Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Maksātnespējīgā metalurģijas uzņēmuma Liepājas metalurgs līdzšinējais lielākais akcionārs Sergejs Zaharjins, kurš uzņēmējam Kirovam Lipmanam pirmās instances tiesā zaudējis prāvā par vairāk nekā 11% uzņēmuma akciju īpašumtiesībām, mēģinājis uzlabot savas izredzes apelācijas tiesā, iesniedzot, domājams, muļķīgi viltotu līgumu. Rezultāts - policija sākusi jaunu kriminālprocesu par dokumentu viltojumu.

Pietiek rīcībā nonācis Zaharjina pilnvarotās personas - advokātes Sintijas Radionovas šā gada 8. janvāra iesniegums LR Augstākās tiesas Civillietu tiesu palātai.

Zaharjina pārstāve lūgusi pievienot viņa pirmajā instancē zaudētās lietas materiāliem "2003.gada 24 septembra akciju sabiedrības Liepājas metalurgs akciju dāvinājuma līgumu, pamatojoties uz kuru Sergejs Zaharjins ieguva akciju sabiedrības Liepājas metalurgs akcijas".

Saskaņā ar Zaharjina advokātes Augstākajai tiesai adresētajā pavadrakstā teikto "minētais dāvinājuma līgums pierāda, ka Sergejs Zahariins strīdus akcijas ir ieguvis īpašumā uz tiesiska darījuma pamata, kas noslēgts starp Sergeju Zaharjinu un [ārzonas uzņēmumu] Gesil Limited".

Tiesai iesniegtais dokuments, ko parakstījis Zaharjins un viņa ilggadējais kompanjons Iļja Segals, tiešām varētu likt apelācijas tiesai likt mainīt pirmās instances tiesas spriedumu, ar kuru strīdīgā akciju pakete tika atzīta par Lipmana īpašumu.

Iesniegtais līgums rāda, ka 2003. gada 24. septembrī ārzonas kompānija Gesil Limited tās pilnvarotā pārstāvja Segala personā uzdāvinājis Segalam un Zaharjinam kopā 11 851 656 Liepājas metalurga akcijas, no kurām 3,53 miljoni akciju tikuši Segalam, bet pārējās - Zaharjinam.

Līgumā īpaši norādīts, ka "akcijas tiek dāvinātas ar sevišķu uzlikumu, kas izpaužas ar aizliegumu Apdāvinātājiem 10 gadu laikā jebkādā veidā nodot trešām personām ar šo līgumu atdāvinātās akcijas, kā arī nepieļaut trešo personu piedziņas vēršanu uz ar šo līgumu iegūtajām akcijām bez rakstveida saskaņošanas ar otru Apdāvināto.

Ja tiesa noticētu Zaharjina "atrastajam" un Augstākajai tiesai iesniegtajam līgumam, Lipmans tagad prāvā, visticamākais, zaudētu. Taču kāds līgumā atrodams fakts rāda Zaharjina pārstāve tiesā, visticamākais, iesniegusi nepietiekami rūpīgi izgatavotu viltojumu.

Zaharjina pārstāves iesniegtā dāvinājuma līguma beigās cita starpā arī minēts, ka "jebkurš strīds, nesaskaņa vai prasība, kas izriet no šā līguma, kas skar to vai tā pārkāpšanu, izbeigšanu vai spēkā neesamību, tiks izšķirts Kurzemes reģionālajā šķīrējtiesā saskaņā ar šīs šķīrējtiesas Reglamentu viena šķīrējtiesneša sastāvā latviešu valodā saskaņā ar Latvijas Republikā spēkā esošajiem likumdošanas aktiem".

Tieši šis it kā maznozīmīgais punkts tad arī, iespējams, ir iegāzis Zaharjinu: kā jau minēts, līgums datēts ar 2003. gada 24. septembri, savukārt tajā pieminētā Kurzemes reģionālā šķīrējtiesa LR Uzņēmumu reģistrā, kā rāda Pietiek šodien reizē ar līgumu publiskotā Uzņēmumu reģistra izziņa, ir reģistrēta tikai gandrīz divus gadus vēlāk - 2005. gada 16. maijā.

Tas savukārt ļoti skaidri norāda, ka tiesai, domājams, ir iesniegts viltots dāvinājuma līgums, kura izgatavotāji iekrituši, nepārbaudot šādas detaļas.

Kā zināms Pietiek, šā gada 23. janvārī Valsts policija jau sākusi kriminālprocesu par "iespējamo krāpšanas faktu, viltojot Gesil Limited dokumentus", jo konstatēts, ka pastāv reāla iespēja, ka noticis noziedzīgs nodarījums. Nekādus Zaharjina vai Segala komentārus iegūt pagaidām nav izdevies.

Tiesa, Pietiek lasītājs "Temīdas kalps" norāda, ka, pēc viņa ziņām, "nav te nekādu kļūdu, arī ne "EPIC FAIL"! Kurzemes reģionālā šķīrējtiesa (Liepāja, Lielā iela 7) reģistrēta 1998. gada 07.septembrī! 2005. gadā notika pārreģistrācija. Visām Latvijas šķīrējtiesām".

Tomēr arī Lursoft datu bāzē norādīts, ka "10.06.2005. Latvijas Republikas Uzņēmumu reģistrā saņemts Kurzemes reģionālā šķīrējtiesa dibinātāju pieteikums un tam pievienotie dokumenti šķīrējtiesas reģistrācijai". Nekādu datu par šādas šķīrējtiesas agrāko reģistrāciju Lursoft datu bāzē nav.

Savukārt Radionovas Pietiek pirmdien sniegtais skaidrojums bija šāds:

"Tiesas sēdē 23.01.2014. tiesai tika iesniegta 24.09.2003. dāvinājuma līguma notariāli apliecināta kopija. Notariāla kopija tika taisīta no klienta rīcībā esoša līguma oriģināla.

Attiecībā uz izteiktajiem pieņēmumiem, ka šis dāvinājuma līgums esot viltojums, jo līgumā norādītā Kurzemes reģionālā šķīrējtiesa neesot pastāvējusi uz līguma noslēgšanas brīdi.

Tieši uz tādiem argumentiem, kā tas ir norādīts Pietiek publicētajā rakstā, 2014.gada 23.janvāra tiesas sēdē atsaucās un norādīja K.Lipmana pilnvarotais pārstāvis zvērināts advokāts Pāvels Rebenoks.

Vēlētos uzsvērt, ka šādi apgalvojumi ir nepamatoti un nepatiesi. Uz to, ka šāda šķīrējtiesa eksistēja 2003.gada 24.septembrī, norāda pat publiskā telpā ikvienam pieejama informācija:

-       Portālā www.kurzemesvards.lv 1998. gada 8. septembrī publicēts raksts par Kurzemes reģionālās šķīrējtiesas izveidošanu, kā arī norādīti šķīrējtiesnešu vārdi (http://www.kurzemes-vards.lv/lv/laikraksts/numuri/1998/09/08/?p=6);

-       Portālā www.db.lv (Dienas Bizness) 2002. gada 22. janvārī publicētais raksts „Vēlas iegūt stingrākus noteikumu šķīrējtiesu darbībā, lai cīnītos pret „kaktu” tiesām”, kurā tostarp norādīts, ka pēc Tieslietu ministrijas rīcībā esošās informācijas par lielākajā šķīrējtiesām Latvijā pēc izskatīto lietu skaita gadā Kurzemes reģionālā šķīrējtiesa ierindojās sestajā vietā (http://www.db.lv/laikraksta-arhivs/juridiskie-pakalpojumi/velas-ieviest-stingrakus-noteikumus-skirejtiesu-darbiba-lai-cinitos-pret-kaktu-tiesam-346828);

-       Interneta vidē publiski pieejams Administratīvās apgabaltiesas 2008. gada 20. februāra spriedums lietā nr.A-42022304, kurā cita starpā ir norādīts, ka 2003. gada 14. oktobrī Kurzemes reģionālā šķīrējtiesa taisījusi spriedumu civillietā SIA „Varita” prasībā pret SIA „Engures zvejnieku sabiedrība” par pārdoto kuģu nodošanu un īpašuma tiesību atzīšanu, kā arī 2003. gada 20. oktobrī Liepājas tiesa izskatīja lietu nr.195/10 SIA „Varita” pieteikumā par izpildu raksta izsniegšanu sakarā ar iepriekš minēto šķīrējtiesas spriedumu un nolēma izsniegt izpildu rakstu (http://www.tiesas.lv/files/AL/2008/02_2008/20_02_2008/AL_2002_apg_AA43-0077-08_3.pdf).I

Ievērojot iepriekš minēto, nav pamata apšaubīt, ka Kurzemes reģionālā šķīrējtiesa eksistēja un reāli darbojās uz 2003.gada 24.septembra dāvinājuma līguma parakstīšanas brīdi.

Ar 17.02.2005. likumu „Grozījumi likumā „Par Latvijas Republikas Uzņēmumu reģistru””, kas stājās spēkā 23.03.2005., kopš tā spēkā stāšanas dienas šķīrējtiesu reģistru ved Uzņēmumu reģistrs. Līdz šo grozījumu spēkā stāšanās brīdim šķīrējtiesu reģistrāciju veica Latvijas Republikas Tieslietu ministrija.

Mūsu ieskatā, šis ir kārtējais mēģinājums nomelnot ne vien S.Zaharjina kungu, bet arī zvērinātus advokātus, kas sniedz juridisko palīdzību S.Zaharjinam civillietā, kuras pamatā ir K.Lipmana nepamatotā prasība.

Šādas nepatiesas informācijas nodošana medijiem var tik uzskatīta par vēlmi ietekmēt tiesībaizsardzības iestādes un tiesu."

Dokumenti

FotoFotoFotoFoto

Novērtē šo rakstu:

0
0

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Ministru prezidentam es ieteiktu uzlikt respiratoru arī tad, kad ļoti gribas izlikties par mediķi un izteikties

FotoEs labprāt nēsāju masku slimnīcā un intensīvās terapijas nodaļā vai operāciju zālē bez maskas neietu. Man nav grūti uzlikt masku arī veikalā un vilcienā, bet neredzu jēgu, jo no vīrusa maska nesargā gandrīz nemaz.
Lasīt visu...

21

Par pulksteņa grozīšanu

FotoReizi gadā grozīt pulksteni un pāriet uz tā saukto vasaras laiku ir deviņpadsmitā gadsimta ideja, kuru pirmo reizi piedāvāja vīrs, vārdā Džordžs Hudzons, kurš aizrāvās ar vaboļu un insektu kolekcionēšanu. Hudzonam ļoti gribējās, lai pēc darba viņam atliek vairāk dienasgaismas stundu savam hobijam.
Lasīt visu...

3

Es visu izdarīju lieliski, bet tagad atbildība jāuzņemas valdībai kopumā un premjeram kā komandas kapteinim

FotoLai kuram no uzskatiem piekrītat – SARS-CoV-2 vīrusa izplatības spējš pieaugums rudenī visā Eiropā un citur pasaulē ir otrais vilnis vai pirmā viļņa turpinājums, pēc mierīgas vasaras atkal kāpj inficēto un saslimušo skaits, un valstis spiestas atgriezties pie ierobežojumiem. Kumulatīvā 14 dienu incidence uz 100 tūkstošiem iedzīvotājiem Eiropā 25.oktobrī zem rādītāja 100 bija vien 5 valstīs, Latviju ieskaitot. Vidējais ES/EEZ un UK rādītājs – 249,8 (23.10.).
Lasīt visu...

21

Vilks vai lācis? Jeb maskas - sociālā kontrole?

FotoIedomāsimies, ir jauks pavasara rīts, jūs esat pārvācies jaunā dzīvoklī un, mīkstās čībās sēžot jaunajā dīvānā, glaudāt savu kaķi. Pēkšņi aiz sienas sākas neganta bļaušana, trauku sišana, jūs satraukts izskrienat un zvanāt pie durvīm - kas lēcies? Durvis atver kāda samiegojusies seja un norūc - ko jūs te meklējat, esat no policijas? Ar laiku pie šiem trokšņiem jūs pierodat un cenšaties nepievērst uzmanību, jo tur taču dzīvo histēriski kaimiņi.
Lasīt visu...

21

Gudrie mācās no citu kļūdām, „gobzemieši” — no savējām: COVID-19 Krievijā

FotoŠoreiz būs stāsts nevis par sen jau visiem apnikušo Aldi Gobzemu, Ciekura muļķībām, Pļaviņa folijas cepurītēm vai Jeremejeva paranoju, bet gan par COVID-19 nāves izkapti darbībā Krievijas plašajos laukos.
Lasīt visu...

12

Par tomiem lūšiem un citiem alkoholiķiem – baznīcas vajātājiem

FotoNesen zināmās aprindās pazīstamās cehs.lv radošais direktors Toms Lūsis atbilstoši savai „humora” izjūtai „izjokoja” baznīcas darbību ierobežojumu laikā, kas saistīti ar Covid19. Citiem vārdiem sakot, Toms uzsāka nodarboties ar ļoti ienesīgu un šodien ļoti populāru darbību - baznīcas vajāšanu.
Lasīt visu...

21

Maskēt kopējo atbildību

FotoAizvakar Ministru kabinets vienojās, ka par mutes un deguna aizsegu nelietošanu sabiedriskās vietās varēs piemērot sodu līdz 50 eiro apmērā. Lai šīs izmaiņas varētu stāties spēkā, Saeimai jāapstiprina grozījumi COVID-19 infekcijas izplatības pārvaldības likumā. Likumprojekts skatīšanai Saeimā tika virzīts steidzamības kārtā, un par tā nodošanu komisijām nobalsojām šorīt. Līdz šim visi ar pandēmijas ierobežošanu saistītie priekšlikumi Saeimā tika izskatīti patiešām steidzamības kārtā — tajā pašā dienā, apzinoties, ka runa ir par sabiedrības veselību un kavēšanās šeit neder.
Lasīt visu...

21

Kurš pēdējais izslēgs gaismu nelielajās pašvaldībās?

FotoRudens tradicionāli ir laiks, kad zemnieka sētā apcirkņi tiek pildīti ar vasaras sezonā sarūpēto. Ja gads ir bijis labs, tad saimnieks uz gaidāmo ziemu raugās ar zināmu optimismu, ja slikts – savelk jostu ciešāk. Pavisam sliktā jākar zobi vadzī. Savukārt pašvaldībām lapkritis ir laiks, kad jāatsāk ikgadējā cīkstēšanās par tām atvēlēto finansējumu.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

“Ganāmpulkam” pieaugot, aug pieprasījums pēc “ganītājiem”

Koronavīruss ir izraisījis ne mazums diskusiju un viedokļu sadursmju gan speciālistu aprindās, gan sabiedrībā. Taču arvien biežāk parādās atsevišķi eksperti...

Foto

Jautājums – kāda ir C19 Pasakas morāle? Kāds ir Lāsts?

Uz kādas vientuļas salas vārdā Pasaule dzīvoja 100 ciltis (Valstis), kuras vadīja Valdnieki, un viens Burvis...

Foto

Signāls

Vai maskas lietošana pēc koloniālās pārvaldes lēmuma ir medicīniski pamatota? Drīzāk nē nekā jā. Kādēļ tad cilvēki liek uz sejas to? Jo viņiem ir bailes....

Foto

Maskai nav nekāda sakara ar valdības gāšanu

Reāli fakti - Covid19 ir lipīgs, paaugstinās temperatūra, pazūd oža, bezspēks utt. Iespējams, daudzi jau ir pārslimojuši bez acīmredzamiem...

Foto

Nevienam nevajadzētu būt tiesībām lemt par cita cilvēka dzīves vērtību

Šogad ir apritējuši 10 gadi, kopš Latvijas Republikā ir stājies spēkā likums “Par Konvenciju par personu...

Foto

Krīzes brīdī pacientus šķiros…

Tātad Latvija tagad ieviesīs praksi, kādu it kā pielieto daudzās pasaules valstīs, kad krīzes apstākļos šķiro pacientus – kurus ir vērts ārstēt,...

Foto

Priekšlikumi Latvijas Republikas Ministru prezidentam K.A. Kariņam: ierosinu pilnībā pārtraukt jaunu klientu ievietošanu valsts sociālās aprūpes centros

Viena no tiesībsarga funkcijām ir veicināt privātpersonas cilvēktiesību aizsardzību...

Foto

Nevis masku nēsāšana, bet gan C19 pneimonija ierobežo tavu brīvību

Vai man ir pazīstamie, kuri slimo vai ir miruši no C19** infekcijas? Vai tas, ka es...

Foto

Covid19 spilgti izgaismojis melnus plankumus Latvijas medicīnā, bet, iespējams, krīze Baltkrievijā pavēra ceļu to lāpīšanai

Kaut arī no 3. jūnija oficiāli ir pieejami visi valsts apmaksātie...

Foto

Krievijas KDLO dienas ir skaitītas: Putina 5. pants nedarbojas

Nav noslēpums, ka Kaukāzs vienmēr ir bijis ne visai sagremojams kumoss ne tikai cara laiku Kremlim, bet...

Foto

Taksometru sektorā ēnu ekonomika zeļ un plaukst

Kurš gan nav pieradis, ka politiķi sola, pēc tam atkal sola un tad jau politiķi mainās – pirmo solītāju...

Foto

Satversmes tiesa lēmusi atcelt iepriekšējo praksi, piedzenot parādus un kompensācijas par bojātiem dabasgāzes skaitītājiem

Jau šī gada martā sabiedrība tika informēta par spriedumu, kurā Satversmes tiesa...