Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā
Foto

Pamātes deklarācija

Jānis Urbanovičs
15.12.2022.
Komentāri (0)

Pievienot komentāru

Lapas:    2   1   Rādīt komentārus, sākot ar: pirmo | pēdējo

Zee

25.12.2022. 21:53

»

Zieds

Latvijā pamattautības ir latvieši un līvi. Krievi un citi krievvalodīgie ir mazākumtautības, jo viņu etniskā dzimtene ir citur


Pastāsti Vācijas turkiem vai Britānijas indiešiem un alžīriešiem, ka viņu etniskā dzimteme ir citur.

Atbildēt

Zieds

19.12.2022. 15:49

»

Puķe

Latvijā krievvalodīgie nav mazākumtautība, mazākumtautība ir lībiesi


Latvijā pamattautības ir latvieši un līvi. Krievi un citi krievvalodīgie ir mazākumtautības, jo viņu etniskā dzimtene ir citur.

Atbildēt

nu

19.12.2022. 13:43

»

Puķe

Latvijā krievvalodīgie nav mazākumtautība, mazākumtautība ir lībiesi


pat okupācijas laikā-LPSR LKP CK vadība neaizgāja līdz tādam stulbumam ka sāka iebraucējus saukt par mazākumtautību..

Atbildēt

nu

19.12.2022. 13:41

»

Puķe

Latvijā krievvalodīgie nav mazākumtautība, mazākumtautība ir lībiesi


lībieši noteikti..un vēl čigāni ar...Vēl jau ko var sameklēt..bet nekādā gadījumā tie nav iebraucēji..

Atbildēt

Хм

19.12.2022. 11:10

»

Puķe

Latvijā krievvalodīgie nav mazākumtautība, mazākumtautība ir lībiesi


Что с ливами что с латгальцами вы умеете обходиться))

Atbildēt

Puķe

19.12.2022. 10:51

»

Хм

Personām, kuras pieder pie mazākumtautībām, ir tiesības saglabāt un attīstīt savu valodu, etnisko un kultūras savdabību...


Latvijā krievvalodīgie nav mazākumtautība, mazākumtautība ir lībiesi!

Atbildēt

Хм

19.12.2022. 09:14

Personām, kuras pieder pie mazākumtautībām, ir tiesības saglabāt un attīstīt savu valodu, etnisko un kultūras savdabību

На что любой юрист скажет - а где тут про обязанность государства? право есть, обязанностей нет.
Да и наши политики вовсе не дураки, как иногда кажется. Поэтому грамотно остается открытая дверь на выборы 2026. Годами уже подтверждено, что на этническом вопросе можно выехать на любых выборах. А уж когда еще есть такие внешние подарки как решение Путина о войне на Украине - так тут уже грех не воспользоваться. Вот решили заодно сейчас отомстить местным гражданам России с законом 01.09.2023. Практического смысла никакого нет-даже если пенсионер и выучит латышский на А2 в Даугавпилсе или Лудзе, как он его не использовал, так и не будет. Зато его сын или дочь, которые граждане Латвии, уже сделают правильные выводы-вот и ответ, почему Росликов столько в Латгалии набрал. Но зато какой политический эффект-латышские партии уже подготовили себе фронт работы на выборы 2026-Латвия в опасности, русские с Росликовым идут!

Atbildēt

citādi jau laikam nevarēja

18.12.2022. 17:23

»

Zee

Nečīksti, Urbi! Padirsi partiju, gribēdams visām pī... būt par tapu, tad turi muti. Nevajadzēja apriet Krieviju


jo Saskaņa ir žīdu, nevis krievu partija

Atbildēt

Zee

18.12.2022. 17:13

Nečīksti, Urbi! Padirsi partiju, gribēdams visām pī... būt par tapu, tad turi muti. Nevajadzēja apriet Krieviju.

Atbildēt

un ka nac apvienība pilna ar ebrejiem tad tie nevazājas vai ne

18.12.2022. 13:00

»

par Ukrainas scenāriju

Tici vai nē, bet faksts paliek pakts: nevajag vazāties apkārt pa citām tautām un valstīm, bet pašiem savā valstī celt savu kommunizm, tad nekādu ''ukrainas scenariju '' nebūs


padomājiet par to - kurš visvairāk indē atmosfēru? gan no latviesu, gan no krievu puses vissirdīgākie 'nacionālie cīnītāji' ir ebreji

Atbildēt

Gustavs

18.12.2022. 11:54

Urbanovičs laiku pa laikam kaut ko uzraksta-citreiz labāk, citreiz sliktāk, bet ne reizes neko par pašām smagākajām LV problēmām: Par latviijcu-CCCP imigrantu (imigranti nav mazākumtautība) repatriāciju, vai par ruskii mir valdīšanu lielas daļas cilvēku apziņā LV...un kā tai tikt pāri.

Atbildēt

Latviešu un krievu attiecības šķiet visvairāk satrauc ebrejus

17.12.2022. 22:30

»

Jā jā

Par kuru mazākumtautību tad biedrs Urbanovičs tā uztraucas? Vai tik ne par krieviem? Ir nu gan mums maza tā mazākumtautība! Vai tad 30 gadi nebija pietiekoši, lai integrētos un iekļautos politiskajā nācijā? Bet nē- viņiem te vajadzēja krievvalodīgo īpašo statusu, staigāja krūtis izgāzuši, jo aiz mums...


Tāpēc te pilni komentāri piekakāti ar pseidopatriotiskiem saukļiem. Neticu, ka tos raksta tie, kas satraucas par latviešu tautu. Drīzāk gan tie, kas šeit grib provocēt Ukrainas scenāriju, lai uz kara reķina 1) iedzīvotos vēl vairāk, 2) norakstītu jau sazagto un izpostīto. Kariņš un Urbanovičs ir viena un tā paša pūķa divas galvas.

Atbildēt

Jā jā

17.12.2022. 21:33

Par kuru mazākumtautību tad biedrs Urbanovičs tā uztraucas? Vai tik ne par krieviem? Ir nu gan mums maza tā mazākumtautība! Vai tad 30 gadi nebija pietiekoši, lai integrētos un iekļautos politiskajā nācijā? Bet nē- viņiem te vajadzēja krievvalodīgo īpašo statusu, staigāja krūtis izgāzuši, jo aiz mums taču Maskava un mēs esam osvoboģiķeļi. Nu viņiem jāpalīdz integrēties! Nepatīk vis, ka atkrievisko Latviju.

Atbildēt

zane

17.12.2022. 18:30

»

Paga/

Drīz


Tieši tā arī būs.

Atbildēt

Urbanovč

17.12.2022. 17:52

Kas liedz krieviem "saliedēties" - lai nākamajos 50 gados dzīvojot Latvijā, apgūst vismaz 50 vārdus latviski, pa vienam vārdam gadā un tā būs saliedēšana, iekļaušanās.

Atbildēt

vēl viens

17.12.2022. 13:58

»

vēl viens

romānu rakstnieks:D


stulbenis kas ņirdz pats par savu stulbumu.

Atbildēt

smieklīgi, bet krčangaļi 31 g laikā

17.12.2022. 13:06

nepaliek gudrāki, kalpu gols, aijas

Atbildēt

biedrs HT

17.12.2022. 11:56

»

HT

“Esiet gatavi, ļaudis, - paralēli "mazmājiņu policijai" jūs jebkurā brīdī var apmeklēt arī "antenu policija


Neviens pats neatsaucas komentu partijas veidotajam un priekssedim-Jums. Neviens negrib ar Jums saistīties. Ko darisim talak?

Atbildēt

Urbanovičs un Kariņš ir viens un tas pats perējums

17.12.2022. 09:11

Tikai ģeķi vai palīgskolas absolventi var iedomāties, ka Urbanovičs un Kariņš pārstāv (pretēju)lielvalstu intereses. Viņi pārstāv konkurējošus mafijas klanus Latvijā, katrs ar saviem sakariem starptautiskās organizētās noziedzības aprindās. Cik reizes būs jāatkārto priekš apdāvinātības ziņā izaicinātajiem, ka ne CIP, ne Mossad tādi personāži nav vajadzīgi. Kā KGB ziņotājiem pēc viņiem nebija pieprasījuma pēc 90.gadiem, tāpēc arī Tambovas mafija viņus savāca.

Atbildēt

Veca patiesība

16.12.2022. 21:51

»

Paga/

Drīz


Nekad nebaidies tiesāt neliešus. Nekad neatliec neliešu tiesāšanu, to tev nepiedos nākošās paaudzes, bet ienaidniekus vienkārši nogalini, jo citādi tie nogalinās tevi.

Atbildēt

Nejauc gaisu ar svešiem vārdiem

16.12.2022. 21:45

»

Fēlis

Politiska nācija ir tauta, kura runā vienā valodā. Ja ar mani kāds sāk runāt svešā valodā, tātad viņš nav no šīs nācijas. Āmen! Izbeidziet nevajadzīgi no darbiniekiem pieprasīt krievu valodas zināšanas! Es to pārvaldu gandrīz dzimtās līmenī un varu izteikties tā, ka daudziem krieviem nāksies sasprindzināt...


Tauta nav nekāda nācija, tauta ir tauta un punkts. Tautai ir nacionālās intereses un tauta veido savu politiku un tas ir normāli, bet tikai tik tālu, kamēr nepārkāpj savas zemes robežas. Kad nacionālās intereses gāžas pāri savām robežām, mums uzskatāmi parādīja Staļins pēc tam Hitlers un tad atkal Staļins ar savu krievu ordu, kura vēl joprojām nav izvākusies no Latvijas.

Atbildēt

Paga/

16.12.2022. 21:35

Drīz
Lielos ugunskurus kurs!
Un tiesās tos
Kas Tevi tiesā!

Atbildēt

Fēlis

16.12.2022. 19:58

Politiska nācija ir tauta, kura runā vienā valodā. Ja ar mani kāds sāk runāt svešā valodā, tātad viņš nav no šīs nācijas. Āmen! Izbeidziet nevajadzīgi no darbiniekiem pieprasīt krievu valodas zināšanas! Es to pārvaldu gandrīz dzimtās līmenī un varu izteikties tā, ka daudziem krieviem nāksies sasprindzināt smadzenes, bet uzskatu to par netaisnu nelegālo imigrantu privileģēšanu.

Atbildēt

šitas ģīmis

16.12.2022. 19:28

ir katolis,kurš aizstāv svēto zeili,kurš kalpoja čekai ar segvārdu Staņislava un glabāja pornogrāfiju,kurš ir tik slims,ka velk garumā tiesu gluži kā Lembergs.Fui,Urbanovič!

Atbildēt

ммм

16.12.2022. 18:23

Viss, kas jāzina Urbanovičam, ir tas, ka bijušais komunists un padomju izdzimteņu režīma pakalpiņš ir sūds.

Atbildēt

ka tik ieriebt vai ne

16.12.2022. 17:58

»

Piebilstot

Ka krievu okupantiem ir izdevīgi maut par personām, jo personām ir status, kas apliecina šīs personas izcelsmi un atrašanās iemeslu attiecīgā valstī. Civīlo un militāro okupantu ierašanās un atrašanās Latvijā ir prettiesiska un pārkāpj neskaitāmus starptautiskos līgumus un konvencijas, kas regulē okupācijas...


latvieši tiešām laikam ir 'tupije' - vai tad jums ir vienalga, ka jūsu pašu tiesības jūsu pašu priekšnieķeļi mīda kājām un par jums ņirgājas, bet jūs būsiet apmierināti, ja varēsiet domāt, ka baigi esat sariebuši atpakaļ krieviem? latviešu rūpe par krievu kolonizatoru repatriāciju būtu izklausījusies ticama deviņdesmitajos gados, tagad tik ērmīgi bļaustīties var tikai ebreju propagandistes

Atbildēt

Fakts

16.12.2022. 14:27

Beidz vienreiz di..t, Urbi! Krievu valodu pieprasošie krievi te nav nekāda mazākumtautība, bet okupanti, orki un nelieši. Tie, kas grib dzīvot Latvijā, sen jau ir integrējušies. Beidz te, nelieti, kurš arī "apguva" krievijas naudu, lai šeit radītu" mazo krieviju", gvelzt savu demagoģiju!!!! Kurš krievijas oligarhs tev tagad par to maksā, kretīn?

Atbildēt

Jā jā

16.12.2022. 14:13

»

nu jā

Jāveic derusifikācija - pasludinot , ka visi LATVIJAS pilsoņi ir latvieši, un katrs krieviski runājošais jāuzskata par krievu teroristu kolaborantu. Lai viņi mauj latviski


Mauj kaut franciski, tas okupantu nepārvērš par pilsoni. Atbildību prasiet no no komunistes Aldermanes, Levīta un pārējās kliķes, kas spieda okupantiem - okupētājvalsts pilsoņiem apgūt latviešvalodu, par to prettiesiski izdāļājot Latvijas pilsonību.

Atbildēt

Piebilstot

16.12.2022. 14:06

»

vergi-bauri lepojas ka nezin kas ir persona

civilizētajā pasaulē jebkura cilvēka personai ir tādas neatņemamas tiesības, kas nav atkarīgas no pilsonības - bet kolhozu deģenerāti mucā auguši un pa spundi baroti jau nebūs neko dzirdējuši par starptautiskiem cilvēktiesību līgumiem - šādi superpārgudri, bet absoūti nemācīti 'lauķi 'no tumšākajiem...


Ka krievu okupantiem ir izdevīgi maut par personām, jo personām ir status, kas apliecina šīs personas izcelsmi un atrašanās iemeslu attiecīgā valstī. Civīlo un militāro okupantu ierašanās un atrašanās Latvijā ir prettiesiska un pārkāpj neskaitāmus starptautiskos līgumus un konvencijas, kas regulē okupācijas tiesisku izbeigšanu.

Atbildēt

nu jā

16.12.2022. 12:59

»

Anti colorados

Vispār jau politiska nācija nav jāveido, tauta tādu izveido pati un sabiedrības saliedēšana arī nav vajadzīga, ja atjauno tiesisku valsti un veic deokupāciju - dekolonizāciju, anulējot noziedzīgā 4.maija režīma prettiesiski izdalīto pilsonību krievu okupantiem


Jāveic derusifikācija - pasludinot , ka visi LATVIJAS pilsoņi ir latvieši, un katrs krieviski runājošais jāuzskata par krievu teroristu kolaborantu. Lai viņi mauj latviski.

Atbildēt

ar 3A zog kopā, tikai skaļi viens otru lamā

16.12.2022. 12:22

»

Secinājums

Viens parazīts apvaino otru parazītu bet abi ie kompostējami


vis gribb pie krievijas...ja varat pierdaīt, ka šī valdība nodos Brīvo Latviju, vai zog pēc puķina avena shēmām... kā lotgolas avenoidi puķinoidi

Atbildēt

cik pretīgi var būt

16.12.2022. 12:19

krčangaļi, ne kauna, ne paldies...

Atbildēt

Nuja

16.12.2022. 11:01

»

lauķis

Personām vispār nav nekādas tiesības,personas ir vergi


Mūsu teritorijā nav neviena, kam būtu dokuments, kas apliecina, ka ir cilvēks. Tikai terminētu personu un pilsonību. Vissliktāk ir QR kodu saņēmušajiem - viņiem ir tikai identifikācija.
Viss, kas saistīts ar cilvēka tiesībām, neattiecas ne uz vienu. Bet vissliktāk tiem, kas palikuši par inventāru.
Respektīvi - Satversme mums nav piemērojama.

Atbildēt

Tam Janim Urbanovičam

16.12.2022. 10:50

Jāni - Tava partija sadega kovidterora liesmās un tava reanimācija vairs nav iespējama, jo aiz saskaņiešiem palikusi tikai brūna svītra, kā aiz nodevējiem, kuri aptaisījušies.
Tu Jāni tagad mirsi tāpat, kā tavi tautieši, lepnais mājoklis un nauda kontā no tautas likteņa tevi nepasargās, tev būs sliktāk, jo Tu pats esi šo varas mašīnu uzbūvējis un tā arī tevi apēdīs. Tu Jāni arī neizgāji pie tautas, kas izmisumā pulcējās ziemā vairākās pilsētās. Tu neiznāci un taviem vārdiem vairs nav svara, kaut daļa Tevis teiktā ir patiesība. Tagad izjutīsi pats to sāpi, kas cilvēkos un dakteri to nevar izārstēt.

Atbildēt

vergi-bauri lepojas ka nezin kas ir persona

16.12.2022. 10:48

»

lauķis

Personām vispār nav nekādas tiesības,personas ir vergi


civilizētajā pasaulē jebkura cilvēka personai ir tādas neatņemamas tiesības, kas nav atkarīgas no pilsonības - bet kolhozu deģenerāti mucā auguši un pa spundi baroti jau nebūs neko dzirdējuši par starptautiskiem cilvēktiesību līgumiem - šādi superpārgudri, bet absoūti nemācīti 'lauķi 'no tumšākajiem Rīgas ebreju mikrorajoniem vienā rāvienā sagrauj iedomas par izglītotu darbaspēku LV

Atbildēt

lauķis

16.12.2022. 07:38

»

Marika

Urbja citāts...


Personām vispār nav nekādas tiesības,personas ir vergi.

Atbildēt

Marika

16.12.2022. 02:15

Urbja citāts:
"Personām, kuras pieder pie mazākumtautībām, ir tiesības saglabāt un attīstīt savu valodu, etnisko un kultūras savdabību"
Bet kur tad ir kaut viens fakts, ka šīs tiesības viņiem kaut vai mēģina atņemt? Attīstiet savu "savdabību" cik zvani jaudā. Bet ne par manu naudu.

Otrs - tāda parādība, kā rusofobija Latvijā nepastāv, jo bailes no garīgi apdalītiem jau nu nav nevienam, riebums gan ir, pretīgums, dažreiz nožēla.
Visbeidzot, Latvija, ar savu iedzīvotāju skaitu, kāds tas ir, nevar atļauties toleranci 77 minoritātēm.

Atbildēt

Žulis

16.12.2022. 00:52

»

Kā cīnīties ar rusofobiju šajā pašreizējā "valstī"?

Kā cīnīties ar rusofobiju bērnu (un - ne tikai bērnu!) vidū...


Šajā Jūsu pārpublicētajā rakstā nav nosaukts galvenais tā sauktās rusofobijas cēlonis. Šis cēlonis ir noziedzīgā atteikšanās no deokupācijas un dekolonizācijas procedūras, kas Latvijai pienācās. Ja tas būtu izdarīts,šeit nebūtu izveidojusies organizēta opozīcija Latvijas nacionālajam valstiskumam. Arī tad šeit dzīvotu dažādu tautību cilvēki, bet viņi būtu vienoti pilsoniskajā sabiedrībā. Tā vietā visus šos gadus šeit organizētā opozīcija Latvijas nacionālajam valstiskumam ieguva arvien plašākus mērogus un ietekmi uz valsts politiku. Savukārt latviešiem visus šos gadus tika mācīta tolerance, politkorektums, samierināšanās un kompromisi, kas īstenībā bija nepārtrauktas piekāpšanās šeit iebraukušo sveštautiešu prasībām. Un latvieši arī pakāpeniski samierinājās, piekāpās un pacieta visu ar domu "gan jau viss būs labi".
Kāpēc tagad tā saucamā "rusofobija" ir aktivizējusies? Tāpēc, ka Krievijas zvērīgais iebrukums Ukrainā ir atklājis kremļa impērisko tieksmju patieso seju un latvieši jūtas reāli apdraudēti. Savukārt, daudzi šeit dzīvojošie krievi šo agresiju uzņem ar sajūsmu un lielākā vai mazākā mērā izsaka tai atbalstu un šo apdraudējuma sajūtu vēl vairāk pavairo. Šādā situācijā cīnīties ar "rusofobiju" nozīmē cīnīties ar sekām, nenovēršot cēloņus. Jau pats vārds "rusofobija" apvaino visā latviešus. It kā latvieši būtu vainīgi savā rusofobijā un viņiem vajadzētu atkal kārtējo reizi piekāpties un nebūt "rusofobiem", bet gan draudzēties ar tiem, kas priecājas par Krievijas uzvarām Ukrainā un gaida kremļa karaspēka atnākašanu Latvijā.
Bet, varbūt pietiek rezi visā vainot latviešus. Varbūt vajag sākt cīnīties nevis pret rusofobiju latviešu vidū, bet gan pret ROSOFĪLIJU to Latvijā dzīvojošo krievu vidū, kas te jūsmo par Krievijas impēriju tās agrākajās robežās un gaida Kreivijas karaspēka ienākšanu Latvijā? Vienotība šeit būs tad, kad visi Latvijas iedzīvotāji saistīs savu nākotni ar Latviju.

Atbildēt

nekādu draņķ nah osten

15.12.2022. 22:22

»

Tur tas suns aprakts

Drīzāk esi no gulaga uzraugiem cēlies, kā biedrs lai dies pasarg ušakovs nīls. Un kā tapis zināms, tad NKVD gulags stipri pāršpļāva aušvici


jau krievu plebeji šeit izālējušies ka pa cūkkūti, vēl tikai tādu pašu vācu proletāriešu trulo uzkundzēšanos vergu bauru tautas troļļiem sagribējies

Atbildēt

Kā cīnīties ar rusofobiju šajā pašreizējā "valstī"?

15.12.2022. 21:28

»

Žulis

Kas tas par zvēru "politiskā nācija"? Kā sauksim šīs politiskās nācijas pārstāvjus? Par latvijciem...


Kā cīnīties ar rusofobiju bērnu (un - ne tikai bērnu!) vidū?
( apollo.lv, 19.03.2022.)

Kopš Krievijas realizētās speciālās militārās operācijas un karadarbības sākuma Ukrainā no jauna uzvirmojuši etnisko atšķirību jautājumi arī pie mums, Latvijā. Piemēram, vietnē "Twitter" lietotājus bažīgus darīja kāds ieraksts par situāciju skolā - bērns atsakās sēsties blakus krievu valodā runājošam zēnam. Bērnu un pusaudžu psihoterapeits Nils Sakss Konstantinovs apstiprina, ka krīzes apstākļos "ārā lien" iepriekš mazāk manītas vai piemirstas problēmas, un skaidro, kā cīnīties ar rusofobiju - nu jau pat bērnu lokā.

Kaut jaunā paaudze nav piedzīvojusi padomju laikus un pēc idejas tādam failam kā rusofobija nemaz nebūtu jābūt, arvien jūtams, ka arī jaunieši un pat mazi bērni izrāda nepatiku pret sev "svešo". Konstantinovs skaidro, ka spriedzes situācijās šo problēmu uzpeldēšana no jauna nav nekas neparasts.

"Mierīgos laikos var dzīvot kopā ļoti dažādi cilvēki, bet saasinātos laikos dažādības sāk "līst laukā" un traucēt. Un jāņem vērā, ka tā atšķirības zīme nav obligāti nacionalitāte. Latvijā, saprotams, ir šīs te dažādās etniskās grupas, un tā ir tā galvenā atšķirība, kas kļūst manāma grūtos laikos, bet tas var būt arī jebkas cits. Jo īpaši bērnu vidū - mobings pārsvarā vienmēr tiek realizēts pret tiem, kuri ir citādāki nekā lielākā daļa.

Ja pieaugušie to nekontrolē vai pat atbalsta, bērnu vidū ļoti ātri var izveidoties plaisas, dalījumi - vai nu visi pret vienu, vai divas grupas. To pierāda daudz jautājumu - kurā mājā tu dzīvo, kurā rajonā dzīvo, kurā klubā tu trenējies vai kādu mūziku klausies? Jebkura atšķirības zīme var kļūt par iemeslu sadalīties. Etniskais jautājums, protams, ir kļuvis par dabisku robežu," stāsta speciālists.

Konstantinovs atzīmē, ka upurim nav pat obligāti jābūt mazākumā. "Arī divas pilsētas savā starpā var karot, piemēram. Bet, runājot par situāciju Latvijā un konkrēto gadījumu skolā, jāņem vērā, ka te atspoguļojas pieaugušo problēmas. Pieaugušo vidū nav atrisināts etniskais jautājums - nav atrisināts tas, kā sadzīvot.

Protams, jo īpaši tagad, saasinoties situācijai Ukrainā, tas tiek apspriests arī mājās, pieaugušie neklusē - latvieši izsakās par krieviem, krievi par latviešiem - un saprotams, šis konflikts pārnesas uz bērniem. Šis konflikts pārnesas uz bērniem, viņi to reflektē un atspoguļo. Bērni nav no sabiedrības atrauta daļa, viņi atspoguļo to pašu sabiezušo problēmu, kas dzīvo pieaugušo vidū," skaidro Konstantinovs.

Lai šo izskaustu, speciālists uzsver, ka primāri jātiek galā pašiem, līdz varam sagaidīt pozitīvas pārmaiņas bērnu vidū. "Tā situācija šobrīd ir ļoti sarežģīta, jo nav skaidrības, kā tad mēs, pieaugušie, savā sabiedrībā turpmāk risināsim šo jautājumu. Kas notiks, kā saliedēsim vai nesaliedēsim sabiedrību, kā veidosim attiecības ar krievvalodīgo kopienu? Arī izteikumi sabiedrībā ir ļoti atšķirīgi. Vispirms jātiek galā pašiem. Ir diezgan nejēdzīgi un pat nereāli kaut ko gaidīt no bērniem, kamēr pieaugušie nav vienojušies.

Šeit atspoguļojas tā lielā problēma ar mobingu Latvijā kā tāda. Skolās agresija starp skolēniem ir diezgan nekontrolēta. Līdz ar to tas šobrīd uzplaukst un iezīmējas vēl vairāk, un vēl vairāk iezīmējas mūsu negatavība tikt ar to galā. Skolās nav ne resursu, ne speciālistu, kuri varētu tikt galā ar šīm vardarbīgajām attiecībām. Šī problēma ir bijusi hroniska un nu kļūst ļoti redzama," pauž bērnu un pusaudžu psihoterapeits. Taujāts par to, kurš atbildīgs par skolās notiekošo vardarbību, Konstantinovs pauž stingru pārliecību, ka "skolā atbildīga ir pati skola, un tur nekādu ceļu apkārt nav".

"No vienas puses - jā, bērni skolā atspoguļo sabiedrības attieksmi. No otras puses, skola ir tā vide, kurā bērniem ir raksturīgi izturēties citādi. Bērniem ir dabiski, pat ja mājās ir lieli konflikti, skolā uzvesties pēc skolas noteikumiem. Mājās viņi var uzvesties vienā veidā, skolā pavisam citādi. Ja skolā šādas problēmas pastāv, ir skaidrs, ka tur nav ieviesta pietiekami laba "uzvedības vadība" - ir skaidrs, ka bērni nav apmācīti uzvesties un viņiem nav pietiekama kontrole. Ir ļoti daudz skolu Latvijā, kurās tā ir.

Turklāt Latvijā ir lielākais skolotāju - sieviešu īpatsvars visā Eiropas Savienībā, kas nozīmē, ka ir daudz grūtāk kontrolēt zēnus. Viņiem ir tendence izpaust savu agresiju, ja pretī nav vīriešu figūras. Tajā vecumā tas ir ļoti svarīgi. Otra lieta, skolās tam nepievērš uzmanību - tie ir tikai daži atsevišķi piemēri, kur skolā mācītu bērniem uzvedību un kur šim jautājumam būtu laba pieeja."

Un speciālists atzīmē, ka šķietami nesavienojamo savienot nemaz nav tik neiespējami. "Ir ļoti dažādi piemēri pasaulē - ir valstis, kurās ir ļoti dažādas skolas, ir tādas, kur ir līdzīgas. Te ir jautājums par konkrēto skolu, nevis sistēmu kopumā. Vienmēr ir jautājums par speciālistiem skolā, cik viņi ir spēcīgi un kāda ir iekšējā vide. Pat, piemēram, Amerikas nabadzīgākajā melnādaino rajonā var veidot ļoti drošas un labas skolas, kamēr arī pie labākajiem apstākļiem un lielām finansiālām iespējām var izveidot sliktu skolu, kurā būs problēmas ar bērnu uzvedību.

Te pierādās, ka mēs nedomājam pietiekami par šo jautājumu - mēs domājam par skolu kā vietu, kur bērni jādzen un kaut kas jādabū galvā, un kādā valodā to darīt, bet - kāda ir tā vide? Ja vide ir nelabvēlīga, arī labu skolu absolvējuši bērni izaugs agresīvi un neapmierināti," viņš stāsta. Konstantinovs ir drošs, ka "katra ģimene runās saskaņā ar savām vērtībām, tāpēc labākā lieta, ko vecākiem teikt, ir mudināt bērnu skolā uzvesties, kā tur no viņa tiek gaidīts un, galvenais, nesēt naidu pret skolas vadlīnijām." Viņš stāsta, ka upuri, kuri nopietni cieš no citu pāridarījuma, skolās ir visu laiku, un nav būtiski, kāds ir iemesls - pieaugušajiem ir jāiesaistās.

"Ja bērns ir kļuvis par upuri, viņam vajadzētu uzmeklēt kādu pieaugušo, ar ko par to runāt un kurš par viņu iestāsies. Bet, godīgi sakot, mums tā pieredze Latvijas skolās ar šo ir slikta - ne vienmēr pieaugušie ir uzdevumu augstumos. Tā ir viņu atbildība. Lielākais klupšanas akmens ir nepietiekamā izglītotība - viņi nesaprot vardarbības nozīmi, nezina, cik tā var būt kaitīga. Otrs, negrib noņemties, visi tomēr ir "nokārušies". Un trešais - stigma - ja kaut kas tiks atklāts, par skolu tiks izplatīta slikta informācija.

Daudzi baidās no šīs sliktās reputācijas, kaut gan tam būtu jāstrādā uz otru pusi - tas taču ir pozitīvi, ja skola iesaistās un risina problēmu. Kā arī nav skaidras sistēmas un vadlīniju par to, kā rīkoties. Arī vecākiem ieteiktu negaidīt un rīkoties pēc iespējas ātri, un būt uzstājīgiem. Bērniem ir svarīgi justies vecāku aizstāvētam. Pirmais, ko vecāki var darīt, ir doties pie klases audzinātāja, skolas vadības un, ja tas rezultātus nedod, vērsties institūcijās vai nevalstiskās organizācijās.

Faktu, ka par bērnu ņirgājas, bez ievērības atstāt nedrīkst, jo viņam ir milzīgi psihiskās un fiziskās veselības riski. Vecākiem ir obligāti jāaizstāv, jo tās likmes ir pārāk augstas. Es zinu, ka reizēm tas nav viegli un var likties, ka situāciju var tikai sarežģīt un bērnam ikdienu sabojāt vēl vairāk, bet no visas pieredzes Latvijā un pasaulē mēs redzam, ka šādas situācijas pašas bez sekām neatrisinās, bet tās, kurās neviens nav iesaistījies, beidzas ar nopietnākām sekām," skaidro Konstantinovs.

Atbildēt

ha-ha

15.12.2022. 21:23

Kremļa agresijas galvenais ierocis tiek neslēpti vicināts ar visiem zināmā padomju okupantu ideologa rokām.Ir zinams kādu lomu savulaik nospēlēja čekas kaimiņš krievvalodīgo skaita palielināšanā.Tiek pat uzskatīts,kā arī augstais amats ir nopelnīts šajā sakarībā.Šodien krievu valoda uzskatama par Kremļa ieroci,kura lietošanai ir vajadzīgi ierobežojumi,bet tā lietšanas aizstāvji būtu jāuzmana kā Kremļa ietekmes izplatīšanas recidivisti.

Atbildēt

Tur tas suns aprakts

15.12.2022. 21:10

»

Es no DzintarJugenda

Krievus -nahui!, Putin Huilo! Urbanovočš - fašists, deokupāciju derusifikāciju! Drang nach Osten


Drīzāk esi no gulaga uzraugiem cēlies, kā biedrs lai dies pasarg ušakovs nīls. Un kā tapis zināms, tad NKVD gulags stipri pāršpļāva aušvici.

Atbildēt

Lapas:    2   1   

Jūsu vārds:

Komentāra teksts:

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Visi metas glābt grimstošo Citskovski, bet tas nesaprot pamesto glābšanas riņķi un kož rokā, kura viņu velk ārā no ūdens

FotoValdība un augstākā ierēdniecība kopīgiem spēkiem bija izdomājušas veidu, kādā paglābt no kriminālatbildības Valsts kancelejas direktoru Jāni Citskovski, taču tas no pamestā glābšanas riņķa ir atteicies, palīdzīgās rokas padošanu "juridiskajā jūrā" grimstošajam slīcējam nodēvējot par "pazemojošu".
Lasīt visu...

21

Latvijā vēl aizvien attiecībā pret citādi domājošiem tiek pielietotas represijas

FotoAivars Lembergs no Latvijas Centrālās vēlēšanu komisijas (turpmāk - CVK) ir saņēmis atvainošanās vēstuli.
Lasīt visu...

18

Diemžēl man, laimīgajam budžeta iestādes darbiniekam, atvaļinājumā jau atkal nākas izrādīties šajos nicināmajos sociālajos tīklos

FotoManu sociālo tīklu joslu vakar aizpildīja briesmīgi kadri no sabombardētās Ukrainas slimnīcas. Es arī tādus pavairoju. Kādreizējā kolēģe, režisore un producente Žaklīna Cinovska savā "Facebook" laika joslā zem sirdi plosošajām fotogrāfijām bija ierakstījusi tikai vienu teikumu: "Kur ir Dievs?"
Lasīt visu...

18

Arī Latvija ir atbildīga par krievijas raķešu triecienu

Foto2024. gada 8. jūlijā kārtējā necilvēcīgā krievijas raķešu trieciena rezultātā cieta Okhmatdyt bērnu slimnīca Kijivā – viena no svarīgākajām ne tikai Ukrainā, bet arī visā Eiropā. Tas ir kārtējais krievu okupantu kara noziegums pret ukraiņu tautu. Zem gruvešiem joprojām aprakti daudzi ārsti, māsiņas, sanitāri un mazie pacienti.
Lasīt visu...

21

Vai patiesi tiks likvidēts arī Valsts valodas centrs?

Foto“Man jau pērnajā rudenī lika saprast, ka turpinājuma nebūs,” teic Valsts valodas centra direktors Māris Baltiņš, komentēdams savu atlaišanu no darba, kas notiks šā gada 29. septembrī. To “lika saprast” Tieslietu ministrija.
Lasīt visu...

21

Atklāta vēstule māksliniekam Agrim Liepiņam

FotoGodājamais Liepiņa kungs! Domāju, ka ne tikai man, bet arī daudziem gan mūsu novadā, gan citur Latvijā, ziņa, ka plānojat nojaukt Jūsu izloloto Uldevena senlatviešu pili Lielvārdē, bija nepatīkams pārsteigums.
Lasīt visu...

3

Ievērtējiet – tagad es esmu viedās administrācijas ministre un nekad neesmu dzīvojusi tik labi kā tagad!

FotoLatvijas daba ir mūsu bagātība, kas cauri gadsimtiem veidojusi mūs par zemi, kurā dzīvojam šodien. Mūsu senči, prasmīgi izmantojot dabas resursus, ir uzkrājuši kapitālu un radījuši pievienoto vērtību, būvējot Latviju par labklājības valsti. Kaut arī mums daudz vēl ir ko darīt cilvēku dzīves līmeņa celšanā, jāatzīst, ka nekad neesam dzīvojuši tik labi kā tagad.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi