Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā
NĀVE audiogrāmata

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Sveiki, draugi, domubiedri, interesenti un visi tie, kuriem intereses neaprobežojas tikai ar “maizi un izklaidēm”. Nule esmu izlaists no mēnesi ilgušās kārtējās virtuālās nebrīves Facebook. Tiesa, daži ierobežojumi vēl palikuši, piemēram, mani ieraksti tiks novietoti “lejā”, lai attiecīgi tos izlasītu iespējami mazāk cilvēku. Bet gan es, gan mani domu un cīņubiedri pie tā esam pieraduši.

Atcerieties – tumsa neeksistē! Tumsa vienkārši ir gaismas neesamība; pat visniecīgākā gaismiņa kliedē visbiezāko tumsu. Lai kā cukerspriņģveidīgie cenšas mūs iespundēt virtuālajā cietumā, viņi nespēj nodrošināt tā sienu gaismas necaurlaidību, un cauri būra šķirbām gaisma vienalga tiek ārā.

Tu jautāsi – kāda gaisma?! Kāds “virtuālais” cietums?! Patiesība ir gaisma. Un esmu centies, cenšos un centīšos to godāt un paust pie katras iespējas. Arī tad, ja tā būs man neglaimojoša vai neizdevīga... Un tikai tā es varu cerēt, ka Visaugstākais man to (patiesību) ļaus redzēt, atšķirt un iedziļināties tajā arvien vairāk un vairāk. Par vienu no manas dzīves stūrakmeņiem ir kļuvis senais teiciens:

“Cilvēks, kurš dzīvo godībā, bet bez dziļāka ieskata lietu būtībā, līdzinās kustonim, kuru beigās vienkārši nokauj.”

Nu negribu es nodzīvot un beigt savu unikālo dzīvi kā kustonis – instinktu un refleksu vadīts. Ir jābūt kādai dziļākai jēgai...

Un nu – par piedzīvojumiem un vērojumiem ārpus ierastā, komfortablā domubiedru “burbuļa”. Vispār – man nepatīk, ka to sauc par “burbuli”. Burbulis ir kaut kas mākslīgi uzpūsts, ilgstoši pastāvēt nespējīgs, tāds, kas teju – teju var pārsprāgt, atstājot aiz sevis čiku.

Ar domubiedru loku ir pilnīgi pretēji – laikam ritot un īstenojoties vienai “sazvērestību teorijai” aiz otras, piedzīvojot un izturot vienas vajāšanas pēc otrām, šis kontingents nostiprinās, norūdās, sacementējas un var veidot jaunas sabiedrības pamatu. Sabiedrības, kurā valda nevis patērēšanas kults, bet radošums, taisnīgums, pašpietiekamība, mīlestība un solidaritāte.

Tagad – stāsts par piedzīvoto. Tikos ar cilvēkiem, ar kuriem ikdienā nekomunicēju. Jāpiebilst, ka tikšanās nenotika kādā izglītojošā seminārā, bet visai saviesīgos apstākļos. Vienmēr dodu priekšroku empīriskai pieredzei, tādēļ man bija ārkārtīgi interesanti un vērtīgi savām ausīm dzirdēt tādu cilvēku viedokļus, kuri pārstāv citādu – ne vien atšķirīgu, bet – dažos jautājumos - pat pilnīgi pretēju viedokli. Un tā pirmo pārsteigumu man sagādāja kādas populāras un prestižas Rīgas medicīnas iestādes darbinieka atklātie vārdi, burtiski: “Paldies Kovidam!

Jo, kā visiem zināms, tā saucamajā “kovidlaikā” daudzi medicīnas darbinieki saņēma piemaksas 100% apmērā. Tas izskaidro to, kādēļ šis cilvēks neteica, piemēram: “Paldies Sifilisam”, vai “Paldies Tuberkulozei!”. Šīm slimībām neiet pa priekšu nauda. Liela nauda.

Un te es aizdomājos. Ja šis medicīnas darbinieks ir tā saucamais “koviddticīgais” un patiešām uzskata “kovidu” par bīstamu veselībai un pat par nāvējošu... kā?! Kā var pateikt “Paldies Kovidam!”?! Ja tiešām kaut vai dažu kovidslimnieku dzīve izbeidzas pieslēgtiem pie plaušu ventilācijas aparātiem, kad viņiem nav iespējas pat no tuviniekiem kaut ar acu skatu atvadīties, jo nelaiž taču klāt... ”Paldies Kovidam”?! Lai slimo, lai mirst, lai “potējas” - galvenais ir 100% piemaksa. Šajā gadījumā tā ir saucamā “asins nauda”. Brr - negribētu, ka man pielīp kaut viens cents no šāda “biznesa”.

Otrs variants – medicīnas darbinieks lieliski saprot, ka kovids ir rūpīgi izplānota, bagātīgi finansēta un nekaunīgi realizēta sociāli politiska – ekonomiska – medicīniska afēra, kam nepieciešama sabiedrības uzvedības, paradumu un uzskatu maiņa, kā arī vesels citu priekšnosacījumu spektrs, kurā neatņemama sastāvdaļa ir cilvēku dresūra. Tā tika realizēta, ieviešot jaunizgudrojumus un jaunvārdus, piemēram, “mājsēde” komandantstundas vietā. Afēras mērķis – pasaules “restarts”. Papildus dresūrai un arī kā tās daļa ir masīva sabiedrības pakļaušana brīvprātīgi – piespiedu injekcijai un tai sekojošai cilvēku segregācijai pēc šīs pazīmes.

Tad, lūk, ja medicīnas darbinieks to apzinās, saprot un, tomēr saka “Paldies Kovidam!”, tad viņš ir afēras, jā – pat nozieguma pret cilvēci! - dalībnieks un attiecīgi klasificējams kā afērists vai noziedznieks. Lūk, ko dara nauda vai, precīzāk, – cilvēka mantkārība. Kļūst neomulīgi iedomājoties, kāds emocionālās inteliģences un mediķa ētikas līmenis ir daļai no tiem cilvēkiem, kuriem mēs uzticam savu veselību un – bieži vien – pat dzīvību...

Šis nav pirmais gadījums, kad es redzu ar stāvokli Latvijā apmierinātus cilvēkus, kuri pauž viedokli: “Mēs dzīvojam tik labi, kā nekad!” Un “pofig” rūtainās debesis, “pofig” mežonīgā cenzūra, “pofig” “lokdauni”, “pofig” simti tūkstošu Dzimteni pametušo, “pofig” laupīšana ar energoresursu cenu palīdzību, “pofig” vairāku mēnešu rindas pie medicīnas speciālistiem un/vai izmeklējumiem, “pofig” medicīniskais terors pret bērniem, “pofig” tas, ka parādījušies publiski pasākumi ar ieeju tikai “sertificētajiem”. Viss “pofig”, jo – Latvijas galvenā bendes spārnotajiem vārdiem runājot: “Naudas ir daudz. Naudas ir tik daudz kā nekad!”

Tā ir patiesība, bet ne visa. Bet puspatiesību sauc par meliem. Jo patiesībā LR koloniālā administrācija savā velnišķīgajā un vienlaikus primitīvajā shēmā ir atradusi ienesīgāku “biznesu” par trulu naudas atņemšanu iedzīvotājiem nodokļu, nodevu, sodu un nesamērīgu tarifu veidā. Viņi iemanījušies apzagt pat mūsu bērnus – gan dzimušos, gan vēl nedzimušos, aizņemoties Latvijas “valsts” vārdā MILJARDUS! Shēma trula un nekaunīga – aizņemas un tērē hunta, grašus atmetot tautai, bet parāda smagums gulstas uz VISIEM Latvijas iedzīvotājiem. Procentos vien Latvija dienā maksā jau vairāk par vienu miljonu! Jo Latvijā tautsaimniecība krietni iznīcināta, arī populācija ievērojami sarukusi, tādēļ ar “tekošajiem” ienākumiem kliķei jau sen nepietiek – alkatīgie taustekļi jau izgrābj nākotnes “kabatas”. Bet “neatkarība” taču sākās bez parādiem...

Kā novēroju, ar šādām pārdomām sevi pārāk neapgrūtina vairums Latvijas iedzīvotāju, īpaši tas slānis, kuriem “atlec” kādas skaidas no kovidafēras sazāģētajiem miljardiem. Varbūt viņi intuitīvi jūt, ka domāšana, informācija un tās analīze var izjaukt viņu iluzoro, bet mīļo, ierasto un komfortabli iekārtoto materiālo pasauli, bet pamodusies sirdsapziņa var laupīt mieru. Un vienu viņi negrib saprast – cilvēkam ir dota brīvība izvēlēties savu dzīves ceļu. Bet!...

Agri vai vēlu par to būs jādod nolēsums...

Quo vadis, Cilvēk?

Novērtē šo rakstu:

126
9

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Skolā strādāju, jo pagaidām to varu atļauties

FotoTātad, ja nu kādam interesē, cik saņem skolotājs parastais, varu padalīties ar savu situāciju pagājušajā mācību gadā. Lūdzu, izlasiet līdz galam. Vadu 34 kontaktstundas nedēļā + 1 konsultācijas stunda.
Lasīt visu...

18

Nepieciešama Saeima, kas spēj vadīt valsti cauri vētrainiem ūdeņiem (un ievēlēt mani uz otru termiņu, lūdzu)

FotoGodātie Latvijas pilsoņi! Vēlētāji! Nākamajos četros gados Latvijai ir nepieciešama tāda Saeima un valdība, kas spēj droši vadīt mūsu valsti cauri vētrainiem ūdeņiem.
Lasīt visu...

12

Mēs izmisīgi gribam izkrāpt valsts iepirkuma garantijas mūsu terminālim!

FotoDarbs pie sašķidrinātās dabasgāzes jeb LNG (liquefied natural gas) termināļa izveides Latvijā norisinās jau teju desmitgadi un varētu turpināties vēl tikpat ilgi, ja ne Krievijas agresija Ukrainā, kas nepārprotami lika saprast mūsu valsts enerģētisko atkarību ar visām no tā izrietošajām sekām.
Lasīt visu...

21

Vēlēšanas: kāpēc vajag iet vai neiet pie balsošanas urnām

FotoPašreiz sociālajos tīklos izskan daudz aicinājumi boikotēt vēlēšanas, un daudzi arī uzskata, ka nav vērts piedalīties vēlēšanām, jo pa lielam nekas nemainīsies. Un uz vēlēšanām pamatā neiet cilvēki, kuri nav apmierināti ar valdību, ar Saeimā ievēlēto deputātu darbu. Bet vēlēšanu boikots ir izdevīgs varas partijām, un tās to slēpti atbalsta.
Lasīt visu...

18

Mūsu politprostitūciju nedrīkst publiski saukt par politprostitūciju!

FotoLatvijas Žurnālistu asociācija (LŽA) aicina Saeimas Mandātu, ētikas un iesniegumu komisiju reaģēt uz deputāta Aleksandra Kiršteina (Nacionālā apvienība “Visu Latvijai!”–”Tēvzemei un Brīvībai”/LNNK) 25. septembra izteikumiem mikroblogošanas vietnē Twitter. Deputāts, komentējot priekšvēlēšanu debates LTV ēterā, raksta: “Politprostitūta Bērtule, vadot Saeimas kandidātu debates LTV1, visu laiku melo, ka politiķi (domāti NA) grib likvidēt Satversmes Tiesu, noklusējot, ka tā ir jāpārceļ uz Augstāko Tiesu kā Igaunijā, Somijā un Zviedrijā! Pirmskara Latvijā Satversmes jautājumus skatīja AT Senāts!”
Lasīt visu...

12

Kāpēc jums vajadzētu nobalsot par mums - Marksa mūsdienu mazbērniem

FotoLīdz Saeimas vēlēšanām tikai 5 dienas, un, ja vēl turpini izlemt, par kuru politisko spēku atdot savu balsi, piedāvāju 15 iemeslus, kāpēc balsot par 15. sarakstu – Progresīvajiem.
Lasīt visu...

15

Vai "Konservatīvo" sīkpartijā atdzimst nacisms?

FotoŠis jautājums man radās jau pirms diviem gadiem, kad Vācijas kolēģi vērsa uzmanību uz simbolu iespējamu izmantošanu un simboliskajiem tekstiem, ar ko tika rotāti aizsaulē aizgājušās Jutas Strīķes, vienas no Jaunās konservatīvās partijas līderēm, bēru vainagi no viņas partijas biedriem.
Lasīt visu...

21

Nacionālisms, nacisms, fašisms, pozitīvais nacionālisms un citi "ismi"

FotoJums nepatīk garas runas un mani garie raksti, tāpēc šoreiz būs īsāk. Tam, par ko runāšu, ir dažādi nosaukumi, tam daudz ko nepelnīti piedēvē, un tam ir dažādas izpausmes, bet patiesībā runa ir par vienu un to pašu – par patikšanu un nepatikšanu.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Tautvaldība ir tautas pārstāvniecība valsts pārvaldes lēmumu pieņemšanai, valsts pārvaldes institūciju veidošanai un lēmumu pieņemšanai

Satversmes 1. nodaļas 2.pants nosaka: “ Latvijas valsts suverēnā vara pieder...

Foto

“Kapteinis Amerika” aicina taupīt

Vadīkļi Vakareiropā brēc par enerģētisko krīzi. S…di, ko ar zaļo dienaskārtību, suicidālām sankcijām un nesaimnieciskumu savārījusi izkurtējusī Eiropas elite, būšot jāizstrebj pārvaldītajām...

Foto

„Attīstībai/Par” nopirkta publikācija „Delfos”: ja tas mums izdevīgi, mēs izliksimies, ka atbalstām valsts aizsardzības dienestu

Nepieciešamība stiprināt Latvijas drošību laikā, kad blakus Eiropā notiek karš, šķiet...

Foto

Esmu balsojis par partijām un politiķiem, kas ir līdzatbildīgi Latvijas izzagšanā, un atkal iešu uz vēlēšanām

Ļoti miglaini atceros savas pirmās vēlēšanas. Es tikko kā biju...

Foto

„Attīstībai/Par” nopirkta publikācija „Delfos”: es nemaz neesmu tāds hameleons un gļēvulis, kā jums izskatās, jo man ir apņēmība

Jūsu balss izšķirs, kas vadīs mūsu valsti. Pirms...

Foto

Logs vai varnešu kolektīvās pašsaglabāšanās instinkts

Mums katram ir izveidojies vai izveidots savs logs, caur kuru mēs uzlūkojam pasauli. Un šie logi mēdz būt ļoti dažādi...

Foto

Jaunzemes rīcība vērtējama kā amata pienākumu, konkrēta rīkojuma vai uzdevuma nepamatota nepildīšana vai novēlota, nolaidīga vai nekvalitatīva pildīšana

Ceturtdien, 15. septembrī finanšu ministrs Jānis Reirs ir izdevis...

Foto

Nedodiet sevi apmuļkot! Sīkumains, bet ļoti bīstams

«Okupāciju noliegt? Manā skatījumā tā ir bijusi. Attaisnot Krievijas prezidenta darbību es netaisos, un tā nav man simpātiska. Neskatos...

Foto

Paskaidrojumi Plešam: nav labi, ja nepatiesu informāciju apzināti izplata tik augsta valsts amatpersona kā vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs

[1] 2022. gada 25. augustā Daugavpils...