Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā
Foto

Orda ir jāsagrauj

Raivis Zeltīts
30.04.2022.
Komentāri (0)

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Lielākajai daļai no mums jau sen ir skaidrs no ikdienas pieredzēm, ka PSRS koloniālā minoritāte Latvijā pārstāv svešu pasauli, uz kuru mūsu kultūras normas neattiecas. No mūsu vecvecāku stāstītā mēs zinām, ka varmācība, zagšana un jebkāda goda neesamība ir Krievijas karapūļu būtība.

Citādāk ir ar rietumniekiem, kuriem joprojām ir izdevīgāk neredzēt to, kas ir Krievija un tās tauta. Miers par katru cenu (uz mūsu rēķina), lai turpinātu biznesu ar Krieviju ir daudzu rietumnieku ierastais aprēķins. Gudrākie prāti gan jau sen norādīja, ka tā ir no Rietumiem atšķirīga civilizācija, kas turklāt izmanto Rietumu materiālismu savu stratēģisko interešu realizācijai. Bet kādā ziņā Krievija ir atšķirīga?

Krievijas identitāti veido vairāki uzslāņojumi. Tās pamats ir Kijivas Krievzemes nomales teritorijas, kuras pakļāva mongoļu Zelta Orda. Maskavijas Ivans I, pateicoties savām naudas ievākšanas spējām, kļuva par Zelta Ordai uzticamu kņazu. Maskavija no mongoļiem pārņēma aziātisko despotismu un barbarisko kara vešanas metodi.

Pēc atbrīvošanās no mongoļu ietekmes Maskavija sāka pati savu impērijas izplešanas misiju. Lai to pamatotu, tika izmantota “Trešās Romas” ideja kā Bizantijas mantiniecei. Ik pa laikam parādījās arī kādi eiropeiski strāvojumi, taču tie iesakņojās tikai Maskavijas ordas domāšanas kontekstā. Visi lielie reformētāji kā Pēteris I spēja uzbūvēt vien “Potjomkina sādžas” – virspusēju Rietumu atdarinājumu, kamēr visa veida apspiestība turpināja noteikt patieso Krievijas politiku.

Krievijas ārpolitikas būtība vienmēr ir bijusi elementāra – izplesties tik tālu, cik iespējams. Viss pārējais ir tikai retorika. Krievijas politiskā tradīcija ir nepārspējama savā primitīvismā un tieši tāpēc rietumniekam neizprotama. Rietumnieks vienmēr meklē kādu inteliģentāku iemeslu Krievijas rīcībai. Bet patiesība ir vienkārša – kamēr Krieviju neaptur, tā izplešas. Kur tā redz vājumu, tā to izmanto.

Pēc ordas un impērijas perioda seko boļševisma laikmets. Ļeņins un viņa skolnieks Staļins ar Rietumu idejām centās atbrīvoties no pašu Rietumu ietekmes. Tas bija tikai aizsegs jaunam imperiālismam, bet vienlaikus arī radikālai Krievijas krieviskuma pastiprināšanai. Eiropeiskās inteliģences iznīcināšana, etnisko minoritāšu rusifikācija un gadsimtu ilgs negatīvās selekcijas process ir radījis to Krieviju, kas šobrīd uzbrūk Ukrainai.

Šīs Krievijas būtību tīrā formā var atrast cietumā – tieši GULAG nometņu sistēmā, kur cietumu subkultūra sajaucās ar mūsdienu krievu kultūru kā tādu, radās Putina sistēma. Kas ir Putins? Šīs sistēmas simbols, tīrs iemiesojums – filmas “Brat” nosacītais varonis, “atsaldēts” bandīts, bet tomēr patriots, jo sados visiem, kas krievu šovinistiem riebjas.

Rezultāts ir valsts, kas ir spējīga tikai uz varmācību un ļaunumu, bet ļaunums ir parazīts, kas izplešas. Krievijas imperiālisms un koloniālisms ir ļoti īpatnējs, jo šajā gadījumā “metropole” ir atpalikušāka par pakļautajām zemēm. Ja eiropiešu koloniālisti no kolonijām izveda izejvielas, bet tur pārdeva patēriņa produkciju no metropoles, tad krievi izved no Krievijas izejvielas, bet no kaimiņiem laupa veļas mašīnas un tualetes podus.

Bet tā ir tikai politekonomiskā lietu virspuse. Krievijas imperiālisms ir kā vēzis, kas izplešas, saēdot visu savā ceļā. Tas ir ne tikai ekonomiski degradējošs, bet arī visos citos aspektos dzīvībai bīstams spēks. Degradēta daba, dzīves vide, kultūra – to mēs pazīstam no PSRS laikiem. Krievija pat vairs nespēj piedāvāt nekādu pozitīvu ideoloģisku programmu – tikai saukļus, bezjēdzīgus simbolus, naida un nāves kultu.

Krievija noliedz īstu nacionalitāti un etnisko identitāti – kā jau imperiālai civilizācijai, tās mērķis ir visus pārvērst par krievvalodīgu baru bez patiesas identitātes, ko vieno tikai TV kaste ar tās debilizējošo saturu. Kā Zelta Ordas laikos – galvenais izspiest no katra vajadzīgo nodevu hanam Putinam.

Tieši tāpēc ukraiņu nacionālisms un nacionālisms kā tāds tik ļoti aizvaino Putinu. Krievija neatzīst tiesības uz identitāti, jo tas nozīmē arī gara un domas brīvību, no kā izriet politiskā brīvība. Nacionālisms ir impēriju nāve. Tāpēc Putina sauklis ir “krievi ar ukraiņiem ir viena tauta, tāpēc mēs ukraiņus slepkavosim un izvarosim”. Ko šī orda būtu gatava izdarīt ar mums, ko atzīst par svešu elementu, par nelabojami kontrrevolucionāru nāciju?

Mums nav jānoskaidro atbilde uz šo jautājumu – orda ir jāsagrauj! Tā ir vienīgā Krievijas “reformas” iespēja. Pēc Bučas slaktiņa un Mariupoles iznīcināšanas mēs vairs nedrīkstam ļaut pasaulei izlikties, ka Krievija ir vienkārši valsts citu valstu starpā. Mēs nedrīkstam ļaut Krievijai atkal kā čūskai nomest savu ādu un turpināt savu imperiālismu ar vienalga kādiem lozungiem – Putina PSRS nostaļģijā balstītiem vai Navaļnija liberālisma lozungos ietērptu. Krievijas imperiālisma sagrāve ir pēdējā dekolonizācija Rietumos, kas mums jāīsteno.

Aiziet, kreisie putni, – šī ir jūsu iespēja! Nevis iedomāti latviešu “balto privilēģijas” grēki, bet pavisam reāls imperiālisms. Bet to jūs nedarīsiet, jo aizvien uzskatāt, ka Krievija un krievi ir upuris! Tas nekas – iztiksim paši. Jo mums nav ilūziju par Krieviju. Mēs nemeklējam mieru par katru cenu, bet gan nenovērtējamu brīvību no ļaunuma! Mums rūp mūsu nākotne, mums rūp Ukraina, un mums rūp Krievijas apspiesto tautu liktenis! Somugru etnosu arhipelāgs vēl arvien smok zem krievu imperiālisma jūga.

Kas attiecas uz Krievijas slāviem, tad būtu tikai vēsturiski pareizi, ja tie organizētos ap Kijivas mantinieci Ukrainu kā senās Krievzemes sirdi, patiesi eiropeisku slāvu valsti, kas izdzīvoja un saglabāja savu identitāti, pateicoties Polijas-Lietuvas lielvalsts aizsardzībai. Krievijas pēdējā imperiālistiskā avantūra vērsīsies pret viņu pašu – Ukraina dzīvos, bet Maskavija kritīs. Uz visiem laikiem!

Pārpublicēts no austsaule.lv

Novērtē šo rakstu:

93
48

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Nedrīkst Ropažu pašvaldības finanšu problēmas risināt uz darbinieku rēķina

FotoJau kādu laiku cirkulē baumas, ka tiek organizēta Ropažu novada domes esošās varas nomaiņa. Šīs runas sākās ap to laiku, kad noslēpt Ropažu novada finanšu problēmas vairs nebija iespējams. Šobrīd, lai pašvaldība varētu savilkt galus kopā, tiek ļaunprātīgi iznīcinātas kapitālsabiedrības, nemaksājot par veiktajiem darbiem.
Lasīt visu...

21

Vai līdz rudenim gaidāms pamiers?

FotoDrīzumā varēs noskaidrot, cik lielā mērā ir patiesas sazvērestību teorijas attiecībā uz Zeļenska un Baidena nerakstītajām sadarbībām. Šo teoriju ticamība izgaismosies tad, ja tuvākajā laikā sāksies miera sarunas, - pirmās pazīmes steidzamu sarunu taustāmiem iemesliem ir pamanāmas.
Lasīt visu...

12

Kā saimnieks pavēlēs, tā runāsim! Galvenais - nedomāt!

FotoPortālā Pietiek.com kādu laiku atpakaļ atļāvos publicēt pārdomas par ASV, Izraēlu. Biju pārsteigts, cik daudzi cilvēki lasa šo portālu. Daži, sauksim tos par “īstiem patriotiem”, kas balso par Vienotību un patiesi tic, ka vara visu dara pareizi un cilvēku labā, sarunā teica - kāpēc ienīsti amerikāņus un ebrejus? Nē, man riebjas ASV un Izraēla, divas terorismu izplatošas organizācijas. Cilvēkus, kuri dzīvo teroristu pārvaldītajās teritorijās, es neienīstu, man viņu žēl. Stokholmas sindroms ir nopietna mentāla problēma.
Lasīt visu...

21

Šprotes nepieņems cūku labturības prasības

FotoJa kādam ir klusas aizdomas, ka mēs te sēdēsim un gaidīsim vēl vienu okupāciju – jums ir jālasa tālāk. Ja kāds domā, ka virsrakstā pieminētais dzīvnieks ir nacionālā naida kurināšana – lasiet, lasiet… Starp citu, likums par cūku labturības prasībām ik pa laikam tiek pilnveidots. Meklējiet rakstos. Kas attiecas uz šprotēm – tās ar cūkām kopā neiet ne pēc dzīvesveida, ne pēc garšas. Un jūs labi saprotat, ko šo rindu autors ar to ir domājis.
Lasīt visu...

6

Ja reiz prezidents dod „mājienu ar mietu”, tad mēs, protams, atvainosimies

FotoLsm.lv 24.februārī Ukrainas kara gadadienā savā komiksu sadaļā publicēja autores Gundegas Evelones "Cūku komiksu" ar nosaukumu "Ukrainai ir jāuzvar". Šie komiksi ir zīmējumi par aktuālo Latvijā un pasaulē. Komiksam ir sava "cūku" izcelsmes leģenda, kas atrodama pie katra jaunākā komiksa. Faktiski cūka komiksā var būt ikviens no mums. 
Lasīt visu...

21

Izglītības reforma kā valsts pārvaldes vājuma spoguļattēls

FotoProblēmas VAS “Pasažieru vilciens” darbībā un neauglīgās diskusijas par skolu reformu kārtējo reizi apliecina valsts izpildu varas ieslīgšanu pamatīgā attīstības krīzē, taču šis fakts netiek īsti pat atzīts. Līdz ar to iztrūkst kritiskas analīzes.
Lasīt visu...

21

Vai birokrāts - mūsu kungs?

FotoDomājams, katram no iedzīvotājiem kādreiz ir iezibsnījusi doma, kāpēc ir jāmaksā nodokļi? Nodokļu maksāšanas jēga būtībā ir savākt resursus tajās nozarēs, kas prasa lielus ieguldījumus. Ne velti nodokļus vispirms sāka maksāt tur, kur bija lieli apūdeņošanas darbi. Piemēram, izveidoja dambi, lai palu laikos neapplūstu lauksaimniecības zemes.
Lasīt visu...

21

Nepieciešamais ļaunums – 2. daļa: derīgie idioti un jātnieki bez galvas

FotoĻenins aktīvākos fanus partijas iekšējās sarunās nekautrējoties mēdza saukt par noderīgajiem idiotiem - poļeznije idioti
Lasīt visu...

21

Karš kibertelpā

FotoKrievijas Ārējās izlūkošanas dienests (SVR) ir izmantojis ievainojamību, kas tika atklāta 2023. gada sākumā populārā Čehijas programmatūras giganta “JetBrains” produktā.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Gauss – kas viņš ir? Vairāk Ostaps Benders vai Maikls O’Līrijs?

Patiesības mirklis par airBaltic spējām segt obligāciju saistības arvien tuvāk. Attiecīgi arī Gausa retorika arvien nepārliecinošāka un...

Foto

Ak, eglīte...

Pēdējās darbdienās pirms Ziemassvētkiem netālu no manām mājām parādījās trīs hektāru kailcirte egļu mežā vietā, kur to galīgi nebiju gaidījis. Līdz likumā noteiktajam galvenās...

Foto

Tramps esot atkal ko sliktu pateicis. Iespējams. Tomēr - kas notiek Latvijā?!

Katrā valstī ir "stratēģiski svarīgas" jomas. Diemžēl, vērtējot savus kolēģus, ārstus un viņu absolūti...

Foto

Saeimas deputāti pamazām sāk kaut ko nojaust

Redzot grūti un ļoti dārgi risināmo problēmu apjomu Satiksmes ministrijā, deputāti beidzot nonāca pie atskārsmes, ka ir stipri nokavējuši...

Foto

Nu nevarēja jau cerēt, ka Latvija nesaķers šo „progresīvo” infekciju, bet gan jau pāries arī tā

Bet, klau, esot tādi "progresīvie". Cik lasu soctīklos, tādas sniegpārslas,...

Foto

„Vienotība” ir kā gangrēna uz kādas no ekstremitātēm, kas ir jāamputē, atdalot to no ķermeņa - tautas

Politiskā komunikācija ļoti ietekmē sabiedrības viedokļus un uztveri. Kas...

Foto

Par jaunā „Rail Baltica” dzelzceļa tilta būvniecību: naudas nav, taču būvējam!

Vismaz uzbūvēsim trīs labā krasta balstus ar laidumiem, un tad jau redzēs, varbūt pat saimniecībā...

Foto

"Latvijas pasta" nesmukumi, jeb Linkaita saimniekošanas rezultāti Satiksmes ministrijā nebeidz pārsteigt

Nule pēc virknes skandālu atkāpās "Latvijas pasta" padome. Tā tam arī vajadzēja būt, taču kurš...

Foto

Krievu latvieši, nevis Latvijas krievi: latvietībai jākļūst par lipīgu, pievilcīgu zīmolu

Raksta beigās piedāvāšu neizmantot "Latvijas krievu" vai "Latvijas ukraiņu" terminus, kad runājam par Latvijas pilsoņiem....

Foto

Viss ir lieliski, tikai neprasiet mums neko par tiem 200 miljoniem eiro, ko mums vasarā atkal vajadzēs no nodokļu maksātāju kabatas!

Apkopojot 2023.gada nozīmīgākos statistikas datus...

Foto

Dzintars izēd Kiršteinu - un kas tālāk?

Vēl tikai slinkais nav uzrakstījis par Aleksandra Kiršteina izlingošanu no pašpasludinātās nacionālās apvienības (NA). Iespraudīšu arī savus ķešā aizķērušos...

Foto

Kāpēc LTV nespēj un nevēlas raidījumus organizēt efektīvi un operatīvi?

Latvijas televīzija aktīvi jau vairākas dienas reklamē 6.februāra raidījumu ar konkrēta "viesa" piedalīšanos. Viņš nav izcils zinātnieks,...

Foto

"Pasažieru vilciena" valde atrod "pārmijniekus"

Izcils „ViVi” valdes paziņojums! Tikai vienā teikumā ir izdevies pierādīt visu savu nekompetenci. AS "Pasažieru vilciens" jaunajai padomei laikam vairs nebūtu...

Foto

Briškena politiskās bezatbildības un profesionālās nespējas dēļ ir apdraudēta turpmākā Latvijas reģionu ekonomiskā attīstība

Nacionālā apvienība (NA) rosina izteikt neuzticību satiksmes ministram Kasparam Briškenam (Progresīvie), to...

Foto

Re, cik smuki es varu izteikties arī par skolu slēgšanu (bet tās vienalga tiks slēgtas)

Skola ir kas vairāk par ēku pagasta vai pilsētas vidū. Diskusijām...

Foto

Ja iedzīvotājiem jāgatavo sava 72 stundu soma, tad sabiedrība grib redzēt, kā savu “somu” kārto valsts

72 stundu soma un klausies radio! Mani šis nemierina. Ne...

Foto

Gulags pie apvāršņa

Krievijas Valsts domes valdošās frakcijas “Vienotā Krievija” deputāts ar ģenerāļa uzplečiem Andrejs Guruļovs neslēpj, ka jāatjauno gulaga tipa nometnes, lai tie, kas iekšzemē...

Foto

Skola, kurai paveicās

Varbūt zinošie apzinās, ka tuvojas kas neizbēgams, un tāpēc, laikus atkāpjoties, tiek "dedzināti tilti", vien žēl, ka šīs ugunis mums tiek pasniegtas kā nepieciešamība mūsu tumsonības...

Foto

Pilnmēness mistērijas

To, ka Mēnesim ir ietekme uz planētas Zemes dzīvi un arī cilvēku psihi, mūsu senči tika pamanījuši jau sen. Latvijā dzīvojošiem ir it sevišķi...

Foto

Svarīgi nekļūt atkarīgiem no svešas žēlastības!

Ir kāds vēsturisks janvāra datums, kuru parasti aizēno gan barikāžu laiks, gan, mazliet mazāk, arī 13.janvāra nemieri. Gan nesenie, gan...

Foto

Par atbildību pašreizējā haosa un nebūšanu sakarā pasažieru vilcienu satiksmē

Tā kā 15 gadus nostrādāju VAS "Latvijas dzelzceļš" atbildīgā amatā, tad man ir gana daudz pieredzes...

Foto

Krišjānis Kariņš kļūst par apkaunojumu Latvijas politikai un arī savai partijai

Saeimas deputātu grupas vizīte Ķīnā un Krievijas graudu tranzīts caur Latviju pēdējās nedēļās ir politiskās...

Foto

Atkal

Atkal zobens pacēlies pār dažām skolām, šoreiz Kurzemes pusē. Aizķēra, jo vienā no tām savlaik esmu strādājusi. Laikam vēršot ciet. Nē, vēl jau nekas neesot...

Foto

Īss komentārs par uzņēmēja Guntara Vītola izteikto viedokli “airBaltic” un tā nulles vērtības sakarā

Viss ir pareizi, un žetons Guntaram par drosmi, tikai jebkuram cilvēkam, kuram...

Foto

Kas mums pieder?

Valsts esot mēs, mēs esot bagāti - mums pieder meži, vien koku cenas mums ir augstākas kā Norvēģijā un Zviedrijā, mums pieder spēkstacijas,...

Foto

Vienu "sabiedrisko" mediju mums būs daudz vienkāršāk kontrolēt un komandēt nekā divus!

Ceturtdien Saeimā galīgajā lasījumā gandrīz vienprātīgi atbalstīja Latvijas Radio un Latvijas Televīzijas apvienošanu no...

Foto

Tā kā KNAB Straume ir piebarots, Kariņš bez bažām var par nodokļu maksātāju naudu doties priekšvēlēšanu braucienā uz Valmieru

2024. gada 17. janvārī ārlietu ministrs Krišjānis Kariņš dosies reģionālajā...