Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Farmācijas un veselības aprūpes uzņēmumu „astoņkājis”, kura zināmākā sastāvdaļa ir AS Repharm un tā pārstāvji Vadims Telica un Andrejs Leibovičs (attēlā), ne tikai jau kopš 2019. gada slēpti kontrolē vai cenšas kontrolēt būtisku mantinieču strīdu plosītā uzņēmuma Olainfarm akciju daļu, bet arī mēģina apkrāpt uzņēmuma mazos akcionārus un slēpt savu reālo ietekmi tajā, - tas nepārprotami izriet no šonedēļ notikušās „karojošo” pušu diskusijas portālā Delfi.

„Es domāju, ka šī te cilvēku grupa, kas ir Repharm patiesā labuma guvēji, es domāju, ka viņi apkrāpj šobrīd Olainfarm mazākuma akcionārus. Visus mazākuma akcionārus. Jo, faktiski, ja mēs paskatāmies uz piedāvāto padomes sastāvu, kur ir trīs, četri, pieci Repharmas grupas pārstāvji, šķiet, ka tiek veidots nelikumīgs kartelis. Kurš to veido? Mantinieces vai tie, kuri jau domā, ka viņiem jau pieder viņu akcijas?” – ar šādu paziņojumu klajā nāca Olainfarm mazākumakcionāru pārstāvis, uzņēmuma revīzijas komitejas priekšsēdētājs Agris Auce.

Kā skaidroja A. Auce, viņam kā mazākumakcionāru pārstāvim bijis ļoti svarīgs pašlaik ar Latvijas tiesībsargāšanas iestāžu palīdzību no uzņēmuma iespējamās iegādes atstumto Čehijas investoru izteiktais nodoms iespējami ātrāk izteikt obligāto akciju atpirkumu, kas šādā gadījumā – uzņēmuma pircējiem iegūstot būtisku līdzdalību - ir jāizsaka. Taču tieši to kategoriski nevēloties veikt Repharm grupa, cenšoties noslēpt faktisko kontroli pār uzņēmumu.

„Ja viss notiks tā, kā ir plānots, tad obligātais atpirkums saskaņā ar Latvijas likumiem, viņam būtu jābūt aptuveni 9,2 eiro par akciju. Tas ir pēc uzņēmuma vērtības, kas ir uz pēdējo gadu pārskata brīdi. Tas ir tas, ko Repharm grupa tik ļoti, visiem spēkiem... nu, varbūt nevar teikt Repharm grupa, personas, par kurām mums ir cieša pārliecība, ka viņi pārstāv šo Repharm grupu, cīnās, lai nebūtu šāds atpirkums,” skaidroja A. Auce.

Savukārt līdzšinējais uzņēmuma padomes loceklis Kārlis Krastiņš, kurš tagad esot zaudējis Olainfarm slēpti kontrolējošo Repharm pārstāvju uzticību, nāca klajā ar vēl skaidrāku paziņojumu, - šīs personas „grib apmānīt 1700 akcionārus, grib apmānīt Konkurences padomi, grib kropļot konkurenci”.

Saskaņā ar K. Krastiņa stāstīto 2019. gada 30. maijā Nika Saveļjeva – viena no mirušā Olainfarm saimnieka Valērija Maligina meitām un mantiniecēm – parakstījusi kopumā astoņas pilnvaras Repharm pārstāvim A. Leibovičam, kurš kopš tā laik faktiski ieguvis slēptu kontroli pār viņai pienākošamies akciju daļu.

„Viena no būtiskākajām pilnvarām, tātad pilnvara izsniegta Andrejam Leibovičam visu darīt – pārstāvēt, pārdot, saņemt dividendes, naudas līdzekļus, reorganizēt, bet būtiskākais punkts tajā pilnvarā ir 12., kurā ir rakstīts, ka pēc 2023.gada, pārdodot akcijas pēc septembra šajā gadā par cenu, kas ir virs 18,68 miljoniem eiro, visi augļi, visa summa, kas ir virs šiem 18,64 miljoniem, pienākas Andrejam Leibovičam par viņa nenovērtējamo pilnvarnieka darbu.

Nākamā pilnvara ir kompānijai PA Trust, kurā šī pati summa figurē, kurā, cik es esmu pētījis, galvenais patiesā labuma guvējs ir Andrejs Leibovičš, atsauce uz aizdevuma līgumu par tieši šādu pašu summu. Kas izriet. Faktiski Nika Saveļjeva jau Andrejam Ļeibovičam principā ir pārdevusi...” skaidroja K. Krastiņš.

Repharm iecerēto blēdību A. Auce aprakstīja šādi: „Es pateikšu, kur ir blēdība. Blēdība ir pret visiem pārējiem mazākuma akcionāriem. Pēc likuma, pārņemot būtisku kontroli, Leibovičam bija jāiznāk priekšā un jāpasaka publiski: es esmu Olainfarm akcionārs, man ir vairāk kā 5%. Finanšu instrumentu tirgus likumā ir punkts, kas nosaka, ka iegūstot būtisku kontroli, tas ir publiski jāpaziņo, lai pārējie investori, to zinot, varētu attiecīgi rīkoties.”

Pašlaik cerība esot uz Finanšu un kapitāla tirgus komisijas rīcību. „Es patiešām ceru, ka Finanšu kapitāla tirgus komisijas pārstāvji vēro šo raidījumu, jo, kā jau arī Agris ir atsaucies uz Latvijas un Eiropas likumiem, kontroli var realizēt, ne tikai iegūstot īpašuma tiesības. Kontroli iegūst, ja tev universālpilnvaras rezultātā iedod visas balsošanas tiesības, citu līgumu rezultātā iegūsti kontroles tiesības,” situāciju raksturoja K. Krastiņš.

Ja nekas nemainīsies, tad gaidāms, ka 17. jūnijā paredzētajā uzņēmuma akcionāru sapulcē Repharm slēptā kontrole kļūs acīmredzama, Olainfarm padomē ievēlot V. Telicu un A. Leiboviču.

Ziņas par N. Saveļjevas parakstītām pilnvarām izskanēja jau pirms dažām dienām, kad atklājās, ka viņa pilnvarojusi Repharm patieso labuma guvēju A. Leiboviču pārvaldīt visas Saveļjevai piederošās Olainfarm un Olainfarm lielākā akcionāra - SIA Olmafarm kapitāldaļas.

N. Saveļjeva pilnvarojusi A. Leiboviču viņas vārdā veikt visas nepieciešamās darbības Komercķīlu reģistrā, lai nodibinātu komercķīlu uz viņai piederošajām Olmafarm kapitāldaļām. Tas nepieciešams, lai, nepārsniedzot komercķīlas maksimālo summu - 18,68 miljonus eiro, nodrošinātu N. Saveļjevas saistības par aizdevuma atmaksu A. Leibovičam.

Ar pilnvaru par Olainfarm kapitāldaļu pārvaldīšanu N. Saveļjeva ir pilnvarojusi A. Leiboviču piedalīties Olainfarm akcionāru sapulcēs ar visām akcionāra tiesībām, tostarp ar lēmumiem par Olainfarm gada pārskatu, peļņas izlietošanu, padomes locekļu, revidentu, kontrolieru un likvidatoru ievēlēšanu un atcelšanu, prasības celšanu pret padomes un valdes locekļiem un revidentu, vai par atteikšanos no prasības pret viņiem.

N. Saveļjeva arī pilnvarojusi A. Leiboviču lemt par Olainfarm statūtu izmaiņām, pamatkapitāla palielināšanu vai samazināšanu, uzņēmumu vērtspapīru emisiju un konversiju, par Olainfarm darbības izbeigšanu vai turpināšanu, apturēšanu vai atjaunošanu un citiem jautājumiem. A. Leibovičam ir arī tiesības N. Saveļjevas vārdā saņemt no Olainfarm naudas līdzekļus, peļņu, dividendes un citus augļus.

Visbeidzot, A. Leibovičam ir dotas arī tiesības noslēgt, labot un izbeigt akcionāru līgumus starp Olainfarm akcionāriem un parakstīt jebkurus citus dokumentus, kas saistīti ar akcionāru līgumiem starp Olainfarm akcionāriem.

Novērtē šo rakstu:

28
3

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Šprotes nepieņems cūku labturības prasības

FotoJa kādam ir klusas aizdomas, ka mēs te sēdēsim un gaidīsim vēl vienu okupāciju – jums ir jālasa tālāk. Ja kāds domā, ka virsrakstā pieminētais dzīvnieks ir nacionālā naida kurināšana – lasiet, lasiet… Starp citu, likums par cūku labturības prasībām ik pa laikam tiek pilnveidots. Meklējiet rakstos. Kas attiecas uz šprotēm – tās ar cūkām kopā neiet ne pēc dzīvesveida, ne pēc garšas. Un jūs labi saprotat, ko šo rindu autors ar to ir domājis.
Lasīt visu...

6

Ja reiz prezidents dod „mājienu ar mietu”, tad mēs, protams, atvainosimies

FotoLsm.lv 24.februārī Ukrainas kara gadadienā savā komiksu sadaļā publicēja autores Gundegas Evelones "Cūku komiksu" ar nosaukumu "Ukrainai ir jāuzvar". Šie komiksi ir zīmējumi par aktuālo Latvijā un pasaulē. Komiksam ir sava "cūku" izcelsmes leģenda, kas atrodama pie katra jaunākā komiksa. Faktiski cūka komiksā var būt ikviens no mums. 
Lasīt visu...

21

Izglītības reforma kā valsts pārvaldes vājuma spoguļattēls

FotoProblēmas VAS “Pasažieru vilciens” darbībā un neauglīgās diskusijas par skolu reformu kārtējo reizi apliecina valsts izpildu varas ieslīgšanu pamatīgā attīstības krīzē, taču šis fakts netiek īsti pat atzīts. Līdz ar to iztrūkst kritiskas analīzes.
Lasīt visu...

21

Vai birokrāts - mūsu kungs?

FotoDomājams, katram no iedzīvotājiem kādreiz ir iezibsnījusi doma, kāpēc ir jāmaksā nodokļi? Nodokļu maksāšanas jēga būtībā ir savākt resursus tajās nozarēs, kas prasa lielus ieguldījumus. Ne velti nodokļus vispirms sāka maksāt tur, kur bija lieli apūdeņošanas darbi. Piemēram, izveidoja dambi, lai palu laikos neapplūstu lauksaimniecības zemes.
Lasīt visu...

21

Nepieciešamais ļaunums – 2. daļa: derīgie idioti un jātnieki bez galvas

FotoĻenins aktīvākos fanus partijas iekšējās sarunās nekautrējoties mēdza saukt par noderīgajiem idiotiem - poļeznije idioti
Lasīt visu...

21

Karš kibertelpā

FotoKrievijas Ārējās izlūkošanas dienests (SVR) ir izmantojis ievainojamību, kas tika atklāta 2023. gada sākumā populārā Čehijas programmatūras giganta “JetBrains” produktā.
Lasīt visu...

21

Gauss – kas viņš ir? Vairāk Ostaps Benders vai Maikls O’Līrijs?

FotoPatiesības mirklis par airBaltic spējām segt obligāciju saistības arvien tuvāk. Attiecīgi arī Gausa retorika arvien nepārliecinošāka un sabiedrības uzmanība saasinātāka.
Lasīt visu...

21

Ak, eglīte...

FotoPēdējās darbdienās pirms Ziemassvētkiem netālu no manām mājām parādījās trīs hektāru kailcirte egļu mežā vietā, kur to galīgi nebiju gaidījis. Līdz likumā noteiktajam galvenās cirtes vecumam šim mežam bija jāaug vēl vairāk nekā 20 gadus, un, kā liecina Valsts meža dienesta dati, arī galvenās cirtes caurmērs (t.i., koku resnums), kas ļautu mežu nocirst ātrāk, vēl nebija sasniegts. Tātad skaidrs, ka šeit veikta sanitārā cirte[1] vai rekonstruktīvā cirte[2]. Tātad mežs nocirsts tāpēc, ka atzīts par bojātu vai neproduktīvu.
Lasīt visu...

12

Tramps esot atkal ko sliktu pateicis. Iespējams. Tomēr - kas notiek Latvijā?!

FotoKatrā valstī ir "stratēģiski svarīgas" jomas. Diemžēl, vērtējot savus kolēģus, ārstus un viņu absolūti toleranto attieksmi pret resertifikācijas procedūru, kas mūsu "de iure" demokrātiskajā valstī gadiem ilgi nav saprotama ne loģiski, ne tiesiski, var secināt, ka liberālās demokrātijas (vai tomēr maskēta totalitārisma) idejas ir pārņēmušas pat mūsu tautas it kā kritiski domājošo daļu.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Saeimas deputāti pamazām sāk kaut ko nojaust

Redzot grūti un ļoti dārgi risināmo problēmu apjomu Satiksmes ministrijā, deputāti beidzot nonāca pie atskārsmes, ka ir stipri nokavējuši...

Foto

Nu nevarēja jau cerēt, ka Latvija nesaķers šo „progresīvo” infekciju, bet gan jau pāries arī tā

Bet, klau, esot tādi "progresīvie". Cik lasu soctīklos, tādas sniegpārslas,...

Foto

„Vienotība” ir kā gangrēna uz kādas no ekstremitātēm, kas ir jāamputē, atdalot to no ķermeņa - tautas

Politiskā komunikācija ļoti ietekmē sabiedrības viedokļus un uztveri. Kas...

Foto

Par jaunā „Rail Baltica” dzelzceļa tilta būvniecību: naudas nav, taču būvējam!

Vismaz uzbūvēsim trīs labā krasta balstus ar laidumiem, un tad jau redzēs, varbūt pat saimniecībā...

Foto

"Latvijas pasta" nesmukumi, jeb Linkaita saimniekošanas rezultāti Satiksmes ministrijā nebeidz pārsteigt

Nule pēc virknes skandālu atkāpās "Latvijas pasta" padome. Tā tam arī vajadzēja būt, taču kurš...

Foto

Krievu latvieši, nevis Latvijas krievi: latvietībai jākļūst par lipīgu, pievilcīgu zīmolu

Raksta beigās piedāvāšu neizmantot "Latvijas krievu" vai "Latvijas ukraiņu" terminus, kad runājam par Latvijas pilsoņiem....

Foto

Viss ir lieliski, tikai neprasiet mums neko par tiem 200 miljoniem eiro, ko mums vasarā atkal vajadzēs no nodokļu maksātāju kabatas!

Apkopojot 2023.gada nozīmīgākos statistikas datus...

Foto

Dzintars izēd Kiršteinu - un kas tālāk?

Vēl tikai slinkais nav uzrakstījis par Aleksandra Kiršteina izlingošanu no pašpasludinātās nacionālās apvienības (NA). Iespraudīšu arī savus ķešā aizķērušos...

Foto

Kāpēc LTV nespēj un nevēlas raidījumus organizēt efektīvi un operatīvi?

Latvijas televīzija aktīvi jau vairākas dienas reklamē 6.februāra raidījumu ar konkrēta "viesa" piedalīšanos. Viņš nav izcils zinātnieks,...

Foto

"Pasažieru vilciena" valde atrod "pārmijniekus"

Izcils „ViVi” valdes paziņojums! Tikai vienā teikumā ir izdevies pierādīt visu savu nekompetenci. AS "Pasažieru vilciens" jaunajai padomei laikam vairs nebūtu...

Foto

Briškena politiskās bezatbildības un profesionālās nespējas dēļ ir apdraudēta turpmākā Latvijas reģionu ekonomiskā attīstība

Nacionālā apvienība (NA) rosina izteikt neuzticību satiksmes ministram Kasparam Briškenam (Progresīvie), to...

Foto

Re, cik smuki es varu izteikties arī par skolu slēgšanu (bet tās vienalga tiks slēgtas)

Skola ir kas vairāk par ēku pagasta vai pilsētas vidū. Diskusijām...

Foto

Ja iedzīvotājiem jāgatavo sava 72 stundu soma, tad sabiedrība grib redzēt, kā savu “somu” kārto valsts

72 stundu soma un klausies radio! Mani šis nemierina. Ne...

Foto

Gulags pie apvāršņa

Krievijas Valsts domes valdošās frakcijas “Vienotā Krievija” deputāts ar ģenerāļa uzplečiem Andrejs Guruļovs neslēpj, ka jāatjauno gulaga tipa nometnes, lai tie, kas iekšzemē...

Foto

Skola, kurai paveicās

Varbūt zinošie apzinās, ka tuvojas kas neizbēgams, un tāpēc, laikus atkāpjoties, tiek "dedzināti tilti", vien žēl, ka šīs ugunis mums tiek pasniegtas kā nepieciešamība mūsu tumsonības...

Foto

Pilnmēness mistērijas

To, ka Mēnesim ir ietekme uz planētas Zemes dzīvi un arī cilvēku psihi, mūsu senči tika pamanījuši jau sen. Latvijā dzīvojošiem ir it sevišķi...

Foto

Svarīgi nekļūt atkarīgiem no svešas žēlastības!

Ir kāds vēsturisks janvāra datums, kuru parasti aizēno gan barikāžu laiks, gan, mazliet mazāk, arī 13.janvāra nemieri. Gan nesenie, gan...

Foto

Par atbildību pašreizējā haosa un nebūšanu sakarā pasažieru vilcienu satiksmē

Tā kā 15 gadus nostrādāju VAS "Latvijas dzelzceļš" atbildīgā amatā, tad man ir gana daudz pieredzes...

Foto

Krišjānis Kariņš kļūst par apkaunojumu Latvijas politikai un arī savai partijai

Saeimas deputātu grupas vizīte Ķīnā un Krievijas graudu tranzīts caur Latviju pēdējās nedēļās ir politiskās...

Foto

Atkal

Atkal zobens pacēlies pār dažām skolām, šoreiz Kurzemes pusē. Aizķēra, jo vienā no tām savlaik esmu strādājusi. Laikam vēršot ciet. Nē, vēl jau nekas neesot...

Foto

Īss komentārs par uzņēmēja Guntara Vītola izteikto viedokli “airBaltic” un tā nulles vērtības sakarā

Viss ir pareizi, un žetons Guntaram par drosmi, tikai jebkuram cilvēkam, kuram...

Foto

Kas mums pieder?

Valsts esot mēs, mēs esot bagāti - mums pieder meži, vien koku cenas mums ir augstākas kā Norvēģijā un Zviedrijā, mums pieder spēkstacijas,...

Foto

Vienu "sabiedrisko" mediju mums būs daudz vienkāršāk kontrolēt un komandēt nekā divus!

Ceturtdien Saeimā galīgajā lasījumā gandrīz vienprātīgi atbalstīja Latvijas Radio un Latvijas Televīzijas apvienošanu no...

Foto

Tā kā KNAB Straume ir piebarots, Kariņš bez bažām var par nodokļu maksātāju naudu doties priekšvēlēšanu braucienā uz Valmieru

2024. gada 17. janvārī ārlietu ministrs Krišjānis Kariņš dosies reģionālajā...