Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Pievienot komentāru

Lapas:    1   Rādīt komentārus, sākot ar: pirmo | pēdējo

leo

11.05.2012. 14:54

kāpēc līdz 18. vajag līdz 21 vai 25 gadiem.vidusskolu vidēji pabeidzam 19,un kāpēc nepalīdzēt pabeigt universitāti?

Atbildēt

Vārds

11.05.2012. 00:35

SC muld riņķī un apkārt. NA jau sen piedāvā un iestājas par PVN samazināšanu pārtikas precēm, ko galvenokārt ražo Latvijā, lai palielinātu to konkurētspēju. Tāpat iestājas par darbspēka nodokļu samazināšanu.

Kas atiecas uz SC tiem ākstiem nevar ticēt. Pat ja izbīdīs likumu uz balsošanu paši pēc tam to izbalos, lai varētu raudāt, ka ir atkal apbižoti, kā jau to Urbanovičš darījis.

Iz vēstures -

Ceturtdiena, 11.08.2011
"Urbanovičs ceturtdien arī apliecina, ka balsojis pret ... ģenerālprokurora Jāņa Maizīša atkārtotu iecelšanu amatā"

Un atskatoties atpakaļ: 16.04.2011

"Kā jūs varat garantēt, ka Jūsu frakcija(SC) nobalsoja par[Maizīša ievēlēšanu]?

Urbis: Mēs esam skopi uz solīšanu un vienmēr esam bijuši droši uz solījumu pildīšanu. Mums bija cilvēki, kuri savas šaubas par Maizīša kunga atkārtotu ievēlēšanu izteica, kamdēļ mēs aicinājām viņu uz frakciju, un viņi varēja savas šaubas pārvērst jautājumos. Maizīša kunga godīgās atbildes, kurās viņš dažas šaubas arī atzina, viņus pārliecināja. Tādēļ mūsu frakcijai bija obligāts balsojums."

"Kā jūs varat pierādīt, ka viņi nobalsoja par?

Urbis. Jūs varat man ticēt vai neticēt, bet viņiem nav nekādas loģikas tā rīkoties. Turklāt tas kādreiz uzpeldēs."

--------------------------

Kādreiz tas tiešām uzpeldēja Urbi, un no tava paša smirdīgās mutes ;)

Atbildēt

hei

10.05.2012. 13:45

Hei mīlīši, pietiek sapņot, eksports nu jau labu laiku kā buksē. Drīz izcirtīs visus mežus un tad būs zobi jākar vadzī!

Atbildēt

DEW

10.05.2012. 12:29


Ar niku REDAKTORAM raksta pats Zariņš , kuram nez kādēļ ļoti nepatīk dzirdēt to, ko par viņu domā Latvijas iedzīvotāji ....

Atbildēt

REDAKTORAM

09.05.2012. 21:06

vai tad tiešām tik grūti šos bezsakara komentārus, kuros izgāž savu netīrību un žulti, ņemt un izvākt- tā būtu laba profilakse. Ar laiku tad tādi sava likteņa apbižotie, kam vajag savus mēslus kaut kur izgāst,to darītu citur.

Paldies autoram par izsvērtu, agrumentētu viedokli. Man nākas piekrist tam, lai gan nebaudu politiskās simpatijas pret SC. Tāpēc labprāt būtu dzirdējis tās žultainās riešanas vietā argumentus, kāpēc šis viedoklis ir pelnījis nosodījumu. Esmu izlasījis šī autora viedokli arī par pensijām. Jāatzīst, pašlaik sakarīgākie un argumentētākie priekšlikumi, kādus ir nācies dzirdēt šajā jomā.
Vai nevarētu palūgt redakciju saņemt un publicēt pretējās puses pretargumentus?
Uztaisīt šeit jaunu rubriku- viedokļu diskusijas par konkrētām tēmām.

Atbildēt

rukupuku

09.05.2012. 06:09

Kapēc zariņš smaida kā sūdā iekāpis? tapēc, k viņam ik pa brīdim piemetas verbālā caureja. Un ja nu viņš pats ir sūds? Ja sajauc sūdu ar caureju, tad vidojas materiāls, no kura izgatavots zariņš

Atbildēt

.

08.05.2012. 23:15

Viens no SC, kas kopā ar Elksniņu šiem kalpo par latvieti un vēl raksta diletantiskus rakstiņus.

Atbildēt

Marina

08.05.2012. 17:33

1) Jaievieš bezbernu vnodoklis - steidzigi.
2) Par pirmo jau tagad ir 70ls, to nedrikst samazināt.
3) Pie minimalās 200ls maksāt 144ls uz rokas, kas ir par 30ls zem iztikas minimuma ir noziegums. Zariņa kungs versieties pret šo noziegumu - balsošu par SC, ja būsiet Urbanovica vieta.

Atbildēt

nākamā referenduma gaidās

08.05.2012. 17:27

Zariņ, kad SC iniciēs nākošo referendumu par pilsonības nulles variantu? Varbūt to varat sarīkot uz SC rēķina?

Atbildēt

tirgus

08.05.2012. 17:24

Pamatā ideja ir skaidra taču ne tik viennozīmīga kā autors deklarē. Ražojošajiem uzņēmumiem, kuri strādā iekšējā tirgū, ir būtiski svarīgi, lai samazinātu IIN vismaz par 2 % un arī PVN par 2 %, jo PVN likme mākslīgi sadārdzina cenas. Pensionāra maciņā naudas ir tik cik ir, samazinot likmi uz 20 %, rodas būtisks atspaids. Saprātīga IIN likme savukārt veicina ražošanu un, iespējams, arī investīciju ienākšanu valstī. Zariņš ir aizmirsis to, ka eksistē arī iekšējais tirgus un tajā nodarbināti ir vairāk kā eksportspējīgajos uzņēmumos. Jautājums ir ar ko sākt?

Atbildēt

līdzdalībnieks

08.05.2012. 16:28

to līdzdalībnieks. Pašvaldības, cik zinu, pašlaik vāc 78% IeIeN (bija gribējušas 82 vai kaut 80%, bet to neapstiprināja)

Atbildēt

zdvg

08.05.2012. 16:01


Ja nebūtu bijis krievu referendums, lasītu rakstu ...

Tagad nelasīju.

SC ir man mirusi organizācija un visi viņu biedri arī.

Atbildēt

:o)

08.05.2012. 14:21

Autoram nevajadzēja kautrēties un parakstīties nevis kā Saeimas Tautsaimniecības komisijas loceklim, bet, lai visiem lasītājiem būtu pilnīga skaidrība - kā kremļa un krievijas specdienestu inspirētajai Latvijas kangaru un 5. kolonnas - SC - loceklim! Kauns latviešju jūdasiem, kas ir iestājušies šajā pretvalstiskajā organizācijā!

Atbildēt

parma

08.05.2012. 13:04

labs. tiešām labs - skaidri, racionāli un valstiski.
un ja tā, tad kā tā var būt nepareizā puse, Arni?

Atbildēt

Artūrs-pensionārs

08.05.2012. 11:16

PATIESĪBAS BRĪDIS TUVOJĀS "atvarā ierautam kukainītim".Autora satraukumam ir pamats ,tikai apspriežot politisko dēkaiņu haotiskos mēģinājumus ekonomikas džungļu likumu pasaulē ,par pamatproblēmu kā tādu runāts netiek.Pirmais ko gribētos izdalīt un uzsvērt , EKONOMIKA nav pilnīgi nekādā kontaktā ar NODOKĻU POLITIKU un tās realizāciju.Ekonomika ir saimnieciska darbība ,nodokļu politika - pašaura grupējuma politiska izrādīšanās , dzīves skatuvē tēlojot tautas kalpa lomu.Neturpinot šī faktora iekšējo saturu ,otrais uz ko jānorāda un asi jāizdala ,mūsdienu saimnieciskā sistēma tiek kvalificēta jēdzienā FINANSU KAPITĀLISMS.Finanses un to varenības paudēji pasaulē nosaka pilnīgi visu .Skat.,pērnā rudens Šveices ekonometristu konstatējumu , ka pasaules vareno grupējums šaurā lokā ir -9- ,paplašinātāks - 137 - .Vācu DIW institūts un citi ,vienā balsī sauc , 90% pasaules bagātības pieder 10 % .Mums Latvijā nav pat viens ko ieskaitīt šaurā desmitnika ,nu kaut otrā tūkstoša sastāvā.Sekojot ES regulām un pietēlojot kārklu ES izskatniekus ,te var runāt par ko vien ienāk prātā ,muzīku komponē citūr.

Atbildēt

Gaujmalietis

08.05.2012. 10:39

Man kā lauku uzņēmējam ļoti simpatizē šī ideja/priekšlikums, ja Zariņa piedāvājumu izdotos realizēt tas dotu reālu pienesumu katrai mājsaimniecībai atsevišķi un visai tautsaimniecībai kopumā! Piedāvājums ir apsveicams un ekonomiski pamatots, pašreiz pie varas esošjiem runasvīriem tiešām ir iespēja beidzot kaut ko izdarīt tautas labā.

Atbildēt

Gvido

08.05.2012. 09:41

nesaprotu, kapēc kārtīgu, loģiski domajosu CILVEKU Ivaru Zariņu publiksi šaja raksta nolama par kaut kādu LOCEKLI ?!?! Loceklis ir Godmanis, Dombrovskis, Zatlers, Dzintars un pārejie tās pasugas PIMP.VEI.DĪ.GIE

Atbildēt

to Ojārs

08.05.2012. 09:33

Izlasi Zariņa priekšlikumus par pensijām! Tie bija tepat un Delfi. Ļoti profesionāli un argumentēti. Seviški man patika doma par 2.pensiju līmeni. Kopā ar šiem priekšlikumiem - tas tiešām dod labu risnājumu gan defogrāfijas, gan sociālajām problēmām. Bet LM tad ir jāiet mājās! :)

Atbildēt

Ojārs

08.05.2012. 09:28

to Arnis 07.05.2012. 23:46
"No vienas puses žēl, ka Ivars ir "nepareizo" pusē, jo nozombētā Latvijas publika raksta saturu reti kad spēj analizēt atrauti no birkas, kas piekarināta autoram."
Vienotībai, precīzāk izsakoties, Āboltiņai ir savs galms un tajā ir pašiem savi štata speciālisti visās jomās, tajā skaitā arī par nodokļiem, kuri ir lojāli partijas vadītājai un labi apzinās savu vietu un lomu. Kāpēc kundzei, tas ir, Vienotībai būtu nepieciešams tāds brīvdomātājs - cilvēks, kuram ir pašam savs viedoklis, kurš turklāt to vēl mēdz aizstāvēt?! Tādiem cilvēkiem nav un nebūs vietas Vienotībā, kamēr tur būs Āboltiņa.

Atbildēt

Ojārs

08.05.2012. 09:09

Visu cieņu, Zariņa kungs! Atzīšos - nebiju gaidījis no Jums tik loģiskus un profesionālus priekšlikumus! Tiem bija jānāk no Finanšu ministrijas, taču...
Latvijas valsts kopumā un mēs, valsts iedzīvotāji, katrs atsevišķi tikai iegūtu, ja Saeima lemtu iet šo nevis Ilmāra Rimšēviča ierosināto primitīvo un bezjēdzīgo PVN samazināšanas ceļu.
Starp citu, vai kāds vēl atceras kādā veidā šis pēkšņais PVN likmes pazemināšanas lēmums no Latvijas Bankas idejas pārtapa par valdības iniciatīvu?! Tas Ilmārs taču ir viens varen veikls zellis! :)

Atbildēt

Zariņam

08.05.2012. 07:21

Visu cieņu par to, ka vismaz kādam nav slinkums argumentēti publiski izteikt savus priekšlikumus!
Neesmu nodokļu guru, bet arī man rakstā izteiktais piedāvājums liekas prātīgs, jo sniegs nozīmīgu atbalstu ģimenēm, kurās ir vairāki bērni. Cilvēkiem būs motivācija pāriet no aplokšņu algām uz oficiāliem norēķiniem.
Un visbeidzot - kāpēc pie varas esošie NEKAD izvērsti argumentēti nepaskaidro plašākai publikai SAVAS domu pērles un lēmumus? Jo paši nodokļu sakarā. Ir taču daudz publiski apspriežamu jautājumu... Slinkums rakstīt? Nav laika, jo hokejs jāskatās? Jādirn dažādās smalkās pieņemšanās ar šampanieša glāzi rokā? Varbūt iemesls ir vienkāršāks - tās nemaz nav SAVAS domas un idejas par nodokļu politiku, kas tiek realizētas dzīvē un tāpēc arī tās paskaidrot nav iespējams.

Atbildēt

kauss

08.05.2012. 01:37

Labs raksts. Prieks bija lasīt. Analītiska pieeja, labi argumenti. Ne tādi kā tiem Vienotības tukšgalvjiem, kas paķer kādu skaitli, izziņo bez kāda pamatojuma un paskaidrojumiem.

Atbildēt

to līdzdalībnieks

08.05.2012. 00:32

par pašvaldībām- tur nav problēmu, lai nodrošinātu tos 18% no IIN, kas iet uz pašvaldību budžetu - tos ieņēmumus var pārdalīt paša IIN ietvaros, jo fiskālais iespaids uz ieņēmumiem dēl minimuma paaugstināšanas būs nozīmīgi mazāks, nekā tā ieņēmumu daļa, kas paliek valsts budžetā, tāpēc nav problēmu paredzēt, ka visas izmaiņas tiek segtas tikai no valsts budžeta daļas

Atbildēt

PAREĢIS

08.05.2012. 00:25

Izteikšu pareģojumu:
Par cik lielie onkuļi no eiropas atbrauca un lika saprast, ka šitie gājieni ar inflācijas spēlītēm (PVN likmes izmaiņas) nestrādās, tad tagad valdība nomainīs kažoku, sakot, ka tik tiešām- primārais ir valsts attīstība, atbalsts ražotājiem, nevis eiro(inflācijas apkarošana) un tāpēc atteiksies no PVN samazināšanas, it kā domājot par valsts attīsatību. Patiesībā vilks vienkārši nomainīs jērādiņu. Un tautas muļķošana ar mūsdienu Lačplēšu varoņdarbiem turpināsies

Atbildēt

ekonomists

08.05.2012. 00:05

Eiro mums tāpat neredzēt, ja gribam ko vairāk kā sausu maizi ēst.Tapēc vismaz attīstīsim ekonomiku. Es piekrītu autoram

Atbildēt

Jaunietis

08.05.2012. 00:02

Nu man jau sķiet ļoti stratēģiski, ja gribat ,lai mūsu jaunā ģimenīte atļaujas ppalīdzēt demogrāfijai, tad kaut maza , bet reāla palīdzība ļoti noderētu

Atbildēt

Arnis to Anonīmais šakālis

07.05.2012. 23:56

Laikam nekad nodokļus neesi maksājis. Par apgādājamajiem bērniem arī tagad atlaides nepienākas mūžīgi (par bērnu maks. līdz 24 gadiem). Pilnu uzskaitījumu par apgādājamajiem var atrast likumā "Par iedzīvotāju ienākuma nodokli".

Atbildēt

Arnis

07.05.2012. 23:46

Es jau vairs neatceros, kad no kāda cita deputāta būtu dzirdējis normālu, ar skaitļiem pamatotu viedokli. Bez manipulācijām (kā Labklājības ministrija pensiju sakarā), bez populisma. Ar ābeces patiesībām, kuras nezin kāpēc valdība izliekas neredzam.

No vienas puses žēl, ka Ivars ir "nepareizo" pusē, jo nozombētā Latvijas publika raksta saturu reti kad spēj analizēt atrauti no birkas, kas piekarināta autoram.

No otras puses - Vienotība gan ar LM meliem pensiju sakarā, gan ar šo dīvaino PVN samazināšanas plānu, kas izdevīgāks ir lielo ienākumu saņēmējiem (Latvija ir ES topā ienākumu sadalījuma nevienlīdzības ziņā) - "pozīcija" patlaban tik atklāti un rupji spēlē savu spēli, ka varbūt labi vien ir, ka Ivars nav "pareizajā" nometnē.

Atbildēt

to niks

07.05.2012. 23:38

kaa reiz tie nav tukshi salmi! Shito dzeku es saaku respekteet - ari par pensijaam tas raksts bija riktigi sakarigs, ne tikai kritika, bet ari konkreeti priekshlikumi. Ari tagad argumenteti un pamatoti, ja kads to noliedz- lai pasaka vietaa ko sakarigaaku

Atbildēt

līdzdalībnieks

07.05.2012. 22:45

Idejai ir vairāki plusi vismaz salīdzinājumā ar PVN
samazinājumu. Bet šo ideju valdošie nepieņems ne vien tāpēc, ka to izsaka nepareizais SC-ists. Arī tāpēc, ka neatradīs, kā kompensēt Iedzīvotāju ienākuma nodokļa samazinājumu pašvaldībām. Ierēdņiem un pārējiem ,kam labi vēders " izgājis no krīzes" tik radikāla neapliekamā minimumuma un otra atvieglojuma (par apgādājamiem) paaugstināšana droši vien nebūs pieņemama. Ja pie 70 Ls atvieglojuma par katru bērnu pieliks vēl 50 Ls... Nē, pie mums tā nenotiks!

Atbildēt

niks

07.05.2012. 21:30

Var jau kult tos pašus tukšos salmus, var to pašu labo veco plāno galdiņu urbt. Var to pašu patapināto naudu turpināt dalīt un stumdīt excel tabulas ar gudru sejas izteiksmi. Nu un tad? Muļķi jau tāpēc gudrāki nepaliks.

Atbildēt

Anonīmais Šakālis

07.05.2012. 21:06

Ideja pareiza, ar nosacījumu, ka nodokļu atvieglojumi pienākas par katru apgādājamo nevis mūžīgi, bet līdz 18 gadu sasniegšanai. Kad bērni paši sākuši pelnīt, tad visiem nodokļus vienādus, un tad jau lai gaida mazbērnus piesakāmies :)

Atbildēt

alekss

[R] 07.05.2012. 20:34

šitais āmurs tagad tiek gatavots urbanoviča vietai, vai kā?

Atbildēt

Lapas:    1   

Jūsu vārds:

Komentāra teksts:

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

6

Pamēģiniet mums noticēt, ka vislielākajā luterāņu draudzē viss ir gandrīz kārtībā

FotoRīgas Lutera draudze kategoriski noraida medijos izskanējušās interpretācijas par draudzes ilggadējo mācītāju Kaspara Simanoviča un Induļa Paiča darba attiecību pārtraukšanas iemesliem.
Lasīt visu...

21

Par ko balsot vēlēšanās?

FotoVatikāna II koncils par katoļu aktīvu līdzdalību politiskajā un sabiedriskajā dzīvē uzsver, ka "visiem pilsoņiem ir jāatceras savas tiesības un reizē pienākums piedalīties brīvās vēlēšanās, lai veicinātu kopējo labumu. Baznīca ciena un atzinīgi vērtē tos, kuri savus spēkus veltī kalpošanai cilvēkiem un valsts labā uzņemas šos smagos pienākumus" (Gaudium et spes, 75).
Lasīt visu...

21

Neizvērtēta un nepamatota kadastrālo vērtību aprēķināšanas reforma ir kaitniecība

FotoLatvijas Patērētāju interešu aizstāvības asociācija uzskata, ka globālās krīzes apstākļos (Covid pandēmijas laikā) finansiāli tiek ietekmēts ikviens sabiedrības loceklis – ikkatra mājsaimniecība, nekustamā īpašuma īpašnieki, pārvaldītāji, attīstītāji, īrnieki (kam saskaņā ar likuma “Par dzīvojamo telpu īri” 11.pantu jāmaksā nekustamā īpašuma nodoklis) saistībā ar plānotajām kadastrālo vērtību paaugstināšanas izmaiņām.
Lasīt visu...

21

Ceram, ka valdība un koalīcija pieņems pareizo lēmumu un atdos mums visu, ko pieprasām

FotoEsam gandarīti par to, ka Amerikas Savienoto Valstu valdība joprojām pievērš uzmanību holokausta traģēdijas upuru piemiņas jautājumam un atmiņas par Otrā pasaules kara laikā notikušā genocīda pret ebrejiem saglabāšanai. Holokaustu pārdzīvojušie ir kļuvuši par lieciniekiem vieniem no vissmagākajiem un briesmīgākajiem no jebkad nodarītajiem noziegumiem pret cilvēci, tostarp slepkavībām, postam un īpašumu izlaupīšanai.
Lasīt visu...

21

Kadastrālās vērtības ir “jāiesaldē”

FotoLatvijas nekustamo īpašumu darījumu asociācija LANĪDA aicina “iesaldēt” šā brīža kadastrālās vērtības, lai novērstu negatīvās sekas, kas prognozēto kadastrālo vērtību pieņemšanas gadījumā radīsies gan mājsaimniecībām, gan tautsaimniecībai kopumā. Turklāt tās turpmāk jānosaka 85% apmērā no vidējā tirgus līmeņa, kā tas savulaik normatīvos bija paredzēts.
Lasīt visu...

12

Pa iznīcības ceļu…

FotoKāds gudrais reiz uzdevis jautājumu: „Viens mats — vai tas ir daudz, vai maz?” Un pēc tam pats atbildējis: „Ja uz galvas, tad maz, bet ja zupā – tad daudz!” Bet tagad, lūdzu, atbildiet uz manu jautājumu: „Divi simti cilvēku – vai tas ir daudz vai maz?” Varu arī atbildēt: „Maz, ja salīdzina ar diviem miljoniem valsts iedzīvotāju. Daudz, ja tie ir pie varas tikuši „demokrāti” – nedaudzos gados tiks iznīcināta gan valsts, gan tās (gļēvie) iedzīvotāji!” Neticat? Lūk, ieskats nesenā pagātnē…
Lasīt visu...

6

Dabas aizsardzības pārvaldes reforma: ieguvumus nesaskatām, zaudējumi acīmredzami

FotoVides konsultatīvā padome (VKP), kas apvieno divdesmit nozīmīgākās nevalstiskās vides organizācijas Latvijā, iebilst pret VARAM virzīto Dabas aizsardzības pārvaldes (DAP) reformu, kas paredz DAP pamatfunkcijas nodot Valsts vides dienestam, tādējādi būtībā likvidējot DAP kā vienotu valsts dabas aizsardzības kompetences centru.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Striķim pietiek, ēšanai nepietiek: Latvijā diemžēl parasti praktizē lāpīšanu ar ielāpiem, kas mazāki par caurumu

Pārsvarā Latvijas sabiedrība ir vai tiek grūsta procentu gūstā. Ja ienākumi...

Foto

Izstrādātie tiešmaksājumu nosacījumi vairāk līdzinās "naudas apgūšanai"

Publiskajā telpā izskanējušie tiešmaksājumu aprēķini nav korekti, tiešmaksājumu sadaļā visvairāk cietīs mazie un vidējie lauksaimnieki, turklāt Zemkopības ministrijas (ZM)...

Foto

Ko lai dara, ja man gribas sev paturēt pusi no grāmatu vākos ielikto apķēzošo sacerējumu pārdošanas cenas?

Jau labu laiku lauzu galvu par grāmatu vākos ielikto...

Foto

Pakļautās Latvijas priekšniekdiletanti infekciozos laikos

Pirms ir sākta ordeņu dalīšana "Par uzvaru pār Covid-19", ir vērts ar vēsu prātu novērtēt pakļautās Latvijas iestāžu un personāliju darbību...

Foto

Kā mēs tērēsim daudzās naudas

Vairāk nekā 10 miljardi eiro jeb gandrīz viens Latvijas gada budžets – tik daudz Eiropas naudas mums līdz 2027. gadam paredz...

Foto

Es apliecinu savu interesi iesaistīties dialogā ar likumdevēju Saeimas organizētā konferencē vai seminārā - tas mums noteikti dos daudz laba

Daru zināmu, ka 2020. gada 2....

Foto

Esam izlēmuši koncentrēties uz ražošanu Latvijā – un tam ir savi iemesli

Šobrīd ir pienācis laiks, kad AS „Agrolats Holding” grupa, kurā ietilpst arī tādi pazīstami...

Foto

Liel un jaun koncertzāl, pa kuras celšn jūs tur kašķe, taisn pirms gad tik atklāt uz Lielo laukum iekš Ventspil

Mēs, kas dzīvo iekš sav ķizgal...

Foto

Nav atbalstāms MK rīkojuma nosacījums par Pasaules tirdzniecības centra ēkas demontāžu

Latvijas Arhitektu savienības (LAS) Padomes locekļi, apspriežot Ministru kabineta rīkojumu Nr. 341 no 18.06.2020. par...

Foto

Eiropas Komisija vērtēs Latvijas ārkārtas stāvokļa atbilstību cilvēktiesībām

Šā gada pavasaris ar Covid 19 un no tā izrietošajām sekām izsita no līdzsvara daudzus. Tiek lauzti šķēpi,...

Foto

Vadzis

Kā saprast teicienu un pat apgalvojumu – «Kad vadzis ir pilns, tas lūzt»? Vai tā, ka ir nepieciešamas pārmaiņas, ka/ja turpmāk neizdosies noturēt paklausībā, ka...

Foto

Tagad mums ir slikti ceļi, bet daudz ierēdņu, kuri balso par to, lai nekas nemainītos

Divas lietas. Arī it kā nesaistītas, bet par to pašu. Attīstības Par kabatas...

Foto

Meklējam viedu taktiku ēnu ekonomikas līmeņa mazināšanai

Pagājušais – 2019. gads iestādei bija nopietns pagrieziena punkts, kad tika izstrādāta jauna Valsts ieņēmumu dienesta (VID) attīstības stratēģija...

Foto

Sauksim visas lietas īstajos vārdos

Kas katram no jums ir tas mīļākais un dārgākais? Protams, vispirms tā ir paša personīgā āda. Pēc tam bērni, sieva, ģimene....

Foto

Kremļa vēstniecība nāk palīgā: noderīgie idioti cieš zaudējumus „Piebaltijas” infokara frontē

Latvija ir uzsākusi sparīgu cīņu pret  Kremļa izplatīto dezinformāciju. Par drošību un  veselīgu mediju vidi atbildīgās...

Foto

Kam ir izdevīga ārkārtas situācija, jeb kā tiek radītas dzīres mēra laikā?

Saeimas pēdējā ārkārtas sēdē 9. jūlijā, tika izskatīti pieprasījumi par konkrētiem faktiem saistībā ar...

Foto

Mēs dzīvojam melu sistēmā

Es Jums pastāstīšu, kā veido melu ziņas. Melu sistēmu. Tikai ar dažiem piemēriem. Kaut to ir daudz....

Foto

Pareizu ceļu ejam, biedri Svece

Atbalsta vēstule pasaules progresa vēsmu nesējiem, nenogurdināmiem cīnītājiem pret verdzības laiku mantojumu, rasismu un citiem -ismiem....

Foto

Par ko Covid piemaksas Ieslodzījuma vietu pārvaldē?

Izlasīju internetā: "Fiskālās disciplīnas padome: valsts atbalsts Covid-19 pēckrīzes pasākumiem lielākoties ticis valsts sektoram un uzņēmumiem.”...

Foto

Vai Ļeņina ielā 59 (blakus Stūra mājai) dzīvoja čekisti?

Es te veicu nelielu izpēti. Iepriekš publicēju aicinājumu atsaukties zinošus cilvēkus, kas varētu paskaidrot, vai Ļeņina ielā...

Foto

Pēdējais laiks mēģināt iegūt politisko kapitālu no prettiesiskā nekustamā īpašuma nodokļa tēmas

Līdzšinējā nekustamā īpašuma nodokļa (NĪN) piemērošanas kārtība ir jāreformē, un jāievieš neapliekamais minimums primārajam...

Foto

Dievapziņa - strīdēties vai mēģināt saprast?

Katram no mums ir sava patiesība jeb pasaules uzskats, ko esam izveidojuši no lasītā, redzētā, dzirdētā, skolā iemācītā un pašu...

Foto

Uz politiskā feļetona tiesībām: pašpasludinātā virsvadoņa dekrēti par Teikas apkaimi

Es, Viedais Manels, turot roku uz Latvju nerātnajām dainām, pasludinu sevi par Teikas virsvadoni un zvēru...

Foto

Tālmācību nepieņemamības pamatojums

Tālmācību (attālinātās “online” izglītības) nepieņemamības pamatojums jeb krievu neoliberālis prognozē klātienes izglītības elitarizāciju un apgalvo, ka līderiem nav jābūt pārāk daudz un tāpēc...

Foto

Nekustamā īpašuma astrālās vērtēšanas līkloči

Šobrīd Latvijā nekustamo īpašumu kadastrāli vērtē atsevišķi – ēkas/būves un zemi, kas ir pretrunā ar pasaulē pārsvarā pieņemto praksi un Latvijas...

Foto

Latvijas Nacionālā bibliotēka aicina Valsts prezidentu kļūt par pirmās latviski izdotās grāmatas piecsimtgades notikumu patronu

Valsts prezidents Egils Levits ar dzīvesbiedri Andru Leviti šodien apmeklēja Latvijas...

Foto

Ja ir TĀDS “tautu tēvs”, tad labāk tautai dzīvot kā bārenei

Pasaulē ir un ir bijuši vairāki “tautas tēvi”. Tiesa, šāda iezīme ir tikai totalitārajiem režīmiem....

Foto

Pārdomas pēc grāmatas "Viltvārdis" izlasīšanas

Vispār jau cilvēcīgi Levitu var saprast, nedaudz pat izjūtu līdzjūtību. Kādas dzimtas piedzīvotās epizodes, iespējams, gadu gaitā radu daudzreiz pārstāstītas un...

Foto

Ko gada laikā paveicis nācijas tēvs un visas tautas prezidents

Valsts prezidenta Egila Levita prezidentūras pirmā gada (2019. gada 8. jūlijs–2020. gada 6. jūlijs) kopsavilkums....

Foto

VID pieeja veicina to, ka uzņēmējs ir gatavs pat atsaukties noziedznieku aicinājumiem sadarboties

Valsts ieņēmumu dienestam (VID) ir būtiska loma valsts budžeta ieņēmumu veidošanā. Tomēr visbūtiskākā...

Foto

Toreiz un tagad jeb Mīti un patiesība par dzīvi Latvijā padomju laikā

Vien reta tēma tiek apspriesta tik emocionāli, bet bieži vien – pat agresīvi, kā...

Foto

Totalitāro žurku cīņa par varu: kurš kuru iznerros

Pašsaprotams, ka sabiedrotos (draugus) aicina ciemos kā ikdienā, tā arī svētku dienās. Īpaši jau svētku dienās. Nav šaubu,...

Foto

Ja tas, ko raksta grāmatā „Viltvārdis”, ir taisnība, tad Nācijas tēvam ir jāatkāpjas

1. Ja viss tas, ko grāmatā Viltvārdis, raksta Lato Lapsa, ir taisnība, tad Nācijas...

Foto

Ko apliecina pieminekļa zīme

Mantojums ir visapkārt, tas, paaudžu paaudzēm uzkrāts, veido mūsu šodienu – kā fons un vērtību radītājs. Tas, ko redzam, paliek mūsos, tāpēc...

Foto

Tagad es piesaku valsts digitalizācijas reformu

Ministru kabinetā (MK) apstiprināts Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) sagatavotais informatīvais ziņojumus "Par valsts pārvaldes informācijas sistēmu arhitektūras...

Foto

Manas pārdomas par Latvijas himnu

Mūsu valsts himnā centrālais jēdziens ir Latvija. Toreiz, kad himna radās, priekšstats par Latviju bija jauns. Latvija kā vienota zeme –...