Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā
VDK kartotēka

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Izrādās, Ogres pašvaldības deputāts Egils Helmanis Pietiek jau aprakstītajā trīs mēnešu braucienā uz Dienvidameriku devies pavisam citu iemeslu dēļ, nekā tas līdz šim izskanējis: patiesībā tas bijis nopietns komandējums ar vēl nopietnāku mērķi - trenēties. Vismaz ar šādu versiju tagad nāk klajā pats tautas kalps.

- Tās vispār ir muļķības. Nav nekāda nauda izkrāpta. Mums nolikums atļauj strādāt nepastarpināti. Man nav obligāta atrašanās uz vietas, lai tikai kā balsošanas mašīna balsotu. Pirms brauciena es pabrīdināju Ogres novada domi, ka es tādu laika sprīdi neatradīšos uz vietas. Viņi pieņēma manu brīdinājumu. Es pa pastu sūtīju savas atskaites, visu savu saraksti un darbošanos, ko es daru. Un tos akceptēja. Par kādu naudas izkrāpšanu vispār var būt runa?!

Es esmu viens no aktīvākajiem Ogres novada domes deputātiem. Kad es biju projām, es kontrolēju lēmumprojektus, gāju uz domes sēdi un rakstīju rakstus, kas tika publicēti Ogres vietējā laikrakstā Ogres vēstis. Tie bija trīs gabali. Vienā es biju devis komentāru, kad žurnāliste mani sazvanīja saistībā ar spēļu zāli, es diezgan asi izteicos, un vēl divus rakstus pats sarakstīju. Viens bija par Mazozoliem, par pagastu apvienošanu, ka nevajag steigties ar lēmumu, ka vajag ieklausīties iedzīvotājos. Otrs bija par Balto cielavu, par pieminekļa uzstādīšanu pilsētā, ka vajag skatīties un varbūt meklēt citu vietu. Es visu laiku esmu sekojis līdzi, esmu visu laiku darbojies.

Ja tu neatrodies vienkārši fiziski uz vietas… ar interneta un datora palīdzību citreiz var izdarīt daudz vairāk nekā tas, kas strādā ar lāpstu uz vietas. Ja algu var saņemt tikai tie, kas atrodas komitejas vai domes sēdēs un paceļ roku, kā vēlas valdošā koalīcija, tad to vajag minēt arī nolikumā. Bet ja nolikums man neaizliedz… Un novada dome akceptēja visus manus darbus un man samaksāja, par ko tad ir stāsts? Tas ir vairāk kā nekorekti. Šī ir jau trešā vēstules, kas parādās. Tika izsūtīta visiem Saeimas deputātiem, Ogres novada domes deputātiem, blakus pašvaldību deputātiem, lai mani nomelnotu. Traucē vienkārši mana darbošanās.

- Gribēju noprecizēt, kā tieši notika jūsu darbs ar vēlētājiem jūsu brauciena laikā?

- To var apskatīties pēdējā atskaitē, tur bija nepastarpināti caur Skype, caur sociālajiem tīkliem. Es visu laiku regulāri darbojos. Man kā deputātam bija neskaitāmi e-pasti, kas man tika sūtīti. Tēlnieks, kas saistīts ar Balto cielavu, sūtīja man e-pastus un taujāja manu viedokli par šo jautājumu. Tāpēc arī tapa šis raksts. Caur deputāti Dzintru Mozuli nodevu ziņas, viņa ar mani sazinājās, kāda vajadzība no manas puses, kāds rīcības plāns. Tas jau visu laiku nepārtraukti notika.

Ja Ogres novada dome pārmet man, ka es esot pārāk aktīvs un noberot viņu ar iesniegumu kaudzi, kurus viņi nespējot apstrādāt, ka viņiem nepieciešams domāt par papildus juristu, tad šinī gadījumā tas ir nekorekti teikt, ka es esot zvilnējis pludmalē. Ja mēs sadalām tās stundas, tad tās ir divas stundas dienā. Un es nevarētu atrastu divas stundas dienā, lai pastrādātu?! Ja mēs paskatāmies tos rakstus, ko es uzrakstīju, viņi reāli arī parāda. Pie visiem aktīviem jautājumiem es biju klāt. Un es sekoju tam visam līdzi. Un, ja man nolikums neaizliedz... Ko, man vajag strādāt vispār par velti? Es saņemu minimālo algu par savu darbu. Esot projām, iedzīvotāji varēja mani sazvanīt 24 stundas diennaktī. Tur ir divas dažādas laika joslas. Un man tas izmaksāja pietiekami dārgi, visas šīs sarunas pa telefonu.

- Arī par naudas lietām vēlējos jautāt. Jūs sakāt – minimālā alga, tajā pašā laikā dārgas telefona sarunas, dārgs brauciens…

- Īstenībā es biju komandējumā. Es biju komandējumā no Sporta apvienības, Patriotiskās audzināšanas un militārās tuvcīņas skolas. Es braucu uz turieni trenēties.

- Kas to visu apmaksāja?

- Biedrība apmaksāja.

- Gan telefonsarunas, gan pašu braucienu?

- Jā. Ar kādām tiesībām jūs publicējat, ka es esmu kaut ko izkrāpis, ka nav tāda lēmuma. Tie ir anonīmi e-pasti, kas tiek izsūtīti, lai mani nomelnotu. Nu ko man - vispār nestrādāt?! Nolikumā ir rakstīts, ka deputāts veic savus pienākumus ārpus darba brīvajā laikā. Un nav svarīgi, kur viņš atrodas, tuvāk, tālāk vai citā kontinentā. Ja viņš reāli piedalās politiskajā dzīvē, tad viņš reāli arī savus pienākumus veic. Un arī dome to akceptēja.

- Tradicionāli tomēr darbs ar vēlētājiem notiek tiekoties, nevis caur Skype un sociālajiem tīkliem...

- Vai tas ir aizliegts? Vai tas ir kaut kāds pārkāpums?

- Bet jūs neapsvērāt iespēju atteikties no domes atalgojuma, ņemot vērā, ka jūs šeit fiziski nebijāt.

- Bet tad es nevarētu strādāt. Es taču reāli strādāju! Kāpēc man būtu jāatsakās no kaut kādas minimālās algas, ja es reāli daru darbus?

- Lai nerastos iespēja apšaubīt jūsu darbošanos.

- Jūs apšaubāt?

- Kā redzat, tiek izsūtītas vēstules, kurās tas tiek apšaubīts.

- Bet tās ir anonīmas. Ja jūs painteresētos Ogres novada domē, cik es esmu iesūtījis pieprasījumus. Kā es varu atbildēt par kaut kādu anonīmu vēstuli, kaut kādu ķengu lietu, kur jūs tiekat vienkārši apvainots neeksistējošos noziegumos? Tajās vēstulēs bija minēts, ka es braucu uz valstīm, kur notiek cilvēktiesību pārkāpumi, bērnu tiesību pārkāpumi, it kā es būtu pedofils. Vai tad nevar redzēt, ka tā ir vienkārši klaja nomelnošana?

- Bet jūs neapsvērāt iespēju atteikties no atalgojuma, lai nevarētu kaut vai anonīmi pārmest, ka jūs nestrādājāt?

- Bet es strādāju. Ja es sūtu deputāta pieprasījumus pa pastu Ogres novada domei. Ja es reāli strādāju, ko man darīt? Man vajag apsvērt iespēju, ka, reāli strādājot, nesaņemt pat minimālo algu? Kāpēc man būtu no kaut kā jāslēpjas? Un likumu es nepārkāpju.

- Tad neviens neapšaubītu...

- Tad jau man vispār nevajadzētu saņemt naudu, tad neviens neapšaubītu. Kāpēc man jābaidās, ka kāds kaut ko apšaubīs. Jūs darāt savu darbu. Iedzīvotāji ir uzticējuši darīt savu darbu. Es plusiņu ziņā saņēmu otro vietu Ogres novadā. Iedzīvotāji atzīmēja manu darbu sev par pieņemamu. No kā man būtu jākautrējas? Man būtu jākautrējas, ka es strādāju iedzīvotāju labā? Ja taisīja auditu, audits neko neatrada, audits apliecināja, ka es reāli esmu sūtījis savus deputāta pieprasījumus no Dienvidamerikas un ka es esmu tur reāli strādājis. Es zvanīju Ogres novada domei, uzdevu jautājumus. Rakstīju vietējos laikrakstos, sūtīju no Dienvidamerikas rakstus par esošajām problēmām. Par ko man būtu jākautrējas?

- Un tomēr domes sēdes un komiteju sēdes jūs neapmeklējāt.

- Nu un kas? Vai tad vienīgais darbs ir apmeklēt?

- Ne vienīgais, bet arī.

- Bet nolikums jau to neparedz, ka es nevaru saņemt algu. Ir jāskatās pēc nolikuma. Pašvaldība strādā pēc nolikuma. Vai tad tas ir vienīgais darbs? Vienīgais darbs ir būt par pašvaldības deputātu un balsot tā, kā pozīcija vēlas? Tad ierakstiet to nolikumā! Un ierakstīt nolikumā, ka opozīcijas deputāti vispār nevar saņemt algu, ka viņiem jāstrādā par velti.

- Tomēr piedalīšanās domes sēdēs un komiteju sēdēs ir deputāta pienākums.

- Tas ir deputāta pienākums.

- Bet jūs to nedarījāt.

- Bet, ja es informēju, ka es esmu ārpus Latvijas. Es savā iesniegumā informēju, ka esmu ārpus Latvijas un sekošu līdzi visiem notikumiem attālinātā veidā. Mums Ogres novada domes sēdēm ir tiešraides, kur var sekot līdzi visam, kas notiek.

- Bet ne piedalīties.

- Tas jau nenozīmē, ka tu piedalies vai nepiedalies. Es jau biju informējis, ka es nepiedalīšos.

- Tomēr algu saņēmāt.

- Es arī strādāju. Es aprakstīju, ko es strādāju un ko es darīju. Jūs vienkārši meklējat utis tur, kur viņu nav. Vai nolikums aizliedz man strādāt ar vēlētājiem? Patiesībā ir tā, ka 10.aprīlī tiek lemts jautājums par vienas ielas izbūvi, kas ir domāta priekš veikala Rimi. Aiz tā stāv uzņēmējs Gunārs Kārkliņš, kurš ir ieinteresēts, lai ietekmētu rezultātus. Tāpēc arī tiek sūtītas ķengu vēstules. Viss jau notiek ar kaut kādu iemeslu, lai cilvēki panāktu kaut kādu rezultātu. Un tajā fotogrāfijā, ko jūs esat nopublicējuši, mēs kopā ar Gunāru Kārkliņu apceļojām Dienvidameriku. Kādreiz viņš bija man draugs. Es biju iznācis no veikala un man rokās ir pudelīte, kur es it kā demonstrēju, ka it kā būtu piedzēries. Tas ir tikai joks, jo patiesībā alkoholu es lietoju ļoti reti, varbūt pāris reizes gadā un tad nedaudz. Tā ir tāda dubļu jūra, kur tomēr ir jābūt pārbaudītai informācijai. 

Novērtē šo rakstu:

0
0

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Vai iespējams iemācīt āzi dot pienu?

FotoPietiek vairākkārt publicēja Nekustamā īpašuma lietotāju apvienības (NĪLA) stāstus par "Nekustamā īpašuma darījumu starpnieku darbības likuma" (Nr. 158.Lp13, turpmāk – Likumprojekts)[1] veidošanas gaitu[2][3][4]. 
Lasīt visu...

21

Protestu nebūs jeb tautas dekadence

FotoVai ir gaidāmi protesti – mītiņi, piketi, tautas sapulces vai citas protesta akcijas? Vai latvieši samierināsies, ka viņu valstī prezidents būs cittautietis? Vai latviešiem patiks, ka Valsts prezidents ir ļoti nekaunīgs un aprobežots ebrejs, no kura jau sen ir novērsusies ebreju tauta un kurš tagad, lai tiktu ievēlēts, demonstrē šausmīgu sava etnosa necieņu? Latvijā vēl nav bijis tik nekaunīgs un nelietīgs Valsts prezidenta kandidāts. Vai latvieši protestēs?
Lasīt visu...

21

Latvija gaida nākamo vadoni

FotoEsošais prezidents Raimonds Vējonis ir paziņojis, ka nekandidēs prezidenta vēlēšanās, kaut arī viņu atbalsta ZZS. Tas uzskatāms par racionālu un saprātīgu lēmumu, jo ir skaidrs, ka Saeimā trūkst balsu viņa ievēlēšanai.
Lasīt visu...

12

Koncertzāle uz AB dambja: kārtējais "otkats" vai spļāviens sejā Rīgas "plebejiem"?

FotoRīgas akustiskās koncertzāles priekšvēsture ir pietiekami sena - pirmo reizi ideja par  jaunu republikas līmeņa kultūras ēku galvaspilsētā radās vēl padomju laikos, 80.gados. Toreiz projekts tika apturēts naudas trūkuma un nestabilās politiskās situācijas dēļ.
Lasīt visu...

21

Nacionālā ideja un identitāte

FotoŠo nerakstīju un nepublicēju pirms devītā maija un devītajā. Dažām dienām bija jāpaiet, lai ir objektīvāks redzējums un iespējams skats ne tikai no iekšas, bet arī no malas. Man bija nepieciešamas dažas dienas pārdomām.
Lasīt visu...

21

Londonas tiesa: "Latvijas dzelzceļa" šefs Bērziņš iepriekšējā darbavietā izkrāpis 5 miljonus

FotoEdvīns Bērziņš caur “Latvijas kuģniecību” ir izkrāpis piecus miljonus dolāru no uzņēmuma “Latmar”. Šāds Londonas tiesas apelācijas spriedums liecina par pašreizējā "Latvijas dzelzceļa" vadītāja "augstajiem" biznesa un reputācijas standartiem.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Kas nogāja greizi Tālim Linkaitam

Gan citi JKP politiķi, gan pats Tālis Linkaits valdības veidošanas procesā ne tikai neslēpa, ka viņu galvenais uzdevums ir apturēt dzelzceļa...

Foto

Eiropas Parlamenta vēlēšanu kampaņa un „Uzvaras” svinības

Kā jau bija gaidāms, Eiropas Parlamenta vēlēšanu kampaņa kļūst arvien redzamāka, ko nosaka arī partiju aģitēšanas laiku izmantošana televīzijā...

Foto

Mēs ļoti labprāt šautu arī migrējošās zosis pavasarī, ja vien mums to atļautu

1. Juridiskais pamatojums. Gan Medību likums, kurā ir pilnībā pārņemtas direktīvas prasības par...

Foto

Virknē Ventspils ostas kompāniju šobrīd ir ļoti vājš menedžments, ko vada starptautiskais blēdis Ostaps Benders jeb Rūdolfs Meroni...

Ventspils brīvostas mājas lapā publicēta vērā ņemama intervija...

Foto

Tautas pēdējā fāze: 2. Jocīgā laime

2019.gada 1.aprīlī Latvijā izveidojās it kā jocīga situācija. Turklāt situācijas jocīgums netika apzināti izraisīts atbilstoši pirmā aprīļa, Lielās Joku dienas,...

Foto

Aptiekas nav bodītes ar farmaceitu kā kasieri pie lodziņa

Aptieku, kas ir iedzīvotājiem tuvākā un sasniedzamākā veselības aprūpes iestāde, pakalpojumu klāsts būtu jāplašina, neaprobežojoties tikai ar...

Foto

Par paranormālās dzīvesziņas pārņemto pasaules daļu

Kad Saeima pārtikas iepakojumā aizliegs izmantot plastmasu ar bisfenolu A, vienīgais arguments skolas bērnu apgādāšanai tieši ar "Memory Water" ūdeni,...

Foto

Latvijas dzelzceļa sistēma pārmaiņu priekšvakarā

Dzelzceļš – tā nav tikai infrastruktūra, vagoni un kravas. Lai dzelzceļš veiksmīgi darbotos, ir jābūt cilvēkam; ir jābūt interesei, enerģijai un...

Foto

Tik labi kā vēl nekad

Valsts prezidenta kampaņas iesākumā tika paziņots, ka "Latvijas iedzīvotāji pašreiz dzīvo tik labi kā vēl nekad". Kad varas aprindas pauž kārtējo...

Foto

Būs atkal draudzenes, klasesbiedri, mīļākās vai vēl nezin kas attiecīgajos amatos

Vienotības valdība ir ķērusies pie finanšu sektora kapitālā remonta. Un loģiski rodas jautājums – kāpēc ir...

Foto

Lai valsts piedzīvotu uzplaukumu, nepieciešama sadarbība ar Dievišķo

Ļoti cienījamās un godājamās valsts amatpersonas, valdības pārstāvji, ministri, dievkalpojuma dalībnieki, visi tie, kas tajā piedalās ar televīzijas...

Foto

Novērtēsim, ka varam tagad svinēt mūsu valsts brīvību pie baltiem galdautiem

Šogad atzīmējam simtgadi mūsu armijai, kas dzima kaujās par Latvijas brīvību laikā, kas bija izšķirošs...

Foto

Patofobijas vietējais dizains

Fobiju sarakstu nepieciešams papildināt. To ir pelnījusi latviešu varas inteliģence. Tās darbībā ir uzkrītoši konstatējama etniski specifiska fobija – īpaša tipa paniskas bailes,...

Foto

Mediji savās rīcības iespējās kļūst arvien brīvāki

Nedēļas sākumā jaunās valdības apstiprināšanā Igaunijas prezidente Kersti Kaljulaida (Kersti Kaljulaid) iestājās pret mediju darba nopēlumu, uzvelkot džemperi ar...

Foto

Pirmās 100 dienas

Pirmajās 100 dienās paveiktais Satiksmes ministrijā: sabiedriskā transporta maršrutu tīkla konkursa sagatavošanā esam tikuši līdz koncepcijas prezentācijai Sabiedriskā transporta padomē, ar mērķi maijā...

Foto

Mana tauta, visa pasaule tevi muļķo, uzticies man un dzer superūdeni par uzskrūvētu cenu

“Memory water” dibinātājam Jānim Pļaviņam nepietiek, ka cilvēki maksā eiro par litru...

Foto

Es esmu drošs, ka tauta nostāsies manā pusē un šis process tikai pieņemas spēkā, un tautas spēks ir neapturams

Vēlos detalizēti informēt par Satversmes aizsardzības biroja...

Foto

Satiksmes ministram riebjas popularitāte?

Interesanti, ar ko dižu un svarīgu sevi ikdienā nodarbina Tālis Linkaits? Ar kādu veikumu viņš varētu mums atskaitīties par savām pirmajām 100...

Foto

Ikšķiles novada pašvaldība aptauju organizē likumu ietvaros un to arī sarīkos

Ikšķiles novada pašvaldības domes lēmums organizēt Ikšķiles novada pašvaldības (Pašvaldība) administratīvās teritorijas iedzīvotāju aptauju ar...

Foto

Tautas pēdējā fāze: 1. Pamatbūtība

Latvijā viss notiek “pēc grāmatas”. Tautas garīgā bojāeja notiek precīzi saskaņā ar zinātniskajā literatūrā apkopoto cilvēces vēsturisko pieredzi . Pagātnē garīgi...

Foto

Puņķu valdība

Mēs varam sajūsmā spiegt par premjerministra angļu valodas zināšanām, kas tiešām ir lieliskas, taču mums jābūt godīgiem: valdība Latvijā šobrīd ir sastiķēta ar puņķiem....

Foto

Zāļu valsts aģentūrai nebija likumīgu šķēršļu zāles „Rigvir” nepārreģistrēt

Zāļu valsts aģentūra (turpmāk – Aģentūra) sniedz informāciju par Aģentūras un tās Zāļu reģistrācijas komisijas veikto darbu...

Foto

Smiekli nevietā

Pirms nedēļas Pietiek iepazīstināja ar manu piedāvājumu Valsts prezidenta amatam, kurš bija publicēts rubrikā "Pietiek nopietnības". Komentāros izraisījās diskusija, kurā jautrības bija maz. Izvirzījās nopietni, Latvijai...

Foto

Dzirkstele

Maz ir to, kuri patiesi spēj novērtēt, kas tikko ir noticis. Jaunievēlētais Ukrainas prezidents Vladimirs Zeļenskis, uzzinot, ka ir ievēlēts par prezidentu, vēršoties pie žurnālistiem,...

Foto

Vēstījums 2019. gada Lieldienās

Kristus ir augšāmcēlies! Priecīgas Lieldienas! Jau divtūkstoš gadus mēs cits citu šādi sveicam. Kad kaut ko dara tik ilgi, var iezagties pierastība,...

Foto

Latvijā valsts apmaksā par trešdaļu mazāk inovatīvo medikamentu nekā Lietuvā un Igaunijā

Latvijā pacientu nodrošinājums ar valsts kompensētajiem jaunākās paaudzes medikamentiem būtiski atpaliek no pārējām Baltijas...

Foto

Nacionālais suicīds

2019.gada 15.aprīlī viena latviešu tautas daļa tika iepriecināta ar šādu ziņu: “Koalīcijas partijas sadarbības sanāksmē vienojušās par kopīgu atbalstu Eiropas Savienības Tiesas tiesnesim Egilam...

Foto

Par mūslaiku šucmanietēm un par Rimšēviču

Šucmaņi – oficiāli sardzes dienests – Otrā pasaules kara laikā bija tāda pretīga kolaboracionistu pasuga, kuras pārstāvjus vācieši sūtīja uz...

Foto

Kad Bordāns vēl uztraucās nevis par bezkompromisa tiesiskumu, bet par to, kurš viņu paņems uz vēlēšanām...

Klausoties, kā tagadējais tieslietu ministrs Jānis Bordāns vietā un nevietā...

Foto

Palīdzība...

2009. gada marta nogalē ASV ekonomisko palīdzību Centrālamerikas valstīm – Salvadoras Republikai (República de El Salvador), Gvatemalas Republikai (República de Guatemala) un Hondurasai (Honduras). Kāpēc?...

Foto

Piedāvājums Latvijas prezidenta amatam

Esmu piedāvājis savu kandidatūru Latvijas Valsts prezidenta amatam. Par šo faktu esmu saņēmis apstiprinājumu no Saeimas Pieprasījumu komisijas 2019.gada 11.aprīlī. Savu programmu http://www.societyandnature.org/lpp.pdf esmu...

Foto

Ansis Pūpols: Meroni atzīstams par oligarhu

Beidzot kāds to pateicis skaļi — Ventspils kriminālprocesu «arestētās mantas glabātājs» Rūdolfs Meroni atbilst visām trim klasiskajām oligarhijas pazīmēm: ietekme...

Foto

Jūrmalas opozīcijas deputāts Grūba izmanto skolēnu vecāku sapulci savās politiskajās interesēs

Otrdien, 9. aprīlī, Jūrmalas Valsts ģimnāzijā notika informatīva vecāku sapulce, kurā kā vecāks piedalījās arī...

Foto

Alvis, Žeņa un Vova. Tiem, kas man Pārdaugavā sārtu krāva

Tas nebūs gari. Bet sākumā daži skaidrojumi par manis pieminētajiem tēliem virsrakstā....

Foto

Teikumi aplaužas

Publiskās telpas viedokļos par Egila Levita izredzēm tikt ievēlētam valsts prezidenta amatā teikumi gludi, bet kaut kā neizbēgami aplaužas ar loģiski izrietošiem “bet”....

Foto

Televīzija ir mehānisms, kura darbība atšķiras no pilnīgi visiem citiem uzņēmumiem un to vadīšanas

Ja kādu interesē, man arī ir, ko teikt LTV un NEPLP sakarā....