Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Izrādās, Ogres pašvaldības deputāts Egils Helmanis Pietiek jau aprakstītajā trīs mēnešu braucienā uz Dienvidameriku devies pavisam citu iemeslu dēļ, nekā tas līdz šim izskanējis: patiesībā tas bijis nopietns komandējums ar vēl nopietnāku mērķi - trenēties. Vismaz ar šādu versiju tagad nāk klajā pats tautas kalps.

- Tās vispār ir muļķības. Nav nekāda nauda izkrāpta. Mums nolikums atļauj strādāt nepastarpināti. Man nav obligāta atrašanās uz vietas, lai tikai kā balsošanas mašīna balsotu. Pirms brauciena es pabrīdināju Ogres novada domi, ka es tādu laika sprīdi neatradīšos uz vietas. Viņi pieņēma manu brīdinājumu. Es pa pastu sūtīju savas atskaites, visu savu saraksti un darbošanos, ko es daru. Un tos akceptēja. Par kādu naudas izkrāpšanu vispār var būt runa?!

Es esmu viens no aktīvākajiem Ogres novada domes deputātiem. Kad es biju projām, es kontrolēju lēmumprojektus, gāju uz domes sēdi un rakstīju rakstus, kas tika publicēti Ogres vietējā laikrakstā Ogres vēstis. Tie bija trīs gabali. Vienā es biju devis komentāru, kad žurnāliste mani sazvanīja saistībā ar spēļu zāli, es diezgan asi izteicos, un vēl divus rakstus pats sarakstīju. Viens bija par Mazozoliem, par pagastu apvienošanu, ka nevajag steigties ar lēmumu, ka vajag ieklausīties iedzīvotājos. Otrs bija par Balto cielavu, par pieminekļa uzstādīšanu pilsētā, ka vajag skatīties un varbūt meklēt citu vietu. Es visu laiku esmu sekojis līdzi, esmu visu laiku darbojies.

Ja tu neatrodies vienkārši fiziski uz vietas… ar interneta un datora palīdzību citreiz var izdarīt daudz vairāk nekā tas, kas strādā ar lāpstu uz vietas. Ja algu var saņemt tikai tie, kas atrodas komitejas vai domes sēdēs un paceļ roku, kā vēlas valdošā koalīcija, tad to vajag minēt arī nolikumā. Bet ja nolikums man neaizliedz… Un novada dome akceptēja visus manus darbus un man samaksāja, par ko tad ir stāsts? Tas ir vairāk kā nekorekti. Šī ir jau trešā vēstules, kas parādās. Tika izsūtīta visiem Saeimas deputātiem, Ogres novada domes deputātiem, blakus pašvaldību deputātiem, lai mani nomelnotu. Traucē vienkārši mana darbošanās.

- Gribēju noprecizēt, kā tieši notika jūsu darbs ar vēlētājiem jūsu brauciena laikā?

- To var apskatīties pēdējā atskaitē, tur bija nepastarpināti caur Skype, caur sociālajiem tīkliem. Es visu laiku regulāri darbojos. Man kā deputātam bija neskaitāmi e-pasti, kas man tika sūtīti. Tēlnieks, kas saistīts ar Balto cielavu, sūtīja man e-pastus un taujāja manu viedokli par šo jautājumu. Tāpēc arī tapa šis raksts. Caur deputāti Dzintru Mozuli nodevu ziņas, viņa ar mani sazinājās, kāda vajadzība no manas puses, kāds rīcības plāns. Tas jau visu laiku nepārtraukti notika.

Ja Ogres novada dome pārmet man, ka es esot pārāk aktīvs un noberot viņu ar iesniegumu kaudzi, kurus viņi nespējot apstrādāt, ka viņiem nepieciešams domāt par papildus juristu, tad šinī gadījumā tas ir nekorekti teikt, ka es esot zvilnējis pludmalē. Ja mēs sadalām tās stundas, tad tās ir divas stundas dienā. Un es nevarētu atrastu divas stundas dienā, lai pastrādātu?! Ja mēs paskatāmies tos rakstus, ko es uzrakstīju, viņi reāli arī parāda. Pie visiem aktīviem jautājumiem es biju klāt. Un es sekoju tam visam līdzi. Un, ja man nolikums neaizliedz... Ko, man vajag strādāt vispār par velti? Es saņemu minimālo algu par savu darbu. Esot projām, iedzīvotāji varēja mani sazvanīt 24 stundas diennaktī. Tur ir divas dažādas laika joslas. Un man tas izmaksāja pietiekami dārgi, visas šīs sarunas pa telefonu.

- Arī par naudas lietām vēlējos jautāt. Jūs sakāt – minimālā alga, tajā pašā laikā dārgas telefona sarunas, dārgs brauciens…

- Īstenībā es biju komandējumā. Es biju komandējumā no Sporta apvienības, Patriotiskās audzināšanas un militārās tuvcīņas skolas. Es braucu uz turieni trenēties.

- Kas to visu apmaksāja?

- Biedrība apmaksāja.

- Gan telefonsarunas, gan pašu braucienu?

- Jā. Ar kādām tiesībām jūs publicējat, ka es esmu kaut ko izkrāpis, ka nav tāda lēmuma. Tie ir anonīmi e-pasti, kas tiek izsūtīti, lai mani nomelnotu. Nu ko man - vispār nestrādāt?! Nolikumā ir rakstīts, ka deputāts veic savus pienākumus ārpus darba brīvajā laikā. Un nav svarīgi, kur viņš atrodas, tuvāk, tālāk vai citā kontinentā. Ja viņš reāli piedalās politiskajā dzīvē, tad viņš reāli arī savus pienākumus veic. Un arī dome to akceptēja.

- Tradicionāli tomēr darbs ar vēlētājiem notiek tiekoties, nevis caur Skype un sociālajiem tīkliem...

- Vai tas ir aizliegts? Vai tas ir kaut kāds pārkāpums?

- Bet jūs neapsvērāt iespēju atteikties no domes atalgojuma, ņemot vērā, ka jūs šeit fiziski nebijāt.

- Bet tad es nevarētu strādāt. Es taču reāli strādāju! Kāpēc man būtu jāatsakās no kaut kādas minimālās algas, ja es reāli daru darbus?

- Lai nerastos iespēja apšaubīt jūsu darbošanos.

- Jūs apšaubāt?

- Kā redzat, tiek izsūtītas vēstules, kurās tas tiek apšaubīts.

- Bet tās ir anonīmas. Ja jūs painteresētos Ogres novada domē, cik es esmu iesūtījis pieprasījumus. Kā es varu atbildēt par kaut kādu anonīmu vēstuli, kaut kādu ķengu lietu, kur jūs tiekat vienkārši apvainots neeksistējošos noziegumos? Tajās vēstulēs bija minēts, ka es braucu uz valstīm, kur notiek cilvēktiesību pārkāpumi, bērnu tiesību pārkāpumi, it kā es būtu pedofils. Vai tad nevar redzēt, ka tā ir vienkārši klaja nomelnošana?

- Bet jūs neapsvērāt iespēju atteikties no atalgojuma, lai nevarētu kaut vai anonīmi pārmest, ka jūs nestrādājāt?

- Bet es strādāju. Ja es sūtu deputāta pieprasījumus pa pastu Ogres novada domei. Ja es reāli strādāju, ko man darīt? Man vajag apsvērt iespēju, ka, reāli strādājot, nesaņemt pat minimālo algu? Kāpēc man būtu no kaut kā jāslēpjas? Un likumu es nepārkāpju.

- Tad neviens neapšaubītu...

- Tad jau man vispār nevajadzētu saņemt naudu, tad neviens neapšaubītu. Kāpēc man jābaidās, ka kāds kaut ko apšaubīs. Jūs darāt savu darbu. Iedzīvotāji ir uzticējuši darīt savu darbu. Es plusiņu ziņā saņēmu otro vietu Ogres novadā. Iedzīvotāji atzīmēja manu darbu sev par pieņemamu. No kā man būtu jākautrējas? Man būtu jākautrējas, ka es strādāju iedzīvotāju labā? Ja taisīja auditu, audits neko neatrada, audits apliecināja, ka es reāli esmu sūtījis savus deputāta pieprasījumus no Dienvidamerikas un ka es esmu tur reāli strādājis. Es zvanīju Ogres novada domei, uzdevu jautājumus. Rakstīju vietējos laikrakstos, sūtīju no Dienvidamerikas rakstus par esošajām problēmām. Par ko man būtu jākautrējas?

- Un tomēr domes sēdes un komiteju sēdes jūs neapmeklējāt.

- Nu un kas? Vai tad vienīgais darbs ir apmeklēt?

- Ne vienīgais, bet arī.

- Bet nolikums jau to neparedz, ka es nevaru saņemt algu. Ir jāskatās pēc nolikuma. Pašvaldība strādā pēc nolikuma. Vai tad tas ir vienīgais darbs? Vienīgais darbs ir būt par pašvaldības deputātu un balsot tā, kā pozīcija vēlas? Tad ierakstiet to nolikumā! Un ierakstīt nolikumā, ka opozīcijas deputāti vispār nevar saņemt algu, ka viņiem jāstrādā par velti.

- Tomēr piedalīšanās domes sēdēs un komiteju sēdēs ir deputāta pienākums.

- Tas ir deputāta pienākums.

- Bet jūs to nedarījāt.

- Bet, ja es informēju, ka es esmu ārpus Latvijas. Es savā iesniegumā informēju, ka esmu ārpus Latvijas un sekošu līdzi visiem notikumiem attālinātā veidā. Mums Ogres novada domes sēdēm ir tiešraides, kur var sekot līdzi visam, kas notiek.

- Bet ne piedalīties.

- Tas jau nenozīmē, ka tu piedalies vai nepiedalies. Es jau biju informējis, ka es nepiedalīšos.

- Tomēr algu saņēmāt.

- Es arī strādāju. Es aprakstīju, ko es strādāju un ko es darīju. Jūs vienkārši meklējat utis tur, kur viņu nav. Vai nolikums aizliedz man strādāt ar vēlētājiem? Patiesībā ir tā, ka 10.aprīlī tiek lemts jautājums par vienas ielas izbūvi, kas ir domāta priekš veikala Rimi. Aiz tā stāv uzņēmējs Gunārs Kārkliņš, kurš ir ieinteresēts, lai ietekmētu rezultātus. Tāpēc arī tiek sūtītas ķengu vēstules. Viss jau notiek ar kaut kādu iemeslu, lai cilvēki panāktu kaut kādu rezultātu. Un tajā fotogrāfijā, ko jūs esat nopublicējuši, mēs kopā ar Gunāru Kārkliņu apceļojām Dienvidameriku. Kādreiz viņš bija man draugs. Es biju iznācis no veikala un man rokās ir pudelīte, kur es it kā demonstrēju, ka it kā būtu piedzēries. Tas ir tikai joks, jo patiesībā alkoholu es lietoju ļoti reti, varbūt pāris reizes gadā un tad nedaudz. Tā ir tāda dubļu jūra, kur tomēr ir jābūt pārbaudītai informācijai. 

Novērtē šo rakstu:

0
0

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Par VDK materiālu publicēšanu

FotoŠogad publicējamās dokumentu grupas būs pieejamas Latvijas Nacionālā arhīva (LNA) tīmekļvietnē nākošajā dienā pēc Ministru kabineta noteikumu "Grozījumi Ministru kabineta 2012.gada 6.novembra noteikumos Nr.747 "Latvijas Nacionālā arhīva darbības noteikumi"" stāšanās spēkā.
Lasīt visu...

21

Iedzimtais grēks

FotoNevaru apgalvot, ka Latvijā opozīcija ir daudzskaitlīga. Šai rakstā nevēlos diskutēt par to, kas vispār ir opozīcija, kuri no tā sauktās opozīcijas atšķiras no pozīcijas tikai ar to, ka ir palikuši ārpus strīpas. Gribu parunāt par būtību, ielūkoties problēmā un rast tai risinājumu.
Lasīt visu...

6

Jāšaubās, vai Ekonomikas ministrijai vispār ir atbilstoša kompetence OIK atbalsta shēmas īstenošanai

FotoPieprasījums Ministru prezidentam Mārim Kučinskim par Ministru kabineta 2018. gada 24. aprīļa rīkojumā Nr. 172 izveidotās “darba grupas elektroenerģijas obligātā iepirkuma maksājumu sistēmas atcelšanai” noteikto darba uzdevumu.
Lasīt visu...

21

Aldis Pielaizītais, Atis Mieramika un krogusmeita Liepiņa

FotoJūras pirātiem ir divi veidi, kā ieņemt kuģus. Viens ir brutāls… kad pirāti, bruņojušies ar dunčiem, ķekšiem un āķiem, iet uz abordāžu. Ar kauju ieņem kuģi, iemet kapteini jūrā par barību haizivīm, bet pārējos ņem savās rindās, iepriekš liekot tiem zvērēt pie haizivs zoba par mūžīgu uzticību pirātu vadonim. Vienkājainais vadonis ieņem komandtiltiņu un kļūst par kuģa saimnieku. Lieta darīta.
Lasīt visu...

21

Tautas mobilizācijas un tautas apātijas dialektika

FotoAbu virsrakstā minēto sociālo fenomenu dialektika ir spraiga un vēsturiski pierādīta. Tautas mobilizācijas un tautas apātijas pulsācijā var nekļūdīgi saskatīt mijiedarbību, kopsakaru, pretmetu kolīzijas, cīņu starp veco un jauno. Viss tik tikko uzskaitītais organiski piemīt lietu, parādību un procesu dialektikai.
Lasīt visu...

10

Satrunējušais nams: augustā tapusi eseja Latvijas valstij

FotoValsts bez taisnīguma ir kā ēka bez pamatiem. Agri vai vēlu tā sabruks. Latvijas valsts ēka ir avārijas stāvoklī, tā ir tuvu sabrukšanai.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Atpakaļ pie dabas: Gobzemam vienkārši pietrūka brīnumsmāķa

Neiet tiem mūsu premjerēšanas kandidātiem, galīgi neiet. Gribot negribot jāsāk domāt par iemesliem, kādēļ gan pēc tūlītējiem paziņojumiem par...

Foto

Vējoņa kungs, es ļoti (gandrīz tikpat ļoti kā Gobzems) gribētu kļūt par Latvijas premjerministru

Dažādos laikos esmu ticies ar daudzu valstu prezidentiem: Bašāru al Asadu (Sīrija),...

Foto

Garāka par mūžu vēlēšanu nakts ilgst

Tā varēja teikt gan par 13. Saeimas vēlēšanu rezultātu nakti, gan par visu priekšvēlēšanu kampaņu. Tā bija ilga, melna, emocionāli...

Foto

Brāķis

Ir lietas, kuras nav iespējams aprakstīt īsi. Ja tā nebūtu, tad vidusskolas vai augstskolas programma ietilptu tvitera ziņojumā. Zinām, ka tā nav. Arī šie nopietnie...

Foto

Vējonis ir labs, Šlesers nav labs, mans piedāvājums vienmēr ir vislabākais, pirmdien no rīta būs preses konference, nē, tomēr nebūs

Pirmdien pulksten 10.00 preses konference par...

Foto

Servitūts

Servitūts ir koplietošanas izraisīts apgrūtinājums. Tas nav izdevīgs visiem, bet ir vienīgais veids, kā sadzīvot, tas ir mazākais ļaunums. Tas ir tāds piespiedu regulējums par...

Foto

Ko darīt jaunajiem lāčplēšiem

2018.gada 16.novembra pēcpusdienā „Delfos” bija ievietota negaidīta un intriģējoša informācija. Izcilais sportists un cilvēks ar godīga cilvēka seju (liels retums varas spēlmaņu...

Foto

Es viennozīmīgi uzskatīšu, ka tieši JKP būs manas potenciālās valdības gāzēji

Arvien vairāk izskatās, ka JKP deputāti meklē ieganstus, lai paši nemaz pozīcijā neatrastos nekad....

Foto

Jauno konservatīvo partiju raksturojošie elementi ir mantkārība, melīgums, demagoģija un populisms

Zaļo un zemnieku savienība (ZZS) aicina Valsts prezidenta nominēto Ministru prezidenta amata kandidātu Aldi Gobzemu...

Foto

Jāņa Bordāna atbilde Aldim Gobzemam

Jaunā konservatīvā partija ir nākusi politikā, lai pozitīvā veidā mainītu mūsu valsts Latvijas politisko kultūru, lai liktu cilvēkiem sajust, ka valsts...

Foto

Daži juridiski iebildumi pret ANO vienošanos “Par Globālo kompaktu par drošu, sakārtotu un regulētu migrāciju”

Esmu sagatavojusi nelielu juridisko izvērtējumu par ANO Migrācijas Paktu. Kam interesē,...

Foto

Latvijas inteliģences atklāta vēstule

Mēs aicinām iestāties PRET Apvienoto Nāciju Organizācijas vienošanās „Par Globālo kompaktu par drošu, sakārtotu un regulētu migrāciju” (turpmāk - Kompakts) atbalstīšanu Marokā...

Foto

Jauns līmenis fiskālās disciplīnas bezatbildībā

Fiskālās disciplīnas likumu, līdzīgi kā jebkuru tiesību aktu, var interpretēt pēc vismaz četrām metodēm (gramatiskās, sistēmiskās, vēsturiskās, teleoloģiskās (mērķa) metodes). ...

Foto

Emocionālās analoģijas

Pēc 2018.gada 6.oktobra Latvijā visnepatīkamāk jūtas cilvēki. Cilvēkos nepatiku izraisa postcilvēku uzvara 13.Saeimas vēlēšanās. Cilvēkus postcilvēku uzvara apkauno un pazemo. Apkaunojums un pazemojums bija...

Foto

Rīgas Dome pilsētas siltumapgādes problēmās nepatiesi vaino Valsts kontroli

Rīgas dome un SIA “Rīgas namu pārvaldnieks” vairakkārt kā atbildīgo par to, kādēļ Rīgas iedzīvotāji, kuru namus...

Foto

Kad Otto Ozols atklāja Artusa Kaimiņa liekulības masku?

Kad un kurā brīdi Otto Ozols atšifrēja Artusa Kaimiņa divkoša dabu un slepeno sadarbību ar politisko eliti? Domāju,...

Foto

Atklāta vēstule Ārlietu ministrijai no partijas “No sirds Latvijai”

Oktobra otrajā pusē pasaules mediju uzmanība bija pievērsta diviem barbariskiem aktiem, kas neatstāja vienaldzīgu nevienu....

Foto

Nožēlojamie (tas nav Viktors Igo)

Biedrības “Latvietis” pārstāvis Leonards Inkins ir Pietiek iesūtījis savu sarunu ar Lieni Apini no laikraksta DDD....

Foto

Nenoslīkt pašu ambīcijās

Nu jau kādu laiku dzīvoju/strādāju Helsinkos, Somijā. Lai arī Somija ģeogrāfiski mums tuva, man (un esmu diezgan drošs, ka daudziem LV cilvēkiem ir...

Foto

Inteliģences pieci stūrakmeņi

1.Ģenēzes stūrakmens. Latviešu tauta nekad nav bijusi un nekad nebūs izņēmums. Latviešu tautas tāpat kā jebkuras citas tautas kultūras attīstības parametrus, vēsturisko apziņu un...

Foto

Par portālu „Delfi” un primitīvu cenzūru

Stāsts ir par portālu Delfi. Lai pārāk neizplūstu, pievērsīšos divām lietām. Jau kādu laiku atpakaļ rakstiem par vēlēšanām mainījās komentēšanas sadaļa....

Foto

Vispirms – ierēdņu bezatbildība, pēc tam – mēģinājumi atrast kādu vainīgo

Uzņēmums "Grindeks" ir viens no visveiksmīgāk strādājošajiem biržā kotētajiem Latvijas uzņēmumiem, un likumsakarīgi, ka arī...

Foto

Rinkēvičs - caurkritušu politiķu un “savējo” pansionāta turētājs

Mērenu paniku noteikta burbuļa aprindās ir izraisījusi ziņa, ka pašreizējais ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs varētu zaudēt savu amatu....

Foto

Briesmīgā sazvērestība pret Barču un Klaužu

Pēdējo dienu smieklīgākā aktualitāte, manuprāt, ir tā, ka Jānis Klaužs un Aija Barča, kuri 12.Saeimā bija ievēlēti no sarkanzaļo zemnieku, strādnieku un...

Foto

Par ikgadējo inventarizāciju Paula Stradiņa klīniskajā universitātes slimnīcā. Papildu darbs, bet nemaksā

Daļai no P.Stradiņa slimnīcas darbiniekiem trešo gadu pēc kārtas 2018. gadā atkal liks veikt...

Foto

Vai JKP neredz, ka ķeras apskāvienos ar Šlesera politprojekta uzlecošo zvaigzni?

Šovasar es par savu viedokli tiku „sists” gandrīz visās sociālo portālu platformās - Facebook, Twitter, Spoki u.c....

Foto

KPV un JKP mīlas dancis

Koalīcijas procesa veidošanu var saukt, kā grib, taču pašreiz potenciālais koalīcijas veidojums man izteikti nepatīk. Iespējams, tādēļ, ka es tajā visā...