Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Farmācijas un veselības aprūpes uzņēmumu „astoņkājis”, kura zināmākā sastāvdaļa ir AS Repharm un tā pārstāvji Vadims Telica un Andrejs Leibovičs (attēlā), ne tikai jau kopš 2019. gada slēpti kontrolē vai cenšas kontrolēt būtisku mantinieču strīdu plosītā uzņēmuma Olainfarm akciju daļu, bet arī mēģina apkrāpt uzņēmuma mazos akcionārus un slēpt savu reālo ietekmi tajā, - tas nepārprotami izriet no šonedēļ notikušās „karojošo” pušu diskusijas portālā Delfi.

„Es domāju, ka šī te cilvēku grupa, kas ir Repharm patiesā labuma guvēji, es domāju, ka viņi apkrāpj šobrīd Olainfarm mazākuma akcionārus. Visus mazākuma akcionārus. Jo, faktiski, ja mēs paskatāmies uz piedāvāto padomes sastāvu, kur ir trīs, četri, pieci Repharmas grupas pārstāvji, šķiet, ka tiek veidots nelikumīgs kartelis. Kurš to veido? Mantinieces vai tie, kuri jau domā, ka viņiem jau pieder viņu akcijas?” – ar šādu paziņojumu klajā nāca Olainfarm mazākumakcionāru pārstāvis, uzņēmuma revīzijas komitejas priekšsēdētājs Agris Auce.

Kā skaidroja A. Auce, viņam kā mazākumakcionāru pārstāvim bijis ļoti svarīgs pašlaik ar Latvijas tiesībsargāšanas iestāžu palīdzību no uzņēmuma iespējamās iegādes atstumto Čehijas investoru izteiktais nodoms iespējami ātrāk izteikt obligāto akciju atpirkumu, kas šādā gadījumā – uzņēmuma pircējiem iegūstot būtisku līdzdalību - ir jāizsaka. Taču tieši to kategoriski nevēloties veikt Repharm grupa, cenšoties noslēpt faktisko kontroli pār uzņēmumu.

„Ja viss notiks tā, kā ir plānots, tad obligātais atpirkums saskaņā ar Latvijas likumiem, viņam būtu jābūt aptuveni 9,2 eiro par akciju. Tas ir pēc uzņēmuma vērtības, kas ir uz pēdējo gadu pārskata brīdi. Tas ir tas, ko Repharm grupa tik ļoti, visiem spēkiem... nu, varbūt nevar teikt Repharm grupa, personas, par kurām mums ir cieša pārliecība, ka viņi pārstāv šo Repharm grupu, cīnās, lai nebūtu šāds atpirkums,” skaidroja A. Auce.

Savukārt līdzšinējais uzņēmuma padomes loceklis Kārlis Krastiņš, kurš tagad esot zaudējis Olainfarm slēpti kontrolējošo Repharm pārstāvju uzticību, nāca klajā ar vēl skaidrāku paziņojumu, - šīs personas „grib apmānīt 1700 akcionārus, grib apmānīt Konkurences padomi, grib kropļot konkurenci”.

Saskaņā ar K. Krastiņa stāstīto 2019. gada 30. maijā Nika Saveļjeva – viena no mirušā Olainfarm saimnieka Valērija Maligina meitām un mantiniecēm – parakstījusi kopumā astoņas pilnvaras Repharm pārstāvim A. Leibovičam, kurš kopš tā laik faktiski ieguvis slēptu kontroli pār viņai pienākošamies akciju daļu.

„Viena no būtiskākajām pilnvarām, tātad pilnvara izsniegta Andrejam Leibovičam visu darīt – pārstāvēt, pārdot, saņemt dividendes, naudas līdzekļus, reorganizēt, bet būtiskākais punkts tajā pilnvarā ir 12., kurā ir rakstīts, ka pēc 2023.gada, pārdodot akcijas pēc septembra šajā gadā par cenu, kas ir virs 18,68 miljoniem eiro, visi augļi, visa summa, kas ir virs šiem 18,64 miljoniem, pienākas Andrejam Leibovičam par viņa nenovērtējamo pilnvarnieka darbu.

Nākamā pilnvara ir kompānijai PA Trust, kurā šī pati summa figurē, kurā, cik es esmu pētījis, galvenais patiesā labuma guvējs ir Andrejs Leibovičš, atsauce uz aizdevuma līgumu par tieši šādu pašu summu. Kas izriet. Faktiski Nika Saveļjeva jau Andrejam Ļeibovičam principā ir pārdevusi...” skaidroja K. Krastiņš.

Repharm iecerēto blēdību A. Auce aprakstīja šādi: „Es pateikšu, kur ir blēdība. Blēdība ir pret visiem pārējiem mazākuma akcionāriem. Pēc likuma, pārņemot būtisku kontroli, Leibovičam bija jāiznāk priekšā un jāpasaka publiski: es esmu Olainfarm akcionārs, man ir vairāk kā 5%. Finanšu instrumentu tirgus likumā ir punkts, kas nosaka, ka iegūstot būtisku kontroli, tas ir publiski jāpaziņo, lai pārējie investori, to zinot, varētu attiecīgi rīkoties.”

Pašlaik cerība esot uz Finanšu un kapitāla tirgus komisijas rīcību. „Es patiešām ceru, ka Finanšu kapitāla tirgus komisijas pārstāvji vēro šo raidījumu, jo, kā jau arī Agris ir atsaucies uz Latvijas un Eiropas likumiem, kontroli var realizēt, ne tikai iegūstot īpašuma tiesības. Kontroli iegūst, ja tev universālpilnvaras rezultātā iedod visas balsošanas tiesības, citu līgumu rezultātā iegūsti kontroles tiesības,” situāciju raksturoja K. Krastiņš.

Ja nekas nemainīsies, tad gaidāms, ka 17. jūnijā paredzētajā uzņēmuma akcionāru sapulcē Repharm slēptā kontrole kļūs acīmredzama, Olainfarm padomē ievēlot V. Telicu un A. Leiboviču.

Ziņas par N. Saveļjevas parakstītām pilnvarām izskanēja jau pirms dažām dienām, kad atklājās, ka viņa pilnvarojusi Repharm patieso labuma guvēju A. Leiboviču pārvaldīt visas Saveļjevai piederošās Olainfarm un Olainfarm lielākā akcionāra - SIA Olmafarm kapitāldaļas.

N. Saveļjeva pilnvarojusi A. Leiboviču viņas vārdā veikt visas nepieciešamās darbības Komercķīlu reģistrā, lai nodibinātu komercķīlu uz viņai piederošajām Olmafarm kapitāldaļām. Tas nepieciešams, lai, nepārsniedzot komercķīlas maksimālo summu - 18,68 miljonus eiro, nodrošinātu N. Saveļjevas saistības par aizdevuma atmaksu A. Leibovičam.

Ar pilnvaru par Olainfarm kapitāldaļu pārvaldīšanu N. Saveļjeva ir pilnvarojusi A. Leiboviču piedalīties Olainfarm akcionāru sapulcēs ar visām akcionāra tiesībām, tostarp ar lēmumiem par Olainfarm gada pārskatu, peļņas izlietošanu, padomes locekļu, revidentu, kontrolieru un likvidatoru ievēlēšanu un atcelšanu, prasības celšanu pret padomes un valdes locekļiem un revidentu, vai par atteikšanos no prasības pret viņiem.

N. Saveļjeva arī pilnvarojusi A. Leiboviču lemt par Olainfarm statūtu izmaiņām, pamatkapitāla palielināšanu vai samazināšanu, uzņēmumu vērtspapīru emisiju un konversiju, par Olainfarm darbības izbeigšanu vai turpināšanu, apturēšanu vai atjaunošanu un citiem jautājumiem. A. Leibovičam ir arī tiesības N. Saveļjevas vārdā saņemt no Olainfarm naudas līdzekļus, peļņu, dividendes un citus augļus.

Visbeidzot, A. Leibovičam ir dotas arī tiesības noslēgt, labot un izbeigt akcionāru līgumus starp Olainfarm akcionāriem un parakstīt jebkurus citus dokumentus, kas saistīti ar akcionāru līgumiem starp Olainfarm akcionāriem.

Novērtē šo rakstu:

28
3

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

3

Ko gribam, to darām, kad vajadzēs informēt Finanšu ministriju, tad arī informēsim, bet sabiedrībai gar to vispār nav daļas

FotoLai nodrošinātu efektīvu valsts pārvaldes funkciju īstenošanu, pilnveidotu ierēdņu profesionālo kompetenci, valsts pārvaldē ir iedibināta ierēdņu pārcelšana jeb rotācija. Rotācija ir būtisks civildienesta izveides elements, un pārcelšana citā amatā valsts pārvaldē ir izplatīta prakse visā pasaulē, lai efektīvi veiktu valsts uzdevumu izpildi sabiedrības labā, elastīgi izmantojot civildienesta resursus pārvaldes iekšienē.
Lasīt visu...

21

Viedais Anonymous

FotoVispirms pateicos portālam PIETIEK par iespēju paust savu viedokli daudzos aktuālos jautājumos. Katra interneta vietne darbojas pēc saviem ieskatiem. Tā, piemēram, te komentāros ikviens var parakstīt savu tekstiņu ar jebkādu segvārdu. Troļļi izmanto šo iespēju, parakstot savus izteikumus ar populāru personu vārdiem vai literārajiem pseidonīmiem.
Lasīt visu...

21

“Zemcilvēkiem” šopinga nebūs!

FotoVietējie tirāniņi nolēmuši aizliegt tirdzniecības vietām samazināt publiski pieejamo platību darbam “sarkanajā režīmā”. Tirgotāji centās saglabāt peļņu, vienlaikus paliekot cilvēcīgi pret visiem klientiem. Tādējādi kupči pārkāpa valstī iedibināto segregāciju, ļaujot arī “zemcilvēkiem” baudīt šopinga prieciņu.
Lasīt visu...

21

Ar interesi gaidu, kad tad Šlesers beidzot sāks priekšvēlēšanu kampaņu!

FotoPretēji daudziem citiem mana prognoze ir tāda, ka Aināram Šleseram ir izredzes vēlēšanās. Tik tāds sīkums — ja viņš beidzot sāks savu kampaņu.
Lasīt visu...

21

10 padomi, kā nepārvarēt krīzi

Foto1. Vienmēr paturēt prātā divas sava laika nozīmīgu politiķu sentences: “Naudas ir tik daudz, kā vēl nekad nav bijis” (A.K. Kariņš) Tāpēc - pirkt! Visu un daudz! Nesertificētas sejas maskas, 4 miljonus vakcīnu - paliks pāri, atdosim Āfrikai. Nedrošus testus par 15 miljoniem. Salātu receptes par pusmiljonu... Un, kad par to vajadzēs atdot parādus, tad jau spēkā būs cita devīze: “Pēc mums kaut vai grēku plūdi!” (Ludviķis XV). 
Lasīt visu...

21

Modelēšana – “KO DARĪT?”

FotoNesen vairāki opozīcijas partiju pārstāvji un aktīvisti tikās, lai koordinētu savu pretdarbību huntai. Bija pārstāvētas partijas “Latvijā pirmā vietā”, “Likums un kārtība”, “Stabilitātei” un “Tautas kalpi”. Dialogs beidzot ir sācies, un, iespējams, organizāciju loks paplašināsies. Tā kā es neesmu “pirdis dīvānā” un tikai driķējis rakstus, lai gan vārdam ir liels spēks, bet arī piedalījies vairākos pasākumos pret pašreizējo varu, atļaušos izteikt savas domas un dot dažus padomus.
Lasīt visu...

21

Atlīdzība par tautas izdeldēšanu

FotoČinavnieki bāž roku tautas kabatā un nebaidās apdedzināties. Kariņa valdība dāsni atalgo sevi par iedzīvotāju spaidu potēšanu un atstāšanu bez darba, par tūkstošiem salauztu likteņu.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Smēķēšanas lobists Reirs kā viens no Covid-19 nāves veicinātājiem

Brīdī, kad tapa šis raksts, Covid-19 globāli bija prasījis 5,478 miljonus dzīvību. Katru gadu pasaulē smēķēšanas dēļ...

Foto

Daudzlīmeņu segregācija Latvijā

Es uzskatu nepotēto diskrimināciju par segregāciju, jo pēc potes cilvēks atpakaļ izmainīties vairs nevar. Tātad atšķirība starp injicētajiem un neinjicētajiem ir nevis uzskatos...

Foto

Ko pašreizējie „lēmumi” liecina par to pieņēmēju prāta stāvokli?

Saeima kārtējo reizi atbalsta kārtējos pasākumus "ar mērķi apturēt straujo Covid-19 izplatību". Tikmēr PVO prognozē, ka dažu...

Foto

Bezroku antiutopija

Lai novērstu kleptomānijas epidēmiju, Pasaules Veselības organizācija (PVO), izpētot islāma valstu pieredzi, nolemj turpmāk visiem cilvēkiem noteikt obligātu vienas rokas amputāciju. Vietā tiks piedāvātas...

Foto

„Zombo-kaste”, „zombo-internets” un „modrā acs”

Eksistē jēdziens „zombējošā kaste” – daudzi tā sauc televizoru. Ceru, ka nav jāpaskaidro, kāpēc radies šāds nosaukums, jo visi esam ar...

Foto

Zahejs

Garīgās dzīves avots ir Dievs, un tam ir tiešs sakars ar cilvēka dvēseli. Evaņģēlijā ir stāstīts par kādu maza auguma cilvēku, kuru daudzi tolaik ienīda....

Foto

Vara un tauta – kā sadzīvosim jaunajā gadā?

Gadumijas TV uzrunas ir tāds savdabīgs politisks žanrs. Reti kurš cilvēks atceras to saturu (nu, protams, ar dažiem...

Foto

Ārkārtas situācija ir piesegs “izšķērdības ballītei”

Saeimas “Saskaņas” frakcija neatbalsta ārkārtējās situācijas pagarināšanu, kā to plāno noteikt Ministru kabinets, un Saeimas sēdē balsos pret šādu risinājumu....

Foto

Hunta cīnās ar dabu

Pērtiķu sugas “neko neredzu, neko nedzirdu, neko nesaku” bariņš paliek aizvien mazāks. Cilvēki visu redz, dzird un muti ciet netur. Patiesība lien laukā kā...

Foto

Hunta apjāj ganāmpulku

Nepotētos hunta sen uzskata par “zemcilvēkiem”. Vairs netiek slēpts, ka veselie pilsoņi jāiznīdē. Labklājības ministrijas variants – ar ekonomiskām represijām neļaut pārziemot. Ja...

Foto

Par rakstu "Gadumijā deltu mijot pret omikronu"

Labdien, godājamais Māri Uļģi! Es ar interesi izlasīju Jūsu rakstu ”Gadumijā deltu mijot pret omikronu”. Tajā bija interesanti fakti...

Foto

Cik lielisks ir viss, ko mēs darām un nedarām

Godājamie rīdzinieki! Šajā Vecgada vakarā atceros kādu sarunu vienā no Rīgas skolām, kurā biju ieradies, lai sveiktu...

Foto

Ironisks pārskats par Jaungada uzrunām

1. Neatceros, vai klausījos Godmaņa, Birkava, Gaiļa uzrunas, tiesa, toreiz migla izklīda, rozā brilles jau krita nost, taču cerība vēl nebija...

Foto

Pasaule ir tumsā un alkst gaismas

Kad Gaisma atnāca, Pasaule apžilba un novērsās. Tomēr dzīvot tumsā izrādījās labāk un pierastāk. Kopš tiem laikiem Pasaulē valda apjukums...

Foto

Dzīvnieku ferma pašmājās

Orvela “Dzīvnieku ferma” ir klāt. Hunta tautu uzskata pat ne par dzimtcilvēkiem, bet par saviem mājdzīvniekiem, kas jādresē. Sliktie “suņi”, kas izsprukuši gan...