Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā
NĀVE audiogrāmata

Pievienot komentāru

Lapas:    3   2   1   Rādīt komentārus, sākot ar: pirmo | pēdējo

Viskija ģīmis

03.03.2020. 01:26

»

!!!

Kādu grāmatu Tu vari uzrakstīt- nevari dažus teikumus sakarīgi salikt...


Jurģi ĶIJONIEK ar savu padauzi Eviju SUDMALI ESI mērglis!

Atbildēt

Reinis

21.12.2019. 00:00

»

Lops

Gita vairs tikai sens pirdiens


Tiesa, pat jau vairs ne pirdiens. Smaka tikai palikusi! Bet arī tā vairs nebūs drīz.

Atbildēt

Lops

18.12.2019. 07:18

»

:)

Vienkārši muļke! Arī šajā rakstā tas kārtējo reizi redzams- it


Gita vairs tikai sens pirdiens!

Atbildēt

Lops

18.12.2019. 07:17

»

Lm

......, Traips Jaunzemes reputācijā. Vidisti ruńā, ka Jaunzeme rote Uz nebēdu Māri Knoku arī


Mārītis esot Danas laikā bijis dārgākais kārtotājs VID, zem 10 nemaz neesot saucis skaitļus, bet izdarī arī neesot neko varējis. Tad nu labi ka viņu rotē, cerams uz uz Ieslodzijumu vietu pārvaldi.

Atbildēt

:)

17.12.2019. 22:52

»

!!!

Kādu grāmatu Tu vari uzrakstīt- nevari dažus teikumus sakarīgi salikt...


Vienkārši muļke! Arī šajā rakstā tas kārtējo reizi redzams- it
kā par kaut ko, bet beigās par neko... tad jau sāc beidzot runāt, nevis kā visu laiku draudēt, ka nu tik būs, nu tik informāciju par visiem vilks laukā.... bet tādi pirdieni vien :))))

Atbildēt

!!!

17.12.2019. 22:49

»

Gita

Bailes !!! Tie kuri zog ., melo ., piesedz viens otru :., bailes :)!!! Man vienīgi ir prieks un lai me ka varu brīdī tagad ... Runāt un turpinajumam rakstīt grāmatu .... un arī atklat patiesibu par tad iem kā skolotājas dēliem Dirnēniem :) Čerńecka draugeliem Kijoniekiem un nē tikai...


Kādu grāmatu Tu vari uzrakstīt- nevari dažus teikumus sakarīgi salikt?!? :))))
Ko, tad Tu ņih... ja nedarīji, kad biji ID vadītāja? Labi zināji visas Podiņa, Kuzminas, Kaminska un Co štellītes, bet sēdēji virsū tai infai, vaidēji un acis bolīji.... cerēji, ka tas ir tavs trumpis? A nekā!

Atbildēt

Lm

16.12.2019. 15:40

»

Jaunzeme

Pateicoties čerńeckim man atvērt so acis


......, Traips Jaunzemes reputācijā. Vidisti ruńā, ka Jaunzeme rote Uz nebēdu Māri Knoku arī!

Atbildēt

HM

16.12.2019. 00:57

»

Jaunzenes pasutijumu galds

Čerņecka pasūtījumu izpildutāja


Ir divas lielas problēmas. Viena ir skaidrie vai ne tik skaidrie sakari ar acīmredzamu ieinteresētību starp izpildvaras un valsts administratīvām struktūrām.

Ir maksātnespējas administrators Mārtiņš Bunkus, kurš ir arī advokāts, kurš izmanto juridiskos absurdus, izmanto caurumus likumos un izmanto to, ka viņa brālis ir augsta Valsts ieņēmumu dienesta amatpersona.

Ja kādam uzņēmumam ir parāds VID, tad konkrēts cilvēks atnāk pie šāda administratora un piedāvā: piemēram, tev ir parāds VID 800 tūkstoši, tu man maksā 200 tūkstošus, es tev visu nokārtoju, un visi apmierināti.

Cits «biznesa» variants – administrators–advokāts vienojas ar sava brāļa starpniecību, ka trīs mēnešus konkrēto uzņēmēju neviens neaiztiks. Pa šiem trim mēnešiem uzņēmējs no uzņēmuma izvāc visus aktīvus, pēc tam iesniedz maksātnespējas pieteikumus, un, tā kā ir lieliski zināms, ka aktīvu un naudas uzņēmumam vairs nav, tad VID īpaši pat nesāk neko darīt. Ar to viss tiek slēgts. Tādu uzņēmumu ir vairāki.

Kāds ir mans gadījums? Maksātnespējīgs uzņēmums, uz kuru, visticamākais, nejauši uzdūrās Mārtiņš Bunkus. Tur ir kreditors – VID par nelielu summu. VID nāk uz kreditoru sapulcēm un balso tā, kā norāda Mārtiņš Bunkus. Kad viņš saka, tad VID pārstāvis ierodas uz sēdēm, kad pasaka, lai nenāk, tad neierodas.

Un viņš nodarbojas ar visparastāko reketu. Izmantojot dažādas metodes, viņš panāk savu. Mums Latvijā ir daži advokāti, kuriem ir cieši sakari ar tiesnešiem. Viņi draudzējas, kopā dodas atvaļinājumos. Es nesaku, ka tur ir kādi kukuļi, bet cieša draudzība gan. No turienes tad arī rodas tiesas lēmumi, kur melns ir pataisīts balts un balts pataisīts melns. Kā ar to cīnīties, tā ir liela problēma.

Latvija gan ir tik maza, ka gandrīz visi iedzīvotāji caur diviem paziņām ir pazīstami...

Vēl jo vairāk. Visi kopā smilšu kastē spēlējušies, visi klasesbiedri. Kas ar ko draudzējas, tas ir viens, bet tas taču nav iemesls, lai spriestu netaisnīgu tiesu. Bet tā notiek. Tur ir tikai viens ceļš – ar likumu to aizliegt. Katram jāsaprot, uz ko viņš iet. Ja gribi būt advokāts, tad nevari draudzēties ar tiesnesi, gribi būt tiesnesis, aizmirsti par draudzību ar advokātu. Ja gribi draudzēties, lūdzu, abi esiet advokāti vai abi esiet tiesneši. Tajā ir loģika.

Juridiskā elite nevēlas pieļaut šādu regulējumu. Tas visiem ir izdevīgs. Šķiet, ka daudzi spriedumi vienkārši nav iespējami. Taču ir. Mūsu valstī viss ir iespējams. Ja cieši draudzēsies advokāts ar tiesnesi, tad viss ir iespējams. Es runāju par konkrētu lietu.

Par kādu?

Tas ir SIA Rego Trade, par ko Pietiek jau ir rakstījis. Var jau teikt, ka tas ir mans personīgais viedoklis, bet tur pietiek jebkuram neatkarīgam cilvēkam palasīt spriedumu, lai saprastu, ka tas ir juridisks bezpriģels. Brīnumi. Šajā gadījumā runa ir par diviem brāļiem. Mārtiņš un Kaspars Bunkus. Bet cik ir tādu slēptu sakaru...

Es nevaru teikt, ka Mārtiņš Kasparam dod naudu. Es to nezinu. Bet tas, ka, pateicoties Kasparam, Mārtiņš kļūst arvien bagātāks, tas ir fakts. Viņš ir jauns puisis, viņam ir nenormāli dārgas mašīnas, glauns mājoklis. Ir skaidrs, ka godīgā ceļā to nevar nopelnīt. Mēs esam pieauguši cilvēki, ne bērni. Tas taču ir saprotams.

Kasparam ir pieticīgs dzīvesveids – vismaz oficiāli. Tas, ka viņš savam brālim nodrošina pilnu komfortu, tas ir skaidri redzams. Vai viņš saņem arī kādu naudu no brāļa, to es nezinu. Varbūt arī ne. Tas, ka tas ir zaudējums valstij, tas taču sīkums. Tas taču ir brālis. Brālis ir tuvāks.

Tādus sakarus var atrast ne vienu vien. Kas tur ar ko draudzējas, kas ar ko kopā atpūšas. Civilizētās valstīs tas ir skaidri noregulēts. Tur politiķiem ir liegts tikties ar komersantiem. Tādēļ ir lobiju firmas, kuras veic oficiālu lobija darbu, atklāti un skaidri lobē. Tas notiek atklātā, civilizētā veidā.

Raksts turpinās pēc reklāmas

Draud Kariņa un Bordāna ostu apvērsums (5)
Jau pirms Saeimas vēlēšanām Jaunā Konservatīvā partija solīja, ka visas trīs Latvijas lielās ostas ir jāpaliek zem valsts jumta, tādēļ ASV sankcijas pret Aivaru Lembergu un vairākām juridiskajām personām ir uzlūkojamas kā politisko solījumu pildīšana un vienlaikus politiskās varas pārvēršana ekonomiskajā.
Mums taču bija ideja veidot lobija likumu...

Nav nekādas jēgas pieņemt lobiju likumu, ja netiek ierobežoti amatpersonu un tiesnešu sakari ar ieinteresētajām pusēm. Ja juridiskā elite var kopā atpūsties, tad tur var visas lietas nokārtot. Ko tur dos lobija likums?

Bet parasti jau ir arguments, ka Latvija tik maza, ka visi cits citu pazīst.

Jā, tas tiek izmantots kā arguments. Ar to piesedzas. Latvija ir maza, tādēļ neko nevar darīt. Luksemburga ir vēl mazāka, bet viņiem ir tāds likums. Un visi ir izdzīvojuši.

Tad turpinās slepus tikties.

Slepus – tas ir slepus. Ja tas ir aizliegts ar likumu, tad, ja kāds ieraudzīs, ka advokāts tiekas ar tiesnesi, tad tiesnesi atstādinās no darba. Tas būs likuma pārkāpums. Ja tiesnesis pārkāpj likumu, viņš ir nekavējoties jāatlaiž. Bet tagad viņš likumu nepārkāpj. Viņi taču ir draugi! Tāpat kā tuvi radinieki nedrīkst būt iesaistīti darījumos ar valsti.

Es aizgāju uz VID un ziņoju, ka brāļi Bunkus kopīgi rīkojas. Uz to man VID atsūtīja atbildi – jā, tur noteikti ir interešu konflikts, par ko mums nebija zināms. Man nāca smiekli. Divi brāļi, deklarācijā tas norādīts. Un VID neko nezināja. Nu, kā bērnudārzā.

VID uzrakstīja (paldies par informāciju!): tas noteikti ir interešu konflikts, mēs veiksim dienesta izmeklēšanu. Bet ko tur dienesta izmeklēšanai darīt, ja ir divi brāļi, kuri acīmredzami ir interešu konfliktā. Brālis maksātnespējas administrators risina lietas, kur 90% gadījumu VID ir kreditors. Lielākā vai mazākā mērā.

Ko viņi tur izmeklēs? Vai tiešām Bunkus brāļi ir brāļi? Izmeklēs, vai viņš tiešām ir administrators? Tas ir datu bāzē ierakstīts. Meklēs, vai ir lietas, kur kreditors VID? Tas arī ir vienkārši.

Tāda izmeklēšana aizņem maksimums 40 minūtes, bet viņi tagad mēnešiem veiks dienesta izmeklēšanu. Un, protams, ar kādu maigu bezzobainu lēmumu to noslēgs.

Pēc manām domām, tas skanēs šādi – Kasparam Bunkus kā VID maksātnespējas departamenta priekšniekam nav tieša sakara ar maksātnespējas lietām un inspektoriem, kuri iet uz kreditoru sapulcēm, jo pa vidu ir vēl nodaļas priekšnieks. Tas nekas, ka katru pirmdienu ir sapulce un priekšnieks lieliski zina, kuram inspektoram ir kura lieta.

Un konkrēti par jau pieminēto Rego Trade?

Uz kreditoru sapulcēm VID nāca un piedalījās, bet sapulcēs bija redzams, ka VID pārstāvis skatās, ko teiks Mārtiņš, un to arī dara. Tā arī balso. Tur tāda meitenīte nāk un saka – jūs taču saprotat, ka tas nav valsts interesēs. Protams, ka valstij tur tika nodarīti zaudējumi.

Lai slēgtu situāciju ar kreditoru sapulcēm, es nolēmu samaksāt visiem kreditoriem un beigt šo lietu. Tai skaitā VID samaksāt 90 tūkstošus. Es samaksāju, viņi pieņēma, izdeva papīru, ka viņu sistēmā tas ir reģistrēts, viss labi. Un raksta cits departaments administratoram, ka parāda vairs nav un ka viņi atsakās no kreditora statusa.

Bet tālāk sākās bezprecedenta gadījums. Mārtiņu Bunkus tas neapmierināja, jo viņa rokaspuiši no VID vairs uz kreditoru sapulcēm nenāks. Un vairs nebalsos, kā vajag. Un tad notika kas neiedomājams.

Pirmo reizi VID vēsturē man atskaitīja atpakaļ to naudu! Vai esat kādreiz redzējuši, ka VID atskaita atpakaļ samaksāta parāda naudu?! Viņi ir priecīgi, ka dabūjuši. Pat, ja tur ir kāda kļūda un tu ziņo, ka esi kļūdījies, viņi vienalga pievāc to naudu. Bet man atskaitīja atpakaļ it kā nelikumīgi samaksātu parādu.

Parasti VID ir vienalga, kurš samaksā. Galvenais, ka valsts savu saņēmusi. Bet te – nē. Es samaksāju par Rego Trade, man atskaitīja to naudu atpakaļ, precīzāk, pārskaitīja uz manu uzņēmumu kā nodokļu priekšapmaksu. Nekas tāds vēl nekad nav bijis.

Lai VID piesegtu savu galvu, viņi vēl aizrakstīja Finanšu ministrijai papīrīti. Pajautāja, kā FM uzskata, vai tā drīkst darīt. FM atbildēja – tas nav pēc likuma. Tas ir bezprecedenta gadījums.

Naudas atdošana pilnīgi noteikti bija Mārtiņa Bunkus interesēs, jo tādā veidā viņš iegūst, ka VID kreditoru sapulcēs ir balsu vairākums. Un tad var visu atkal pievākt un iedzīvoties.

Es uzrakstīju Finanšu ministrijai sūdzību. Man vēl neko neatbildēja. Bet Bunkus tagad atkal var turpināt izsaimniekot Rego Trade mantu un piesavināties to sev.kaspara

Atbildēt

Bailes

16.12.2019. 00:07

»

Gita

Bailes !!! Tie kuri zog ., melo ., piesedz viens otru :., bailes :)!!! Man vienīgi ir prieks un lai me ka varu brīdī tagad ... Runāt un turpinajumam rakstīt grāmatu .... un arī atklat patiesibu par tad iem kā skolotājas dēliem Dirnēniem :) Čerńecka draugeliem Kijoniekiem un nē tikai...


Gramata no Fpp 2000 g, Gitas darbu uzsakšakšanas :) Fpp :) documental a sarakstiju :) ,, ka ,. nodzivots Fpp iekšienē ., kas ir kas un ko un arī par ,. ko :) daudz uzńemeju gribetu uzzinat patiesās notikumus :)

Atbildēt

Gita

15.12.2019. 23:31

»

Tieši tā!!!

Bailes


Bailes !!! Tie kuri zog ., melo ., piesedz viens otru :., bailes :)!!! Man vienīgi ir prieks un lai me ka varu brīdī tagad ... Runāt un turpinajumam rakstīt grāmatu .... un arī atklat patiesibu par tad iem kā skolotājas dēliem Dirnēniem :) Čerńecka draugeliem Kijoniekiem un nē tikai :;:)

Atbildēt

Draugiem!!

15.12.2019. 23:23

»

Gita

Jurgi tak neslēpjes az Čerńecka :) ko mīz :) parunā kā vīrs :) te nav tā vieta ko vemt I man arī ir ko teikt


Draugs!! Ir un bus tie kuri nē nodot un neudzivijas no draugu nelaimes!

Atbildēt

Gita

15.12.2019. 23:14

»

Draugi

Gitiņ, ak vai kā mums Tevi žēl, ai ai ai


Jurgi tak neslēpjes az Čerńecka :) ko mīz :) parunā kā vīrs :) te nav tā vieta ko vemt I man arī ir ko teikt :)

Atbildēt

Jaunzenes pasutijumu galds

15.12.2019. 22:43

»

lauķis

Zirnekļu cīņas


Čerņecka pasūtījumu izpildutāja !

Atbildēt

Jaunzemes pasūtijuma galds

15.12.2019. 22:21

»

Jaunzemes pasūtijuma galds

pusmiljonu dolāru skaidrā naudā, ko par skolotāju strādājusī māte bija it kā atstājusi saviem diviem dēliem. Viens no dēliem, Roberts Dirnēns, strādāja Finanšu policijā. Sekoja krimināllieta, kurā izmeklēja ģimenes naudas un īpašumu impērijas faktisko izveidošanos...


sNu jau bijušais Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Muitas kriminālpārvaldes vadītājs Marjans Burijs pieļauj, ka lēmums par viņa "rotēšanu" uz citu amatu pieņemts, jo viņš ir nevēlams vadītājs Muitas kriminālpārvaldē, intervijā laikrakstam "Dienas Bizness" atzinis Burijs.

Lasi vēl
VID Muitas kriminālpārvaldes priekšnieku Buriju pārceļ darbā uz Nodokļu piedziņas pārvaldi
VID Muitas kriminālpārvaldes priekšnieku Buriju pārceļ darbā uz Nodokļu piedziņas pārvaldi (6)
Burijs neesot saņēmis piedāvājumu pāriet citā amatā
Burijs neesot saņēmis piedāvājumu pāriet citā amatā (12)
VID Muitas kriminālpārvaldi nereorganizēs; Buriju informē par pārcelšanu citā amatā
VID Muitas kriminālpārvaldi nereorganizēs; Buriju informē par pārcelšanu citā amatā (12)
Burijs norādījis, ka viņa viedoklis par pārcelšanu nav uzklausīts.

Viņš arī atgādināja, ka aptuveni pirms pāris mēnešiem pastāvēja pat draudi, ka Muitas kriminālpārvalde varētu tikt likvidēta, kam viņš aktīvi pretojos. "Acīmredzot muitas dienesta vadībai manas aktivitātes nepatika, un rezultāts tam ir tikai likumsakarīgs. Apzinos, ka es esmu nevēlams vadītājs Muitas kriminālpārvaldē. Pieņemot lēmumu par manis rotēšanu uz citu posteni, kļūs vieglāk ietekmēt procesus institūcijā, kuru vadīju līdz šim," laikrakstam sacījis Burijs.

"Acīmredzot šobrīd VID ģenerāldirektore uzskata, ka mana darbība, mana turpmākā karjera citā šā dienesta amatā ir lietderīgāka, labāka. Par jebkādiem citiem apsvērumiem ir jājautā viņai pašai, nevis man," sacījis bijušais Muitas kriminālpārvaldes šefs.

Jau ziņots Valsts ieņēmumu dienests (VID) ar šo nedēļu līdzšinējo Muitas kriminālpārvaldes direktoru Marjanu Buriju pārcēlis darbā Nodokļu piedziņas pārvaldes direktora amatā.

VID skaidroja, ka Burija pārcelšana ir saistīta ar Ģenerālprokuratūras 2011.gada 4.jūlija atzinumā par VID Muitas kriminālpārvaldes darbu minētajiem būtiskajiem trūkumiem un nepilnībām šīs pārvaldes līdzšinējā izlūkošanas un operatīvajā darbībā.


Savukārt "TV3" raidījums "Nekā personīga" jau iepriekš ziņoja, ka Burija vietā Muitas kriminālpārvaldes priekšnieka amatā plānots iecelt Muitas pārvaldes direktora Tāļa Kravaļa vietnieku Ceipi, kuru Vladimirs Vaškevičs ar kukuļu palīdzību esot centies no amata atcelt.

Atbildēt

Jaunzemes pasūtijuma galds

15.12.2019. 22:12

»

Diāna Jeļistratova

Kolēģi ! Ka Jums nav jauna


pusmiljonu dolāru skaidrā naudā, ko par skolotāju strādājusī māte bija it kā atstājusi saviem diviem dēliem. Viens no dēliem, Roberts Dirnēns, strādāja Finanšu policijā. Sekoja krimināllieta, kurā izmeklēja ģimenes naudas un īpašumu impērijas faktisko izveidošanos.

Dirnēna lietu izmeklē pēc diviem krimināllikuma pantiem – par izvairīšanos no nodokļu nomaksas un par nepatiesu ziņu norādīšanu deklarācijā. Līdz šim lietā vēl nevienam cilvēkam nav piemērots pat aizdomās turamā statuss, norāda raidījums.

Bijušais finanšu policists Dirnēns no amatpersonām ir vienīgā, kas līdz šim figurējusi šajā lietā. Valsts ieņēmumu dienesta (VID) datu bāzes liecina, ka viņš pēdējo deklarāciju iesniedzis pirms diviem gadiem – 2016. gada 12. februārī. Tas nozīmē, ka jau pēc mēneša iestāsies noilgums izmeklēšanas virzienam, kas sākts par nepatiesu ziņu norādīšanu deklarācijā. VID Iekšējās drošības pārvaldē, kur lietu izmeklē, apgalvo, ka tas gan nenozīmēs visas lietas izbeigšanu.


"Runājot par Dirnēnu lietu, es varu pateikt, ka šajā lietā tiek pētīta ne tikai deklarācija, bet arī citas jomas, kur, iespējams, arī ir pārkāpumi vai noziedzīga nodarījuma sastāvs. Pirmkārt, mēs runājam par iedzīvotāju ienākuma nodokļa nesamaksāšanu, un, otrkārt, mēs runājam par iespējumu naudas līdzekļu legalizāciju, un tie ir pavisam citi panti, un attiecīgi šie termiņi uz viņiem neattiecas," raidījumam skaidro VID Iekšējās drošības pārvaldes direktora pienākumu izpildītāja Natālija Dolgova.

Lietā pratinātas vairākas personas, tostarp Dirnēna brālis. Taču "de facto" rīcībā esoša, neoficiāla informācija liecina, ka bijušā finanšu policista rīcība tiek izmeklēta tieši pēc panta par nepatiesu ziņu sniegšanu deklarācijā.

"Primāri, protams, viņš tiek izmeklēts. Ir saņemti, cik es zinu, vairāki prokurora norādījumi, ir konkrēts izmeklēšanas plāns, pie kura izmeklētāji pieturas, un es runāju arī ar prokuratūras pārstāvjiem – es nedzirdēju nekādus komentārus, ka šī lieta būtu izbeidzama, vai šī lietā būtu pieļauta kāda novilcināšana," norāda Dolgova.


Arī prokuratūrā mēģina uzsvērt, ka šajā lietā neizmeklē tikai deklarācijā iekļauto ziņu patiesumu, bet arī izvairīšanos no nodokļu nomaksas un naudas legalizēšanu, kur līdz noilgumam ir krietni ilgāks laiks. Taču jāņem vērā, ka bez bijušā policista lietā figurē arī citas personas, un šī sadaļa, visticamāk, attiecas uz tām, skaidro raidījums.

"Šis process ir samērā plašs, un viņš nav šaurs tikai par deklarāciju, bet arī par visiem darījumiem, personām, kas iesaistītas tajos, tā, kā izmeklēšanas apjoms ir pietiekami liels. Runāt par noziedzīgā nodarījuma kvalifikāciju, vai iesaistīto personu vainu, šobrīd ir pāragri, jo izmeklēšana vēl nav pabeigta," norāda Finanšu un ekonomisko noziegumu izmeklēšanas prokuratūras virsprokurors Armīns Meisters.

Likums paredz, ka par nepatiesu ziņu sniegšanu deklarācijā noilgums iestājas divus gadus pēc tās iesniegšanas.

Saskaņā ar Finanšu policijas sniegtajiem datiem, tā pēc šī panta ik gadu uzsāk septiņas lietas. Līdz prokuratūrai vidēji gadā tiek četras lietas. Bet izbeidz līdz sešām lietām gadā. Pērn četras no sešām lietām izbeigtas tieši noilguma dēļ.


Finanšu policiju uzraugošajā prokuratūrā norāda, par deklarācijām uzsāktās lietās visbiežāk ir divu veidu. Vienām iemesls ir amatpersonu paviršība, nepareizi aizpildot dokumentu. Ir gadījumi, kad amatpersonas atsakās sniegt paskaidrojumus, un datus var pārbaudīt tikai uzsākot procesu. Savukārt otra veida gadījumos amatpersonas mērķtiecīgi slēpušas ziņas par savu mantisko stāvokli. Ceļš caur mantojumu ir viens no tiem.

"Jā, esam pamanījuši šādu tendenci, ka amatpersonas izvēlas veidu vai ceļu, kā legalizēt kādus līdzekļus, tas ir – atsaukties uz atstāto mantojumu. Pārsvarā tie ir gan skaidri, gan bezskaidri naudas līdzekļi pietiekami ievērojamā apjomā. Reizēm simtos tūkstošos eiro. Šīs ziņas ir grūti pārbaudīt, jo persona ir mirusi. Pārliecināties par viņas mantisko stāvokli, un, vai vispār viņai dabā bija šādi naudas līdzekļi, nav iespējams. Pret šo personu vērsties, lai sauktu pie atbildības par izvairīšanos, kaut vai no iedzīvotāju ienākuma nodokļa nomaksas, arī vairs nav iespējams saistībā ar personas nāvi. Amatpersonas šajā situācijā var spekulēt, ka tām nav ne jausmas no kurienes aizgājējam tādi līdzekļi," stāsta Meisters.

Tiesas dati liecina, ka par nepatiesām ziņām deklarācijā ik gadu tiek notiesāti vien pāris cilvēki. Izņēmums bijis 2016. gads, kad notiesātas 10 personas.

Drīz pēc skandāla 2016. gada sākumā, VID paziņoja, ka padziļināti pārbauda 173 darbinieku deklarācijas. Rezultātā audits veikts 16 darbiniekiem, neviens nav beidzies ar kriminālprocesu, bet pieciem uzrēķināts ienākumu nodoklis.

Atbildēt

Jaunzemes pasūtijuma galds

15.12.2019. 21:59

»

Jaunzemes pasūtijuma galds

Prusaki rullē


Pirmkārt, ar noplūdēm. Ja agrāk arī bija noplūde informācijai par gaidāmajām Finanšu policijas darbībām lielajās lietās, tad ne daudz. Kādus 10–20% nevarēja nokontrolēt. Bet tagad viņam ir gandrīz 100% noplūde. Šajos divos gados faktiski 99% no tā, ko Finanšu policijā sauc par realizācijām, kuras ir pasākumi un akcijas, ir iepriekšēja noplūde. Un noplūde ir konkrēti tām personām, pie kā šie pasākumi tiek plānoti. Noplūžu nav tur, kur darbinieki paši pa kluso ir uztaisījuši realizāciju, neko nesakot vadībai. Viņi paši pa kluso vienojas sestdien, ka pirmdien brauc uz darbu un katrs brauc uz objektu. Tās divas šāda veida realizācijas, kas bija pagājušajā gadā, tās nav nopludinātas. Bet pārējās visas ir. Nu, normāli tas ir? Un tas viss notiek pie Kaminska, bet Podiņš plāno, kā paaugstināt viņu amatā. Nu, normāli cilvēki?

Bija, piemēram, tāds Aleksandrs Rakovskis. Odioza figūra, kas nodarbojās ar naftas produktiem. Tur arī vajadzēja no sākuma viņu iznīcināt, pēc tam ar viņu vajadzēja sadraudzēties. Pēc tam, es tā saprotu, tas izmeklētājs, kas izmeklēja to lietu, aizgāja uz prokuratūru. Viņš aizgāja, jo viņam piegriezās. Neadekvātums kaut kāds.

Tad, lūk, šim Rakovskim Jelgavā bija akcīzes noliktava vai bāze, kur viņi ņēma… Un Rakovskim arī bija pateikts, kad būs mūsējo akcijas, un viņš laikus zināja. Tur nebija šaubu. Es domāju, ka Kijoneks viņu brīdināja pirms realizācijas, tā ka viņi paspēja aizvest pa nakti pēdējo mašīnu no turienes, no noliktavas.

Es nezinu, kas notiek tagad ar to visu, bet domāju, ka viņi vienkārši nobēdzināja visu. Jo pēc tam apklusa, un Čerņeckis sāka pārņemt Akcizēto preču pārvaldi un to kontroli un pārraudzību. Un tā pakāpeniski tas viss arī noklusa.

Jūrmalas KMM Metāls lieta – notirgota lieta. Dambītis, Čerņeckis nopelnīja abi. Atkal uzmeta operus un izmeklētājus un nopelnīja. Tur bija informācijas noplūde, tie zināja, ka pie viņiem atnāks. Un samaksāja pirms tam un samaksāja pēc. Bija noplūde, notirgoja pats Čerņeckis ar Dambīti.

Un Dinaz lieta. Plaude. Tas ir cilvēks, kas Dinaz lietu notirgoja.

Čerņeckis – nav tā, ka viņš nekontaktējas. Es esmu pat piefiksējis, ka kāds atnāk, kāds rekomendē iepazīties, iepazīstas, parunājas, piesakās. Un viņš saka – nē, nē, es nevaru ar tevi draudzēties, uz redzēšanos! Ja cilvēks ir izstrādē, viņš tad nogriež galus. Viņš saka – nē, nē, nē, mēs nevaram ar tevi draudzēties. Protams, viņš faktiski līdz ar to nolej informāciju par to, par ko viņš strādā. Viņš iet uz kontaktu. Viņš satiekas un parunājas. Viņš neko no tā nenopelna. Bet tad, kad viņš uzbliež, viņš nopelna lieliski.

Ja tur nav runa par nozagtiem simt tūkstošiem, vispār nerunās ar tevi. Ja tev kāds sīkums, tevi nožņaugs, iznīcinās, patrieks un tā. Tu varbūt notirgosi kādā mazā stacijā, nu, parastais mirstīgais. Jo viņš mazāk par simt nerunās. Tas ir bizness. Bet rezultāts jebkurā gadījumā ir acīmredzams – cilvēki ir pabrīdināti. Konkrēti pabrīdināti. Viņi zina iepriekš. Tas nozīmē, ka nevis vienkārši nopludina, bet pārdod konkrēto lietu pašā saknē.

Un informācijas savlaicīga nopludināšana ir vienīgais peļņas veids?

Nē, vēl ir manipulācijas ar lietas materiāliem. Bija tāda slavena lieta – Dzimtā sēta. Es pēc tam vēl brīnījos – viņi izbeidza lietu. Tikko Čerņeckis atnāca, viņu ļoti interesēja šī lieta. Bet tur kāds bija stāsts. Jurašs pateica, ka šī lieta nav jāsūta vajāšanai. Bija apsolīts, ka lieta neaizies vajāšanā. Viņa arī neaizgāja. Tas, ka Strīķei ir nervu slimība vai kas tamlīdzīgs, tas ir viens. Bet Jurašs ir normāls. Viņš kārto štelles un pelna arī. Lieta bija Savčenko. Savčenko aizgāja uz prokuratūru. Un viņa nofenderēja lielāko daļu no lietas materiāliem. Reāli. Diemžēl. Viņa reāli iznīcināja. Bet Savčenko ir draugos ar Kijoneku un viņa dzīvesbiedri Sudmali.

Par Dzimto sētu pastāstīt sīkāk? Kijoneks tur vispār nospēlēja dubultspēli. Viņam ir tāda mode, viņš māk savārīt tādu putru, ka nevar atrast galus. Kāpēc viņš izdevīgs Čerņeckim? Jo tas speciāli viņu palaiž pa pilsētu, viņš uztaisa tādu informāciju un tad tikai pēc tam skatās, no kurienes atnāca tas, ko viņš pats palaida. Un tad duļķainajos apstākļos viegli taisīt to, kas tev izdevīgi.

Bet pērn taču ierosināja kriminālprocesu par Andreju Felkeru tieši par informācijas nopludināšanu, un Kaspars Podiņš to netieši publiski pieminēja kā veiksmes stāstu.

Ja analizēt, kāpēc Felkers notirgoja informāciju par kādiem sīkiem 300 eiro… Tāpēc, ka to, ko viņam uzdeva darīt, viņš darīja par medaļu. Loģiski. Bet, ja viņam ir tikai medaļa, viņam taču kaut kā jādzīvo. Viņš droši vien arī grib mašīnu, ceļojumu, varbūt ne uz Taizemi, bet kaut kur uz Bulgāriju. Un viņš nolēma drusku nopelnīt patstāvīgi, nedaloties ne ar vienu un ārpus sistēmas. Un par viņa sievu bija stāsts tāds. Visās tajās informācijas noliešanas lietās, kur skaitījās viņas vīrs, viņa skatījās VID datu bāzēs. Viņa skatījās no datu bāzes visus datus saistībā ar tiem faktiem, par kuriem viņas vīrs pēc tam nolēja informāciju. Bet vīrs kādreiz apmaksāja Prusakas ceļojumu. No sava konta, kad viņi brauca ceļojumos visi kopā, ģimenes.

Un stāsts par Vladimira Cadoviča cigarešu fabriciņu Terēzes ielā, kura tieši nedēļas nogalē pirms pārbaudes izrādījās izlaupīta un izvesta?

Ja tā ir akcīze, tā ir Muitas kriminālpārvalde – tagad Muitas policija. Ja tie ir Muitas kriminālpārvaldes stāsti, tas ir Boroviks, tā ir tā brigāde.

Par to fabriciņu stāsta, ka tur Cadoviču kaut kā ir čakarējuši, tad viņš aizgājis pie Borovika un iedevis ne tad 200, ne tad 400 tūkstošus, kaut ko tādu. Bet viss turpinājies, tad viņš palicis nikns un teicis – atdod, citādi rakstīšu iesniegumu. Bet Boroviks viņam – atvaino, viss izšķīda pa augšām.

Ceipe, Čerņeckis un Dambītis. Kakije verha. Mazāk par 400 viņi nerunās. Katram pa 100 štukām. Skaidrs…

Un ar šitiem viņiem nekā kopēja?

Gan Boroviks, gan Ceipe abi divi ir Dambīša cilvēki. Un Dambītis pie viņiem regulāri staigā, menedžē, procesē, nodrošina jumtošanu. Dambītim tas pats Āboltiņas kontakts ir regulārs. Nezinu, cik viņš nopietns, tur savs procents par pārstāvību ir. Ja tie cigarešu ražotāji zināja, ka būs kaut kāda akcija, tad noteikti tā ir no viņa informācija. Brīdinājums. Viņi no sākuma sadraudzējas, pasaka, ka mēs esam partneri. Labi, sadraudzējamies. Viņi par to piepelnās. Pēc tam izrādās, ka tiem nelabajiem operiem, izmeklētājiem pa savu galu kaut kas atrakts, ko šitie nav zinājuši un spējuši nobremzēt. Ak, kāda neraža! Bet viņi savlaicīgi zina, ka būs tāda akcija, būs nepatikšanas. Un vēlreiz nopelna. Cilvēki nopelna divas, pat trīs reizes. No sākuma, kad sadraudzējas, otrreiz, kad pabrīdina, un trešo reizi, ja palīdz visu galīgi nokārtot līdz galam.

Tad Boroviks un Ceipe ir pavisam cita kompānija nekā Kijoneks un Čerņeckis?

Kijoneks noteikti nezinās par Borovika un Ceipes lietām. Tas būs Dambītis, kas zinās. Čerņeckis, tas ir Čerņeckis, tāpēc ka viņš viņus pārrauga. Loģiski, ka tas ir viņa informācijas avots. Čerņeckis zina Dambīti, bet Dambītis arī ir slīpēts, zina, ka Čerņeckis ne visu stāsta. Tad tas Dambītis iet un satiekas arī pa tiešo. Ar saviem cilvēkiem. Ar to pašu Podiņu, ar to pašu Boroviku. Ar to pašu Ceipi, lai zinātu reāli lietas. Dambītis reāli ar Kaminski satiekas. Varbūt ļoti reti, bet viņš, Dambītis, arī ar Plaudi satiekas. Kafiju padzer. Par Prusaku es jau nerunāju. Tur regulāri notiek kontakts. Ne tikai kontakts, arī štelles risina. Par ko Podiņš varētu pat nezināt, starp citu. Tagad Dambītis ir prom no Finanšu ministrijas, loģiski. Reizniece-Ozola ir diezgan gudra dāma. Es nedomāju, ka viņa tik stulba, ka ļaus kaut kādam Dambītim kārtot štelles ar VID.

Bet vēl ir slavenais KNAB Andžejs Kļaviņs un viņa sieva Līga Kļaviņa, kas ir Finanšu ministrijas valsts sekretāra vietniece.

Viņa tur ir diezgan ietekmīga persona. Bet, manuprāt, viņa nejaucas tekošajās lietās, es domāju, visu kārto Dambītis ar Čerņecki. Es pat domāju, ka arī Ceipe pats patstāvīgi štelles diez vai kārto. Nezinu par Boroviku. Es uzsveru – patstāvīgas štelles. Es pieļauju, ja viņi arī kaut ko kārto, tad tas ir centralizēts jautājums.

Tad kas kopumā ir VID štelles?

Viena VID štelle ir PVN, un otra lielā VID štelle ir akcīze. Nu, tie ir miljoni. Reāli miljoni. Kāpēc Finanšu policija ir zem sitiena? Tāpēc, ka Finanšu policija jebko var iznīcināt ātri. Un iznīcināt tā, ka tu nevarēsi piecelties. Ja tu paņem zem kontroles Finanšu policiju, tu paņem zem kontroles visu finanšu plūsmu.Tā nelegālā plūsma ir šausmīgi ienesīga. Ja viņi tur – es nezinu, cik precīzi, teiksim, pieci lielie spēlētāji, – ja vienu iznīcinās, tad pārējie būs pateicīgi līdz mūža galam.

Visu Finanšu policiju vai arī pietiek ar atsevišķiem cilvēkiem?

Protams, pietiek ar atsevišķiem cilvēkiem, kas ir pareizajos amatos un ir savstarpēji saslēgti. Piemēram, Kijoneks. Viņam tagad nav valsts noslēpuma pielaides, viņam to atņēma. Bet viņš ir administratīvās vadības daļā. Administratīvā daļa gan sūta uz āru, gan saņem visu informāciju. Reāli viņam ir pieslēgums visiem izejošajiem, ienākošajiem pastiem. Un viņa dzīvesbiedre Sudmale ir izmeklēšanas nodaļas priekšnieka vietniece. Viņu iebīdīja Kaminiskis. Jo tur bija jautājums, kādu cilvēku, un Kijoneks skraidīja un ar visiem runāja, lai tikai Sudmale ir vietniece. Un tā arī Kaminska protekcija ir, ka viņa sieva ir vietniece.

Loģiski, ka viņš zina, kas ir kas. Viņš iebīdījās šajā virzienā. Viņš visu redz. Un tāpēc Kijonekam nemaz nevajag valsts noslēpuma pielaidi. Tu zini sistēmu, tev ir savi atslēgas cilvēki. Iekšējā drošībā tev ir divi slaisti, tev ir sieva tur. Pareizi? Reāli Kijoneks vēl aizvien kontrolē iekšējo drošību. Viņam ir atslēgas cilvēki. Vispār tur interesanta situācija. Podiņš oficiālā sapulcē paziņo, ka Finanšu policijā ir atslēgas cilvēki. Kuri tad tie ir? Tie atslēgas cilvēki laikam sanāk Kaminskis, bez ziepēm viņš tur ielīda. Kaminskim sieva ir administratīvās vadības biroja sekretāre. Viņa ir cilvēks, kurš zina visu, kas notiek pārvaldē. Reāli. Ne tikai to, kas notiek izmeklēšanā, viņa redz visu, visus ienākošos. Visu pastu.

Viņai pielaide ir? Kaut kādai jābūt.

Nē, nav. Jo doma ir kāda – ja jūs vienkārši redzat vēstuli, jūs nezināt, kas tā ir par vēstuli. Kas to nosūtīja, un kā darbojas sistēma. Bet, ja jūs zināt, kā darbojas sistēma, un jums ir kāds, kas ir šajā sistēmā iekšā, tas visu maina. Kāpēc Podiņam Kaminskis ir atslēgas figūra? Podiņš ir no rajona un nepārzina situāciju Rīgā. Ar Prusaku viņam nebija labu attiecību. Viņam tagad labas attiecības, bet pirms tam Prusaka teica, ka, ja viņa gribēs, Podiņš aizlidos vienā brīdī prom no darba un viņa būs direktore. Viņa piedzērās un apd…a viņu. Loģiski, ka viņš uzzināja kā direktors. Tāda bija situācija. Plus Prusaka pa tiešo kontaktējas ar Dambīti. Kā arī Podiņš. Viņš arī pa tiešo kontaktējas. Ja viņš Kaminski paceļ direktora vietnieka amatā, viņam ir cilvēks, kas kontrolē situāciju attiecīgi šajā blokā. Viņam ir grūtības iekšienē, jo ir diezgan konflikta situācija ar citiem cilvēkiem. Bija vēl tāds stāsts, kas labi pastāsta, kas un kā tur notiek iekšienē. Pavīdēja tāds teksts, ka Prusaku iecels direktora vietnieka amatā. Viņu neieceļ. Tagad Kaminski grib iecelt. Janvāris aizskrēja pie Pētersones un uzrakstīja ziņojumu, ka viņš lūdz viņu iecelt izmeklēšanas daļā par direktora vietnieku.

Čerņeckis gāja pa gaisu, kliedza un auroja, un atskrēja pie Podiņa, un runāja ar Podiņu, lai Janvāris paņem atpakaļ savu ziņojumu. Kas tas ir par h…ņu?! Tagad Janvāris būs direktora vietnieks izmeklēšanas blokā Prusakas vietā!

Un tad Podiņš iedeva Janvārim dienesta mašīnu. Dienesta nullīti. Loģiski, ka neviens viņam neprasa, lai atrakstās, kur brauc un kad brauc. Un viņš paņēma atpakaļ ziņojumu. Janvāris izmeklē lietu pret Prusaku. Tā ka, saprotiet, viņš saņēma mašīnu, nu, lieta stāv tur, kur tā stāv. Viņš taču nevar nodot Prusaku vajāšanai. Direktora vietnieci. Vai arī Kuzmina, kura ir otrās nodaļas vadītāja vietniece. Tas ir nereāli. Kuzmina ir Prusakas cilvēks.

Un kas ar Kaminska brāli – uzņēmēju?

Tas, ka viņš ir saistīts ar Kasparu [Roberta Dirnēna brāli Kasparu Aleksandrovu], un tas, ka viņš saistīts ar skaidras naudas pārvadāšanu, tas ir fakts. Starp citu, Kasparu vairākas reizes uzmeta. Un, manuprāt, viņu uzmeta tas pats Kijoneks. Par nopietnām naudām.

Labi, Kijoneks un Kaminskis ar otrajām pusēm. Vēl kāds?

Tad vēl Burijs, kurš agrāk bija Vladimira Vaškeviča cilvēks, bet pēc tam ļoti veikli pārorientējās un izrādījās derīgs jaunajai sistēmai. Viņš nesen iegādājās Volvo XC 90. Nullīti. Viņš brauc zvejot Norvēģijā. Šogad viņš slēpoja Andorā laikam. Pirms Jaunā gada viņš atpūtās Taizemē. Viņam nekustamie īpašumi Daugmalē. Sieva nekad nav strādājusi. Un tad, protams, pirmās un otrās personas un viņu palīgi, kuri noder ne tikai štellēm, bet arī tad, kad kāds pasūtījums jāizpilda.

Bija, piemēram, tāds slaists Plaudis no iekšējās drošības, kurš neizturēja un aizgāja. Pats aizgāja. Nu, bet viņš arī kā starpnieks piepelnījās reāli. Viņš nevis strādāja, bet pelnīja. Bet Plaude… Viņa interesanta ar to slaveno Dīlers lietu. Ar to pašu slaveno Puķīti. Viņu arī var nosaukt kā – atslēgas cilvēks. Podiņa izpratnē. Kad vajadzēja Saskaņai ieriebt, Karina izdalīja lietu. No tās lietas. Tā ir milzīga lieta. Bet nu speciāli pieprasīja, lai Saskaņai ieriebtu.

Dīlers lieta… Nevis tik, cik Dīlers, viņus neinteresēja Dīlers, viņus interesēja Puķītis. Puķītis bija saistīts ar Repši un Vienotību. Un Āboltiņai vajadzēja Repši un to virzienu vienkārši apd…t. Es atvainojos. Reāli process jau cik tur gadus stāv. Tur ļoti daudz kas ir, un vajadzēja tam jau sen būt vajāšanā. Bet process jau ir notirgots. Reāli notirgots. Cik man zināms, reālu pierādījumu uz Puķīti nav. Viņš ir pievilkts aiz matiem pēc politiska pasūtījuma.

Kas ir Puķītis?

Puķītis laikam bija krusttēvs Repšes bērnam. Tad, kad Repše sāka celties, taisīt dumpi, bija komanda Čerņeckim – nolaist, pēc iespējas visu atlasīt, paņemt. Uz Puķīti nav pierādījumu. Reālu pierādījumu nav. Viņu tur lietā iekšā kā aizdomās turamo, ik pa laikam viņu piesauc kā bijušo Finanšu policijas darbinieku, jo viņš ļoti īsu laiku pastrādāja un aizgāja. Bet viņš aizgāja pats. Viņš atnāca Repšes laikā un pēc tam aizgāja projām.

Vai šīs sistēmas cilvēki spēj ietekmēt tikai uzņēmējus un savējos no iekšienes?

Ne tikai. Finanšu policijā visi zina, ka ļoti nopietns cilvēks atnāca uz televīziju un sarunāja, lai gatavo sižetu par Kaminski noņem. Ļoti nopietns cilvēks. Man ir izeja uz to cilvēku, kas piedalījās tajās krāpšanās. Viņš teica, ka būs, būs, būs. Tagad nav, viņš apjuka un pats pateica – sižets bija gatavs, to noņēma. Ļoti nopietns cilvēks pienāca un pateica – beigas sižetam. Pieņemu, ka tā arī ir, jo Kaminskim ir gan ar Jurašu labas attiecības, gan labas attiecības ar Lagzdiņu Drošības policijā. Plus ar Podiņu. Viņam ir labi nosegts perimetrs. Kas ir Lagzdiņš? Viņa tēvs ir ļoti ietekmīgs. Viņš strādāja Parex, tad aizgāja uz FKTK, Viņš no FKTK bija nosūtīts Amerikai, un pēc tam Amerikas vēstniecība paziņoja, ka viņiem ne īpaši viņš patīk, jo viņš ir no Parex.

Cik nopietna ir šī izmeklēšanas grupa, kas, kā VID ģenerāldirektore Ināra Pētersone paziņoja, esot izveidota pēc TV sižetiem par Dirnēnu ģimeni?

Mednis tur ir, opers, Kaminskim čoms. Un divi džeki, kuriem nav pieredzes. Ronalds Vītols, viņa meitene strādā Ģenerālprokuratūrā par sekretāri un var šādas tādas lietas pastāstīt no Ģenerālprokuratūras informācijas avotiem. Neoficiāla draudzene. Un Oļegs Ivankins, izmeklētājs. Tātad vecais pirmspensijas opers Mednis, kas Kaminskim čoms, un divi, kas nesen strādā, un vēl viena sieviete, kam ir reālas problēmas ar veselību. Tik nopietnu lietu viņi nevar izmeklēt. Tas ir bezceris. Tas ir smieklīgi. Atdot lietu izmeklēšanai Kaminskim padotībā, viņš to nodod jauniem, zaļiem gurķiem un pirmspensijas un slimiem operiem. Tas ir murgs. Bet tas ir Pētersones «menedžments». No sākuma viņa atdod atslēgas no visiem kabinetiem Dambītim, tad viņa pieļauj, ka Čerņeckis sakasās publiski ar Kravali. Iznes to visu s… ārā. Tas ir nākamais etaps, kur man liekas, ka Pētersone nav adekvāts cilvēks.

Respektīvi, viss tas, kas par Kravali nāca ārā publiski, tas ir no Čerņecka?

Jā, protams. Čerņeckis nesadalīja ar Kravali to tranzīta nodaļu. Analītisko.

To, kuru vadīja Kravaļa māsa Baiba Trukšāne?

Jā. Izmeklētāji, kas ir iekšējā drošībā, nav pārāk zinoši. Plus notiek iekšējais karš. Plus vēl informācijas noplūde un viss pārējais. Plus vēl vienkārši slaisti, kuri vienīgi māk nopelnīt paši sev. Loģiski, tagad atnāk iekšējās drošības daļas priekšniece Gita Plaude un prasa no tāda slaista darbu, bet viņš nav pieradis strādāt. Kur atskaite par operatīvo darbu? Kāda atskaite? Kā tādu rakstīt? Es apsēžos operatīvā mašīnā un aizbraucu operatīvos plašumos… Reāli viņš iztērē degvielu, viņš lieto transportu, viņš nolej informāciju, viņš nopelna no Kijoneka un neko neizdara. Tikai fotografē sevi. Normāli. Nē, tādā ziņā viņš ir gudrs. Viņš labi iekārtojies.

Ko lai saka – kādu komandu Čerņeckis salasīja, tāda tā ir. Viņam nepatīk gudri cilvēki. Viņam patīk tie, kas ielien bez ziepēm, kā Podiņš, kurš nenošķaudīsies bez viņa atļaujas. Un sistēma strādā. Es zinu, ka Čerņeckis lūdza Podiņam izbeigt to lietu – Jaunpagasts plus. Tur bija liels uzrēķins, Pētersone vēl dusmojās un sākumā neļāva. Nevis neļāva, bet tā ņirdza. Bet izbeidza…

Bet tagad taču viss mainoties, Dana Reizniece-Ozola esot uzdevusi Pētersonei visu izmēzt, Pētersonei tagad esot politiskais atbalsts, kura agrāk neesot bijis.

Skatieties paši! Piemēram, Dambītis kārtoja štelles. Reāli, konkrēti. Bet pamatā viņš taisīja Āboltiņai. Taču tagad man pateica, ka pēdējā laikā arī ar zaļajiem jau tusējas. Arī zaļajiem piepalīdz, lai savlaicīgi pieslīpētos. Normāli, tas ir bizness. Ko lai dara, biznesa štelles ir jādara. Es vēl nezinu, caur kuru advokātu no zaļajiem Dambītis naudu nesa. Bet tas nav Bunkus. Bunkus strādā ar Jurašu, nevis ar zaļajiem. Savukārt citi shēmu meistari nogaida. Bija tādi cilvēki, kas tagad nesen prasīja, kam nest naudu. Jo viņi nezina, kam nest. Ja nezina, es nedomāju, ka nesa tikai Dambītim. Bija teksts, ka Čerņeckim patika pa tiešo. Viņam pat nepatika, ka Dambītim deva paralēli gan viens, gan otrs. Ja Čerņeckis aiziet, tā daudziem ir pazaudēta nauda. Ja viņš ir zem jautājuma un viņam ir kašķis ar Pētersoni, tauta ir neziņā, kāpēc maksāt Čerņeckim, ja viņš aizlidos. Ja viņš tāpat nenodrošinās situācijas kontroli. Iekšā kolektīvā gan paliek atslēgas figūra Kijoneks, viņš kaut kur būs, tad, piemēram, Kaminskis. Prusaku viņi jau izņēmuši, viņa paņēma mēnesi atvaļinājumu. Bet man tādas aizdomas, ka viņa varbūt atnāks atpakaļ formāli un tad atkal aizies. Es domāju, ka viņa nav tāpat vien aizgājusi, ka ir kādi citi iemesli, kādēļ viņa ir aizgājusi. Varbūt tur kāds iekšējs kašķis. Varbūt Čerņeckis ieteica aiziet atpūsties, pagaidīt, kas notiks. Kā būs situācija, lai skatās, kā un ko. Ja tas viss izšķīdīs, tad labāk pagaidīt risināt nopietnus jautājumus. Starp citu, Čerņeckis tagad arī ir kļuvis mednieks, un parasti medībās kopā ir Čerņeckis, Krongorns un vēl kaut kādi. Tad tur arī bērni visas savas lietas kārto. Bet ne Lembergam, ne Bārdam nav reālas kontrabandas. Viņus tas neaizrauj. Viņiem vienalga.

Bet kāpēc uz to visu nereaģē mūsu slavenais mednieks – ģenerālprokurors Ēriks Kalnmeiers? No prokuratūras arī kādi ir sistēmā?

Jā, interesanti, kāpēc viņus proķene aizstāv. Vismaz vizuāli tā izskatās. Arī Kalnmeiers. Jo reāli rezultāti nav spīdoši.

Tur tā parastā fīča ir tāda. Ir plāns, plānu nevar izpildīt, tad nosūta visu, ko var nosūtīt, un saņem atpakaļ papildu izmeklēšanai. Kaut kādu daļu arī proķene izbeidz, jo ir kaut kāda vienošanās. Tas arī ir tāds dīls. Publiski to neapspriedīs un nekritizēs. Tas ir savstarpējs jautājums.

Proķene ta’ zina, kur ir problēmas. Kalnmeiers, kad pagājušajā gadā viņam bija pārrunas uz apstiprināšanu, minēja problēmu par informācijas noplūdi vienā iestādē. Tā iestāde ir Finanšu policija. Viņš tikai nenosauca iestādi. Tas bija Saeimas komisijā, kur atskaitās, viņi izprašņā, kur viņš redz problēmas. Un tad viņš minēja, ka problēma ir informācijas noplūde tiesībaizsardzības iestādēs.

Pēc šitā «sižeta» atslēgas cilvēki ir bijuši pie Kalnmeiera ar domu, kas nu tagad būs. Un Kalnmeiers pateicis, ka īstenībā šitādi svoloči ir visur, arī policijā. Viņš bija pilnīgi mierīgi uztvēris. Viņš pauda lielu neizpratni ārēji, bet iekšēji, viņš saka, bez saspringuma.

Viņš vispār ir diezgan jocīgs. Ja viņš pasaka, ka policijai nav jāizmeklē sīkas zādzības… Viena lieta, ko tu domā kā parastais cilvēks, bet otra lieta, ka tu kā valsts amatpersona. Viņš komentē notikumus diezgan savdabīgi. Es nezinu, tas nav līmenis. Tas nav ģenerālprokurora līmenis.

Bet viņš amerikāņiem ir izdevīgs. Ko viņi pasaka, to viņš arī dara. Ja viņš fiņiku kantori aizstāvēs, tad tikai tāpēc, ka viņi tā pateikuši. Kaut kā tā. Protams, es domāju, ka ir kāds lobijs. Sapulce, kas bija iekšējā, ļoti kritizēja Finanšu policijas darbu. Gan Jonikāne, gan Meisters. Bet publiski viņi ieņēma pozīciju, ka viņi aizstāv. Viņi reāli zinot, kāda ir situācija, ir jāaizstāv. Situācija nav spīdoša. Ar ko tas viss tālāk attīstīsies, nezinu. Es domāju, ka globāli ir nostāja saglabāt Čerņecki. Un viņa pozīcijas. Tātad saglabāsies arī sistēma.

ASTOŅKĀJA VERSIJA

Atbildēt

Diāna Jeļistratova

15.12.2019. 21:40

»

Diāna Jeļistratova

Kolēģi ! Ka Jums nav jauna


Jauna nav un nebūs laizīt pēc pusi Prusakam Aigaram pierasts.,

Atbildēt

Diāna Jeļistratova

15.12.2019. 21:31

»

:)

Nožēlojami Prusaku pakalpiņi


Kolēģi ! Ka Jums nav jauna!

Atbildēt

:)

15.12.2019. 21:28

»

Jaunzemes pasūtijuma galds

Prusaki rullē


Nožēlojami Prusaku pakalpiņi !

Atbildēt

Jaunzemes pasūtijuma galds

15.12.2019. 20:37

»

Bumerangs pa pakausi

Darbs dara darītāju


Prusaki rullē!

Atbildēt

Kaspar!

15.12.2019. 20:33

»

4erņeckim

Bunku nošāva pērn 30. maija rītā, kad viņš savā automašīnā brauca gar kapiem Rīgā, Aizsaules ielā. Policija secināja, ka slepkavību ar automātisko ieroci paveikuši vismaz divi. Noziedznieki braukuši ar “Volkswagen” furgonu, ko nekavējoties sadedzinājuši...


"Šobrīd M. Bunkus ģimene ir saņēmusi arī oficiālu Valsts policijas atbildi, ka aizturēto vai aizdomās turēto personu šajā kriminālprocesā joprojām nav. Laiks iet un ar katru nedēļu noziegumu atklāt kļūst arvien grūtāk. Nav pieļaujams, ka Valsts policijas amatpersonas izmanto savu amata stāvokli un tiem pieejamo publisko telpu nepatiesas un maldinošas informācijas izplatīšanā par patieso procesa virzību, mākslīgi spodrinot Valsts policijas un savu personīgo tēlu. Aicinām sabiedrībai kritiski vērtēt valsts amatpersonu sniegto informāciju un pieprasīt atbildību par to veiktajiem paziņojumiem publiskajā telpā," saka Kristaps Bunkus, nogalinātā M. Bunkus brālis.
Pēc zvērināta advokāta Mārtiņa Bunkus slepkavības 2018.gada 30.maijā Mārtiņa Bunkus ģimene vairākkārt ir vērsusi uzmanību uz Valsts policijas nespēju un, iespējams, apzinātu nevēlēšanos veikt efektīvu un profesionālu Mārtiņa Bunkus slepkavības izmeklēšanu.

Jau ziņots, ka Bunkus tika nošauts 30.maija rītā, kad viņš ar automašīnu brauca garām Rīgas Meža kapiem. Īsi pēc slepkavības netālu no notikuma vietas tika atrasta sadedzināta ar viltotiem valsts numuriem aprīkota automašīna, kura, visticamāk, bija saistīta ar slepkavību.

Par notikušo policijā sākts kriminālprocess. Izmeklēšanas pamatversija ir, ka noziegums paveikts saistībā ar upura profesionālo darbību.Kaspar!

Atbildēt

Jaunzemes pasūtijuma galds

15.12.2019. 20:25

»

Urā

Es dzēru 5 šampi :) Jurģi par Tevi


4erņecis noteiceis!

Atbildēt

Kaspars čerńeckis

15.12.2019. 19:43

»

Jaunzeme

Čerńecka pasūtijumu pińēmēja


Vid ir drošibā ! Es visus pasūtijumus kā pieńiēmu tā arī pieńēmu tā arī piniemšu ! Dobeles dzirnavnieks :) nu :) cc

Atbildēt

Kaspars čerńeckis

15.12.2019. 19:36

»

ČerņeckiS

Pasūtimu galds atvēries


Ko nu tagad :) Tālu Kravali pasūtiju ... Kaspar Osis izpildija :) ci tik macēja :( ..........Osim pipec

Atbildēt

4erņeckim

15.12.2019. 19:08

»

Dzimtā sēta

Izmeta no ViD Bunkusu


Bunku nošāva pērn 30. maija rītā, kad viņš savā automašīnā brauca gar kapiem Rīgā, Aizsaules ielā. Policija secināja, ka slepkavību ar automātisko ieroci paveikuši vismaz divi. Noziedznieki braukuši ar “Volkswagen” furgonu, ko nekavējoties sadedzinājuši.

Uz nozieguma skatuves parādījusies vēl vienu automašīna. Pirms Bunkus nošaušanas kāds jaunietis feisbukā publicēja bildi ar dzeltenu “Volkswagen” automašīnu. Tās vadītājs pērn maija vidū vairākas dienas braukājis pa ielām netālu no Bunkus mājām un fotografējis.

Ceļu satiksmes drošības direkcijas (CSDD) datu bāzē auto ar šādu numuru atrast nevar, secināja raidījums. Tas varētu nozīmēt, ka šāda numura zīme neeksistē. Taču, kā pārliecinājās “De facto”, pārbaudot, vai šādu numuru ir iespējams iegūt, numurs jau ir aizņemts.

Vēlāk CSDD izskaidroja, ka numurs pērn ticis nozagts. Tādēļ anulēts un datu bāzē nav atrodams. Numura zīmju īpašnieks pērn jūnija beigās – vairāk nekā mēnesi pēc auto piefiksēšanas Mežaparkā – izņēmis jaunu numuru.

Tas ļauj izvirzīt divas versijas. Pirmā – ar auto pa Mežaparku pirms Bunkus slepkavības braukājis tā īpašnieks vai kāds ar viņa ziņu. Otrā – viņš vairākas nedēļas nav pamanījis, ka viņa auto numura zīmes nozagtas.

Policija skaidrību šajā jautājumā nevieš. “Es atturēšos komentēt, ko mēs precīzi esam ieguvuši un vai kāds fakts atbilst patiesībai, jo tas patiešām ir izmeklēšanas noslēpums,” saka Valsts policijas galvenās kriminālpolicijas pārvaldes priekšnieks Andrejs Grišins.

Fotogrāfijas autors “De facto” apliecināja, ka policija viņam ir uzdevusi jautājumus par piefiksēto automašīnu.

Grišins nepiekrīt skeptiķiem, kas uzskata, ka gada laikā Bunkus slepkavības lietā nekas nav izdarīts. Tieši pretēji – Grišins neredzot iemeslus, kādēļ lai lietu neatklātu. Policija aktīvi sadarbojas ar vairākām valstīm, iegūstot pierādījumus gan par konkrētām personām, gan faktiem.

“Mēs varam viennozīmīgi pateikt, ka lietu mēs jau atšķetinām un jau esam noslēguma stadijā, kad procesuālie lēmumi tiek pieņemti pret konkrētām personām,” saka Grišins un paskaidro, ka policijai ir aptuvena vīzija par to, kā noziegums tika izdarīts un plānots, cik ilgstoši tas tika darīts, kādas valstis varētu būt iesaistītas un kādi organizētie grupējumi kādu darbu varētu būt darījuši.

Tomēr policija vēl nevar pateikt, vai Bunkus slepkavība saistīta ar banku likvidēšanu, maksātnespējas procesiem vai advokāta darbu. Tas liek domāt, ka policija tikusi tuvāk izpildītājiem, nevis pasūtītājiem.

Galvenā versija gan ir saistāma ar profesionālo darbību. Versija par privāto dzīvi netiek pavisam atmesta, bet ir mazāk nozīmīga.

“Mums tas skan aptuveni tā – lielākā daļa cilvēku raksta ar labo roku, bet ir iespējamība, ka viņi raksta arī ar kreiso roku. Versiju vispārīga nosaukšana neko nenozīmē. Policija gada laikā nav spējusi tikt pie konkrētākas versijas,” kritisks par policijas veikumu gada laikā ir nošautā advokāta brālis Kristaps Bunkus.

Saziņu ar izmeklētājiem viņš raksturo kā neproduktīvu. Pēdējos mēnešos ģimene aktīvi lūgusi policijai informāciju par paveikto, bet sekojušas atbildes, ka norit intensīvs un mērķtiecīgs darbs.

Kristaps Bunkus arī ticies ar iekšlietu ministru Sandi Ģirģenu ("KPV LV"), tomēr pārrunājuši vispārīgas lietas, nevis konkrēto lietu. “Man nav tiesību aiziet pie izmeklētāja, paprasīt atvērt lietu un uzrādīt, ko viņš tur dara vai nedara,” saka Ģirģens.

Šopavasar lietā nomainīts uzraugošais prokurors. Jeļenas Kušakovas vietā stājies Aldis Lasmanis. Iemesls – Kušakova pašlaik gatavojas debatēm Zolitūdes traģēdijas lietā.

Lasmanis divos gadījumos fiksējis, ka lietas galvenais izmeklētājs Oļegs Koļcovs ignorējis likumu, nesniedzot atbildes uz pieteikumiem. Koļcovs īsu brīdi nepildīja galvenā izmeklētāja pienākumus. Tagad viņš pie tiem atgriezies. Kā skaidro Valsts policijā, izmaiņas nebija saistītas ar izmeklēšanas daba kvalitāti, bet citiem apsvērumiem.

Atbildēt

4eneckis

15.12.2019. 18:58

»

Prusaku kantoris

Janzenes pasūtījumus gatavi izpildīt


Martīņu Kalninu izpildiju; Jutas un ari mūsu kopīgu draudzuņu Boroviku izpildiju,izpatiku Kasparam Podiņam, LAI TIK SAGLABĀT ĢENERĀļa amatu visu izdariju visus nodevu!

Atbildēt

Prusaku kantoris

15.12.2019. 18:39

»

ČerņeckiS

Pasūtimu galds atvēries


Janzenes pasūtījumus gatavi izpildīt !

Atbildēt

Jūrmalq

15.12.2019. 18:37

»

ČerņeckiS

Pasūtimu galds atvēries


Kaspar Tev ir par ko padomāt

Atbildēt

ČerņeckiS

15.12.2019. 18:31

»

DURA

Jauzeme izpilda 4ERŅECKA PASŪTIJUMUS


Pasūtimu galds atvēries!

Atbildēt

DURA

15.12.2019. 18:11

»

Jaunzeme

Pateicoties čerńeckim man atvērt so acis


Jauzeme izpilda 4ERŅECKA PASŪTIJUMUS!

Atbildēt

Karma

15.12.2019. 18:07

»

Karma

Bliezēja dabūja bliezienu


Skolotāja ar pieticīgām finansēm
Bijušā izmeklētāja Roberta Dirnēna ikmēneša ienākumi ir apmēram 800 eiro uz rokas. Ar oficiālu turību nekad nav izcēlies arī viņa brālis Kaspars Aleksandrovs. “Aizliegtā paņēmiena” rīcībā ir informācija, ka viņš, piemēram, nulles deklarāciju, ko pirms četriem gadiem vajadzēja iesniegt visiem Latvijas iedzīvotājiem, kuriem tajā brīdī bija vairāk nekā 10 tūkstoši latu, neiesniedza.

Zīmīgi, ka to neiesniedza arī viņu abu māte, kurai, izrādās, vēlāk bija gan pusmiljons, gan īpašumi, ko mantoja dēli.

Skolā, kur strādājusi abu brāļu māte, gan stāsta ko pretēju par viņas turību: “Viņa bija, starp citu, ļoti nabadzīgs cilvēks. Viņa nebija uzņēmēja. Viņa dzīvoja šeit no sākuma skolotāju mājā. Divas ģimenītes dzīvoja mazā divistabu dzīvoklītī; katrai ģimenītei bija viena istabiņa. Pēc tam viņas saņēma no pašvaldības dzīvoklīti, arī ierādīja mazu dzīvoklīti viņai. Viņa ir situsies kā pliks pa nātrēm.”

Skolā dēlu rīcību dēvē par savas mātes apmelošanu: ''Un tas, kas ir noticies, es nezinu, skolotājai šodien ir tieši dzimšanas diena, viņa tai kapā apgrieztos otrādi, ko tie dēli viņai ir nodarījuši. Tas ir ārprāts, tā ir mātes apmelošana.”

Lidija Dirnēna ik pa laikam rakstījusi vēstules arī vietējam laikrakstam “Zemgales Ziņas” un vienā no tām 2011.gadā viņa sūdzējusies, ka Annas baznīca pēkšņi par koncertiem, kas līdz šim bijuši bez maksas, sākusi prasīt naudu. Trīs latus.

Ļoti apšaubāmi, ka šo impēriju uzbūvējušas arī Dirnēnu atvases – Robijs un Madara, jo daudzu īpašumu iegādes brīdī viņi nemaz nebija pilngadīgi.Lietas, kas nenonāk līdz izmeklēšanai
Saskaņā ar vairāku “Aizliegtā paņēmiena” avotu stāstīto, finanšu policista brālis Kaspars Aleksandrovs, visticamāk, ir saistāms ar vienu no Latvijā lielākajiem naudas apgrozīšanas grupējumiem, kas apkalpo uzņēmumus pievienotās vērtības nodokļa (PVN) optimizēšanā un iegūšanā.

Savukārt finanšu policista Roberta Dirnēna varā bijusi iespēja vai nu izmeklēt aizdomīgus darījumus, par kuriem informācija nākusi no Valsts ieņēmuma dienesta datu bāzēm, vai nu neizmeklēt, kas dod iespēju saņemt kukuļus par “acu pievēršanu”.

Savukārt iegūto skaidro naudu legalizēt caur darījumiem nekustamo īpašumu jomā savā ziņā jau var uzskatīt par klasiku. Un šīs shēmas realizācijai der gan radinieki, gan uzticamas personas.

Arī “De facto” intervētā persona, kas šobrīd tiek turēta aizdomās par naudas atmazgāšanu, labi zina Kasparu Aleksandrovu kā vienu no galvenajiem saviem konkurentiem, bet daudz vērienīgāku.

Naudas lietās “palīdzība” un PVN fikcijas tiek sniegta daudzās jo daudzās jomās: gan kokapstrādē, gan automašīnu tirdzniecībā, gan būvniecībā. Mēneša apgrozījums sasniedzot pat apmēram septiņus miljonus eiro, bet apmēram 11–12% no tā paliekot starpniekam.

“Piemēram, cilvēks iepērk kokmateriālus bez izcelsmes dokumentiem, cilvēkam nepieciešami izcelsmes dokumenti, lai VID parādītu, no kurienes tā prece ienākusi. Viņš mums pārskaita naudu, mēs viņam iedodam izcelsmes dokumentus, pavadzīmes. Ar PVN, protams. Un tālāk, pārdodot to preci, viņš to pārdod jau ar PVN un viņam ir dokumentu par izcelsmi."

Zīmīgi, ka Roberta Dirnēna dēla Robija izvēlētais bizness ir kokmateriālu tirdzniecība, un gada laikā miljona eiro apgrozījums panākts praktiski tukšā vietā.

“Lai kļūtu par lielo apgrozītāju, jābūt draugos ar VID, ar Finanšu policiju. Un vācot klientus. Jo ilgāk strādā, jo vairāk klientu. Jo tomēr mūslaikos ir tā, ka tie, kas nemaksā, tiem ir grūti strādāt. Jo ar tādu apgrozījumu kā miljons tu jau sāc palikt redzams, un ir grūti strādāt. Nemaz nerunājot par tiem, kam pieci, septiņi miljoni. Tas nav iespējams, ja nemaksā. Lietas ir jāpieskata. – Ko nozīmē pieskatīt? – Tas nozīmē – ja viņa lieta no VID nonāk Finanšu policijā, tad viņa nekad neaiziet uz izmeklēšanu un nekad nav sods par to. Nenonāk pie “operiem” uz izmeklēšanu."

Patlaban konkrēti pret Robertu Dirnēnu nekādas lietas uzsāktas nav, taču aizdomu dēļ, visticamāk, viņš arī darbu policijā pametis. Turklāt saistībā ar viņa brāļa Aleksandrova darījumiem tiek minēti pat vairāki finanšu policijas darbinieki, ne brālis vien.

Zīmīgi vēl, ka neilgi pirms Roberta Dirnēna darba uzteikšanas, pērnā gada novembrī uz darbu Finanšu policijā pretendēja viņa dēls Robijs, lai gan viņam ir it kā paša plaukstošs daudzmiljonu bizness, bet alga policijā sākumā labākajā gadījumā būtu aptuveni 500 eiro.

“Aizliegtā paņēmiena” rīcībā esošā informācija liecina, ka Valsts ieņēmumu dienests šobrīd sācis visu Dirnēnu ģimenes deklarāciju pārbaudi aizdomās, ka ar viņiem saistītie izdevumi neatbilst deklarētājam ienākumu līmenim.


Biznesa izkārtnes
Lai uzzinātu iesaistīto personu – Roberta Dirnēna, viņa dēla, brāļa un brāļa meitas – skaidrojumu, “Aizliegtais paņēmiens” devās viņus meklēt īpašumos, kur viņi deklarējuši savas dzīvesvietas vai kas tieši reģistrēti uz viņu vārda. Taču sastapt viņus neizdodas, un neviena no meklētajām personām arī neatzvana uz atstāto telefona numuru.

Tomēr nākamajā dienā piezvana kāds jaunietis, kurš gribot satikties. Kā izrādās vēlāk, viņš ir Kaspara Aleksandrova audžudēls no pirmās laulības – Raimonds Elpe, ko LTV satika vienā no apmeklētājiem īpašumiem.

Viņa noteikumi sarunai – bez kameras, bez sarunas ierakstīšanas. Tikšanās notiek Ozolnieku kafejnīcā “Meka”. Par ģimenes darījumiem viņš neko daudz nezinot, ar savu patēvu Kasparu nekontaktējot, taču gribot zināt, kas ir tas, ko mēs izmeklējam.

Visus darījumos iesaistītos jauniešus viņš pazīstot, kā nekā esot pa pusei radinieki un kopā pavada brīvo laiku.

Viņš atzīst, ka visi šajos uzņēmumos lielākoties ir tikai izkārtnes. Savulaik arī patēvs viņam piedāvājis šādā veidā iesaistīties, taču viņš esot atteicies, tādēļ attiecības arī sabojājušās.Atsakās skaidrot situāciju
Neko vairāk jaunietis nezinot, bet LTV nolemj uzmeklēt vēl vienu Dirnēnu shēmā iesaistītu jaunieti, proti, Eilu Ķirsi. Viņa nav Dirnēnu radiniece, bet ir Madaras Dirnēnas draudzene, kas pārstāv Kiprā reģistrētu kompāniju, kurai savukārt pieder uzņēmums “Re&Law Consultation” ar dārgajām automašīnām.

Jelgavā Eila Ķirse ir pazīstama kā fitnesa trenere un vietējā sporta klubā “Veselības ģenerators” vakaros rīko apļu treniņus. Sporta klubā LTV viņu arī satiek, taču viņa atsakās runāt ar žurnālistiem.

Atceļā no Jelgavas LTV gan zvana Madara Dirnēna, Kaspara Aleksandrova meita. Viņas pārstāvētais uzņēmums dīvainā kārtā īsu brīdi pēc darbības sākšanas spējis iegādāties ekskluzīvus auto, tostarp jaunu BMW firmas auto, ar kuru viņa pati pārvietojusies. Par labu Madarai Dirnēnai ieķīlāti arī virkne nekustamās īpašumu kompānijas “Skulte Real Estate” īpašumu.

Madara Dirnēna atklāj, ka viņai pieder uzņēmums “Re&Law Consultations”, taču par tā darbību runāt atsakās. “Tas, kā jūs rīkojaties šobrīd, ir pāri visām robežām. Tas ir 90.gadu reketa stilā. Tas, kā jūs ejat un raustāt manas paziņas, mēģināt dabūt kaut kādu informāciju. – Jūs jau ar mums nerunājat. – Es gribēju jūs painformēt, ka es vērsīšos tiesībasargājošās iestādēs, jo tas nav normāli, kā jūs rīkojaties. Nu tās nebūs tikai tiesībaizsargājošās iestādes, tās būs arī citi masu mediji,” viņa piebilst.

Viņas kā valdes locekles pārstāvētā firma “Re&Law Consultation” juridiskajā adresē Rīgā, Ieriķu ielā, vispār nav atrodama; tai arī nav nekādas interneta mājaslapas. Turklāt šīs firmas iegādātās dārgās automašīnas, saskaņā ar Ceļu satiksmes drošības direkcijas (CSDD) datiem, nesen no uzskaites vispār ir noņemtas. Tātad jau drīzumā – pēc diviem mēnešiem – ar tām nedrīkstēs braukt. Noņemšana no uzskaites nozīmē arī to, ka tām nedrīkst uzlikt arī nekādu liegumu, piemēram, naudas piedziņas gadījumā.

Attiecībā uz Dirnēnu impēriju un darījumiem, iespējams, noziedzības apkarotājiem visas šīs shēmas varētu būt viens no grūtākajiem riekstiem, ja jau tās būvētas, pārzinot visas Finanšu policijas iespējas un likumus.

Piemēram, lai tikai noskaidrotu patiesā labuma guvēju, ir nepieciešams iegūt informāciju no Kipras, kas ir viena no grūtākajiem uzdevumiem. Mazākais darbs - nepieciešams sākt kriminālprocesu, kas šajā gadījumā būtu jādara pašai Finanšu policijai.Darījumus kārto NA biedrs
Saistībā ar Dirnēnu “impēriju” LTV raidījums īsteno vēl kādu eksperimentu. Proti, mēģina noskaidrot, kurš tieši organizē nekustamo īpašumu darījumus. Žurnālisti uzdodas par pircējiem un lūkojas pēc zemesgabaliem Limbažu novadā, kur kompānijai “Skulte Real Estate” pieder vairāki zemes īpašumi ar nosaukumu Lielkrogzemnieki.

Pēc ilgas meklēšanas, pašvaldībā iedod telefona numura, pa kuru izdodas sazvanīt pārdevēju. Tā gan nav Madara Dirnēna. Pārdevējs sevi nosauc par Jāni, kurš sola piemeklēt zemesgabalu.

Pēc kāda brīža uz e-pasta adresi viņš atsūta savu piedāvājumu. Izrādās, tieši ar tādu pašu telefona numuru un e-pasta adresi interneta meklētājā atrodams Jānis Dambis, kurš ir Nacionālās apvienības biedrs. Pēc mājaslapā atrodamās informācijas, viņš vada pat Nacionālās apvienības Saulkrastu nodaļu. Vēlāk noskaidrojas, ka viņš šobrīd ir nodaļas vadītāja vietnieks, bet vadītājs ir Nacionālās apvienības Saeimas deputāts Jānis Dombrava.

Tāpat atklājas, ka zemes gabalu pārdevējs Jānis Dambis nav vis parasts algots tirgonis. Piemēram, viņa sieva Ilze figurē kā starpniece vairākos “Skulte Real Estate” darījumos.

Zvanām pašam Dambim, lai noskaidrotu, kādas tad ir viņa attiecības ar brāļiem Dirnēniem, bet viņam runāt neesot laika.

Kļūda rakstā?
Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Atbildēt

Martińš Tembergs

15.12.2019. 17:39

»

Jaunzeme

Pateicoties čerńeckim man atvērt so acis


TM SEK ... sveicieni Kasparam Čerņeckim par pasūtījumu !

Atbildēt

Reirs

15.12.2019. 17:34

»

Jaunzeme

Pateicoties čerńeckim man atvērt so acis


Neiaztiec manu draugu Dīleru Zaicevu ar ko es braukšu slēpot !

Atbildēt

Jaunzeme

15.12.2019. 17:21

Pateicoties čerńeckim man atvērt so acis!

Atbildēt

Pīlāgs

15.12.2019. 17:16

»

Sēta

Gitucis atstrādāja pierādijumus 2016.gadā


Veicot noziedzīgās darbībās notiesātais izmantoja VID Nodokļu informācijas sistēmu, lai iegūtu informāciju par vairākiem uzņēmumiem, kuri tiktu izmantoti nodokļu nemaksāšanas shēmā.

Par savu dalību shēmā abi bijušie VID izmeklētāji kopā cerēja saņemt 750 000 latus (1 067 153,86 eiro) lielu atlīdzību, taču līdz brīdim, kad viņus aizturēja Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) darbinieki viņi paspēja saņemt vien 3400 latus (4837 eiro) katrs.

Spriedumā norādīts - lai gan bijušie VID darbinieki operatīvajam deva norādījumus par to, ka, lai noziedzīgā nodokļu nemaksāšanas shēma darbotos veiksmīgi, tad dažos no pārbaudītajiem uzņēmumiem nepieciešams nomainīt direktorus, kā arī veikt citas darbības sekmīgai noziedzīgā nodarījuma realizācijai, operatīvais darbinieks neveica nekādas darbības noziedzīgā nodarījuma realizēšanai, bet radīja abiem noziedzniekiem maldīgu priekšstatu, ka ir sekojis viņu padomiem

Atbildēt

Jurģis KIJONIEKS

15.12.2019. 16:48

»

Z

Apzagto! Bet kviecat un kaucat jūs, vidistes pie pilnās piezagtās siles. Varētu domāt, ka tu nezini kā VID izpilda pasūtījumu lietas, kā pēc pasūtījuma novāc biznesa konkurentus, kā VID korumpantes iztīra kontus? Tu netēlo, ka nezini! un netēlo, ka nezini, ka administratīvās tiesas pieņem prettiesiskus...


Nekviecu un nekaucu, priecajos nu jau otro dienu! Atrauts no siles nu jau no 2016 gada, BET NEKAS: ERNECKIS pie varas grožiem gan jau paēdīšu! Pasūtijumi viegli izpildami drauģieļi amatos!

Atbildēt

Dzimtā sēta

15.12.2019. 16:35

»

Sēta

Gitucis atstrādāja pierādijumus 2016.gadā


Izmeta no ViD Bunkusu!

Atbildēt

visur zog vienādi

14.12.2019. 22:01

где геньги- кто украл 400 млд гривен у украинцев-YOU TUBE raidījuma 2-ā daļa SUPER
nekad nesaprotu vienu, ka izdodas novākt tik daudz zagļu vienviet, ka neviens neziņo ES tiesām
nu parex vispār ģeniāli, saliek pašvaldību naudu, nozog un pa taisno paņem pensiju fondu
kundzes, kas ejat vadīt, jūs ejat vadīt vai zagt??????????? precīzs jautājums

Atbildēt

Sēta

14.12.2019. 21:36

Gituci, kas tur ar to Dzimto sētu? Kāpēc Tevi neielika aiz restēm? Pierādījumu bija taču gana?....

Atbildēt

Lapas:    3   2   1   

Jūsu vārds:

Komentāra teksts:

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

12

Lembergs? Jūs ko! Kas tas vispār tāds? Mums rūpe tikai par valsti!

FotoZaļo un Zemnieku savienības (ZZS) Saeimas frakcija uzskata, ka šajā saspringtajā ģeopolitiskajā situācijā, kāda valda pasaulē, nav īstais laiks, kad Latvija var ļauties eksperimentiem valsts prezidenta izvēlē, tāpēc balsojumā par valsts prezidentu deputāti atbalstīja ārlietu ministru Edgaru Rinkēviču, kuram ir visatbilstošākā pieredze un zināšanas šodienas apstākļiem.
Lasīt visu...

21

Par Stambulas konvenciju, nacionālo reliģiju un prezidenta vēlēšanām

FotoKurta Vonnegūta romānā "Kaķa šūpulis" var atrast Bokonona dziesmiņu, kas ir gana dziļdomīga: Žūpa, kas parkā uz soliņa dzied, Mednieks, kas tīģeru medībās iet, Ķīniešu zobārsts, Angļu karaliene Ir mezgliņi, ko viens pavediens sien. Smalks, smalks pavediens – Tik dažādi ļaudis, bet kamoliņš viens.
Lasīt visu...

15

Mūsu labvēlis Meroni palūdza uzrakstīt par Lembergu, un nevarējām atteikt

FotoKurš no viņiem? Gremdēs vai atbalstīs, apsolīs un apžēlos?! Tieši tāda pašreiz ir augstāko vērtību nesēja, arī drošības garanta – nākamā Latvijas prezidenta – atlases un ievēlēšanas intriga. Izrādās, ka bez Lemberga nevar. Tāda ir cena, ja valdības koalīcija nespēj vienoties par vienu kopēju Valsts prezidenta kandidātu.
Lasīt visu...

21

Latvijas psihiatriem – noraidījums!

FotoLaikā, kad tik daudz emociju un spraigu cīņu uz ledus, sāncensības gars pēkšņi pārņēmis arī gluži negaidīti saformējušos komandu – Latvijas psihiatrus. Lai arī patīkamāk noteikti būtu svinēt Latvijas svarīgāko uzvaru, diemžēl nāksies brīdi uzkavēties arī šajā publiskās diskusijas laukumā, īsi atvairot izdarītos metienus pa maniem vārtiem.
Lasīt visu...

8

Vai īstie prezidenta amata kandidāti ir Mūrniece, Zīle un Simanovičs?

FotoTā vien izskatās, ka pašreiz izvirzītajiem valsts prezidenta amata kandidātiem nav cerību iekarot Rīgas pili, jo nevienam nav nav tik liela atbalsta, lai saņemtu ievēlēšanai nepieciešamo balsu skaitu. To lieliski apzinās arī politiķi.
Lasīt visu...

21

Tiesības nogalināt: Krievijas gadījums

FotoKas notiek, kad civilā vara netiek galā ar tiem, kuru rokās ir ieroči? Sākas haoss, un taisnība ir tam, kurš stiprāks.
Lasīt visu...

3

Kaut kāds izlēcējs iedomājas, ka var domāt citādi nekā mēs, izcilie eksperti un speciālisti, kuriem ir pašreizējos datos balstīts pareizais viedoklis

FotoPēc pēdējā nedēļā izskanējušajiem Nila Saksa-Konstantinova apgalvojumiem presē, šo rakstu vēlamies sākt ar diviem būtiskiem jautājumiem. Kurš ir atbildīgs par ekspertu ekspertīzes kontroli, un kā pasargāt mūsu bērnus un sabiedrību no stigmatizējošu un veselību apdraudošu naratīvu veidošanās sabiedriskajā domā?
Lasīt visu...

21

Vai nākamais prezidents arī dalīs ordeņus savējiem un garāmgājējiem?

Foto“Nav īstais brīdis eksperimentiem ar koalīciju,” teic Uldis Pīlēns, Valsts prezidenta amata kandidāts, skaidrodams savu pārliecību par to, ka pēc prezidenta ievēlēšanas nevajadzētu veidot citu koalīciju. To viņš uzsver “Neatkarīgās” raidījumā, kurā piedalās visi trīs prezidenta amata kandidāti un kā eksperts – bijušais Valsts prezidenta kancelejas šefs Mārtiņš Bondars (Vairas Vīķes-Freibergas laiki). “Prezidenta dēļ koalīcija sastrīdas? Tas nav nopietni,” Pīlēns pabeidz domu.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Prokremliskā pagale. Levits bija tieši tāds savā vietā, kāds bija nepieciešams prokremliskajiem spēkiem

Grūti pateikt, kāpēc tieši Saeimas kontekstā Latvijas valsts prezidents Egils Levits ieraudzīja kaut...

Foto

Kā tad lai māca Latvijas vēsturi?

Latvijā virmo diskusijas par vēsturi un tās mācīšanu skolās. Pēc jaunās Skola 2030 programas ieviešanas Latvijas skolās vēsture netiks mācīta atsevišķi no...

Foto

Nākamajam valsts prezidentam ir jāspēj vadīt Latviju iespējamā Trešā pasaules kara apstākļos!

Personīgi man nešķiet būtiski, lai valsts prezidents vaļējā automašīnā trauktos pa valsti un sveiktu...

Foto

Naida kurināšanas troļļi Latvijā mēģina iebiedēt un apklusināt mūs, objektīvos, drosmīgos un sabiedrības interesēs strādājošos žurnālistus, neļaujot mums darīt visu, kas mums ienāk prātā

Nesen beidzu...

Foto

Rinkēviča unikālais skapis

Ārlietu ministra Edgara Rinkēviča gadījums Latvijas politikā ir saistāms ar mērķtiecīgu darbu, kur visa pamatā ir ne tikai spēja izmantot apstākļus, bet tos...

Foto

Baltkrievija Krievijas kabatā

Aleksandra Lukašenko sliktais veselības stāvoklis liek domāt par to, kas var notikt, ja viņš nespēs pildīt vadoņa lomu. Pirms tas kļūst skaidrs, atskatīsimies,...

Foto

Pietiek nopietnības: Maksimu Galkinu par valsts prezidentu!

Ņemot vērā ārkārtīgi sarežģīto situāciju pēc Leviatāna k-ga atsacīšanās kandidēt, ierosinu meklēt neordinārus risinājumus. Viens no tiem būtu ārkārtas...

Foto

Cik baisi, ka lieliskais Latvijas nepārtrauktības doktrīnas tēvs Levits ir piekāpies prokremliskā oligarhāta kalpu sazvērestības priekšā

Ja vesels prezidents, vārdā Egils Levits, atsakās atkārtoti pretendēt uz...

Foto

Piesakos konkursā par vistukšāko un visfrāžaināko prezidenta amata kandidāta paziņojumu

Dārgie draugi! Es, tāpat kā daudzi, vēlos redzēt mūsu Latviju modernu un stipru. Moderna Latvija manā...

Foto

Valdība atļauj elpot

Šķiet, Latvijā var uzelpot brīvāk. Pat mediji informē, ka “uzpurņu” ēra beigusies. Ministru kabinets šā gada 9. maija sēdē tiešām mainīja epidemioloģiskās drošības...

Foto

Kremļa rokas nozākātajam Egilam Levitam ir ļoti zems reitings? Viņam vienalga nav alternatīvas, jo Gunāram Astram un Jānim Čakstem „reitings” bija vispār nekāds!

2019. g. jūlijā...

Foto

Gada laikā kampaņa „Runā latviski” panākusi ievērojamas pārmaiņas

7. maijā apritēja gads, kopš sociālajos tīklos twitter un Facebook tika uzsākta sabiedriska kampaņa #RunāLatviski #AtkrieviskoLatviju. Nesen līdzdalības...

Foto

Egila Levita kancelejas darbinieku algas ir tik mazas, ka drīz viņus piemeklēs bads

Ordeņu šķinda Rīgas pilī, Kremļa atbalstītāju bļaurības Esplanādē un “gatavošanās” 9. maija pseidosvinībām...

Foto

Nekonsekventi lēmumi un valsts spiediens uz tieslietu sistēmu ir nepieņemama un bezatbildīga rīcība

Pārsteidzīgi paziņojumi, nepamatoti izteikumi Latvijas politiskajai videi nav nekāds jaunums, taču tagad pieņemts...

Foto

Kliedzoši!

Šis ir KLIEDZOŠI! Es pats esmu vecāks, un sirds sažņaudzas, redzot, ka Latvijā notiek šādas drausmas. Man trūkst vārdu... Vai tas ir tas Latvijas izslavētais...

Foto

Bordāna “eža cimdu” mantiniece

Tieslietu ministre Inese Lībiņa-Egnere plašā intervijā, liekulīgi iepinot tēzi par Temīdas apolitiskumu, cenšas pārliecināt publiku, ka “nevainīguma prezumpcija tiek un tiks augstā...

Foto

Tikai tautas ienaidnieki var neuzticēties Latvijas valsts lieliskajām institūcijām un šaubīties par demokrātijas noturību pasaulē!

Ministres kundze! Nacionālo bruņoto spēku komandiera kungs! Karavīri un parādes dalībnieki!...

Foto

Krievi ir nosprieduši – ja nav taustāmas jēgas no viņu balsīm parlamentā, tad balsos par klauniem, būs vismaz jautrāk

Ukrainas karš liecina, ka pasaule nevar būt droša...

Foto

Kamēr policijā turpinās strādāt šādi andronkuļi, upuri neziņos

Sieviete, ko bijušais dzīvesbiedrs nodur maza bērna priekšā. Sieviete gaidībās, kuru dzīvesbiedrs nosit līdz nāvei, apzināti spīdzinot pirms...

Foto

Kas vispār var sodīt Levitu un viņa bandas dalībniekus?

Egils Levits un tā visa banda ap viņu, kas safabricēja kriminālprocesu un pasūtīja kratīšanas, meklējot Viltvārža un...

Foto

Ar e-adresēm valsts aparāts ir modernizējis birokrātiju, taču par tās palielināšanas cenu

Oficiālā elektroniskā adrese (e-adrese) ir valsts ieviests rīks, caur kuru tiek nodrošināta korespondence starp...