Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Atstājot brīvībā smagos noziegumos, tajā skaitā liecinieku ietekmēšanā apsūdzēto bijušo Latvijas Bankas prezidentu Ilmāru Rimšēviču, Jūrmalas tiesa pēkšņi apgrūtinājusi Rīgas apgabaltiesas iespējas paturēt aiz restēm Aivaru Lembergu.

Tiesa Jūrmalā šonedēļ noraidīja prokurores Viorikas Jirgenas pieteikto lūgumu bijušajam Latvijas Bankas prezidentam Ilmāram Rimšēvičam kā drošības līdzekli piemērot apcietinājumu. Arī simt tūkstošus lielo drošības naudu tiesa nenolēma ieskaitīt valsts budžetā.

Prokurore tiesā argumentēja, ka ir mainījusies I. Rimšēviča uzvedība, viņš esot “pretdarbojies” un “mēģinājis ietekmēt” liecinieka, kādreizējā "Trasta komercbankas" akcionāra Igora Buimistera liecības. Par šo “mēģinājumu” I. Rimšēvičs un kāds uzņēmējs Uģis Tabors jau saukti pie kriminālatbildības un jau apsūdzēti — šo lietu sāks skatīt Vidzemes priekšpilsētas tiesa saistībā ar iespējamiem centieniem panākt nepatiesu liecību sniegšanu I. Rimšēviča lietā no I. Buimistera, kurš tagad jau miris.

Jūrmalas tiesā prokurore arī stāstījusi, ka I. Rimšēvičs pats vai ar citām personām mēģinājis ietekmēt vēl vienu liecinieku — minētās likvidējamās bankas bijušo valdes locekli Viktoru Ziemeli.

Turpretī tiesa Jūrmalā, noraidot apcietinājuma piemērošanu I. Rimšēvičam, lēmumā balstījās uz apsvērumu, ka Jūrmalas tiesa nevarot sniegt vērtējumu par apsūdzību citā kriminālprocesā, ko vēl nav sākusi iztiesāt cita tiesa, savukārt no prokurores iesniegtajiem dokumentiem nevarot viennozīmīgi konstatēt, ka I. Rimšēvičs tiešām pārkāpis ierobežojumus — tas ir, mēģinājis sazināties ar liecinieku I. Buimisteru.

"I. Rimšēviča vainīgums vēl nav konstatēts," sēdē paziņoja tiesa. Tāpat tiesa secinājusi, ka konkrētus pierādījumus, kas pierāda I. Rimšēviča rīcību par liecinieka V. Ziemeļa ietekmēšanas faktu, saziņu vai kontaktēšanos, prokurore nav iesniegusi. Tiesa tāpat secinājusi, ka patlaban nav saskatāms pamats lemt par ierobežojošāku drošības līdzekli, jo I. Rimšēvičs ierodas uz tiesas sēdēm Jūrmalā, neizvairās no tiesas un pilda savus procesuālos pienākumus.

Prokurore, noklausoties lēmumu, komentēja — pirmstiesas procesā apcietinājumu var piemērot, ja kriminālprocesā iegūtās konkrētās ziņas par faktiem rada pamatotas aizdomas, ka persona nav pildījusi savus procesuālos pienākumus nekontaktēties ar lieciniekiem. “Tiesa acīmredzot uzskatījusi, ka nepieciešams lielāks slieksnis, kas būtu par pamatu drošības līdzekļa grozīšanai. Tagad tikai laiks parādīs, kā šie procesi norisināsies. Jebkurā gadījumā nepieciešamības gadījumā pie jautājuma par drošības līdzekļa grozīšanu mēs varam atgriezties nākotnē," norādīja V. Jirgena.

I. Rimšēvičs pagājušajā nedēļā, iepazīstoties ar prokurores lūgumiem, pauda neizpratni, kāpēc prokurore tik asi un kategoriski uzstājusi uz drošības līdzekļa maiņu. Bijušais Latvijas Bankas prezidents turpina apgalvot, ka nav tieši vai netieši komunicējis ar I. Buimisteru un nav piespiedis viņu mainīt liecības. Arī par liecinieka V. Ziemeļa iespējamu ietekmēšanu nekādi konkrēti fakti nav izskanējuši.

Vienlaikus šobrīd Rīgas apgabaltiesā tiek izlemts lūgums par Aivara Lemberga atbrīvošanu no apcietinājuma, jo viņam jau 11 mēnešus tikusi aizliegta muguras ārstēšana, kas novedusi pie otrās grupas invaliditātes. Paralēli tam cietumā viņam tikusi sistemātiski liegta otrās vakcīnas saņemšana, kas noveda pie smagas infekcijas ar kovidu un trešdaļas plaušu bojājuma.

Pirmās instances tiesa, lemjot piemērot A. Lembergam apcietinājumu kā drošības līdzekli, to balstīja apsvērumos, ka A. Lembergs it kā varot tikai “mēģināt” izmantot savu ietekmi. Tajā skaitā (tiešs citāts no pilnā sprieduma): “Izmantot viņa ietekmi uz atsevišķām amatpersonām tiesībsargājošās iestādēs (Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojā, Drošības policijā, Valsts ieņēmumu dienestā, Valsts policijā u.c.)”. Protams, ka pilnajā spriedumā nav nosauktas ne konkrētas ietekmētās amatpersonas konkrētajās tiesībsargājošajās iestādēs, ne arī atklāts, kādā veidā šīs personas varētu būt saistītas ar Lembergu vai kāda šī ietekme varētu būt.

Tāpat visi nu jau vairāk nekā 200 sējumi nesatur nekādus pierādījumus tam, ka A. Lemberga lietas sakarā būtu bijuši kaut kādi dokumentēti fakti par šādu “ietekmi” uz KNAB darbiniekiem, VID ierēdņiem, Valsts policijas amatpersonām utt.

Atsevišķs gadījums ir “A. Lemberga ietekme uz Drošības policiju”. Pirms gandrīz 15 gadiem kāds “Jaunā Laika” biedrs, bijušais Eināra Repšes personīgais padomnieks iekšlietu jautājumos — Jāzeps Meikšāns devās pie disciplināri sodītā prokurora Anda Mežsarga un meloja, ka no kāda Drošības policijas virsnieka esot “pircis sarunu izdrukas”, pie kam esot darījis to “A. Lemberga interesēs”. Tieši šī apzināti nepatiesā liecība bija pamats tam, ka Aivaru Lembergu 2007. gadā aizturēja pirmo reizi.

Tiesā izrādījās, ka visi Jāzepa Meikšāna izteikumi ir pilnībā izdomāti no viena gala līdz otram. J. Meikšāns, uzdodamies par liecinieku, bija sastāstījis briesmu lietas — ka viņš esot pircis un pārdevis datus par telefonsarunām “A. Lemberga interesēs”. Faktiski vienīgais apsūdzības liecinieks J. Meikšāns tiesā mainīja savas liecības padsmit reizes, tika novērots tiesas gaitenī iekaļam no galvas kārtējo jauno versiju, līdz nostabilizēja savus stāstiņus un nosauca divus konkrētus datumus, kad viņš ar policistu it kā esot saticies uz Tērbatas ielas un saņēmis sarunu izdrukas, pretī nododot ne vairāk kā četrdesmit latu kukuli.

Tūlīt pat izrādījās, ka vienā no šiem datumiem virsnieks gulējis slimnīcā ar sašautu kāju un nekur nav varējis paiet, bet otrā datumā vispār bijis Austrijā kopā ar ģimeni atvaļinājumā. Vēlāk J. Meikšāns centās atcerēties vēl kādu datumu, kad it kā esot “ticies nelikumīgu darbību veikšanai”, un visbeidzot trāpīja uz datumu, kad policists patiesībā piedalījās terorisma apkarošanas mācībās Amerikā — tiesai tika iesniegts ASV diploms par kursu beigšanu. Tiesvedības gaitā dažbrīd tālu netrūka no “liecinieka” psihiatriskās ekspertīzes pieprasīšanas.

Pēc lietas beigām nevis J. Meikšāns vai prokurori, bet gan Valsts kase (tātad faktiski nodokļu maksātāji) izmaksāja melīgi apsūdzētajam virsniekam kompensāciju par nepatiesu saukšanu pie kriminālatbildības. A. Lembergs, atbildot uz kāda žurnālista jautājumu preses konferencē, nodeva atvainošanās vārdus: “Man jāatvainojas, ka manis dēļ pilnīgi svešam cilvēkam, ko es pirmoreiz ieraudzīju tikai tiesas zālē, uzrāda apsūdzību un viņš spiests tērēt savu laiku un naudu, lai aizstāvētos pret safabricējumiem!”

Tomēr tieši uz šo Jāzepa Meikšāna izdomājumu “pamata” A. Lembergs tika aizturēts pirmo reizi, dažus mēnešus vēlāk izlaists mājas arestā, bet pēc tam arī pilnvērtīgi atbrīvots pēc tam, kad šī patoloģiskā apsūdzība izgāzās vispirms attiecīgi Vidzemes priekšpilsētas tiesā, bet pēc tam arī Rīgas apgabaltiesā. Senāts prokuratūras kasācijas protestus nemaz neņēma pretī.

Līdz ar to “ziņas” par to, ka “A. Lembergam esot ietekme uz Drošības policiju”, jau pirms vairāk nekā desmit gadiem ir visās tiesu instancēs atzītas par meliem, ko izdomājis viens A. Lembergam konkurējošās partijas vecbiedrs, kurš pēc savu nepatieso liecību sniegšanas kandidējis pašvaldību vēlēšanās Ikšķilē kā otrais numurs “Jaunā laika” sarakstā (protams — netika ievēlēts, jo nepatiesu liecību sniegšana nav tāda “kvalitāte”, ko vēlētāji gribētu redzēt kandidāta biogrāfijā).

Šobrīd I. Rimšēviča gadījumā ir nevis tikai “aizdomas” par iespējamu “liecinieku ietekmēšanu”, bet jau noslēgusies pirmstiesas izmeklēšana, celta apsūdzība, lieta nodota tiesai, otrdien vajadzētu sākties izskatīšanai. Taču Jūrmalas tiesa, izskatot viņa “pamata” lietu, lēmusi neapcietināt I. Rimšēviču, jo iespējamā liecinieku ietekmēšana vēl jāpierāda otrajā tiesvedībā, kas nav pagaidām noticis.

Turpretī A. Lemberga lietā nav pierādīta “ietekme uz citām valsts amatpersonām”, nav pat izteiktas aizdomas, kas šie “ietekmējamie” varētu būt, kur nu vēl kāda oficiāla izmeklēšana par šīm “aizdomām”. Vienīgajā gadījumā, kad šāda izmeklēšana bijusi, attiecīgās “aizdomas” izrādījušās klaji meli un nepatiesas liecības no politiskā oponenta puses, kam sekojošā tiesvedība izgāzusies visās instancēs. Tomēr A. Lemberga tiesvedības gadījumā 68 gadus vecs, pa pusei pensionējies otrās grupas invalīds atrodas aiz restēm, kaut arī izteikumi par viņa “ietekmi uz Drošības policiju” atzīti par nepatiesiem visās tiesu instancēs jau pirms vairāk nekā 10 gadiem.

Līdz ar to var secināt, ka Jūrmalas tiesas lēmums neapcietināt I. Rimšēviču ir krietni sarežģījis Rīgas apgabaltiesas lēmumu paturēt apcietinājumā A. Lembergu — vienu un to pašu tiesību normu (apcietinājums kā drošības līdzeklis lietas izskatīšanas gaitā) piemērošana ir acīmredzami neadekvāta. Lēmums gaidāms rīt, ja vien lietu atkal neatliks tiesnešu slimības dēļ.

Novērtē šo rakstu:

215
27

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

12

„Rail Baltica” projekts - deputātus sāk pārņemt panika

FotoRail Baltica projekts - deputātus sāk pārņemt panika. Tā varētu raksturot Saeimas Publisko izdevumu un revīzijas komisijas trešdienas sēdes atmosfēru.
Lasīt visu...

21

Kā tikt galā ar „Rail Baltica” projekta septiņkārtīgo sadārdzinājumu un naudas trūkumu?

FotoĢeniāla doma - sadārdzināt vēl vairāk. „Rail Baltica” gadījumā tas nozīmē aizņemties naudu uz augstākiem procentiem nekā valsts pati spētu to nofinansēt. Gribētāji būs. Pretī taču valsts garantijas. Samudžinās darījumu tā, ka neko saprast nevarēs un pieliks vēl kādu miljardu.
Lasīt visu...

21

Likumprojekta nepārprotamības aritmētika

FotoSaeimas Juridiskās komisijas priekšsēdētājs aicina parlamentāriešus ātrāk izskatīt trešajā lasījumā grozījumus Civilprocesa likuma 594.pantā - jau tagad, 20. jūnijā, pirms Jāņiem.
Lasīt visu...

12

Lai nodrošinātu igauņiem vilcienu uz Eiropu, latviešiem pamatīgi jāceļ nodokļi?

FotoPēc gadiem divdesmit igauņi, baudot poļu alu, pa vilciena logiem vēros jostas savilkušos latviešus sērīgi raugāmies uz ne pārāk ātri ritošo vilcienu Eiropas virzienā: latviešiem nav laika vizināties, viņiem jāatdod ārējie parādi un čakli jāmaksā augstie nodokļi, – aptuveni šādu ainu uzbur lasītais Valsts kontroles publiskotā dokumentā ““Rail Baltica” projekta situācijas izpēte (Kopīga situācijas izpēte Tallina, Rīga, Viļņa, 2024. gada 11. jūnijā)”. Visā stāstā ir viena priecīga ziņa - Valsts kontrole izrāda drošsirdību publiski pateikt politiķiem netīkamo skaudro patiesību.
Lasīt visu...

21

"Rail Baltica" projekts kā aklās zarnas izgriešana caur papēdi

Foto“Pašlaik nav kārtīga saimnieka “Rail Baltica” īstenošanai”, “Valdība nav iestāde, kas apmaksā rēķinus”, “Premjere Siliņa parāda nostāju – vēlas skaidru atbildību”, “Tā kā līdz šim – turpināt nevēlos” – lūk, virsraksti dažādos plašsaziņas līdzekļos. Visbeidzot, uzstājoties Saeimas ārkārtas plenārsēdē ar atskaiti par savas valdības paveikto, premjere sacīja vēsturiskus vārdus, ka “Rail Baltica” projekta pašplūsma ir beigusies.
Lasīt visu...

21

Vairums mikroģeneratoru īpašnieku būs spiesti pāriet uz dinamiskās enerģijas uzglabāšanas sistēmām

FotoApritējis vairāk nekā mēnesis, kopš ieviesta jaunā elektroenerģijas neto norēķinu sistēma un mājsaimniecībās uzstādīto mikroģeneratoru īpašnieki vairs nevar izvēlēties – ziemā atgūt vasarā tīklā nodoto elektroenerģiju vai arī to pārdot biržā par tirgus cenu. Turpmāk uzstādīto mikroģeneratoru īpašnieki visu saražoto elektroenerģiju varēs vai nu notērēt paši, vai arī pārdot biržā par aktuālo cenu, kas, būsim atklāti, ne vienmēr ir izdevīga.
Lasīt visu...

12

Vai bēdīgi slavenais Raimonds Lejnieks – Puķe mēģina apkrāpt tautu?

FotoJa pēdējos gados mēs esam uzmanīgi sekojuši līdzi gan politikai, gan masu mediju ziņām, tad mums droši vien nav palicis nepamanīts kāds jauns vīrietis ar dubultu uzvārdu – Raimonds Lejnieks – Puķe.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Visa „Rail Baltica” projekta vadība precīzi līdzinās tam, ko rekomendē sabotāžas veikšanai

Kāds Jums palika iespaids pēc raidījuma „Kas notiek Latvijā” par Rail Baltica? Šoreiz bez...

Foto

Ašeradens paziņo, ka grib celt nodokļus, un vēlētāji metas nobalsot par “Jauno Vienotību”: loģika te interesantāka nekā paši vēlēšanu rezultāti

Viens no nedaudzajiem negaidītajiem momentiem aizvadītajās...

Foto

Sabiedrības integrācijas fonds lūdz „Re:Baltica” atmaksāt neatbilstoši iztērētos valsts līdzekļus par radīto saturu svešvalodā

Ņemot vērā diskusijas publiskajā telpā par nodibinājuma “Baltijas pētnieciskās žurnālistikas centrs Re:Baltica”...

Foto

Es esmu kompetents ne tikai tajā, par ko jūs visi padomājāt!

Nesen klausoties ekonomiskās politikas debates par Latvijas Stabilitātes programmu 2024. - 2028.gadam, radās sajūta, ka...

Foto

Vieglprātība un nekompetence maksā dārgi

Igauņi racionāli skatās uz „Rail Baltica” savienojumu ar Tallinu un lidostu. "29.maijā ielikts pamatakmens „Rail Baltica” Ülemiste pasažieru terminālim "Linda", kas...

Foto

Sākot no nodokļu celšanas un beidzot ar Francijas kodolvairoga attiecināšanu uz Baltiju: TOP 3 “interesantākās” idejas no partiju mutēm

Partiju pašslavināšanās gaisotnē soctīklu īsajos formātos tās...

Foto

Pārpratumi likumprojekta izstrādes gaitā (viena epizode)

Likumprojektā "Grozījumi Civilprocesa likuma 594. pantā - Ieturējumu apmērs no parādnieka darba samaksas un tai pielīdzinātajiem maksājumiem" tā pirmajā lasījumā...

Foto

Eiroparlamenta reitingu līderis “lien bez ziepēm” savam galvenajam politiskajam sāncensim

Piecu mēnešu garumā SKDS aptaujās līderu lomu ieņēmušās Nacionālās apvienības vadošais kandidāts Roberts Zīle nācis klajā...

Foto

Valsts kontrolei vajadzētu izvērtēt, cik pamatoti Sabiedrības integrācijas fonds vairojis „Re:Baltica” darbinieču labklājību un kā valsts šos līdzekļus varētu atgūt

Es jums izstāstīšu kaut ko, ko...

Foto

Parodija par pārbaudi

Ceturtdien Ģenerālprokuratūra izplatīja ļoti savādu paziņojumu, kam it kā bija jānomierina prāti un jāatjauno uzticība politiskajai elitei, bet gluži otrādi – tā ne...

Foto

Lūdz tiesībsargu vērsties Satversmes tiesā par personu ar invaliditāti diskrimināciju

2024. gada 30. maijā Latvijas bezdarbnieku un darba meklētāju interešu aizstāvības biedrības valdes loceklis Raimonds Lejnieks...

Foto

Šoreiz Lembergs uzvar valsti

Centrālajai vēlēšanu komisijai (turpmāk - CVK) ir rakstiski jāatvainojas Aivaram Lembergam par liegumu balsot pašvaldību vēlēšanās, - tā nolēmusi tiesa....

Foto

Nes mieru man, nes mieru dvēselei!

Jau divus gadus publiskajā telpā aktualizēts jautājums par nakts trokšņiem un regulējuma caurumiem, kas liedz rast reālus risinājumus šai problēmai....

Foto

Skumji, ka mūsu “centrālo” mediju rīcība aizvien mazāk atšķiras no kremļa mediju ieradumiem!

Kā top Latvijas Televīzijas (LTV) sižeti? Kāds ir viņu uzmanības fokuss? Divi piemēri....

Foto

„Iznireļi” - obligātā lasāmviela tiem, kas interesējas par politiku un procesiem Latvijā

Brīvdienu maģija – izlasīt kādu grāmatu. Beidzot izlasīju “Iznireļus” - paldies Lato Lapsam: obligātā...

Foto

Nu žēl, ka mums iet garām iespēja pamakšķerēt balsis, debatējot Krievijas valsts valodā

Latvijas Televīzijas (LTV) lēmums nerīkot priekšvēlēšanu debates krievu valodā sabiedrisko mediju portālā rus.lsm...

Foto

Protams, Krievijas valsts valodai ir nozīmīga vieta Latvijas politikā!

Mēs uzskatām, ka aizliegums lietot Latvijas mazākumtautību valodas politiskās diskusijās neveicinātu ne piederības sajūtu Latvijai, ne vārda...

Foto

Latvijas iedzīvotāju cilvēktiesības uz klimata izmaiņu ierobežošanu un dabas daudzveidības saglabāšanu

Pēdējā pusgada laikā Latvijas politiskā vide, sabiedriskie mēdiji, sociālie mediji un portāli pārlieku bieži un...

Foto

Būtu mēs labāk ēduši...

Latvijas Žurnālistu asociācija (asociācija) aicina politiķus atturēties no mediju un žurnālistu diskreditācijas,  apzināti vai neapzināti veidojot nepamatotu viedokli par žurnālistiem, jo īpaši...

Foto

Nē, Somijas politiķus debatēs necepina ne arābu, ne krievu valodā

Latvijas Radio galvenās redaktores Anitas Braunas ieraksts sociālajos tīklos sacēla lielu diskusiju vētru sociālajos tīklos. Viņai...

Foto

Kas tā par Rīgas domes ēku bez progresa simbola – varavīksnes karoga!

Rīgas domes priekšsēdētāja Rīgas domes priekšsēdētājam Vilnim Ķirsim – aicinājums izkārt varavīksnes karogu pie...

Foto

Eiropas Parlamenta vēlēšanas nāk ar uzlabotu vēlēšanu likumu un jaunām iespējām nobalsot

Ar katrām jaunām vēlēšanām tiek mazliet pilnveidotas un atvieglotas iespējas nobalsot — Eiropas Parlamenta...

Foto

Latvijas Televīzija kā pēdējais krievu valodas bastions?

Laikā, kad skolas pāriet uz mācībām tikai latviski, kad atsakāmies no krievu valodas kā otrās svešvalodas, kad pat Latvijā...

Foto

Ne prātā mums nenāk atcelt debates Krievijas valsts valodā

Latvijas Televīzijas Redakcionālā padome šobrīd neizskata iespēju atcelt plānotās RUS.LSM Eiropas Parlamenta priekšvēlēšanu debates....

Foto

Priekšvēlēšanu debatēm jābūt valsts valodā

Ņemot vērā sabiedrībā aktualizēto diskusiju par priekšvēlēšanu debašu organizēšanu krievu valodā, partiju apvienība Jaunā Vienotība uzsver, ka īpaši kopš Krievijas brutālā...

Foto

Aicinām kritiski vērtēt Tieslietu ministrijas bez sociālo partneru iesaistes un visu ieinteresēto personu informēšanas izstrādāto likumprojektu

Saeimas 2024. gada 16. maija darba kārtībā izskatīšanai otrajā lasījumā...

Foto

Eiropas Parlamenta priekšvēlēšanu debates Latvijā drīkst notikt tikai valsts valodā – latviešu valodā

Komentējot publiski pieejamo informāciju – Latvijas Televīzija 2024. gada 3., 4., 5. un...

Foto

Krievvalodīgo debašu iecere savā būtībā ir pretrunā ar Satversmē nostiprināto valsts valodas statusu un tās lomu sabiedrības integrācijā

Par Sabiedrisko elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (attēlā –...

Foto

Aicinu noskaidrot un saukt pie atbildības tos, kuri pieļauj un veicina krievu valodas kā „de facto” otras valsts valodas nostiprināšanu

Ņemot vērā, ka Latvijas Republikas Satversmes...

Foto

Kur pazuduši lauksaimnieku protesti?

Bloķētas lidostas, lielceļi, ostas un tūkstošiem traktoru Berlīnē. Bloķēti ceļi Polijā, degošas riepas un pārrautas barikādes Briselē. Tonnām uz ceļa izbērtu tomātu...

Foto

Briselē nopelnīt jaunam “Nikon” jeb cinisma augstākā pakāpe Anša Pūpola izpildījumā

7. maijā Latvijas publisko telpu pāršalca ziņa, ka Daces Melbārdes vietu Eiropas Parlamentā (EP) ieņems...

Foto

Vai “Jaunā Vienotība” spēj sev un citiem atzīt, ka stulbi sanāca?

Esat kādreiz mēģinājuši stiept gumiju? Pašlaik vadošā partija ar to nodarbojas. Vērojot viņus, atdarinot vai...

Foto

Pirms 150 gadiem dzimis demokrāts un tiesībnieks ar dzejnieka sirdi Miķelis Valters

“Viņu uzskata par pirmo latvieti, kurš 1903. gadā žurnāla "Proletāriets" rakstā "Patvaldību nost! Krieviju...

Foto

Vēsturiskas precizitātes labad 4. maijs tomēr būtu atkal jānosauc par “Latvijas Republikas neatkarības deklarācijas pieņemšanas dienu”

Komentāru rakstu 5. maija pēcpusdienā. Ir svētdiena. Šonedēļ sanākušas trīs...

Foto

Latvijas otrā dzimšanas diena: kā mums ir veicies?

Manā skatījumā 4.maijs ir Latvijas otrā dzimšanas diena. Un ne tikai svinīgā ziņā, bet arī tajā, kā to...

Foto

Nolikt ziedus nepareizā vietā – tas mūsdienu Latvijas PSR ir noziegums!

Valsts policijas Latgales reģiona pārvaldes Ziemeļlatgales iecirknis no 15. marta līdz 14. aprīlim piefiksējis trīs...

Foto

Par varu

Kad sapulces telpā ienāk starojoša sieviete un visi vīrieši uz mirkli pazaudē domas pavedienu, vai šai sievietei kāds pie durvīm piešķīra varu tā izrīkoties?...

Foto

Dažas pārdomas Edgara Kauliņa dzimšanas dienā

Aprit gadskārta, kopš dzimis viens no mūsu novada cilvēkiem, kas ne tikai atstājis daudzus nostāstus par sevi, bet arī izraisījis...

Foto

Vai esam ceļā uz “Baltijas tīģera” stāstu? Izskatās - būs jāpagaida

Man bija gods piedalīties smalkā politekonomiskās elites pasākumā (ar stilīgu nosaukumu LaSER vai “lāzers”), kur...