Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Kaut gan tiek apgalvots, ka britu uzņēmums Project Financing Solutions Limited, kas uzvarējis iepirkumā par konsultāciju sniegšanu VAS Latvenergo saistībā ar līdzdalību Visaginas atomelektrostacijas (AES) projektā, esot liela un nopietna konsultāciju firma, Lielbritānijas Uzņēmumu reģistra dati rāda, ka šos nopietnos padomus Latvijai sniegs neliels uzņēmums ar trim darbiniekiem, kura gada apgrozījums ir tikai nedaudz lielāks par Latvenergo pasūtījuma summu.

„Bez specifisku jautājumu izzināšanas pirms lēmuma par dalību projektā nav iespējams pārliecināties par AS Latvenergo un Latvijas kā reģionālā partnera perspektīvām VAES projektā. Atbildes uz kritiski svarīgiem finanšu, juridiskajiem un biznesa perspektīvu jautājumiem var sniegt vienīgi padziļinātas un specifiskas konsultācijas,” – šādi pats Latvenergo raksturo piesaistītā konsultanta pakalpojumu nepieciešamību.

No visiem pretendentiem tieši Project Financing Solutions Limited, kā izrādās, esot izvēlēts tāpēc, ka tā piedāvājums izrādījies „saimnieciski visizdevīgākais”. „Pretendenta iesniegtais mēneša maksas piedāvājums bija 27 500 EUR, savukārt pārējo pretendentu piedāvājumi bija būtiski dārgāki – 60 000 EUR un 79 000 EUR. (..) Iepirkuma kopējā iespējamā summa ir līdz 895 500 EUR, bez fiksētas darījuma summas, veicot norēķinus tikai par tekošajiem darba apjomiem, kas tiek veikti nepieciešamības gadījumā,” skan Latvenergo skaidrojums.

Tiesa, uz jautājumu, vai Latvenergo iepirkuma komisija ir iepazinusies ar pretendenta finanšu rādītājiem, skaidra atbilde vairs netiek dota. „Jau sarunu procedūras sākumā, iesniedzot kvalifikācijas dokumentus, kandidātiem bija jāatbilst noteiktām prasībām,” skaidro Latvenergo preses pārstāvis, taču skaidru atbildi par finanšu rādītājiem tā arī nesniedz.

Tikmēr, kā rāda Lielbritānijas Uzņēmumu reģistrā atrodamais Project Financing Solutions Limited 2010.-2011. gada (kas šai kompānijai beidzies 2011. gada 30. septembrī) finanšu pārskats, Latvenergo pasūtījums tai būs firmas līdzšinējās darbības mērogiem ārkārtīgi liels, gandrīz sasniedzot britu uzņēmuma vesela gada apgrozījuma apmērus: kā minēts, Latvenergo iepirkums var sasniegt pat 895,5 tūkstošus eiro (628,6 tūkstošus latu), bet firmas gada apgrozījums bijis tikai 833 269 britu mārciņas (722,4 tūkstoši latu).

Faktiski Project Financing Solutions Limited, kā to apliecina uzņēmuma gada pārskats, ir nevis liels konsultāciju uzņēmums, bet gan miniatūra firmiņa, kurā, neskaitot direktorus N. G. Sleiteru un Dž. R. Dolfinu, ir vēl tikai viens darbinieks. Lai gan publiski tiek runāts par uzņēmuma milzīgo pieredzi „konsultāciju sniegšanā starpvalstu projektos enerģētikas sektorā”, uzņēmuma galvenā nodarbe, kā apliecina kompānijas sekretāra pienākumus pildošā Wildwood Investments Limited, ir „finanšu un komerciālo konsultāciju pakalpojumi”.

Pietiek šodien publicē arī Latvenergo sniegtās atbildes uz tam uzdotajiem jautājumiem saistītā ar Project Financing Solutions Limited izvēli.

1)   kāpēc tika izvēlēta šāda iepirkuma procedūra?

Izsludinot iepirkumu, atbilstoši Latvijas Republikas likumdošanai, to ir iespējams veikt kā konkursu vai atklātu sarunu procedūru. Iepirkuma procedūras veida izvēle notiek atbilstoši MK noteikumiem Nr.840 "Noteikumi par sabiedrisko pakalpojumu sniedzēju iepirkumu līgumcenu robežām" un ievērojot caurskatāmības un iespējami plašāka publiskuma prasības. Atklātas sarunu procedūras priekšrocības, salīdzinot ar konkursu, ir iespēja apspriest ar Pretendentiem iesniegtos piedāvājumus. Tādējādi, procesa tehniskās virzības gaitā tiek dota iespēja iepirkuma veicēja interesēs precizēt tehnisko un finansiālo piedāvājumu (to arī samazinot, tādējādi izvairoties no iespējami palielinātām cenām) vienlīdzīgi visiem pretendentiem.

2) kurš un kad konkrēti pieņēma lēmumu par tās izvēli?

Lēmums par konsultāciju pakalpojumu iegādes nepieciešamību AS Latvenergo valdē tika pieņemts 23.08.2011.

19.09.2011 tika saņemta LR Ekonomikas ministrijas atļauja iepirkuma veikšanai.

Komisija, kas pieņēma lēmumu par atklātas sarunu procedūras izvēli kā iepirkuma veidu, tika izveidota 26.09.2011.

3) kur un kad tika publicēts dalības uzaicinājums?

Pēc nolikuma apstiprināšanas 22.12.2012., informācija par iepirkumu procedūru tika izsludināta, sākot ar 23.12.2012., Iepirkumu uzraudzības biroja mājas lapā, Eiropas Savienības Oficiālajā vēstnesī, laikrakstā Latvijas Vēstnesis, laikrakstā Dienas Bizness, kā arī papildu informācija tika nosūtīta Credit Agricole-Corporate Investment Bank, Project Financing Solutions Limited, Royal Bank of Scotland, Citibank Europe Plc, Credit Suisse, HSBC BANL Plc.

4) kas bija pārējie pretendenti?

Sarunu nolikumu izņēma 21 ieinteresētā persona: Deloitte Latvia SIA, B un B projekti SIA, RKF Latvia SIA, Prudentia Energy Markets, Rimess SIA, Ernst&Young Baltic SIA, KPMG Baltics SIA, Roland Berger Strategy Consultants GmbH, BDO Tax and Legal, PriceWaterhouseCoopers, u.c.

31.01.2012 notika saņemto kandidātu pieteikumu atvēršana – AF Consult Ltd, Project Financing Solutions Limited, Credit Agricole-Corporate Investment Bank, Roland Berger Strategy Consultants GmbH, Deloitte LLP (UK) un Deloitte Latvia SIA.

No 26.03 – 24.04.2012 notika iesniegto sarunu piedāvājumu atvēršana un izvērtēšana no trim galvenajiem pretendentiem - Project Financing Solutions Limited, Credit Agricole-Corporate Investment Bank, Deloitte LLP (UK) un Deloitte Latvia.

5) kas bija iepirkuma komisijā?

Apstiprinot sarunu procedūras nolikumu, komisijas sastāvā bija: Komisijas priekšsēdētājs – AS Latvenergo Finanšu un kredītu vadības funkcijas direktors Jānis Irbe, Komisijas locekļi – AS Latvenergo Biznesa plānošanas un kontroles funkcijas finanšu analītiķis Andris Jevčuks, AS Latvenergo Finanšu un kredītu vadības funkcijas finanšu analītiķe Ilze Strautiņa, AS Latvenergo Iepirkumu un loģistikas funkcijas Iepirkumu daļas projektu vadītāja Tatjana Kromāne, AS Latvenergo Iepirkumu un loģistikas funkcijas Iepirkumu daļas projektu vadītāja Rūta Grīnberga.

6) protams, vēlos iepazīties arī ar visiem iepirkuma komisijas protokoliem.

Iespējams likumdošanai atbilstošā kārtībā, iesniedzot oficiālu pieprasījumu, pēc kura saņemšanas komisijas protokoli tiek izsniegti līdz viena mēneša laikam.

7) vai iepirkuma komisija ir iepazinusies ar uzvarētā finanšu rādītājiem un piedāvāto speciālistu aprakstiem?

Jau sarunu procedūras sākumā, iesniedzot kvalifikācijas dokumentus, kandidātiem bija jāatbilst noteiktām prasībām – ir reģistrēts attiecīgās valsts likumā noteiktajā kārtībā; ar tiesas spriedumu nav atzīts par vainīgu līdzdalībā korupcijā, krāpnieciskās darbībās finanšu jomā vai tml.; kandidātam ir konsultantu komanda, kas ietver speciālistus, kuriem ir liela pieredze konsultāciju sniegšanā un strukturētu darījumu nodrošināšanā gan reģionālā, gan starptautiskā mērogā: grupas vadītājam ir vismaz 10 gadu finanšu konsultanta pakalpojuma sniegšanas pieredze enerģētikas projektos, pieredze finanšu konsultāciju sniegšanā enerģētikas projektos, t.sk. atomelektrostaciju projektos, kas realizēti Eiropā un ar daudznacionālu investoru piesaisti, pieredze dažādu finansējuma avotu nodrošināšanā, pieredze atomelektrostaciju finansējuma nodrošināšanā.

Ņemot vērā iepirkuma specifiku kā viens galvenajiem kandidātu atlases kritērijiem tika izvirzīts paša kandidāta un piedāvātas konsultantu komandas kompetence (pieredze), iepirkuma komisija izvērtēja visu iesniegto konsultantu pieredzi, kompetenci un t.t. vērtējot piedāvāto speciālistu CVs, izpildīto pakalpojumu aprakstus un citu pieteikumam pievienotus dokumentus.

Novērtē šo rakstu:

0
0

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

12

Ko ASV Demokrātu uzvara nesīs Latvijai?

FotoĀrkārtas paziņojums! Pasaules masu informācijas līdzekļi ziņo, ka priekšlaicīgi, nepilnu 79 gadu vecumā, nenākot pie samaņas, par ASV prezidentu kļuvis Džo Baidens! Ne Ukrainas korupcijas skandāls, aizdomas par tirgošanos ar ietekmi, ne arī Hantera Baidena tieksme dokumentēt video sarunas ar mazgadīgajām, paralēli lietojot smagās narkotikas, neko nemainīja vēlēšanu rezultātos, jo svarīgi ir tikai tas, kurš skaita balsis, kontrolē presi un tiesas.
Lasīt visu...

12

Strīķis no “lietu kārtotāju” trijotnes sapsihojies par Magoņa lietas spriedumu – kādi varētu būt patiesie iemesli?

FotoBijušais Militārās izlūkošanas un drošības dienesta darbinieks Maigurs Strīķis no bēdīgi slavenās Strīķa-Juraša-Sparāna “lietu kārtotāju” trijotnes feisbukā ir pamatīgi sapsihojies par spriedumu bijušā Latvijas dzelzceļa prezidenta Uģa Magoņa lietā, kuru tiesai nācās attaisnot Strīķa „kolēģa” Jura Juraša nelikumīgi savākto pierādījumu dēļ. Domāju, daudziem būs interesanti palasīties šīs ekspresīvās pārdomas un padomāt par to patiesajiem iemesliem.
Lasīt visu...

21

Uzņēmējs, izlēmis nošauties, iet uz šķūni, bet tur priekšā otrs uzņēmējs tieši tajā brīdī pakaras...

FotoUzņēmējs, izlēmis nošauties, iet uz šķūni, bet tur priekšā otrs uzņēmējs tieši tajā brīdī pakaras. Tas nabags, kuram jāšaujas, spiests noņemties ar to, kurš jāizņem no cilpas... Tādu aprakstu man prezentēja grāmatai, kuru uzreiz ļoti, ļoti gribas izdot, bet tas nav iespējams grāmatu klātienes tirdzniecības aizlieguma dēļ. Tā nu tika pieņemts lēmums cīnīties par grāmatu tiesībām un vērsties Latvijas Republikas SATVERSMES tiesā.
Lasīt visu...

21

Uzcepsim masu psihozi un piedāvāsim pēc tam izeju

FotoPieņemsim, ka mums ienāktu prātā aizvākt palielu baru cilvēku no redzesloka – tīri teorētiski. Protams, ka tāda rīcība ir kapitāli nepieņemama un nosodāma, bet varbūt, varbūt pieņemsim, ka mēs būtu kaut kāda reliģiska rakstura sekta, kurai ir gan pietiekami līdzekļu un sakaru, lai tādu lietu paveiktu, jo mūsu „Dievs”, sauksim to par „svētais lāpnesis”, to pieprasa un tādam „cēlam mērķim” mūsu iestādes būtu jau savus divsimt gadus strādājušas.
Lasīt visu...

21

Dzīves jēga

FotoPēteris un Jānis gāja uz Templi ap lūgšanas stundu, tas ir, devīto. Tanī brīdī nesa kādu vīru, kas bija tizls no mātes miesām, to ik dienas nolika pie Tempļa durvīm, sauktām par Krāšņajām, lai viņš lūgtu dāvanas no tiem, kas gāja Templī. Redzēdams Pēteri un Jāni, kas gribēja ieiet Templī, viņš lūdza kādu dāvanu. Bet Pēteris ar Jāni, to cieši uzlūkodami, teica: «Skaties uz mums.» Tas pievērsās viņiem, cerēdams kaut ko no viņiem saņemt. Apustuļu darbi, 3. nodaļa 
Lasīt visu...

21

Covidiotisms vai dezinformācija par Ķīnas vīrusa Anglijas celmu

FotoŠonedēļ klajā nāca LETAs ziņa par Ķīnas vīrusa Anglijas celma izplatību Latvijā. Tajā trūka būtiskas informācijas: jaunā celma slimnieku inficēšanās apstākļi. Toties bija tāda mierinoša rindkopa:
Lasīt visu...

21

Ārkārtas situācijā kaut pliks un bass

FotoLiegumu iegādāties klātienē virkni preču par jēdzīgu grūti nodēvēt. Mūsu valsts šajā ziņā kļuvusi par apsmiekla objektu pat daudzviet ārzemēs, kur mērenāk eksperimentē ar saviem iedzīvotājiem.
Lasīt visu...

21

Kad pērkama eksministres padomniece cenšas panākt netīkamas „Facebook” lapas slēgšanu

FotoIlzes Viņķeles ekspadomniece un Veselības ministrijas PR darbiniece Marta Krivade apmelo "Vakcīnrealitāti Latvijā" un aicina uz reiderismu Savā privātajā “Facebook” lapā viņa publicē aicinājumu lietotājiem ziņot administrācijai par "Vakcīnrealitātes Latvijā" “Facebook” lapu ar mērķi panāk tās bloķēšanu.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Nav pieļaujama necienīga attieksme pret tradīciju kopējiem un viņu viedokļa dēvēšana par "homofobisku"

Atsaucoties uz aktualizējušos jautājumu par ģimenes jēdziena pārdefinēšanu, Latvijas Dievturu sadraudze uzskata par...

Foto

Egils Borats

Acīmredzot prezidents Egils Levits uzskata, ka pēdējā laikā viņa  neveiklo frāžu un paziņojumu skaits nav pietiekams, lai pilnībā samulsinātu Latvijas cilvēkus, un tāpēc viņš turpina runāt...

Foto

Alda Gobzema rekviēms

Tuba Mirum (Pastarā diena) – ar to mūsu valdībai un visiem ļaunajiem spēkiem draud Aldis Gobzems kopš tā brīža, kad iesaistījās par cīņu pie...

Foto

Mieru, tikai mieru

Šie slavenā, gudrā un šarmantā vīreļa ar propelleri uz muguras - Karlsona vārdi mūsdienās ieguvuši sevišķu aktualitāti. Jo nav viegli saglabāt mieru tik...

Foto

Kādēļ nav ieteicams vakcinēties pret COVID19 (jo īpaši ar mRNA tipa vakcīnām)?

Tā kā arī Latvijā valdība sāk apšaubāmu masveida vakcinācijas propagandas kampaņu, kas var izvērsties...

Foto

Labklājības ministrijas un pašvaldību neizdarība noved pie dzīvības apdraudējuma cilvēkiem, kuri uzturas sociālās aprūpes centros

Kopš ārkārtējās situācijas valstī, ko izraisījusi Covid-19 krīze, tiesībsargs ar vērību...

Foto

Pele spēlējas ar kaķi: Ivo Leitāns pret Aivaru Lembergu

Kad vienā no Ventspils mēra Aivara Lemberga preses konferencēm jautājumus sāka uzdot LTV žurnālists Ivo Leitāns, uzreiz...

Foto

Pieaug slēgto tirgotāju skaits, jāglābj nozare

Nozare turpina darboties sarežģīta regulējuma apstākļos. Atbalstu saņem regulāri apturēto uzņēmumu darbinieki, turpinās pieteikšanās uz apgrozāmo līdzekļu pabalstiem, ar nepacietību...

Foto

Atbilde ir tuvāk, nekā tu domā

Cik labi, ka mēs dzīvojam laikā, kad ir tik daudz iespēju! Piemēram, ir tik daudz iespēju baidīties:...

Foto

Pilsoni! Ja gribi paspēt nodibināt partiju, tad kur ņemt nosaukumu? Tev palīgā nāks Ukraina

Skatoties uz pašvaldību vēlēšanām šogad un Saeimas vēlēšanām nākamgad, plāno dibināties ne...

Foto

Esmu brīvs un spēcīgs cilvēks, tāpēc iesūdzēšu visus, kas man darīs pāri

Esmu ar savu parakstu apliecinājis dalību partijā Likums un kārtība! Un Tu? Seko man un...

Foto

Kam tic tie, kas grib, lai netici nekam

Brīžos, kad plašākam sabiedrības lokam piemin okultismu, tad vieni smīkņā klusi, citi steigtu pildīt savu operatīvo armijai pielīdzināmo...

Foto

Tikai slikti cilvēki iebilst pret datu nesēju atlīdzību mobilajiem telefoniem

Latvijas autoru, mūzikas izpildītāju un producentu organizācijas ir gandarītas par LR Kultūras ministrijas (KM) virzītajām izmaiņām...

Foto

Pietiek norādīt kā piemēru citu valstu neizdarību, attaisnojot mūsējās

Kas mainījies? Kad studēju medicīnu, mums mācīja, ka no desmit cilvēkiem vismaz viens ir savādāk domājošs. Vai...

Foto

Zakatistovam, Nemiro un kompānijai nāksies atskaitīties

Šā gada 7.janvārī Latvijas Republikas Uzņēmumu reģistrs ir apstiprinājis 2020.gada 6.decembra politiskās partijas KPV LV ārkārtas biedru sapulcē ievēlēto valdi:...