Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Kuru katru dienu iespējama Latvijas nacionālās aviokompānijas airBaltic darbības apturēšana, un jebkuru mirkli iespējama visas uzņēmuma lidmašīnu flotes zaudēšana, - to airBaltic vadītājs Bertolts Fliks atzinis jaunā, ar 26. septembri datētā vēstulē, kas adresēta Latvijas valdībai un vēl virknei adresātu un nule nonākusi Pietiek rīcībā. „AirBaltic esošās iespējas ir pilnībā izsmeltas un lēmuma pieņemšana par AirBaltic darbības turpināšanu vai apturēšanu tagad ir atkarīga tikai no AirBaltic lielākā akcionāra - Latvijas valsts - nostājas AirBaltic finansēšanas jautājumā,” vēstulē atzīst Fliks. Tikmēr Ministru kabinets otrdienas vakarā pieņēma lēmumu par gatavību ieguldīt AirBaltic pamatkapitālā 57,6 miljonus latu, ja arī privātais akcionārs izpildīs savas apņemšanās.

Flika vēstulē skaidri atzīts, ka kuru katru brīdi gaisa kuģu kreditoru nomas uzteikumu dēļ iespējama visas AirBaltic flotes zaudēšana: „AirBaltic valde jau novērsa flotes zaudēšanas gadījumu 2. septembrī, piesaistot AirBaltic darbībai uz to brīdi tik ļoti nepieciešamos līdzekļus. Informējam, ka AirBaltic turpina saņemt saistību neizpildes paziņojumus no gaisa kuģu iznomātājiem, tai skaitā:

1)   2011. gada 22. septembra Celestial Aviation Trading 16 Limited paziņojums par saistību izpildes pārkāpumu (defoltu) attiecībā uz gaisa kuģi B737-300. Uzkrātā parāda summa veido USD 424 676.27. Iznomātājs ir veicis parāda daļēju segšanu no drošības depozīta USD 385 500 apmērā, parāda atlikusī summa USD 89 676.27 Iznomātājs ir paziņojis par savām tiesībām pārņemt valdījuma tiesības uz gaisa kuģi;

2)   2011. gada 22. septembra OH Aircraft II (Ireland) Limited paziņojums par saistību izpildes pārkāpumu (defoltu) attiecībā uz gaisa kuģi B737-33 V. Uzkrātā parāda summa veido USD 207 000. Iznomātājs ir paziņojis par savām tiesībām pārņemt valdījuma tiesības uz gaisa kuģi;

3)   2011. gada 22.septembra OH Aircraft I L.L.C. paziņojums par saistību izpildes pārkāpumu (defoltu) attiecībā uz parāda summu USD 265 909 apmērā;

4)   2011. gada 22. septembra BBAM LLC paziņojums par saistību izpildes pārkāpumu (defoltu) attiecībā uz gaisa kuģi Boeing 737-500. Uzkrātā parāda summa veido USD 507 726.20. Iznomātājs ir paziņojis par savām tiesībām pārņemt valdījuma tiesības uz gaisa kuģi.”

Reizē ar norādi, ka „jebkura AirBaltic gaisa kuģa pārņemšana atbilstoši industrijas praksei radīs ķēdes reakciju un AirBaltic zaudēs visu floti”, Fliks vēstulē paziņo – viņš vēloties vēlreiz atgādināt, ka AirBaltic zaudējumi ir radušies objektīvu apstākļu dēļ, nevis AirBaltic valdes dēļ: „Visam aviācijas sektoram pasaulē pēdējos gados ir ļoti būtiski zaudējumi. Tai skaitā galvenie AirBaltic konkurenti, kas strādā Baltijas valstīm pietuvinātos reģionos, ir cietuši būtiskus zaudējumus gan globālās finanšu krīzes, gan vairāku dabas katastrofu un citu objektīvu apstākļu rezultātā.”

Šim apgalvojumam Fliks vēstulē min virkni piemēru: „Tā, piemēram, skandināvu SAS grupa 2009. gadā cieta zaudējumus vairāk nekā 435 miljonu ASV dolāru apmērā, savukārt 2010. gads grupā noslēdzās ar teju 327,5 miljonu dolāru lieliem zaudējumiem.

Air Berlin 2009. gadu noslēdza ar aptuveni 12,5 miljonu ASV dolāra lieliem zaudējumiem, bet 2010. gadā to apmērs pārsniedza 128 miljonus.

Itālijas aviosabiedrība Alitalia gan 2009., gan 2010. gadu noslēdza ar ļoti negatīviem finanšu rādītājiem, attiecīgi nepilnu 432 miljonu un 222,5 miljonu ASV dolāru apmērā.

Aviosabiedrības LOT-Polish Airlines zaudējumi 2009. gadā pārsniedza 56 miljonus ASV dolāra, bet 2010. gadā sasniedza nepilnus 17,5 miljonus dolāra.

Finnair Group zaudējumi 2009. gadā sastāda 126 miljonus ASV dolāru, bet 2010.gadā 30,2 miljonus dolāru.

Čehu aviosabiedrībā CSA Czech Airlines 2009. gada zaudējumus gandrīz 198 miljonu ASV dolāru apmērā 2010. gadā nomainīja 6 miljonu dolāru peļņa - šādi uzlabojumi vērojami valsts īstenotas sabiedrības restrukturizācijas un pamatkapitāla palielināšanas rezultātā 2010. gadā.

Līdzīgi, Icelandair grupa 2010. gadā piedzīvoja būtisku darbības uzlabošanos, ko sekmēja aktīva akcionāru līdzdalība pamatkapitāla palielināšanā 2010. gadā, kā rezultātā sabiedrība 2009. gada beigās piedzīvoto 92 miljonu ASV dolāru zaudējumu vietā 2010. gadu noslēdza ar pelņu.

Mūsu kaimiņvalsts Igaunijas lidsabiedrība Estonian Air piedzīvoja nepilnu 5,9 miljonu ASV dolāru lielus zaudējumus 2009. gadā un 3,5 miljonus, noslēdzot 2010. gadu.

Lietuvas nacionālā aviokompānija FlyLAL valdības atbalsta trūkuma dēļ savu darbību ir apturējusi, un Lietuvā līdz ar to joprojām nav savas nacionālās aviolīnijas jau vairākus gadus. Arī AirBaltic zaudējumi pēdējos gados ir tikai likumsakarīgs rezultāts objektīvo apstākļu ietekmē.”

Vēstulē Fliks, neraugoties uz viņam iepriekš izteiktajiem pārmetumiem par vienošanos nepildīšanu, apgalvo, ka AirBaltic veikšot „pilnīgi visas nepieciešamās darbības panāktās AirBaltic akcionāru vienošanās kontekstā”. AirBaltic akcionāru sapulcei, kas sasaukta uz 29. septembri, esot visas iespējas pieņemt lēmumu par AirBaltic pamatkapitāla palielināšanu „tādā redakcijā, par kādu vienojas AirBaltic akcionāri”. Tāpat norādīts, ka „AirBaltic vēl nav ierosināts tiesiskās aizsardzības process un AirBaltic pamatkapitāla palielināšanas gadījumā tas nav nepieciešams, savukārt, ja AirBaltic netiek nodrošināta likviditāte, AirBaltic maksātnespēja un bankrots ir neizbēgami”.

„Cerībā uz visu iesaistīto pušu sapratni un sadarbību Latvijas nacionālās aviosabiedrības interesēs” Fliks vēstuli nosūtījis ne tikai premjeram, Satiksmes ministrijai, AirBaltic padomei, KNAB, Ģenerālprokuratūrai, Valsts kontrolei, Latvijas Krājbankai un valdības konsultantiem Prudentia, bet arī AirBaltic miniatūrajam akcionāram - Krievijas aviokompānijai Transaero un SIA Frontier Enterprises. Kā rāda Lursoft datu bāze, šī šā gada jūnijā dibinātā SIA simtprocentīgi pieder kādam Zviedrijas iedzīvotājam Karlam Gunteram Zollingeram. Iepriekš viņš bijis SIA Baltic Airlines un SIA Baltijas kravu centrs padomes loceklis, un, kā Pietiek informēja AirBaltic tēmu detalizēti pārzinošā žurnāliste Sanita Jemberga, viņam niecīgs uzņēmuma akciju daudzums pieder jau kopš tā dibināšanas.

Dokumenti

FotoFotoFoto

Novērtē šo rakstu:

0
0

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

12

Jautājums – kāda ir C19 Pasakas morāle? Kāds ir Lāsts?

FotoUz kādas vientuļas salas vārdā Pasaule dzīvoja 100 ciltis (Valstis), kuras vadīja Valdnieki, un viens Burvis (baņķieris). Burvis bija vienīgais, kas prata radīt naudu no gaisa, viņš to radīja, lai aizdotu tiem Valdniekiem, kas Burvi spēja pārliecināt, ka viņi spēs naudu ar procentiem atdot noteiktā laikā. Tā Burvis izgudroja naudu, pār kuru valdīja Valdnieki, savstarpēji norēķinoties ar citiem Valdniekiem.
Lasīt visu...

21

Signāls

FotoVai maskas lietošana pēc koloniālās pārvaldes lēmuma ir medicīniski pamatota? Drīzāk nē nekā jā. Kādēļ tad cilvēki liek uz sejas to? Jo viņiem ir bailes. Bailes tikt izsēdinātiem no transporta, bailes tikt administratīvi sodītiem. Tās ir bailes no varas.
Lasīt visu...

21

Maskai nav nekāda sakara ar valdības gāšanu

FotoReāli fakti - Covid19 ir lipīgs, paaugstinās temperatūra, pazūd oža, bezspēks utt. Iespējams, daudzi jau ir pārslimojuši bez acīmredzamiem simptomiem vai komplikācijām. Manā paziņu lokā viena persona ir mirusi, viena atrodas karantīnā. Tā nav nekāda izklaide izslimot šo “zarazu”.
Lasīt visu...

21

Nevienam nevajadzētu būt tiesībām lemt par cita cilvēka dzīves vērtību

FotoŠogad ir apritējuši 10 gadi, kopš Latvijas Republikā ir stājies spēkā likums “Par Konvenciju par personu ar invaliditāti tiesībām”, un 5 gadi, kopš Labklājības ministrija īsteno Eiropas Savienības struktūrfondu līdzfinansētu projektu deinstucionalizācijas (DI) jomā. Un kāpēc par šo nozīmīgo tēmu runāju tieši tagad, jo 10. oktobrī visā pasaulē tika atzīmēta Pasaules Garīgās veselības diena.
Lasīt visu...

12

Krīzes brīdī pacientus šķiros…

FotoTātad Latvija tagad ieviesīs praksi, kādu it kā pielieto daudzās pasaules valstīs, kad krīzes apstākļos šķiro pacientus – kurus ir vērts ārstēt, kurus ne. Bet cik daudz ir to pasaules valstu, kuras būtu tik ļoti okupantu pārpildītas kā Latvija? Lūk, tas ir jautājums.
Lasīt visu...

21

Priekšlikumi Latvijas Republikas Ministru prezidentam K.A. Kariņam: ierosinu pilnībā pārtraukt jaunu klientu ievietošanu valsts sociālās aprūpes centros

FotoViena no tiesībsarga funkcijām ir veicināt privātpersonas cilvēktiesību aizsardzību , kas ir īpaši būtiski attiecībā uz mazaizsargātajām personu grupām. Tādēļ par vienu no prioritātēm savā darbībā tiesībsargs jau vairākus gadus izvirza personu ar īpašām vajadzībām tiesību aizsardzību. Starptautisko cilvēktiesību mērogā par vienu no pamatdokumentiem ir atzīstama Apvienoto Nāciju Organizācijas (ANO) Konvencija par personu ar invaliditāti tiesībām, kura Latvijā stājās spēkā 2010.gada 31.martā. Saskaņā ar likuma „Par Konvenciju par personu ar invaliditāti tiesībām” 2. pantā noteikto šīs konvencijas ieviešanu Latvijā koordinē Labklājības ministrija, bet tās īstenošanu pārrauga Tiesībsarga birojs.
Lasīt visu...

12

Nevis masku nēsāšana, bet gan C19 pneimonija ierobežo tavu brīvību

FotoVai man ir pazīstamie, kuri slimo vai ir miruši no C19** infekcijas? Vai tas, ka es strādāju reanimācijā ar īpaši smagiem pacientiem, kuriem ir uzstādīta C19 infekcijas diagnoze, ļauj man atbildēt uz pirmo jautājumu "Jā!"?
Lasīt visu...

12

Covid19 spilgti izgaismojis melnus plankumus Latvijas medicīnā, bet, iespējams, krīze Baltkrievijā pavēra ceļu to lāpīšanai

FotoKaut arī no 3. jūnija oficiāli ir pieejami visi valsts apmaksātie plānveida ambulatorie un stacionārie veselības aprūpes pakalpojumi, vēl joprojām rindas uz tiem var pārsniegt pat 9 mēnešus. Daļēji šo situāciju sekmēja pilnīga ambulatoro iestāžu slēgšana uz trim nedēļām šī gada aprīlī, bet situāciju iespaidoja arī hroniskais ārstu trūkums pilnīgi visās Latvijas medicīnas iestādēs.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Krievijas KDLO dienas ir skaitītas: Putina 5. pants nedarbojas

Nav noslēpums, ka Kaukāzs vienmēr ir bijis ne visai sagremojams kumoss ne tikai cara laiku Kremlim, bet...

Foto

Taksometru sektorā ēnu ekonomika zeļ un plaukst

Kurš gan nav pieradis, ka politiķi sola, pēc tam atkal sola un tad jau politiķi mainās – pirmo solītāju...

Foto

Satversmes tiesa lēmusi atcelt iepriekšējo praksi, piedzenot parādus un kompensācijas par bojātiem dabasgāzes skaitītājiem

Jau šī gada martā sabiedrība tika informēta par spriedumu, kurā Satversmes tiesa...

Foto

Kam kalpo Latvijas žurnālistikas vaļi?

Es gaidīju pirmdienu. Man no prāta neiziet skaitlis 200. Līdzīgi kā Berlīnē “30 tūkstoši” un Roberta Kenedija Jr. publicētie foto, kurus...

Foto

Cerams, šī vēstule par iespējamiem nodarījumiem autoriem nonāks pie adresāta: atklāta vēstule Latvijas Republikas kultūras ministram

Rakstu Jums kā vienkāršam cilvēkam, negribu vērsties pie amatpersonas uzslāņojumiem....

Foto

Viendzimumu attiecību regulējums – postmodernās un vecās Eiropas sadursme

Ceturtdien LTV raidījumā "Šodienas jautājums" tika apspriesta klasisko un viendzimuma partnerattiecību problemātika. Politiķu un žurnālistes diskusijā parādījās...

Foto

Prātojums par uzvaru cīņā pret noziedzību un netīrību

Regresīvos vecos laikos bija tāds populārs jociņš par kādas vārdā nesauktas kopienas pārstāvi, kurš mēģinājis atradināt savu ķēvi...

Foto

Vakcinēšanās - glābiņš vai spriedums?

Šī gada 1.oktobrī stājies spēkā 29.septembrī pieņemts lēmums, kurš attiecas uz lielu sabiedrības daļu, bet perspektīvā - uz mums visiem. Lēmums...

Foto

Par maratonu un Covid19

Godātie Veselības ministrijas, SPKC, Rīgas domes, Rīgas satiksmes, AirBaltic un lidostas Rīga darbinieki! Mediķiem un transporta darbiniekiem šis ir bijis īsts baigais gads. Visu cieņu “frontlainiešiem” un...

Foto

Citu valstu mediji pārņem Latvijas informatīvo telpu

Bez atbilstoša valsts atbalsta komercmedijiem vietējā satura ražošanai 2021.gadā Latvijas informatīvo telpu pārņems Krievijas politiskajām interesēm atbilstošs saturs. Citu...

Foto

Atklātā vēstule par Zemgales vienīgā atkritumu apsaimniekošanas poligona “Brakšķi” saglabāšanu tautsaimniecības interesēs

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) sagatavotajā informatīvajā ziņojumā “Par sadzīves atkritumu apsaimniekošanas...

Foto

Makrona nepārliecinošā spēle ar Krieviju: ieradies nomierināt Baltiju, viņš to it nemaz neizdarīja

“Ceļš uz elli ir bruģēts ar labiem nodomiem” — šis britu sakāmvārds nāca...

Foto

Atkritumu poligoni kā nacionālās drošības jautājums, jeb Kāpēc likvidēt Zemgales vienīgo atkritumu apsaimniekošanas poligonu ir riskanti

Ir publiskots VARAM sagatavotais informatīvais ziņojums “Par sadzīves atkritumu apsaimniekošanas...

Foto

Tiesiskums ieviests, tagad mūs interesē lielveikali

Lai veicinātu plašāku Latvijas izcelsmes produkcijas īpatsvaru mazumtirdzniecības lielveikalu ķēdēs, Jauno konservatīvo Saeimas deputāti šodien tikās ar "Maxima Latvija" pārstāvjiem....

Foto

Vai tiešām iemeslu pietrūkst, lai izietu ielās?

Ir daļa cilvēku, kuri joprojām nesaprot, kas ir iemesls, lai 10.oktobrī izietu ielās. Nesaprot, jo ir pierasts neko nedarīt...

Foto

Saucēja balss tuksnesī

Žurnālista Bojāra raidījumā “Aizliegtais paņemiens” par Jencīša draudzi “Kristus pasaule” parādīja, cik viegli cilvēki ir psiholoģiski manipulējami, pakļaujami. Un šī nav vienīgā sekta,...

Foto

Farss ar baltkrievu IT kompāniju „uzņemšanu”

"Kapitālā remonta" sakarā pirmais mani tā pamatīgi sasmīdināja premjers KK. Viņš bija "norijis" LIAA jaunā vadoņa naivi izmesto "ēsmu" par...

Foto

Ja jums gadījumā bija kādas šaubas, Latvijas finanšu sistēmas sakārtošana ir bijusi veiksmīga

Es pievienojos šodienas konferences vienai no galvenajām tēzēm, ka banku kā finanšu institūciju...

Foto

Putina vakcīna ir instruments sabiedrības iegrožošanai

Koronavīrusa (Covid-19, C-19 – sauciet, kā gribas) pandēmija pasaulē cilvēkus ir padarījusi ļoti uzmanīgus, pat nedaudz bailīgus. Ikdienas dzīve, kādu...

Foto

Reira autoratlīdzību ierosinājumi faktiski ir kaitniecība pret grāmatniecības nozari, valodu un kultūru

Latvijas Grāmatizdevēju asociācija Finanšu ministrijas piedāvātos ierosinājumus izmaiņām autoratlīdzību aplikšanai ar nodokļiem uzskata par...

Foto

Lai visai pasaulei varētu parādīt „noderīgāku realitāti”

Vēl viens notikums ar Holivudas blokbasteram līdzīgu sižetu nesen izvērsās vienā no Minskas ielām. Daudzi no mums redzēja video,...

Foto

Vecuma ierobežojumi kreditēšanas jomā, jeb vai banka var senioriem atteikt piešķirt kredītu

Vērojot tendences kreditēšanas tirgū Eiropā, secināms, ka liela daļa kredītiestāžu, lai iespējami izvairītos no...

Foto

Mūsu galvās bija šīs vēsturiskās zemes, un šis likumprojekts tagad piedāvā to konkretizēt, lai latvietība nebūtu plakana

Šodien es iesniedzu izskatīšanai Saeimā likumprojektu “Latviešu vēsturisko zemju...

Foto

Daži jautājumi Latvijas Afganistānas veterānu cēzaram - Gunāram Rusiņam

Saistībā ar interviju, kuru jūs nesen sniedzāt par Andreja Mediņa  militāro dienestu, es dažus jautājumus vēlos uzdot...

Foto

Pandēmija, infodēmija un multilaterālisms: runa ANO Ģenerālās asamblejas 75. sesijā

Augsti godātais priekšsēdētāja kungs! Ekselences, cienījamās dāmas un godātie kungi! Vispirms vēlos apsveikt V. Bozkira kungu...

Foto

Šuplinskas kundze, atkāpieties, jūs dzīvojat citā realitātē

Matemātikas skolotāju trūkuma dēļ pirmo mācību stundu šajā priekšmetā tikai pagājušajā nedēļā aizvadīja Rīgas 40. vidusskolas sesto klašu skolēni....

Foto

Par "Turaidas kvartālu" samaksātā nekustamā īpašuma nodokļa apjoms ir palielinājies, nevis samazinājies

Latvijas televīzijas raidījumā "De Facto" izskanējušais apgalvojums, ka SIA "MC Turaida Property", kam pieder...

Foto

Es negribu lēkt acīs ļoti cienītajam ministram, no kā tik daudz kas ir atkarīgs: lai muzejs paciešas

Manā citādi harmoniskajā un priecīgajā dzīvē ir bijušas tikai...

Foto

Sankcijas. Retorika un realitāte

Šī gada 5.septembrī portālā Pietiek.com tika publicēts nezināma autora raksts ar nosaukumu „Kāpēc tika indēts Navaļņijs”. Rakstā citstarp tika pieminētas rietumvalstu līdz...

Foto

Kad, kurā brīdī, aiz kurām durvīm un kurš apstiprina līdzfinansējumu „tautas sportam”?

"Tautas sports to summu nemaz nevar apēst," sabiedriski nozīmīgu tautas sporta pasākumu atbalstam paredzēto...

Foto

Lūdzu, uzvedieties tiesiski un nekaitējiet Latvijas kapitāla tirgus reputācijai

Ņemot vērā publiskajā telpā pieejamo informāciju par 22.09.2020. plānotajām AS "Olainfarm" akcionāru sapulcēm un Finanšu un kapitāla...

Foto

Ko tad mēs darīsim, „izejot ielās”?

Man bieži tiek uzdots jautājums – ko tad mēs darīsim, “izejot ielās”? Viens kungs rakstīja, ka viņš katru dienu esot...

Foto

„Ņevinovataja ja...”

Vakardien no plašsaziņas līdzekļiem uzzināju, ka “Saskaņas” valde pieņēma lēmumu izslēgt mani un manu kolēģi Ļubovu Švecovu no partijas. Sakarā ar šo ziņu es...

Foto

Šie biedri mums vairs nav nekādi biedri

SDP "Saskaņa" Rīgas nodaļa nolēmusi no partijas par Statūtu pārkāpumiem izslēgt divus biedrus - Vjačeslavu Dombrovski un Ļubovu Švecovu....

Foto

Notikumi Baltkrievijā - divu sistēmu sadursme

Lai kā mums gribētos domāt, ka notikumi Baltkrievijā ir šīs valsts iekšējā lieta un attiecas tikai uz tās iedzīvotājiem, tie...

Foto

Jāizbeidz apgrūtinošās attiecības ar „plinšu sievām”

Uzskatu, ka ir pārkāptas robežas. Kad viens partijas biedrs par citu saka, ka tas ir "jānovāc" un uzsver, ka "man...

Foto

Kā prokurore Dace Lapinska izpilda “pasūtījumus”

Jaunais ģenerālprokurors Juris Stukāns jau ir paudis kritiskus vārdus par prokuroru kvalifikāciju un iestājas par nepieciešamību paaugstināt prokuroru zināšanu līmeni....

Foto

Vājprāts, kas šobrīd pārņēmis ASV

Džordžs Floids mira, kad policija viņu aizturēja 25.maijā. Kopš tā laika ar viņa vārdu ir notikušas nekārtības vairāk nekā 2000 ASV...

Foto

Es tikai brīnos, līdz kādam līmenim tiks degradēts parlaments

Kā Jums šķiet, kā Saeimas priekšsēdētāja Mūrnieces kundze un Saeimas drošības dienests reaģēja uz šo manu ziņu?...