiem Ainaram Šleseram palīdzēja iegūt kāroto varu un deva iespējas piedalīties Latvijas īpašumu sadalē? Tās bija kristīgās...

Foto

Kā es sarakstījos ar „Labklājības” ministriju

Vēlos pastāstīt Pietiek lasītājiem, kā es mēģināju gūt kādu atsaucību no mūsu tā saucamās „Labklājības” ministrijas – un ko es...

Foto

Atmaskot "oligarhus" ir vitāli svarīgi, bet žurnālistikas standarti ir jāievēro

Latvijas Televīzijas komentārs par žurnāla "Ir" rakstu "Preses kastrēšana", kurā atspoguļotas Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja...

Foto

Atklāta vēstule veselības ministrei Andai Čakšai

Piektdien, 30.jūnijā no Jums saņēmu bezpersonisku e-pastu, kas, kā saprotams, bija sūtīts daudziem un kurā Jūs mēģinājāt paskaidrot par Latvijas...

Foto

Ģimenes ārstu streiks, privātpersonu rīcība savu tiesību aizsardzībai

Pārdomas par ģimenes ārstu streiku: vai sabiedrība ir gatava ar aktīvu (uzsverot, aktīvu!) rīcību iesaistīties problēmu risināšanā? Diemžēl...

Foto

Saņēmu vēstuli. No ministres. Un atbildēju

Saņēmu vēstuli. No ministres. Un atbildēju: labdien, Anda Čakša! Jūsu izmisuma pilnā vēstule ar tradicionālajiem politiķu solījumiem, kuriem neviens vairs...

Foto

Atklāta vēstule – atzinums par likumprojektu „Dzīvojamo telpu īres likums” un pieteikums līdzdalībai likumprojekta pilnveidošanai

Pamatojoties uz Ekonomikas ministrijas (turpmāk – EM) publiski izsludināto Paziņojumu par...

Foto

Ekoloģiskā katastrofa Latvijas centrā

Ar šo rakstu gribu pavēstīt Jūrmalas bīstamo atkritumu degšanas seku mērogus. Pēc pieejamām ziņām, četrām mājsaimniecībām ir aizliegts lietot aku ūdeni. Tātad...