Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Tā kā Edmunds Sprūdžs, kuru Zatlera reformu partija (ZRP) izvirzījusi premjera amatam, nav varējis uzrādīt augstāko izglītību apliecinošu dokumentu, Centrālās vēlēšanu komisijas (CVK) mājaslapā internetā iepretim viņa vārdam ierakstīts „vidējā”. Pats Sprūdžs deputāta kandidāta deklarācijā apgalvo, ka 2010. gadā esot ieguvis maģistra grādu biznesa vadībā Roberta Kenedija koledžā Šveicē, tomēr atbilstoša dokumenta viņam nav. Iepriekš uzsāktās studijas augstskolā Turība viņš pametis, bet Šveices koledžā uzņemts, paša vārdiem runājot, "bez formāla iepriekšējā diploma, balstoties uz klātienes interviju ar rektoru, darba pieredzi un divām rekomendācijas vēstulēm".

ZRP pārstāvji Pietiek skaidro, ka Sprūdžs 2010. gadā Šveices koledžā ieguvis tā saucamo „mazo MBA” grādu, bet izvēlējies turpināt studijas un rakstīt maģistra darbu, tādēļ šo „starpdiplomu” neesot paņēmis.

Par „starpdiplomu” ZRP sabiedrisko attiecību speciālisti sauc Roberta Kenedija koledžas Šveicē sertifikātu biznesa administrācijā. Tā kā Sprūdžam nav bijis augstāko izglītību apliecinoša dokumenta, pretim viņa vārdam CVK ierakstīts „vidējā izglītība”.

„Mēs to nokārtosim,” par šo situāciju Pietiek saka ZRP valdes loceklis un sabiedrisko attiecību speciālists Reinis Tukišs. Viņš atzīst, ka „procesā” esot arī MBA grāda iegūšana. Partijas sabiedrisko attiecību speciāliste Daiga Holma precizē, ka maģistra darbs Sprūdžam jāpabeidz līdz 2012. gada janvārim. Tikmēr Sprūdžs savā deputāta kandidāta deklarācijā, kuru iesniedzis CVK, norādījis, ka ir pabeidzis Roberta Kenedija koledžu Šveicē, 2010. gadā iegūstot maģistra grādu biznesa vadībā. Šī informācija norādīta ailītē „pabeigtas šādas mācību iestādes”.

Presē minēta informācija, ka Sprūdžs studējis ekonomiku un tiesību zinātnes arī augstskolā Turība. Pēc Pietiek rīcībā esošās informācijas, Sprūdžs pēc divu gadu studijām Turību ir pametis bez augstākās izglītības dokumenta. Tas savukārt liek uzdot jautājumus par to, kā Sprūdžs bez iegūta bakalaura grāda varējis uzsākt maģistra studijas Šveicē.

Roberta Kenedija koledžas mājaslapā internetā lasāms, ka tā piedāvā divas studiju programmas tiem, kas vēlas iegūt koledžas izglītību – sertifikātu projektu vadībā un sertifikātu biznesa administrācijā. Biznesa administrācijas programma akreditēta Velsas universitātē. Beidzot Roberta Kenedija koledžu Šveicē, izglītību apliecinošajos dokumentos tiek norādīts, ka iegūts zinātniskais grāds Velsas universitātē, liecina informācija koledžas mājaslapā.

Pēc četru kursu pabeigšanas persona var izvēlēties vienu no divām iespējām – vai nu turpināt mācības maģistra programmā, par to kopumā samaksājot 10 000 Šveices franku, vai doties prom ar starptautiski atzītu koledžas izglītības sertifikātu biznesa administrācijā. Pēc visa spriežot, Sprūdžs izvēlējies pirmo iespēju. Roberta Kenedija koledžas noteikumi neļauj iegūt divus izglītību apliecinošus dokumentus – gan šo sertifikātu, gan maģistra diplomu. Šāda informācija atrodama mācību iestādes, un to skaidro arī ZRP pārstāvji.

Pati Roberta Kenedija koledža norāda, ka sertifikāts biznesa administrācijā nenozīmē, ka programmas beidzējs ieguvis tā dēvēto „mazo MBA” grādu. „Mazais MBA ir tikai nosaukums, lai atšķirtu šo programmu, bet nebūs norādīts sertifikātā vai akadēmiskajos ierakstos,” brīdina koledža. Tas savukārt liek apšaubīt informāciju, ko Sprūdžs sniedzis CVK – proti, ka viņš jau ir ieguvis maģistra grādu biznesa vadībā.

Pats Sprūdžs vēlāk trešdienas vakarā Pietiek skaidroja, ka Roberta Kenedija koledža Cīrihē „pietiekami augstu kotējas [laikraksta] Financial Times veidotā augstskolu topā”. „Mācījos Velsas universitātes akreditēto Master of Business Administration programmu. Mācības notiek kā online, tā Cīrihē (residential sessions). Sāku mācīties 2005. gadā, uzņēma bez formāla iepriekšējā diploma, balstoties uz klātienes interviju ar rektoru, darba pieredzi un divām rekomendācijas vēstulēm. 2010. gadā universitāte, pabeidzot visus MBA moduļus (tādus kā Corporate Finance, Organizational Behavior, Strategic Management, Competitiveness of Nations un citus), bija jāizvēlas, vai saņemt MBA diplomu vai rakstīt disertāciju (dissertation) M.Sc. diploma saņemšanai. Tajā brīdī diploms man nešķita steidzams, tāpēc nolēmu rakstīt disertāciju. Tās aizstāvēšanas termiņš ir 2012. gada janvāris un tēma saistīta ar uzņēmumu vadības informācijas sistēmu tirgus izpēti Latvijā,” rakstiskajā atbildē savas studijas Šveicē apraksta ZRP premjera amata kandidāts.

Novērtē šo rakstu:

0
0

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Cita vienotā Krievija

FotoEsmu sapratis, ka pietiek.com lasa arī daudzi krievu tautības cilvēki, kas dzīvo Latvijā, jo tiek publicēti raksti arī par Krieviju. Domāju, ka latviešiem ir svarīgi zināt, ka jaunā paaudze Krievijas iedzīvotāju ir gatavi pārmaiņām, viņi grib liberālas pārmaiņas, tas varētu būt beigu sākums Putina režīmam. Tādēļ domāju, ka skaidri domas izteicis Krievijas laikraksta Novaya Gazeta redaktors Kirils Martinovs. Ja portāla politika ļauj, tad nopublicejiet manu tulkojumu. 
Lasīt visu...

18

Brīdis, kad liela daļa rīdzinieku pārtiek no pabalstiem, nudien nav piemērots domes vadības algu celšanai

FotoSavu pilnvaru 100 dienas Rīgas domes koalīcija atzīmēja, paaugstinot sev algas un ieviešot virkni jaunu apmaksātu amatu. Domes priekšsēdētāja, viņa trīs vietnieku, astoņu komiteju priekšsēdētāju un to vietnieku algu paaugstināšanai un jaunu algu ieviešanai šogad koalīcija dāsni atvēlēja aptuveni 160 000 eiro. Lai kaut minimāli palielinātu bērnudārzu darbinieku atalgojumu, izveidojot fondu, ar kuru pirmsskolas izglītības iestāžu vadītāji varētu rīkoties, tāpat kā tas notiek skolās, būtu nepieciešams nedaudz vairāk par 200 000 eiro. Taču šo priekšlikumu šīs domes vadība un koalīcija neuzskatīja par lietderīgu un neatbalstīja.
Lasīt visu...

12

Ko ASV Demokrātu uzvara nesīs Latvijai?

FotoĀrkārtas paziņojums! Pasaules masu informācijas līdzekļi ziņo, ka priekšlaicīgi, nepilnu 79 gadu vecumā, nenākot pie samaņas, par ASV prezidentu kļuvis Džo Baidens! Ne Ukrainas korupcijas skandāls, aizdomas par tirgošanos ar ietekmi, ne arī Hantera Baidena tieksme dokumentēt video sarunas ar mazgadīgajām, paralēli lietojot smagās narkotikas, neko nemainīja vēlēšanu rezultātos, jo svarīgi ir tikai tas, kurš skaita balsis, kontrolē presi un tiesas.
Lasīt visu...

12

Strīķis no “lietu kārtotāju” trijotnes sapsihojies par Magoņa lietas spriedumu – kādi varētu būt patiesie iemesli?

FotoBijušais Militārās izlūkošanas un drošības dienesta darbinieks Maigurs Strīķis no bēdīgi slavenās Strīķa-Juraša-Sparāna “lietu kārtotāju” trijotnes feisbukā ir pamatīgi sapsihojies par spriedumu bijušā Latvijas dzelzceļa prezidenta Uģa Magoņa lietā, kuru tiesai nācās attaisnot Strīķa „kolēģa” Jura Juraša nelikumīgi savākto pierādījumu dēļ. Domāju, daudziem būs interesanti palasīties šīs ekspresīvās pārdomas un padomāt par to patiesajiem iemesliem.
Lasīt visu...

21

Uzņēmējs, izlēmis nošauties, iet uz šķūni, bet tur priekšā otrs uzņēmējs tieši tajā brīdī pakaras...

FotoUzņēmējs, izlēmis nošauties, iet uz šķūni, bet tur priekšā otrs uzņēmējs tieši tajā brīdī pakaras. Tas nabags, kuram jāšaujas, spiests noņemties ar to, kurš jāizņem no cilpas... Tādu aprakstu man prezentēja grāmatai, kuru uzreiz ļoti, ļoti gribas izdot, bet tas nav iespējams grāmatu klātienes tirdzniecības aizlieguma dēļ. Tā nu tika pieņemts lēmums cīnīties par grāmatu tiesībām un vērsties Latvijas Republikas SATVERSMES tiesā.
Lasīt visu...

21

Uzcepsim masu psihozi un piedāvāsim pēc tam izeju

FotoPieņemsim, ka mums ienāktu prātā aizvākt palielu baru cilvēku no redzesloka – tīri teorētiski. Protams, ka tāda rīcība ir kapitāli nepieņemama un nosodāma, bet varbūt, varbūt pieņemsim, ka mēs būtu kaut kāda reliģiska rakstura sekta, kurai ir gan pietiekami līdzekļu un sakaru, lai tādu lietu paveiktu, jo mūsu „Dievs”, sauksim to par „svētais lāpnesis”, to pieprasa un tādam „cēlam mērķim” mūsu iestādes būtu jau savus divsimt gadus strādājušas.
Lasīt visu...

21

Dzīves jēga

FotoPēteris un Jānis gāja uz Templi ap lūgšanas stundu, tas ir, devīto. Tanī brīdī nesa kādu vīru, kas bija tizls no mātes miesām, to ik dienas nolika pie Tempļa durvīm, sauktām par Krāšņajām, lai viņš lūgtu dāvanas no tiem, kas gāja Templī. Redzēdams Pēteri un Jāni, kas gribēja ieiet Templī, viņš lūdza kādu dāvanu. Bet Pēteris ar Jāni, to cieši uzlūkodami, teica: «Skaties uz mums.» Tas pievērsās viņiem, cerēdams kaut ko no viņiem saņemt. Apustuļu darbi, 3. nodaļa 
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Covidiotisms vai dezinformācija par Ķīnas vīrusa Anglijas celmu

Šonedēļ klajā nāca LETAs ziņa par Ķīnas vīrusa Anglijas celma izplatību Latvijā. Tajā trūka būtiskas informācijas: jaunā celma slimnieku inficēšanās apstākļi....

Foto

Ārkārtas situācijā kaut pliks un bass

Liegumu iegādāties klātienē virkni preču par jēdzīgu grūti nodēvēt. Mūsu valsts šajā ziņā kļuvusi par apsmiekla objektu pat daudzviet ārzemēs,...

Foto

Kad pērkama eksministres padomniece cenšas panākt netīkamas „Facebook” lapas slēgšanu

Ilzes Viņķeles ekspadomniece un Veselības ministrijas PR darbiniece Marta Krivade apmelo "Vakcīnrealitāti Latvijā" un aicina uz...

Foto

Nav pieļaujama necienīga attieksme pret tradīciju kopējiem un viņu viedokļa dēvēšana par "homofobisku"

Atsaucoties uz aktualizējušos jautājumu par ģimenes jēdziena pārdefinēšanu, Latvijas Dievturu sadraudze uzskata par...

Foto

Egils Borats

Acīmredzot prezidents Egils Levits uzskata, ka pēdējā laikā viņa  neveiklo frāžu un paziņojumu skaits nav pietiekams, lai pilnībā samulsinātu Latvijas cilvēkus, un tāpēc viņš turpina runāt...

Foto

Alda Gobzema rekviēms

Tuba Mirum (Pastarā diena) – ar to mūsu valdībai un visiem ļaunajiem spēkiem draud Aldis Gobzems kopš tā brīža, kad iesaistījās par cīņu pie...

Foto

Mieru, tikai mieru

Šie slavenā, gudrā un šarmantā vīreļa ar propelleri uz muguras - Karlsona vārdi mūsdienās ieguvuši sevišķu aktualitāti. Jo nav viegli saglabāt mieru tik...

Foto

Kādēļ nav ieteicams vakcinēties pret COVID19 (jo īpaši ar mRNA tipa vakcīnām)?

Tā kā arī Latvijā valdība sāk apšaubāmu masveida vakcinācijas propagandas kampaņu, kas var izvērsties...

Foto

Labklājības ministrijas un pašvaldību neizdarība noved pie dzīvības apdraudējuma cilvēkiem, kuri uzturas sociālās aprūpes centros

Kopš ārkārtējās situācijas valstī, ko izraisījusi Covid-19 krīze, tiesībsargs ar vērību...

Foto

Pele spēlējas ar kaķi: Ivo Leitāns pret Aivaru Lembergu

Kad vienā no Ventspils mēra Aivara Lemberga preses konferencēm jautājumus sāka uzdot LTV žurnālists Ivo Leitāns, uzreiz...

Foto

Pieaug slēgto tirgotāju skaits, jāglābj nozare

Nozare turpina darboties sarežģīta regulējuma apstākļos. Atbalstu saņem regulāri apturēto uzņēmumu darbinieki, turpinās pieteikšanās uz apgrozāmo līdzekļu pabalstiem, ar nepacietību...

Foto

Atbilde ir tuvāk, nekā tu domā

Cik labi, ka mēs dzīvojam laikā, kad ir tik daudz iespēju! Piemēram, ir tik daudz iespēju baidīties:...

Foto

Pilsoni! Ja gribi paspēt nodibināt partiju, tad kur ņemt nosaukumu? Tev palīgā nāks Ukraina

Skatoties uz pašvaldību vēlēšanām šogad un Saeimas vēlēšanām nākamgad, plāno dibināties ne...

Foto

Esmu brīvs un spēcīgs cilvēks, tāpēc iesūdzēšu visus, kas man darīs pāri

Esmu ar savu parakstu apliecinājis dalību partijā Likums un kārtība! Un Tu? Seko man un...

Foto

Kam tic tie, kas grib, lai netici nekam

Brīžos, kad plašākam sabiedrības lokam piemin okultismu, tad vieni smīkņā klusi, citi steigtu pildīt savu operatīvo armijai pielīdzināmo...

Foto

Tikai slikti cilvēki iebilst pret datu nesēju atlīdzību mobilajiem telefoniem

Latvijas autoru, mūzikas izpildītāju un producentu organizācijas ir gandarītas par LR Kultūras ministrijas (KM) virzītajām izmaiņām...

Foto

Pietiek norādīt kā piemēru citu valstu neizdarību, attaisnojot mūsējās

Kas mainījies? Kad studēju medicīnu, mums mācīja, ka no desmit cilvēkiem vismaz viens ir savādāk domājošs. Vai...

Foto

Zakatistovam, Nemiro un kompānijai nāksies atskaitīties

Šā gada 7.janvārī Latvijas Republikas Uzņēmumu reģistrs ir apstiprinājis 2020.gada 6.decembra politiskās partijas KPV LV ārkārtas biedru sapulcē ievēlēto valdi:...