Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā
Foto

Olimpiskā segregācija

Viedais Manels
04.02.2022.
Komentāri (51)

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Pieļauju, ka Pekinas Ziemas olimpisko spēļu laikā daudzi līdzjutēji pieplaks pie TV ekrāniem, nenojaušot, ka vairums sportistu startē šāda līmeņa sacensībās pēdējo reizi.  Šī ir Segregācijas Olimpiāde, kurā Starptautiskā Olimpiskā komiteja atļāvusi piedalīties tikai pret kroņa vīrusu potētajiem (teorētiski planētas neinjicētajiem  “zemcilvēkiem” ir paredzēta 21 diena karantīnā, kas ir ilgāk, nekā noritēs olimpiāde).

Sportistus, visticamāk, neviens nebrīdina, ka pēc potes slodze uz noteiktu laiku nav ieteicama, kā tas bija agrāk pēc īstām vakcīnām. Ja pieplusojam blaknes, domāju, ka mana prognoze, kaut arī ir drūma, bet diemžēl piepildīsies.

No vienas puses pat labi, ka profesionālais sports veselajiem tagad liegts. Veselāki būs! Pastāv sazvērestības teorija, ka “pasaules ļaunīši” izmanto sportu, lai kropļotu jauniešus, kurus nav izdevies samaitāt ar cigaretēm, alkoholu vai narkotikām. Tikumīgo jaunatni ievilina lielajā sportā un sabeidz ar dopingu vai citiem stimulatoriem, uz rekordiem tendētām pārslodzēm un, pats par sevi, traumām.

Tomēr, ja atmetam versiju, ka bendēšana notiek speciāli, dalība šādā publikas izklaides veidā organismam vienalga nenāk par labu. Protams, fiziskā kultūra, kas vērsta uz ķermeņa attīstību, veselības nostiprināšanu vai cīņas iemaņu iegūšanu, ir apsveicama. Arī sacensības savam priekam un izklaidei nav nekas nosodāms. Viss labs, kas ar mēru.

Tikmēr ķīnieši uzcēluši milzīgu slēgtā cikla nometni, dēvētu par olimpisko burbuli, kurā bez tiesībām šo vietu atstāt uz visu spēļu laiku atradīsies sportisti, treneri, žurnālisti un viesi. Visiem jābūt pilnībā potētiem. Testi katru dienu. Nepārtraukti jānēsā maska, kuru var noņem uz atvēlētajām maltītēm pie kopgalda, kur ēdēji viens no otra atdalīti ar organiskā stikla starpsienām.

Pārvietošanās tikai pa noteiktu maršrutu aizsargtērpos ģērbta personāla uzraudzībā. Solis pa labi, solis pa kreisi – provokācija, šajā Ķīnas olimpiskajā zonā nav joks. Skatītāju tribīnēs laidīs tikai vietējos karsējus. Taču tā, lai iezemieši nesastaptos ar atbraucējiem. Savējiem tur vēl daudz dažādu “epidemioloģisko” pazemojumu ieviests, no kuriem anālās uztriepes tests tāda nebēdnība vien ir. Praktiski Ķīnas režīms ir tuvs civilizācijas atiestatītāju ideālam. Vienīgi vadībā jāieliek savs cilvēks, ja tik tas jau nav noticis.

Lai ārzemniekiem tomēr paliktu labas atmiņas par šo pompozo sporta notikumu, katrā slēgta tipa ciemata numurā (gandrīz uzrakstīju kamerā) suvenīram prezentēts piecu kontracepcijas līdzekļu komplekts – atbilstoši kontinentu skaitam olimpiādes emblēmā. Vienlaikus organizatori stingri piekodina, – lai nenoķertu kovidu, pasākuma laikā nepiekopt dzimumattiecības, bet izmantot dāvanu paredzētajam mērķim, atgriežoties dzimtenē. Sekss olimpiādē ir tabu.

Vienīgais, kas pašreizējām olimpiskajām spēlēm varētu būt kopējs ar antīkajām, ir kara aizliegums. Ja noticam “solīdu mediju” insaideriem, tad Ķīnas amatpersonas esot strikti brīdinājušas atsevišķu valstu vadītājus olimpiādes laikā atturēties no militāriem konfliktiem.

Ko te piebilst: miers baro, Kariņš posta. Patiesībā es olimpiskā mierā varu vērot to, kas notiek Padebešu impērijā, nelienot ar savu dziesmu grāmatu svešā klosterī. Taču ar to, ka Dievzemīte tiek pārvērsta par Ķīnas Tautas Republiku, nesamierināšos!

PS. Attēls ir Pekinas Ziemas olimpiskajām spēlēm veltīta tolerances kolāža, kas apvieno majestātisko ēku, progresīvo testu metodi un atjautīgo suvenīru ar slēptu laikmetīgu aicinājumu – PIETIEK vairoties!

Novērtē šo rakstu:

119
24

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Tiesībsarga vēstule “Amnesty International” Eiropas reģionālā biroja direktoram Nilam Muižniekam: par jūsu organizācijas apmelojošajiem paziņojumiem

Foto2022. gada 26. jūlijā organizācija “Amnesty International” nāca klajā ar paziņojumiem par situāciju uz Latvijas-Baltkrievijas robežas, norādot, ka laikā, kad Latvija uzņēma 34000 patvēruma meklētājus no Ukrainas, uz Latvijas-Baltkrievijas robežas cilvēki no Irākas un Afganistānas, t.sk. bērni, tika atstāti pašu ziņā mēnešiem ilgi aukstos laika apstākļos mežā, kas organizācijas ieskatā norāda uz necilvēcīgu apiešanos un pat spīdzināšanu. “Amnesty International” uzskata, ka nav pieļaujama ārkārtējās situācijas pagarināšana uz robežas ar Baltkrieviju, jo tas ierobežo saņemt starptautisko aizsardzību personām, kurām tā nepieciešama, neatkarīgi no šo personu izcelsmes un veida, kā viņas ieceļo valstī.
Lasīt visu...

21

Labklājība

FotoDzīvojam laikā, kad aktīvi un strauji tiek formatēta cilvēku apziņa, mainīta vārdu nozīme un jēdzienu saturs. Pārsvarā – cilvēku degradācijas, paverdzināšanas un iznīcināšanas nolūkā. Mēs visi domājam kādā valodā, attiecīgi – mainot vārdu nozīmi, var ietekmēt mūsu domāšanu. Bet šoreiz ne par to. Tā ir vesela zinātne, kuru sauc par NLP (neirolingvistiskā programmēšana jeb – smadzeņu skalošana). Šoreiz es vēlos vērst uzmanību uz to, ko mēs saprotam ar vārdu “labklājība”.
Lasīt visu...

6

Sanāca kā vienmēr, bet ticiet – risinājums top, un vainīgi ir visi citi, tikai ne es

FotoStraujiem soļiem tuvojas jaunā mācību gada sākums - 2022./2023. mācību gadā noslēgsies trīs gadu pārejas periods, kurā tiek ieviesta pilnveidotā mācību pieeja. Gaidāmais mācību gads paredz jaunās pieejas ieviešanu 3., 6., 9., 12. klasei. Neraugoties uz to, ka pārejas periods tuvojas noslēgumam, pedagogi norāda uz mācību materiālu trūkumu. Kā skolotāja varu tikai piekrist, ka, ieviešot jauno saturu, primāri bija nepieciešams domāt par mācību materiālu izstrādi un pieejamību. Līdzīgi kā ar mācībām tikai valsts valodā – mēs apzināmies, ka rīcībai patiesībā bija jābūt krietni ātrāk, un to, cik būtiski nepalaist garām iespēju labot iepriekš neizdarīto. Arī mācību līdzekļu jautājumā notiek aktīvs darbs, lai dažādos mācību priekšmetos nodrošinātu jaunu mācību resursu un metodisko līdzekļu pieejamību.
Lasīt visu...

21

Vēlēšanas kā mazohistu prieki

FotoPēc Latvijas Televīzijas pasūtījuma tirgus un sabiedriskās domas pētījumu centrs SKDS jūlijā ir veicis aptauju un konstatējis, kā Latvijas pilsoņi balsotu, ja vēlēšanas notiktu tūlīt.
Lasīt visu...

21

Kā Rīgai panākt Viļņu, Tallinu un Ziemeļeiropu? Laiks secinājumiem

FotoRīga ir vienīgā pilsēta Baltijas galvaspilsētu vidū, kurā mirstība pārsniedz dzimstību un no kuras aizbrauc vairāk cilvēku, nekā iebrauc. Tam par iemeslu var būt pietiekami lielais rīdzinieku skaits, kuri nav apmierināti nedz ar dzīvi pilsētā, nedz ar dzīves kvalitātes progresu laika gaitā. Kopš gadsimta sākuma straujāko attīstību Baltijas galvaspilsētu vidū piedzīvojusi Viļņa. Jau šobrīd Viļņa ir Baltijas lielākā ekonomika un bagātākā pilsēta; turpinoties līdzšinējai tendencei, iedzīvotāju skaita ziņā Viļņa var apsteigt Rīgu jau 2025. gadā.
Lasīt visu...

21

Vai Rīga ir labi finansēta pilsēta?

FotoPilsētas budžeta apmērs un tā izlietošanas efektivitāte lielā mērā nosaka to, cik kvalitatīva ir pilsētvide. To Eiropas pilsētu sarakstā, kuru iedzīvotāji ir visvairāk apmierināti ar dzīvi pilsētā, pārliecinošā vairākumā ir bagātākās pilsētas, tai skaitā Cīrihe, Kopenhāgena un Stokholma, kur pašvaldībām brīvi līdzekļi pilsētvidei. Kā ar pilsētas budžeta iespēju audzēšanu veicas Rīgai?
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Par rusifikācijas slavināšanas izbeigšanu

Publiskās atmiņas centrs ir sabiedrības institūcija, privāto tiesību juridiskā persona, kura netiek finansēta ar dotācijām no vispārējiem nodokļu ieņēmumiem. 2022. gada 24....

Foto

Parakstu vākšana referendumam par Satversmes 110. panta grozījumiem ir jāatkārto

Ar pietiekamu skaitu parakstu neatbalstītā "Latvijas vīru biedrības" ierosinātā parakstu vākšana referendumam par Satversmes 110. panta...

Foto

Par Latvijas Republikas Satversmē noteiktā komunistiskā totalitārā režīma nosodīšanas pienākuma īstenošanu un rusifikācijas slavināšanas izbeigšanu

Cienījamie Augšdaugavas novada domes deputāti! Publiskās atmiņas centrs (turpmāk - centrs)...

Foto

Vairāku tiesnešu, tostarp AT senatores Andas Briedes atbildība par Covid-19 epidēmijas ierobežošanas pasākumu neievērošanu

Tiesnešu ētikas komisija, Tiesnešu disciplinārkolēģija un Disciplinārtiesa ir vērtējusi to, vai izpildvaras...

Foto

Ir tādi Satversmes tiesas spriedumi, kuru nepildīšana valdošo eliti nesatrauc itin nemaz

13. Saeimas laikā ir bijuši vairāki Satversmes tiesas spriedumi, par kuru neizpildi Valsts prezidents pat...

Foto

Kāpēc valsts aizsardzības dienestam – jā!

Jūlija sākumā aizsardzības ministrs Artis Pabriks vēstīja par ieceri izveidot valsts aizsardzības dienestu, kuram, sākot ar 2023. gadu, tiks pakļauti...

Foto

Par ārkārtas sociālo situāciju

Mums priekšā ir grūta ziema – dziļa energoresursu krīze, iespējams pandēmijas saasinājums. No tā, cik saprātīgi un solidāri spēsim sagatavoties gaidāmajiem pārbaudījumiem,...

Foto

Krievijas karš Ukrainā paātrinājis procesus sabiedrībā un daudziem atvēris acis

Krievijas karš Ukrainā paātrinājis procesus sabiedrībā un daudziem atvēris acis. Tas noticis par ukraiņu asins cenu...

Foto

Satversmes tiesa ir jālikvidē

Šodien, 25.jūlijā Latvija pirmajā vietā (LPV) Centrālajā vēlēšanu komisijā iesniedza 4000 zīmju programmu un kandidātu sarakstu 14.Saeimas vēlēšanām. LPV savā 4000 zīmju programmā ir...