Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā
NĀVE audiogrāmata

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Farmācijas un veselības aprūpes uzņēmumu „astoņkājis”, kura zināmākā sastāvdaļa ir AS Repharm un tā pārstāvji Vadims Telica un Andrejs Leibovičs (attēlā), ne tikai jau kopš 2019. gada slēpti kontrolē vai cenšas kontrolēt būtisku mantinieču strīdu plosītā uzņēmuma Olainfarm akciju daļu, bet arī mēģina apkrāpt uzņēmuma mazos akcionārus un slēpt savu reālo ietekmi tajā, - tas nepārprotami izriet no šonedēļ notikušās „karojošo” pušu diskusijas portālā Delfi.

„Es domāju, ka šī te cilvēku grupa, kas ir Repharm patiesā labuma guvēji, es domāju, ka viņi apkrāpj šobrīd Olainfarm mazākuma akcionārus. Visus mazākuma akcionārus. Jo, faktiski, ja mēs paskatāmies uz piedāvāto padomes sastāvu, kur ir trīs, četri, pieci Repharmas grupas pārstāvji, šķiet, ka tiek veidots nelikumīgs kartelis. Kurš to veido? Mantinieces vai tie, kuri jau domā, ka viņiem jau pieder viņu akcijas?” – ar šādu paziņojumu klajā nāca Olainfarm mazākumakcionāru pārstāvis, uzņēmuma revīzijas komitejas priekšsēdētājs Agris Auce.

Kā skaidroja A. Auce, viņam kā mazākumakcionāru pārstāvim bijis ļoti svarīgs pašlaik ar Latvijas tiesībsargāšanas iestāžu palīdzību no uzņēmuma iespējamās iegādes atstumto Čehijas investoru izteiktais nodoms iespējami ātrāk izteikt obligāto akciju atpirkumu, kas šādā gadījumā – uzņēmuma pircējiem iegūstot būtisku līdzdalību - ir jāizsaka. Taču tieši to kategoriski nevēloties veikt Repharm grupa, cenšoties noslēpt faktisko kontroli pār uzņēmumu.

„Ja viss notiks tā, kā ir plānots, tad obligātais atpirkums saskaņā ar Latvijas likumiem, viņam būtu jābūt aptuveni 9,2 eiro par akciju. Tas ir pēc uzņēmuma vērtības, kas ir uz pēdējo gadu pārskata brīdi. Tas ir tas, ko Repharm grupa tik ļoti, visiem spēkiem... nu, varbūt nevar teikt Repharm grupa, personas, par kurām mums ir cieša pārliecība, ka viņi pārstāv šo Repharm grupu, cīnās, lai nebūtu šāds atpirkums,” skaidroja A. Auce.

Savukārt līdzšinējais uzņēmuma padomes loceklis Kārlis Krastiņš, kurš tagad esot zaudējis Olainfarm slēpti kontrolējošo Repharm pārstāvju uzticību, nāca klajā ar vēl skaidrāku paziņojumu, - šīs personas „grib apmānīt 1700 akcionārus, grib apmānīt Konkurences padomi, grib kropļot konkurenci”.

Saskaņā ar K. Krastiņa stāstīto 2019. gada 30. maijā Nika Saveļjeva – viena no mirušā Olainfarm saimnieka Valērija Maligina meitām un mantiniecēm – parakstījusi kopumā astoņas pilnvaras Repharm pārstāvim A. Leibovičam, kurš kopš tā laik faktiski ieguvis slēptu kontroli pār viņai pienākošamies akciju daļu.

„Viena no būtiskākajām pilnvarām, tātad pilnvara izsniegta Andrejam Leibovičam visu darīt – pārstāvēt, pārdot, saņemt dividendes, naudas līdzekļus, reorganizēt, bet būtiskākais punkts tajā pilnvarā ir 12., kurā ir rakstīts, ka pēc 2023.gada, pārdodot akcijas pēc septembra šajā gadā par cenu, kas ir virs 18,68 miljoniem eiro, visi augļi, visa summa, kas ir virs šiem 18,64 miljoniem, pienākas Andrejam Leibovičam par viņa nenovērtējamo pilnvarnieka darbu.

Nākamā pilnvara ir kompānijai PA Trust, kurā šī pati summa figurē, kurā, cik es esmu pētījis, galvenais patiesā labuma guvējs ir Andrejs Leibovičš, atsauce uz aizdevuma līgumu par tieši šādu pašu summu. Kas izriet. Faktiski Nika Saveļjeva jau Andrejam Ļeibovičam principā ir pārdevusi...” skaidroja K. Krastiņš.

Repharm iecerēto blēdību A. Auce aprakstīja šādi: „Es pateikšu, kur ir blēdība. Blēdība ir pret visiem pārējiem mazākuma akcionāriem. Pēc likuma, pārņemot būtisku kontroli, Leibovičam bija jāiznāk priekšā un jāpasaka publiski: es esmu Olainfarm akcionārs, man ir vairāk kā 5%. Finanšu instrumentu tirgus likumā ir punkts, kas nosaka, ka iegūstot būtisku kontroli, tas ir publiski jāpaziņo, lai pārējie investori, to zinot, varētu attiecīgi rīkoties.”

Pašlaik cerība esot uz Finanšu un kapitāla tirgus komisijas rīcību. „Es patiešām ceru, ka Finanšu kapitāla tirgus komisijas pārstāvji vēro šo raidījumu, jo, kā jau arī Agris ir atsaucies uz Latvijas un Eiropas likumiem, kontroli var realizēt, ne tikai iegūstot īpašuma tiesības. Kontroli iegūst, ja tev universālpilnvaras rezultātā iedod visas balsošanas tiesības, citu līgumu rezultātā iegūsti kontroles tiesības,” situāciju raksturoja K. Krastiņš.

Ja nekas nemainīsies, tad gaidāms, ka 17. jūnijā paredzētajā uzņēmuma akcionāru sapulcē Repharm slēptā kontrole kļūs acīmredzama, Olainfarm padomē ievēlot V. Telicu un A. Leiboviču.

Ziņas par N. Saveļjevas parakstītām pilnvarām izskanēja jau pirms dažām dienām, kad atklājās, ka viņa pilnvarojusi Repharm patieso labuma guvēju A. Leiboviču pārvaldīt visas Saveļjevai piederošās Olainfarm un Olainfarm lielākā akcionāra - SIA Olmafarm kapitāldaļas.

N. Saveļjeva pilnvarojusi A. Leiboviču viņas vārdā veikt visas nepieciešamās darbības Komercķīlu reģistrā, lai nodibinātu komercķīlu uz viņai piederošajām Olmafarm kapitāldaļām. Tas nepieciešams, lai, nepārsniedzot komercķīlas maksimālo summu - 18,68 miljonus eiro, nodrošinātu N. Saveļjevas saistības par aizdevuma atmaksu A. Leibovičam.

Ar pilnvaru par Olainfarm kapitāldaļu pārvaldīšanu N. Saveļjeva ir pilnvarojusi A. Leiboviču piedalīties Olainfarm akcionāru sapulcēs ar visām akcionāra tiesībām, tostarp ar lēmumiem par Olainfarm gada pārskatu, peļņas izlietošanu, padomes locekļu, revidentu, kontrolieru un likvidatoru ievēlēšanu un atcelšanu, prasības celšanu pret padomes un valdes locekļiem un revidentu, vai par atteikšanos no prasības pret viņiem.

N. Saveļjeva arī pilnvarojusi A. Leiboviču lemt par Olainfarm statūtu izmaiņām, pamatkapitāla palielināšanu vai samazināšanu, uzņēmumu vērtspapīru emisiju un konversiju, par Olainfarm darbības izbeigšanu vai turpināšanu, apturēšanu vai atjaunošanu un citiem jautājumiem. A. Leibovičam ir arī tiesības N. Saveļjevas vārdā saņemt no Olainfarm naudas līdzekļus, peļņu, dividendes un citus augļus.

Visbeidzot, A. Leibovičam ir dotas arī tiesības noslēgt, labot un izbeigt akcionāru līgumus starp Olainfarm akcionāriem un parakstīt jebkurus citus dokumentus, kas saistīti ar akcionāru līgumiem starp Olainfarm akcionāriem.

Novērtē šo rakstu:

28
3

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Mūsu krievvalodīgajiem vēlētājiem ir jāpasaka ne tik tīkama patiesība - ja gribat cieņpilnu attieksmi pret sevi, arī pašiem ir jāsper solis pareizā virzienā

FotoKas noteica "Saskaņas" rezultātu Saeimas vēlēšanās? Vai pieļāvām kļūdas, no kurām varēja izvairīties? Vai samaksājām par principiem? Vai katrs no mums izdarīja/neizdarīja visu labākam rezultātam? Un kādus secinājumus esam izdarījuši? Pašlaik katram ir īstais laiks meklēt atbildes uz šiem jautājumiem.
Lasīt visu...

21

No mūsu drosmes atkarīgs

FotoPirms simt viena gada rakstnieks, politiķis, viens no Latvijas valsts dibināšanas iniciatoriem Jānis Akuraters 1922. gada laikraksta “Jaunākās Ziņas” 66. numurā rakstīja: “Arvien vēl šis jautājums stāv, kur bijis. Un, protams, diezgan nenormālā stāvoklī, pateicoties skaidras likumības un ieskatu trūkumam par šo lietu Latvijā.
Lasīt visu...

21

Raidījumam “Nekā personīga” jāatsauc viltus ziņas

FotoStarptautiskais preču tirdzniecības uzņēmums „TELF AG” pieprasa atsaukt uz viltus ziņām balstītus apmelojumus, kurus kā sensacionālu sižetu “Caur Latviju akmeņogles eksportē firma, kas vainota “Vagner” grupas finansēšanā” svētdien, 15. janvārī skatītājiem piedāvāja Artas Ģigas (attēlā) vadītās producentu grupas  RedDotMedia raidījums “Nekā personīga”.
Lasīt visu...

21

Jana Brēmera 1. vēstule pigmejiem. Nobeigums

FotoES un ASV stratēģiskie mērķi šobrīd sakrīt, abiem vajadzīga Krievijas paralīze. ES – lai izdzīvotu, bet ASV - lai saistītu Krieviju kā Ķīnas partneri un sabiedroto. Nav noslēpums, ka Ķīnas neitralizēšanai angloamerikāņu pasaule nolēmusi veidot jaunu bloku AUKUS, kur ietilptu visas Britu sadraudzības valstis un, iespējams, Japāna.
Lasīt visu...

21

Jana Brēmera 1. vēstule pigmejiem

FotoBezgalīgi var vērot uguni, mākoņus, pa upi peldošus liberāļu līķus un aktīvo idiotu rosību, mēģinot vadīt Latvijas valsti. Acīmredzami, ka šī vadīšana ir pilnīgi ačgārna un nekādus rezultātus nedod. Un tas ir saprotams, jo valsts stūre ir nodevēju, nejēgu, ārzemju aģentu un politisku pigmeju rokās. Savukārt propagandas nomāktie ierindas pigmeji, kas izglītības dēļ nespēj saprast visa notiekošā jēgu, ir cietēji, jo tiek maldināti, izdilst un iet mazumā.
Lasīt visu...

3

Vēsturnieku komisiju es nolikvidēju, bet tagad nāk prezidenta vēlēšanas – varētu vietā uzcirst veselu institūtu

FotoDāmas un kungi! Godātie skolotāji! Es tiešām priecājos par šo vēstures skolotāju konferenci. Tas, manuprāt, Latvijas valstij ir ļoti būtisks temats.
Lasīt visu...

21

Īsumā par “visu ģimeņu” absurdu

FotoValstī, kurā pietiek pavisam reālu un steidzami risināmu problēmu, ir mēģinājumi pacelt dažu jautājumu aktualitāti ar iespējami lielāku troksni. T.s. “partnerattiecību”, “visu ģimeņu” (vienalga, kā tagad sauc mēģinājumus panākt viendzimuma laulību atzīšanu) tēma nav tā, kurai es gribētu veltīt sevišķi daudz uzmanības. Bet troksnis ir liels, un tāpēc ir vērts atkārtot dažas lietas, kas ir aksiomas.
Lasīt visu...

21

Medikamentu pieejamības atslēga – vietējie ražotāji

FotoNav noslēpums, ka nu jau vairākus mēnešus akūti trūkst zāļu gan aptieku plauktos, gan slimnīcās. Kāpēc tā? Lai gan Latvijas farmācijas nozarei ir daudz, ko piedāvāt – izcila zinātniskā bāze, vērtīgas tradīcijas, patiešām kvalitatīvi un konkurētspējīgi produkti, tomēr 95% zāļu tirgus veido importa produkti.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Mēs salauzām izglītības mugurkaulu un nogrāvām izglītības pamatus

Atgriežos pie šīs bildes, jo tai ir lielāka jēga, nekā šķiet ar pirmo acu uzmetienu. Pusgadu pastrādājot skolā,...

Foto

Izdevusies valsts

1. Es šodien, 2023.gada 18.janvārī saņēmu kārtējo Latvijas Republikas tiesas spriedumu ar tūkstošu eiro sodiem par “distancēšanos neievērošanu” pirms vairāk nekā diviem gadiem. Ar...

Foto

Mammu, es gribu, mammu, es gribu, es gribu, gribu, gribu, gribu, gribu!

Jaunā Rīgas teātra (JRT) Lāčplēša ielas mājas remonts turpinās jau 5 gadus un ir...

Foto

Vai, izmetot no mācību satura vēsturi, neesam rīkojušies līdzīgi kā traks cilvēks, kas stāda ķiršu mīkstumus?

Sākot pārdomas par vēsturnieku tikšanos ar valsts prezidentu (13.01.23.) ienāca...

Foto

Kādu nacionālismu mums vajag?

Ir laiki, kuros notiek viss, kas sakrājies desmitgadēs. Kopš Krievijas pilna apmēra uzbrukuma Ukrainai ir sācies tieši šāds laiks. Prasība pēc atbrīvošanās...

Foto

Kariņš saistībā ar plūdiem Jēkabpils novadā kārtējo reizi demonstrē nespēju uzņemties krīzes vadību

Ministru prezidents Krišjānis Kariņš saistībā ar plūdiem Jēkabpils novadā kārtējo reizi demonstrē nespēju...

Foto

Kā Ašeradens restartēs VID?

Finanšu ministra postenis pārsvarā pienākas premjera partijai. Bez valsts budžeta vadības finanšu ministra pārziņā ir arī valsts asinsrite – nodokļu maksātāju veiktie...

Foto

Iestājamies pret Andas Nulles reputācijas graušanu un profesionālās darbības ierobežošanu

Latvijas Ārstu biedrība (LĀB) atkārtoti vērsusies pie valsts prezidenta, ministru prezidenta un veselības ministres par atsauktās...

Foto

Stigmatizētājus – pie atbildības!

Pagājušā gada 15. decembrī 14.Saeima noraidīja likumprojektu “Civilās savienības likums”, kam bija jākalpo par tiesisko pamatu visu ģimeņu tiesiskās aizsardzības nodrošināšanai, lai...

Foto

Bīstamās garšas – veipošanas spožums un posts!

Kopš elektronisko cigarešu izgudrošanas veipošana ir kļuvusi par vienu no pasaulē populārākiem nikotīna uzņemšanas veidiem. Sākotnēji radītas kā viens...

Foto

Kremlini un globālisti vienojas latviešu valodas noniecināšanā

Jautājums par latviešu valodas lomu un vietu Latvijas valstī nepazūd no dienaskārtības jau kopš neatkarības atjaunošanas pirmajām dienām. Lai...

Foto

Trūkst sīko vagariņu

“Nekonkurētspējīga piedāvātā atalgojuma dēļ Ārlietu ministrija saskaras ar darbinieku trūkumu, taču šī problēma ir arī citās valsts pārvaldes iestādēs,” publiski vaimanā ārlietu ministrs...

Foto

Ja vairākums grib tā dzīvot, tad lai arī tā dzīvo

Mani domubiedri. Ļaudis, kuri domā līdzīgi man. Ļaudis, kuri redz nolaisto valsti, nolaisto izglītību, nolaisto visu,...

Foto

Vai īstais brīdis skatīt tarifu pieteikumu?

14. decembra LTV raidījumā Kas notiek Latvijā piedalījās Augstsprieguma tīkla (AST) un Sadales tīkla (ST) vadība, ekonomikas un topošais finanšu ministrs, vairāki eksperti. Vispirms atgādināšu, ka 2000.gadā...

Foto

Marksisms vienmēr centies balstīties tieši uz šīm starpslāņu aprindām

Pēc tam, kad Saeimas Juridiskā komisija 6. decembrī nolēma apturēt darbu pie Civilās savienības likuma, bet Saeima...