Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Pašvaldību vēlēšanu laiks ir noslēdzies šī gada 5.jūnijā. Tomēr mēs, Ventspils pilsētas pašvaldību vēlēšanu saraksta Nr.7 dalībnieki, kuri vēlēšanu procesā pārstāvēja politisko partiju apvienību “Jaunā Vienotība” un politisko partiju ” Latvijas Reģionu Apvienība”, esam spiesti atzīt, ka Ventspils pilsētā netika nodrošināta taisnīga un līdzvērtīga vēlēšanu cīņa. Turklāt rupji tika pārkāptas likumā noteiktās priekšvēlēšanu aģitācijas un to finansēšanas prasības. Pret mums veselam saprātam neiedomājamā veidā un apjomos tika izplatītas nomelnojošas, falsificētas, neslavu ceļošas, godu un cieņu aizskarošas nepatiesas ziņas, kas būtiski izkropļoja vēlēšanu rezultātu. Šādi neatļauti un netīri priekšvēlēšanu cīņas paņēmieni nodrošināja viena mandāta pārsvaru politiskajai partijai “Latvijai un Ventspilij”, kuras vadītājs A.Lembergs pirmās instances tiesā ir notiesāts par smagiem ietekmes un finanšu noziegumiem, kuram ir piemērots drošības līdzeklis apcietinājums. 

Vēršam uzmanību, ka vēlēšanās ar nelielu pārsvaru uzvarējusī, iepriekš pie varas esošā politiskā partija “Latvijai un Ventspilij”, nesodāmības apziņas vadīta, savai pašslavināšanai un politisko konkurentu diskreditēšanai plaši izmantoja Ventspils pilsētas domes, tās pašvaldības iestāžu un kapitālsabiedrību publiskos resursus, kas desmitiem reižu pārsniedza kandidējošiem politiskajiem spēkiem ar likumu noteiktos priekšvēlēšanu izdevumu apmērus. Jānorāda, ka šādi netīri prettiesiski paņēmieni ilgstoši tika vērsti tieši pret politisko partiju apvienības “Jaunā Vienotība” un politisko partiju “Latvijas Reģionu Apvienība” mazākuma deputātiem un deputātu kandidātiem. Šajās darbībās tika iesaistīts un atklāti piedalījās pašvaldības administrācijas personāls. Turklāt politikās** partijas “Latvijai un Ventspilij” intereses ciniski un neslēpti pārstāvēja un nodrošināja laikraksts “Ventas Balss” un ziņu portāli “Ventas Balss” un “Neatkarīgā Rīta Avīze”, kas visrupjākā veidā pārkāpa masu medijiem izvirzītās neitralitātes un objektivitātes prasības, kas ir īpaši svarīgas, lai sarīkotu taisnīgas un demokrātiskas vēlēšanas.

Taču ar iepriekš minētajiem prettiesiskajiem pasākumiem, to iniciatoriem bija par maz. Lai gūtu uzvaru negodīgā un nevēlamus deputātu kandidātus klaji diskreditējošā vēlēšanu “cīņā”, vienlaikus masveidīgi, vairākos desmitos tūkstošu eksemplāru tika izplatīti pieci anonīma izdevuma “Ko visādi ventspilnieki.lv neraksta” numuri (katrs 16 lapaspušu apjomā latviešu un krievu valodā). Tajos ne tikai tika izmantoti “Ventas Balss” un “Neatkarīgā Rīta Avīze” politikās partijas “Latvijai un Ventspilij” konkurenta – partiju apvienības “Jaunā Vienotība” un politiskās partijas ” Latvijas Reģionu Apvienība” kandidātus nomelnojošie raksti, bet arī izplatīta īpaši derdzīgu un zemisku rakstu lavīna par Ventspils pilsētas domes opozīcijas deputātiem Ģirtu Valdi Kristovski, Daci Kornu, Aivi Landmani un Ivaru Landmani. Vienlaikus, šis anonīmais izdevums turpināja laikrakstos “Ventas Balss” un “Neatkarīgā Rīta Avīze” izvērsto politikās partijas “Latvijai un Ventspilij” slavināšanu, izceļot A.Lemberga un viņa vadītās partijas sasniegumus.

Mums ir jāatgādina, ka jau kopš 2021.gada marta mēneša esam regulāri, ik nedēļu informējuši KNAB, VARAM, CVK, Valsts drošības dienestu, Valsts policiju, laiku pa laikam arī Jūs, valsts augstākās amatpersonas, par Ventspilī notiekošajiem bezprecedenta priekšvēlēšanu procesa pārkāpumiem (skatīt pielikumu). Mēs esam iesnieguši konkrētus pierādījumus un vērsuši uzmanību uz to, ka Valsts nespēja un nevēlēšanās pārtraukt politiskās partijas “Latvijai un Ventspilij” un to atbalstošo anonīmo atbalstītāju prettiesiskās un nedemokrātiskās darbības, ne tikai būtiski samazina mūsu izredzes sasniegt objektīvu un taisnīgu vēlēšanu rezultātu, bet arī rada vēlētājos apātiju, neticību tiesiskai valstij!

Diemžēl kā šī gada pašvaldību priekšvēlēšanu laikā, tā arī pašreiz, pēcvēlēšanu periodā notiekošais apliecina, ka vadošo valsts amatpersonu regulārajiem publiskajiem izteikumiem, aicinājumiem iestāties par tiesisku un taisnīgu valsts pārvaldi, nav nekāda seguma. Par to diemžēl kārtējo reizi esam pārliecinājušies mēs, kas konsekventi esam atmaskojuši politiskās partijas “Latvijai un Ventspilij” neskaitāmās valsts nozagšanas prettiesiskās darbības, ļaunprātīga dienesta stāvokļa izmantošanas un publisko līdzekļu piesavināšanās sevišķi lielos apmēros gadījumus. Par to diemžēl mums nākas pārliecināties, jo uzturot tiesiskuma, taisnīguma, vienlīdzības un labas valsts pārvaldes principus, valsts, tās atbildīgo institūciju ieinteresētību un atbalstu nesaņemam. Taču ne tikai. Valsts tukšvārdību, gribas trūkumu un nespēju nodrošināt tiesiskumu un taisnīgumu ne tikai šī gada 5.jūnijā notikušā valsts un pašvaldību pārvaldes institūciju vēlēšanas procesā, bet arī pēc tā noslēguma, ir sapratuši un atpazīst arī potenciālie vēlētāji, vienkārši cilvēki, ventspilnieki, kuru ikdiena nav saistīta ar pašvaldības politiku. Visticamāk tieši tāpēc viņu aktivitāte Ventspils pašvaldības vēlēšanās bija neierasti zema, kā citviet Latvijā.

Mums ir jāinformē Jūs un jālūdz nekavējošs Jūsu atbalsts, situācijā, kad neviena valsts pārvaldes iestāde ne priekšvēlēšanu laikā, ne arī pēc šī gada 5.jūnijā notikušajām pašvaldības vēlēšanām neuzskata par vajadzīgu nekavējoši uzrādīt vai saukt pie atbildības tās personas, kas Ventspils pilsētā organizēja tādu bezprecedenta apmēra par nezināmas izcelsmes līdzekļiem finansētu, pret mums vērstu, anonīmu kampaņu, kāda tā notika tikko notikušajās pašvaldības vēlēšanās. Ir acīmredzams, ka anonīmais izdevums “Ko visādi ventspilnieki.lv neraksta” ir vienotas, organizētas, netīras priekšvēlēšanu kampaņas sastāvdaļa, kurā vadošā loma bija atvēlēta ar A.Lembergu un viņa vadīto politisko partiju “Latvijai un Ventspilij” cieši saistītajiem legālajiem masu saziņas līdzekļiem “Ventas Balss” un “Neatkarīgā Rīta Avīze”.

Šī gada 8.jūnijā mēs vērsāmies pie KNAB vadītāja Jēkaba Straumes ar iesniegumu Nr.07-06-2021, kurā paskaidrojām, ka anonīmā izdevuma “Ko visādi ventpilnieki.lv tev nestāsta” publikācijās esam nepamatoti un ļaunprātīgi diskreditēti, ka par mums intensīvi ir tikusi izplatīta sagrozīta, vai nepatiesa, nepārbaudīta un apmelojoša informācija, kā rezultātā mūsu potenciālo vēlētāju priekšstati par mums tika mērķtiecīgi izkropļoti. Tāpēc ne tikai viņiem, bet visai Ventspils sabiedrībai kopumā ir nodarīts būtisks un neatgriezenisks kaitējums. Mēs uzsvērām, ka minētā nodarījuma sekas kā minimums izpaudīsies visa jaunā Ventspils pilsētas domes deputātu sasaukuma laiku. Mēs paskaidrojām, ka esam nolēmuši vērsties Latvijas valsts tiesā ar prasību par mūsu goda un cieņas publisku aizskārumu, ka prasību vērsīsim pret personām, kas apzināti organizējušas un finansējušas pasākumus, kas anonīmi un publiski ir cēlušas mums neslavu.

Saskaņā ar iepriekš minēto, mēs aicinājām KNAB izsniegt mums informāciju par personām, kas organizēja, pasūtīja, finansēja pretlikumīgā anonīmā izdevuma “Ko visādi ventspilnieki.lv tev nestāsta” izdošanu un izplatīšanu Ventspilī. Mēs KNAB priekšniekam J.Straumem paskaidrojām, ka KNAB rīcībā esošā, iepriekš minētā informācija mums ir nepieciešama, lai varētu realizēt savas pilsoņu pamattiesības, lai mēs varētu vērsties tiesā ar prasību pret iepriekš minētā anonīmā izdevuma konkrētiem pasūtītājiem, organizētājiem un izpildītājiem.

Tomēr, neskatoties uz šādu pilnībā saprotamu lūgumu, esam saņēmuši KNAB atbildīgo darbinieku mutisku skaidrojumu, ka mums, kā Ventspils pilsētas pašvaldību vēlēšanu saraksta Nr.7 politisko partiju apvienību “Jaunā Vienotība” un politisko partiju “Latvijas Reģionu Apvienība” pārtāvošajiem sešpadsmit deputātu kandidātiem, kā iepriekšējā sasaukuma deputātiem Ģ.V.Kristovskim, D.Kornai, Aivim Landmanism, Ivaram Landmanim, kā cietušajām personām, pat no mūsu saraksta ievēlētajiem deputātiem Ģ.V.Kristovskim un D.Kornai, netiks izsniegta nekāda informācija par personām, kas organizēja, sagatavoja, finansēja un izplatīja par mums melīgu un diskreditējošu informāciju, vienlaikus, slavinot A.Lemberga un viņa vadītās partijas sasniegumus.

Vēršam uzmanību uz to, ka KNAB priekšnieks J.Straume Latvijas radio paziņoja un dienu vēlāk, šī gada 27.maijā ziņu aģentūra LETA pārapstiprināja informāciju, ka KNAB veiktās pārbaudes laikā ir noskaidrota ne tikai Ventspilī izņemtā anonīmā prettiesiskā vēlēšanu materiāla (5.izdevums) tirāža un izmaksas, iespiedējs un izplatītājs, bet arī aģitācijas materiālu pasūtītājs, kas it kā esot trešā, ar partijām nesaistīta persona.

Mēs saprotam, ka KNAB juridiski ir tiesības pārkāpuma noskaidrošanas procesa ietvaros neatklāt kādus atsevišķus faktus, kas tiem tapuši zināmi iepriekš minētā kliedzošā Ventspils pašvaldības priekšvēlēšanu aģitācijas pārkāpumu apzināšanas laikā. Taču vai ir pieļaujams, ka mēs netiekam informēti, vai un saskaņā uz kādu normatīvu pārkāpumu izdarīšanas pamata tiek veikta pret mums vērsto prettiesisko darbību pārbaude, vai ir ierosināts kāds konkrēts administratīvs vai kriminālprocess, vai tiek veiktas kādas izmeklēšanas darbības, kad gaidāmi kādi konkrēti paziņojumi par pret mums veikto prettiesisko nodarījumu veicējiem!?

Ņemot vērā līdzšinējo uzkrāto pieredzi par KNAB neieinteresēto attieksmi pret neskaitāmajiem mūsu iesniegtajiem pierādījumiem par partijas “Latvijai un Ventspilij” prettiesiskajām darbībām, kā līdzšinējā deputātu sasaukuma, tā arī tikko noslēgušā pašvaldību vēlēšanu laikā, mums ir pamats uzskatīt, ka personas, kas organizēja, pasūtīja, finansēja un izpildīja pretlikumīgā anonīmā izdevuma “Ko visādi ventspilnieki.lv tev nestāsta” izdošanu un izplatīšanu Ventspilī, tā arī netiks sauktas pie likumā noteiktās atbildības. Visticamāk pēc gada vai diviem tiks paziņots, ka nodarījuma mazsvarīguma un noilguma dēļ lieta tiek izbeigta.

Mūsuprāt, tas ir nepieļaujami! Noziegums, priekšvēlēšanu procesa visaptveroša ietekmēšana, vēlētāju dezinformēšana un deputātu kandidātu izvēles procesa rupja ietekmēšana, ir tikusi vērsta tieši pret mums, pret konkrētām sabiedriski aktīvām personām, pret dzīviem cilvēkiem, kuru aizsardzība visefektīvākajā veidā būtu jānodrošina valsts drošības iestādēm, īpaši specializētajai politiskās korupcijas novēršanas un apkarošanas iestādei, kāda ir KNAB. Taču pašreiz ir redzams, ka KNAB nav veikusi darbības tiesiska un taisnīga vēlēšanu procesa nekavējošai nodrošināšanai ne priekšvēlēšanu procesa laikā, ne arī gatavojas to darīt pēc vēlēšanām. Pat vēl vairāk, mēs redzam, ka “tiesiskajā” Latvijas valstī tiek rūpīgi sargātas to personu intereses, kas organizēja, pasūtīja, finansēja pretlikumīgā anonīmā izdevuma “Ko visādi ventspilnieki.lv tev nestāsta” izdošanu un izplatīšanu Ventspilī.

Vai tiešām Jums, Latvijas valsts augstākajām amatpersonām, kuras vienmēr ir uzsvērušas tiesiskas un demokrātiskas valsts pamatvērtību nozīmi, Ventspils pašvaldības vēlēšanu ilgstošo un ļaunprātīgo pārkāpumu kontekstā, mūsu aizskarto tiesību, KNAB bezdarbības kontekstā šoreiz nebūtu jādod savs valstisks vērtējums!? Pavisam nesen TV raidījumā “1:1” Valsts prezidents Ventspils pašvaldību vēlēšanu rezultātu komentēja kā vēlētāja pārlieku lēnu izaugsmi 30 demokrātijas gadu laikā!… Vai tiešām visa atbildība par Ventspilī gadu desmitiem notikušajām pārvaldes ļaunprātībām, tostarp, vēlēšanu atklātu un rupju ietekmēšanu un nozagšanu ir uzliekama uz vēlētāja pleciem? Vai tiešām nebūtu bijis iemesls atklāti, godīgi un kritiski vērtēt pašvaldības un anonīmu resursu plašo un prettiesisko izmantošanu gadu desmitiem valdījuša autoritāra spēka ļaunprātīgas aģitācijas sekmēšanai, kas vērsta pret demokrātiskās kategorijās domājošu politisko spēku nākšanu pie varas?

Tomēr mēs joprojām ticam, ka Jūs, kā uz tiesiskas Latvijas valsts un sabiedrības nākotni vērstas valsts amatpersonas personīgi izvērtēsiet Ventspils pilsētas pašvaldības šī gada vēlēšanās notikušos procesus, to atbilstību tiesiskas un taisnīgas valsts vērtību, ētiskajiem un morāles principiem, to atbilstību Jūsu vadītās valsts virsinteresēm, tās valstsgribai!

Tādējādi mēs sagaidām, ka sniegsit atbildi uz jautājumu, vai tiešām informācija par anonīmu un ļaunprātīgu ziņu izplatītājiem priekšvēlēšanu laikā, nav atklājama un tā ir slēpjama pat pēc vēlēšanu noslēguma? Mēs vēlamies saprast, kāpēc tiesiskā valstī cietušajiem deputātu kandidātiem no politisko partiju apvienības “Jaunā Vienotība” un politiskās partijas “Latvijas Reģionu Apvienība” nav tiesību šo ļaunprātīgo cilvēku personības uzzināt, lai vērstos pret tiem tiesā, lai tiesiskā ceļā aizstāvētu savu cieņu un godu, lai galu galā atklātu Ventspils pašvaldības vēlēšanu kropļošanas patiesos iniciatorus?! Mēs nesaprotam, kāpēc KNAB, tiekot regulāri informētam par masveidīgu vēlēšanu procesu kropļojošu anonīmu izdevumu izplatīšanu Ventspils pilsētā, ne tikai nekavējoties neapturēja tā izplatīšanu, bet arī nekavējoties nesauca anonīmā izdevuma pasūtītājus pie likumā noteiktās atbildības!? Mūsuprāt, šādā situācijā tas būtu bijis jādara ātri, nekavējoši publiski izgaismojot vēlēšanu procesu ļaunprātīgos ietekmētājus! Turklāt naudas sodiem par vēlēšanu procesa anonīmu ietekmēšanu būtu jābūt desmitkārtīgā apmērā salīdzinot ar anonīmo izdevumu izdošanai izlietoto finansējumu! Tad iespējams, šāda netikuma praktizētāju vēlme Latvijā tiktu izskausta pašos tās aizdīgļos!

Mēs vēlamies saņemt Jūsu, Valsts un Ministru prezidentu viedokli par Ventspils pašvaldības 2021.gada vēlēšanās notikušo! Arī tāpēc, ka politisko partiju apvienības “Jaunā Vienotība” un politiskās partijas ” Latvijas Reģionu Apvienība” Ventspils pašvaldības vēlēšanu kandidātu saraksta Nr.7 vidū bija divi 1990.gada 4.maija balsotāji par Latvijas neatkarības atjaunošanu – Ģirts Valdis Kristovskis un Ilmārs Geige. Viņiem, iepriekš minētās rūgtās pieredzes rezultātā rodas fundamentāls jautājums – Kādā valstī mēs dzīvojam? Vai tiešām pirms 31 gada mēs balsojām par tādas Latvijas atjaunošanu, kas godina un respektē ļaunprātību?

Vienlaikus vēlamies informēt, ka mēs, politisko partiju apvienības “Jaunā Vienotība” un politiskās partijas ” Latvijas Reģionu Apvienība” Ventspils pašvaldības vēlēšanu deputāti kandidāti no saraksta Nr.7 aicinām Valsts prezidentu Egilu Levita kungu tikties ar mums un skaidrot viņa viedokli un pārdomas, kā vēlēšanu procesos Latvijā nostiprināt tiesiskumu, kā apturēt anonīmas, ļaunprātīgas un prettiesiskas aģitācijas kampaņas, tostarp, nosakot pastiprinātu atbildību par šādām darbībām! Mēs lūdzam Valsts prezidentu atrast laiku šādai sarunai ar mums, lai sabiedrībā radītu pārliecību, ka Latvija var būt labāka, patiesi demokrātiska, taisnīga un tiesiska valsts!

* Ģirts Valdis Kristovskis, Aivis Landmanis, Dace Korna, Ivars Landmanis, Dzintars Kantsons, Juris Orinskis, Linards Gulbis, Uldis Kristiņš, Aivars Celms, Olivers Kronbergs, Ansis Brūns, Gints Andersons, Raimonds Kalniņš, Aleksandrs Čikiņovs, Irina Ješčenko, Ilmārs Geige

** Visā tekstā saglabāta oriģinālrakstība

Novērtē šo rakstu:

11
97

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

15

Brīdis, kad Saeimas deputāts vairs nespēj atšķirt vēlamo no īstā

FotoSaeimas deputāts no Nacionālās apvienības Aleksnadrs Kiršteins kārtējo reizi acīmredzot aizmirsa iedzert zāles un rezultātā uzrakstīja tekstu, kas atgādina nelīdzsvarotas politikas zinātnes studentes panikas lēkmi. Teksts ir uzrakstīts Kiršteinam raksturīgā stilā, un autors diemžēl nekādus negaidītus pārsteigumus mums nesagādā. Bet pievērst nelielu uzmanību interesantākajiem teksta fragmentiem joprojām gribētos.
Lasīt visu...

21

Krievijas armija iznīcināja Mariupoli ne tikai patoloģiskā naida pret „Azov” kareivjiem dēļ

FotoNežēlīgās kaujas par Mariupoli nebija tikai tādēļ, ka Putins tāpat kā mūsu pašu radikālā liberalitāte patoloģiski neieredzēja “Азов” karavīrus. Mērķis, pirmkārt, bija modernizētais metalurģiskais kombināts “Азовсталь”, kas ražoja četrdesmit veidu tēraudu.
Lasīt visu...

20

Ministra Pleša paziņojumi par pieminekļu demontāžu ir priekšvēlēšanu izrādīšanās

FotoDaugavpils mērs Andrejs Elksniņš vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministram Artūram Tomam Plešam uzsver, ka likuma prasības par pašvaldības teritorijā esošo pieminekļu, kas iekļauti Ministru kabineta izstrādātajā sarakstā, demontēšana ir jāveic līdz 15.novembrim.
Lasīt visu...

3

Lai arī Latvija kā laicīga valsts ir reliģiski neitrāla un garantē reliģijas brīvību, tā respektē sabiedrības vērtības, kas veido mūsu identitāti (un tas nekas, ka jūs nesaprotat, ko es te saku)

FotoAglyunīši! Svātceļnīki! Meilī draugi! Maņ ir eistyna prīca byut otkon kūpā ar jiusim Aglyunā. Sirsneigi sveicīni itymūs skaistajūs i īdvasmojušūs svātkūs!
Lasīt visu...

3

Visi latvieši ir kā Levits un Kariņš - tupi zābaki

FotoVisi latvieši ir kā Levits un Kariņš - tupi zābaki. Jūs jau tagad grasījāties rakstīt heita komentāru. Bet vispirms izlasiet, kāpēc es šo teikumu uzrakstīju.
Lasīt visu...

21

„Patriotu” atmiņas uzlabošanai

FotoPaldies anonīmajam “Pietiek lasītājam” par “Saskaņai” veltīto interesi, īpaši tad, ja tā izrādītos patiesa. 
Lasīt visu...

21

Jādara viss...

FotoZiņas no kara Ukrainā kļūst arvien trakākas. Lai gan Ukrainas spēki pārsteidzoši veiksmīgi cīnās pret lielo Krievijas pārspēku, fakts ir tāds, ka viss karš norisinās Ukrainas valsts teritorijā. Tas ir, ja neskaita raķetes, kuras tiek izšautas no Baltkrievijas vai Krievijas.
Lasīt visu...

21

Tiesības dzīvot Latvijā nav nekāds „maisiņš vaig”

FotoMans tētis bija viens no pirmajiem, kas ieguva Latvijas pilsonību, kārtojot eksāmenu. Kad 1997.gada augustā ERASMUsā braucu uz mēnesi uz Itāliju, es pirms tam pāris mēnešus uz Itālijas vēstniecību gāju kā uz darbu. Vēl dabūju mērkaķa ātrumā par briesmīgu naudu (aizlienētu naudu, protams, 1997.gadā, un vēl toreiz labi, ka bija, no kā aizlienēt) Austrijas tranzīta vīzu formēt, jo atpakaļceļā viena nakts bija jānakšņo Vīnē.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Tiesībsarga vēstule “Amnesty International” Eiropas reģionālā biroja direktoram Nilam Muižniekam: par jūsu organizācijas apmelojošajiem paziņojumiem

2022. gada 26. jūlijā organizācija “Amnesty International” nāca klajā ar paziņojumiem...

Foto

Labklājība

Dzīvojam laikā, kad aktīvi un strauji tiek formatēta cilvēku apziņa, mainīta vārdu nozīme un jēdzienu saturs. Pārsvarā – cilvēku degradācijas, paverdzināšanas un iznīcināšanas nolūkā. Mēs...

Foto

Sanāca kā vienmēr, bet ticiet – risinājums top, un vainīgi ir visi citi, tikai ne es

Straujiem soļiem tuvojas jaunā mācību gada sākums - 2022./2023. mācību...

Foto

Vēlēšanas kā mazohistu prieki

Pēc Latvijas Televīzijas pasūtījuma tirgus un sabiedriskās domas pētījumu centrs SKDS jūlijā ir veicis aptauju un konstatējis, kā Latvijas pilsoņi balsotu, ja...

Foto

Kā Rīgai panākt Viļņu, Tallinu un Ziemeļeiropu? Laiks secinājumiem

Rīga ir vienīgā pilsēta Baltijas galvaspilsētu vidū, kurā mirstība pārsniedz dzimstību un no kuras aizbrauc vairāk cilvēku, nekā...

Foto

Vai Rīga ir labi finansēta pilsēta?

Pilsētas budžeta apmērs un tā izlietošanas efektivitāte lielā mērā nosaka to, cik kvalitatīva ir pilsētvide. To Eiropas pilsētu sarakstā, kuru...

Foto

Par rusifikācijas slavināšanas izbeigšanu

Publiskās atmiņas centrs ir sabiedrības institūcija, privāto tiesību juridiskā persona, kura netiek finansēta ar dotācijām no vispārējiem nodokļu ieņēmumiem. 2022. gada 24....

Foto

Parakstu vākšana referendumam par Satversmes 110. panta grozījumiem ir jāatkārto

Ar pietiekamu skaitu parakstu neatbalstītā "Latvijas vīru biedrības" ierosinātā parakstu vākšana referendumam par Satversmes 110. panta...

Foto

Par Latvijas Republikas Satversmē noteiktā komunistiskā totalitārā režīma nosodīšanas pienākuma īstenošanu un rusifikācijas slavināšanas izbeigšanu

Cienījamie Augšdaugavas novada domes deputāti! Publiskās atmiņas centrs (turpmāk - centrs)...

Foto

Vairāku tiesnešu, tostarp AT senatores Andas Briedes atbildība par Covid-19 epidēmijas ierobežošanas pasākumu neievērošanu

Tiesnešu ētikas komisija, Tiesnešu disciplinārkolēģija un Disciplinārtiesa ir vērtējusi to, vai izpildvaras...

Foto

Ir tādi Satversmes tiesas spriedumi, kuru nepildīšana valdošo eliti nesatrauc itin nemaz

13. Saeimas laikā ir bijuši vairāki Satversmes tiesas spriedumi, par kuru neizpildi Valsts prezidents pat...

Foto

Kāpēc valsts aizsardzības dienestam – jā!

Jūlija sākumā aizsardzības ministrs Artis Pabriks vēstīja par ieceri izveidot valsts aizsardzības dienestu, kuram, sākot ar 2023. gadu, tiks pakļauti...

Foto

Par ārkārtas sociālo situāciju

Mums priekšā ir grūta ziema – dziļa energoresursu krīze, iespējams pandēmijas saasinājums. No tā, cik saprātīgi un solidāri spēsim sagatavoties gaidāmajiem pārbaudījumiem,...

Foto

Krievijas karš Ukrainā paātrinājis procesus sabiedrībā un daudziem atvēris acis

Krievijas karš Ukrainā paātrinājis procesus sabiedrībā un daudziem atvēris acis. Tas noticis par ukraiņu asins cenu...

Foto

Satversmes tiesa ir jālikvidē

Šodien, 25.jūlijā Latvija pirmajā vietā (LPV) Centrālajā vēlēšanu komisijā iesniedza 4000 zīmju programmu un kandidātu sarakstu 14.Saeimas vēlēšanām. LPV savā 4000 zīmju programmā ir...