Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Kaut gan tiek apgalvots, ka britu uzņēmums Project Financing Solutions Limited, kas uzvarējis iepirkumā par konsultāciju sniegšanu VAS Latvenergo saistībā ar līdzdalību Visaginas atomelektrostacijas (AES) projektā, esot liela un nopietna konsultāciju firma, Lielbritānijas Uzņēmumu reģistra dati rāda, ka šos nopietnos padomus Latvijai sniegs neliels uzņēmums ar trim darbiniekiem, kura gada apgrozījums ir tikai nedaudz lielāks par Latvenergo pasūtījuma summu.

„Bez specifisku jautājumu izzināšanas pirms lēmuma par dalību projektā nav iespējams pārliecināties par AS Latvenergo un Latvijas kā reģionālā partnera perspektīvām VAES projektā. Atbildes uz kritiski svarīgiem finanšu, juridiskajiem un biznesa perspektīvu jautājumiem var sniegt vienīgi padziļinātas un specifiskas konsultācijas,” – šādi pats Latvenergo raksturo piesaistītā konsultanta pakalpojumu nepieciešamību.

No visiem pretendentiem tieši Project Financing Solutions Limited, kā izrādās, esot izvēlēts tāpēc, ka tā piedāvājums izrādījies „saimnieciski visizdevīgākais”. „Pretendenta iesniegtais mēneša maksas piedāvājums bija 27 500 EUR, savukārt pārējo pretendentu piedāvājumi bija būtiski dārgāki – 60 000 EUR un 79 000 EUR. (..) Iepirkuma kopējā iespējamā summa ir līdz 895 500 EUR, bez fiksētas darījuma summas, veicot norēķinus tikai par tekošajiem darba apjomiem, kas tiek veikti nepieciešamības gadījumā,” skan Latvenergo skaidrojums.

Tiesa, uz jautājumu, vai Latvenergo iepirkuma komisija ir iepazinusies ar pretendenta finanšu rādītājiem, skaidra atbilde vairs netiek dota. „Jau sarunu procedūras sākumā, iesniedzot kvalifikācijas dokumentus, kandidātiem bija jāatbilst noteiktām prasībām,” skaidro Latvenergo preses pārstāvis, taču skaidru atbildi par finanšu rādītājiem tā arī nesniedz.

Tikmēr, kā rāda Lielbritānijas Uzņēmumu reģistrā atrodamais Project Financing Solutions Limited 2010.-2011. gada (kas šai kompānijai beidzies 2011. gada 30. septembrī) finanšu pārskats, Latvenergo pasūtījums tai būs firmas līdzšinējās darbības mērogiem ārkārtīgi liels, gandrīz sasniedzot britu uzņēmuma vesela gada apgrozījuma apmērus: kā minēts, Latvenergo iepirkums var sasniegt pat 895,5 tūkstošus eiro (628,6 tūkstošus latu), bet firmas gada apgrozījums bijis tikai 833 269 britu mārciņas (722,4 tūkstoši latu).

Faktiski Project Financing Solutions Limited, kā to apliecina uzņēmuma gada pārskats, ir nevis liels konsultāciju uzņēmums, bet gan miniatūra firmiņa, kurā, neskaitot direktorus N. G. Sleiteru un Dž. R. Dolfinu, ir vēl tikai viens darbinieks. Lai gan publiski tiek runāts par uzņēmuma milzīgo pieredzi „konsultāciju sniegšanā starpvalstu projektos enerģētikas sektorā”, uzņēmuma galvenā nodarbe, kā apliecina kompānijas sekretāra pienākumus pildošā Wildwood Investments Limited, ir „finanšu un komerciālo konsultāciju pakalpojumi”.

Pietiek šodien publicē arī Latvenergo sniegtās atbildes uz tam uzdotajiem jautājumiem saistītā ar Project Financing Solutions Limited izvēli.

1)   kāpēc tika izvēlēta šāda iepirkuma procedūra?

Izsludinot iepirkumu, atbilstoši Latvijas Republikas likumdošanai, to ir iespējams veikt kā konkursu vai atklātu sarunu procedūru. Iepirkuma procedūras veida izvēle notiek atbilstoši MK noteikumiem Nr.840 "Noteikumi par sabiedrisko pakalpojumu sniedzēju iepirkumu līgumcenu robežām" un ievērojot caurskatāmības un iespējami plašāka publiskuma prasības. Atklātas sarunu procedūras priekšrocības, salīdzinot ar konkursu, ir iespēja apspriest ar Pretendentiem iesniegtos piedāvājumus. Tādējādi, procesa tehniskās virzības gaitā tiek dota iespēja iepirkuma veicēja interesēs precizēt tehnisko un finansiālo piedāvājumu (to arī samazinot, tādējādi izvairoties no iespējami palielinātām cenām) vienlīdzīgi visiem pretendentiem.

2) kurš un kad konkrēti pieņēma lēmumu par tās izvēli?

Lēmums par konsultāciju pakalpojumu iegādes nepieciešamību AS Latvenergo valdē tika pieņemts 23.08.2011.

19.09.2011 tika saņemta LR Ekonomikas ministrijas atļauja iepirkuma veikšanai.

Komisija, kas pieņēma lēmumu par atklātas sarunu procedūras izvēli kā iepirkuma veidu, tika izveidota 26.09.2011.

3) kur un kad tika publicēts dalības uzaicinājums?

Pēc nolikuma apstiprināšanas 22.12.2012., informācija par iepirkumu procedūru tika izsludināta, sākot ar 23.12.2012., Iepirkumu uzraudzības biroja mājas lapā, Eiropas Savienības Oficiālajā vēstnesī, laikrakstā Latvijas Vēstnesis, laikrakstā Dienas Bizness, kā arī papildu informācija tika nosūtīta Credit Agricole-Corporate Investment Bank, Project Financing Solutions Limited, Royal Bank of Scotland, Citibank Europe Plc, Credit Suisse, HSBC BANL Plc.

4) kas bija pārējie pretendenti?

Sarunu nolikumu izņēma 21 ieinteresētā persona: Deloitte Latvia SIA, B un B projekti SIA, RKF Latvia SIA, Prudentia Energy Markets, Rimess SIA, Ernst&Young Baltic SIA, KPMG Baltics SIA, Roland Berger Strategy Consultants GmbH, BDO Tax and Legal, PriceWaterhouseCoopers, u.c.

31.01.2012 notika saņemto kandidātu pieteikumu atvēršana – AF Consult Ltd, Project Financing Solutions Limited, Credit Agricole-Corporate Investment Bank, Roland Berger Strategy Consultants GmbH, Deloitte LLP (UK) un Deloitte Latvia SIA.

No 26.03 – 24.04.2012 notika iesniegto sarunu piedāvājumu atvēršana un izvērtēšana no trim galvenajiem pretendentiem - Project Financing Solutions Limited, Credit Agricole-Corporate Investment Bank, Deloitte LLP (UK) un Deloitte Latvia.

5) kas bija iepirkuma komisijā?

Apstiprinot sarunu procedūras nolikumu, komisijas sastāvā bija: Komisijas priekšsēdētājs – AS Latvenergo Finanšu un kredītu vadības funkcijas direktors Jānis Irbe, Komisijas locekļi – AS Latvenergo Biznesa plānošanas un kontroles funkcijas finanšu analītiķis Andris Jevčuks, AS Latvenergo Finanšu un kredītu vadības funkcijas finanšu analītiķe Ilze Strautiņa, AS Latvenergo Iepirkumu un loģistikas funkcijas Iepirkumu daļas projektu vadītāja Tatjana Kromāne, AS Latvenergo Iepirkumu un loģistikas funkcijas Iepirkumu daļas projektu vadītāja Rūta Grīnberga.

6) protams, vēlos iepazīties arī ar visiem iepirkuma komisijas protokoliem.

Iespējams likumdošanai atbilstošā kārtībā, iesniedzot oficiālu pieprasījumu, pēc kura saņemšanas komisijas protokoli tiek izsniegti līdz viena mēneša laikam.

7) vai iepirkuma komisija ir iepazinusies ar uzvarētā finanšu rādītājiem un piedāvāto speciālistu aprakstiem?

Jau sarunu procedūras sākumā, iesniedzot kvalifikācijas dokumentus, kandidātiem bija jāatbilst noteiktām prasībām – ir reģistrēts attiecīgās valsts likumā noteiktajā kārtībā; ar tiesas spriedumu nav atzīts par vainīgu līdzdalībā korupcijā, krāpnieciskās darbībās finanšu jomā vai tml.; kandidātam ir konsultantu komanda, kas ietver speciālistus, kuriem ir liela pieredze konsultāciju sniegšanā un strukturētu darījumu nodrošināšanā gan reģionālā, gan starptautiskā mērogā: grupas vadītājam ir vismaz 10 gadu finanšu konsultanta pakalpojuma sniegšanas pieredze enerģētikas projektos, pieredze finanšu konsultāciju sniegšanā enerģētikas projektos, t.sk. atomelektrostaciju projektos, kas realizēti Eiropā un ar daudznacionālu investoru piesaisti, pieredze dažādu finansējuma avotu nodrošināšanā, pieredze atomelektrostaciju finansējuma nodrošināšanā.

Ņemot vērā iepirkuma specifiku kā viens galvenajiem kandidātu atlases kritērijiem tika izvirzīts paša kandidāta un piedāvātas konsultantu komandas kompetence (pieredze), iepirkuma komisija izvērtēja visu iesniegto konsultantu pieredzi, kompetenci un t.t. vērtējot piedāvāto speciālistu CVs, izpildīto pakalpojumu aprakstus un citu pieteikumam pievienotus dokumentus.

Novērtē šo rakstu:

0
0

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

6

VID pieeja veicina to, ka uzņēmējs ir gatavs pat atsaukties noziedznieku aicinājumiem sadarboties

FotoValsts ieņēmumu dienestam (VID) ir būtiska loma valsts budžeta ieņēmumu veidošanā. Tomēr visbūtiskākā ir nodokļu maksātāju loma un rīcība. Likumsakarīgi, ka nodokļu nomaksas apjoms ir atkarīgs no tā, cik efektīva ir VID sadarbība ar nodokļu maksātājiem. Uzticēšanās ir svarīgs šīs sadarbības priekšnoteikums.
Lasīt visu...

12

Toreiz un tagad jeb Mīti un patiesība par dzīvi Latvijā padomju laikā

FotoVien reta tēma tiek apspriesta tik emocionāli, bet bieži vien – pat agresīvi, kā šī. Un tas ir saprotams – PSRS (Padomju Sociālistisko Republiku Savienība) laiki tik ļoti atšķiras un kontrastē ar mūsdienām, ka neatstāj vienaldzīgu gandrīz nevienu. Īpaši, ņemot vērā, ka tā nav tik sena pagātne un vēl ir daudz cilvēku, kuri “toreiz” ir dzīvojuši.
Lasīt visu...

21

Totalitāro žurku cīņa par varu: kurš kuru iznerros

FotoPašsaprotams, ka sabiedrotos (draugus) aicina ciemos kā ikdienā, tā arī svētku dienās. Īpaši jau svētku dienās. Nav šaubu, ka Putinam viss, kas saistās ar PSRS, ir svēts un godā turams. Viens no PSRS laika jājamzirdziņiem – Otrais pasaules karš it īpaši. Tomēr šogad 9.maija ieplānotās izrādīšanās izpalika, bet izrādīties vajag, īpaši, ja tuvojas vēlēšanas, kuru rezultāts izšķirs, vai Krievija tiks faktiski pie cara, kuram svēts PSRS mantojums, vai nē. Visticamāk, ka tiks, un šī tikšana vismazākā mērā būs saistīta ar Krievijas iedzīvotāju patieso gribu, bet tas jau cits stāsts.
Lasīt visu...

12

Ja tas, ko raksta grāmatā „Viltvārdis”, ir taisnība, tad Nācijas tēvam ir jāatkāpjas

Foto1. Ja viss tas, ko grāmatā Viltvārdis, raksta Lato Lapsa, ir taisnība, tad Nācijas tēvam, minimums, ir jāatkāpjas. Interesanti, kāpēc tik ļoti ir bail atklāt izglītības vai pilsonības dokumentus? Un tad ir jāuzdod daži tieši jautājumi par mūsu drošības dienestiem. Savukārt, ja tā nav taisnība, tad ir jābūt notiesājošam spriedumam par apmelošanu. Viens no diviem. Taču mana sajūta saka, ka būs kā ierasts, nebūs nekas.
Lasīt visu...

21

Ko apliecina pieminekļa zīme

FotoMantojums ir visapkārt, tas, paaudžu paaudzēm uzkrāts, veido mūsu šodienu – kā fons un vērtību radītājs. Tas, ko redzam, paliek mūsos, tāpēc publiskā telpa ir svarīga. To saprot ne tikai profesionāļi, bet arī cilvēki, kuru vēstījumu var saukt par “tautas balsi”. Šajā vārdu salikumā nav ironijas, tautas balsī bez negantuma ir arī saprāts.
Lasīt visu...

15

Tagad es piesaku valsts digitalizācijas reformu

FotoMinistru kabinetā (MK) apstiprināts Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) sagatavotais informatīvais ziņojumus "Par valsts pārvaldes informācijas sistēmu arhitektūras reformu". Līdz ar to ir uzsākta manis kā vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministra (AP!) vadītā valsts digitalizācijas reforma, kas attīstīs un nostiprinās valsts pārvaldes rīcībā esošos IKT resursus un pārvaldības kompetences, pilnveidos datu un pakalpojumu pārvaldību, kā arī, radīs jaunas iespējas komersantiem attīstīt savus digitālos risinājumus, pilnveidot esošos pakalpojumus un radīt jaunus.
Lasīt visu...

15

Manas pārdomas par Latvijas himnu

FotoMūsu valsts himnā centrālais jēdziens ir Latvija. Toreiz, kad himna radās, priekšstats par Latviju bija jauns. Latvija kā vienota zeme – toreiz vēl ne valsts. Ne vairs Kurzeme, ne vairs Vidzeme, ne vairs Latgale, bet gan Latvija. Latvija kā viena noteikta daļa no pasaules. Latvija, kas atrodama pasaules kartē.
Lasīt visu...

21

Muļķība vai pasūtījums?

FotoSliktāku variantu kā noplēst Pasaules tirdzniecības centra (PCT) labi saglabāto ēku Elizabetes ielā 2 (attēlā - idejas "bīdītājs", kultūras ministrs Nauris Puntulis) tikai tādēļ, ka to kādreiz ir izmantojuši kompartijas birokrāti, mūsu vadošo partiju koalīcijai nebija viegli atrast. Negribas idejas autorus un deputātus saukt par muļķiem, jo muļķībai var būt arī pasūtītājs – labi paslēpts lobijs ar saviem finansiāliem vai politiskiem mērķiem un līdzekļiem.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Prezidents un Drāma

Katra globāla krīze ir būtiski mainījusi pasauli. Pirmais pasaules karš sievietēm saīsināja matu un kleitu garumu, jo vīriešu skaits bija dramatiski samazinājies, bet...

Foto

Kad "sabiedriskā radio personība" ignorē sabiedriskā radio ētikas kodeksu

Šī gada 19.jūnijā Latvijas Radio 5 darbiniece Karmena Stepanova savā oficiālajā LSM “radio personības” profilā norādītajā twitter.com...

Foto

Augstākā tiesa gandrīz visā mums piekrita, bet spriedumu nez kāpēc tomēr atcēla

Kultūras ministrija (KM) turpina uzsvērt, ka valsts ir pilnībā norēķinājusies par Latvijas Nacionālās bibliotēkas...

Foto

Politiķa statuss pats par sevi nav pietiekams pamats atklāt sabiedrībai informāciju par politiķa privāto dzīvi – ka Juta Strīķe universitātē iestājās kā Anna Potapova

Augstākās tiesas...

Foto

Izglītība

Grūti laiki rada stiprus cilvēkus, stipri cilvēki veido labus laikus, labus dzīves apstākļus. Labi dzīves apstākļi rada vājus cilvēkus, un vāji cilvēki rada grūtus laikus....

Foto

Bagātie un slavenie arī raud, jeb turīgie prasa pabalstus

Koronavīrusa radītā krīze pamatīgi iedragāja daudzus biznesa sektorus, piemēram, restorānu un viesnīcu biznesu, tūrisma un izklaides industriju....

Foto

Mēs enerģiski aizņemamies uz nākotnes rēķina

Ļoti cienījamās Saeimas deputātes! Augsti godātie Saeimas deputāti! Dāmas un kungi! Šodien noslēdzas spraigs darba cēliens, un turklāt vairākus mēnešus...

Foto

Sabiedriskās televīzijas blēņas par okupāciju „skatītājam parastajam”

Filma "Parasta okupācija" diemžēl ir kārtējais piemērs tam, ka, mēģinot iztikt bez vēsturniekiem vēsturei veltītu jautājumu analīzē, nekas izcils...

Foto

Esam pret jebkādu Augstskolu likuma redakciju, kurā pieļauta tādu rektoru ievēlēšana, kas nezina latviešu valodu un nespēj to lietot

Saskaņā ar pašlaik plaši apspriesto un kritizēto...

Foto

Ārstu blakusdarba ierobežošana var novest pie medicīnas personāla kritiska trūkuma

Latvijas Slimnīcu biedrība kategoriski iestājas pret publiskajā telpā izskanējušo politikas veidotāju ideju ierobežot ārstu darbību -...

Foto

Valsts politiskā vadība izšķīrās palikt savā vietā un pielāgoties, nevis cīnīties pret agresiju un protestēt pret notiekošo

Latvijas patrioti! Godātie klātesošie! Pirms 80 gadiem – 1940....

Foto

Džordž Stīl, tiec galā ar saviem kompleksiem

Džordž Stīl, Latvijas pilsoni, Attīstībai/Par dibinātāj un biedr, cik saprotu. Es Jūs, Džordž Stīl, uzrunāšu uz "Tu". Uz šo ierakstu mani...

Foto

Saprātīga izvēle

Cilvēkus nosacīti varētu iedalīt divās grupās: tajos, kuri pieņem saprātīgus lēmumus, un tajos, kuri pieņem nesaprātīgus lēmumus....

Foto

Pūces kundze nodokļu maksātāju naudu mums un citiem sadalīja ļoti labi un pareizi; kas nemācēja pareizi paprasīt, pats vainīgs

Var piekrist pētnieciskās žurnālistikas centra "Re:Baltica" publikācijas...

Foto

Par nodokļiem, dzīvi un brīvību

Obligātie nodokļi nozīmē, ka zeme ir iekarota, tā pakļāvusies kādam pārspēkam. Tautu var pakļaut un paverdzināt kā vietējie, tā svešzemju varmākas....

Foto

Kad rasisma apkarotājiem entuziasma vairāk nekā saprāta

Dārgie draugi. Esam saņēmuši pārmetumus no Aijas Ingrīdas Abenes (jautājums tiek diskutēts arī viņas pārstāvētās partijas Attīstībai/Par "Facebook” profilā)...

Foto

Lai nepieļautu nacionālā kultūras mantojuma izpostīšanu Rīgas centrā, sākta iedzīvotāju parakstu vākšana

Internetā sākta parakstu vākšana, lai panāktu, ka netiek izpostīts Alberta ielas 9 Konstantīna Pēkšēna...

Foto

Krievija turpina aktīvi melot par COVID-19 nekaitīgumu

Līdz šim mediju un sociālo tīklu vidē ir parādījies ārkārtīgi daudz Kremļa vēstījumu par COVID-19 vīrusa izplatību. Tiek izplatītas...

Foto

„Wagner” algotņi Lībijā – Putina naivā lielgabalgaļa

Krievijas karavīru mentalitāte būt par naivu lielgabalgaļu nav mainījusies kopš Ivana Bargā laikiem, - šādu secinājumu var izdarīt no...

Foto

Cilvēku un mājlopu čipošana un čipi

Pašreiz, iespējams, notiek viena no pasaules vēsturē lielākajām kriminālām krāpšanām un apmaušanām – pasludināta viltus kroņa vīrusa izraisītās slimības viltus...

Foto

Aicinām pārtraukt darbus Skanstes dārziņos uz putnu ligzdošanas laiku

Nodibinājums "Dzīvnieku policija" un Latvijas Ornitoloģijas biedrība aicina pārtraukt Skanstes ielas dārziņos paredzētos darbus vismaz līdz šī...

Foto

Grēkāzis ir, upurnazis trinas

Vecam sunim jaunus trikus neiemācīsi. Mežu daudzīpašnieks Modris Fokerots riskē sabiedrības ilgākā piemiņā palikt tieši kā uzskatāma ilustrācija šai parunai....

Foto

Pieprasām atsaukt raidījumā "Nekā personīga" paustās nepatiesās un maldinošas ziņas

SIA Pata un SIA Pata Board advokāti ir vērsušies SIA All Media Latvia ar pretenziju, kurā...

Foto

Dieva valstība

Jānis Kristītājs ir teicis: «Atgriezieties no grēkiem, jo Debesu valstība ir tuvu klāt pienākusi.» (Mt 3:2) Ar šādiem vārdiem Jānis Kristītājs sāka savu publisko...

Foto

IZM izstrādātie Augstskolu likuma grozījumi ir brāķis, kas būtiski jāuzlabo

Rektoru padome atklātā vēstulē vērsusies pie Saeimas deputātiem, kā arī Latvijas augstskolu mācībspēkiem un studentiem, informējot,...

Foto

Tumsas spēki mēģina ierobežot mūsu iespējas tērēt nodokļu maksātāju miljonus tā, kā mēs vēlamies

Ar nekorektu un godprātīgas konkurences principiem neatbilstošu vēstuli Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu...

Foto

Latvijā ar novadu reformu cenšas ievilkt un nostiprināt okupāciju radītās sekas – kam tas izdevīgi?

Latvija kā novads, kā zeme gadsimtu gaitā bija dažādu okupācijas jūgu...

Foto

Valdība plāno pieņemt ar nejēdzībām pārpilnas dzīvnieku labturības prasības

Šajās dienās Ministru kabinets pieņem noteikumus „Dzīvnieku labturības prasības dzīvnieku patversmēs un dzīvnieku viesnīcās”. Nosaukšu tikai lielākās...

Foto

Tas apdraudēs dzīvības

Veselības ministrijas tuvākajā laikā plānotā slimnīcu līmeņu pārskatīšana var būtiski samazināt ārstniecības pakalpojumu pieejamību reģionu iedzīvotājiem....

Foto

Aicinu nepakļauties šauras personu grupas spiedienam un balsot par Varakļānu novada iekļaušanu Madonas novadā

Kā Varakļānu novada iedzīvotājs un viens no lielākajiem novada uzņēmējiem vēršos pie...

Foto

Viss, kas šobrīd notiek Latvijā, ir totāls cilvēktiesību un tiesiskuma pārkāpums

Viss, kas šobrīd notiek Latvijā, ir totāls cilvēktiesību un tiesiskuma pārkāpums. Un Jums un mums...

Foto

Troļļi

Troļļošana - tas nav tikai internets, tā ir sadzīvē sen izmantota metode kādu ietekmēt, kādu nosodīt, kādam sariebt. Tas notiek skolās, darba vietās un citos...

Foto

Vai Latvija izmantos vai izniekos jaunas biznesa iespējas post-COVID pasaulē?

Savulaik vēl jaunā un naivā Latvija sapņoja kļūt par banku paradīzi – “tuvāk par Šveici”. Par...

Foto

Pieprasu pārtraukt pārkāpt Satversmi un Saeimas Kārtības rulli: vēstule Saeimas priekšsēdētājai Inārai Mūrniecei

Saskaņā ar Satversmes 15.pantu "Saeima savas sēdes notur Rīgā un tikai ārkārtīgu apstākļu...

Foto

Kā tagad pareizi vajadzētu „apgūt” Eiropas naudu

Eiropa gatavojas vērienīgai ekonomikas atjaunošanas programmai, plānojot tērēt simtiem miljardu, iespējams, pat triljonu eiro. Tā ir labā ziņa. Pats...

Foto

Notiek valsts apvērsums: ja jūs tagad necelsieties, tad paši vainīgi

Saeimas Prezidijs ir sasaucis Saeimas attālināto ārkārtas sēdi 2020.gada 26.maijā pulksten 14.00 (e-Saeima platformā). Tas ir...