Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā
NĀVE audiogrāmata

Pievienot komentāru

Lapas:    4   3   2   1   Rādīt komentārus, sākot ar: pirmo | pēdējo

Vaira neko tādu neteica

26.08.2022. 19:33

»

Jānis

Ostlandes faniem tas piemineklis ļoti traucēja dzīvot. Viņi cer, ka ar pieminekļa nojaukšanu aizmirsīsies viņu priekšteču noziegumi vācu okupācijas laikā un cilvēki noticēs pasaku Vairas stāstiem par kūrortu Salaspilī, kurā atpūtās visādi klaudoņi un loderi. Nekas neaizmirsīsies! Tagad izgaismojās visi...


tiesa gan Salaspils nometne bija pilna ar klaidoņiem,loderiem,komjauniešiem,prostitūtām,zagļiem.Židu tur bija pavisam maz.Bija arī tie,kas bija dezertējuši no leģiona,slēpās un tamlīdzīgi.

Atbildēt

tā tas bija

26.08.2022. 19:21

»

lasītājs

Kāpēc neviens nerunā par to, ka to pieminekli piespiedu kārtā lika finansēt, LV iedzīvotājiem...


No algas atvilka pilniģi visiem bez iebildumiem.Man nāk smiekli par tiem okupekļa žēlotājiem un aizstāvjiem,jo viņi nezin tā okupekļa vēsturi.Tas tika uzsliets vien 1985.gadā!!! un pirmajos gados tam netika pievērsta ne mazākā vērība.Kā man tolaik no algas atskaitīja 5 rubļus,tā es tagad ziedoju 10 eiro ērma nojaukšanai,lai nebūtu jāredz ekrānā tie neadvekātie krieveļi,kas tur katru pavasari plosās un vēl gandrīz visu nakti piedzērušies ālējas pa visu Rīgu.

Atbildēt

Spainis

26.08.2022. 19:19

Pārfrazējot Raini : "ne tauta pret tautu karos , bet visas kopā pret vati" .

Atbildēt

Huntas trollis

26.08.2022. 18:05

»

Jānis

1945,g. Potsdamā ASV un Lielbritānija pārapstiprināja Molotova -Rībentropa līguma slepenos protokolus un atļāva PSRS rīkoties tā kā tajos bija noteikts. Bija protams dažas izmaiņas, bet tās saistītas ar ASV un Lielbritānijas interesēm. Līdz ar to visas šīs valstis ir atbildīgas par to ka netika ievērots...


Juri Lina

“Zem Skorpiona zīmes” 2006. g. latviešu valodā.


ASV atbalsts padomju savienībai.

Intervencekā māņu manevrs 386. lpp.
Bads kā cīņas līdzeklis 396. lpp.
Bizness ar boļševikiem 401. lpp.
Kolektivizācija - kam? 405. lpp.
Pēckara celtniecība 409. lpp.
Milzīgais amerikāņu ieguldījums 411. lpp.
Militārā palīdzība Maskavai 414. lpp.
Ārzemju vergi Padomju Savienībā 424. lpp.
Staļina “svētais karš” 428. lpp.
Atbalsts “aukstā kara periodā” 433. lpp.
Padomju Savienības noārdīšana 436. lpp.
Komunisma likvidēšana Austrumeiropas vasaļvalstīs 442. lpp.
Komunisms uzvar arī Ķīnā 451. lpp.


Komunisti sagrābj varu Igaunijā 455. lpp.

Atbildēt

Huntas trollis

26.08.2022. 17:53

»

nemuldi

Mazāk smelies Ytupī, ja nav pamatzināšanu, tad tur nav ko līst! Tur var salasīties, ka Hitlers arī bija žīds un pār pasauli žīdi valda! Ja valda, tad kāpēc karot, ja jau valda! Domā


Juri Lina
“Zem skorpiona zīmes”.

No igauņu valodas tulkojis J. Siliņš, arī izdevējs. Latvijā izdota 2006. gadā.

Ievadvārdos. Citāti.

“Neviens nezinn, ka cionisms radies kā marksistiska kustība, kā sociālistiska…
Cionisms un revolūcija ir māsas”.

Sergejs Ļezovs, PSRS ZA Sabiedrības zinātņu institūta līdzstrādnieks.
No žurnāla “Strana i mir” (Minhene, 1988., Nr.3.)


“Boļševisma idejas vairākos aspektos sakrīt ar jūdaisma pamatidejām.”

“Jewish Cronicle”, 1919.,4. aprīlī.

Atbildēt

Jānis

26.08.2022. 17:37

1945,g. Potsdamā ASV un Lielbritānija pārapstiprināja Molotova -Rībentropa līguma slepenos protokolus un atļāva PSRS rīkoties tā kā tajos bija noteikts. Bija protams dažas izmaiņas, bet tās saistītas ar ASV un Lielbritānijas interesēm. Līdz ar to visas šīs valstis ir atbildīgas par to ka netika ievērots 1920.g. miera līgums. Protams ka kāds naivi cer ka šobrīd kaut kas ir mainījies. diemžēl tā nav un skaistie vārdi par Baltijas aizsardzību ir tikai skaisti vārdi!

Atbildēt

kremļa protektētājam Latvijā

26.08.2022. 17:20

»

ASV protektorāts Latvija

Piemineklis bija sen jānovāc, bet tas jādara bija citādi. Nevajag arī pašiem uzprasīties uz nepatikšanām. 2014.gadā hoholu nacionālisti visādi publiksi ķengāja Kadirovu, šāva pa viņa portretu, apsaukājās visādi un t.t. Tagad Kadirova čečeni griež rīkles hoholiem Ukrainā kā lopiem kautuvē. Zeļenska valdība...


Fašistiskajai krievijai ir pilnīgi vienalga ko darīja vai nedarīja Ukraina, ja tā izdomāja to sagrābt un okupēt, tad tā to centīsies izdarīt. Savulaik Pravda slavēja Baltijas valstis, kas pretēji Somijai bija piekritušas PSRS armijas ievešanai.

Atbildēt

Mjā ...

26.08.2022. 17:18

Ir tāda grāmata - https://www.litres.ru/daniil-andreev/roza-mira/chitat-onlayn/
WW2 izcelsme arī tur apskatīta no metafizikas redzes punkta ...
es viņu sen atpakaļ lasīju ... maz būs to,kas to grāmatu pavilks.

Atbildēt

nemuldi

26.08.2022. 17:01

»

No kuras balto cepuru patvertnes

to raksti, aunagalva? Viss ir ļoti vienkārši. Sen jau dokumentāli pierādīts, kā žīdu Ņujorkas birojs, kurš darbojās arī hitleriskajā Vācijā, izraisīja 1. un 2. PK. Kā un kāpēc


Mazāk smelies Ytupī, ja nav pamatzināšanu, tad tur nav ko līst! Tur var salasīties, ka Hitlers arī bija žīds un pār pasauli žīdi valda! Ja valda, tad kāpēc karot, ja jau valda! Domā!

Atbildēt

neraksti glupības, lasi vēsturi

26.08.2022. 16:55

»

Rotšīldi ir žīdi

kas pārvalda naudu un zeltu. Rokfelleram ir naftas usd


Baroni von Rodšildi! Rokfelleri nāk no norvēģu tautas augstmaņiem, karaļiem.

Atbildēt

Huntas trollis

26.08.2022. 16:55

Hibrīda kara apstākļi šodien ar bioloģisko kovid ieroci, lokdauniem, kovidafēru, karu Ukrainā ir vērsti uz ekonomikas iznīcināšanu un liekās cilvēku masas- pūļa likvidāciju. Kā jau karā. Cilvēktiesības neatņēma nošaujot, bet žīdam Levitam no Rīgas pils ANO paziņojot 13.03.2020., ka LV atsakās ievērot cilvēktiesības. Sankciju uzdevums ir sadārdzināt energoresursus, samazinot dximstību un pūli iedzenot izmisumā. Bailēm no vīrusa sekojā bailes no koddolkara. Bailēm no kodolkara seko bsiles no bioloģiskā mērkaķa vīrusa un bada.

Atbildēt

Rotšīldi ir žīdi

26.08.2022. 16:50

»

neraksti glupības

Rokfelleru ģimenē nav žīdu, kas ir galvenie Pasaules bankā


kas pārvalda naudu un zeltu. Rokfelleram ir naftas usd.

Atbildēt

No kuras balto cepuru patvertnes

26.08.2022. 16:49

»

?

Kur Jums viss vienkārši! Bet par Baltajām cepurēm, Baltajiem drakoniem esat dzirdējis, jeb Jums tie arī žīdu cionisti


to raksti, aunagalva? Viss ir ļoti vienkārši. Sen jau dokumentāli pierādīts, kā žīdu Ņujorkas birojs, kurš darbojās arī hitleriskajā Vācijā, izraisīja 1. un 2. PK. Kā un kāpēc.

Atbildēt

Huntas trollis

26.08.2022. 16:43

»

Jānis

1941.gada jūlijā Ādolfs Hitlers izdeva rīkojumu Lietuvas, Latvijas, Igaunijas, kā arī baltkrievu apdzīvotās teritorijas vietā izveidot apgabalu ar nosaukumu Ostlande...


Arī šodien brūk globālā finanšu sistēma, ar kuras attīstību jābremzē ekonomiku. Bet tas neizdodas. Ķīnas attīstība to bremzēja. Lai FRS saglabātu uzd - žīdu naudas varenību, izpkatīja bioloģisko kovid ieroci un tādā veidā grauj ekonomiku, vienlaikus palielinot valstu parādus un atkarību no Pasaules bankas stratēģijas.

Atbildēt

Huntas trollis

26.08.2022. 16:38

»

Jānis

1941.gada jūlijā Ādolfs Hitlers izdeva rīkojumu Lietuvas, Latvijas, Igaunijas, kā arī baltkrievu apdzīvotās teritorijas vietā izveidot apgabalu ar nosaukumu Ostlande...


Lasu visu laiku vienus melus par atbrīvotājiem. Cionisti organizēja 2.PK, jo finanšu sistēma bruka. Kapitālisms buksēja. Cionisti plānoja sadarboties ar uzvarētāju un izsniegt lendlīzi, salaužot vācu garu. ASV cionisti karā iesaistījās, palīdzot SSSR, vēlāk Baltiju uzdāvināja SSSR ar Ribentropa- Molotova paktu. Lai salauztu Eiropā vācu garu pavisam, no ombardēja Drēzdeni, kad jau bija parakstīts Hitlera kapitulācijas akts. Nogalināja 40 000 vācu sirmgalvju un bērnu. Tāpat vien.

Tagad lenlīzi izsniedz Ukrainai, lai gan nacisti ir ukraiņi, gan krievi žīdu ieskatā. Jo žīdi, lai izraisītu karu, atdzīvina nacismu. Propagandā. Kara propagandā vien.

Krievija glorificē krievu šovinismu ar “Lielo tēvijas karu”, lai gan 2.PK ar jauno pasaules finanšu kārtību, beidzoties karam, uzvaru svinēja žīdu nacisti - cionisti.

Atbildēt

Juris

26.08.2022. 16:36

»

Aivars

Vācieši aizgāja, vate palika. Visas iedomātās nacistu zvērības patiesībā ir PSRS darbības okupētajā Latvijā


Kamēr nenojauks Salaspils pieminekli un pārējos, arī kapos uzstādītos okupekļus, vate mūsu galvās būs!

Atbildēt

Jānis

26.08.2022. 16:36

»

Aivars

Vācieši aizgāja, vate palika. Visas iedomātās nacistu zvērības patiesībā ir PSRS darbības okupētajā Latvijā


Arī par vācu okupācijas noliegšanu ir paredzēta kriminālatbildība.

Atbildēt

Aivars

26.08.2022. 16:18

»

Jānis

1941.gada jūlijā Ādolfs Hitlers izdeva rīkojumu Lietuvas, Latvijas, Igaunijas, kā arī baltkrievu apdzīvotās teritorijas vietā izveidot apgabalu ar nosaukumu Ostlande...


Vācieši aizgāja, vate palika. Visas iedomātās nacistu zvērības patiesībā ir PSRS darbības okupētajā Latvijā.

Atbildēt

konstants lūzers

26.08.2022. 16:05

Panjem slotu un savac pa sturiem palikushas smadzienes. Vai tev, labak patik bez smadzieniem?

Atbildēt

Jānis

26.08.2022. 15:27

1941.gada jūlijā Ādolfs Hitlers izdeva rīkojumu Lietuvas, Latvijas, Igaunijas, kā arī baltkrievu apdzīvotās teritorijas vietā izveidot apgabalu ar nosaukumu Ostlande.
Alberts Kviesis (dzimis 1881. gada 22. decembrī, miris 1944. gada 9. augustā) bija latviešu jurists un politiķis, trešais Latvijas Valsts prezidents. Sākoties vācu okupācijai, A. Kviesis atgriezās Rīgā un atsāka darbu advokatūrā. 1942. gadā viņš sāka darboties Ostlandes ģenerālapgabala pašpārvaldes Tieslietu ģenerāldirekcijā par juriskonsultu, bet no 1943. gada 18. marta līdz 1944. gadam bija Tieslietu ģenerāldirektora vietas izpildītājs. 1944. gada 9. augustā A. Kviesis uzkāpa uz vācu kuģa "Monte Rosa" klāja, lai dotos trimdā uz Vāciju. Kuģim vēl atrodoties Daugavā, Kviesis mira ar sirdstrieku. Viņš apglabāts Rīgas Meža kapos.
Tādi mums tie prezidenti. Viena okupācijas atbalstītāju pēctece pat atļāvās nosaukt Salaspils koncentrācijas nometni par atūtas vietu. Tādi tagad lemj par pieminekļu nojaukšanu tiem, kuri atbrīvoja Latviju no vācu okupantiem.

Atbildēt

ASV protektorāts Latvija

26.08.2022. 15:14

»

Kadišam steidzami vajadzīga rieva amadzenēs

Izskatās , ka šis frīks, klauns Kadišs pārvērties par atkjlātu Kremļa lakstīgalu. Drīz vien Kadišam smadzenes sakārtos cietuma nāru biedri


Piemineklis bija sen jānovāc, bet tas jādara bija citādi. Nevajag arī pašiem uzprasīties uz nepatikšanām. 2014.gadā hoholu nacionālisti visādi publiksi ķengāja Kadirovu, šāva pa viņa portretu, apsaukājās visādi un t.t. Tagad Kadirova čečeni griež rīkles hoholiem Ukrainā kā lopiem kautuvē. Zeļenska valdība no 2019.gada negāja ne uz kādiem kompromisiem ar Krieviju, publiksi atteicās pildīt Minskas vienošanās, ko bija paraskstījis Porošenko un t.t. Tagad krievu armija mīda Ukrainas zemi saviem zābakiem. Vakar pat Kijevas runasvīrs publiski zākāja Lukašenko. Nerunājot jau par mūsu karogu rāvējiem, sankciju ieviesējiem un Kaļiņigradas blokādes organizētājiem, tas viss var mums smagi nākt atpakaļ un paši vien būsim pie tā vianīgi. Arī karš Ukrainā varēja vispār nebūt un Donbass būtu palicis Ukrainas sastāvā, bet tagad ir jau krituši pāri par 80 tūkstoši ukraiņu karavīri, sagrautas rūpnīcas un mājās, viss nopostīts, un Donbass un citas teritorijas vairs nekad nebūs Ukrainas sastāvā. Tas viss varēje nebūt, ja pie varas nebūtu ekstrēmisti un populisti, bet politiķi, kas domā ar galvu un māk vest sarunas, un ne tikai sankcijas pieteikt, karogus raut un publiski apsaukāties.

Atbildēt

Kadišam steidzami vajadzīga rieva amadzenēs

26.08.2022. 14:34

Izskatās , ka šis frīks, klauns Kadišs pārvērties par atkjlātu Kremļa lakstīgalu. Drīz vien Kadišam smadzenes sakārtos cietuma nāru biedri.

Atbildēt

Skolnieciņš

26.08.2022. 14:18

https://failiem.lv/u/z47q3xqe9

Atbildēt

Slava Putinam!

26.08.2022. 14:06

Lai dzīvo Putins- latviešu tautas labākais draugs un atbalstītājs !

Atbildēt

Jānis

26.08.2022. 12:30

Ostlandes faniem tas piemineklis ļoti traucēja dzīvot. Viņi cer, ka ar pieminekļa nojaukšanu aizmirsīsies viņu priekšteču noziegumi vācu okupācijas laikā un cilvēki noticēs pasaku Vairas stāstiem par kūrortu Salaspilī, kurā atpūtās visādi klaudoņi un loderi. Nekas neaizmirsīsies! Tagad izgaismojās visi vācu okupācijas atbalstītāji un sarakstu stādītāji cilvēku izsūtīšanai un pilsonības atņemšanai. Ir teiciens, kas citam bedri rk, pats iekrīt.

Atbildēt

lasītājs

26.08.2022. 11:30

Kāpēc neviens nerunā par to, ka to pieminekli piespiedu kārtā lika finansēt, LV iedzīvotājiem?
Maniem senčiem atvilka speciāli no algas, nebija opcija nepiekrist, bija tik jāparakstās.
Pilnīgi skaidrs, ka tas bija tālredzīgs propogandas pasākums, un, ja kas kaut ko šķēla sabiedrībā, tad šis bija tas, kas šķēla.
Krievu laikā jau bija princips - skaldi un valdi!

Atbildēt

interesanti

26.08.2022. 11:23

»

fakts

Sudetijas okupācija notika ar ciešu Rietumu līdzdalību un atbalstu.Hitlera armija tika izveidota kopdarbā ar PSRS un Rietumu finansējumu,no PSRS nāca izejvielas un militāristu apmācība bet SS brašuļi stažējās Gulaga nometnēs


Tas, ka PSRS līdz pat 1941.gada vasarai apgādāja un apmācīja nacistu armiju ir neapgāžams fakts. Savukārt kaut kādas Rietumu uzņēmumu piegādes Vācijai nekādi nepadara tās par Vācijas sabiedrotajām.

Atbildēt

fakts

26.08.2022. 11:01

»

interesanti

Kaut kā neatceros, ka briti vai amerikāņi būtu kopā ar Hitleru iebrukuši Čehoslovākijā un sagrābuši tās teritorijas


Sudetijas okupācija notika ar ciešu Rietumu līdzdalību un atbalstu.Hitlera armija tika izveidota kopdarbā ar PSRS un Rietumu finansējumu,no PSRS nāca izejvielas un militāristu apmācība bet SS brašuļi stažējās Gulaga nometnēs.

Atbildēt

who_knows

26.08.2022. 10:43

Nu beidzot vismaz to monstru nogāza..Tagad par vienu problēmu mazāk.Mazāk par ko savstarpēji kasīties..Un galui galā.. cik gadu jau ir pagājis no PSRS sabrukuma, kāpēc kaut kas tāds būtu mums jāglabā,piedevām tur nav nevienu kapu vietu..

Atbildēt

Kā tad

26.08.2022. 10:19

»

interesanti

Kāds tam sakars ar faktu, ka Vācija un PSRS Otro pasaules karu sāka kā sabiedrotie


Nopietni??? Sudetu apgabalā arī? Čehijā? Kādas muļķības tu esi salasījies no izkropļotās vēstures! Ja jau kādu saukt par hitleriskās Vācijas sabiedroto Otrā pasaules kara sākumā, tad vienīgi anglosakšus!
Bet viņiem jau vienmēr kari bijuši peļņas avots, pat tagad, Krievijas specoperācijas laikā amerikāņu militārās rūpniecības komplekss nevar ne nopriecāties.

Atbildēt

!!!

26.08.2022. 09:53

gribēju uzrakstīt komentāru, ko es domāju par šo kadiršu, bet tad izlēmu, ka pārāk daudz goda viņam, tāpēc pateikšu īsi: kadiš, ej dirst!

Atbildēt

interesanti

26.08.2022. 09:41

»

Kā tad

Tu, Vārdnīciņ, ej vien un pamācies vēsturi pats! Palasi, piemēram, kas tā tāda - Minhenes konference, ko tur sprieda un ko lēma...


Kāds tam sakars ar faktu, ka Vācija un PSRS Otro pasaules karu sāka kā sabiedrotie?

Atbildēt

Tiesiskums

26.08.2022. 09:30

»

nutagan

šitā tīrasiņu samazga vēl stulbāka nekā izskatījās


sorosjenoti un nažuki vienalga vēstures gaitu neizmainīs pēc sava,šo tikai 15% uz ZEMES.

Atbildēt

Patriotiskais gars

26.08.2022. 09:24

»

vai var

salīdzināt nedzīva pieminekļa gāšanu ar daudziem tūkstošiem karā kautu cilvēku? Un tas turpinās


Mūžīga piemiņa latvju strēlnieku korpusa kritušiem karavīriem,kuri palīdzēja saliekt ragā visas ieropas nazi karapulkus 1945.Par SUVERĒNU un NEATKARĪGU LATVIJU!

Atbildēt

Kā tad

26.08.2022. 09:02

»

Vārdnīca

Kadiš, vēsture drusku jāpastudē! Pat ezim skaidrs , ka WW2 izraisīja un uzsāka kopīgi divi režīmi, noslēdzot visiem zināmo paktu. Jau sen vēsturnieki ir izanalizējuši, ka Staļina plānā Hitlers bija ieplānots kā ledlauzis, kas novājinās Rietumus, un tad PSRS varēs ne tikai iekarot Eiropu, bet arī "mazgāt...


Tu, Vārdnīciņ, ej vien un pamācies vēsturi pats! Palasi, piemēram, kas tā tāda - Minhenes konference, ko tur sprieda un ko lēma.
Pēc tam, ja nebūs noguris lasīdams, pameklē vēl informāciju par operāciju "Unthinkable", papēti nu, ko Čērčils plānoja pēc Otrā pasaules kara.
Riebjas šitādi pārgudrie!

Atbildēt

Ja

26.08.2022. 07:51

»

kārtējais

tradicionāli nožēlojami gļēvais, bet lumpenzombiju barā histēŗiski bļaurīgais latvijānis, šoreiz ar noderīgā idiota un stukača palamu 'FAKts', izlīdis no savas līdz caurumiem nomīto pastalu smirdoņas piesmakušās aizkrāsnes pēc 30+ gadu letarģiskas krākšanas - vēl dažas reizes ieņerkstēsies un līdīs ...


cilvēki būtu gudrāki,ņemtu vērā veco Bībeles mācību-lai mainītos sabiedrībā domāšana,vajadzīgi 40 gadi-Mozus un tauta tuksnesī.Tāda nu reiz ir cilvēka psiholoģija.Tā kā ievelc elpu un norij savu žulti.Pienāks tas laiks...

Atbildēt

fakts

26.08.2022. 06:41

»

vai var

salīdzināt nedzīva pieminekļa gāšanu ar daudziem tūkstošiem karā kautu cilvēku? Un tas turpinās


Cilvēku izkaušana jau notiek ar šausmīgu spēku un turpināsies visdažādākos veidos.Notiek hibrīdkarš pret cilvēci.Tā pieminekļa gāšana ir dūmu aizsegs un naida avots.

Atbildēt

nožēlojamie žīdi

26.08.2022. 02:53

sarkanā armija kopā ar latviešu karavīriem atbrīvoja 2 kategorijas pārstāvjus( pēc Gebelsa traktējuma) no Hitlera nāves mašīnas koncentrācijas nometnēm, bet tagad viņi priecājas, ka viņiem veltītais piemineklis tiek nogāzts. Tā kā skatos, ka eiropā atdzimst nacisms, tad lai viņi nepriecājas drīz nacisti atgriezīsies pie varas un atkal būs divi polši ezerā. Pat Palestīnā jūs vairs nevarēsiet noslēpties pēc tā terora un genocīda, ko izraēlas tauta veic pret palestīniešiem. Ne jūsu nauda ne atombumbas jūs nepaglābs no nacisma

Atbildēt

vai var

26.08.2022. 02:25

salīdzināt nedzīva pieminekļa gāšanu ar daudziem tūkstošiem karā kautu cilvēku? Un tas turpinās...

Atbildēt

pietiek.skapja plānprātiņ

25.08.2022. 23:19

»

Durka

tu


tu joprojām smagi slimo uz visu glupo galvu?

Atbildēt

pietiek.skapja plānprātiņam

25.08.2022. 23:15

tu pilnīgi veltīgi centies piesaistīt publikas uzmanību ar savām galvasslimnieka problēmām - tava mentālā invalīda izpildīšanās normāliem cilvēkiem neinteresē.

Atbildēt

Lapas:    4   3   2   1   

Jūsu vārds:

Komentāra teksts:

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

15

Vārda brīvības fonds 1. aprīlī CC Atklāta vēstule kultūras ministram Naurim Puntulim

FotoŠopavasar fonds negaidītā kārtā saņēmis vairākas sabiedrībā pazīstamu cilvēku grēksūdžu vēstules, kuru saturu šeit pārstāstīsim īsi un koncentrētā veidā, jo mūsdienās sāpinošu un dvēseles dzīles atkailinošu tekstu palagus, kādas savulaik uzrakstījuši, piemēram, Svētais Augustīns (“Grēksūdze”) vai Mišels Fuko (“Miesas grēksūdze’) – tik garus gabalus lasīt nevienam nav laika.
Lasīt visu...

21

Nav taisnība, ka valsts palīdz uzņēmējiem. Valsts viņus mēdz reketēt

FotoValsts amatpersonas īpaši jau vēlēšanu laikā daudz runā par uzņēmējdarbības vides uzlabošanu, palīdzību uzņēmējiem, tiesiskumu un tā tālāk, un tā joprojām. Praksē gan mēdz būt citādāk, un valsts iestāžu vērsanās pret mani, manas ģimenes locekļiem un manis vadīto uzņēmumu liecina, ka realitāte var līdzināties absurda lugai.
Lasīt visu...

21

Korupcijas prakse perifērijā – Balvos

FotoKonkrētā piemērā – Balvos. 2022.gada oktobrī uz ceļa, kuru kā taisnāko vairāk nekā 30 gadus lieto mazdārziņu īpašnieki, bez brīdinājumiem tika nostiepta ķēde, kurā par laimi nelaimē ar salīdzinoši lēnu ātrumu (ap 15 km stundā) ietriecās motocikla vadītājs kurš guva nopietnas kakla traumas.
Lasīt visu...

12

Kas notiek Valmieras policijā un prokuratūrā

FotoVēlos Jūs informēt, kas notiek Valmieras policijā un prokuratūrā.Jau neskaitāmas reizes pēdējo pāris gadu laikā tiek ierosinātas krimināllietas par izvarošanu. Tiek aizturēti cilvēki, kuri pēc pāris mēnešiem tiek atbrīvoti. Bet tajā pašā laikā cietušās personas saņem no valsts atlīdzību, kas paredzēta cietušām personām
Lasīt visu...

21

Levita kungs, mēs gribam 0,16% no iekšzemes kopprodukta, nevis valsts radio un TV sakārtošanu!

FotoPirms vairāk nekā desmit gadiem politiskajā dienaskārtībā pirmoreiz nonāca jautājums par Latvijas sabiedrisko mediju apvienošanu. Toreiz Latvijas Radio iestājās pret to, jo apvienošanās sākotnējais ambiciozais plāns toreizējā resursu trūkuma situācijā bija nerealizējams, savukārt apvienošanās, neieguldot nepieciešamos finanšu līdzekļus attīstībai, solīja vairāk risku nekā ieguvumu. Procesa virzītāji aizrautīgi runāja par sinerģiju, kas veidosies apvienotajā medijā, tajā pašā laikā nespējot kliedēt bažas par to, vai:
Lasīt visu...

21

Sazvērestības teoriju cienītājiem ir jāpajautā sev: bet kāda ilgtermiņa mērķa labā darbojos es?

FotoPirms ejam tālāk, ir jāuzsver, ka sazvērestības teoriju patiesums šeit nav būtisks. Vārdu savienojums “sazvērestības teorija” sākotnēji nenozīmē, ka šī teorija pauž nepatiesību, vien to, ka tā apraksta vairāku spēlētāju sazvērēšanos. Taču skaidrs, ka mūsdienās šim vārdu savienojumam ir negatīva konotācija — ar to apzīmē stāstus, kurus publiskajā telpā nav pieņemts uzskatīt par patiesiem.
Lasīt visu...

18

“Demokrātijas akadēmija” vēlas demokrātiju, par kuru maksā visi citi!

Foto16.martā Ogres muzejā notika pasākums “Demokrātijas akadēmijai”. Tā ir programma, kuru par dažādu fondu, tostarp Sorosa fonda “DOTS”, naudu īsteno vairākas biedrības. “Akadēmiķi” apmeklēja muzeju, bet “aizmirsa” par to samaksāt.
Lasīt visu...

21

Pārdomas saistībā ar veselības aprūpes budžetu 2023. gadā

FotoUzstādījums, ka, pirms nav veiktas reformas, veselības aprūpes budžetu ir racionāli papildināt vien tehniski, vedina minēt, vai tiešām valdība sāk cīņu ar lielāko šķērsli nozarē, proti, hroniski samilzušo administratīvo vājumu. Gadiem ilgi Nacionālais veselības dienests un Veselības ministrija apzināti vairījušies veikt reālu pārraudzību, cik lietderīgi ārstniecības iestādes izmanto piešķirtos līdzekļus, kas paredzēti deleģēto valsts pārvaldes uzdevumu izpildei, lai sniegtu iedzīvotājiem valsts nodrošinātos veselības aprūpes pakalpojumus. Ja tiks īstenota reāla padotība, iestādes riskēs aizskart medicīnas establišmenta intereses.
Lasīt visu...

Lursoft