Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā
VDK kartotēka

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Izrādās, Ogres pašvaldības deputāts Egils Helmanis Pietiek jau aprakstītajā trīs mēnešu braucienā uz Dienvidameriku devies pavisam citu iemeslu dēļ, nekā tas līdz šim izskanējis: patiesībā tas bijis nopietns komandējums ar vēl nopietnāku mērķi - trenēties. Vismaz ar šādu versiju tagad nāk klajā pats tautas kalps.

- Tās vispār ir muļķības. Nav nekāda nauda izkrāpta. Mums nolikums atļauj strādāt nepastarpināti. Man nav obligāta atrašanās uz vietas, lai tikai kā balsošanas mašīna balsotu. Pirms brauciena es pabrīdināju Ogres novada domi, ka es tādu laika sprīdi neatradīšos uz vietas. Viņi pieņēma manu brīdinājumu. Es pa pastu sūtīju savas atskaites, visu savu saraksti un darbošanos, ko es daru. Un tos akceptēja. Par kādu naudas izkrāpšanu vispār var būt runa?!

Es esmu viens no aktīvākajiem Ogres novada domes deputātiem. Kad es biju projām, es kontrolēju lēmumprojektus, gāju uz domes sēdi un rakstīju rakstus, kas tika publicēti Ogres vietējā laikrakstā Ogres vēstis. Tie bija trīs gabali. Vienā es biju devis komentāru, kad žurnāliste mani sazvanīja saistībā ar spēļu zāli, es diezgan asi izteicos, un vēl divus rakstus pats sarakstīju. Viens bija par Mazozoliem, par pagastu apvienošanu, ka nevajag steigties ar lēmumu, ka vajag ieklausīties iedzīvotājos. Otrs bija par Balto cielavu, par pieminekļa uzstādīšanu pilsētā, ka vajag skatīties un varbūt meklēt citu vietu. Es visu laiku esmu sekojis līdzi, esmu visu laiku darbojies.

Ja tu neatrodies vienkārši fiziski uz vietas… ar interneta un datora palīdzību citreiz var izdarīt daudz vairāk nekā tas, kas strādā ar lāpstu uz vietas. Ja algu var saņemt tikai tie, kas atrodas komitejas vai domes sēdēs un paceļ roku, kā vēlas valdošā koalīcija, tad to vajag minēt arī nolikumā. Bet ja nolikums man neaizliedz… Un novada dome akceptēja visus manus darbus un man samaksāja, par ko tad ir stāsts? Tas ir vairāk kā nekorekti. Šī ir jau trešā vēstules, kas parādās. Tika izsūtīta visiem Saeimas deputātiem, Ogres novada domes deputātiem, blakus pašvaldību deputātiem, lai mani nomelnotu. Traucē vienkārši mana darbošanās.

- Gribēju noprecizēt, kā tieši notika jūsu darbs ar vēlētājiem jūsu brauciena laikā?

- To var apskatīties pēdējā atskaitē, tur bija nepastarpināti caur Skype, caur sociālajiem tīkliem. Es visu laiku regulāri darbojos. Man kā deputātam bija neskaitāmi e-pasti, kas man tika sūtīti. Tēlnieks, kas saistīts ar Balto cielavu, sūtīja man e-pastus un taujāja manu viedokli par šo jautājumu. Tāpēc arī tapa šis raksts. Caur deputāti Dzintru Mozuli nodevu ziņas, viņa ar mani sazinājās, kāda vajadzība no manas puses, kāds rīcības plāns. Tas jau visu laiku nepārtraukti notika.

Ja Ogres novada dome pārmet man, ka es esot pārāk aktīvs un noberot viņu ar iesniegumu kaudzi, kurus viņi nespējot apstrādāt, ka viņiem nepieciešams domāt par papildus juristu, tad šinī gadījumā tas ir nekorekti teikt, ka es esot zvilnējis pludmalē. Ja mēs sadalām tās stundas, tad tās ir divas stundas dienā. Un es nevarētu atrastu divas stundas dienā, lai pastrādātu?! Ja mēs paskatāmies tos rakstus, ko es uzrakstīju, viņi reāli arī parāda. Pie visiem aktīviem jautājumiem es biju klāt. Un es sekoju tam visam līdzi. Un, ja man nolikums neaizliedz... Ko, man vajag strādāt vispār par velti? Es saņemu minimālo algu par savu darbu. Esot projām, iedzīvotāji varēja mani sazvanīt 24 stundas diennaktī. Tur ir divas dažādas laika joslas. Un man tas izmaksāja pietiekami dārgi, visas šīs sarunas pa telefonu.

- Arī par naudas lietām vēlējos jautāt. Jūs sakāt – minimālā alga, tajā pašā laikā dārgas telefona sarunas, dārgs brauciens…

- Īstenībā es biju komandējumā. Es biju komandējumā no Sporta apvienības, Patriotiskās audzināšanas un militārās tuvcīņas skolas. Es braucu uz turieni trenēties.

- Kas to visu apmaksāja?

- Biedrība apmaksāja.

- Gan telefonsarunas, gan pašu braucienu?

- Jā. Ar kādām tiesībām jūs publicējat, ka es esmu kaut ko izkrāpis, ka nav tāda lēmuma. Tie ir anonīmi e-pasti, kas tiek izsūtīti, lai mani nomelnotu. Nu ko man - vispār nestrādāt?! Nolikumā ir rakstīts, ka deputāts veic savus pienākumus ārpus darba brīvajā laikā. Un nav svarīgi, kur viņš atrodas, tuvāk, tālāk vai citā kontinentā. Ja viņš reāli piedalās politiskajā dzīvē, tad viņš reāli arī savus pienākumus veic. Un arī dome to akceptēja.

- Tradicionāli tomēr darbs ar vēlētājiem notiek tiekoties, nevis caur Skype un sociālajiem tīkliem...

- Vai tas ir aizliegts? Vai tas ir kaut kāds pārkāpums?

- Bet jūs neapsvērāt iespēju atteikties no domes atalgojuma, ņemot vērā, ka jūs šeit fiziski nebijāt.

- Bet tad es nevarētu strādāt. Es taču reāli strādāju! Kāpēc man būtu jāatsakās no kaut kādas minimālās algas, ja es reāli daru darbus?

- Lai nerastos iespēja apšaubīt jūsu darbošanos.

- Jūs apšaubāt?

- Kā redzat, tiek izsūtītas vēstules, kurās tas tiek apšaubīts.

- Bet tās ir anonīmas. Ja jūs painteresētos Ogres novada domē, cik es esmu iesūtījis pieprasījumus. Kā es varu atbildēt par kaut kādu anonīmu vēstuli, kaut kādu ķengu lietu, kur jūs tiekat vienkārši apvainots neeksistējošos noziegumos? Tajās vēstulēs bija minēts, ka es braucu uz valstīm, kur notiek cilvēktiesību pārkāpumi, bērnu tiesību pārkāpumi, it kā es būtu pedofils. Vai tad nevar redzēt, ka tā ir vienkārši klaja nomelnošana?

- Bet jūs neapsvērāt iespēju atteikties no atalgojuma, lai nevarētu kaut vai anonīmi pārmest, ka jūs nestrādājāt?

- Bet es strādāju. Ja es sūtu deputāta pieprasījumus pa pastu Ogres novada domei. Ja es reāli strādāju, ko man darīt? Man vajag apsvērt iespēju, ka, reāli strādājot, nesaņemt pat minimālo algu? Kāpēc man būtu no kaut kā jāslēpjas? Un likumu es nepārkāpju.

- Tad neviens neapšaubītu...

- Tad jau man vispār nevajadzētu saņemt naudu, tad neviens neapšaubītu. Kāpēc man jābaidās, ka kāds kaut ko apšaubīs. Jūs darāt savu darbu. Iedzīvotāji ir uzticējuši darīt savu darbu. Es plusiņu ziņā saņēmu otro vietu Ogres novadā. Iedzīvotāji atzīmēja manu darbu sev par pieņemamu. No kā man būtu jākautrējas? Man būtu jākautrējas, ka es strādāju iedzīvotāju labā? Ja taisīja auditu, audits neko neatrada, audits apliecināja, ka es reāli esmu sūtījis savus deputāta pieprasījumus no Dienvidamerikas un ka es esmu tur reāli strādājis. Es zvanīju Ogres novada domei, uzdevu jautājumus. Rakstīju vietējos laikrakstos, sūtīju no Dienvidamerikas rakstus par esošajām problēmām. Par ko man būtu jākautrējas?

- Un tomēr domes sēdes un komiteju sēdes jūs neapmeklējāt.

- Nu un kas? Vai tad vienīgais darbs ir apmeklēt?

- Ne vienīgais, bet arī.

- Bet nolikums jau to neparedz, ka es nevaru saņemt algu. Ir jāskatās pēc nolikuma. Pašvaldība strādā pēc nolikuma. Vai tad tas ir vienīgais darbs? Vienīgais darbs ir būt par pašvaldības deputātu un balsot tā, kā pozīcija vēlas? Tad ierakstiet to nolikumā! Un ierakstīt nolikumā, ka opozīcijas deputāti vispār nevar saņemt algu, ka viņiem jāstrādā par velti.

- Tomēr piedalīšanās domes sēdēs un komiteju sēdēs ir deputāta pienākums.

- Tas ir deputāta pienākums.

- Bet jūs to nedarījāt.

- Bet, ja es informēju, ka es esmu ārpus Latvijas. Es savā iesniegumā informēju, ka esmu ārpus Latvijas un sekošu līdzi visiem notikumiem attālinātā veidā. Mums Ogres novada domes sēdēm ir tiešraides, kur var sekot līdzi visam, kas notiek.

- Bet ne piedalīties.

- Tas jau nenozīmē, ka tu piedalies vai nepiedalies. Es jau biju informējis, ka es nepiedalīšos.

- Tomēr algu saņēmāt.

- Es arī strādāju. Es aprakstīju, ko es strādāju un ko es darīju. Jūs vienkārši meklējat utis tur, kur viņu nav. Vai nolikums aizliedz man strādāt ar vēlētājiem? Patiesībā ir tā, ka 10.aprīlī tiek lemts jautājums par vienas ielas izbūvi, kas ir domāta priekš veikala Rimi. Aiz tā stāv uzņēmējs Gunārs Kārkliņš, kurš ir ieinteresēts, lai ietekmētu rezultātus. Tāpēc arī tiek sūtītas ķengu vēstules. Viss jau notiek ar kaut kādu iemeslu, lai cilvēki panāktu kaut kādu rezultātu. Un tajā fotogrāfijā, ko jūs esat nopublicējuši, mēs kopā ar Gunāru Kārkliņu apceļojām Dienvidameriku. Kādreiz viņš bija man draugs. Es biju iznācis no veikala un man rokās ir pudelīte, kur es it kā demonstrēju, ka it kā būtu piedzēries. Tas ir tikai joks, jo patiesībā alkoholu es lietoju ļoti reti, varbūt pāris reizes gadā un tad nedaudz. Tā ir tāda dubļu jūra, kur tomēr ir jābūt pārbaudītai informācijai. 

Novērtē šo rakstu:

0
0

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Morālā neatlaidīgā prasība jeb nacionāli politiskais imperatīvs

FotoMorāla neatlaidīga prasība un organiska nepieciešamība ir sastopama ne tikai ētikā atbilstoši slavenā filosofa slavenajam terminam “kategoriskais imperatīvs”. Kants tā dēvēja vispārēju obligātu, mūžīgu un nemainīgu tikumisko likumu. Tas ir jāievēro ikvienam cilvēkam neatkarīgi no apstākļiem. Kategoriskais imperatīvs ir iespējams arī nacionāli politiskajā sfērā. Piemēram, latviešu nacionāli politiskajā sfērā. Faktiski tas cilvēku apziņā un dzīves praksē ir ne vien iespējams, bet vitāli vajadzīgs kā konstruktīvs un kompetents morālais uzstādījums un orientieris nacionāli politiskajos risinājumos.
Lasīt visu...

15

Pieteikšanās par vainīgu

FotoGodātā redakcija, vairs nevaru to paturēt sevī. Esmu vainīgs, atzīstos. Atzīstos pilnīgi brīvprātīgi, bez spaidiem, viltus un maldības. Nevaru gan solīties še iederīgo «vairāk tā nedarīšu», jo toreiz, pirms nu jau vairāk kā 15 gadiem, biju pārliecināts gan par notiekošā unikālo ārprātu, gan par savu pienākumu to apņirgt visiem spēkiem. Izrādījās, ka salīdzinājumā ar mūsdienu politiskās komunikācijas standartiem tā laika notikumi bija ieturētas mērenības paraugs.
Lasīt visu...

18

Vadoņa gaidīšanas svētki

FotoŠovasar plānotas Latvijas prezidenta vēlēšanas, un šobrīd neviens vispār nepiemin tagadējo prezidentu Raimondu Vējoni. Liekas, ka viņa izredzes tikt ievēlētam uz otru prezidentūras termiņu ir ļoti vājas. Vējonis tiek kritizēts par slikto oratora mākslu un sliktām angļu valodas prasmēm, viņam tiek pārmesta pasivitāte un piesaukti vēl dažādi citi trūkumi.
Lasīt visu...

15

Egils Levits ir devis neatsveramu ieguldījumu, ir vienīgais un vislabākais

FotoŠī gada jūnijā tiks ievēlēts nākamais Latvijas Valsts prezidents. Latvija ir parlamentāra republika, kurā Valsts prezidenta pilnvaras ir ierobežotas. Tomēr Valsts prezidents Latvijā nav tikai ceremoniālā figūra – parlamentārās demokrātijas iekārtā Valsts prezidenta pamatuzdevums ir uzrādīt valstij un sabiedrībai nākotnes attīstības virzienus, veicināt sabiedrības saliedētību un valsts ilgtspēju, ikdienas politisko darbu atstājot Saeimas un valdības pārziņā.
Lasīt visu...

21

Muļķim būt

FotoMaz ir to, kuri spēj saprast, kas notiek, un tomēr viņiem ir svarīgi, lai tiem būtu savs viedoklis par notiekošo.
Lasīt visu...

12

Rietumu civilizācijas krīze

FotoIevērojamais britu vēsturnieks Arnolds Toinbijs ir rakstījis, ka nevienas nācijas un nācijvalsts vēsturi nevar izskaidrot pašu par sevi – tas ir iespējams tikai civilizācijas kontekstā.[1] Tāpēc ikvienam no mums ir būtiski izprast Rietumu civilizācijas būtību, tās vēsturi un šodienu. Manuprāt, Rietumu civilizāciju šodien raksturo viens vārds – krīze. Un tā vistiešākajā veidā attiecas uz mums.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Divi vienā

Lasot manas publikācijas laikrakstos no astoņdesmito gadu beigām līdz manis uzrakstītām un izdotām grāmatām, lasītāji zina, ka nespecializējos uz kādu konkrētu tematu, bet rakstu...

Foto

Trīs aktuāli izskaidrojumi un viens negaidīts secinājums

1.Nogurums no patiesības jeb patiesības destruktivitāte. Nogurums no patiesības ir realitāte. Tāds psihiskais stāvoklis ir iespējams individuālā līmenī. Iespējams...

Foto

Rīga. Vai tiešām bezceRīga?

Kādu laiku nebiju braukusi pa Rīgu, taču aizvadītajās brīvdienās pabraukāju pa vairākiem mikrorajoniem (man gan labāk patīk teikt apkaimēm). Ticiet man –...

Foto

Vai „Jaunajai Vienotībai” ir jāpilda „Vecās Vienotības” solījumi?

Izglītības un zinātnes ministrija Vienotību pārstāvošā ministra Kārļa Šadurska personā 2018.gadā apsolīja pedagogiem darba samaksas pieaugumu. Šis solījums turklāt tika...

Foto

Kam mēs esam pret

KPV LV vajadzētu sākt aizdomāties par to, lai latvieši neatceras, kā boļševiki kungu mājas dedzināja. Kam pieder valsts vēlētājiem solīto darbu izpilde -...

Foto

Linkaits izvēlas „Yandex Taxi”?

Otrdien, 12.februārī pie Satiksmes ministrijas (SM) tiek plānots protests, kas tieši vērsts pret nozares politisko vadītāju Tāli Linkaitu (Jaunā konservatīvā partija). To...

Foto

Latvietis "Saskaņas" mītiņā pie Rīgas domes

Mans paziņojums par vēlmi piedalīties „Saskaņas” mītiņā pie Rīgas domes bija izsaucis vētru ne tikai sociālajos tīklos, bet arī ģimenē...

Foto

Ģeopolitika un mūsu neapskaužamais stāvoklis

Visjaunākie notikumi Venecuēlā, saprotams, pirmkārt un galvenokārt attiecas uz šīs valsts iedzīvotājiem un nekorekti ir iejaukties ar komentāriem viņu kultūras norisēs....

Foto

Koncepcijas projekts „Harmoniska Latvija. Taisnīgāka sabiedriskā iekārta”

Gatavojot šo projektu, par pamatu ņēmu Vācijas Brēmenes zemes satversmi. Domājot par Stradiņu dzimtas dzimto novadu Sēliju, Brēmenes zemi...

Foto

Precedents

Jau rakstīju par negaidītajiem pavērsieniem Armēnijā, par Roberta Kočarjana un Serža Sargsjana atstumšanu no varas, par Armēnijas «Samta» revolūciju, kā arī par vēlēšanām, kurās Armēnijā...

Foto

Nodrāztais tiesiskums Bordāna stilā: paši beidzām, dosim citiem

Pēdējo gadu laikā par vienu no iemīļotākajiem dažādu partiju pārstāvju vārdiem ir kļuvis vārds “tiesiskums”. Tas tiek locīts...

Foto

Vai tiešām Rozenvalds nesaprot, ka ir kļuvis par noderīgo idiotu Kremļa propagandas ķetnās?

Uzzināju, ka piektdien, 01.02.2019. "masu medija" Sputnik lapā ir intervija ar "Latvijas Universitātes sociālo un...

Foto

Rūpējoties par Baltijas valstu izaugsmi un saviem klientiem, no darba atlaidīsim 800 darbinieku

2019. gada laikā Luminor vienkāršos savu darbības modeli, tostarp samazinot darbinieku skaitu visos...

Foto

Latvistikas politiskā seja un etnopolitoloģija

Šis teksts ir veltīts latviešu tautas mentalitātes vienotībai ar politiku. Mentalitāte, demogrāfija un kultūra ir trīs pīlāri, uz kuriem balstās burtiski...

Foto

Es redzēju sapnī, kā…

“Neviens nav pārāk liels cietumam. Neviena persona vai uzņēmums, kas kaitē ASV ekonomikai, nav ārpus likuma. Tas attiecas arī uz lielajiem uzņēmumiem,”...

Foto

Kailcirte: kaimiņa skatījums

Skaidrs, ka pārskatāmā nākotnē lielāks vai (cerams) mazāks kailciršu īpatsvars Latvijas mežos ir neizbēgams. Jā, kailcirtēm nav nekāda ekoloģiska attaisnojuma, un sabiedrībai tās...

Foto

Obskurantisma aprobācija

2019.gada 28.janvārī internetā varēja izlasīt: “Līdz ar tiesnešu neatkarības palielināšanos būtiski jāpalielinās arī tiesnešu atbildības apmēram, un par šo divu aspektu samērīgumu iestāsies arī...

Foto

Ir tikai divas izvēles iespējas

Mēs visi vērojam un vērtējam pasauli, kurā dzīvojam. Atbilstoši savam vērtējumam mēs izdarām savu izvēli, un šī izvēle nosaka mūsu praktisko...

Foto

Ja Jurašs ir tik tīrs, ko tad šis tā baidās no tiesas un ko tad “bezkompromisa tiesiskuma” ieviesēji tā raustās no tiesiskuma?

Visticamākais, Juris Jurašs ir...

Foto

Nacionālā apvienība visu laiku pūš Kremļa taurē, tikai neviens to negrib redzēt

Sveicināti, mīlīši, Latvijas nacionālpatriotiski noskaņotie pilsoņi un pilsones, sveiciens arī tev, skaistā Dace Kalniņa,...

Foto

Liberālā agonija jeb ideāli, kas ātri var izzust

Sākšu ar to, ka pats pēc politiskās pārliecības vairāk tiecos būt liberāls dažādos jautājumos, kas būtu kaut vai...

Foto

„Normāla cilvēka” viedoklis un himēriskuma anatomija

Pēc 13.Saeimas vēlēšanām sākās valdības veidošanas šarāde. Tajā figurēja demogrāfiskā aina. Mūsu slavenie “naciķi” neatlaidīgi iesacīja organizēt “demogrāfijas ministriju”. Momentā...

Foto

Ideoloģija un mūsdienas: sabiedrisko organizāciju pilnvaru uzplaukums “čekas maisu” paēnā

Laikraksta “Diena” 15.janvāra numura ievadrakstā tika uzdots retorisks jautājums, proti, kas notika ar personām, kuras savulaik...

Foto

Vara barikādēs

Ikdienišķos notikumos varas attieksme pret sabiedrību ir standartizēta un iepriekš paredzama. Emocionālās piesātinātības brīžos arī dažus varas pārstāvjus pārņem sabiedrībā valdošās noskaņas un viņi...

Foto

Svarīgi, lai katrs uzņēmuma darbinieks ir iesaistīts kvalitatīvā klientu apkalpošanā

Vēlos sniegt informāciju saistībā ar publikāciju „Jauns izdomas līmenis valsts naudas šķērdēšanā: „Valsts nekustamie īpašumi” pasūta...

Foto

Kas gaidāms

2018. gada nogalē bija skaidrs, ka Amerikas Savienoto Valstu prezidenta rīcība labvēlīgi ietekmē ASV ekonomiku un radīti vairāk nekā četri miljoni jaunu darbavietu kopš...

Foto

Artus, neizdari kļūdu, nepievil un nepamet mani

Artus, piecus gadus, gatavojot informāciju un faktus Tavām Suņu būdām un vēlāk arī Saeimas runām, iepazinu Tevi kā principiālu...

Foto

Ir arī laipni un atsaucīgi mediķi

Mūsdienās, kad ir tik daudz negatīvā, tajā skaitā par veselības aprūpē notiekošo, gribētos pateikt kādu labu vārdu ar portāla starpniecību,...

Foto

Eiropas kolonizēšana: Latvijas pieredze

Gadumijā apsveŗot, kas bijis svarīgākais notikums pērn Eiropā un kas visvairāk ietekmēs tās turpmākos likteņus, atbildēt ir viegli. Tas, ka turpinājās [Rietumu]...

Foto

Kartītes, nejaušas kā proftehmeiteņu likstas

Nedēļa man sākās ar smagu izāzēšanu – izrādīju pat pusotru minūti ilgu apstulbumu, kamēr meklēju atbildi uz jautājumu: “Vai tu jau...

Foto

Izglītības interpretācijas konflikti: iemesli un untumi

Saeimas vēlēšanās uzvarējušās “6.oktobra paaudzes” valdības sastādīšanas šarādē jau no pirmās ainas figurēja solījums turpināt izglītības reformas. Tas neapšaubāmi ir...

Foto

Cik zaļi dzīvosim vecumdienās? Pensiju sistēmas ilgtspējas šķietamība

Daudz ir rakstīts un diskutēts par mūsu pensiju sistēmas nākotnes finansiālo ilgtspēju, t.i., par nākotnē sagaidāmo budžeta ieņēmumu...

Foto

„Naida runas” fabricēšana un orveliskā domu kontrole

"Visapkārt mums plosās naida runas uzplaiksnījumi,” - tā apgalvo tie, kuri vēlas attēlot noteiktus viedokļus vissliktākajā iespējamajā skatījumā, lai tos deleģitimizētu. Ja...