Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā
NĀVE audiogrāmata

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Atstājot brīvībā smagos noziegumos, tajā skaitā liecinieku ietekmēšanā apsūdzēto bijušo Latvijas Bankas prezidentu Ilmāru Rimšēviču, Jūrmalas tiesa pēkšņi apgrūtinājusi Rīgas apgabaltiesas iespējas paturēt aiz restēm Aivaru Lembergu.

Tiesa Jūrmalā šonedēļ noraidīja prokurores Viorikas Jirgenas pieteikto lūgumu bijušajam Latvijas Bankas prezidentam Ilmāram Rimšēvičam kā drošības līdzekli piemērot apcietinājumu. Arī simt tūkstošus lielo drošības naudu tiesa nenolēma ieskaitīt valsts budžetā.

Prokurore tiesā argumentēja, ka ir mainījusies I. Rimšēviča uzvedība, viņš esot “pretdarbojies” un “mēģinājis ietekmēt” liecinieka, kādreizējā "Trasta komercbankas" akcionāra Igora Buimistera liecības. Par šo “mēģinājumu” I. Rimšēvičs un kāds uzņēmējs Uģis Tabors jau saukti pie kriminālatbildības un jau apsūdzēti — šo lietu sāks skatīt Vidzemes priekšpilsētas tiesa saistībā ar iespējamiem centieniem panākt nepatiesu liecību sniegšanu I. Rimšēviča lietā no I. Buimistera, kurš tagad jau miris.

Jūrmalas tiesā prokurore arī stāstījusi, ka I. Rimšēvičs pats vai ar citām personām mēģinājis ietekmēt vēl vienu liecinieku — minētās likvidējamās bankas bijušo valdes locekli Viktoru Ziemeli.

Turpretī tiesa Jūrmalā, noraidot apcietinājuma piemērošanu I. Rimšēvičam, lēmumā balstījās uz apsvērumu, ka Jūrmalas tiesa nevarot sniegt vērtējumu par apsūdzību citā kriminālprocesā, ko vēl nav sākusi iztiesāt cita tiesa, savukārt no prokurores iesniegtajiem dokumentiem nevarot viennozīmīgi konstatēt, ka I. Rimšēvičs tiešām pārkāpis ierobežojumus — tas ir, mēģinājis sazināties ar liecinieku I. Buimisteru.

"I. Rimšēviča vainīgums vēl nav konstatēts," sēdē paziņoja tiesa. Tāpat tiesa secinājusi, ka konkrētus pierādījumus, kas pierāda I. Rimšēviča rīcību par liecinieka V. Ziemeļa ietekmēšanas faktu, saziņu vai kontaktēšanos, prokurore nav iesniegusi. Tiesa tāpat secinājusi, ka patlaban nav saskatāms pamats lemt par ierobežojošāku drošības līdzekli, jo I. Rimšēvičs ierodas uz tiesas sēdēm Jūrmalā, neizvairās no tiesas un pilda savus procesuālos pienākumus.

Prokurore, noklausoties lēmumu, komentēja — pirmstiesas procesā apcietinājumu var piemērot, ja kriminālprocesā iegūtās konkrētās ziņas par faktiem rada pamatotas aizdomas, ka persona nav pildījusi savus procesuālos pienākumus nekontaktēties ar lieciniekiem. “Tiesa acīmredzot uzskatījusi, ka nepieciešams lielāks slieksnis, kas būtu par pamatu drošības līdzekļa grozīšanai. Tagad tikai laiks parādīs, kā šie procesi norisināsies. Jebkurā gadījumā nepieciešamības gadījumā pie jautājuma par drošības līdzekļa grozīšanu mēs varam atgriezties nākotnē," norādīja V. Jirgena.

I. Rimšēvičs pagājušajā nedēļā, iepazīstoties ar prokurores lūgumiem, pauda neizpratni, kāpēc prokurore tik asi un kategoriski uzstājusi uz drošības līdzekļa maiņu. Bijušais Latvijas Bankas prezidents turpina apgalvot, ka nav tieši vai netieši komunicējis ar I. Buimisteru un nav piespiedis viņu mainīt liecības. Arī par liecinieka V. Ziemeļa iespējamu ietekmēšanu nekādi konkrēti fakti nav izskanējuši.

Vienlaikus šobrīd Rīgas apgabaltiesā tiek izlemts lūgums par Aivara Lemberga atbrīvošanu no apcietinājuma, jo viņam jau 11 mēnešus tikusi aizliegta muguras ārstēšana, kas novedusi pie otrās grupas invaliditātes. Paralēli tam cietumā viņam tikusi sistemātiski liegta otrās vakcīnas saņemšana, kas noveda pie smagas infekcijas ar kovidu un trešdaļas plaušu bojājuma.

Pirmās instances tiesa, lemjot piemērot A. Lembergam apcietinājumu kā drošības līdzekli, to balstīja apsvērumos, ka A. Lembergs it kā varot tikai “mēģināt” izmantot savu ietekmi. Tajā skaitā (tiešs citāts no pilnā sprieduma): “Izmantot viņa ietekmi uz atsevišķām amatpersonām tiesībsargājošās iestādēs (Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojā, Drošības policijā, Valsts ieņēmumu dienestā, Valsts policijā u.c.)”. Protams, ka pilnajā spriedumā nav nosauktas ne konkrētas ietekmētās amatpersonas konkrētajās tiesībsargājošajās iestādēs, ne arī atklāts, kādā veidā šīs personas varētu būt saistītas ar Lembergu vai kāda šī ietekme varētu būt.

Tāpat visi nu jau vairāk nekā 200 sējumi nesatur nekādus pierādījumus tam, ka A. Lemberga lietas sakarā būtu bijuši kaut kādi dokumentēti fakti par šādu “ietekmi” uz KNAB darbiniekiem, VID ierēdņiem, Valsts policijas amatpersonām utt.

Atsevišķs gadījums ir “A. Lemberga ietekme uz Drošības policiju”. Pirms gandrīz 15 gadiem kāds “Jaunā Laika” biedrs, bijušais Eināra Repšes personīgais padomnieks iekšlietu jautājumos — Jāzeps Meikšāns devās pie disciplināri sodītā prokurora Anda Mežsarga un meloja, ka no kāda Drošības policijas virsnieka esot “pircis sarunu izdrukas”, pie kam esot darījis to “A. Lemberga interesēs”. Tieši šī apzināti nepatiesā liecība bija pamats tam, ka Aivaru Lembergu 2007. gadā aizturēja pirmo reizi.

Tiesā izrādījās, ka visi Jāzepa Meikšāna izteikumi ir pilnībā izdomāti no viena gala līdz otram. J. Meikšāns, uzdodamies par liecinieku, bija sastāstījis briesmu lietas — ka viņš esot pircis un pārdevis datus par telefonsarunām “A. Lemberga interesēs”. Faktiski vienīgais apsūdzības liecinieks J. Meikšāns tiesā mainīja savas liecības padsmit reizes, tika novērots tiesas gaitenī iekaļam no galvas kārtējo jauno versiju, līdz nostabilizēja savus stāstiņus un nosauca divus konkrētus datumus, kad viņš ar policistu it kā esot saticies uz Tērbatas ielas un saņēmis sarunu izdrukas, pretī nododot ne vairāk kā četrdesmit latu kukuli.

Tūlīt pat izrādījās, ka vienā no šiem datumiem virsnieks gulējis slimnīcā ar sašautu kāju un nekur nav varējis paiet, bet otrā datumā vispār bijis Austrijā kopā ar ģimeni atvaļinājumā. Vēlāk J. Meikšāns centās atcerēties vēl kādu datumu, kad it kā esot “ticies nelikumīgu darbību veikšanai”, un visbeidzot trāpīja uz datumu, kad policists patiesībā piedalījās terorisma apkarošanas mācībās Amerikā — tiesai tika iesniegts ASV diploms par kursu beigšanu. Tiesvedības gaitā dažbrīd tālu netrūka no “liecinieka” psihiatriskās ekspertīzes pieprasīšanas.

Pēc lietas beigām nevis J. Meikšāns vai prokurori, bet gan Valsts kase (tātad faktiski nodokļu maksātāji) izmaksāja melīgi apsūdzētajam virsniekam kompensāciju par nepatiesu saukšanu pie kriminālatbildības. A. Lembergs, atbildot uz kāda žurnālista jautājumu preses konferencē, nodeva atvainošanās vārdus: “Man jāatvainojas, ka manis dēļ pilnīgi svešam cilvēkam, ko es pirmoreiz ieraudzīju tikai tiesas zālē, uzrāda apsūdzību un viņš spiests tērēt savu laiku un naudu, lai aizstāvētos pret safabricējumiem!”

Tomēr tieši uz šo Jāzepa Meikšāna izdomājumu “pamata” A. Lembergs tika aizturēts pirmo reizi, dažus mēnešus vēlāk izlaists mājas arestā, bet pēc tam arī pilnvērtīgi atbrīvots pēc tam, kad šī patoloģiskā apsūdzība izgāzās vispirms attiecīgi Vidzemes priekšpilsētas tiesā, bet pēc tam arī Rīgas apgabaltiesā. Senāts prokuratūras kasācijas protestus nemaz neņēma pretī.

Līdz ar to “ziņas” par to, ka “A. Lembergam esot ietekme uz Drošības policiju”, jau pirms vairāk nekā desmit gadiem ir visās tiesu instancēs atzītas par meliem, ko izdomājis viens A. Lembergam konkurējošās partijas vecbiedrs, kurš pēc savu nepatieso liecību sniegšanas kandidējis pašvaldību vēlēšanās Ikšķilē kā otrais numurs “Jaunā laika” sarakstā (protams — netika ievēlēts, jo nepatiesu liecību sniegšana nav tāda “kvalitāte”, ko vēlētāji gribētu redzēt kandidāta biogrāfijā).

Šobrīd I. Rimšēviča gadījumā ir nevis tikai “aizdomas” par iespējamu “liecinieku ietekmēšanu”, bet jau noslēgusies pirmstiesas izmeklēšana, celta apsūdzība, lieta nodota tiesai, otrdien vajadzētu sākties izskatīšanai. Taču Jūrmalas tiesa, izskatot viņa “pamata” lietu, lēmusi neapcietināt I. Rimšēviču, jo iespējamā liecinieku ietekmēšana vēl jāpierāda otrajā tiesvedībā, kas nav pagaidām noticis.

Turpretī A. Lemberga lietā nav pierādīta “ietekme uz citām valsts amatpersonām”, nav pat izteiktas aizdomas, kas šie “ietekmējamie” varētu būt, kur nu vēl kāda oficiāla izmeklēšana par šīm “aizdomām”. Vienīgajā gadījumā, kad šāda izmeklēšana bijusi, attiecīgās “aizdomas” izrādījušās klaji meli un nepatiesas liecības no politiskā oponenta puses, kam sekojošā tiesvedība izgāzusies visās instancēs. Tomēr A. Lemberga tiesvedības gadījumā 68 gadus vecs, pa pusei pensionējies otrās grupas invalīds atrodas aiz restēm, kaut arī izteikumi par viņa “ietekmi uz Drošības policiju” atzīti par nepatiesiem visās tiesu instancēs jau pirms vairāk nekā 10 gadiem.

Līdz ar to var secināt, ka Jūrmalas tiesas lēmums neapcietināt I. Rimšēviču ir krietni sarežģījis Rīgas apgabaltiesas lēmumu paturēt apcietinājumā A. Lembergu — vienu un to pašu tiesību normu (apcietinājums kā drošības līdzeklis lietas izskatīšanas gaitā) piemērošana ir acīmredzami neadekvāta. Lēmums gaidāms rīt, ja vien lietu atkal neatliks tiesnešu slimības dēļ.

Novērtē šo rakstu:

215
27

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

12

Kas notiek Valmieras policijā un prokuratūrā

FotoVēlos Jūs informēt, kas notiek Valmieras policijā un prokuratūrā.Jau neskaitāmas reizes pēdējo pāris gadu laikā tiek ierosinātas krimināllietas par izvarošanu. Tiek aizturēti cilvēki, kuri pēc pāris mēnešiem tiek atbrīvoti. Bet tajā pašā laikā cietušās personas saņem no valsts atlīdzību, kas paredzēta cietušām personām
Lasīt visu...

21

Levita kungs, mēs gribam 0,16% no iekšzemes kopprodukta, nevis valsts radio un TV sakārtošanu!

FotoPirms vairāk nekā desmit gadiem politiskajā dienaskārtībā pirmoreiz nonāca jautājums par Latvijas sabiedrisko mediju apvienošanu. Toreiz Latvijas Radio iestājās pret to, jo apvienošanās sākotnējais ambiciozais plāns toreizējā resursu trūkuma situācijā bija nerealizējams, savukārt apvienošanās, neieguldot nepieciešamos finanšu līdzekļus attīstībai, solīja vairāk risku nekā ieguvumu. Procesa virzītāji aizrautīgi runāja par sinerģiju, kas veidosies apvienotajā medijā, tajā pašā laikā nespējot kliedēt bažas par to, vai:
Lasīt visu...

21

Sazvērestības teoriju cienītājiem ir jāpajautā sev: bet kāda ilgtermiņa mērķa labā darbojos es?

FotoPirms ejam tālāk, ir jāuzsver, ka sazvērestības teoriju patiesums šeit nav būtisks. Vārdu savienojums “sazvērestības teorija” sākotnēji nenozīmē, ka šī teorija pauž nepatiesību, vien to, ka tā apraksta vairāku spēlētāju sazvērēšanos. Taču skaidrs, ka mūsdienās šim vārdu savienojumam ir negatīva konotācija — ar to apzīmē stāstus, kurus publiskajā telpā nav pieņemts uzskatīt par patiesiem.
Lasīt visu...

18

“Demokrātijas akadēmija” vēlas demokrātiju, par kuru maksā visi citi!

Foto16.martā Ogres muzejā notika pasākums “Demokrātijas akadēmijai”. Tā ir programma, kuru par dažādu fondu, tostarp Sorosa fonda “DOTS”, naudu īsteno vairākas biedrības. “Akadēmiķi” apmeklēja muzeju, bet “aizmirsa” par to samaksāt.
Lasīt visu...

21

Pārdomas saistībā ar veselības aprūpes budžetu 2023. gadā

FotoUzstādījums, ka, pirms nav veiktas reformas, veselības aprūpes budžetu ir racionāli papildināt vien tehniski, vedina minēt, vai tiešām valdība sāk cīņu ar lielāko šķērsli nozarē, proti, hroniski samilzušo administratīvo vājumu. Gadiem ilgi Nacionālais veselības dienests un Veselības ministrija apzināti vairījušies veikt reālu pārraudzību, cik lietderīgi ārstniecības iestādes izmanto piešķirtos līdzekļus, kas paredzēti deleģēto valsts pārvaldes uzdevumu izpildei, lai sniegtu iedzīvotājiem valsts nodrošinātos veselības aprūpes pakalpojumus. Ja tiks īstenota reāla padotība, iestādes riskēs aizskart medicīnas establišmenta intereses.
Lasīt visu...

21

Par valsts prezidenta ievēlēšanas kultūras maiņu

FotoValsts prezidents Egils Levits kādā nesenā televīzijas intervijā, atbildot uz jautājumu, vai kandidēs uz otro termiņu, atbildēja: „Ja partijas uzskata, ka būtu jēdzīgi to darīt, es varu to darīt.” Par šādu izteikumu ir grūti nesmīnēt, taču pašreizējos apstākļos jāsaka godīgi — ir bezjēdzīgi gaidīt drosmīgāku un skaidrāku atbildi. Jo tāda ir mūsu pašreizējā valsts prezidenta ievēlēšanas kārtība, tāda ir mūsu prezidenta vēlēšanas tradīcija, un tādu piesardzību veicina mūsu attieksme pret zaudētājiem un drosmīgajiem.
Lasīt visu...

3

Nepiesienieties Vitenbergam, tas bija normāls politiskais tūrisms, bet jūs sagribējāt kādu labumu valstij

Foto2023. gada 14. martā interneta resursā www.makroekonomika.lv tika publicēts raksts "Enerģētikas zaļais mezgls”. Rakstā norādīts, ka Latvijas delegācija vizītes laikā ASV 2022. gada aprīlī saņēmusi piedāvājumu iegādāties sašķidrināto dabasgāzi (SDG) par ievērojami zemākām cenām nekā pagājušajā gadā tirgū bija pieejamas. Seko apgalvojums, ka sarunas ar ASV gāzes kompānijām neesot tikušas uzsāktas un līgums neesot noslēgts, kā rezultātā noprotams, ka Latvija nav guvusi ievērojamu ekonomisku labumu.
Lasīt visu...

21

Publiski jautājumi kuluāros pieminētajai prezidenta amata kandidātei par NATO apsolījumiem

FotoGrieķija ar NATO atbalstu pašlaik bruņojas, lai varētu aizstāvēties pret iespējamo Turcijas agresiju, bet, lūk, paradokss, arī Turcija ir NATO, līdz ar to arī Turcija rīkojas ar NATO svētību un nebūtu pārsteigts, ka arī ar atbalstu. Visai interesanti, kuras NATO valsts karodziņu Latvijā liks piekārt pie prievītēm šāda visai neizbēgama konflikta gadījumā?
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Porcelāna skandāli un Nacionālā apvienība

Trīs lietas kultūras skapītī stāv - porcelāns, skandāli un Nacionālā apvienība (NA)… Tādi ir mani iespaidi par pēdējo laiku spilgtākajiem notikumiem...

Foto

Jaunā politiķa solījums

1. Es atzīstu daudzskaitļa pirmo personu mēs, kurā ietilpst visi Latvijas kā suverēnas valsts idejai lojāli Latvijas iedzīvotāji. Es atzīstu visu citu nāciju mēs....

Foto

Tiesības būt stulbam

Rit otrais gads kopš Krievijas uzsāktā trīsdienu zibenskara Ukrainā. Pa šo laiku Ukrainas armija papūlējusies demilitarizēt Krievijas bruņotos spēkus par vairāk nekā 20...

Foto

Sargsuņi rej, karavāna mīcās tālāk

Nesen medijiem tika ziņots, ka Finanšu izlūkošanas dienests pērn ir saņēmis ziņojumus par vairākiem tūkstošiem aizdomīgu darījumu....

Foto

Kluso apvērsumu mehānisms

Likumus Latvijā līdzīgi kā citur teorētiski ražo Saeima - mūsu gadījumā 100 deputāti, lai gan faktiski tos nosaka koalīcijas komanda, kuru vieno koalīcijas...

Foto

Vai viņi uzbruks arī Rainim un Čakam? Karš pret kultūru Rīgā

Tik daudzi atviegloti uzelpoja, uzzinot, ka pašreizējam Rīgas mēram, stabiņu apmātajam Staķim uz brīdi esot...

Foto

Andrejs Upīts bija jauks un labs okupācijas varas kolaborants

Publiskās atmiņas centra rosinātais un Rīgas Pieminekļu padomes atbalstītais priekšlikums demontēt vairāku literātu (tostarp – latviešu rakstnieka...

Foto

Kad beigsies karš Ukrainā?

Pamēģināsim uz šo jautājumu atbildēt godīgi un argumentēti, izmantojot arī tādu informāciju, kāda nekad nenonāk latvju žurnālistu rokās un galvās. Un paturēsim...

Foto

Es esmu tikls un šķīsts, ticiet man!

Žurnālistikā vissvarīgākā vērtība ir redakcionālā neatkarība. Nekas to nedrīkst apšaubīt. Vienlaikus cilvēkam ir viņa individuālā brīvība un sirdsapziņā pamatotas...

Foto

Nacionālās apvienības viltus patrioti: Ogres mēra Egila Helmaņa gadījums

Lai turpinātu diskusiju par Ogrē nenotikušo bēdīgi slavenā “Latvijas pilsoņa/latvieša” Pētera Avena porcelāna “podu” un “podiņu” izstādi,...

Foto

Gruzijas mācībstundas

Tbilisi atkal dūmos un asaru gāzes mākoņos, ielas tradicionāli pilnas ar karstasinīgo tautu, kurai labs jebkurš iemesls, lai lieku reizi izvicinātu rokas. Kas gadījies...

Foto

Kam traucē Upīša piemineklis?

Pieminekļiem ir kāda nelāga īpašība – tie ir pļāpīgi. Visi kā viens būdami radīti ar mērķi vēstīt nākamajām paaudzēm par dižiem cilvēkiem,...

Foto

Vērtību arguments (jebkura) pieminekļa aizstāvībai

Šajā rakstā apskatīsim vienu cienījamu argumentu par labu pieminekļa (jebkura) aizstāvībai. Proti, iespēju, ka piemineklis cilvēkam ir dārgs. Tas, ka cilvēks...

Foto

Vai Aizsardzības ministrijas nenogremdējamais Jānis tiešām nenogrims?

Šodien notika Latvijas jaunlaiku vēsturē lielākais brīnums. Pati bezgrēcīgākā un tautas mīlētākā - Aizsardzības ministrija atzina, ka tiešām būs...

Foto

Par nelikumībām un reputācijas graušanu Rīgas bērnu un jaunatnes sporta skolā „Rīdzene”

Atkārtoti lūdzam nepieļaut kārtējo Rīgas nodokļu maksātāju naudas izšķērdēšanu sporta skolā Rīdzene....

Foto

Kāpēc kolektīvais Soross zaudē Ukrainā?

Dzirdu bāleliņu - patriotu gaudas, tāpēc lietošu maksimāli precīzus apzīmējumus, distancējoties no plašplūsmas ziņu avotu paredzamās indoktrinācijas un nu jau pavisam...

Foto

Aizsardzības ministrei Mūrniecei būtu nevis jāizsaka tukši paziņojumi, bet jāpublisko visa ar pārtikas iepirkumu saistītā dokumentācija

Vēlos publiski paust savu viedokli par Valsts aizsardzības loģistikas un...

Foto

Par LIZDA falšumu

Skolotāji ATKAL draud ar Vislatvijas streiku, ja mēneša laikā netiks izpildītas "viņu" prasības. Tas, ka valdības vadītāji ar Krišjāni Kariņu un LIZDA vadītāju...

Foto

Iespējamā kļūda VID EDS saistībā ar gada ienākumu deklarāciju

Informēju, ka, aizpildot gada ienākumu deklarācijas D3 sadaļu, parādās šāda absurda formula, rēķinot apliekamus ienākumus no citiem...

Foto

Veselības budžets: daudz aizņemsimies, daudz tērēsim un cerēsim, ka veselības joma zels un plauks, bet mums nav nojēgas, kā šo veselības jomas uzplaukumu sasniegt

Savu iepriekšējo...

Foto

Vai Latvijas vēsturiskajām zemēm jāatgriežas Dzimtenes ostās?

Mēs nokavējām 30 gadus no brīža,kad sajuka Teherānas-Jaltas-Potsdamas pēckara ģeopolitiskā arhitektūra. Varbūt mēs nesapratām, kāpēc San Francisko antihitleriskā koalīcija...

Foto

Meli nekad nevar pārmākt patiesību. Arī šoreiz viss nostāsies savās vietās

Jo vairāk pretinieku, jo vairāk goda! Nekad neesmu vairījies no atklātas diskusijas un politiskas cīņas....

Foto

Populisms un sabiedrība

Vārdam “populisms” skaidrojošā vārdnīca sniedz sekojošu skaidrojumu - izdabāšana plašām aprindām, cenšanās par katru cenu, pat ar nepiepildāmiem solījumiem un meliem iekarot tautas...

Foto

Jā, mēs gatavojamies paslepus, necaurspīdīgi iztērēt 100 miljonus eiro par apšaubāmu vēja parka projektu, un ko jūs, kaitnieki, mums padarīsiet?

AS “Latvenergo” paziņojums par ražošanas jaudu...

Foto

Izglītības un zinātnes ministrijai: pieteikums darbam Komunikācijas nodaļas vadītāja amatam

Ar šo vēlos pieteikties darbam Izglītības un zinātnes ministrijas Komunikācijas nodaļas vadītāja amatam. Mans vārds ir...

Foto

Vēlēšanās zaudējušie paristi un bordānisti vēlas jums atriebties, ogrēnieši

Godātie ogrēnieši un pilsētas viesi! Vērsīšu Jūsu uzmanību uz to, ka plānoto masku šovu* Jūsu pilsētā organizē...

Foto

Galvenais atbildīgais pasūtījuma lietā pret Lapsu un Liepnieku “atrast jebko” ir ģenerālprokurors Stukāns

Iekšlietu ministrs Māris Kučinskis nav oriģināls, tā ir viņa būtība izvairīties no atbildības,...