Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Pievienot komentāru

Lapas:    1   Rādīt komentārus, sākot ar: pirmo | pēdējo

ha

02.03.2017. 17:33

Aizkraukles "tiesa"...

Atbildēt

02.03.2017. 15:07

»

vēl vien jurists

Gadījās piedalīties tiesas sēdē, kur vienu no iesaistītajiem pārstāvēja Bičkoviča. Tiesas lēmums bija pilnīgi nelabvēlīgs Bičkovičas klientam, un tiesnese šādu lēmumu pieņēma, ne aci nepamirkšķinot...


Pilnīgi pareizi, jo kā advokāte viņa ir nulle, vienīgais no klientiem oaņem naudu par mēģinājumiem izdarīt neiespējamas lietas, jo redz vīrs viņai ietekmīgs. Tāpēc viņa ķeras pie lietu pārlikšanas caur vīru uz vietām, kur darbojas savstarpējās attiecības nevis jurisprudence un loģika!

Atbildēt

viss nāk un aiziet tālumā un sākas ...

02.03.2017. 15:02

Lapsa, papēti, kā B.dabūja pilsonību, nu jau noilguma termiņš, kad lieta tika pasludināta par slepenu, ir pagājis. Tiesnesis Strazds B.attaisnoja arī čekas ziņotāja lietā.
Tāpēc puisis dara visu, ko lielie onkuļi liek...

Atbildēt

:-)

02.03.2017. 14:48

Čekas ziņotāju RAITI var raustīt kā ampelmani.
Raitis vēl savulaik Ogres tiesā caur pazīšanos uztaisīja sev pilsonību.
Kūmiņam Lapsam nevajadzētu slinkot un papētīt.

Atbildēt

Tu nezini

02.03.2017. 14:18

»

panika

Tas ir ārprāts kas te jālasa,ja tā notiek,tad korupcija te ir kā uz delnas.Vai Kalnumeijers to nezin


Kalnmeijeru izvirza Bičkovičs, nu kolēģija. Kā jau cienīgiem ļaudīm, pateicība ir jāatpelna, tad kā es varu celt naidu pret savu šefu vai tiem, kuri mani virzīja?
Nu nesanāk, kaut ja likums to nosaka, ka varētu.

Atbildēt

savējais

02.03.2017. 13:43

gultiņā ir par ko parunāt...

Atbildēt

nunu

02.03.2017. 13:41

»

UM to jurists

CPL 32.pants...


(6) Ja lieta tās ātrākas izskatīšanas nodrošināšanai kādā no tiesvedības instancēm tikusi nodota izskatīšanai citai tiesai, atkārtota lietas nodošana šajā pantā noteiktajā kārtībā nav pieļaujama.

Atbildēt

uUm to jurists

02.03.2017. 13:40

turklāt, 32.prim 1. pantā ir noteikta kārtība kādā nodod lietu, nevis kritēriji pēc kuriem var noteikt, tieši kurā no tiesām lietu varētu izskatīt ātrāk!

Atbildēt

UM to jurists

02.03.2017. 13:29

CPL 32.pants

(2) Tiesa var nodot lietu izskatīšanai citā tiesā, ja:
1) izskatot lietu tiesā, atklājas, ka tā pieņemta, pārkāpjot piekritības noteikumus;
2) pēc viena vai vairāku tiesnešu atstatīšanas vai noraidīšanas viņu aizstāšana tai pašā tiesā nav iespējama;
3) (izslēgts ar 29.11.2012. likumu).
(3) (Izslēgta ar 30.10.2014. likumu)

Kurš te ko nezin?

Atbildēt

mmm

02.03.2017. 13:19

»

Taisnīgais

Lūk kur realizē,Miķelsons,savu saaugļoto,melno naudu!Sāk nomelnošanas kampaņu pret tiesu varu valstī!Kad VID pieķersies šim darbonim par nodokļu izkrāpšanu no valsts,gaidāmi visdažādākie kompromāti pret šo iestādi!Lēti un neloģiski apgalvojumi,bez jebkādu faktu nodrošinājuma!Kā tiesībsargājošās instances...


Acīmredzot Miķelsons ir Latvijas Terrazīni, spriežot pēc komentāra.
Domāt, ka Zenta ir svēta un Ivars neko par viņas lietām nezin, un ar savu pieeju nedod tiesas spriedumus no citām lietām ir vienkārši smieklīgi.

Atbildēt

Taisnīgais

02.03.2017. 12:27

Lūk kur realizē,Miķelsons,savu saaugļoto,melno naudu!Sāk nomelnošanas kampaņu pret tiesu varu valstī!Kad VID pieķersies šim darbonim par nodokļu izkrāpšanu no valsts,gaidāmi visdažādākie kompromāti pret šo iestādi!Lēti un neloģiski apgalvojumi,bez jebkādu faktu nodrošinājuma!Kā tiesībsargājošās instances pieļauj šādu patvaļu indivīdam,kurš nekaunīgi grauj mūsu Valsts varu!!!Vai viņu tiešām nevar neitralizēt no šādas patvaļas-advokātu piekaušanas,iespaidošanas,oponentu biroja apzagšanas,izkrāpšanu lielos apmēros utt.?!Vai tagad valsts pārvaldes un drošības sistēmas pārvalda tādi pseido advokāti,korumpanti,kuri drīkst veikt visneiedomājamākās patvaļas un palikt nesodītam?!Vienkārši-Mārcis Miķelsons!!!

Atbildēt

Es

02.03.2017. 11:52

Šī raksta iemesls ir nevis sievas saistība ar vīru,bet gan nesēdēšana vannā,kopā ar Miķelsonu un gaļas necepšanu!Visu trīs rakstu autors ir viens-Mārcis Miķelsons!

Atbildēt

ha-ha

02.03.2017. 11:21

Vai tad tas kāds jaunums? Gadiem ilgi visi to zināja, bet izlikās neredzam!

Atbildēt

jūlis

02.03.2017. 11:09

Arī Ukrainā visa cīņa pret korupciju beidzoties pie tiesu sliekšņiem.Visur joprojam toni nosaka totalitārās,līdz neiespējamībai korumpētās PSKP vecbiedri.

Atbildēt

Temīda

02.03.2017. 10:26

Tiesnešu privilēģija palikt nesodītiem — vai būs mūžīga?

Apollo

Vilors Eihmanis, biedrība «Par godīgumu tiesu varas sistēmā «Temīda»»

Otrdiena, 2007. gada 28. augusts

[...]

Dīvainu spriedumu pavadonis ir intereses. Precīzāk, kukulis. Kad to skaidri pateica Valsts prezidente Vaira Vīķe-Freiberga, sekoja īpatnēja M. Bičkoviča un Rīgas apgabaltiesas tiesnešu reakcija. Visi Latvijas tiesneši esot svēti! Kad KNAB tomēr pieķēra pie rokas B. Tāleri un I. Poļikarpovu, tiesnešu pārraugi un vadītāji saskatīja, ka kukuļņemšana nav pietiekams pamats, lai abas atbrīvotu no tiesneša amata!

Pēdējo septiņu gadu laikā tiesnešu disciplinārkolēģija ieteikusi atbrīvot no amata tikai septiņus tiesnešus. Vidēji pa vienam gadā. Pamatā par dzeršanu. Kā Hipolits Miks. Parasts mirstīgais līdzīgā situācijā jau sen būtu cietumā, bet H. Miks gadiem turpināja savus «varoņdarbus».

Tiesnešu pašpārvalde ir gaužām bezzobaina. Tā padara par muļķiem tos tiesu priekšsēdētājus, kas cenšas panākt likumību un ierosina disciplinārlietas. Nupat izskanēja fakts, ka visrupjāko cilvēktiesību pārkāpumu — pēdējā vārda nedošanu apsūdzētajam — tiesnešu disciplinārkolēģija uzskata par ievērības necienīgu sīkumu. Ja brutālu necieņu pret Eiropas Savienības likumiem un Latvijas starptautiskiem līgumiem atļaujas AT senatori, ko no viņiem var mācīties studenti?

Turklāt tiesnešu nelikumību lielākā daļa līdz disciplinārlietai nemaz nenonāk. Ja kāds ir lūdzis ierosināt pret tiesnesi disciplinārlietu, tam ir zināms Tiesu administrācijas Tiesu darba organizācijas departamenta direktores Dzintras Kullas un viņas vietnieces Tatjanas Bormanes stils — pataisīt melnu par baltu un pat visrupjāko nelikumību pasniegt tik gludi samudžinātu, ka soda par patvaļu vietā vainīgajam būtu piešķirami eņģeļa spārniņi.

Rīgas apgabaltiesas priekšsēdētājs Juris Stukāns saka skaidri: viņa pamatuzdevums esot aizstāvēt tiesnešus. Tā kā sūdzību par klajām nelikumībām Rīgas apgabaltiesā ir bezgala daudz, J. Stukāns ir sācis bēguļot un ir atteicies no sākotnēji tik braši sāktās pilsoņu uzklausīšanas pirmdienās. Kā visi pārējie tiesu vadītāji arī J. Stukāns norobežojas no tautas ar necaursitamu sekretāru sienu — lai tikai nebūtu jādzird par patvaļīgu tiesnešu radīto postu.

Tieslietu ministrija iet vēl tālāk un skaidro, ka likums par iesniegumu un sūdzību izskatīšanas kārtību uz tiesu priekšsēdētājiem neattiecas. Pilsoņu sūdzības par nelikumībām tiem neesot jāuzklausa. Ja kādam nav naudas nolīgt advokātu rakstveida sūdzības sastādīšanai, kāpēc lai tādu nabagu ņemtu vērā!

Otra konceptuālā nostādne, ko īsteno Dz. Kulla un T. Bormane: tiesneša nelikumību izskatīšana disciplinārkolēģijā esot nepieļaujams spiediens uz tiesneša neatkarību. Tāpēc disciplinārlietas ierosināt nedrīkst! Ja kāds ir izdarījis KL 291. pantā paredzētu noziegums, esot jānogaida gads vai divi! Reaģēt uz tiesneša patvaļu drīkstot tikai pēc tam, kad Augstākās tiesas Senāts būs pieņēmis lietā īpašu blakus lēmumu par nepieciešamību sākt disciplinārlietu.

Lielāku cinismu ir grūti iedomāties. Likums jau tā garantē tiesnešu praktisku nesodāmību — ja disciplinārlieta nav sākta un izskatīta trīs mēnešu laikā (!) no pārkāpuma atklāšanās (sūdzības iesniegšanas) dienas, iestājas noilgums un tiesnesi sodīt nedrīkst. Nav zināms arī, ka Latvijas vēsturē kāds tiesnesis uz savu iniciatīvu būtu uzņēmies rakstīt ieteikumu, ka otrs tiesnesis ir sodāms!?

Taču viss nostājas vietās, ja pavēro ceļus, no kurienes parādās jauno tiesnešu kandidāti. Atlasi veic T. Bormane (pēc vairākiem faktiem spriežot, viņa ir faktiskā noteicēja departamentā, kurā Dz. Kulla skaitās direktore). To, kādi cilvēki tiek virzīti par tiesnešiem, saskaņo kabinetu klusumā. Varam tikai zīlēt, vai izvērtēšana ir nopietna. Kur garantijas, ka pēc telefonieteikuma netiek virzīti «vajadzīgie», bet godīgos un spējīgos atstājot «aiz borta»? Dīvaini, ka tiesnešus izrīko Cēsu kolonijas bijusī uzraudze, atsauksmes par kuru nav glaimojošas.

Absurdi, bet tik svarīgajos tiesnešu amatos, turklāt uz mūžu, Saeima ieceļ vispār bez apspriešanas un pat neprasot, kas ir šie cilvēki!

Ja kāds tic, ka plānotā tiesnešu konference spēs ko mainīt, tad tam būtu jāpalīdz šo mērķi sasniegt. Godīgi cilvēki ir arī tiesnešu starpā. Tāpēc pirmais — izveidosim «balto sarakstu»! Lai sabiedrība zina, kuri no tiesnešiem ir taisnīgi un ir ar nevainojamu reputāciju. Otrais. Cietušajiem no tiesu patvaļas vajadzētu turēties kopā. Trešais. Būtu jānosauc to tiesnešu un prokuroru vārdi, ar kuriem saistās klaji nelikumīgi lēmumi un netaisnīgi spriedumi.

Gribētos cerēt, ka A. Guļāns un J. Maizītis spēs atbrīvoties no «galminiekiem», kuriem telefona zvans aizstāj likumu. Būtu labi, ja Saeima atceltu trīs mēnešu noilgumu, kas padara tiesnešu disciplinārlietas bezjēdzīgas.

Latvijā tiesnešu vairākums ir vēl kompartijas iecelti. Šķiet, tiem ir grūti pieņemt jauno ES domāšanu. Līdzšinējo draugu būšanu varētu novērst, ja disciplinārlietas par pārkāpumiem izlemtu komisija, kurā ietilptu arī ar «tiesnešu brālību» nesaistīti cilvēki.

Rēķinoties ar sliktāko, ka arī šis tiesu skandāls beigsies kā parasti, «reņģu ēdājiem» vēl paliek iespēja iesniegt sūdzības Eiropas institūcijās. Ostaps Benders teica: slīcēju glābšana ir pašu slīcēju rokās!

Atbildēt

vēl vien jurists

02.03.2017. 10:21

Gadījās piedalīties tiesas sēdē, kur vienu no iesaistītajiem pārstāvēja Bičkoviča. Tiesas lēmums bija pilnīgi nelabvēlīgs Bičkovičas klientam, un tiesnese šādu lēmumu pieņēma, ne aci nepamirkšķinot.
Tīri no prakses, no manas pieredzes - nevajag pārspīlēt sazvērestības teorijas.

Atbildēt

arhīvs

02.03.2017. 10:14

Melu detektors: Vai Ivars Bičkovičs saka patiesību?

Augstākās tiesas (AT) priekšsēdētājs disciplinārlietu pret tiesnesi par tīšu kļūdu vai nolaidību var ierosināt tikai tad, kad lieta ir izskatīta visās instancēs un kādā no tām pārkāpums jau konstatēts. Tā 9.decembra LTV1 raidījumā 1:1 skaidroja Augstākās tiesas priekšsēdētājs Ivars Bičkovičs. Pārbaudot pieci.lv un lsm.lv projektā ''Melu Detektors'', secinājām, ka Bičkoviča teiktais neatbilst patiesībai.

Raidījuma vadītāja Inga Spriņģe Bičkovičam jautāja, kāpēc viņš kā Augstākās tiesas priekšsēdētājs nav reaģējis uz Limbažu tiesas lēmumu it kā nepietiekamu pierādījumu dēļ izbeigt lietu pret sievieti, kuru policija bija aizturējusi vadām auto 1,5 promiļu reibumā. Bičkovičs, kuram likums piešķir tiesības ierosināt disciplinārlietas par lietas izskatīšanā pieļautu tīšu likuma pārkāpumu vai rupju nolaidību un citiem nodarījumiem, skaidroja, ka to nevar darīt, jo „vispirms ir lietai jāiziet attiecīgās procedūras”.

„Tad, kad lietā būs pielikts punkts, respektīvi, tā būs izgājusi visas iespējamās tiesu instances, un, ja konstatēs, ka pirmās instances tiesas spriedums ir taisīts, tīši pārkāpjot likumu vai pieļaujot kādu no tiem pamatiem, kas varētu būt iemesls disciplinārlietas ierosināšanai, protams, tad tas jautājums tiks skatīts,” sacīja Bičkovičs.

Viņš piebilda, ka, lai vērtētu sprieduma pamatotību, viņam „būtu jāredz spriedums, pie kam spēkā stājies spriedums”.

Šādi ierobežojumi nekur nav noteikti, saka bijusī Satversmes tiesas (ST) tiesnese, LU Juridiskās fakultātes profesore Ilma Čepāne. Viņa atzīst, ka Augstākās tiesas priekšsēdētājam nevajadzētu rosināt disciplinārlietas katrā reizē, kad izskanējusi aizdomīga informācija, lai neradītu spiedienu uz tiesnešiem, taču, „ja ir skaidri redzami pārkāpumi, tad var iejaukties un tie nav jāatstāj bez ievērības.”

To, ka disciplinārlietas rosināšanai nav jāgaida gala spriedums, faktiski nosaka arī Tiesnešu disciplinārās atbildības likumā ietvertais termiņš.

Disciplinārsodu tiesnesim var uzlikt ne vēlāk kā divus gadus pēc pārkāpuma izdarīšanas dienas, taču bieži lieta tiek skatīta daudz ilgāk. Ja ievērotu Bičkoviča teikto par gala sprieduma sagaidīšanu, šajos gadījumos pat teorētiski tiesnesi sodīt nevarētu.

Dienu pēc raidījuma 1:1, lūgts skaidrot paša minētās procedūras, Bičkovičs ar preses pārstāves starpniecību “Melu detektoram” pauda, ka nepareizi saprasts – esot runājis tikai par konkrēto lietu, ne vispārēju kārtību.

Viņš uzskata, ka disciplinārlietas ierosināšana saistībā ar Limbažu tiesneša lēmumu pirms lietas galīgās izskatīšanas būtu „tiesas spriešanas ierobežošana, ietekmēšana, jaukšanās tiesas darbā”.

Jāatgādina, ka Limbažu tiesas tiesnesis Kārlis Jansons, neapstrīdot, ka autovadītājai konstatēts 1,5 promiļu reibums, nolēma lietu izbeigt. Tiesnesis saskatīja neprecizitātes policijas sastādītajā protokolā un norādīja, ka "nav iegūti pietiekoši pierādījumi" sievietes vainai. Lai gan lietā bija arī policistu nofilmēts video ar redzami iereibušo sievieti tūlīt pēc auto apturēšanas un pašas atzīšanos, tiesnesis nebija apšaubījis vadītājas vēlāk skaidroto, ka viņa dzērusi pēc aizturēšanas un no pāris malkiem liķiera sasniegusi 1,5 promiles. Vēlāk, reaģējot uz mediju ziņām, sprieduma likumību pārbaudīja Ģenerālprokuratūra un iesniedza apelācijas protestu, savukārt tieslietu ministrs Gaidis Bērziņš (Nacionālā apvienība) prasīja tiesneša paskaidrojumu.

Kopš stāšanās Augstākās tiesas priekšsēdētāja amatā pirms sešarpus gadiem Bičkovičs ir ierosinājis tikai divas disciplinārlietas – tas ir daudz mazāk nekā viņa priekštecis Andris Guļāns un pavisam neliela daļa no kopējo lietu skaita.
Vidzemes apgabaltiesa lēmumu dzērājšoferes lietā sola darīt zināmu 22.decembrī.

Atbildēt

beidzot

02.03.2017. 09:48

arī par šamo pieķērās :)

Atbildēt

nu

02.03.2017. 09:44

»

Lauķis

Ir jau vēl interesantākas lietas. Nupat Administratīvā apgabaltiesa pieņēma pilnīgi pretēju lēmummu nepārsūdzamam Apgabaltiesas lēmumam civillietā, kas nesaraujami saistīts ar šo administratīvo lietu. Tagad nu ir iznācis ka viena tiesa nepārsūdzami aizliedz kādas darbības, turpretī otra tiesa - tās ...


mums bija tāds gadījums, civilltiesa 2 administratīvā pārkāpuma lietās (savstarpēji saistītās - tika sodītas 2 personas par vienu un to pašu pārkāpumu) taisīja diametrāli pretējus spriedumus :) Kad lieta nonāca administratīvajā tiesā - jau par citu jautājumu, bet ciešā saistībā ar šīm 2 iepriekšējām - administratīvā tiesa pateica - tā, kā civiltiesas sataisījušas šādu bardaku, tad administratīvā tiesa pati vērtēs visus apstākļus jau kopsakarā ar administratīvo lietu un secināja, pilnīgi loģiski, ka sodi vispār bija uzlikti pilnīgi nepamatoti un visu to borģeli izbeidza - ja nav pārkāpuma, nav arī seku :) Vispār, cik nācies saskarties ar Valmieras administratīvās tiesas spriedumiem, tad tur viens tiesnesis ir ļoti loģisks un spēj arī savu viedokli normāli noargumentēt :)

Atbildēt

jurists to UM

02.03.2017. 09:21

»

UM

Vēl vajadzēja pajautāt...


Civilprocesa likuma 32. prim 1 pantā var redzēt, pēc kādiem kritērijiem atlasa lietas, kuras nosūta citām tiesām, tātad to noteic likums. Tiesu noslodžu monitrings notiek nepārtraukti, dati tiek apkopoti un pēc to analīzes arī tika pieņemti likuma grozījumi par iespēju pārdalīt slodzi.
Nu nevajag te zīmēt sazvērestības teorijas, ja pašam nav nekādas skaidrības.

Atbildēt

Verkis

02.03.2017. 07:08

»

?

A kas ir Jelgavas apgabaltiesa


Drosi vien Zemgales apgabaltiesa

Atbildēt

kalašnikovs

02.03.2017. 06:53

Kāda valsts, tāda arī tiesa! Vai otrādi!!!

Atbildēt

panika

02.03.2017. 06:48

Tas ir ārprāts kas te jālasa,ja tā notiek,tad korupcija te ir kā uz delnas.Vai Kalnumeijers to nezin?

Atbildēt

UM

02.03.2017. 06:42

Vēl vajadzēja pajautāt -
- kādi ir kritēriji, pēc kuriem atlasa tiesas uz kurām nosūtīt lietas ar mērķi paātrināt to izskatīšanu?
- vadoties no kādiem datiem tiek pieņemts lēmums?
- kurš un kā vāc un uzskaita datus par tiesu noslodzi?
- kāds bija noslodzes stāvoklis pērējās tiesās uz lēmuma pieņemšanas brīdi?

Atbildēt

Ķirks

02.03.2017. 01:44

tieslietu-tautas valodas vārdnīca...
"vērā tiek ņemts Civilprocesa likuma 32.1 panta otrajā daļā noteiktais mērķis nodrošināt lietu ātrāku izskatīšanu, nevis lietas iespējamais rezultāts"
tulkojums: "štrunts par bitēm, ka tik medus"

skaidrojums: nav svarīga taisnība, ka tik ātrāk no kakla nost (kukulis kabatā un var tālāk kafijot)

Atbildēt

Lauķis

02.03.2017. 00:36

Ir jau vēl interesantākas lietas. Nupat Administratīvā apgabaltiesa pieņēma pilnīgi pretēju lēmummu nepārsūdzamam Apgabaltiesas lēmumam civillietā, kas nesaraujami saistīts ar šo administratīvo lietu. Tagad nu ir iznācis ka viena tiesa nepārsūdzami aizliedz kādas darbības, turpretī otra tiesa - tās atļauj. Tad kā īstenībā ir, kā rīkoties šajā situācijā: drīkst vai nedrīkst?
Izskatās, ka arī šeit būs darbs PIETIEK.COM Tādu nejēdzību savā dzīvē vēl nebiju piedzīvojis.

Atbildēt

Visu var nopirk un pārdot

02.03.2017. 00:22

Mārcis Miķelsnos tas ir tikai viens pienesējs un lietu kārtotās, bet tādi ir vairāki, ko advokātu saimē labi zina.

Atbildēt

Kas notiek AT????

02.03.2017. 00:21

Bičkovičs atklāti piesedz tādus tiesnešus kā Raimonds Buls,kuru nu vel tālāk var iet, kur skatās Ģenerālprokurors un Tieslietu ministrija.

Atbildēt

Toms E

02.03.2017. 00:02

Nav jau nekāds jaunums... pazīstams stāstīja, kā vienā no viņa radinieku lietām, kurā minētā persona pārstāvēja paziņu K.Kļaviņu un teicās, ka varot sakārtot lietas.... ko Zenta bija domājusi sakot Kasparam "sakārtot" tā arī paliek neatrisināts jautājums. Teicās, ka varot uzvarēt pat dzīvē neuzvaramas lietas

Atbildēt

Tā viš ir

01.03.2017. 22:00

latvanijā advokātam nav jāzin likums,bet jāzin vajadzīgais tiesnesis/p.s.grautups/.

Atbildēt

?

01.03.2017. 21:59

A kas ir Jelgavas apgabaltiesa?

Atbildēt

papētiet

01.03.2017. 21:17

Vai šitais nebija iesaistīts skandālā ar tortēm un Vansovišu, kam sieva azartspēlētāja un komandas biedrs suņu ēdājs?

Atbildēt

Pēteris

01.03.2017. 20:24

Visur laucinieku purni.

Atbildēt

nu gnu

01.03.2017. 19:11

aarpraac

Atbildēt

nieva

01.03.2017. 18:57

Tieslietas jau tāda normāla trušu ferma, kurā piedzimst korupcija.

Atbildēt

Lapas:    1   

Jūsu vārds:

Komentāra teksts:

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Atbilde Kasīklim par to, kur labāka dzīve – Latvijā vai Krievijā?

FotoCilvēki Krievijā slīkst nabadzībā, pensionāri mirst no bada, savukārt latviešus pārņem nauda, greznība un prieks. Tā Kasīklis savā kartējā sacerējumā apraksta dzīvi abās valstīs. 
Lasīt visu...

21

„Linča tiesa” sit augstu vilni

FotoCeru, ka esat gatavi uzklausīt arī mani*. Pirmkārt, ar tīru sirdsapziņu varu viennozīmīgi apgalvot: nekad neesmu ne sitis vai kā citādi fiziski aizskāris ne savu sievu, ne kādu citu sievieti.
Lasīt visu...

21

Nav jūtama krietna, kārtīga saimnieka roka

Foto2017. gada pašvaldību vēlēšanās Smiltenes novadā no 66 kandidātiem četros partiju sarakstos tikai 7 kandidāti bija partiju biedri. Rezultātā deputātu vietu vairākumu 9 no 15 Smiltenes novada domē ieguva Nacionālās apvienības (NA) saraksts, no kura nebija ievēlēts neviens NA biedrs. Tā par Smiltenes novada mēru kļuva bezpartejiskais Gints Kukainis un kopā ar astoņiem bezpartejiskiem deputātiem faktiski vadīja novadu līdz brīdim, kad 2019. gada 2. septembrī bijušais izpilddirektors Kārlis Lapiņš pieņēma Latvijas Reģionu apvienības/Vidzemes partijas (LRA) saraksta deputāta mandātu un lielā vienprātībā tika ievēlēts par domes priekšsēdētāja vietnieku.
Lasīt visu...

21

Rīdziniekiem ir dota iespēja balsot jebkurā novadā, kur viņiem pieder kāds īpašums

FotoPieaugot spriedzei Facebook diskusijās un zīlējot nākotni kafijas biezumos, prognozējot, ko atļaus, ko neatļaus un vai vispār atļaus, der atcerēties - nav neviena, kas var kaut ko aizliegt vai atļaut demokrātiskā sabiedrībā, tikai un vienīgi mēs paši.
Lasīt visu...

21

Kārtība caur haosu - kā uzbūvēt jau sabrukšanai nolemtu torni?

FotoLaikus brīdinu, ka teksts satur vairākus okultisma terminus un, iespējams, var aizskart kāda reliģiskās jūtas, bet šīs „sociālās kataklizmas” ietvaros gan jēdzieni, gan idejas figurējuši dažādos medijos un savā būtībā ir daļa no ļoti, ļoti senas doktrīnas centieniem pakļaut cilvēces virzību, ideālus un būtību kā tādu.
Lasīt visu...

12

Kāpēc potēšana Latvijā, visticamāk, nespēs uzveikt Ķīnas vīrusu

FotoKopš gada sākuma uzkrājies gana pieredzes, lai kopā ar iepriekš zināmiem apstākļiem varētu atzīt, ka potēšana Latvijā, visticamāk, nespēs uzveikt Ķīnas vīrusu. Tam ir divēji cēloņi: epidēmioloģiski un kultūretniski.
Lasīt visu...

21

Krimināllikumā virza apdraudējumu vārda brīvībai

FotoPartiju apvienība “Attīstībai/Par” sadarbībā ar partiju “Progresīvie” iniciējuši diskriminējošus grozījumus Krimināllikumā, kas pāri citām sabiedrības grupām īpaši izcels tā dēvēto LGBT kopienu un ierobežos pārējai sabiedrībai vārda brīvību.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Atbilde Kasīklim par 9. maiju

Cienījamais Kasīklis kārtējo reizi nolēma parādīt, ka viņš ir gudrāks par visiem citiem, un padalījās ar virkni savu uzskatu par 9. maija svinēšanu Latvijā....

Foto

Kad kapelmeistars un dziesmu svētku biļešu tirgotāja nozīmē injekciju ar plakātiem, avīzēm vai reklāmas rullīšiem

Vakcīnas ir medikaments, un kā katram medikamentam arī vakcīnai ir konkrēta...

Foto

Veselības aprūpes iestāžu funkcionāru atklātā vēstule Latvijas Republikas Saeimai un Ministru kabinetam

Mēs, Veselības ministrijas, Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC), Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD), Bērnu klīniskās...

Foto

9.maijs - Lielā lūzera diena

Ko tad īstam krievu imperiālistam 9.maijā vajadzētu pieminēt - Pirra uzvaru “Lielajā Tēvijas karā” vai murgaino Pasaules revolūciju?...

Foto

Tiesībsargs ignorē acīmredzamu civiltiesību pārkāpumu: jaunais īres likums apzināti atņem iegūtās īres tiesības

Ja nelasījāt LR Tiesībsarga paskaidrojumus par jauno īres likumu, tos varat izlasīt ŠEIT. Kā...

Foto

Homofobu naidam jāpieliek punkts: grupveida izvarošanas upuru ķengātāja atklātā vēstule Latvijas augstākajām amatpersonām

Pēdējo dienu notikumi Latvijā, kad dzīvību zaudēja puisis (Normunds Kindzulis), ir skaidri pausta...

Foto

Plānoju atsākt regulāru raidījumu vadīšanu, tāpēc iebilstu pret ierobežojumiem saistībā ar masku lietošanu raidījumos

Nu jau vairākus mēnešus Latvijā ir spēkā ierobežojums televīzijas un radio raidījumu...

Foto

Es varētu no ordeņa atteikties, jo stāvu pāri šādām lietām. Bet neatteikšos vis

Aprīļa pēdējā diena pārsteidza ar ziņu, ka esmu iekļauts ar Triju Zvaigžņu ordeņiem apbalvoto...

Foto

Levita - Ēlertes branža

Es iedomājos situāciju - eju pa ielu ar savu suņuku... pavasarīgs gaiss, putniņi čivina un galvā pozitīvas domas raisās. Vienvārdsakot, labs noskaņojums!...

Foto

Atjaunosim līdzsvaru sevī un sabiedrībā

1918. gada 18. novembris un 1990. gada 4. maijs ir divi nozīmīgākie datumi Latvijas valsts vēsturē. Šodien aprit 31 gads, kopš...

Foto

Šajās pareizticīgo Lieldienās es esmu sapratis: tautai ir jādod skaidras instrukcijas

2018.gada maijā es atteicos no turīga advokāta dzīves. Tas bija mans personīgs lēmums. Es nolēmu...

Foto

Kā uzveikt sērgu: valsts amatpersonām minimālo algu līdz uzveikšanai

Nu jau gads un trīs mēneši Ķīnas vīrusa, bet vēl nav bijis brīža, kad Latvijas veselības polītikas noteicēji būtu...

Foto

NEPLP: ja divas lesbietes skūpstās, tas NAV seksuāls saturs

Lūk, šāda atbilde no Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (NEPLP) par Samantas Tīnas un LTV1 demonstrēto videoklipu. Īsumā:...

Foto

Tautas balss - Dieva balss

Šo devīzi bieži citēja mans šefs Guntis Melderis tajos nicinātajos padomju laikos, ja tauta domāja citādi, pretēji valdes vai viņa paustajam...

Foto

Brīnišķais kovidlaiks

Šis brīnišķais "kovidlaiks"! Nu jau ir tā, ka nevar uzrakstīt pat pāris vārdus, tiem neveltījot atsevišķus komentārus un nepaskaidrojot vēstījuma domu sīkāk - tik...

Foto

Mēs apbalvojam pareizus un noderīgus žurnālistus par izcilu ieguldījumu demokrātijas stiprināšanā un Latvijas informācijas telpas kvalitātē

Sagaidot Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas 31. gadadienu, augstākie Latvijas valsts...

Foto

Ar likumu atļautie miesas bojājumi vai pat nonāvēšanas?

Viena no profesijām, kuras galvenais uzdevums ir glābt cilvēku dzīvību vai palīdzēt uzlabot veselības stāvokli, ir ārsti, taču...

Foto

Atklāta vēstule iekšlietu ministram, ģenerālprokuroram, Valsts policijas priekšniekam

Tukuma novadu un visu Latviju 23.aprīlī pāršalca ziņa par šausminošo notikumu Tukumā, kurā smagus apdegumus guva divas personas....

Foto

Manas domas par to, kas notika Tukumā

Policijas pārstāvis TV ziņās gan teica, ka varbūt tas nebija noziedzīgs nodarījums. Lai izmeklēšanai sekmējas noskaidrot patiesību, taču man...

Foto

Par likuma “Grozījumi Augstskolu likumā” izsludināšanu, neraugoties uz tā būtiskajiem trūkumiem

Satversmes tiesa ar 2020. gada 11. jūnija spriedumu atzina Augstskolu likuma 56. panta trešo daļu...

Foto

Jūs, „kautrīgie” geji un lesbietes, ar savu klusēšanu esat palīdzējuši radīt vidi, kurā vienu geju var aizdedzināt

Labdien visapkārt! Kā visiem labi klājas šajā pirmdienā? Nupat,...

Foto

Briesmīgi un necilvēcīgi ir pelnīt politiskos punktus uz noziegumu rēķina, rezultātā šķeļot sabiedrību un sējot naidu

Noziegums Tukumā ir briesmīgs un necilvēcīgs, policijai ir jāveic izmeklēšana,...

Foto

Kas un kā varētu palīdzēt Tieslietu ministrijas administrācijai tās radītās likumdošanas karikatūras un anomāliju novēršanai

Tieslietu ministrija (TM) apgalvo, ka esot “jānorāda uz vēsturiskajiem dalītā īpašuma...

Foto

Mums ir jādzīvo, nevis jāgaida, kad vīruss dosies uz Marsu

Skatos uz mūsu 100 onkuliņu un tantīšu haotiskajiem mēģinājumiem ko sakārtot... un rodas sajūta ka nevienam...

Foto

Vai apzināta diskriminācija un segregācija nolūkā pakļaut vairākumu mazākuma perversajām interesēm?

Jurijs Perevoščikovs portālā Apollo: "Laika periodā no 28.decembra līdz 15.aprīlim atklāti kopumā 73 400 Covid-19...

Foto

„Aunu un klaunu” vienošanās par sadarbību ekonomikas un zemkopības attīstībai

Pandēmijas iespaids uz tautsaimniecību šodien ir viens no valsts attīstības centrālajiem jautājumiem. Krīzes rada ne tikai...

Foto

Kas pašlaik notiek VID?

Šodien parunāsim par Valsts ieņēmumu dienestu (VID), - kas tur pašlaik notiek Ar 2021.gadu nodokļu nomaksai ir izveidots vienotais konts. Liekas, ka...

Foto

Ko mums māca „Thalidomide” pandēmija

20.gadsimta otrajā pusē daudzās valstīs zāļu ağentūras reğistrēja brīnumainas zāles Thalidomide, kas palīdzēja daudzām saslimšanām, t.sk., grūtniecēm noņēma nepatīkamās sajūtas. Zāles raksturoja ar...

Foto

Mums ir izvēle

TV 24 Preses kluba raidījumā Edijs Klaišis, jauniešu radošo centru "OPEN" vadītājs, teica: „Man nav izvēles, ja es gribu strādāt ar bērniem, man būs jāvakcinējas...”...

Foto

COVID brīvprātīgās vakcinācijas dēļ man ir divi (iespējams - ļoti stulbi) jautājumi

COVID brīvprātīgās vakcinācijas dēļ man ir  (iespējams - ļoti stulbi) jautājumi....

Foto

Par vakcināciju, čipošanu, kristietību, islāmu, Bībeli, Austrumiem un “Zvēra zīmi”

Kādreiz biju visai dziļi iesaistījies kristietībā. Tik dziļi un patiesi, ka draudze pat ievēlēja par mācītāju....

Foto

Problēma ir tajos, kuri neatstāj policistiem citu izvēli kā strādāt par braukšanas instruktoriem

Šonedēļ nogalināja vienu no mums. Nogalināja nekaunīgi, nošaujot gaišā dienas laikā blīvi apdzīvotā...

Foto

Kāpēc mums visiem jāsatraucas par Bezzubova slepkavību

Futbola aģenta Romāna Bezzubova slepkavība Rīgā gaišā dienas laikā papildina sarakstu ar daudzām skandalozām pasūtījuma slepkavībām, kas notikušas mūsu...

Foto

Mans vīrišķais testosterons ir sajūtams stipri tālāk par valstī noteikto divu metru distanci

Šis ieraksts adresēts maniem nelabvēļiem. Es ar gandarījumu vēroju Jūs, kā Jums nesanāk....

Foto

Lai izvērtētu raidījumu „Aizliegtais paņēmiens”, mēs no nodokļu maksātāju naudas samaksājām pat advokātu birojam

Latvijas Televīzijas Satura padome izvērtējusi 29.marta raidījumu "Aizliegtais paņēmiens", kura tēma bija...

Foto

4.maijā pulksten 19.00 mēs prasīsim šo

4.maijā pulksten 19.00 mēs prasīsim šo:...

Foto

Nacionālais jautājums

Kas tas ir, kas saucās dzīve? Vēders, galva, kājas, brīve? Var jau būt, ka, kādu krāpjot, Arī sevi apzogam, Cik tad ir to tīro...

Foto

Ne dienas bez jaunumiem. Par daudz cietušo suni Ārčiju, protams

Tātad Pārtikas un veterinārais dienests nupat nāca klajā ar šķietami priecīgu vēsti. Ārčija bijušajam spīdzinātājam uzlikts...

Foto

Tas viss ir jāmaina līdz pamatiem

Valsts, kurā Satversmes tiesa neievēro pamatdokumentu - Satversmi, bet Eiropas rekomendācijas....