Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Pagājusī nedēļa uzjundīja lēveni vecu atmiņu. Kā gadījumā ar stagnācijas laiku grāmatvedi, kurš bija ieradies darbā neskūts un negludinātām biksēm. Padomija gatavojas partkongresam: ieslēdz TV – tur Ļeoņidiļjičs, pārslēdz otru programmu – tur atkal Ļeoņidiļjičs, ieslēdz radio, atkal tas pats visās raidstacijās. Tā nu grāmatvedim bijis bail ieslēgt gludekli.

Mums bija tieši tas pats tā sauktajā valdības veidošanas pirmajā periodā. Slēdz iekšā, ko vēlies, – visur priekšā kāds bezgala progresīvs personāžs, kuram pieglaimīgi žurnālisti jautā, cik ļoti šamais iekšēji bijis pret krievu lidmašīnu pirkšanas plānu, lai arī taisījis ģīmi, ka neiebilst, un cik ļoti progresīvi būtu pusaudžiem ļaut bez vecāku ziņas nogriezt sev šķietami traucējošas miesas daļas, un tā tālāk, un arvien progresīvāk.

Situāciju politiskās tehnikas plānā pastiprināja šķietama bezjēdzība: “progresīvie” aicina uz valdības veidošanas sarunām partijas, kuras var izveidot valdību bez šamo līdzdalības. Nu ko jūs teiktu, ja uz sarunām “Apvienoto sarakstu” un Nacionālo apvienību aicinātu es, Mārcis Bendiks no Baldones mežiem? Es arī mēdzu būt agresīvs pret sarunas biedriem, arī runāju dažādas glupības, un pēc manis arī nav nekādas vajadzības nākamajā valdībā. Bet šo acīm redzamo stulbību mūsu sabiedriskie mēdīkļi izvelk ziņu “topā”, par ko pirmajā acu uzmetienā varētu pabrīnīties.

Un pabrīnīties varētu arī par valsts prezidenta “pilnvarnieka” valdības veidošanas lietās Artura Krišjāņa atklāsmēm galdniecības lietās: cik galdam kāju būtu labāk? Nu stabilitātei, protams. Jo, viņaprāt, stabilitāti veicinātu paņemt pulciņā personāžus, kuri kādus no iespējamās valdības pamatsastāvu veidojošajiem lamājuši par naciķiem, cita starpā. Man tā analoģija ar ceturto galda kāju nešķiet tikai kliba.

Starp citu, kādēļ tieši galds? Kādēļ ne kukaiņi, teiksim – utis? Aumež progresīvi radījumi, kuriem ir trīs kāju pāri! Vai zirnekļi, kuru apbrīnojamo stabilitāti nodrošina astoņas kājas? Un nosaukt šos prokremliniskos postkomunistus par piekto riteni arī būtu kompliments, jo auto piektais ritenis mēdz noderēt kritiskā brīdī. Še vairāk derētu tautiskais “kā zaķim stopsignāls” vai pat eksotiskais “krokodilam lornete”.

Tad kādēļ šīs it kā neloģiskās Artura Krišjāņa politspazmas? Ja jums šķiet, ka kaut kas kaut kur notiek neloģiski, vaina nav loģikā. Vaina ir jūsu informētībā, kas ierobežo iespēju saprast loģiku, kas virza personāžus un caur to notikumus. Ir kādi apsvērumi, kas Artura Kariņa saspēli ar progresīvajiem krievinātājiem dara visnotaļ loģisku ar viņu publisko pašapmierināšanos ar stopsignāliem un lornetēm.

Muldēšana par koalīcijas stabilitāti, iespējams, kļūtu loģiskāka, ja mēs pašķirstītu CVK informāciju par svītrojumiem 14. Saeimas vēlēšanās. Un brīnumainā kārtā ieraudzīsim, ka svītrojumi “jaunjenotu” sarakstos ir bijuši nežēlīgāki nekā svaigi sastutētajā “Apvienotajā sarakstā” vai savu vietu dzīvē joprojām meklējošajā Nacionālajā apvienībā. Un tad sāk izskatīties, ka minimālistisko koalīciju ar 54 balsīm Saeimā apdraud nevis kāda mistiska ārēja, bet gan pilnīgi reāla iekšķīga vienotības plaisa.

Ko nu? Kuriem just līdzi? Kariņistiem? Rinkēvičistiem? Rīgas pils sinekūristiem? Vai progresīvajiem politākstiem, kuriem nāksies kaut kur iebāzt pakaļ saviem programatiskajiem murgiem visus stopsignālus un lornetes? Atvainojiet, šīs emocijas, lūgtum, bez manis. Esmu ielīdis tumsā un mitrumā, klasiskā foto procesa “slapjajā” laboratorijā, pašā Aizputes centrā. Izlīdīšu gaismā un brīnīšos.

Pārpublicēts no aprinkis.lv

Novērtē šo rakstu:

204
15

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Nosodām nevēlamu uzvedību akadēmiskā vidē, jo īpaši attiecībās starp pasniedzēju un studentu

FotoMedijos ir izskanējuši nopietni, pirmšķietami ticami, publiski apgalvojumi par LU Fizikas, matemātikas un optometrijas fakultātes (LU FMOF) pasniedzēja Dmitrija Bočarova nepieņemamām darbībām un seksuālu uzmākšanos attiecībās ar sievietēm, tai skaitā ar nepilngadīgu personu un LU studenti.
Lasīt visu...

21

Dažas pārdomas par Ex-seržanta rakstu “Karš Ukrainā. Vai tiešām strupceļš - un kam?”

FotoRietumeiropa un arvien vairāk arī Centrāleiropa lielākoties joprojām ir Amerikas protektorāts, un šīs valstis atgādina senos vasaļus, tāpēc pats tuvākais amerikāņu uzdevums ir nodrošināt, lai neviena valsts vai valstu kombinācija neiegūtu spēju izraidīt ASV no Eirāzijas vai pat būtiski samazināt tās izšķirošo šķīrējtiesas lomu.
Lasīt visu...

3

Pēc ilgas nolaidības un ākstībām mēs esam sākuši bakstīties ap bumbu patvertņu jautājumu

FotoJautājums par tuvāko drošo vietu militāra apdraudējuma gadījumā joprojām nav atbildēts kopš Krievijas iebrukuma Ukrainā 2022. gada 24. februārī. Kad varēs atbildēt uz šo vienkāršo iedzīvotāja jautājumu, kas ir paveikts līdz šim un kas vēl ir darāms? Šis būs ieskats Rīgas līdz šim paveiktajā.
Lasīt visu...

21

Belēvičs savulaik demisionēja par sīkumu, turpretim Kariņš demisiju pat neapsver

Foto“Atceros tos jocīgos laikus, kad amatpersonas atkāpās sīkumu dēļ. (..) Veselības ministrs Guntis Belēvičs atkāpās tāpēc, ka tika pieķerts ārpusrindas apkalpošanā Onkoloģijas centrā,” piektdien rakstīju savā “Dienas citātā”. Guntis Belēvičs sarunā ar “Neatkarīgo” papildināja redzējumu uz senajiem 2016. gada notikumiem, kuru morālais aspekts šodien kļūst arvien aktuālāks.
Lasīt visu...

21

Par „kapitālā remonta” blaknēm: „Airiston Helmi” un „krievu zemūdeņu bāžu Somijā” piemērs

FotoTā sauktais finanšu sistēmas kapitālais remonts joprojām raisa diskusijas kā Latvijā, tā citās valstīs, kurās tas notika, un tiek meklētas atbildes uz jautājumiem, vai reizēm cēlu mērķu vārdā nav maksāta pārāk dārga cena, bremzēta ekonomikas attīstība, upurēti veiksmīgi strādājoši uzņēmumi, vai nav cietuši cilvēki, kas neko neatļautu nedarīja. Un vai nav bijis arī tā, ka ar "kapitālā remonta" lozungu tika mēģināts sasniegt pavisam citus mērķus, kā arī norakstīt klaju amatpersonu nekompetenci?
Lasīt visu...

6

No Kariņa mācās arī viņa bijusī “labā roka”, tagad - rokas pagarinājums - premjerministre Evika Siliņa

FotoGrūti izvērtēt, vai ārlietu ministra Krišjāņa Kariņa (Jaunā vienotība – JV) “skaidrojumi” par viņa lidināšanos ar privātiem lidaparātiem ir nekaunības, augstprātības, melīguma vai prastas muļķības radīti. Varbūt tur ir viss kopā. Taču simptomātiski ir tas, ka iezīmējas plaisa starp JV līdera un valsts prezidenta pozīcijām.
Lasīt visu...

3

Bez Stambulas konvencijas Latvijas sievietēm gals klāt, ar Stambulas konvenciju Latvijas sievietes zels un plauks

FotoDiskusijās par Stambulas konvenciju (jeb Eiropas Padomes Konvencija par vardarbības pret sievietēm un vardarbības ģimenē novēršanu un apkarošanu) pazūd būtisks jautājums – kāpēc vispār ir domātas konvencijas, kāda ir to nozīme un kāpēc valstis tām pievienojas? Šajā rakstā pievērsīšos potenciālajiem ieguvumiem no konvencijas, kā arī pretestības iemesliem.
Lasīt visu...

12

Valdība ir uz savas planētas, tauta – uz citas

Foto“Biju pārliecināts, ka mūsu ceļi nekad nekrustosies. Bet, re, valsts svētki ir tas, kas tomēr vieno, kaut arī mūsu politiskie uzskati ir pilnīgi pretēji,” saldi smaidot, vienā no 18. novembra pasākumiem mani uzrunāja kāds augsts ierēdnis. Vienojošais elements gan bija tikai reālā, “taustāmā” telpa, kurā atradāmies, bet politiskajā, sociālajā telpā mūs šķīra bezdibenis. Un joprojām šķir. Tas paliek arvien dziļāks un platāks. Ne jau tikai starp mani un konkrēto ierēdni, bet starp tautu un ierēdniecisko valsts aparātu.
Lasīt visu...

21

Latvijas Televīzija palīdz aizdomās turētajiem apzināti kurināt nacionālo naidu, lai netieši mazinātu vainu slepkavībā

FotoUzskatu, ka par mana tēva Andra Ļubkas (attēlā) slepkavību aizdomās turētās personas un to tuvinieki šobrīd apzināti apmelo manu tēvu nacionālā naida kurināšanā, lai tādējādi novērstu uzmanību no patiesajiem slepkavības iemesliem. Kā arī, apzināti publiski nomelnojot manu tēvu, notiek klajš mēģinājums ietekmēt tiesībsargājošās institūcijas un pat tiesu.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Par “Maximas” traģēdiju: taisnīgs spriedums manā izpratnē būtu inženiera un būvuzņēmuma sodīšana par ēkas sabrukšanu un "Maximas" sodīšana par cilvēku bojāeju

Ar nelabu sajūtu sekoju medijos...

Foto

Vai Latvijā ir pārāk liels publiskais sektors?

ANO 1919. gadā dibinātā Starptautiskā Darba organizācija publicējusi statistiku – 2020. gadā Latvijā aptuveni 29% visu strādājošo bija nodarbināti...

Foto

Tautas pacietības mērs ir izsmelts!

Šis raksts ir pēdējais brīdinājums koloniālajiem pārvaldniekiem Latvijā! Pēdējais brīdinājums viņu pakalpiņiem valdībā un valsts struktūrās. Tautas pacietības mērs ir izsmelts!...

Foto

Nosodām “Vienotības”, “Progresīvo” un ZZS kreisi radikālo partnerību

Saistībā ar jaunās valdības kreisi liberālo kursu vērtību jautājumos, par prioritāti demogrāfiskās krīzes, ekonomiskās stagnācijas, kā arī militāra...

Foto

Aicinām parakstīties par Saeimas atlaišanu

Mēs, Nacionālā savienība “Taisnīgums”, paziņojam, ka esam pievienojušies iniciatīvai par tautas nobalsošanu, lai atlaistu 14. Saeimu....

Foto

Jau tagad „RailBaltica” trūkst sešu miljardu eiro Latvijas posmam

RailBaltica projektam ir visas iespējas kļūt par akmeni kaklā Latvijas budžetam un valsts parādam, jo jau tagad trūkst...

Foto

Šis raksts par Izraēlu un Palestīnu ir īpaši kompentents, jo pirmā līdzautora divi ģimenes locekļi ir strādājuši kibucos, bet otrs ir dzēris košera šņabi un ir „progresīvais”

10. novembrī ASV valsts sekretārs Entonijs Blinkens Izraēlas–Hamās konflikta kontekstā nāca klajā ar paziņojumu, citu lietu starpā atzīmējot, ka “daudz par daudz palestīniešu ir tikuši nogalināti”. Statistika diemžēl ir nepielūdzama – Izraēlas īstenotās blīvi apdzīvotās Gazas bombardēšanā jau ir 11 tūkstoši...

Foto

Uzruna Latvijas Republikas proklamēšanas 105. gadadienai veltītajā svētku koncertā Latvijas Nacionālajā teātrī

Ļoti cienījamā Saeimas priekšsēdētājas kundze! Ļoti cienījamā Ministru prezidentes kundze! Cienījamās dāmas un godātie...

Foto

Tauta nav stulba

Tauta nav stulba. Tautai piemīt veselais saprāts. Tauta to apliecina, kad viņa publiski dzird idejas, kuras sakrīt ar viņas izjusto gudrību....

Foto

Maksātnespējas administrators izsaimnieko atlikušo uzņēmuma mantu

Mēs, maksātnespējīgās AS "Dzintars" kreditori, nolēmām griezties pie valdības vadītājas un atbildīgās ministres ar atklāto vēstuli par samilzušām problēmām, ar...

Foto

Vai Saeima ir jāatlaiž?

Pēdējās dienās daudz dzirdams par rosinājumu atlaist 14. Saeimu. Izskan gan aicinājumi tādā veidā sodīt arvien kreisāko “Jaunās Vienotības” valdību, gan pretēji...

Foto

Mēs, Kozins, Levrence, Bogustova, Pūpola, Raubiško, Austers un vēl virkne citu Iļjiča mazbērnu...

Kopš teroristiskās organizācijas "Hamas" uzbrukuma 2023. gada 7. oktobrī, kura laikā tika veikti...

Foto

„Rail Baltica” finansējuma plūsmai ir jābūt loģiskai un saskaņotai ar būvdarbu gaitu, citādi Putniņa un Pauniņa kungiem būs problēmas

Lai Rail Baltica būvniecība noritētu raiti un efektīvi un...

Foto

Kas ir "mēs"?

Lūdzu zemāko izklāstu neuzskatīt par konservatīvās domas konferences rīkotāju autoritatīvu versiju. Ticu, ka 28. novembrī Demos II sesijā no runātājiem dzirdēsim pavisam citas...

Foto

Biotehnologa fabulas

Cilvēks ir radies no šūnām, viss organisms - āda, miesa, kauli, tauki, muskuļi, orgāni - arī ir veidots no šūnām. Šūnās veidojas arī enerģija,...