Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Pievienot komentāru

Lapas:    3   2   1   Rādīt komentārus, sākot ar: pirmo | pēdējo

Patiesība no okupētās tautas puses

28.05.2021. 09:49

»

Patiesais

Pareiza atbilde, jo patiesa. Tik tiešam dzīve ritēja pilnā spārā. Viss kas tika darīts un piedzīvots. varēja mācīties, strādāt, celt mājas, vienīgi automašīnas bija gūti nopirkt. Bet cietējus neredzēju.Arī Tālavs Jundzis neizskatījās pēc tāda. Viņš bija aktīvs komjaunietis, mani tajā ievilka. Pats viņš...


Sportā tik uz augšu nevarēji, ja nebiji "patiesais". Perspektīvas izaugsmei nebija, ja nebiji "patiesais".
Algas nebij nevienam, kaut biji "patiesais".
Halturščiki pēc darba bija gandrīz visi, kam rokas auga no pareizās vietas.
Smadzenes nebija cieņā, jo visu noteica komunistiskā partija. Iebilstot riskēji nonākt pie baltajiem lāčiem, bet ja iebilda kāds no ārvalstīm, tad pats galvenais žmiriku virsvadonis dauzīja ar kurpi pa tribīni un solīja Kuzjas māti tiem parādīt.

Personīgi mans darba kolektīvs ceļa zīmes nesaņēma un ceļojumos neviens nebrauca finansiālu apsvērumu dēļ, jo latviešiem dzīvokļus nedeva un jābūvē pašiem bija mājas (ja palaimējās dabūt tos 600m2).

Ja Jūs neredzējāt cietējus, tad es savukārt neredzēju laimīgos, jo neapgrozījos okupācijas varas un stukaču aprindās. Un paldies dievam, šodien neesmu miljonārs, bet ir cerība, ka "laimīgie" un "patiesie" saņems pelnītu sodu.

Atbildēt

vienkārši

17.05.2021. 18:47

»

Nu

Un kā “cietušais” tika pie ziņām par Lapsas šaujamieroča atļaujām


gan jau ka noziedznieks pats būs izpļurkstējies kā parasti.

Atbildēt

aaaaa

17.05.2021. 10:29

»

Niknais

Vidzemē to ēzeli izpisīs


beidzot

Atbildēt

Patiesais

17.05.2021. 09:27

»

Jonam

Padomju okupācijas laiks bija vienīgais laiks vairāku paaudžu mūžā. Cilvēki tāpat priecājās, mācījās , strādāja, iemīlējās, radīja bērnus, iedzēra, tuseja, brauca pavasaros ar laivām pa upēm utt. Tagad atklājas, ka cilvēki nemitīgi cieta, bijis jāstājas komjaunatne , partija, citādi kirdik! Komjaunatne...


Pareiza atbilde, jo patiesa. Tik tiešam dzīve ritēja pilnā spārā. Viss kas tika darīts un piedzīvots. varēja mācīties, strādāt, celt mājas, vienīgi automašīnas bija gūti nopirkt. Bet cietējus neredzēju.Arī Tālavs Jundzis neizskatījās pēc tāda. Viņš bija aktīvs komjaunietis, mani tajā ievilka. Pats viņš vēlāk kādu laiku par pioniervadītāju strādāja. Bija īsts padomju jaunietis.
Sliktākais bija tas, ka tiešam cilvēki tika zombēti ar ideoloģiju, kas nu bija tas bija.

Atbildēt

Nu

17.05.2021. 01:30

Un kā “cietušais” tika pie ziņām par Lapsas šaujamieroča atļaujām?

Atbildēt

olāāā

16.05.2021. 15:11

Palasīju komentārus. Katastrofa! Lieta par Laspsas un viņa sekretāres vai asistentes tiesāšanu, bet komentāri velns zina par ko. Kaut kādi nesaprotami personāži minēti. Tiek cilātas pilnīgi ar lietu nesaistītas tēmas, jautājumi. Bet par lietas būtību ne vārda.
Tiešām tāds čekistisks piesitiens, novirzīt uzmanību no lietas būtības uz kaut ko citu.

Atbildēt

kas attiecas

16.05.2021. 14:34

»

Atis Priedītis

Jautājums ir tikai - cik ilgi lielie masu mediji būs spiesti klusēt par mūsu lielo slavenību patiesajām gaitām okupācijas laikā. Agri vai vēlu viss tiks publicēts. Prātīgākais būtu viņiem pašiem sākt par visu atklāti stāstīt. Piemēram, Pauls varētu pārtraukt stāstīt par savu dzeršanu un tā vietā par...


Uz Paulu,tad viņš nemaz tikpat kā neko nestāsta vispār,bet gan vairāk kā piecdesmit gadu atkārto vienus un tos pašus vienkāršus nepaplašinātus teikumus.Arī par dzeršanu.Ko tad viņš vispār tādu ir stāstījis?Nav skaidrs,kālab viņš vispār tik bieži tiek intervēts.Intervēt var I.Kalniņu,kuram ir prāts un intelekts,ne tikai ģeniāls talants kā komponistam.Ir arī citi gudri un inteliģenti komponisti.

Atbildēt

sertifikāts

16.05.2021. 12:37

»

Skumjais Bruņinieks

Es te palasīju komentārus un daudzos tiek komjaunieši spēcīgi "masēti...


Lai visi izskatītos vienādāki un līdzvainīgāki, PSKP partijas piederība tagad tiek arī ar komjauniešiem un oktobrēniem atšķaidīta? Atšķirībā no partijas orgāniem okupācijas režīma laikā, komjaunatne vai oktobrēni neko nelēma, un arī tagad saeimā neko nelemj kaut kādi skauti vai mazpulcēni, bet politiskās partijas. Tāpēc sorry, tādi argumenti kā "kurš gan nebija oktobrēnos un komjaunatnē" neiet cauri.

Atbildēt

Skumjais Bruņinieks

16.05.2021. 12:11

Es te palasīju komentārus un daudzos tiek komjaunieši spēcīgi "masēti"..
Gribu tik darīt zināmu jaunākai paaudzei -
Bija daudz, tā saucamo, elitāro skolu, kur sākoties vidusskolai, nevienam nemaz daudz neprasīja..vai gribi stāties komjaunatnē..?
Bija "komjauniešu klases" un tur Tev vienkārši atnesa komjaunieša biļeti un apsveica ar piebiedrošanos jauno Ļeņiniešu pulkam.
Tas bija obligāti, ja gribēji mācīties labā skolā, labā klasē.
Vairums tai būšanai komjaunatnē nepiegrieza nekādu uzmanību, jo pienākumi(izņemot mazo biedra naudu} nekādi nebija.
Un privilēģijas arī nebija.
Cita lieta, ka bija atsevišķa jauno komjauniešu suga, kas sajuta, ka tas ir karjeras nodrošinājums un labs starts komunista karjerai...
Nu tad tie arī izlīda priekšējās rindās un bija aktīvi.
Cik atceros, tas vai esi komjaunatnē vai neesi..nevienu neinteresēja..visi skatījās uz to,kā uz pašsaprotamu formalitāti.

Atbildēt

Niknais

16.05.2021. 10:34

Vidzemē to ēzeli izpisīs

Atbildēt

Atis Priedītis

16.05.2021. 07:06

Jautājums ir tikai - cik ilgi lielie masu mediji būs spiesti klusēt par mūsu lielo slavenību patiesajām gaitām okupācijas laikā. Agri vai vēlu viss tiks publicēts. Prātīgākais būtu viņiem pašiem sākt par visu atklāti stāstīt. Piemēram, Pauls varētu pārtraukt stāstīt par savu dzeršanu un tā vietā par to kā notika dziesmu un komponistu aizliegšana. Kaut vai atzīstot, ka tā bija VDK pavēle, kuru viņš bija spiests pildīt, lai pats nenokļūtu zem sitiena. Žindulis visu jau ir izstāstījis un pamazām cilvēki klausoties Žinduļa interviju visu uzzina.
https://youtu.be/kMQgyXqmFik

Atbildēt

lauķis

16.05.2021. 05:27

»

VB

Par tiesnesi arī tagad strādāt ir slikti: piem. es to nemaz nevarētu (tāpat kā par ķirurgu utml.), tā ir īpaša specifika, īpašiem cilvēkiem. Protams, godaprātu, vairāk vai mazāk, var saglabāt vissi. Kā šajā gadījumā, nezinu un netaisos tiesāt - es tur nebiju klāt toreiz


Es gan tur biju klāt,diemžēl mana dzimtene ir PSRS,un neko tur izmainīt nevar.Pats gan neesmu cietis no PSRS "pašas humānākās"tiesas pasaulē,bet acu priekšā tēva pieredze,Latvijas armijas virsnieks,leģionars u.t.t.,pats biju tautas ienaidnieka dēls.Par represijām pret tēvu sanāktu vesels romāns,pats nebiju ne oktobrēns ne pionieris.Diemžēl Vansovičs ir tikai viens no,apsūdzēto sols gaida ļoti daudzus,tai skaitā Levitu,Teikmani,Kristovski.

Atbildēt

VB

16.05.2021. 04:10

»

auditorija

Celtniecība ir celtniecība, bet tiesu orgāni ir tiesu orgāni. Juristam okupācijas laikā principā bija divas perspektīvas: 1) bez stāšanās PSKP partijā - par juriskonsultu kādā noplukušā kolhozā, stučkas rajonā, vai vēl tālāk; 2) par tiesnesi glaunajā kirova rajonā, pašā Rīgas centrā, bet protams kaut...


Par tiesnesi arī tagad strādāt ir slikti: piem. es to nemaz nevarētu (tāpat kā par ķirurgu utml.), tā ir īpaša specifika, īpašiem cilvēkiem. Protams, godaprātu, vairāk vai mazāk, var saglabāt vissi. Kā šajā gadījumā, nezinu un netaisos tiesāt - es tur nebiju klāt toreiz.

Atbildēt

jurisx

16.05.2021. 00:23

Skats izsaka visu....

Atbildēt

auditorija

15.05.2021. 22:53

»

VB

Bet, kāpēc lai es nebūtu motivēts tai laikā no brigadiera, meistara, darbu vadītāja, kļūt par ko augstāku, piem. vecāko darba vadītāju etc, ja run agāja, pamatos, tikai par dzīvojamo namu celtniecību nevis GULAG -a būvēm


Celtniecība ir celtniecība, bet tiesu orgāni ir tiesu orgāni. Juristam okupācijas laikā principā bija divas perspektīvas: 1) bez stāšanās PSKP partijā - par juriskonsultu kādā noplukušā kolhozā, stučkas rajonā, vai vēl tālāk; 2) par tiesnesi glaunajā kirova rajonā, pašā Rīgas centrā, bet protams kaut kādi bezpartejiskie tādā amatā neiet cauri, tātad jābūt PSKP biedram. Tāda lūk profesijas specifika.

Atbildēt

Neviens

15.05.2021. 22:47

sabiedriskais medijs šo nepārpublicēs, gandrīz nevienam šeit rakstītais neinteresē

Atbildēt

Redzat

15.05.2021. 22:46

plusus un mīnusus pie šī raksta? Tieši tik daudziem interesē šis viss. Nedz, 200 izdosies savākt...?

Atbildēt

ha-ha

15.05.2021. 21:41

»

:)))

Es domāju , ka ne visu atceries no tā , ko zināji Gulbja zvaigznājā. Nejaušību nav


Ir jāsaprot,kādēļ vislabākie kolaboranti ar elkoņiem,dūrēm,intrigām metās ieņemt potenciālās brīvības cīnitajiem paredzētāss vietas.Sākuma iemesls ,droši vien,elementāras,dzīvnieciskas bailes nokļūt deboļševizācijas,dekolonizācijas dzirnakmeņos,bet tā ka vara atradās visdisciplinētākās,visorganizētākās okupantu izlases -kompartijas un viņas zobena un vairoga rokās,dzima jauna organizācija TF,kuras vadībā tika nolikti labākie mazpazistami organizātori un demagogi,kuri neraklemējās kā komunisti un čekisti,bet kā atmodusies tautas sirdsapziņa.Un viņiem izdevās ne tikai apturēt 3D procesus,bet radīt procesus,kuros aktīvākie kolaboranti kļuva par neapstrīdamiem brīvibas un neatkarības pionieriem.

Atbildēt

nu

15.05.2021. 21:01

būtu sapiķojis tam kļauzņikam un miers

Atbildēt

Atis Priedītis

15.05.2021. 17:15

»

tomēr izlīda āža kāja

nuja, nuja.. priekš tiem, kuri saprot tikai to, ko var sarēķināt naudā tie, kuri savu merkantilo interesi prot sarēķināt naudā. āža kāja vienmēr izlien nejauši


Nu un kas, aizliedza dziesmas, gaļas gabals taču no tā nenokrita - apmēram šādi argumenti jau tiek pat publiskoti. Un ir taču mums cilvēks, kurš visu laiku intervijās gaužas par savas muļķības dēļ pazaudēto naudu bankās. Lai tad padomā cik lielas summas pazaudēja tie, kuri tika aizliegti un apklusināti. Paklausieties Žinduļa interviju līdz galam. Pat šobŗīd viņa dziesmas netiek atskaņotas.

Atbildēt

tomēr izlīda āža kāja

15.05.2021. 17:00

»

Atis Priedītis

Vienkārši sarēķināju priekš tiem, kuri saprot tikai to ko var sarēķināt naudā. Protams, ka pats personiski ne uz kādu kompensāciju pat neceru. Un arī Žindulis un Kalniņš neko nesaņems. Varbūt tikai tad ja lieta aizietu līdz ES Cilvēktiesību tiesai


nuja, nuja.. priekš tiem, kuri saprot tikai to, ko var sarēķināt naudā tie, kuri savu merkantilo interesi prot sarēķināt naudā. āža kāja vienmēr izlien nejauši..

Atbildēt

Atis Priedītis

15.05.2021. 16:49

»

tomēr izlīda āža kāja

ak tad naudas dēļ


Vienkārši sarēķināju priekš tiem, kuri saprot tikai to ko var sarēķināt naudā. Protams, ka pats personiski ne uz kādu kompensāciju pat neceru. Un arī Žindulis un Kalniņš neko nesaņems. Varbūt tikai tad ja lieta aizietu līdz ES Cilvēktiesību tiesai.

Atbildēt

kurš tad to nezina

15.05.2021. 16:43

»

mg

Viena daļa joprojām baidās, citi stāsta tikai uzticamiem cilvēkiem, jo pārējie netic. Nu, kas ticēs, ka Kalniete stučīja, bet man vairāki cilvēki ir teikuši, ka ir notikumi, kur viss vedia domāt, ka Mākslas akadēmijā tā bija tieši viņa. Par Silviju Brici visa Rīga runāja, ka viņa stučīja. Citi kaunināja...


lapsa arī stučī jau sen, pie tam alkatības dēļ par samērīgu atlīdzību, tikai daži vēl atlikušie lapsas fanotāji kušina, sak, tas jau sevi prezentē kā ''taisnības cīnītājs'', kā ta nu tā.

Atbildēt

Atis Priedītis

15.05.2021. 16:42

»

:)))

Es domāju , ka ne visu atceries no tā , ko zināji Gulbja zvaigznājā. Nejaušību nav


Vispār jau okupācijas laika notikumus, kuri skāra mani es atceros tiešām ļoti labi. Ar visiem notikumos iesaistīto personu uzvārdiem.

Atbildēt

Latvijas noslīdēšana preses brīvības indeksā

15.05.2021. 16:32

»

mg

Es prognozēju pēc tam prāvu Eiropas Cilvēktiesību tiesā, ko Latvija ar garantiju zaudēs. Un Latvijas noslīdēšanu preses brīvības indeksā kaut kur pie Ru un BY


lielā mērā ir lapsas nopelns, ieskaitot bezprecedenta maniakālu cenzūru šajā pietiek lapā.

Atbildēt

Atis Priedītis

15.05.2021. 16:30

»

mg

Viena daļa joprojām baidās, citi stāsta tikai uzticamiem cilvēkiem, jo pārējie netic. Nu, kas ticēs, ka Kalniete stučīja, bet man vairāki cilvēki ir teikuši, ka ir notikumi, kur viss vedia domāt, ka Mākslas akadēmijā tā bija tieši viņa. Par Silviju Brici visa Rīga runāja, ka viņa stučīja. Citi kaunināja...


Ir jāsāk atklāti runāt tiem, kuri no vajāšanām cieta. Stučīšanas jau bija pats pirmais solis. Vajāšanas sākās pēc tam. Tā kā esmu mūziķis tad joka pēc sarēķināju kādus finansiālus zaudējumus (neizmaksātas autortiesības jo dziesmas bija aizliegts ierakstīt un atskaņot raidstacijās". Ivaram Žindulim un Mārcim Kalniņam 45 gadu laikā šī summa varētu sasniegt katram apmēram 100 000 Eiro. Tas domāts tiem, kuri saprot tikai to ko var novērtēt naudas izteiksmē.

Atbildēt

mg

15.05.2021. 16:27

»

Prognoze

Nezinot lietu kopumā, kā arī tajā esošos Lapsu raksturojošos parametrus, kaut ko prognozēt ir pagrūti. Taču riskēšu un paprovēšu


Es prognozēju pēc tam prāvu Eiropas Cilvēktiesību tiesā, ko Latvija ar garantiju zaudēs. Un Latvijas noslīdēšanu preses brīvības indeksā kaut kur pie Ru un BY.

Atbildēt

mg

15.05.2021. 16:26

»

Atis Priedītis

Kādreiz ir jāpārstāj baidīties. Komponists Ivars Žindulis taču uzdrošinājās atklāti izstāstīt kā tika aizliegtas viņa dziesmas un viņš pats. Intervija Youtubē šis stāsts sākas no 11 minūtes. Līdzīgs stāsts ir komponistam Mārcim Kalniņam. R.Paula vārdu Žindulis nenosauc bet ir skaidrs ka šajos notikumos...


Viena daļa joprojām baidās, citi stāsta tikai uzticamiem cilvēkiem, jo pārējie netic. Nu, kas ticēs, ka Kalniete stučīja, bet man vairāki cilvēki ir teikuši, ka ir notikumi, kur viss vedia domāt, ka Mākslas akadēmijā tā bija tieši viņa. Par Silviju Brici visa Rīga runāja, ka viņa stučīja. Citi kaunināja, kušināja, sak, kuš, tāda izcila tulkotāja, kā ta nu tā. Atvēra maisus un, jā.
Interesanti, ka cilvēki jau lielā mērā zināja, kurš ir un kurš nav stukačs. Aiz muguras jau pa kluso runāja, kompānijās pat stipri iereibuši pieklusa, kad attiecīgi personāži pietuvojās.

Atbildēt

Atis Priedītis

15.05.2021. 16:12

»

mg

Nu, reku mums ir grāmata. Sastāv lielā mērā no nekādi neapgāžamām dokumentālām liecībām, nevis subjektīvām atmiņām. Un? Autoru uz tiesu! Tad kā varam sagaidīt, ka šādā atmosfērā cilvēki stāstīs savus stāstus bez bailēm no represijām


Kādreiz ir jāpārstāj baidīties. Komponists Ivars Žindulis taču uzdrošinājās atklāti izstāstīt kā tika aizliegtas viņa dziesmas un viņš pats. Intervija Youtubē šis stāsts sākas no 11 minūtes. Līdzīgs stāsts ir komponistam Mārcim Kalniņam. R.Paula vārdu Žindulis nenosauc bet ir skaidrs ka šajos notikumos Pauls bija iesaistīts un ļoti labi zina par visu kas toreiz notika. Cita ceļa kā Latviju sākt izvest no purva vienkārši nav.
https://youtu.be/kMQgyXqmFik

Atbildēt

Prognoze

15.05.2021. 16:10

»

Viedoklis

11091182519–14.05.2021 13:00 Lato Lapsa, Kristīne Bormane, KL 132-1.p., 157.p.2.d...


Nezinot lietu kopumā, kā arī tajā esošos Lapsu raksturojošos parametrus, kaut ko prognozēt ir pagrūti. Taču riskēšu un paprovēšu.
Prognozēju, ka Lapsa varētu dabūt piespiedu darbu. Kādas 100-150 stundas. Tas pirmajā instancē.

Atbildēt

mg

15.05.2021. 16:01

»

Atis Priedītis

Tiem cilvēkiem, kuri tiešām ļoti smagi no vajāšanām cieta ir jāsāk savas atmiņas publicēt. Tā ir vienīgā iespēja darīt zināmu patiesību par tā laika notikumiem


Nu, reku mums ir grāmata. Sastāv lielā mērā no nekādi neapgāžamām dokumentālām liecībām, nevis subjektīvām atmiņām. Un? Autoru uz tiesu! Tad kā varam sagaidīt, ka šādā atmosfērā cilvēki stāstīs savus stāstus bez bailēm no represijām?

Atbildēt

VB

15.05.2021. 15:37

»

auditorija

¿..izliekas, ka viņi visu darba mūžu bijuši bez piederības vienīgajai PSKP ?? Varat iedomāties, daudzi ir nodzīvojuši bijušajā padomijā, bet PSKP partijā nav iestājušies. Tai partijā parasti stājās tie kam gribējās karjeru, jeb kā tagad saka, "kuri bija motivēti" - lai ieņemtu pēc iespējas augstāku ...


Bet, kāpēc lai es nebūtu motivēts tai laikā no brigadiera, meistara, darbu vadītāja, kļūt par ko augstāku, piem. vecāko darba vadītāju etc, ja run agāja, pamatos, tikai par dzīvojamo namu celtniecību nevis GULAG -a būvēm?

Atbildēt

mg

15.05.2021. 15:28

»

trakumsērgas traumētajai lapsai

Nekad neatļaujies nodarīt citiem to, ko negribētu izbaudīt uz savas PAŠA (un, visbiežāk, arī uz savu tuvinieku, draugu, domubiedru) privātādas...


Nu,Vonsoviča gadījums apliecina: karma is bitch. Par nodarīto šim ne spalviņa nav nokritusi, sēž dārgā villā Mežparkā, vecene lok dārgus šampjus, pats lieto kvalitatīvu pulverīti rekreācijai.... Var jau būt, ka vienā brīdī Viņas Augstība Karma pamodīsies un iemauks šim tā ritīgi pa purslām, bet pagaidām jūsu teorija uz šo tipu nestrādā.

Atbildēt

Atis Priedītis

15.05.2021. 15:10

»

Kasiņš

Ko tu muldi, stulbais salašņa! Padomju tiesnesis ir maznozīmīgs grēkāzis? Žēl, ka tev neiznāca personīgi saskarties ar šādu “maznozīmīgo” ļoti nepatīkamas sekas atstājošiem spriedumiem


Cik cilvēku zina šī raksta uzvārda varoni? Daži. Bet pamēģiniet aiztikt pirmā desmitnieka cilvēkus - R.Paulu, Im.Kalniņu, I.Godmani, D.Īvānu un citus. Arī viņu sadarbības un citu cilvēku dzīvju samaitāšanas saraksts ir pietiekami garšs. Tikai tas ir valsts noslēpums.

Atbildēt

Хм

15.05.2021. 14:26

Вообще, конечно, интересно. Пока не были открыты мешки КГБ, как популярны были рассказы о зверствах КГБ, как силой заставляли стучать, как угрожали расправой над родными и близкими. И как за любой простурок сразу тюрьма и Сибирь. И тут открыли мешки.. И там оказалось столько известных фамилий!! И вдруг почти все поголовно стали рассказывать, что ничего они особо не расскзыаали, писали всякую фигню, и ничего им не было. И не заставляли силой писать доносы, и ни один никого так и не сдал. И просто прикалывались над КГБ. Так где же правда?

Atbildēt

Jonam

15.05.2021. 14:17

»

Jons

Komjaunatnē bija jāstājās,ja gribēja kaut cik normāli dzivot.Es nestājos,kaut draudēja nosist.Komjaunātne bija paredzēta visas Latvijas jaunātnes pieradinašanai pie līdzdalības okupācijas,rusifikācijas procesos,radot jauniešos masveida morālo traumu un vainas apziņu.Sekas ir bailes no atbildības,ko ...


Padomju okupācijas laiks bija vienīgais laiks vairāku paaudžu mūžā. Cilvēki tāpat priecājās, mācījās , strādāja, iemīlējās, radīja bērnus, iedzēra, tuseja, brauca pavasaros ar laivām pa upēm utt. Tagad atklājas, ka cilvēki nemitīgi cieta, bijis jāstājas komjaunatne , partija, citādi kirdik! Komjaunatne stājās, lai būtu kopā ar citiem saviem vienaudžiem. Politika nenāca ne prātā! Tas pats lielākajai daļai ar partiju. Bija darba vietas, kurās bija vajadzīga piederība PSKP. 99%no tā neiztaisīja neko! Iestājās un varēja kā speciālists realizēties. Cita lieta sadarbiba ar čeku. Pret tādiem stukačiem attieksme bija skaidra - sūda brālis vai māsa. Nevienu čeka ar varu sadarboties nespieda. Vismaz 70.,80. gados. Tā nu bija paša izvēle dzīvokļa, telefona, specveikalu vai citu labumu dēļ. Par Vonsovicu nezinu. Jācer, ka tie, kas viņu kā pārcentigu tiesnesi atceras, spriež taisnīgi. Bija izlēcēji - karjeristi, un tādi arī nepavisam cieņā nebija. Arī atradās "kategorijā" sūda brālis vai māsa.

Atbildēt

Lapas:    3   2   1   

Jūsu vārds:

Komentāra teksts:

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Informatīvie tēli

FotoBieži par ticību mēs saucam to, kas patiesībā ir naids pret citas pārliecības, morāles un dzīvesziņas cilvēkiem. Bieži mūsu tā saucamā ticība ir nevis pašu pasaules skatījumā, pārliecībā un rīcībā, bet sektantiskā citu noliegšanā.
Lasīt visu...

3

Cik labprāt mēs pareizi sadalītu naudu, tikai neprasiet, kam mēs to atņemtu

Foto2022. gada budžets ir pēdējais valsts budžets, kuru pieņems 13. Saeimas sadrumstalotā valdība. Diemžēl arī “pēdējais budžets” nerisina Latvijas ieilgušās problēmas veselības aprūpes un sociālā atbalsta finansējumā. Tā vietā, lai ieguldītu Latvijas labklājībā un ilgtspējīgā attīstībā, tūkstošiem eiro liels atbalsts caur “deputātu kvotām” tiek novirzīts apšaubāmiem mērķiem un tiem pakļautiem nodibinājumiem.
Lasīt visu...

21

Prātā nāk "Suņa sirds" un iedzīvotāju sapulce ar Švonderiem un Šarikoviem

FotoNekomentēšu Vestardu Šimku. Tā ir viņa izvēle. Nekomentēšu par Covid-19 vakcīnām, jo neesmu ārsts vai eksperts. Nekomentēšu valdības darbības epidemioloģiskajā drošībā, jo kurš gan par to vēl nav izteicies...
Lasīt visu...

21

Sasparojoties Ministru prezidentam un nozares ministram kā ekonomistam, veselības aprūpes reformu varētu veikt relatīvi ātri

FotoVeselības aprūpes sistēma sasniegusi kritisko punktu un sabruks, ja turpmāk par prioritāti nekļūs ārstniecības personu kadru politika; reformas nebūs iespējamas, kamēr netiks aktualizēta gan privātpersonas (pacienta), gan ārsta līdzšinējā statusa neatbilstība starptautisko līgumu un Pacientu tiesību likuma normām un sakārtotas tiesiskās attiecības valsts finansēto pakalpojumu jomā.
Lasīt visu...

21

Runāsim atklāti: faktiski finanšu sektors šobrīd ir kļuvis par viena valsts dienesta vadītājas īstenotās politikas upuri

FotoPirms dažiem gadiem gan ierēdniecība, gan politiskie lēmēji pēc neskaitāmiem ārvalstu organizāciju un Latvijas stratēģisko sabiedroto ieteikumiem nonāca pie loģiska atklājuma, ka pagājušā gadsimta 80. gadu beigās, 90. gadu sākumā izveidotais banku darbības modelis gan ģeopolitisko, gan pieaugošās uzraudzības apstākļu rezultātā vairs nav dzīvotspējīgs. Proti, būt par NVS valstu starptautisko norēķinu jeb ASV dolāru transakciju centru nav iespējams.
Lasīt visu...

21

Vainot sabiedrību, ka politiķi ir noveduši valsti pie sašķeltības, var tikai paši politiķi

FotoIerobežojumi turpinās, un arī protesti turpinās. Cēloņsakarība ārkārtīgi vienkārša un to izsaka Delfu raksta pēdējā rindkopa: "Neskatoties uz augsto vakcinācijas līmeni, vairākām Eiropas valstīm nācies atjaunot karantīnas ierobežojumus, lai apturētu jaunu Covid-19 vilni."
Lasīt visu...

6

Hunta, sargies buntavnieka!

FotoSāksim ar to, kas manā skatījumā ir hunta. Tie ir 62 deputāti, kas veica valsts apvērsumu, atņemot balsstiesības t.s. deputātiem-antivakseriem. Pučistiem jāpieskaita arī ministri iz valdības, kas kā aste luncina parlamenta “kvekšu” korpusu. Visbeidzot prezidents, kas pēc puča neierosināja Saeimas atlaišanu.
Lasīt visu...

18

Viltus zaļuma parāde Glāzgovā

FotoAr apņemšanos par globālās sasilšanas ierobežošanu un skaļiem saukļiem par virzību uz fosilā kurināmā izskaušanu, noslēgusies ANO klimata konference (COP26) Glāzgovā. Visnezaļākā konference, kāda pēdējo sešu gadu laikā pasaulē organizēta, kurā šogad tika demonstrēta klajas divkosības paraugstunda. Līdz ar to paradoksāli un nožēlojami vienlaikus, ka tās mērķis bija vienoties par pasaules zaļajiem pamatmērķiem!
Lasīt visu...

21

Es iestājos par principu “baznīcu baznīcai”

FotoArvien skaļāk publiskajā telpā sevi piesaka sakrālā mantojuma tēma. Apsveicami, ka diskusijās par Svētā Pētera baznīcas tālāko likteni sabiedrība nav vienaldzīga. Kas būs šī izcilā, Rīgai tik nozīmīgā kultūras pieminekļa nākamais saimnieks, ir satraucis baznīcu, Rīgas pašvaldību, kultūras mantojuma ekspertus, Saeimas politiķus, pat valsts prezidentu. Uz izveidojušos situāciju vēlams paskatīties ar vēsu prātu.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Nu cik var gvelzt par vīrusu un pandēmiju visādu sviestu?! Kā nav pašiem apnicis!

Divu gadu laikā nebeidz pārsteigt idiotisma līmenis, kas turpina arvien sazelt ap...

Foto

Zemes piespiedu nomas attiecības tiek izbeigtas netaisnīgi, uzliekot jaunu slogu dzīvokļu īpašniekiem

Pieņemot “Piespiedu dalītā īpašuma privatizētajās daudzdzīvokļu mājās izbeigšanas likumu”, daudzdzīvokļu māju dzīvokļu īpašniekiem tiek...

Foto

Glābiet, palīdziet un jūtiet līdzi, zemes baroniem atņem peļņu!

29. oktobrī spēkā stājās Tieslietu ministrijas (TM) izstrādātie un Saeimas pieņemtie grozījumi likumā "Par atjaunotā Latvijas Republikas...

Foto

Mums vajag jūsu naudu, lai radītu jums vairāk burvīga satura par slepkavībām un maniakiem

Pirms apaļa gada šai datumā dienas gaismu ieraudzīja mūsu lolojums, daudzreiz nomērīts...

Foto

Vai tiekam gatavināti Latvijas iznīcināšanai?

“Opozīcija Saeimā iegājusi pilnīgā destrukcijā – iesnieguši virkni priekšlikumu atņemt aizsardzības budžetam vairākus desmitus miljonu eiro... Brīdī, kad pirmo reizi pēc...

Foto

Mums ir par maz ministru, vajag vēl, un tad viss būs kārtībā!

Labas pārvaldības princips paredz, ka sabiedrības interesēs valsts pārvalde tiek pastāvīgi uzlabota. Nevienā valstī valsts...

Foto

Es tiešām ļoti gribēju atbalstīt budžetu, bet...

Es tiešām ļoti gribēju atbalstīt budžetu, jo man šķiet, ka laiks ir grūts un premjerministrs Krišjānis Kariņš tiešām ir...

Foto

Levits nespēj vai nevēlas pildīt savus pienākumus un "pazūd aiz savas pils augstajiem mūriem"

Ne tikai Latvijas valsts dibināšanas svētkos, bet arī ikdienā aizvien skaudrāk iezīmējās...

Foto

Lūdzu, manējie, PALIECIET šaizemē!

Smagiem soļiem staigāju pa sava vectēva zemi. Ar dubļiem aplipušos zābakos un nosalušiem pirkstiem, zemjainām plaukstām aukstā zemē stādu ķiplokus, ziemas sīpolus...

Foto

Lai turpina valdīt pavļuti, kariņi, leviti un viņu apkalpotāji rečekisti, fūrmaņi, skrides un citi līdzskrējēji?

Divas valstis, divas pieredzes. Igaunija bez lockdown, Latvija ar. Igaunija ar cilvēcisku...

Foto

Vēstule Augstākajam Debesu Kungam

Es gan tev neticu, bet nezinu, kam citam adresēt savu žēlabu. Man ir laimējies, kopš deviņdesmito gadu sākuma dzīvoju Pierīgas apkaimē. Tuvu...

Foto

Vēstule valsts augstākajām amatpersonām: par palīdzību un atbalstu Latvijas pensionāriem un likumu "Par Valsts pensijām"

Likums "Par Valsts pensijām" paredz, ka ikviens Latvijas pensionārs var prasīt...

Foto

Jaunās paaudzes žurku inde

Tie, kuriem pieder kāds lauku īpašums, šķiet, visi būs saskārušies ar problēmu, vārdā grauzēji, bet vēl precīzāk – žurkas un peles. Grauzēji...

Foto

Nodokļu sistēmas reforma stumj pašnodarbinātos ēnu ekonomikā vai liek doties emigrācijā

Sociāldemokrātiskās partijas “Saskaņa” Latvijas Republikas Saeimas frakcija, piedaloties balsošanā par likumprojekta “Grozījumi likumā “Par valsts...

Foto

Paskaidrojošā tautumeita un āža pakaļa

Profesionāla komunikatora deformācija palīdz ķirurģiski paskatīties un karstām situācijām....

Foto

Monumentālā šausmene “Mājsēde 2.0”

Pēc varnešu “pirkstu klikšķa” Latvijā pēkšņi uzliesmoja un tāpat norima kroņa vīrusa epidēmija. “Augšām” pietuvinātajiem šeftmaņiem lokdauns izrādījās “zelta bedre”. Dīkstāves palīdzību...

Foto

Divi miljoni deputātu īpašo pasūtījumu galdam – „baiļu kvotas”

Uz Saeimu  koka šķirstiņā atnestā budžeta prioritātes premjers raksturoja šādi:  “2022.gadā ir trīs lieli virzieni – Latvijas...

Foto

Pavasaris ir tuvu vai tālu atkarībā no pacietības līmeņa

Pēc valdības sarunu atšifrējuma publicēšanas fakts, ka šie politikāņi vēl ir savos amatos, ir apkaunojums demokrātijai....

Foto

Par to, kāpēc pie mums mirstība no kovida ir astoņreiz augstāka, es paklusēšu

Šodien mēs atgriežamies no mājsēdes - vakcinētiem cilvēkiem būs brīvāka dzīve. Nevakcinētajiem dodam vēl...

Foto

Par situāciju Latvijas medicīnā un iespējamiem risinājumiem

Cik zināms, valstī iedzīvotāju medicīniskai aprūpei gultu skaitam slimnīcās ir jābūt aptuveni 1% no iedzīvotāju skaita. Tas nozīme, ka...

Foto

No kuras puses tuvojas īstā klimata pārmaiņu problēma

Runa ir par ļoti nopienun problēmu, kas rada klimata pārmaiņas un par kuru neviens nerunā. Delfi.lv bija Ivara...

Foto

Šoreiz mums visiem ir nodarīts pāri par daudz!

Ziņa, kuru saņēmām 09.11.2021 no valdības mājas, šokēja mūs visus – gan gadatirgus organizētājus, gan jūs – gadatirgus...

Foto

Mēs runāsim, mēs domāsim, mēs gatavosimies

Latvijas robeža, kas iezīmē Latvijas valsts teritoriju starptautiskajā kartē, ir viens no Latvijas valstiskuma pamatelementiem. Tāpēc tās aizsardzība vistiešākajā veidā ir...

Foto

Tikai objektīvos datos balstīta analīze var novest pie pareiziem lēmumiem un tālākas apkarošanas taktikas

Dombura kungs! Ar interesi un cerībām noskatījos Jūsu atjaunoto raidījumu LTV1 "Kas...

Foto

Par Rīgas domes apsveikuma kampaņu

Pilnīgi skaidrs, ka, ja pats Dievs vēlētos iepriecināt latviešu inteliģenci, visticamāk viņam tas neizdotos. Panika ap Rīgas domes apsveikuma kampaņu tam...

Foto

Nevajag dēvēt noniecinošā veidā personas, kas kustas pār robežu

Sabiedriskās politikas centrs PROVIDUS un biedrība “Gribu palīdzēt bēgļiem” aicina izmantot starptautiski pieņemtu apzīmējumu personām, kuras šķērso...

Foto

Es, piemēram, redzu gaismu tuneļa galā

Pēdējos divus gadus mums ir gājis grūti, un Covid pandēmija vēl arvien nav beigusies. Tomēr šobrīd varam pacelt galvu un droši...

Foto

Dievnamā tikai ar “ar nelabo sadarbspējīgo sertifikātu”

Civilizācijas atiestatītāju apustulis Bordāns Twitter ciniski ieņirdza, ka “nevakcinējoties Dievu var satikt ātrāk!”. Tauta runā, ka pēcāk Temīdas piesmējējs ticis strostēts...

Foto

Vai Levits jau ir sasaucis Nacionālās drošības padomes sēdi?

Video ar cilvēku pūli, kas Baltkrievijā virzās uz Polijas-Baltkrievijas robežu, un Latvijas amatpersonu kuslais klusums, ne vārdu...

Foto

Ar Lukašenko roku Krievija pārbauda mūsu reakciju

Situācija pie Polijas-Baltkrievijas robežas ir ļoti nopietna. Vēlu izturību un savaldību Polijas drošības sargiem! Sekojam līdzi situācijas attīstībai....

Foto

Rīgas autoostas sarkano ozolu nedrīkst nocirst

“Ozolu iestādīja 1964. gadā, kad uzcēla autoostu. Autoostā sāku strādāt 1972. gadā. Tad ozols jau bija sasniedzis rokas resnumu. Agrāk,...

Foto

Vandāļi izņirgājušies par mūsu valsts naudas izšķiešanas un izzagšanas objektu

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) pēc sociālās kampaņas vides objekta “Korupcijas aisbergs” iespējamā vandālisma akta...

Foto

Pandēmija un sabiedrība - bailes vai dusmas?

Profesore Ancāne LSM portāla rakstā par Latvijas sabiedrību pandēmijas laikā runā par to, ka, viņasprāt, tajā valda vairāk dusmas...

Foto

Kurp dodamies?

Kurp dodamies – aizas vai leknu pļavu virzienā? Lielai daļai, nu vismaz pusei, cilvēku tas nešķiet svarīgi, jo viņi ir pārliecināti – jo dziļāk,...

Foto

Valdībai ir pašai jāizšķiras: demisionēt, emigrēt vai mainīties!

Latvija pašlaik ieņem pirmo vietu pasaulē Covid saslimušo ziņā! LR valdība un Saeima nepilda solīto, nepalielina medicīnas darbinieku...

Foto

Akceptētās nāves

Beidzot ir skaidrs, ka kroņa vīruss nešķiro cilvēkus vakcinētajos un nevakcinētajos. Tālab farmācijas gigantu dienderu centieni joprojām uzspiest bezjēdzīgās un organismam bīstamās potes robežojas...

Foto

Katram pašam jāizvēlas, vai ticēt pūcēm, pavļutiem, skridēm un rečekistiem vai tādiem ārstiem kā Ilze Aizsilniece

Nekas jauns nav jāizdomā. Kā vienmēr, kad tiek skatīts budžets...

Foto

Nemainīgs ir tikai viens – valdošās koalīcijas absolūtais cinisms

2019.gada novembrī pirms valsts budžeta pieņemšanas pie Saeimas notika plašs pikets – medicīnas darbinieki protestēja pret to,...

Foto

Ja uzskatāt, ka Covid eksistē tikai Eiropas Savienībā, tad aizveriet Latvijas vēstniecības ārpus ES!

Augsti godājamās valsts amatpersonas, vēršos pie Jums ar šo atklāto vēstuli, lai...

Foto

Lai gan Latvija rada tikai 0,02% no pasaules siltumnīcefekta gāzu izmešu apjomiem, esam apņēmības pilni skriet lokomotīvei pa priekšu

Kopš Parīzes nolīgumā paredzēto mērķu izvirzīšanas ir...

Foto

Duļķis pret pianistu

Eksistē Dievzemītē tāds Māris Mičerevskis. Plašākai publikai pazīstams kā Duļķis 2018. gada filmā “Kriminālās ekselences fonds”. Pie lomas “spīdošais aktieris” tika caur pūļa...

Foto

Varbūt turpināsies 80. un 90. gadu mijas profesūras aizsāktās tradīcijas!

2021.gada 28.oktobris, cerams, ieies vēsturē kā datums, kad sākās Latvijas Ārstu biedrības jau ilgāku laiku vērojamās...

Foto

Atklāta vēstule Latvijas valsts prezidentam: vissvarīgākā ir visas sabiedrības testēšana un laicīga ārstēšana

Vēršos pie jums, kā pie priekšpēdējās instances, jo pēdējā jau būs mecenāti, kas,...

Foto

Etnofobija un etnocentrisms

Ir sabiedrības daļa, kas ik pa laikam saceļ labi sponsorētu un informatīvi atbalstītu traci par Latvijā it kā valdošo “homofobiju”. Tomēr es aicinātu...

Foto

Dzied Circene aizkrāsnē

“Es arī uzskatu, ka piespiest nevar un nevajag nevienu cilvēku. Ja viņš negrib vakcinēties, viņš var nevakcinēties, bet tad viņš nevar iet sabiedrībā!”...

Foto

Žēl, ļoti žēl...

Žēl, ļoti žēl... Laikā, kad vajadzēja vienojošus vārdus, kad vajadzēja solidarizēties ar hospitalizētajiem pacientiem, ar izdegošajiem ārstiem, ar mājsēdē esošajiem darba devējiem un...

Foto

Nevaram paļauties uz valdošo karteli, jo tas aizņemts pats ar sevis glābšanu

Neskatoties ne uz Latvijas ārstu sabiedrības prasībām, ne pieaugošajiem saslimstības  un baisajiem mirušo skaitļiem,...

Foto

Likme uz ārējo ienaidnieku

Kariņa valdība Dievzemītē ir ieviesusi pazemojušu segregāciju. Nevakcinētajiem pret kroņa vīrusu atņem darbu (lasi – iztikas līdzekļus); sabotē izglītību; liedz medicīnisko aprūpi,...

Foto

Sociālās pātagas un 100 eiro kāposta politika

Vakcīndileri vienojušies iemānīt pošu atkarībā 60 gadu slieksni pārsniegušos seniorus, piesolot simt eiro katram, kas injicēsies pret kroņa vīrusu....

Foto

Tāda mums sabiedrība!

Bērnišķīgi! Esam nonākuši situācijā, kad puse biedru nav izpildījusi C mājasdarbu un ieskaite tagad nav visam kursam! Vainīgs pie tā esot skolas direktors...

Foto

Latvijā ir nolaists viss

Latvijā ir nolaists viss. To neredzēt var tikai aklais vai pilnīgi nozombētais. Uzskaitīsim....