Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā
Foto

Nomest līķautu atjaunotā dzīvē

Jānis Vanags, arhibīskaps
17.04.2022.
Komentāri (66)

Pievienot komentāru

Lapas:    2   1   Rādīt komentārus, sākot ar: pirmo | pēdējo

Skolnieciņš

25.04.2022. 08:45

»

Kardināls

Lai gan pat bez teoloģisku zināšanu palīdzības ir iespējams nojaust un vēsturiskos pierādījumos saskatīt, cik daudz posta nes reliģijas jaukšana ar fiziskās pasaules lietām, tomēr centieni iestiept baznīcā politiku un politikā - reliģiju, šie centieni nerimstas...


Es ticu, ka Dievu ir daudz. Es ticu, ka Dieviešu ir daudz. Es ticu, ka Dievu un Dieviešu ir daudz. Dievi un Dievietes radīja pasauli kopā, šī pasaule ir daudzu Dievu un Dieviešu kopdarbs. Pasauļu ir bezgalīgi daudz. Dvēseles spēj radīt teju jebkurš Dievs vai Dieviete, atšķeļot daļu savas apziņas. Dvēseles ir nemirstīgas līdzīgi kā Dievi un Dievietes. Un dvēseles nepārtraukti reinkarnē, lai Augstākajiem Spēkiem nebūtu garlaicīgi. Tas nodrošina pasaules mainīgumu un dinamiku. Un pasaule vairs nešķiet garlaicīga. Cilvēks nav vienīgā rase uz pasaules. Tomēr mēs — cilvēki — esam Dievu un Dieviešu izredzēti, Dievi un Dievietes mūs mīl vairāk par citām rasēm. Tādējādi cilvēks šajā pasaulē atrodas priviliģētā stāvoklī. Mēs ar savu rīcību paši nosakām savu nākotni, gribot to vai negribot. Arī bezdarbība un klusēšana ir darbība. Grēka nav. Tas ir baznīcēnu izdomājums, lai kalpinātu ļaužu prātus. Ir tikai rīcība un rīcības sekas.
Svētīgi, Skolnieciņš
©Skolnieciņš 1999-bezgalība ;-)

Atbildēt

Kardināls

24.04.2022. 12:36

Lai gan pat bez teoloģisku zināšanu palīdzības ir iespējams nojaust un vēsturiskos pierādījumos saskatīt, cik daudz posta nes reliģijas jaukšana ar fiziskās pasaules lietām, tomēr centieni iestiept baznīcā politiku un politikā - reliģiju, šie centieni nerimstas.
"Kas sludina Tā Kunga vārdu, lai atturas no jebkuras netaisnības!" -
Mans novēlējums, kā parasti - LASIET SVĒTOS RAKSTUS PAŠI!

Atbildēt

Tutù

21.04.2022. 13:22

»

AB

Sprediķis, kā allaž, ir ļoti labs


Pats no turienes, ja slavē tādu ūdeni.

Atbildēt

Dunduks

21.04.2022. 13:18

Piegriezušies tie krusta kalpi, viens tàds sludina, ka jādzemdē izvarošanas rezultāts, citi aurē pret konkurenci - kopdzīves likumu, vēl lien izglītībā un bāž degunu kur vien var. Vēl krusta kalpi par nodokļu naudu notur savas izpriecas. Deputātiem vēlreiz jāpārlasa Satversme, lai ieraudzītu, ka baznīca ir no valsts atdalīta.

Atbildēt

Skolnieciņš

21.04.2022. 07:59

»

jēzum 9. maijs ir po

nu es pagaidām vēl nevienu neesmu noslepkavojis. tāpēc Jēzus var droši soļot tālāk un meklēt kādu citu, kura vietā pienagloties pie PR Staba un izciest visus grēkus, kurus pats nemaz nav grēkojis (it kā


Rabīna Jēzus Kristus vārdā nogalināja daudzus jo daudzus cilvēkus. Rabīns Jēzus Kristus kalpoja par ieganstu daudzu tautu, daudzu valodu, daudzu kultūru iznīcīnāšanā.

Atbildēt

Skolnieciņš

21.04.2022. 07:09

»

jēzum 9. maijs ir po

nu es pagaidām vēl nevienu neesmu noslepkavojis. tāpēc Jēzus var droši soļot tālāk un meklēt kādu citu, kura vietā pienagloties pie PR Staba un izciest visus grēkus, kurus pats nemaz nav grēkojis (it kā


Kāda sumpurņa pēc Tu pielūdz rabīnu Jēzu Kristu? Nav nekdādu pārliecinošu liecību, ka rabīns Jēzus Kristus vispār eksistēja.

Atbildēt

jēzum 9. maijs ir po

20.04.2022. 07:38

nu es pagaidām vēl nevienu neesmu noslepkavojis. tāpēc Jēzus var droši soļot tālāk un meklēt kādu citu, kura vietā pienagloties pie PR Staba un izciest visus grēkus, kurus pats nemaz nav grēkojis (it kā)

Atbildēt

Skolnieciņš

19.04.2022. 11:57

»

AB

Sprediķis, kā allaž, ir ļoti labs


«AB 19.04.2022. 08:41» Tu runā kā īsts Homo Svjetikus. Tu esi aizspriedumains, paštaisns, stūrgalvīgs un rupjš, kaut gan Tu runā par skaistām lietām. Taču tiklīdz Tev kāds iebilst, Tava seja mainās. Padomju laikos, kad Latvija bija okupēta, partijnieki bija tādi kā Tu pašlaik. Arī partijnieki visus neapmierinātos saukāja par psihiski slimiem, taču kompartija tik un tā sabruka. Agrākie partijnieki kļuva par buržujiem un privatizātizētoriem (par privatizātoriem ar VIP statusu, viņi drīkstēja privatizēt to, ko nedrīkstēja privatizēt ierindas pilsoņi). Un visa komunistu izredzētības aura uzreiz noplaka, kad komunisti sāka baudīt nolādētā kapitālisma saldos augļus.
Tu esi tās pašas sugas cilvēks. Šīs sugas īpatņu dēļ mūsdienu Latvijai ir jāsaskaras ar tām sociālajām problēmām, kuras varēja izpalikt. Daudzi sūdi varēja nenotikt, tomēr tie notika Homo Sovjetikusu nasko rociņu dēļ.
Kristietība nav medusmaize. Kristietība ir viena no visdraņķīgākajam jebkad eksistējošajām reliģijām. Kristietība ir sūds uz kociņa, sūds ar ļoti labu, dārgu un pārdomātu reklāmu. Ar reklāmu, kas slacīta nevainīgu ļaužu asinīs gluži kā nacisma vai komunisma gadījumā. Kristietības adepti savā izredzētības, pārākuma un nesodāmības sajūtā ne ar ko neatšķiras no ‘’Russkij Mir’’ adeptiem.
Lasi Bībeli, baznīcas nozombētā tā kunga avs! Lasi Bībeli! Lūk, palasi!!!
Mozus otrā grāmata (saukta EXODUS) 3. nodaļa 8. rindkopa: «Es esmu nolaidies, lai viņus izglābtu no ēģiptiešu rokām un tos izvestu no šīs zemes uz labu un plašu zemi, kur piens un medus tek, kānaāniešu, hetiešu, amoriešu, ferisiešu, chīviešu un jebusiešu zemi.».
Вторая книга Моисея (под названием EXODUS) 3. глава 8. абзац: «И я пришел, чтобы спасти их от руки Египтян и вывести их из той земли в хорошую и широкую землю, в землю, где течет молоко и мед, в место Хананеев, Хеттеев, Аморреи, Перизеи, Хивеи и Иевусеи (Исход 3: 8).».
Mozus piektā grāmata (saukta DEUTERONOMIUM) 21. nodaļas 16., 17. un 18. rindkopa: «Turpretī no šo kaimiņu tautu pilsētām, ko tas Kungs, tavs Dievs, tev dos tavās rokās, tev neko nebūs atstāt dzīvu, kam vien ir dzīva dvaša. Bet iznīcības lāsta piepildījumā tev ir jāiznīcina hetieši un amorieši, kānaānieši un ferisieši, hīvieši un jebusieši, kā tas Kungs. Tavs Dievs, tev ir pavēlējis. Lai tie jūs neiemācītu atdarināt visas tās negantības, kas tiem piemīt, un ko tie dara, kalpodami saviem dieviem, ka jūs neapgrēkotos pret to Kungu, savu Dievu.».
Пятая книга Моисея (под названием DEUTERONOMIUM) 21. глава 16., 17. и 18. абзац: «Только в городах этих народов, которые Господь, Бог твой, дает тебе в удел, ты не должен оставлять в живых ничего дышащего. Но ты полностью истребишь их: хеттов и амореев, хананеев и перизитов, хивитов. и иевуситов, как повелел вам Господь, Бог ваш, чтобы они не научили вас делать все свои мерзости, которые они сделали для своих богов, чтобы вы согрешили против Господа, Бога вашего (Второзаконие 20: 16-18).».
Kristiešu Dievs ir garīgi slims psihopāts, kas pats uztaisa problēmu (problēmsituāciju) un vēlāk pats to risina pa savam. Un kristiešu Dieva radītā tauta, nav ne par mata tiesu labāka par kristiešu Dievu. Tāds pats slimu psihopātu bars vien sanāk.
Ja Tu atbalsti septiņu tautu genocīdu un atbalsti kristietību, tad Tu esi tāds pats grīda kā kristiešu Dievs.
Tavā priekšā ir Bībeles teksti, bet Tu tos nespēj izlasīt. Lasīt esi aizmirsis? Tad kāpēc Tu raksti glupības?
Ar NEcieņu, Skolnieciņš

Atbildēt

AB

19.04.2022. 08:41

Sprediķis, kā allaž, ir ļoti labs.
Vienlaicīgi jāatzīmē, ka no komentāriem ir skaidrs - psihenē atkal pieslēgts internets

Atbildēt

...

19.04.2022. 05:16

»

pfe

Par fotošopiem daudziem nāksies skaidroties, sākot no medvečuka un beidzot ar kolomoiski


Ko nu tur skaidroties.Katram reiha kareivim uz sprādzes bija uzraksts Got mit uns.Sovdepijā bija analoģiski tikai Got vietā bija Staļins.

Atbildēt

bnf

18.04.2022. 20:49

Piesaistijusi jau baznicas kalpus smadzenu skalosanai! Atceros senus foto kadrus, kur Vatikana priesteri rokojas ar adolfu gitleru! Vanags raud par "azov" kaujiniekiem!
https://m.politnavigator.net/wp-content/uploads/2019/10/2ed0743666.jpg

Atbildēt

to Paldies Vanagam!

18.04.2022. 20:14

»

Paldies Vanagam!

Brīnišķīgs sprediķis, paldies! Taču ir tāda sajūta, ka tuvojas pastardiena,daudziem cilvēkiem nekas vairs nav svēts, viņu vārdi ir naida un iznīcības pilni. Karš pamodinājis sātanu.Ticēsim , ka uzvarēs labais...


Varbūt iesakat cien. Vanagam šo sprediķi iztulkot un nolasīt to krieviski Pareizticīgo Lieldienās?
Tagad iznāk, ka tie, ko uzrunāja, nemaz nav informāciju saņēmuši. Domāju, ka Latvijā konfesijas sadarbojas, tāpēc cien. Vanaga kungs varētu šo savu sprediķi pa Preizticīgo Lieldienām nolasīt krieviski kādā no viņu baznīcām.

Atbildēt

pareizais jautājums

18.04.2022. 19:55

Kāpēc trakumsērgas traumētā lapsa vēl negaudo būrī kopā ar saviem dažiem zombij-faniem?

Atbildēt

Skolnieciņš

18.04.2022. 19:29

»

Paldies Vanagam!

Brīnišķīgs sprediķis, paldies! Taču ir tāda sajūta, ka tuvojas pastardiena,daudziem cilvēkiem nekas vairs nav svēts, viņu vārdi ir naida un iznīcības pilni. Karš pamodinājis sātanu.Ticēsim , ka uzvarēs labais...


Ebreju cilts Dievs Jahve ir Sātans. Kristiešu Dievs ir Sātans. Kristieši ir sātanisti, bet sātanisti ir kristieši. Palasi Bībeli, tad Tu mani sāksi saprast. Ebreju cilts Dievs Jahve uzvedās gluži kā Putlers, ja ne vel briesmīgāk. Ši to senebreju mitoloģijas un ebreju monoteisma monstru nedrīkst pielūgt!
Lasi vērīgi Bībeli, un Tu mani sapratīsi...
Ar cieņu, Skolnieciņš

Atbildēt

Paldies Vanagam!

18.04.2022. 18:24

Brīnišķīgs sprediķis, paldies! Taču ir tāda sajūta, ka tuvojas pastardiena,daudziem cilvēkiem nekas vairs nav svēts, viņu vārdi ir naida un iznīcības pilni. Karš pamodinājis sātanu.Ticēsim , ka uzvarēs labais.
Vanaga vārdi atradīs arī auglīgu zemi, tie ir spēcīgi un tik vajadzīgi šajā laikā.

Atbildēt

Mjā

18.04.2022. 17:47

»

Apmierinātais

VELTĪJUMS nelietim un kretīnam jānim vanagam


rašistu pasaulē netrūkst. Puseiropa uz kremļa tautības adatas uzsēdināta un arī daļa no ASV.

Atbildēt

Indullis Durka

18.04.2022. 15:36

»

Sanitārs

Ups, atkal sestajā palātā pacienti mainās tabletēm


Man tūlīt būs šķidrā izeja.

Atbildēt

Tā, tā

18.04.2022. 15:12

Ja Latvijā pie varas esošie oficiāli saistīs Uzvaras pieminekli Pārdaugavā ar Jekelnu pēc visiem starptautiskajiem noteikumiem pieminekli nekavējoties būs jāiznīcina. Tikai tādā gadījumā Daudziem Latvijā pie varas esošiem pazudīs kremļa bonusiņi.

Atbildēt

Apmierinātais

18.04.2022. 15:09

VELTĪJUMS nelietim un kretīnam jānim vanagam.
youtu.be/oOU1ppjqY44

Atbildēt

Сколниециньш из святорощи

18.04.2022. 12:04

Наступила Пасха. Просыпается природа, а сердца людей наполняются надеждой. Богиня весны и рассвета Остара принесла нам весну и свет. Трава зеленеет, ростки проснулись от зимнего сна, листва распускаться. Бабочки летают. Солнце светит. Весеннее настроение наполняет нас душевном теплом. Пасхальные зайцы (Пасхальные кролики) спрятали везде разные, разноцветные яйца. Жизнь празднует свою победу. Благодать Богини Остары окружает нас. В это праздничное время поблагодарим Богиню Остару за всё хорошее, что Богиня Остара нам сделала. Будем благодарны Богине Остаре за её заботу и усилия. Богиня Остара очень добродушная. Она любит каждого человека независимо от веры, происхождения, поступков, мировоззрения или других признаков. Она приветлива к каждому верующему, кто ей молиться и кто её почитает. Богиня Остара способна прогнать тьму и грусть, она способна даровать плодородие и жизнь. Надо только ей помолиться, и она поможет. В жизни может идти по-разному. Несмотря на всё сохраним в душе свет. Сохраним надежду и веру. Мы не одни. Богиня Остара всегда с нами. И её сила наполняет каждое сердце светом.
С благословением Богини Остары, Сколниециньш из святорощи
©Skolnieciņš 1999-bezgalība ;-)
Skolnieciņš® ™Skolnieciņš
#GoddessOstara #GoddessofSpring #GoddessofDawn #Eostre #Oestre #EasterHare #EasterBunny #EasterEggs #Easter #Ostern #Easter #БогиняОстара #БогиняВесны #БогиняРассвета #ПасхальныйЗаяц #ПасхальныйКролик #ПасхальныеЯйца #Пасха #17.04.2022. #18.04.2022. #язычники #ритуалы #колдовство #Сколниециньш #святороща

Atbildēt

Pie Palīgs

18.04.2022. 12:00

Nav kādam te med oglītes vai kas tamlīdzīgs aizķēries ?Tam nabaga ģimnāzistam tāda caureja,ka tūliņ viss portāls būs aiz pļūtīts,ja to neapturēs.Laikam aizperetas olas pa Lieldienām saēdies.

Atbildēt

Klons

18.04.2022. 11:42

Kristīgā civilizācija ir kā ruskij mir. Vienmēr visu zin labāk. Visiem bāžas virsu ar vienīgo pareizo patiesību, kuras dēļ cilvēku nāves nav svarīgas.

Atbildēt

L.Grantiņš LRTT & H-86

18.04.2022. 11:35

J. Vanags- kriminālelements, zaglis, melis un nodevējs. Vieta aiz restēm līdz mūža galam !

Atbildēt

Skolnieciņš no svētmeža

18.04.2022. 11:03

Ir pienākušas Lieldienas. Daba mostas, bet cilvēku sirdis piepilda cerība. Pavasara un rītausmas Dieviete Ostara ir atnesusi mums pavasari un gaismu. Zāle sazaļo, asni mostas no ziemas miega, kokiem plaukst pumpuri. Taureņi lido. Saule spīd. Pavasara noskaņojums mums sniedz dvēseles gaismu. Lieldienu zaķi (Lieldienu truši) ir paslēpuši krāsainas, raibas olas. Dzīvība svin savu uzvaru. Dievietes Ostaras svētība virmo starp mums. Šajā svētīgajā svētku laikā pateiksimies Dievietei Ostarai par visu to labo, ko Dieviete Ostara mums ir sniegusi. Būsim pateicīgi Dievietei Ostarai par viņas rūpēm un gādību. Dieviete Ostara ir labestīga un jauka. Viņa mīl katru cilvēku neatkarīgi no tā ticības, izcelsmes, rīcības, dzīves uzskatiem vai citām pazīmēm. Viņa ir pretimnākoša pret jebkuru ticīgo, kas viņu lūdz un godā. Dieviete Ostara spēj padzīt tumsu un skumjas, viņa spēj dot auglību un dzīvību. Atliek tikai viņu lūgt, un viņa palīdzēs. Lai arī kā mums dzīvē klātos, nezaudēsim dvēseles gaismu. Nezaudēsim cerību un ticību. Mēs neesam vieni. Dieviete Ostara ir ar mums. Un viņas spēks piepilda katru sirdi ar gaismu.
Ar Dievietes Ostaras svētību, Skolnieciņš no svētmeža
©Skolnieciņš 1999-bezgalība ;-)
Skolnieciņš® ™Skolnieciņš
#GoddessOstara #GoddessofSpring #GoddessofDawn #Eostre #Oestre #EasterHare #EasterBunny #EasterEggs #Easter #Ostern #Easter #DievieteOstara #pavasaraDieviete #rītausmasDieviete #LieldienuZaķis #LieldienuTrusis #LieldienasOlas #Lieldienas #17.04.2022. #18.04.2022. #pagāni #rituāli #buršanās #Skolnieciņš #svētmežs

Atbildēt

Skolnieciņš

18.04.2022. 10:28

»

tas gan bija martā

kam smadzenes , tie zin


«tas gan bija martā 18.04.2022. 09:42» Kas bija martā? Pa LTV1 es martā neko neredzēju! Varbūt vienīgi martā es redzēju vācu telenoveli «Mīlas viesulis», tas bija viss, kas notika martā pa LTV1.
Taču tagad LTV1 ir iekrāsojies kristīgajos toņos, koncerti un svētku filmas skan visu dienu. No malas izskatās, ka karš Ukrainā ir aizmirsts. Var redzēt, ka kaut kas notiek. Tagad pa LTV1 rāda mākslas filmu «Jēzus Kristus». Šai filmai ir divas daļas, anotācijā ir kaut kas teikts par ebrejieti Mariju un ebreju Jāzepu. Filma ir visai smieklīga, pat karikatūriska. To caurstrāvo lielebreju šovinisms un cionisms. Mani vienaldzīgu neatstāj viens jautājums. Kāpēc visi ebreji filmā ir baltādainie un vairāk atgādina vāciešus, nevis ebrejus? Etniski tīri ebreji dzīvo Izraēlas un Palestīnas svelmainajā Saulē, viņi ir iedeguši. Tādi bālģīmji kā ebrejiete Marija un ebrejs Jāzeps sen jau būtu dabūjusi Saules dūrienu, ādas apdegumus un pat ādas vēzi. UV stari baltajiem Ziemeļeiropiešiem ir kaitīgi. A, ebreji vispār nav pie eiropiešiem pieskaitāmi, ebreji ir pieskaitāmi pie arābiem. Un Ābrahāms (Ibrahims) ir man liecinieks!
Un Tu man vel kaut ko pārmet! Palasi vairāk par Dievieti Ostaru! Pareizos tēmturus es Tev jau iedevu. Tad dumjības nelīdīs galvā.
Lieldienas ir Dievietes Ostaras svētki, kurus kristieši nozaga pagāniem. Tas notika dažus gadsimtus pēc rabīna Jēzus Kristus it kā notikušās nāves. Vai rabīns Jēzus Kristus vispār eksistēja, to neviens nezina. Varbūt Jēzus Kristus bija literāls pseidonīms? Vēsture par to klusē. Godīgi sakot, es rabīna Jēzus Kristus eksistencei neticu. Es arī neticu senebreju mitoloģijai un ebreju monoteismam. Bet Tu vari ticēt tam, kam gribi. Tava dzīve ir Tava izvēle.
©Skolnieciņš 1999-bezgalība ;-)
Skolnieciņš® ™Skolnieciņš

Atbildēt

kikareka

18.04.2022. 10:07

; Nebūtu izveidojusies kristīgā kultūra. Nebūtu civilizācijas;
Jā,ja krusts rokā tātad civilizācija,kristīgā kultūra,tas ir savu kristīgo uzskatu uzspiešana jebkadiem līdzekļiem.Civilizacija nav sakusies ar krustu un nebeigsies,ja krusts pazudīs.Kristīgs cilvēks ir pirmkārt Cilvēks,tad tikai krusts ar jēzu.Ne jau jēzus mūs radīja.

Atbildēt

Сколниециньш из святорощи

18.04.2022. 09:54

Что такое Пасха? Почему Пасху на английском языке называют «Easter», а не «Passover»? Почему Пасха на немецком языке называется «Ostern»? Сегодня я отвечу на эти вопросы. С незапамятных времён на северо-западе Европы (Архипелаг Британских островов) и в центральной Европе (нынешняя территория Германии, Австрии, Швейцарии, Бельгии, Люксембурга, Лихтенштейна) покланялись Богине весны и рассвета Остаре. Богиню Остару искренне почитали. Англо-саксонцам Богиня Остара была известна как Eostre, а германцы Богиню Остару знали как Oestre. Эта добрая, весёлая Богиня приносит в мир весну и свет. Она пробуждает природу от зимнего сна и дарует плодородие. Богиню Остару по всюду сопровождают Пасхальные зайцы (Пасхальные кролики), они её верные спутники. Легенда гласит, что Пасхальные зайцы (Пасхальные кролики) кладут разноцветные, пёстрые яйца. Кто их находит, того ждёт счастье. Пасха — это праздник Богини Остары. Пасха — это время Богини Остары. Этот праздник отмечали ещё тогда, когда раввин Исус Христос не был родившись. Даже после наступления эпохи христианства, древние традиции никуда не пропали. Не крестовые походы, не суды инквизиции не могли уничтожить людскую любовь к Богине Остаре. Христианский термин «Passover» для обозначения Пасхи так и не смог прижиться в умах людей. Пасха все ровно несёт имя Богини Остары. Смысл Пасхи — это воссоединение человека с природой и понимание того, что человек — это часть природы. Будем праздновать Пасху ответственно. Позаботимся о природе вокруг нас. И тогда благодать Богини Остары будет сопровождать нас везде, где мы есть. Счастливой Пасхи!
С благословением Богини Остары, Сколниециньш из святорощи
©Skolnieciņš 1999-bezgalība ;-)
Skolnieciņš® ™Skolnieciņš
#GoddessOstara #GoddessofSpring #GoddessofDawn #Eostre #Oestre #EasterHare #EasterBunny #EasterEggs #Easter #Ostern #Easter #БогиняОстара #БогиняВесны #БогиняРассвета #ПасхальныйЗаяц #ПасхальныйКролик #ПасхальныеЯйца #Пасха #17.04.2022. #18.04.2022. #язычники #ритуалы #колдовство #Сколниециньш #святороща

Atbildēt

Skolnieciņš no svētmeža

18.04.2022. 09:53

Kas ir Lieldienas? Kāpēc Lieldienas angļu valodā sauc par «Easter», nevis par «Passover»? Kāpēc Lieldienas vācu valodā sauc par «Ostern»? Šodien es atbildēšu uz šiem jautājumiem. Kopš aizvēsturiskiem laikiem Eiropas ziemeļrietumos (Britu salu arhipelāgā) un Centrāleiropā (tagadējā Vācijas, Austrijas, Šveices, Beļģijas, Luksemburgas, Lihtenšteinas teritorijā) pielūdza un godāja pavasara un rītausmas Dievieti Ostaru. Anglosakšiem Dieviete Ostara bija pazīstama kā Eostre, bet ģermāņiem Dieviete Ostara bija pazīstama kā Oestre. Šī labsirdīgā, sirsnīgā un mīļa Dieviete dāvā pasaulei pavasari un gaismu. Viņa atmodina dabu no ziemas miega un atnes auglību. Dievieti Ostaru pavada Lieldienu zaķi (Lieldienu truši), tie ir viņas uzticamie pavadoņi. Leģenda vēsta, ka Lieldienu zaķi (Lieldienu truši) dēj krāsainas, raibas olas. Kas tās atrod, to sagaida laime. Lieldienas ir Dievietes Ostaras svētki. Lieldienas ir Dievietes Ostaras laiks. Šo svētku svinēšana notika vel tad, kad rabīns Jēzus Kristus nebija vel dzimis. Pat iestājoties kristietības laikmetam, senās tradīcijas nekur nepazuda. Nedz krusta kari, nedz inkvizīcijas tiesas nespēja iznīcināt cilvēku mīlestību pret Dievieti Ostaru. Kristiešu piedāvātais termins «Passover» Lieldienu apzīmēšanai tā arī nespēja iedzīvoties ļaužu prātos. Lieldienas tik un tā nes Dievietes Ostaras vārdu. Lieldienu būtība ir tuvināt cilvēku tuvāk dabai un atziņai, ka cilvēks ir dabas daļa. Svinēsim Lieldienas atbildīgi. Rūpēsimies par apkārt esošo dzīvo dabu. Un tad Dievietes Ostaras svētība pavadīs mūs visur, kur vien mēs ejam. Priecīgas Lieldienas!
Ar Dievietes Ostaras svētību, Skolnieciņš no svētmeža
©Skolnieciņš 1999-bezgalība ;-)
Skolnieciņš® ™Skolnieciņš
#GoddessOstara #GoddessofSpring #GoddessofDawn #Eostre #Oestre #EasterHare #EasterBunny #EasterEggs #Easter #Ostern #Easter #DievieteOstara #pavasaraDieviete #rītausmasDieviete #LieldienuZaķis #LieldienuTrusis #LieldienasOlas #Lieldienas #17.04.2022. #18.04.2022. #pagāni #rituāli #buršanās #Skolnieciņš #svētmežs

Atbildēt

VIŅI JAU PA FĀZĒM...

18.04.2022. 09:41

»

Vinjam padod veel Meenesi

Hristiigaa vadiiba nespeej tik valjaa no Saules kulta. Sheit vinjiem vajag veel ieveerot Meeness faazi. Smiekliigi


svētki pa mēness fāzēm...Saules reliģijas vienmēr izkauj...saulītē pa pak.aļu neurbsies...kaimiņi ignorēs

Atbildēt

Vinjam padod veel Meenesi

18.04.2022. 09:37

Hristiigaa vadiiba nespeej tik valjaa no Saules kulta. Sheit vinjiem vajag veel ieveerot Meeness faazi. Smiekliigi.

Atbildēt

A.L.P.

18.04.2022. 09:12

MURGS !!!

Atbildēt

Сколниециньш из святорощи

18.04.2022. 09:08

Пасха — это то самое время, когда нам надо просить у Богини Остары благословение и покровительство. В это время Богиня весны и рассвета Остара благосклонна к людям. Она с радостью выслушает наши молитвы. Надо только дома помолиться Богине Остаре. И зажечь свечечку во славу Богини Остары на праздничном столе.
Молитва Богине Остаре на Пасху: «Welcome, welcome, warm fresh earth!
Today we celebrate rebirth!
Blowing wind, rising sun,
Bringing the spring to everyone!
Rabbits hopping, chicks in the nest,
Spring is the season we love the best!
Celebrate the green of the earth with me –
Happy Ostara, and blessed be!».
С благословением Богини Остары, Сколниециньш из святорощи
©Skolnieciņš 1999-bezgalība ;-)
Skolnieciņš® ™Skolnieciņš
#GoddessOstara #GoddessofSpring #GoddessofDawn #Eostre #Oestre #EasterHare #EasterBunny #EasterEggs #Easter #Ostern #Easter #БогиняОстара #БогиняВесны #БогиняРассвета #ПасхальныйЗаяц #ПасхальныйКролик #ПасхальныеЯйца #Пасха #17.04.2022. #18.04.2022. #язычники #ритуалы #колдовство #Сколниециньш #святороща

Atbildēt

Skolnieciņš no svētmeža

18.04.2022. 09:06

Lieldienas ir īstais laiks, lai lūgtu Dievieti Ostaru sniegt mums savu svētību un aizgādību. Pavasara un rītausmas Dieviete Ostara ar prieku uzklausīs mūs un dāvās mums savu labvēlību. Vajag tikai lūgt Dievieti Ostaru savās mājās. Un iedegt svecīti par godu Dievietei Ostarai pie dzīru galda.
Lūgšana Dievietei Ostarai: «Welcome, welcome, warm fresh earth!
Today we celebrate rebirth!
Blowing wind, rising sun,
Bringing the spring to everyone!
Rabbits hopping, chicks in the nest,
Spring is the season we love the best!
Celebrate the green of the earth with me –
Happy Ostara, and blessed be!».
Ar Dievietes Ostaras svētību, Skolnieciņš no svētmeža
©Skolnieciņš 1999-bezgalība ;-)
Skolnieciņš® ™Skolnieciņš
#GoddessOstara #GoddessofSpring #GoddessofDawn #Eostre #Oestre #EasterHare #EasterBunny #EasterEggs #Easter #Ostern #Easter #DievieteOstara #pavasaraDieviete #rītausmasDieviete #LieldienuZaķis #LieldienuTrusis #LieldienasOlas #Lieldienas #17.04.2022. #18.04.2022. #pagāni #rituāli #buršanās #Skolnieciņš #svētmežs

Atbildēt

Zigna

18.04.2022. 08:54

»

nav saprotams

kāpēc aprobežotie,stulbie un prastie pietiek lasītāji vārās par Vanaga sprediķiem.Kāpēc jūs tos lasāt?jums nav ko darīt?Vanaga teksts domāts kristiešiem.Jums tas nebija jālasa un jādemonstrē savs stulbums


Lūdzu bez apsaukāšānās "kristieti" ja raksts publicēts viņu var lasīt visi arī aprobežotie kristieši. Personīgi es savus bērnus audzinu ar domu, ka baznīca ir cinisks biznesa projekts un šie pseido melnsvārči caur cilvēku vājībām un iepotēto vainas apziņu, ciešanām utt. paņēmuši monopolu un dievu un pelna miljardus lobējot vēl covid affēru. Esmu Dievture un man nav vajadzīgs melnsvārcis lai sakārtotu savu garīgu pusi.

Atbildēt

Сколниециньш из святорощи

18.04.2022. 08:44

В этом году Пасха состоится 17.и 18 апреля. Пасха — это священное время, когда Богиня весны и рассвета Остара дарует нам своё благословение, но в этом году Пасхальное волшебство затмила война на Украине. Война на Украине идёт почти два месяца, с той поры, когда Российская Федерация утром 24. февраля вторглась на территорию Украинской Республике. Это трагедия. Вознесём молитву Богине Остаре за мир в Украине! Вознесём молитву Богине Остаре за мир во всём мире! Пасха — это время Богини Остары. В это время сила Богини Остары достигает своего пика. И благодать Богини Остары наполняет мир.
С благословением Богини Остары, Сколниециньш из святорощи
©Skolnieciņš 1999-bezgalība :-)
Skolnieciņš® ™Skolnieciņš
#GoddessOstara #GoddessofSpring #GoddessofDawn #Eostre #Oestre #EasterHare #EasterBunny #EasterEggs #Easter #Ostern #Easter #БогиняОстара #БогиняВесны #БогиняРассвета #ПасхальныйЗаяц #ПасхальныйКролик #ПасхальныеЯйца #Пасха #17.04.2022. #18.04.2022. #17.04.2022. #18.04.2022. #StandWithUkraine #ВойнанаУкраине #24.02.2022. #рашизм #ПутинХуйло! #язычники #ритуалы #колдовство #Сколниециньш #святороща

Atbildēt

Skolnieciņš no svētmeža

18.04.2022. 08:43

Šogad Lieldienas ir iekritušas 17. un 18 aprīlī. Lieldienas ir svētīgs laiks, kad pavasara un rītausmas Dieviete Ostara sniedz mums savu svētību, tomēr šogad Lieldienu prieku ir aptumšojis karš Ukrainā. Karš Ukrainā rit teju vai divus mēnešus, kopš Krievijas Federācija 24. februāra rītā iebruka Ukrainas Republikas teritorijā. Tas ir traģiski. Lūgsim Dievieti Ostaru par mieru Ukrainā! Lūgsim Dievieti Ostaru par mieru pasaulē! Lieldienas ir Dievietes Ostaras laiks. Šajā laikā Dievietes Ostaras spēks ir sasniedzis savu pilnību. Un Dievietes Ostaras svētība ir nākusi par pasauli.
Ar Dievietes Ostaras svētību, Skolnieciņš no svētmeža
©Skolnieciņš 1999-bezgalība :-)
Skolnieciņš® ™Skolnieciņš
#GoddessOstara #GoddessofSpring #GoddessofDawn #Eostre #Oestre #EasterHare #EasterBunny #EasterEggs #Easter #Ostern #Easter #DievieteOstara #pavasaraDieviete #rītausmasDieviete #LieldienuZaķis #LieldienuTrusis #LieldienasOlas #Lieldienas #17.04.2022. #18.04.2022. #StandWithUkraine #KaršUkrainā #24.02.2022. #rašisms #PutinsHujlo #pagāni #rituāli #buršanās #Skolnieciņš #svētmežs

Atbildēt

Skolnieciņš

18.04.2022. 08:41

»

nav saprotams

kāpēc aprobežotie,stulbie un prastie pietiek lasītāji vārās par Vanaga sprediķiem.Kāpēc jūs tos lasāt?jums nav ko darīt?Vanaga teksts domāts kristiešiem.Jums tas nebija jālasa un jādemonstrē savs stulbums


«nav saprotams 18.04.2022. 08:20» Pietiek.com nav kristīgs medijs. Pietiek.com nepieder kristīgajai baznīcai un kristīgajām sektām. Kaut kas nepatīk? Ej uz citurieni un lasi tur kristīgos medijus.
Un Tev no sākuma ir drusku jāpastudē Satversmes 99. un 100. pants. Vari arī izlasīt Jauno Edu un Veco Edu, vari arī pastudēt rūnu maģiju. Vari arī iepazīties ar Skandināvu Dievu saimi vai arī ar kā citu Dievu un Dieviešu saimi. Tava dzīve ir Tava izvēle.
Svētīgi, Tavs Skolnieciņš
©Skolnieciņš 1999-bezgalība ;-)
Skolnieciņš® ™Skolnieciņš

Atbildēt

autoram

18.04.2022. 08:27

"9. maijs kā piederības apziņas izvirdums nevis Latvijai, bet Krievijas valstij."
IZCILI. VISS PATEIKTS VIENĀ TEIKUMĀ. PALDIES.

Atbildēt

rietumi nav un nebūs kolektīvi

18.04.2022. 08:27

»

Apmierinātais

Jāni Vanag, lai nu kam, bet tev nav tiesību runāt, nedz par Pareizticību, nedz par Ticību vispār, jo tu cūka, neesi priesteris, cūka nevar būt priesteris, cūka var būt tikai sātana kalps...


kopš ar puķina drugu zagļi bidonu..........SMEJIES???? tikai deviētie, jo tiem viņš dod čekistu tiesības

Atbildēt

ja jūs un jūsu zilais papa rimskij puķina nopirktais

18.04.2022. 08:25

būtu Kijevā dienu dienā stundu stundā, var būt Dievs paliktu ar jums.

Atbildēt

nav saprotams

18.04.2022. 08:20

kāpēc aprobežotie,stulbie un prastie pietiek lasītāji vārās par Vanaga sprediķiem.Kāpēc jūs tos lasāt?jums nav ko darīt?Vanaga teksts domāts kristiešiem.Jums tas nebija jālasa un jādemonstrē savs stulbums.

Atbildēt

Skolnieciņš

18.04.2022. 08:12

»

lauķis

Visas reliģijas ir cilvēku apziņas pakļaušanas mehānisms.Cilvēkiem parazīti nav vajadzīgi,Cilvēks pats ir Dievs


American Gods - Drama, Literary/Book Based; Starring Ricky Whittle, Ian McShane, Emily Browning https://www.starz.com/us/en/series/american-gods/31151 [Watch American Gods Online: Stream Full Series on STARZ - Free Trial]
©Skolnieciņš 1999-bezgalība ;-)
Skolnieciņš® ™Skolnieciņš

Atbildēt

Сколниециньш из святорощи

18.04.2022. 08:05

Что такое свобода веры? Есть ли в нынешней Европе свобода веры? Есть ли свобода веры в Латвии? 9. статья Европейской конвенции по правам человека говорит нам, что каждый имеет право на свободу мысли, совести и религии; это право включает свободу менять свою религию или убеждения и свободу исповедовать свою религию или убеждения как индивидуально, так и сообща с другими, публичным или частным порядком в богослужении, обучении, отправлении религиозных и культовых обрядов. А также свобода исповедовать свою религию или убеждения подлежит лишь тем ограничениям, которые предусмотрены законом и необходимы в демократическом обществе в интересах общественной безопасности, для охраны общественного порядка, здоровья или нравственности или для защиты прав и свобод других лиц.
99. статья Сатверсме Латвийской Республики говорит, что каждый имеет право на свободу мысли, сознания и религиозных убеждений. Церковь отделена от государства. А 100. статья Сатверсме Латвийской Республики говорит, что каждый имеет право на свободу слова, которая включает в себя право на получение, владение и распространение информации, высказывание своих взглядов. Цензура запрещена.
Звучит задорого. А как дела обстоят в жизни? В настоящее время в Латвии доминирует христианство. Очень большую роль в популяризации христианства сыграл Советский Союз. После оккупации и дальнейший аннексии Латвийской Республики 17. июня 1940. года, советская власть запретила диевтурибу – Латвийскую языческую веру. В результате полувековой оккупации и аннексии Латвии у христианства и иудаизма не осталось конкурентов. Таким образом советская власть того не хотевши укрепила позиции христианства и иудаизма. Диевтуриба так и не смогла оправиться от пережитого. С древних времён наши предки были язычниками, то есть многобожниками. Политеизм (многобожие) — это коренная вера нашей земли и нашего народа. Ситуация поменялась в середине 12. века, когда безжалостные крестоносцы и лицемерные христианские миссионеры вторглись в Балтию. Римский папа Иноцент Третий начал геноцид народов балтов. Ватикан вместе со своими вассалами поступил омерзительно. К сожалению, свобода веры существует только на бумаге. Правительство всеми средствами поддерживает христианство и иудаизм. Язычникам в поддержке отказывают. Политеистические религии правительство не поддерживает. Правительство консеквентно поддерживает только авраамические религии.
С благословением Богини Остары, Сколниециньш из святорощи
©Skolnieciņš 1999-bezgalība ;-)
Skolnieciņš® ™Skolnieciņš
#GoddessOstara #GoddessofSpring #GoddessofDawn #Eostre #Oestre #EasterHare #EasterBunny #EasterEggs #Easter #Ostern #Easter #БогиняОстара #БогиняВесны #БогиняРассвета #ПасхальныйЗаяц #ПасхальныйКролик #ПасхальныеЯйца #Пасха #17.04.2022. #18.04.2022. #язычники #ритуалы #колдовство #Сколниециньш #святороща

Atbildēt

vai tiešām

18.04.2022. 08:02

»

Apmierinātais

Jāni Vanag, lai nu kam, bet tev nav tiesību runāt, nedz par Pareizticību, nedz par Ticību vispār, jo tu cūka, neesi priesteris, cūka nevar būt priesteris, cūka var būt tikai sātana kalps...


apmierinātais domā,ka kāds vēl nezin,ka arhibīskaps Vanags nav priesteris,jo nav katolis?pats Vanags taču zin,ka nav priesteris un mēs,pārējie arī zinām.Arī to,ka apmierinātais ir sātana kalps,kurš visur,vietā un nevietā iespraucas ar saviem stulbajiem komentāriem,zinām.

Atbildēt

Atis Priedītis

18.04.2022. 08:01

»

Pišjānis Rudzītis

Kāda jēga no reliģijas? Cilvēkus mudina sekot reliģiskiem noteiesmiem, bet reliģijas vārdā nogalina tūkstošiem cilvēku


Reliģijas ir un būs. Tikai šķiet, ka šobrīd ir divi iespējamie ceļi. Pirmais - reformēt esošās reliģijas izdarot izmaiņas Svētajos rakstos, izņemot no tiem visus fragmentus, kuri atbalsta cilvēku nogalināšanas. Un otrs ceļš - pavisam jaunas reliģijas rašanās, kura pilnībā aizliegs karus un cilvēku nogalināšanas.

Atbildēt

Lapas:    2   1   

Jūsu vārds:

Komentāra teksts:

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

13

Vēsturisks solis Eiropas Savienībā – EK nākusi klajā ar priekšlikumu Dabas atjaunošanas likumam

Foto22. jūnijā Eiropas Komisija nāca klajā ar vēsturisku priekšlikumu likumam par dabas atjaunošanu, kura mērķis ir atjaunot mūsu ekosistēmas un atgūt dabu visā Eiropā – gan lauksaimniecības zemēs un jūrā, gan mežos un pilsētvidē. Komisija arī apstiprināja priekšlikumu par 50% samazināt sintētisko pesticīdu lietošanu līdz 2050. gadam.
Lasīt visu...

10

Kam pelnīs pensijas mūsu bērni?

FotoPensiju "netaustāmo" līmeņu iemaksas nevajadzētu nodot bankām, bet nodot konkrētā iemaksātāja vecākiem - valsts fondam, kurš neuzkrāj neko, bet izmaksā iemaksu konkrēti bērna (iemaksātāja) vecākiem uzreiz, tikko šajā fondā līdzekļi ienāk.
Lasīt visu...

21

Nenopietnā rotaļa

FotoVasaras saulgrieži ir laiks, kad pati daba uz brīdi sastingst, lai ceļu pretī gaismai mainītu uz ceļu pretim tumsai. Attieksme pret gaismu un tumsu ir būtiska katra cilvēka dzīves sastāvdaļa, tā ietekmē ne tikai viņa ikdienas ritmu, bet arī uzskatus. To, ka pašā dabā labās gaismas kļūst mazāk, bet sliktās tumsas vairāk, nav iespējams uztvert nopietni. Nenopietnība kļūst par būtisku Līgo svētku sastāvdaļu, tā tiek ne tikai atļauta, bet pat pieprasīta.
Lasīt visu...

21

Atkal "Bolt" taksists: kā policija reaģēs uz kārtējo naida noziegumu?

FotoVakar “Krustpunktā” bija diskusija, vai patiešām tiesībsargājošās iestādēs realitāte ir nulles tolerance pret jebkādām kara, agresijas vai nacionālā naida kurināšanas izpausmēm. Liels paldies zvērinātam advokātam Laurim Liepam par principiālas pozīcijas paušanu. Jācer, ka Iekšlietu ministrijas un Valsts policijas izstrādātais algoritms darbosies arī praksē. Taču šobrīd izskatās, ka viss tik gludi gluži neiet.
Lasīt visu...

21

Boikots – trumpis kliķes piedurknē

FotoTautas galīgās nopotēšanas pret kroņa vīrusu (IMHO – nomušīšanas) plāns rudenī jau ir cilvēces izdeldētāju Latvijas dienderu darba kārtībā. Tā īstenošana ir atkarīga no 14. Saeimas vēlēšanām. Šīs vēlēšanas atšķiras no iepriekšējām, jo nenotiks spēkošanās nav starp labiem un sliktiem politiķiem vai arī mazākā ļaunuma izraudzīšanās. Notiks izšķirošā politiskā cīņa starp potētājiem un izdzīvot gribētājiem.
Lasīt visu...

21

Ir jāaptur šis briesmīgais rusofobijas uzliesmojums

FotoKad sociālajos tīklos virmo diskusija par to, vai kādam mediķim konkrētā situācijā vajadzēja vai nevajadzēja “reanimēt krievu”, manuprāt, ir sasniegts mūsu sabiedrībai kritisks punkts. Un ne tāpēc, ka kādam ir cēlusies roka ko tādu uzrakstīt – sociopāti ir sastopami ikvienā sabiedrībā. Sarkanā lampiņa iemirgojas tāpēc, ka nosodījums tādam pieļāvumam, ka ārsts varētu neglābt kādu cilvēku viņa tautības dēļ, tvītos nebūt nav vienprātīgs un principiāls.
Lasīt visu...

15

Putni pārsvarā ir monogāmi, daudzi – homoseksuāli: ko es uzzināju, braucot ar laivu pa Salacu

FotoEs pirmo reizi iemīlējos bērnudārzā - Viņa gulēja diendusu gultā, kas sanāca man blakus. Otra mana lielā mīlestība bija pirmajā klasē. Es vienmēr esmu zinājis, ka man patīk meitenes. Literatūras un mākslas žurnālā bija viens numurs, kur bija plika sieviete, tas mani vienmēr ļoti interesēja. Tāpat es biju atradis konversācijas vārdnīcā šķirkļus, kur apmēram kaut ko varēja saprast par seksu. Nekāda propaganda mani nebūtu padarījusi par geju, es vienkārši piedzimu hetero.
Lasīt visu...

21

Par "audzēšanu"

FotoNekad nesaki "ES audzēju". Tas izklausās lielīgi un uzpūtīgi. Bet - pats galvenais - tie ir MELI. Tu pat kārpu uz sava deguna nevari izaudzēt, nerunājot par kādu lopu vai veģetāru ēdam- vai skaistumlietu. Tu vari iesēt sēklu, aplaistīt, izravēt un rūpēties. Lopu tu vari pabarot, apkopt un pasargāt.. Un viss. Bet - tas neesi tu, kas audzē. Audzē Tas, kurš radīja sēklu un deva tai spēju dīgt, augt un dot ražu.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Skolmeistaru nebūšanas

Nule pie Saeimas notika Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrības (LIZDA) rīkots pikets. Kopā ar līdzjutējiem sapulcējās aptuveni 3000 cilvēku. LIZDA priekšsēdētāja Inga Vanaga mēģināja pārliecināt...

Foto

Eiropas Cilvēktiesību tiesa pieņem vēsturisku lēmumu par labu Jehovas lieciniekiem Krievijā

Šī gada 7. jūnijā Eiropas Cilvēktiesību tiesa (ECT) pieņēma vēsturisku lēmumu par labu Jehovas lieciniekiem...

Foto

Īpaši uzņēmējiem. Biznesam. Saldumu fabrikai „Laima” un ikvienam

Maza atkāpe vēsturē. Pirmsākumos par ļaunumu uzskatīja komunistisko režīmu. Komunistus un čekistus. Pret šo režīmu iestājās Latvijā dzīvojošie...

Foto

Ja aizkulišu spēlētājs manipulē ar veselu frakciju...

Šodien jau ir skaidrs, ka es tieku atcelts no Saeimas drošības komisijas vadītāja amata. Reizē ar to es pametu...

Foto

Mūsu lieliskos karjera plānus nomelno nesaprātīgi un nepareizi domājoši ļautiņi!

Laikā, kad pasaule aktīvi cīnās ar pieaugošo viltus ziņu un dezinformācijas izplatību, ar nožēlu varam secināt,...

Foto

Par “padomju mantojumu”

Pēdējā laikā publiskajā telpā arvien neatlaidīgāk un uzbāzīgāk tiek sēta un kultivēta ideja par kaut kādu atbrīvošanos no “padomju mantojuma”. Parasti tas notiek...

Foto

Izsūtīto brīvība ir mana brīvība

„24. februāris manas ģimenes un manas klases atmiņā paliks kā baiļu un neziņas datums. Nepiedodams krievu iebrukums ukraiņu zemē. Vai atkal...

Foto

Nauda, veselība, veselības pratība un priekšvēlēšanu gaisotne

Priekšvēlēšanu gaisotnē sarosījušies ne tikai tie, kas nolēmuši balotēties un tikt ievēlēti 14. Saeimā, bet arī tie, kuri vēlēšanu...

Foto

Kariņa kungs, šķiet, jums patiesībā nav īstas sajēgas, vai un kā Latvijas patērētāji tiks nodrošināti ar tiem nepieciešamo dabasgāzes apjomu

Nav šaubu, ka šī vara energokrīzi...

Foto

Ogres novada dome lemj pakļaut postam vietējos iedzīvotājus turpmākos 30 gadus

9. jūnijā Ogres novada domes finanšu komitejas sēdē tika iznīcināta Ikšķiles un Tīnūžu iedzīvotāju iespēja dzīvot drošā...

Foto

Kas notika vakardienas koncerta laikā Liepājā

Jau koncerta sākumā trīs jaunieši no kustības “PAR!”, kas ir partijas “Attīstībai/PAR” pārstāvēta un kuras valdes locekļi ir Daniels Pavļuts...

Foto

"Mocekļiem" ieteicams zināt, cieši ielāgot un atcerēties, ka demokrātijai ir leģitīmas tiesības sevi aizsargāt

Padomju okupācijas režīma laikā ikviena pienākums bija katru dienu pret un par...

Foto

Cilvēks un tauta

Bieži dzirdēts pārmetums par nacionālismu ir atsevišķā cilvēka interešu nerespektēšana. Šī pārmetuma biežā atkārtošana to gan nepadara par patiesību. Tautiskais pasaules uzskats nenoliedz...

Foto

Ja enerģētikas nozarē sitīs X stunda, tad jārēķinās, ka visiem gāzes nepietiks

Pasaule kopš Krievijas iebrukuma Ukrainā 24. februārī ir mainījusies un nekad vairs nebūs tāda kā...

Foto

Kautrīgais epidemiologs

Epidemiologs Jurijs Perevoščikovs medijos* dalās ar pārdomām, aizdomām un padomiem saistībā ar pērtiķu bakām. Sākšu ar to, ka “spečuks” ir vai nu atpalicis savā...

Foto

„Govs” vai „pērtiķa” nācija?

Kā notiek globāli politiskie piebūrumi? Vai tos vienmēr pavada vispārīgs viltus un meli, kam seko draudi, šantāža un varmācība? Kāpēc to apzināti...

Foto

Labas ziņas cilvēku populācijai. Nu, gandrīz labas...

Vismaz uz laiku izgāzies cilvēces izdeldētāju perinātais plāns: panākt, ka pasaules valstu vadības paraksta līgumu, piekrītot pandēmiju laikā atdot...

Foto

Jautājumi Kariņam par valdības gatavību jēdzīgi palīdzēt sabiedrībai un tautsaimniecībai pārvarēt sagaidāmo enerģētikas krīzi

Ņemot vērā globālos politiskos un ekonomiskos procesus, kas saistīti ar notikumiem Ukrainā,...

Foto

Maslova āmurs un uz Pavļuta klavierēm nolikta darba nespējas lapa

“Ja vienīgais instruments, kas tev ir, ir āmurs, tad katru problēmu mēdz redzēt kā naglu” (If...

Foto

Maija Atmoda

Krievijas karš pret Ukrainu un vietējās 5. kolonnas bezkaunība ir izraisījusi latviešu mobilizēšanos Ukrainas atbalstam un savu interešu aizstāvībai. Pilsoniskā pašorganizēšanās, ko “Austošā Saule”...

Foto

Politiķiem jāsaprot, ka sabiedrības integrācija līdzšinējā izpildījumā ir neatgriezeniski izgāzies projekts

Paužot noraidošu attieksmi pret Pārdaugavas okupekļa nojaukšanas lēmumu, Latvijas Krievu savienība (LKS) organizējas protesta akcijas...

Foto

Nepieteiktais karš Latvijā: ar tiem, kuri šeit izturas kā iekarotāji, kā "krievu pasaules" kungi un noteicēji, integrēšanās nebūs iespējama

Šodien mēs zinām, ka 1997. gada jūnijā...

Foto

Četras lietas, kas pazudušas no Dabas resursu nodokļa likuma grozījumiem

Ražotājiem ir nepieciešama finansiāla motivācija samazināt iepakojumu un izmantot pārstrādājamu iepakojumu. Ir jāveicina pārstrādātu materiālu izmantošana...

Foto

Reklāmas, kas nepatīk kustībai „Par!”, ir jāaizvāc!

2022. gada maijā Liepājas ielās ir konstatēti AS “Liepājas autobusu parks” piederoši autobusi, uz kuriem izvietota politiska un neviennozīmīgi...

Foto

Mazliet par situāciju Ukrainā

1. Krievu spēkiem ir vietēja mēroga panākumi, pārraujot frontes līniju Donbasa frontē pie Popasnas pilsētas. Tas ir izdevies, sakoncentrējot spējīgākās vienības, tajā...

Foto

Valdības varonīgie “mikrorestarti” nevairo cerību, ka ziemā cilvēki būs siltumā un par to spēs norēķināties

Aizvadītājā nedēļā valdība lielākoties bija aizņemta ar savu kārtējo krīzīti. Tomēr...

Foto

Jauna NATO stratēģija un “aizvainota aknu desa”

Vācijas ārlietu ministre Annalēna Bērboka atklāj, ka līdzšinējā NATO stratēģija paredz agresijas gadījumā vispirms pamest Baltijas valstis un pēc...

Foto

Tā kā tieslietās viss kārtībā, vēršu savas rūpes enerģētikas nozares virzienā

Enerģētiskā atkarība ir viens no iedarbīgākajiem Krievijas ieročiem, kas tiek lietots neminstinoties, ja rodas vajadzība. To...

Foto

Krievu identitāte ir organizēta ap impēriski politiskiem simboliem

Attiecībā uz padomju pieminekļiem ir viens aspekts, par ko jābūt skaidram priekšstatam - visā Eiropā šie pieminekļi ir...

Foto

No Tamuža un Zakatistova lietas KNAB izkalis kārtējo čiku

Tagad jau piemirsies, bet 2018. gadā bija briesmīgs skandāls – KNAB darbinieki aizturēja Saeimas deputātu Artusu Kaimiņu...

Foto

Būtu tikai godīgi mums un visai Rietumu pasaulei atzīt beidzot faktu: Krievija ir fašistiska valsts

Kopš kara sākuma paralēli turpinu lasīt viedokļus gan no Krievijas, gan...

Foto

Kad deputāte atzīstas, ka deputāti pārstāv kādas grupas intereses...

Priekšstats, ka deputāts pārstāv tikai sava vēlētāja “viedokli, uzskatus un vēlmes”, rodas:...

Foto

Dalītais īpašums: ko darīt tālāk?

Latvijā 90. gados notika revolūcija mājokļu sektorā. Pārmaiņas bija saistītas gan ar ēku īpašumu atdošanu bijušajiem īpašniekiem vai viņu mantiniekiem, gan...

Foto

Politisko attiecību līmenis, kurš kādreiz šķistu neiedomājams cinisms, tiek uzdots kā pašsaprotama norma

Šonedēļ Latvijas politikā notika sava veida fāzes pāreja. Nokāpšana vēl vienu līmeni zemāk....

Foto

Līdzšinējā ekonomikas ministra muļļāšanās un tās cena

Krievijas karš Ukrainā tiek finansēts no gāzes un naftas eksporta ieņēmumiem, un no šī kara pirmās dienas Latvijas valdības...

Foto

Uzņēmēju organizācijas aicina ekonomikas ministra amatu saglabāt Jānim Vitenbergam

Šobrīd, kad Latvija saskaras ar būtiskiem ģeopolitiskiem, sociāliem un ekonomiskiem izaicinājumiem, mēs, uzņēmējus pārstāvošās organizācijas un nozares,...

Foto

Krišjānis Kariņš ir uzsācis bērnišķīgu, bet vienlaikus bīstamu spēli

Vakar iekšlietu ministre Marija Golubeva paziņoja par savu demisiju šādiem vārdiem: “Ministru prezidents Kariņš, pakļaujoties nacionāļu ultimatīvajam...

Foto

Šobrīd mainīt ekonomikas ministru ir bezatbildīgi

Latvijas lielākā uzņēmēju biedrība – Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera (LTRK) norāda, ka pieaugošās ekonomiskās krīzes un kara radīto sarežģījumu...

Foto

Atgādinām, ka vairāk nekā trīsdesmit procentiem Latvijas pilsoņu dzimtā valoda ir krievu valoda

Sociāldemokrātiskās partijas “Saskaņa” valde pašreizējo situāciju Latvijā uzlūko ar nopietnām bažām. Atbildīgo institūciju...

Foto

Daži jautājumi par pieminekļa nojaukšanu

Vai ir iespējams, ka padomju vadība, plānojot parku un pieminekli Rīgā, ņēma vērā arī to, ko Krievijā sauc par sadarbību ar...

Foto

Daudzkrāsainās ļaunuma puķes

“Aiz ideālu daudzināšanas politiķi bieži vien meistarīgi slēpj savu neprasmi, melus un nevēlēšanos kalpot valsts interesēm.” Pjērs Buasts....

Foto

Pārējo būs apēdusi inflācija...

Ikdienā neaizstājamu pārtikas produktu cenas jau tagad ir pieaugušas par 30-50%. Un tas ir tikai sākums – energoresursu cenu lēciens un kara...