Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Pievienot komentāru

Lapas:    1   Rādīt komentārus, sākot ar: pirmo | pēdējo

Smaciņa

12.01.2016. 17:53

»

Es

Popkultūra ir iespējama bez nācijas vai tautas


Kroplis Žulis ir izlaists no krātiņa, lai pievemtu portālu.

Atbildēt

Es

12.01.2016. 17:12

»

lauķis

Ir izveidota jauna , liberastiskā kultūra , kultūras surogāts.kultūra var būt tikai tautai , nācijai kultūras nav , multikultūra ir kultūras neesamība


Popkultūra ir iespējama bez nācijas vai tautas.

Piemērs - dažādu nāciju cilvēku produkts - Lady Gaga dziesmas. Pusmiljards skatījumu Youtube nav nejaušība. Patīk vai nepatīk - mazsvarīgi.

Deivida Bovija vai Boba Dilana dziesma, kas uzrunā vienādi angli, poli un argentīnieti.

Atbildēt

Es

12.01.2016. 17:08

»

Kārlis Paklājs

Visa vaina ir audzināšanā un izglītībā. Vecāki neko nevar dot par mākslu, arī skolotāji neko nevar dot par mākslu. Iela dod visu. Bet uz ielas lumpens un plebeji, kuri tēlo smalkus cilvēkus.Tagad mākslionieks var neprast zīmēt, mūziķis var nepazīt notis. Jauki laiki mežoņiem


Kādas notis pazīst tie paši arābi mūzikā? Vai jums ir zināms, ka principā tikai eiropiešiem ir raksturīga mūzikas pierakstīšana,un arī tad ne kopš pasaules sākuma? Nu, jā, sagaidu apgalvojumu, ka mūzika jau tikai Eiropā pastāv. :)

Man ir prieks,ka cilvēki atrod iespēju radoši izpausties, un iespļaujiet nu Makartnijam sejā par to, ka šis sakās neprotam nošu pierakstu. :))

Atbildēt

Es

12.01.2016. 17:05

Diezgan daudz nicīga kategorisma un diskutablu lietu.

"Eiropā līdz XX gadsimtam nebija karsta vēlme piesārņot sabiedrisko apziņu ar pseidomākslu. Nepastāvēja tas, ko tagad lamājam par masu mākslu."

Kas ir vēlme, kas ir piesārņot, kas ir pseidomāksla, kas ir lamājam? Autors ir skābs un nīgrs kā kivi 10 pakāpē? Kāpēc viņš liedz cilvēkiem radoši izpausties? Tak lai rada savu mākslu; izmanto tiesības nepatērēt to, kas nepatīk!

Un par mākslas vēstures zināšanām arī šaubas. Kaut vai citāts un impresionisma rašanās.

Atbildēt

!

10.01.2016. 12:44

»

Priedītim

Markss, Ļeņins, Staļins, Brežņevs, Priedītis


Cik precīzi!
Priedītim vēl klāt diagnoze...

Atbildēt

~>mapfris

10.01.2016. 11:52

da nu visi lieli mēkslinieki

Atbildēt

Priedei kažokā

09.01.2016. 15:34

u-ū..ko tu kaitini ar savu mākslu. Tā taču domāta tikai 4700 biezajiem, kam aldziņa ir pāri 4500 eiriki mēnesī un kuri no 2016. gada maksās solidaritātes nodokli, kas palielinās aizsardzības ministrijas budžetu, bet ne trūcīgo cilvēku labklājību....šeit eiro-oo-latvijiņā viss sastāv un notiek ar Ziedot.lv palīdzību. Ziedojumi ir partijiņām, masu medijiem, sportam, 46000 bērniem bērnu patversmēs un arī mākslai. Ja nav vietējais ziedotājs, tad tas ir kāds investors vai eiroo-ņemtais kredīts, kas iejūdz eiroo-latviju vēl lielākā atkarībā no lielā EIROO diktatora. Tā kā klusē par savu mākslu un klausies ko tev saka tavs lielais eiroo- diktators. Kamēr eir-latvijiņā nebūs izveidoti trīs neaizskarami garantiju fondi – uzturlīdzekļu(no 1-18.gadiem), darbaspēka(no darba uzsākšanas līdz pensijai)un pensiju (no 62 līdz mūža galam), kas nodrošinās arī trūcīgā cilvēka garantēto labklājību, lai trūcīgiem nav jādodas eiro-pasaulē dzīves jēgu un labklājību meklēt, tikmēr par mākslu vērsies pie 4700 biezajiem nevis pie manis.

Atbildēt

sociāli atstumtais

09.01.2016. 15:01

pēc visa Priedīškunga ,, tēmas vešanas ,, izbrīna tas , ka izbrīna Priedīškunga izbrīns !
Vadāmā haosa apstākļos nemaz citādāk nevar būt !
Jāsakropļo ir viss , kas ir bijis ... ja par to maksā un ,, sūds par bitēm ,,

Atbildēt

tomēr=>Hipokrāts

09.01.2016. 14:57

Tev slikts tulks :)))

Atbildēt

Hipokrāts

09.01.2016. 14:17

»

tomēr=>Hipokrāts

Rainis teica - mainies uz augšu. Un Rainim kā kultūras veidotājam neko nevar pārmest


Kāds dziļš latvisks stulbums! Rainis runā par cilvēka morālo mainību, bet nevis mākslas progresu! Stulbums iet kopsolī ar nekaunību, kā tas pie latviešiem pieņemts! Nepazīst tie lopi ne prātu, ne kaunu. Mēsli visīstākie!Būtu nokaunējies un stāvējis klusu! Bet, nē! Lops pat nesaprot, ka ir stulbs!

Atbildēt

....

09.01.2016. 13:40

»

tomēr=>Hipokrāts

Rainis teica - mainies uz augšu. Un Rainim kā kultūras veidotājam neko nevar pārmest


Mainīties uz augšu nenozīmē stāties partijā un taisīt biznesu.

Atbildēt

tomēr=>Hipokrāts

09.01.2016. 13:31

Rainis teica - mainies uz augšu. Un Rainim kā kultūras veidotājam neko nevar pārmest.
Nevar taču mūžīgi palikt Hipokrāta laikos :-)

Atbildēt

Kārlis Paklājs

09.01.2016. 11:45

Visa vaina ir audzināšanā un izglītībā. Vecāki neko nevar dot par mākslu, arī skolotāji neko nevar dot par mākslu. Iela dod visu. Bet uz ielas lumpens un plebeji, kuri tēlo smalkus cilvēkus.Tagad mākslionieks var neprast zīmēt, mūziķis var nepazīt notis. Jauki laiki mežoņiem.

Atbildēt

tomēr

09.01.2016. 10:52

Zinātne un tehnika strauji attīstās, bet māksla, kultūra netiek līdz. Ja pašiem trūkst ideju, tad jāizmanto šovos citu cilvēku dzīves vai jāizkropļo klasika. Televizors ir brīnums, bet cik tur ir labu raidījumu? Nu ir "Province", vēl šis tas labs gadās, bet vai jaunieši, ko vairāk uzskata par mērķauditoriju, maz skatās LTV?

Atbildēt

lauķis

09.01.2016. 08:32

»

eksperts

Lai autors min piemērus no Latvijas savām domām...


Vai cilvēka sūtība taisīt karjeru?

Atbildēt

eksperts

09.01.2016. 00:47

Lai autors min piemērus no Latvijas savām domām.

Vai autors pats zin par blakusjomām, jo var būt,
ka lauku mežsargs vai tirgotājs, kam bija
nauda aizbraukt uz lielākiem centriem
vai laiks, zin vairāk par profesionāli, kas
visu laiku strādā Rīgā.

Vai Raimondam Paulam ir bijis laiks ceļot
un mācīties ārpus viņa karjeras?

Atbildēt

klau

08.01.2016. 19:53

»

DENISS K.

No Stikla kalna: "Jautājums...


Denis, kuram cilvēkam 2016.gadā jāuzņemas ministu prezidenta amatu un ministru kabineta vadību?

Atbildēt

Priedītim

08.01.2016. 18:33

»

Priedītim

Markss, Ļeņins, Staļins, Brežņevs, Priedītis


Pirms Priedīša un un Ļeņina bija vēl Engelss.

Atbildēt

Priedītim

08.01.2016. 18:31

Markss, Ļeņins, Staļins, Brežņevs, Priedītis.

Atbildēt

lauķis

08.01.2016. 16:45

Ir izveidota jauna , liberastiskā kultūra , kultūras surogāts.kultūra var būt tikai tautai , nācijai kultūras nav , multikultūra ir kultūras neesamība.

Atbildēt

DENISS K.

08.01.2016. 16:34

No Stikla kalna: "Jautājums
Jautājums ir šāds: „Vai postcilvēkiem būs sava zinātne?”. Atbilde ir šāda: „Nevis būs, bet jau ir sava zinātne! Uz Latvijas postcilvēku grandiozo kontingentu tas attiecās pilnā mērā.”
Citāts: „„Punctum” ir interneta žurnāls, kas veltīts literatūras un filosofijas aktualitātēm, vēsturei un savstarpējam dialogam. Kopš savas darbības sākuma – 2014. gada pavasara – žurnālā publicēti aptuveni 300 teksti, kurus veidojuši virkne pašmāju rakstnieku, kritiķu, tulkotāju, filosofu un citu humanitāro zinātņu pētnieku. „Punctum” aktīvi un analītiski sekojis līdzi literatūras un filosofijas notikumiem, kļūstot par kvalitatīvāko šo nozaru informācijas avotu interneta vidē. Tāpat žurnāls pievērsis uzmanību arī norisēm mākslā un sabiedrībā”.
Postcilvēku klātbūtni nav grūti konstatēt. Piemēram, šajā gadījumā pietiek ar to, ka interneta žurnāla autori nezina, ka filosofija nav zinātne un nav arī humanitārā zinātne („filosofu un citu humanitāro zinātņu pētnieku”). Postcilvēku portretā noteikti ietilpst arī slimīga pašpārliecinātība („kļūstot par kvalitatīvāko šo nozaru informācijas avotu interneta vidē”)."

Atbildēt

Lapas:    1   

Jūsu vārds:

Komentāra teksts:

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

15

Kāpēc medaļa tikai Bondaram? Lavents, Zaharjins, Gerčikovs un Meroni arī pelnījuši

FotoSakarā ar Krājbankas bijušā vadītāja Mārtiņa Bondara apbalvošanu ar Finanšu ministrijas goda zīmi, kā pamatojumu uzrādot “nozīmīgu personīgo ieguldījumu Latvijas Republikas finanšu sistēmas attīstībā” (tas nekas, ka no viņa vēl nav piedzīti 15 miljoni par naudas aizpludināšanu no šīs pašas Latvijas finanšu sistēmas), tā vien šķiet, ka citi līdzīgi darboņi arī būs nopelnījuši savus apbalvojumus!
Lasīt visu...

6

Varbūt visi „stupid people” nemaz nav „stupid people”, bet tikai daļa, un ar tiem citiem es solidarizēšos

FotoZinu, ka tūlīt sāksies kārtējais ķengu vilnis, tādēļ uzreiz uzrakstu savu nostāju. Tātad, uzskatu, ka mediķi ir malači, ka izgāja ielās. Sen jau vajadzēja un vajag vēl. Ne tikai viņiem, arī skolotājiem, policistiem, visiem, kam solīts gadiem. Mēs paši Re:Baltica esam neskaitāmi daudz rakstījuši par mazām algām, katastrofālo medmāsu trūkumu, budžeta ačgārnībām. Radot spiedienu, ir iespējams radīt arī pārmaiņas.
Lasīt visu...

21

Atlajst sajmu?

FotoEs ar visām četrām iestājos par brīvību. Piemēram, mūsu valsts iedzīvotājiem ir brīvība rosināt Saeimas atsaukšanu. Taču, manuprāt, brīvu izvēli var izdarīt tikai tas, kurš apzinās, ko dara, un ir informēts par visiem notikuma aspektiem, nevis ļaujas histērijai. Es zinu, ka ir forši spēlēties priekšniekos, bet te būs pāris fakti domas rosināšanai:
Lasīt visu...

18

Kaspars Dimiters: Mātes Latvijas vēstule

FotoKur esi, dēls? Jau viesnīcā vai teltī? Vai arābus lūgt, lai man druvas zeltī? Te nu tik vientuļi. Mirst ūdens, akai vinda. Neviena kaimiņa. Vien baļķvedēju rinda.
Lasīt visu...

12

Vienvērtīgs ir katrs cilvēks (lai ko tas arī nozīmētu): runa pie Brīvības pieminekļa 2019. gada 18. novembrī

FotoMīļie latvieši! Latvijas cilvēki Rīgā, Latgalē, Vidzemē, Zemgalē, Kurzemē un visā pasaulē!
Lasīt visu...

21

Valstsgribas valstsnegribas ēstgriba

FotoSaruna par reālo “valstsgribu” un “valstsgribas” iluzoriskumu ir aktuāla visu laiku. Taču 18. novembra kontekstā tāda saruna ir īpaši aktuāla, atsedzot patiesību un melus nošķirot no patiesības. Pašlaik šajā procesā valdnieks ir “nācijas tēvs” ar savu ārēji izskaistināto, bet mazsaturīgo daiļrunību. Tā palīdz atgādināt par patiesību un nosodīt melus. 
Lasīt visu...

10

Mucā

FotoPadomju valstī dzīvojušie izstrādāja tikai šim režīmam atbilstošu «dzīvesziņu». Šodien mēs to dēvētu par «Kā labāk dzīvot». Kā labāk, kā gudrāk, kā pareizāk, kā izdevīgāk un citus «kā» padomju pilsoņi apvienoja vienā, un oriģinālvalodā tas skanēja tā: «Солдат спит, а служба идет!» «Kaut kareivis guļ, tā dienesta laiks virzās uz priekš un tuvojas beigām».
Lasīt visu...

21

Politiskai intrigai – birokrātisks restarts

FotoCitur Latvijā šo ziņu pat nepamanīja, taču jūrmalniekus tā nervozē: oktobra sākumā ģenerālprokuratūra atjaunoja apsūdzību Gatim Truksnim par Zaļo un zemnieku savienības "iespējamu nelikumīgu finansēšanu”.
Lasīt visu...

18

Gribētos zināt, kuram gan šādai nelietībai pacēlās roka

FotoPadsmit gadus nostrādājot PR jomā un daļēji tieši tādēļ no tās aizejot, šādas metodes (skat. zemāk), protams, nepārsteidz. Tomēr gribētos zināt, kuram gan šādai nelietībai pacēlās roka. Neba nu žurnālists pats iedomājās. Kuram šķiet, ka tiem, kas var glābt veselību un pat dzīvības ikvienam no mums (tai skaitā arī ikvienai no 100 "gudrajām galvām"), nevajadzētu nodrošināt jau apsolīto? Jo šis jau nav stāsts par to, ko dara un kā ārstē kāds konkrēts ārsts, bet gan pretsitiens tam, par ko Dr. Aizsilniece cīnās visu mediķu vārdā. Un tas ir nožēlojami.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Var gadīties, ka vienu rītu Šveices advokāts būs "pārdozējis" viagru un viņam blakām gauži raudās skaists puisītis

Nav tālu tā dieniņa, kad visiem „arestētās mantas afēras”...

Foto

Atraktīvā politiskā hronika: novembra sākums

1.novembrī “nācija” varēja priecāties par “nācijas tēva” kancelejas vadītāja Teikmaņa atraktīvo sprēgāšanu. Citāts no teksta par Valsts prezidenta budžeta palielināšanu 2020.gadā: ""Tad,...

Foto

Ko varbūt teiktu Olivers Kromvels par “liberālo” Latviju

Karavadoņa un politiķa, tālākā Lorda protektora Olivera Kromvela runas, 1653.gada 20.aprīlī padzenot parlamentu, lokalizējums. Neļausim Latvijas “demokrātijai” nonākt...

Foto

Kas ir Latvijas Universitāte - Muižnieka brigādes dzīres vai augstskolas izcilība?

Jau drīzumā tiesai būs jālemj, vai bēdīgi slavenās Latvijas Universitātes (LU) pagaidu rektora Indriķa Muižnieka...

Foto

Populistu rotaļas: uz kārts likta Latvijas nākotne

Ceturtdien pie Saeimas notika vieni no lielākajiem protestiem pēdējo gadu laikā, kuros piedalījās vairāki tūkstoši mediķu un viņu atbalstītāju....

Foto

Kas notiks, kad visi sāks visu vērtēt pēc komerciālās atdeves?

Reti kurš nepamanīja Latvijas Radio darbinieku skaļo sacelšanos par zemajām algām. Tā ir tikai aisberga redzamā...

Foto

Lembergs pret Latviju Eiropas Cilvēktiesību tiesā ar sūdzību par nevainīguma prezumpcijas pārkāpumu

2019.gadā esmu vērsies Eiropas Cilvēktiesību tiesā ar sūdzību par Vides aizsardzības un reģionālās attīstības...

Foto

LNT Ziņu dienesta kolektīvā vēstule

1.decembris būs pēdējā diena, kad ēterā iziesim mēs - LNT Ziņu dienesta komanda, un pēc tam beigs pastāvēt LNT Ziņu dienests...

Foto

Unikālais izaicinājums

Vai pie mums visi saprot, ka fotogrāfijā ir fiksēts izaicinājums? Vai tie cilvēki, kuri fotogrāfijā saskata izaicinājumu, savā mūžā ir sastapušies ar vēl lielāku...

Foto

Vai tieslietu ministrs apšauba tiesu varas autoritāti

Latvijas Tiesnešu biedrība vairākkārt paudusi nostāju par Ekonomisko lietu tiesas izveidi, kas kopumā atbilst Tieslietu padomes viedoklim - jaunas...

Foto

Cilvēkiem šobrīd tiek atņemtas fundamentālas tiesības uz taisnīgu un objektīvu tiesu bez korupcijas

Otrdien, 5. novembrī, Ministru kabineta sēdē tika skatīts likumprojekts "Grozījumi likumā "Par tiesu...

Foto

Sabiedrībai ir radīts nepareizs priekšstats, mūsu tiesu sistēma darbojas labi: uzruna Latvijas tiesnešu ikgadējā konferencē

Mūsu sabiedrības un kopējās identitātes pamats ir kopīgu vērtību kopums, kas...

Foto

Mazais brālis ir apjucis

Kā jau ierasts, uzreiz pēc “Saskaņas” kongresa savu kongresu rīkoja arī “Gods kalpot Rīgai”. Līdz šim šī partija bija “Saskaņas” mazais brālis,...

Foto

Kāpēc Krievijas mūziķim Grigorijam Ļepsam sen bija jāaizliedz iebraukt Latvijā?

Ir gana daudz iemeslu. Viņš pats nekad nav noliedzis senas un tuvas draudzīgas pazīšanās ar Krievijas...

Foto

Pārdomas par nāvi

Par eitanāziju, medicīniski asistētu pašnāvību un tiesībām uz cieņpilnu nāvi diskutē politiķi, prese, sabiedrība un mediķi, turklāt diskutē laiku pa laikam. Šīs diskusijas...

Foto

Garkalnes domes priekšsēdētājam steidzami jāsniedz paskaidrojumi par Valsts kontroles pārbaudē atklātajiem pārkāpumiem

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Juris Pūce (AP!) pieprasa Garkalnes domes priekšsēdētājam Mārtiņam...

Foto

Humānisma sagraušana

2019.gada 29.oktobrī medijos parādījās informācija: “Tiesībsargs Juris Jansons vērsies Satversmes tiesā, apstrīdot kā pamatlikumam neatbilstošus valdības noteikumus par ģimenes vai atsevišķi dzīvojošas personas atzīšanu...

Foto

Iespējams, ka koalīcija ir pārpratusi slaveno pirmsvēlēšanu saukli “Valstij jāsāk ar sevi”

Aicinām finansējuma partijām no valsts budžeta būtisko pieaugumu atlikt kā minimums līdz nākamās Saeimas...

Foto

Padomju spiegi Bulgārijā un tepat Latvijā – „quo vadis Europa”?

No neilgās padomju bērnības man atmiņā ir palikušas tikai pāris lietas – ta,s kā nesu pirmās...

Foto

Nauda veselības aprūpei ir, bet nav politiskās gribas

Latvijas Ārstu biedrība (LĀB) ir veikusi padziļinātu Latvijas un kaimiņvalstu budžetu analīzi un secinājusi, ka ir iespējams nodrošināt...

Foto

Aizkustinošas pieticības ekselence

Tautas paruna neder. Vējonis nav vilks, bet Levits nav lācis. Tas, no kā bēga “nācija”, īstenībā nav vilks, un “nācija” īstenībā neuzskrēja lācim,...

Foto

“Saskaņa” izvēlas stagnāciju

Sestdien notikušajā kongresā “Saskaņa” neizmantoja iespēju jaunam restartam un izlēma saglabāt esošo situāciju, izvēloties stagnāciju. Par “Saskaņas” jauno līderi tika ievēlēts smagsvars un...

Foto

VARAM „neapbižo(t)” Zemgali

Šobrīd nozīmīgākās un ilgtermiņā lielāko ietekmi uz Latviju kā valsti nesošās pārmaiņas ir administratīvi teritoriālā reforma (ATR). Reformai būtu jāsaved kārtībā valsts reģioni,...

Foto

Teātris nav „Rimčiks”: atklātā vēstule teātra sabiedrībai

Visos Latvijas medijos tagad katru dienu bez apstājas tiek "pilināta" ideja, ka mākslinieciskā vadītāja funkcija ir vecmodīga ideja, no...

Foto

Civilizācijas norieta enciklopēdija: "animal symbolicum"

Cilvēku par „animal symbolicum” ieteica dēvēt izcilais vācu filosofs Ernsts Kasīrers (1874- 1945). Viņa ieskatā tradicionālais cilvēka apzīmējums „animal rationale” neatbilst...

Foto

Privāto automobili no 2021. gada nevarēs atļauties iegādāties ļoti liela iedzīvotāju daļa

Latvijas Transportlīdzekļu tirgotāju asociācija (LATTA) aicina Latvijas sabiedrību pievērst uzmanību un iestāties pret valdībā...

Foto

Vai tiek bruģēts ceļš uz kārtējo Satversmes tiesas spriedumu?

2019. gada 11. oktobrī Valsts kanceleja publicējusi jauno valsts un pašvaldību institūciju amatpersonu atlīdzības likumprojektu “Valsts un pašvaldību institūciju amatpersonu...

Foto

Apdraudēta daudzu pamatskolu pastāvēšana

Latvijas Pašvaldību savienība (LPS) nosūtījusi vēstuli visām Saeimas frakcijām, paužot bažas par apdraudējumu bērnu tiesībām apmeklēt pamatskolu pēc iespējas tuvāk dzīvesvietai un...