Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Farmācijas un veselības aprūpes uzņēmumu „astoņkājis”, kura zināmākā sastāvdaļa ir AS Repharm un tā pārstāvji Vadims Telica un Andrejs Leibovičs (attēlā), ne tikai jau kopš 2019. gada slēpti kontrolē vai cenšas kontrolēt būtisku mantinieču strīdu plosītā uzņēmuma Olainfarm akciju daļu, bet arī mēģina apkrāpt uzņēmuma mazos akcionārus un slēpt savu reālo ietekmi tajā, - tas nepārprotami izriet no šonedēļ notikušās „karojošo” pušu diskusijas portālā Delfi.

„Es domāju, ka šī te cilvēku grupa, kas ir Repharm patiesā labuma guvēji, es domāju, ka viņi apkrāpj šobrīd Olainfarm mazākuma akcionārus. Visus mazākuma akcionārus. Jo, faktiski, ja mēs paskatāmies uz piedāvāto padomes sastāvu, kur ir trīs, četri, pieci Repharmas grupas pārstāvji, šķiet, ka tiek veidots nelikumīgs kartelis. Kurš to veido? Mantinieces vai tie, kuri jau domā, ka viņiem jau pieder viņu akcijas?” – ar šādu paziņojumu klajā nāca Olainfarm mazākumakcionāru pārstāvis, uzņēmuma revīzijas komitejas priekšsēdētājs Agris Auce.

Kā skaidroja A. Auce, viņam kā mazākumakcionāru pārstāvim bijis ļoti svarīgs pašlaik ar Latvijas tiesībsargāšanas iestāžu palīdzību no uzņēmuma iespējamās iegādes atstumto Čehijas investoru izteiktais nodoms iespējami ātrāk izteikt obligāto akciju atpirkumu, kas šādā gadījumā – uzņēmuma pircējiem iegūstot būtisku līdzdalību - ir jāizsaka. Taču tieši to kategoriski nevēloties veikt Repharm grupa, cenšoties noslēpt faktisko kontroli pār uzņēmumu.

„Ja viss notiks tā, kā ir plānots, tad obligātais atpirkums saskaņā ar Latvijas likumiem, viņam būtu jābūt aptuveni 9,2 eiro par akciju. Tas ir pēc uzņēmuma vērtības, kas ir uz pēdējo gadu pārskata brīdi. Tas ir tas, ko Repharm grupa tik ļoti, visiem spēkiem... nu, varbūt nevar teikt Repharm grupa, personas, par kurām mums ir cieša pārliecība, ka viņi pārstāv šo Repharm grupu, cīnās, lai nebūtu šāds atpirkums,” skaidroja A. Auce.

Savukārt līdzšinējais uzņēmuma padomes loceklis Kārlis Krastiņš, kurš tagad esot zaudējis Olainfarm slēpti kontrolējošo Repharm pārstāvju uzticību, nāca klajā ar vēl skaidrāku paziņojumu, - šīs personas „grib apmānīt 1700 akcionārus, grib apmānīt Konkurences padomi, grib kropļot konkurenci”.

Saskaņā ar K. Krastiņa stāstīto 2019. gada 30. maijā Nika Saveļjeva – viena no mirušā Olainfarm saimnieka Valērija Maligina meitām un mantiniecēm – parakstījusi kopumā astoņas pilnvaras Repharm pārstāvim A. Leibovičam, kurš kopš tā laik faktiski ieguvis slēptu kontroli pār viņai pienākošamies akciju daļu.

„Viena no būtiskākajām pilnvarām, tātad pilnvara izsniegta Andrejam Leibovičam visu darīt – pārstāvēt, pārdot, saņemt dividendes, naudas līdzekļus, reorganizēt, bet būtiskākais punkts tajā pilnvarā ir 12., kurā ir rakstīts, ka pēc 2023.gada, pārdodot akcijas pēc septembra šajā gadā par cenu, kas ir virs 18,68 miljoniem eiro, visi augļi, visa summa, kas ir virs šiem 18,64 miljoniem, pienākas Andrejam Leibovičam par viņa nenovērtējamo pilnvarnieka darbu.

Nākamā pilnvara ir kompānijai PA Trust, kurā šī pati summa figurē, kurā, cik es esmu pētījis, galvenais patiesā labuma guvējs ir Andrejs Leibovičš, atsauce uz aizdevuma līgumu par tieši šādu pašu summu. Kas izriet. Faktiski Nika Saveļjeva jau Andrejam Ļeibovičam principā ir pārdevusi...” skaidroja K. Krastiņš.

Repharm iecerēto blēdību A. Auce aprakstīja šādi: „Es pateikšu, kur ir blēdība. Blēdība ir pret visiem pārējiem mazākuma akcionāriem. Pēc likuma, pārņemot būtisku kontroli, Leibovičam bija jāiznāk priekšā un jāpasaka publiski: es esmu Olainfarm akcionārs, man ir vairāk kā 5%. Finanšu instrumentu tirgus likumā ir punkts, kas nosaka, ka iegūstot būtisku kontroli, tas ir publiski jāpaziņo, lai pārējie investori, to zinot, varētu attiecīgi rīkoties.”

Pašlaik cerība esot uz Finanšu un kapitāla tirgus komisijas rīcību. „Es patiešām ceru, ka Finanšu kapitāla tirgus komisijas pārstāvji vēro šo raidījumu, jo, kā jau arī Agris ir atsaucies uz Latvijas un Eiropas likumiem, kontroli var realizēt, ne tikai iegūstot īpašuma tiesības. Kontroli iegūst, ja tev universālpilnvaras rezultātā iedod visas balsošanas tiesības, citu līgumu rezultātā iegūsti kontroles tiesības,” situāciju raksturoja K. Krastiņš.

Ja nekas nemainīsies, tad gaidāms, ka 17. jūnijā paredzētajā uzņēmuma akcionāru sapulcē Repharm slēptā kontrole kļūs acīmredzama, Olainfarm padomē ievēlot V. Telicu un A. Leiboviču.

Ziņas par N. Saveļjevas parakstītām pilnvarām izskanēja jau pirms dažām dienām, kad atklājās, ka viņa pilnvarojusi Repharm patieso labuma guvēju A. Leiboviču pārvaldīt visas Saveļjevai piederošās Olainfarm un Olainfarm lielākā akcionāra - SIA Olmafarm kapitāldaļas.

N. Saveļjeva pilnvarojusi A. Leiboviču viņas vārdā veikt visas nepieciešamās darbības Komercķīlu reģistrā, lai nodibinātu komercķīlu uz viņai piederošajām Olmafarm kapitāldaļām. Tas nepieciešams, lai, nepārsniedzot komercķīlas maksimālo summu - 18,68 miljonus eiro, nodrošinātu N. Saveļjevas saistības par aizdevuma atmaksu A. Leibovičam.

Ar pilnvaru par Olainfarm kapitāldaļu pārvaldīšanu N. Saveļjeva ir pilnvarojusi A. Leiboviču piedalīties Olainfarm akcionāru sapulcēs ar visām akcionāra tiesībām, tostarp ar lēmumiem par Olainfarm gada pārskatu, peļņas izlietošanu, padomes locekļu, revidentu, kontrolieru un likvidatoru ievēlēšanu un atcelšanu, prasības celšanu pret padomes un valdes locekļiem un revidentu, vai par atteikšanos no prasības pret viņiem.

N. Saveļjeva arī pilnvarojusi A. Leiboviču lemt par Olainfarm statūtu izmaiņām, pamatkapitāla palielināšanu vai samazināšanu, uzņēmumu vērtspapīru emisiju un konversiju, par Olainfarm darbības izbeigšanu vai turpināšanu, apturēšanu vai atjaunošanu un citiem jautājumiem. A. Leibovičam ir arī tiesības N. Saveļjevas vārdā saņemt no Olainfarm naudas līdzekļus, peļņu, dividendes un citus augļus.

Visbeidzot, A. Leibovičam ir dotas arī tiesības noslēgt, labot un izbeigt akcionāru līgumus starp Olainfarm akcionāriem un parakstīt jebkurus citus dokumentus, kas saistīti ar akcionāru līgumiem starp Olainfarm akcionāriem.

Novērtē šo rakstu:

28
3

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Valsts sabiedrisko attiecību mazspēja un katastrofa

FotoSakarā ar zemiem Latvijas vakcinācijas skaitļiem un attiecīgu risku, ka atkal būs ierobežojumi un ka mācības atkal notiks attālināti uc, atļaušos izteikt arī savas neprofesionālas pārdomas.
Lasīt visu...

10

Savāds laiks

FotoNo aizmirstības putekļiem mediju starmešos atkal parādījies tas pats vīrs, kurš reiz solījās visus oligarhus apkarot un Latvijā taisnību atjaunot.
Lasīt visu...

21

Vainīguma prezumpcija jāatceļ, citādi – kapitālais remonts beidzies, bet ēka nav apdzīvojama

FotoNeviena persona netiek uzskatīta par vainīgu, kamēr tās vaina noziedzīga nodarījuma izdarīšanā netiek konstatēta likumā noteiktajā kārtībā. Nevienam nav jāpierāda savs nevainīgums. Šie ir jebkuras demokrātiskas, tiesiskas valsts pamatprincipi. Nevainīguma prezumpcija ir nostiprināta arī Latvijas likumdošanā. Izņemot vienu virzienu – banku sektoru.
Lasīt visu...

6

Ultimāts valsts prezidentam Egilam Levitam

FotoMēs ierosināsim valsts prezidenta Egila Levita pirmstermiņa atbrīvošanu no amata, ja mūsu prasības netiks izpildītas divu nedēļu laikā, Jums tiks atņemta prezidenta pensija, dzīvoklis un mašīna. Latvijas Republikā nevar būt prezidents, kas neievēro Satversmi un Tautas gribu. Tādēļ tiks ierosināts Likums par prezidenta pirmstermiņa atbrīvošanu no amata, liedzot Jums visas privilēģijas.
Lasīt visu...

21

Daudz ko var paveikt īsā laikā, tikai – bez viņiem

FotoJa esošais ministrs un valdība nezina, kā, un nemāk panākt 60 - 70 procentu vakcinēto skaitu, lai paiet malā. Garantējot brīvprātīgu pieeju vakcinācijas procesam, noņemot totāli neveiksmīgo „vakcinācijas ministru” un izvirzot vakcināciju par līdzekli, nevis mērķi, šis skaitlis ir reāli panākams īsā laikā, jo vakcīnu ir pietiekami.
Lasīt visu...

15

Es esmu vienīgā īstā opozīcija, nevis kaut kāds tur Šlesers!

FotoSvētdien veltīju nedaudz laika un papētīju publisko informāciju par Aināra Šlesera organizēto pasākumu pie Rīgas pils nākamo sestdien. Galu galā Šlesers aicināja man tam pievienoties. Secinājumi šādi.
Lasīt visu...

12

Ticiet ekspertiem, un viss būs tikpat labi kā līdz šim

FotoCovid-19 vakcīnas trešās devas ievadīšana ir aktuāls jautājums ne tikai Latvijā, bet arī citur pasaulē. Lēmumi par šī procesa uzsākšanu nereti vairāk tiek argumentēti ar lokāliem pieņēmumiem, nevis zinātniski pamatotiem faktiem. 
Lasīt visu...

21

Nē cūku un vistu slepkavošanai vēdera baudai!

FotoKatru gadu Latvijā tiek noslepkavoti 700 tūkstoši cūku un vairāk nekā 21 miljons vistu, lai piepildītu iedzīvotāju kāri apmierināt savu garšas kārpiņu prasības un piepildīt vēderu.
Lasīt visu...

12

Tagad Latvijas Ārstu biedrība paudīs tikai „pareizo” viedokli: ja nomirst saskaņā ar Covid-19 vadlīnijām, tad OK

FotoDomas kavējas pie Latvijas Ārstu biedrības prezidentes ārstes Ilzes Aizsilnieces atklātās vēstules, precīzāk, pretreakcijas no jaunizveidotās darba grupas, kura norobežojas no vēstulē paustās patiesības.
Lasīt visu...

21

VID atņem cilvēku sociālās iemaksas, lai segtu svešu uzņēmumu parādus

FotoValsts ieņēmumu dienests (VID) ir vērsies pret visiem SIA Tokyo City darbiniekiem, kopumā atņemot viņiem sociālās iemaksas 130 000 eiro apmērā, lai tādejādi kompensētu trešo pušu uzņēmumu nodokļu parādus.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Hermanis Rāzens, Putņa sāga

Kas nav ar mums, tas ir pret mums, tas Putnis ir viens pārpratums, viņš visur saskata tik slikto, un tāpēc valdei sāka likties, ka partijā viņš...

Foto

Reālajā dzīvē, kuru, iespējams, no Rīgas pils logiem grūtāk saskatīt, problēmas ir gluži citas

Rudens sesiju atklājot, valsts prezidents Egils Levits informēja Saeimu, ka ar Latvijas...

Foto

Mazais Gobzems gāž lielo vezumu

Uzreiz jāpiebilst, ka autors nav skandalozā deputāta Alda Gobzema cienītājs. Skaļo dīvainīti var uzlūkot ar žēlumu un līdzjūtību. Taču jāatzīst, ka...

Foto

Pateicamies par uzticēšanos valsts prezidenta institūcijai, bet ko tad mēs, mēs jau neko

Cienījamā Rozenbergas kundze! Valsts prezidenta kancelejā 2021. gada 19. jūlijā saņemts valsts prezidentam...

Foto

Vadoņu konstruēšana

Divi pašieceltie un, jāatzīst, daudzu atbalstītie varoņi Latvijā jau ir, jo Saeimas vēlēšanu kampaņa jau ņipri sākusies. Līdz vēlēšanām gan vēl gads ar mazu...

Foto

Neaizmirstam cilvēcību viens pret otru

Īsi un kodolīgi par to, kur slēpjas problēma un kā to risināt. Neaizmirstam cilvēcību viens pret otru - cilvēki ilgstoši ir...

Foto

Ar īpašu minoritāšu politiku uzkrāsim antivielas pret nacionālismu!

“Cilvēkiem jābūt mūsu politikas pašā centrā. Tāpēc es vēlos, lai visi eiropieši aktīvi piedalītos konferencē par Eiropas nākotni...

Foto

Protestētāji neslimo ar kroņa vīrusu

Šobrīd visā pasaulē globālo kungu vietējie pakalpiņi baida ļaudis, ka protesta saietu dēļ pieaugs saslimstība ar koronavīrusu. Taču nekas tamlīdzīgs nenotiek....

Foto

Kā mēs visi vēlamies dzīvot pēc tam, kad šis viss būs beidzies

Pēdējo nedēļu laikā ļoti maz esmu apmeklējis vietējo plašsaziņas mediju kanālus. Tas tāpēc, ka...

Foto

Izziņa kā garīga vērtība

Pirms aptuveni divarpus gadsimtiem vairāki raksti sākās ar paskaidrojumu, kam tie paredzēti – skolniekiem vai skolotājiem. Skolnieku vajadzībām bija jāraksta viegli saprotami...

Foto

Gobzems Latvijā vislabāk slauka dibenu un visu, ko vien spējam iedomāties

"Žurku skrējiens" pēc varas šoreiz sācies agrāk nekā parasti. Draņķīgākie politiķi steidz manipulēt ar masu...

Foto

Vai Kariņa valdību varētu izmest kā mīkstās rotaļlietas?

„Un ko ar tām (mīkstajām mantiņām – E.V.) vajadzēja darīt? Kariņam nest uz mājām un sasēdināt uz viesistabas...