Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Zaļo un zemnieku savienības faktiskais līderis Aivars Lembergs otrdienas vakarā izplatītā paziņojumā noliedz, ka organizētu pret nepārvēlēto Valsts prezidentu Valdi Zatleru vērstu „ārsta pateicību skandālu”. Pietiek ziņoja, ka politikas kuluāros runā par Ventspils mēra sarūpētu atvadu sveicienu Zatleram. Uz to netieši norāda arī Lemberga pēdējā laika retorika, kurā viņš  Zatleru ar sliktu vārdu piesauc nu jau tik pat bieži kā Džordžu Sorosu. Lembergs ne par velti esot pāris dienu pēc Zatlera ierosinātās Saeimas atlaišanas pareģojis, ka pret bijušo ķirurgu jebkurā brīdī var tikt celta apsūdzība kukuļņemšanā, spriež zinātāji.

Scenārijs, kuru līdz septembrī gaidāmajām ārkārtas vēlēšanām prognozē zinātāji, ir šāds: kāds bijušā ķirurga Valda Zatlera pacients, iespējams, Kurzemes pusē dzīvojošs, piedzīvos pēkšņu atmiņu uzplaiksnījumu, atminoties kā viņam par operācijas veikšanu prasīta aploksne ar papildus atlīdzību. Pirmā atmaskojošā publikācija visticamāk varētu parādīties kādā ar Lemberga ietekmi saistītā preses izdevumā.

„Man nekas nav nedz jāizgudro, nedz jāorganizē. Zatlers pats ir atzinis, ka, būdams valsts amatpersona, ir pieņēmis kukuļus – turklāt atkārtoti un lielos apmēros,” paziņojumā apgalvo Lembergs. Noilgums šādiem noziegumiem esot 12 gadu, no kuriem pagājuši četri. „Tas nozīmē, ka vēl astoņus gadus virs Zatlera galvas karājas un karāsies Damokla zobens un kuru katru brīdi viņš var tikt apsūdzēts un saukts pie atbildības par kukuļņemšanu, dienesta stāvokļa ļaunprātīgu izmantošanu un tamlīdzīgi. Taču šiem faktiem nav nekāda sakara ar mani,” apgalvo Lembergs. Jāatgādina, ka retoriku par Damokla zobenu pirmā Latvijas politikā ieviesa eksprezidente Vaira Vīķe-Freiberga, kura savas prezidentūras izskaņā par to brīdināja 8. Saeimu. Toreiz Damokla zobena draudi tika attiecināti uz tā dēvētajiem Lemberga stipendiātiem jeb politiķiem, kuri, iespējams, saņēmuši nelegālus maksājumus no Ventspils mēra Lemberga par viņam izdevīgu politisko lēmumu pieņemšanu.

Lembergs uzskata, ka informācijas parādīšanās par gaidāmo „pateicību skandālu 2” liecina: „šajā situācijā kāds tomēr ir acīmredzami uztraucies – tas, kurš izplata iepriekšminētās baumas par it kā plānoto skandālu”. Ventspils mērs tādēļ atgādina vairākus skanīgus latviešu sakāmvārdus „Ķeriet zagli!” un „Kas vainīgs, tas bailīgs!”, bet paziņojumu nobeidz saviem vārdiem: „Kas bez vainas, lai cieši guļ!”

1. maijā, pāris dienu pēc Zatlera uzrunas tautai, kurā viņš ierosināja 10. Saeimas atlaišanu, Lembergs intervijā ziņu aģentūrai LETA paziņoja, ka pret Zatleru jebkurā brīdī tuvāko 8 gadu laikā iespējams celt apsūdzību kukuļņemšanā, atgādinot par prezidentam savulaik pārmesto ārstu pateicību pieņemšanu.”Pirms četriem gadiem Zatlers atzinās, ka, būdams slimnīcas vadītājs, ilglaicīgi un lielā apmērā ņēmis kukuļus. Noilgums ir 12 gadi. Pagājuši ir tikai četri gadi,” paziņoja Lembergs. Vēl pāris dienu vēlāk, prezidenta vēlēšanu datumā 2. jūnijā Lembergs aģentūrai LETA gan atzina, ka, spiežot pēc komentāriem interneta forumos un atsevišķu aptauju rezultātiem, Zatlers pašlaik, iespējams, bauda lielāku tautas atbalstu nekā jaunievēlētais prezidents Andris Bērziņš, tomēr situācija varot mainīties. „Šīs putas nosēdīsies. Par Zatleru aizmirsīs ļoti ātri. Viņu atcerēsies kā kukuļu ņēmēju un to, kurš nodedzināja Romu. Zatlers ir Nerona skolnieks," sacīja Lembergs.

2008. gada jūlijā, gadu pēc Zatlera ievēlēšanas par Valsts prezidentu Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) pabeidza pārbaudi, kurā centās noskaidrot, vai Zatlers pretlikumīgi no pacientiem prasījis papildus samaksu par veikto ārstēšanu. Pārbaudes laikā KNAB iztaujāja 377 pacientus, bet neviens no viņiem neatzina, ka Zatlers būtu pieprasījis kādu „pateicību” aploksnē. Tikai divi atzina, ka ķirurgam Zatleram pēc pašu gribas izrādījuši pateicību, dāvinot naudu – 20 un 60 latus. Līdz ar to KNAB nebija juridiska iemesla kriminālprocesa uzsākšanai. Jāpiebilst, ka 377 pacienti varētu būt tikai niecīga daļa no visiem Zatlera operētajiem un konsultētajiem cilvēkiem, ņemot vērā, ka pirms dažiem gadiem intervijā žurnālam Klubs, viņš minējis, ka gadā vidēji izoperējis 350 pacientus.

Novērtē šo rakstu:

0
0

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

12

Farss ar baltkrievu IT kompāniju „uzņemšanu”

Foto"Kapitālā remonta" sakarā pirmais mani tā pamatīgi sasmīdināja premjers KK. Viņš bija "norijis" LIAA jaunā vadoņa naivi izmesto "ēsmu" par 12 baltkrievu IT kompāniju uzņemšanu LV, nepamanot, ka tajā slēpjas arī āķis.
Lasīt visu...

21

Ja jums gadījumā bija kādas šaubas, Latvijas finanšu sistēmas sakārtošana ir bijusi veiksmīga

FotoEs pievienojos šodienas konferences vienai no galvenajām tēzēm, ka banku kā finanšu institūciju loma un funkcija mūsdienu ekonomikā ir būtiski paplašinājusies. Bankas pilda funkcijas, kas ir svarīgas ne tikai tautsaimniecības ilgtspējīgai attīstībai, bet banku biznesa modeļu ilgtspēja, tai skaitā kreditējot mazos un vidējos uzņēmumus gan Rīgā, gan reģionos, var būt veiksmes pamats Latvijas ekonomikas un finanšu sektora attīstībai arī nākotnē.
Lasīt visu...

21

Putina vakcīna ir instruments sabiedrības iegrožošanai

FotoKoronavīrusa (Covid-19, C-19 – sauciet, kā gribas) pandēmija pasaulē cilvēkus ir padarījusi ļoti uzmanīgus, pat nedaudz bailīgus. Ikdienas dzīve, kādu mēs bijām pieraduši dzīvot, pirms vīruss skāra mūs pašus, tuviniekus, paziņas, tuvākajā laikā neatgriezīsies. Daudziem no mums ir pilnībā mainījušās darba gaitas. Liela daļa ir sākusi strādāt no mājām, taču arī tas nav viegli. Sabiedrība deviņu mēnešu laikā ir nogurusi, un ziņas no kaimiņvalstīm, kur atkal ir augsti saslimšanas radītāji, liek bažīties, vai vispār mēs atgriezīsimies pie tās dzīves, kas bija pirms vīrusa izraisītās pandēmijas.
Lasīt visu...

21

Reira autoratlīdzību ierosinājumi faktiski ir kaitniecība pret grāmatniecības nozari, valodu un kultūru

FotoLatvijas Grāmatizdevēju asociācija Finanšu ministrijas piedāvātos ierosinājumus izmaiņām autoratlīdzību aplikšanai ar nodokļiem uzskata par nepārdomātiem un kaitīgiem kultūras un grāmatniecības nozarēm.
Lasīt visu...

21

Lai visai pasaulei varētu parādīt „noderīgāku realitāti”

FotoVēl viens notikums ar Holivudas blokbasteram līdzīgu sižetu nesen izvērsās vienā no Minskas ielām. Daudzi no mums redzēja video, kurā jauns vīrietis (tālāk “mūsu varonis”) ar it kā nejauša taksista palīdzību veiksmīgi aizbēg no OMONa. Apskatīsim tuvāk, kāpēc šis notikums atgādina Holivudas filmu ne tikai savā sižetā, bet arī pēc specefektiem.
Lasīt visu...

18

Vecuma ierobežojumi kreditēšanas jomā, jeb vai banka var senioriem atteikt piešķirt kredītu

FotoVērojot tendences kreditēšanas tirgū Eiropā, secināms, ka liela daļa kredītiestāžu, lai iespējami izvairītos no finansiāliem zaudējumiem, kas var rasties, ja klients pilnībā vai daļēji neizpilda savas kredītsaistības ilgākā termiņā, nosaka vecuma limitu kreditēšanas pakalpojumiem, jo vecumu saskata kā būtisku riska faktoru.
Lasīt visu...

15

Mūsu galvās bija šīs vēsturiskās zemes, un šis likumprojekts tagad piedāvā to konkretizēt, lai latvietība nebūtu plakana

FotoŠodien es iesniedzu izskatīšanai Saeimā likumprojektu “Latviešu vēsturisko zemju likums”, un tā mērķis ir stiprināt iedzīvotāju piederību vietējām kopienām un latviešu vēsturiskajām zemēm – Kurzemei, Latgalei, Sēlijai, Zemgalei un Vidzemei. Tajā ir arī runa par četrām reģistrētajām kultūrtelpām – suiti, Rucava, Lībiešu krasts, kultūrtelpa “Upīte”, bet ne tikai par jau reģistrētajām kultūrtelpām.
Lasīt visu...

6

Daži jautājumi Latvijas Afganistānas veterānu cēzaram - Gunāram Rusiņam

FotoSaistībā ar interviju, kuru jūs nesen sniedzāt par Andreja Mediņa  militāro dienestu, es dažus jautājumus vēlos uzdot personīgi Jums.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Pandēmija, infodēmija un multilaterālisms: runa ANO Ģenerālās asamblejas 75. sesijā

Augsti godātais priekšsēdētāja kungs! Ekselences, cienījamās dāmas un godātie kungi! Vispirms vēlos apsveikt V. Bozkira kungu...

Foto

Šuplinskas kundze, atkāpieties, jūs dzīvojat citā realitātē

Matemātikas skolotāju trūkuma dēļ pirmo mācību stundu šajā priekšmetā tikai pagājušajā nedēļā aizvadīja Rīgas 40. vidusskolas sesto klašu skolēni....

Foto

Par "Turaidas kvartālu" samaksātā nekustamā īpašuma nodokļa apjoms ir palielinājies, nevis samazinājies

Latvijas televīzijas raidījumā "De Facto" izskanējušais apgalvojums, ka SIA "MC Turaida Property", kam pieder...

Foto

Es negribu lēkt acīs ļoti cienītajam ministram, no kā tik daudz kas ir atkarīgs: lai muzejs paciešas

Manā citādi harmoniskajā un priecīgajā dzīvē ir bijušas tikai...

Foto

Sankcijas. Retorika un realitāte

Šī gada 5.septembrī portālā Pietiek.com tika publicēts nezināma autora raksts ar nosaukumu „Kāpēc tika indēts Navaļņijs”. Rakstā citstarp tika pieminētas rietumvalstu līdz...

Foto

Kad, kurā brīdī, aiz kurām durvīm un kurš apstiprina līdzfinansējumu „tautas sportam”?

"Tautas sports to summu nemaz nevar apēst," sabiedriski nozīmīgu tautas sporta pasākumu atbalstam paredzēto...

Foto

Lūdzu, uzvedieties tiesiski un nekaitējiet Latvijas kapitāla tirgus reputācijai

Ņemot vērā publiskajā telpā pieejamo informāciju par 22.09.2020. plānotajām AS "Olainfarm" akcionāru sapulcēm un Finanšu un kapitāla...

Foto

Ko tad mēs darīsim, „izejot ielās”?

Man bieži tiek uzdots jautājums – ko tad mēs darīsim, “izejot ielās”? Viens kungs rakstīja, ka viņš katru dienu esot...

Foto

„Ņevinovataja ja...”

Vakardien no plašsaziņas līdzekļiem uzzināju, ka “Saskaņas” valde pieņēma lēmumu izslēgt mani un manu kolēģi Ļubovu Švecovu no partijas. Sakarā ar šo ziņu es...

Foto

Šie biedri mums vairs nav nekādi biedri

SDP "Saskaņa" Rīgas nodaļa nolēmusi no partijas par Statūtu pārkāpumiem izslēgt divus biedrus - Vjačeslavu Dombrovski un Ļubovu Švecovu....

Foto

Notikumi Baltkrievijā - divu sistēmu sadursme

Lai kā mums gribētos domāt, ka notikumi Baltkrievijā ir šīs valsts iekšējā lieta un attiecas tikai uz tās iedzīvotājiem, tie...

Foto

Jāizbeidz apgrūtinošās attiecības ar „plinšu sievām”

Uzskatu, ka ir pārkāptas robežas. Kad viens partijas biedrs par citu saka, ka tas ir "jānovāc" un uzsver, ka "man...

Foto

Kā prokurore Dace Lapinska izpilda “pasūtījumus”

Jaunais ģenerālprokurors Juris Stukāns jau ir paudis kritiskus vārdus par prokuroru kvalifikāciju un iestājas par nepieciešamību paaugstināt prokuroru zināšanu līmeni....

Foto

Vājprāts, kas šobrīd pārņēmis ASV

Džordžs Floids mira, kad policija viņu aizturēja 25.maijā. Kopš tā laika ar viņa vārdu ir notikušas nekārtības vairāk nekā 2000 ASV...

Foto

Es tikai brīnos, līdz kādam līmenim tiks degradēts parlaments

Kā Jums šķiet, kā Saeimas priekšsēdētāja Mūrnieces kundze un Saeimas drošības dienests reaģēja uz šo manu ziņu?...