Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Latvenergo amatpersonu lietā Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojam (KNAB) izdevies konfiscēt un ar Rīgas Centra rajona tiesas lēmumu valsts budžetā ieskaitīt 442 tūkstošus „bezsaimnieka” dolāru, kas atradušies kādas ārzonas kompānijas kontā Igaunijas bankā Eesti Krediidipank. Kā rāda KNAB līdz šim slēptais tiesas lēmums, ko Pietiek oficiāli saņēma no Centra rajona tiesas, tas izdevies, pateicoties tam, ka saprotamu iemeslu dēļ neviena no Latvenergo lietā aizdomās turētajām personām nav pieteikusies kā šīs naudas īpašniece.

Lai gan iepriekš KNAB bija apgalvojis, ka saistībā ar Latvenergo lietu ir pieņemti vairāki tiesas lēmumi par ievērojamu naudas summu konfiskāciju, Latvijas tiesu datu bāze rāda, ka saistībā ar Latvenergo kriminālprocesu ir pieņemts tikai viens šāds lēmums, kas datēts ar šā gada 9. martu.

Saskaņā ar šo tiesas lēmumu pirmstiesas izmeklēšanā noskaidrots, ka 2008.gadā aizdomās turētais privātuzņēmējs un Latvenergo prezidenta Kārļa Miķelsona biznesa partneris Andrejs Livanovičs Igaunijas Republikas uzņēmuma OU Isengar vārdā noslēdzis konsultācijas līgumu ar Turcijas Republikas uzņēmumu GAMA saistībā ar AS Latvenergo konkursu par TEC - 2 otrās kārtas rekonstrukcijas darbiem.

Savukārt 2010.gada martā, parakstot dokumentus ar atpakaļejošiem dokumentiem (tā lēmuma tekstā; droši vien domāts - ar atpakaļejošiem datumiem), ar mērķi saņemt pretlikumīgus finanšu līdzekļus no uzņēmuma GAMA Igaunijā reģistrētais uzņēmums OU Isengar nomainīts uz Kiprā reģistrētu uzņēmumu Limmarine Ltd.

Noskaidrots, ka uzņēmumam Limmarine Ltd tikuši atvērti konti divās Kipras bankās, attiecībā uz kuriem paraksta tiesības ir bijušas tikai Livanovičam. Pirmos naudas līdzekļus no GAMA uzņēmums Limmarine Ltd saņēmis 2010.gada 4.maijā. Nauda tālāk, lai to legalizētu, pārskaitīta dažādiem uzņēmumiem, tajā skaitā Britu Virdžīnu salās reģistrētajam ārzonas uzņēmumam Rosabella Investments Ltd, kura konti atradās Igaunijas Krediidipank.

Kā liecinot no Igaunijas saņemtā informācija, ārzonas uzņēmumā Rosabella Investments Ltd kā patiesā labuma guvējs deklarēts Igaunijas Republikas un Krievijas Federācijas pilsonis A.K., kam ir pastāvīgas uzturēšanas atļauja Latvijā. 2010.gada 24.novembrī A.K. Latvenergo amatpersonu kriminālprocesā atzīts par aizdomās turēto.

Pirmstiesas izmeklēšanas laikā iegūto pierādījumu kopums, kā norādīts tiesas lēmumā, dod pamatu apgalvot, ka lielākā daļa no maksājumiem, kurus veica un būtu veicis uzņēmums GAMA, laika posmā no 2010.gada maijam līdz TEC- 2 otrās kārtas projekta beigām, izmantojot uzņēmuma Limmarine Ltd starpniecību, tika un tiktu maksāti kā kukuļi (pretlikumīgi maksājumi) AS Latvenergo amatpersonām par to, ka tās, izmantojot savu dienesta stāvokli, nodrošinājušas 2010.gada 3.marta līguma noslēgšanu starp AS Latvenergo un GAMA.

Vienlaikus, kā minēts tiesas lēmumā, izmeklēšanas laikā noskaidrots, ka Rosabella Investments Ltd kontā Eesti Krediidipank 2010. gada 18. jūnijā no uzņēmuma Glencore Grain B.V. konta Nīderlandē un ārzonas uzņēmuma AREON INTERNATIONAL AG konta, pamatojoties uz līgumiem par pakalpojumu sniegšanu un preču piegādi, ieskaitīti ievērojami finanšu līdzekļi – kopumā nedaudz vairāk kā 442 tūkstoši dolāru.

Tiesas lēmumā norādīts, ka A.K. neko nav varējis paskaidrot par naudas līdzekļiem un uzņēmuma darbību, jo uzņēmumā bijis tikai fiktīva amatpersona. Savukārt Livanovičs, kurš tiesas lēmumā nosaukts par Limmarine Ltd patieso labuma guvēju, neko par Rosabella Investments izmeklētājiem nav vēlējies paskaidrot, aizbildinoties ar atmiņas zudumu.

Uz izmeklētāja jautājumu: „Vai jums ir zināms uzņēmums Rosabella Investments? Ja jā, tad ar ko uzņēmums Rosabella Investments nodarbojas, kas ir uzņēmuma juridiskie un faktiskie īpašnieki? Vai jums vai kādam no jūsu pārstāvētajam uzņēmumam ar uzņēmumu Rosabella Investments ir bijuši kopīgi darījumi? Ja jā, tad kādi darījumi un kad tie notika?" Livanoviča liecības bijušas diezgan izvairīgas:

„Nosaukums Rosabella Investments man ir pazīstams, bet šobrīd es nevaru paskaidrot to, kāpēc es šo uzņēmumu pazīstu, jo nevaru atcerēties. Es neatceros ar ko uzņēmums Rosabella Investments nodarbojas. Kā arī es nezinu, kas ir uzņēmuma Rosabella Investments faktiskie un juridiskie īpašnieki. Jebkurā gadījumā, ja man ir bijusi jeb kāda saskarsme ar uzņēmumu Rosabella Investments, tad informācija par šo uzņēmumu ir atrodama manā datorā, kas tika izņemts manas dzīvesvietas kratīšanas laikā."

2010.gada 1.septembrī Livanovičs vēl papildus liecinājis: „Kas ir Rosabella Investments faktiskie un juridiskie īpašnieki, es nezinu, bet tie visi ir krievu tautības pārstāvji (piemēram, A.K., kurš paraksta dokumentus Rosabella Investments vārdā)."

Taču izrādījies, ka arī A.K. uzņēmumā ir tikai „zicpriekšsēdētājs”: „A.K. liecināja, ka minētajā ārzonas uzņēmumā ir nomināla amatpersona un ka ar uzņēmuma līdzekļiem darbojās un tā darbību noteica citas personas, pēc kuru lūguma viņš piekrita kļūt par minētā ārzonas uzņēmuma pilnvaroto personu, jo viņam sakarā ar to, ka viņš bija zaudējis darbu, bija nepieciešama nauda.

Kā norādīja A.K., tad viņam nebija pieeja arī internetbankai, lai veiktu pārskaitījumus, kā arī līgumus un citus dokumentus, ko viņš parakstīja Rosabella Investments Ltd vārdā, viņam atveda parakstīšanai citas personas, kurus viņš parakstīja neiedziļinoties to saturā, tāpēc par uzņēmuma darbību un par naudas līdzekļiem, kas atradās uzņēmuma kontos Igaunijas Republikā viņš neko pateikt nevarēja.”

Nopratināšanā A.K. liecinājis, ka 2008. gadā viņam kāda sieviete piedāvājusi kļūt par ārzonas uzņēmuma Rosabella Investments Ltd pilnvaroto personu, kam viņš piekritis, jo bijusi nepieciešama nauda. Viņš Rosabella Investments Ltd vārdā tikai parakstīja visus nepieciešamos dokumentus, ko viņam atvedusi šī sieviete. Viņa arī, iespējams, rīkojusies ar kontu un kārtojusi visus darījumus.

Šī sieviete R.I., kas 2010.gada 30.novembrī arī atzīta par aizdomās turēto, gan A.K. liecības nav apstiprinājusi un par Rosabella Investments pavēstījusi, ka „juridisko personu ar tādu nosaukumu es nezinu. Esmu šīs juridiskās personas nosaukumu redzējusi lēmumā par kratīšanas izdarīšanu".

Tā kā jau tolaik bijis skaidrs, ka Latvenergo amatpersonu lieta ievilksies, KNAB nolēmis atrisināt „bezsaimnieka” naudas jautājumu. „Pirmstiesas izmeklēšanā neviena kriminālprocesā iesaistītā persona nevarēja un necentās pierādīt savas likumīgās tiesības uz šo naudu un neizteica savu interesi par arestētiem naudas līdzekļiem, līdz ar to nav zināms mantas īpašnieks vai likumīgais valdītājs, kā arī netika iegūti pierādījumi vai kādai personai ir likumīgas tiesības uz minētajiem finanšu līdzekļiem,” teikts Centra rajona tiesas lēmumā.

Tiesa arī piekritusi KNAB uzskatam, ka „manta - finanšu līdzekļi ir saistīta ar noziedzīgu nodarījumu”, tā atzīstama par noziedzīgi iegūtu un ir konfiscējama, tos ieskaitot Latvijas valsts budžetā, kas līdz ar to saņēmis nedaudz vairāk kā 442 tūkstošus dolāru. Faktiski nav šaubu, ka līdz ar to šo summu tā arī nav saņēmuši Latvenergo lietā iesaistītie, taču tas, vai KNAB to tiešām izdosies pierādīt, pagaidām vēl nav skaidrs.

KNAB šā gada marta beigās publiski paziņoja, ka esot stājušies spēkā "tiesas lēmumi", kas paredzot, ka šīs lietas ietvaros "finanšu līdzekļi dažādās valūtās kopumā 448 000 latu apmērā ir konfiscējami, ieskaitot tos valsts budžetā". Taču, kā rāda tiesu sistēmas datu bāze, 9. marta Centra rajona tiesas lēmums ir vienīgais nolēmums, kas ticis pieņemts saistībā ar Latvenergo kriminālprocesu.

Dokumenti

FotoFotoFotoFotoFotoFoto

Novērtē šo rakstu:

0
0

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Dievapziņa - strīdēties vai mēģināt saprast?

FotoKatram no mums ir sava patiesība jeb pasaules uzskats, ko esam izveidojuši no lasītā, redzētā, dzirdētā, skolā iemācītā un pašu dzīvē pieredzētā. Satiekoties mēs dažkārt ne tikai runājam par ikdienišķām lietām, bet arī diskutējam un strīdamies par tādiem jautājumiem, kas saistās ar politiku, ekonomiku, morāles vērtībām, dzīves jēgu…
Lasīt visu...

15

Uz politiskā feļetona tiesībām: pašpasludinātā virsvadoņa dekrēti par Teikas apkaimi

FotoEs, Viedais Manels, turot roku uz Latvju nerātnajām dainām, pasludinu sevi par Teikas virsvadoni un zvēru iedvesmot teicēniešus!
Lasīt visu...

21

Tālmācību nepieņemamības pamatojums

FotoTālmācību (attālinātās “online” izglītības) nepieņemamības pamatojums jeb krievu neoliberālis prognozē klātienes izglītības elitarizāciju un apgalvo, ka līderiem nav jābūt pārāk daudz un tāpēc vairumam iedzīvotāju pieļaujams dot zemākas kvalitātes izglītību.
Lasīt visu...

15

Latvijas Nacionālā bibliotēka aicina Valsts prezidentu kļūt par pirmās latviski izdotās grāmatas piecsimtgades notikumu patronu

FotoValsts prezidents Egils Levits ar dzīvesbiedri Andru Leviti šodien apmeklēja Latvijas Nacionālo bibliotēku (LNB), simboliski atzīmējot vienu gadu kopš prezidenta stāšanās amatā. Valsts prezidents ar LNB pārstāvjiem pārrunāja humanitāro zinātņu un digitālās jomas nozīmi Latvijas kā modernas valsts stiprināšanā.
Lasīt visu...

21

Ja ir TĀDS “tautu tēvs”, tad labāk tautai dzīvot kā bārenei

FotoPasaulē ir un ir bijuši vairāki “tautas tēvi”. Tiesa, šāda iezīme ir tikai totalitārajiem režīmiem. Viens no visredzamākajiem – Staļins. Tomēr tagad viņam ir uzradies nopietns konkurents. Tiesa, ne jau paveikto darbu ziņā, tur nu Staļinu neviens nepārspēs, nu, pēc apjoma noteikti. Tad kurš ir šis “izredzētais”?
Lasīt visu...

21

Pārdomas pēc grāmatas "Viltvārdis" izlasīšanas

FotoVispār jau cilvēcīgi Levitu var saprast, nedaudz pat izjūtu līdzjūtību. Kādas dzimtas piedzīvotās epizodes, iespējams, gadu gaitā radu daudzreiz pārstāstītas un piepušķotas - tādas palikušas sirmā vīra atmiņā. Kurš būtu domājis, ka kāds Lapsa pēc 30 gadiem cilās 90. gadu intervijas?
Lasīt visu...

21

Ko gada laikā paveicis nācijas tēvs un visas tautas prezidents

FotoValsts prezidenta Egila Levita prezidentūras pirmā gada (2019. gada 8. jūlijs–2020. gada 6. jūlijs) kopsavilkums.
Lasīt visu...

6

VID pieeja veicina to, ka uzņēmējs ir gatavs pat atsaukties noziedznieku aicinājumiem sadarboties

FotoValsts ieņēmumu dienestam (VID) ir būtiska loma valsts budžeta ieņēmumu veidošanā. Tomēr visbūtiskākā ir nodokļu maksātāju loma un rīcība. Likumsakarīgi, ka nodokļu nomaksas apjoms ir atkarīgs no tā, cik efektīva ir VID sadarbība ar nodokļu maksātājiem. Uzticēšanās ir svarīgs šīs sadarbības priekšnoteikums.
Lasīt visu...

12

Toreiz un tagad jeb Mīti un patiesība par dzīvi Latvijā padomju laikā

FotoVien reta tēma tiek apspriesta tik emocionāli, bet bieži vien – pat agresīvi, kā šī. Un tas ir saprotams – PSRS (Padomju Sociālistisko Republiku Savienība) laiki tik ļoti atšķiras un kontrastē ar mūsdienām, ka neatstāj vienaldzīgu gandrīz nevienu. Īpaši, ņemot vērā, ka tā nav tik sena pagātne un vēl ir daudz cilvēku, kuri “toreiz” ir dzīvojuši.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Totalitāro žurku cīņa par varu: kurš kuru iznerros

Pašsaprotams, ka sabiedrotos (draugus) aicina ciemos kā ikdienā, tā arī svētku dienās. Īpaši jau svētku dienās. Nav šaubu,...

Foto

Ja tas, ko raksta grāmatā „Viltvārdis”, ir taisnība, tad Nācijas tēvam ir jāatkāpjas

1. Ja viss tas, ko grāmatā Viltvārdis, raksta Lato Lapsa, ir taisnība, tad Nācijas...

Foto

Ko apliecina pieminekļa zīme

Mantojums ir visapkārt, tas, paaudžu paaudzēm uzkrāts, veido mūsu šodienu – kā fons un vērtību radītājs. Tas, ko redzam, paliek mūsos, tāpēc...

Foto

Tagad es piesaku valsts digitalizācijas reformu

Ministru kabinetā (MK) apstiprināts Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) sagatavotais informatīvais ziņojumus "Par valsts pārvaldes informācijas sistēmu arhitektūras...

Foto

Manas pārdomas par Latvijas himnu

Mūsu valsts himnā centrālais jēdziens ir Latvija. Toreiz, kad himna radās, priekšstats par Latviju bija jauns. Latvija kā vienota zeme –...

Foto

Muļķība vai pasūtījums?

Sliktāku variantu kā noplēst Pasaules tirdzniecības centra (PCT) labi saglabāto ēku Elizabetes ielā 2 (attēlā - idejas "bīdītājs", kultūras ministrs Nauris Puntulis) tikai...

Foto

Prezidents un Drāma

Katra globāla krīze ir būtiski mainījusi pasauli. Pirmais pasaules karš sievietēm saīsināja matu un kleitu garumu, jo vīriešu skaits bija dramatiski samazinājies, bet...

Foto

Kad "sabiedriskā radio personība" ignorē sabiedriskā radio ētikas kodeksu

Šī gada 19.jūnijā Latvijas Radio 5 darbiniece Karmena Stepanova savā oficiālajā LSM “radio personības” profilā norādītajā twitter.com...

Foto

Augstākā tiesa gandrīz visā mums piekrita, bet spriedumu nez kāpēc tomēr atcēla

Kultūras ministrija (KM) turpina uzsvērt, ka valsts ir pilnībā norēķinājusies par Latvijas Nacionālās bibliotēkas...

Foto

Politiķa statuss pats par sevi nav pietiekams pamats atklāt sabiedrībai informāciju par politiķa privāto dzīvi – ka Juta Strīķe universitātē iestājās kā Anna Potapova

Augstākās tiesas...

Foto

Izglītība

Grūti laiki rada stiprus cilvēkus, stipri cilvēki veido labus laikus, labus dzīves apstākļus. Labi dzīves apstākļi rada vājus cilvēkus, un vāji cilvēki rada grūtus laikus....

Foto

Bagātie un slavenie arī raud, jeb turīgie prasa pabalstus

Koronavīrusa radītā krīze pamatīgi iedragāja daudzus biznesa sektorus, piemēram, restorānu un viesnīcu biznesu, tūrisma un izklaides industriju....

Foto

Mēs enerģiski aizņemamies uz nākotnes rēķina

Ļoti cienījamās Saeimas deputātes! Augsti godātie Saeimas deputāti! Dāmas un kungi! Šodien noslēdzas spraigs darba cēliens, un turklāt vairākus mēnešus...

Foto

Sabiedriskās televīzijas blēņas par okupāciju „skatītājam parastajam”

Filma "Parasta okupācija" diemžēl ir kārtējais piemērs tam, ka, mēģinot iztikt bez vēsturniekiem vēsturei veltītu jautājumu analīzē, nekas izcils...

Foto

Esam pret jebkādu Augstskolu likuma redakciju, kurā pieļauta tādu rektoru ievēlēšana, kas nezina latviešu valodu un nespēj to lietot

Saskaņā ar pašlaik plaši apspriesto un kritizēto...

Foto

Ārstu blakusdarba ierobežošana var novest pie medicīnas personāla kritiska trūkuma

Latvijas Slimnīcu biedrība kategoriski iestājas pret publiskajā telpā izskanējušo politikas veidotāju ideju ierobežot ārstu darbību -...

Foto

Valsts politiskā vadība izšķīrās palikt savā vietā un pielāgoties, nevis cīnīties pret agresiju un protestēt pret notiekošo

Latvijas patrioti! Godātie klātesošie! Pirms 80 gadiem – 1940....

Foto

Džordž Stīl, tiec galā ar saviem kompleksiem

Džordž Stīl, Latvijas pilsoni, Attīstībai/Par dibinātāj un biedr, cik saprotu. Es Jūs, Džordž Stīl, uzrunāšu uz "Tu". Uz šo ierakstu mani...

Foto

Saprātīga izvēle

Cilvēkus nosacīti varētu iedalīt divās grupās: tajos, kuri pieņem saprātīgus lēmumus, un tajos, kuri pieņem nesaprātīgus lēmumus....

Foto

Pūces kundze nodokļu maksātāju naudu mums un citiem sadalīja ļoti labi un pareizi; kas nemācēja pareizi paprasīt, pats vainīgs

Var piekrist pētnieciskās žurnālistikas centra "Re:Baltica" publikācijas...

Foto

Par nodokļiem, dzīvi un brīvību

Obligātie nodokļi nozīmē, ka zeme ir iekarota, tā pakļāvusies kādam pārspēkam. Tautu var pakļaut un paverdzināt kā vietējie, tā svešzemju varmākas....

Foto

Kad rasisma apkarotājiem entuziasma vairāk nekā saprāta

Dārgie draugi. Esam saņēmuši pārmetumus no Aijas Ingrīdas Abenes (jautājums tiek diskutēts arī viņas pārstāvētās partijas Attīstībai/Par "Facebook” profilā)...

Foto

Lai nepieļautu nacionālā kultūras mantojuma izpostīšanu Rīgas centrā, sākta iedzīvotāju parakstu vākšana

Internetā sākta parakstu vākšana, lai panāktu, ka netiek izpostīts Alberta ielas 9 Konstantīna Pēkšēna...

Foto

Krievija turpina aktīvi melot par COVID-19 nekaitīgumu

Līdz šim mediju un sociālo tīklu vidē ir parādījies ārkārtīgi daudz Kremļa vēstījumu par COVID-19 vīrusa izplatību. Tiek izplatītas...

Foto

„Wagner” algotņi Lībijā – Putina naivā lielgabalgaļa

Krievijas karavīru mentalitāte būt par naivu lielgabalgaļu nav mainījusies kopš Ivana Bargā laikiem, - šādu secinājumu var izdarīt no...

Foto

Cilvēku un mājlopu čipošana un čipi

Pašreiz, iespējams, notiek viena no pasaules vēsturē lielākajām kriminālām krāpšanām un apmaušanām – pasludināta viltus kroņa vīrusa izraisītās slimības viltus...

Foto

Aicinām pārtraukt darbus Skanstes dārziņos uz putnu ligzdošanas laiku

Nodibinājums "Dzīvnieku policija" un Latvijas Ornitoloģijas biedrība aicina pārtraukt Skanstes ielas dārziņos paredzētos darbus vismaz līdz šī...

Foto

Grēkāzis ir, upurnazis trinas

Vecam sunim jaunus trikus neiemācīsi. Mežu daudzīpašnieks Modris Fokerots riskē sabiedrības ilgākā piemiņā palikt tieši kā uzskatāma ilustrācija šai parunai....

Foto

Pieprasām atsaukt raidījumā "Nekā personīga" paustās nepatiesās un maldinošas ziņas

SIA Pata un SIA Pata Board advokāti ir vērsušies SIA All Media Latvia ar pretenziju, kurā...

Foto

Dieva valstība

Jānis Kristītājs ir teicis: «Atgriezieties no grēkiem, jo Debesu valstība ir tuvu klāt pienākusi.» (Mt 3:2) Ar šādiem vārdiem Jānis Kristītājs sāka savu publisko...

Foto

IZM izstrādātie Augstskolu likuma grozījumi ir brāķis, kas būtiski jāuzlabo

Rektoru padome atklātā vēstulē vērsusies pie Saeimas deputātiem, kā arī Latvijas augstskolu mācībspēkiem un studentiem, informējot,...

Foto

Tumsas spēki mēģina ierobežot mūsu iespējas tērēt nodokļu maksātāju miljonus tā, kā mēs vēlamies

Ar nekorektu un godprātīgas konkurences principiem neatbilstošu vēstuli Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu...

Foto

Latvijā ar novadu reformu cenšas ievilkt un nostiprināt okupāciju radītās sekas – kam tas izdevīgi?

Latvija kā novads, kā zeme gadsimtu gaitā bija dažādu okupācijas jūgu...

Foto

Valdība plāno pieņemt ar nejēdzībām pārpilnas dzīvnieku labturības prasības

Šajās dienās Ministru kabinets pieņem noteikumus „Dzīvnieku labturības prasības dzīvnieku patversmēs un dzīvnieku viesnīcās”. Nosaukšu tikai lielākās...

Foto

Tas apdraudēs dzīvības

Veselības ministrijas tuvākajā laikā plānotā slimnīcu līmeņu pārskatīšana var būtiski samazināt ārstniecības pakalpojumu pieejamību reģionu iedzīvotājiem....

Foto

Aicinu nepakļauties šauras personu grupas spiedienam un balsot par Varakļānu novada iekļaušanu Madonas novadā

Kā Varakļānu novada iedzīvotājs un viens no lielākajiem novada uzņēmējiem vēršos pie...

Foto

Viss, kas šobrīd notiek Latvijā, ir totāls cilvēktiesību un tiesiskuma pārkāpums

Viss, kas šobrīd notiek Latvijā, ir totāls cilvēktiesību un tiesiskuma pārkāpums. Un Jums un mums...

Foto

Troļļi

Troļļošana - tas nav tikai internets, tā ir sadzīvē sen izmantota metode kādu ietekmēt, kādu nosodīt, kādam sariebt. Tas notiek skolās, darba vietās un citos...

Foto

Vai Latvija izmantos vai izniekos jaunas biznesa iespējas post-COVID pasaulē?

Savulaik vēl jaunā un naivā Latvija sapņoja kļūt par banku paradīzi – “tuvāk par Šveici”. Par...

Foto

Pieprasu pārtraukt pārkāpt Satversmi un Saeimas Kārtības rulli: vēstule Saeimas priekšsēdētājai Inārai Mūrniecei

Saskaņā ar Satversmes 15.pantu "Saeima savas sēdes notur Rīgā un tikai ārkārtīgu apstākļu...

Foto

Kā tagad pareizi vajadzētu „apgūt” Eiropas naudu

Eiropa gatavojas vērienīgai ekonomikas atjaunošanas programmai, plānojot tērēt simtiem miljardu, iespējams, pat triljonu eiro. Tā ir labā ziņa. Pats...

Foto

Notiek valsts apvērsums: ja jūs tagad necelsieties, tad paši vainīgi

Saeimas Prezidijs ir sasaucis Saeimas attālināto ārkārtas sēdi 2020.gada 26.maijā pulksten 14.00 (e-Saeima platformā). Tas ir...