Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Pievienot komentāru

Lapas:    2   1   Rādīt komentārus, sākot ar: pirmo | pēdējo

Ola

06.07.2017. 09:45

Nu Vānes vietā Panķeļejevs. Zaļajiem rezervistu soliņš garš. Tagad visiem viss būs labi.

Atbildēt

plāksteris

04.07.2017. 11:55

apinis aizmirsa pieminēt vēl milzīgās galveno ārstu algas!!!

Atbildēt

šausmu ieleja

04.07.2017. 09:20

nu kur var tā rīt

Atbildēt

baidos, ka

03.07.2017. 15:33

cilvēku dalīšana tajos, kas saņem, un tajos, kas nesaņem ārstniecību varētu tikt atzīta par Satversmei neatbilstošu normu.
Vai tie, kas nestrādā (tātad - nemaksā nodokļus) veselības problēmu dēļ tiks iedalīti tajos, kam nekas nepienākas?

Par Vāni patiess prieks. Personīgi viņu pazīstu - neko labu negribās teikt.

Atbildēt

Kl

02.07.2017. 20:32

»

...

Daudz jaukāk būtu ja šodien būtu Apiņa pēdējā darba diena


Vāni iecēla. Apini ievèlèja. Jûtat starpîbu?

Atbildēt

Valdis Kalnozols

02.07.2017. 19:44

Gunta Belēviča inaugurēta Zaļajā partijā kopā ar Gati Truksni, Valdi Kalnozolu un Ivetu Griguli. ???
Latvijas Zaļājā partijā esmu vismaz no 2009 gada. Bet Ja par Veselības nozari, tad tā gadiem ignorē Satversmes 111. pantu - Valsts aizsargā cilvēku veselību un garantē ikvienam medicīniskās palīdzības minimumu. Veselības ministriju vajadzetu saukt par Slimību ministriju, jo faktiski tās politika nav veselības aizsardzība, bet slimību arstēšana.

Atbildēt

Demogoģija

02.07.2017. 13:19

Apinis ir ne tikai demagogs, bet arī ļoti mīl naudu. Pamatā viņa bravūrai un Čakšas gāšanas plāniem ir, ka Apinis ar saviem rokaspuišiem netiek pie Eiropas naudām, kuras ir veselības ministrijas pārraudzībā.
Netika Strados. netika Rakus, netika NMPD, netika par valsts sekretāru, netiks arī nekur! Apiņa ēra strauji noriet, jo viņš kā ārstu biedrības prezidents neko nav darījis, lai medicīna kalpotu tautai, nevis dažu šeptmaņu kabatās.
Lieliski jau ir nosaukt par lumpeņiem ( un citos krāšņos epitetos) tos, kas šajā mirklī atbildīgi, veidot sazvērestības teorijas un ieīcīt kādu dubļos. Un? Kas no tā mainīsies? Kurš tad ir cienīgs vadīt veselības ministriju? Kurš varēs samaksāt adekvātas algas mediķiem? Jādemisionē jau Danai, jo valsts maku tur viņa.

Atbildēt

orientieristu

02.07.2017. 13:17

'ekonomika' medicīnā. Oranža.

Atbildēt

Stradiņi

01.07.2017. 23:02

»

hmmm

vai tad Stradiņi nav pateicīgi par Latvijas personāla jomas guru darbu slimnīcā? Rezultāti ir vērā ņemami


Smieklīgi tas viss ir. Birumas komanda ir vislielākais pufelis. Pilnīga nulle. Viss iet tik uz leju,cerību nekādu

Atbildēt

Ārsts

01.07.2017. 22:58

»

Una

abas bābas vienādas, Vāne rupja, resna, neglīta, smakojoša ar visu savu būtību mēģināja demonstrēt savas "pravas", čāča sirsnīgi noraudzījās. Klausījās Apīņa vēlmes un tenkas, cēla amatos savējos, piemērs Nr.1 -Biruma un paskatāmies kas tad notiek Stradiņos ar visu efektivitāti - kolektīvs sasķelts, ...


Tā kā pašlaik ir Stradiņos,nav bijis nekad. Pilnīgs haoss. Strādājošie neapmierināti,sašķelti,jo pilnīgi atšķirîgas iespējas nopelnīt- algas no vairākiem tūkstošiem līdz dažiem simtiem!!! Tas nav normāli. Šķiet,ka viss brūk un jūk un kur tad vēl sapratne,iejūtība un koleģialitāte. Tie visi ir sen aizmirsti termini.

Atbildēt

Una

01.07.2017. 19:43

»

Sise

Vienā Vānei taisnība -Apinis ir tukša vieta. Vai tad Vāne strādāja bez ministres akcepta, Čakša bērnu slimnīcā Vānei pat izveidoja speciālu direktores amatu. Vai to ministre jau aizmirsusi? Bez Vānes caksa vispār ir tukša vieta. Arī Caksai amats ir japamet un jau sen, nevis noved visu līdz šādam haosam...


abas bābas vienādas, Vāne rupja, resna, neglīta, smakojoša ar visu savu būtību mēģināja demonstrēt savas "pravas", čāča sirsnīgi noraudzījās. Klausījās Apīņa vēlmes un tenkas, cēla amatos savējos, piemērs Nr.1 -Biruma un paskatāmies kas tad notiek Stradiņos ar visu efektivitāti - kolektīvs sasķelts, atalgojuma jautājums pilnīgā backsaidā, operācijas notiek nevis pēc plāna un nepieciešamības, bet pēc iespējām, respektīvi, kad ir gan māsa, gan anestezeologs, gan operis.....Čakša tik muld pa češu, varētu domāt, ka saprot situāciju. Bēdīgi noskatīties, ka patiesībā jau beibei reāla plāna nav, ja nu vienīgi nopirkt jaunas 41 izmēra kurpītes un ieklausīties apšaubāmos padomdevēvējos

Atbildēt

Kāpēc nodokļu maksātājiem jāuztur simtiem liekēžu?

01.07.2017. 17:37

Lai Latvijā rezidents uz rokas saņemtu 1400 eiro,arī
Latvijā,ņemot vērā ievērojamo iedzīvotāju skaita sarukumu,nozares datorizāciju un šodienas mobilos sakarus,ir jāapvieno Veselības un Labklājības ministrijas,samazinot pašreizējās Veselības ministrijas astoņus departamentus,līdz pirmskara vienam-Veselības departamentam,ar septiņpadsmit darbiniekiem (vairāku simtu ierēdņu vietā),Labklājības ministrijas sastāvā!
Latvijai jāseko Igaunijas,Somijas,Zviedrijas,Norvēģijas,Islandes,Īrijas,Nīderlandes,Polijas,Ungārijas,Horvātijas,Grieķijas un Gruzijas piemēram!

Atbildēt

balvu gulbenes muorgs

01.07.2017. 11:45

»

slimnīcu īpašniece

Kādā veidā viņa VARĒJA KĻŪT par to 2 slimnīcu īpašnieci??? Kā tas bija iespējams??? Un kāpēc viņa


Ne jau vanne ir īstā īpašniece, viņa ir tikai peška, starpniece. Gan jau ka reālais īpašnieks smird kaut kur hūtē.
Un viena no tām slimnīcām būtu jānolīdzina līdz ar zemi! Tā nav ārstniecība! Tā ir krāpšana! Med.personāls stulbs kā zābaks! Ko dod iekārtas, ja nesaprot, ko tās rāda? Ja neprot iedurt šprici bez asinsizplūduma. Ja slimnīcas teritorija ziemā nekopta un kājāmgājēji krīt kā akmeņi, bet ārsti savos limuzīnos pakritušajiem pabrauc lepni garām! Sasities vai nosities - vienalga mums! Vārties uz ledus ar pārsitu galvu un lauztiem locekļiem!
Reanimācijas un ķirurģijas nodaļā salasīti slakteri no visām malu malām, kas atbrauc notērēt valsts naudu, paēst pusdienas, izgulēties un izgorīt savas resnās pakaļas! Tā nav medicīna! Ja par to, kāds dod valsts naudu, tad tam ir jānocērt rokas un tukšā galva. Bet tādas īpašnieces kā resnā vanne ir pelnījušas mariju-antuanešu likteni. Tāpat kā viņu saimnieki - stulbie tupie alkatīgie baklažāni un sučkinski, kurus ar putām uz lūpām aizstāv lapsas-ziepnieki. Kropļi. Tiem, kuri par naudu šodien aizstāv oligarhus un domā, ka vienmēr būs pie varas un lemšanas, neiesaku sapriecāties. Pienāks lapsu medību diena. Un būs īru sautējums ar gaļu un baklažāniem.

Atbildēt

:)

01.07.2017. 09:39

»

Veide

Peteris Apīnis grib kļūt par VSIA “Rīgas psihiatrijas un narkoloģijas centra" Valdes priekšsēdētāju


vai vēl ir tāda VM padotības iestāde, kurā viņš nav gribējis vai mēģinājis tikt par vadītāju?

Atbildēt

slimnīcu īpašniece

01.07.2017. 09:14

Kādā veidā viņa VARĒJA KĻŪT par to 2 slimnīcu īpašnieci??? Kā tas bija iespējams??? Un kāpēc viņa???
Pasakiet, lūdzu, tauta!

Atbildēt

Laikam šoreiz

01.07.2017. 07:29

jāsaka tā- neskatoties uz to, ka ģimenes ārsti nebūt nav attaisnojuši pacientu cerības, pretēji pašu dotajam Hipokrāta zvērestam, ceru, ka Čakšas bažas par valdības šūpošanu būs pamatotas un ģimenes ārstu streiks izvērsīsies par plašāku sabiedrības protestu pret prettautisko režīmu kas valda kopš t.s. neatkarības atjaunošanas.
Gāžam Lembergu pat skanētu labāk , nekā gāžam Nilu, jo ar to droši vien daudziem asociētos ne vien Lemberga gāšana (valsts līmenī, gan jau pēc tam arī lokāli), bet arīdzan pārējo "leļļu teātra" aukliņu raustītāju aizvākšana no ietekmes uz procesiem. Dod Dievs lai šamajiem organizatorus neizdotos uzpirkt vai kā citādi ietekmēt.

Atbildēt

man liekas kundzīte

01.07.2017. 06:30

ir Priedīša "pašapziņas valstiskums" aprakstītais otrais tips.

Atbildēt

78 gadus vecajam loceklim

01.07.2017. 05:05

»

Artūrs Malta VLT valdes loceklis.

Uzruna streikotājiem! Motto: „Kad tauta iet postā, tad pārejam nav jēgas!” (Rainis...


Latvijā Ufologu biedrībai piebiedrojusies arī Maltologu biedrība.

Atbildēt

Artūrs Malta VLT valdes loceklis.

30.06.2017. 23:04

Uzruna streikotājiem! Motto: „Kad tauta iet postā, tad pārejam nav jēgas!” (Rainis)
Mīļie medicīnas darbinieki! Jūs esat sākuši streiku, prasāt paaugstināt algas! Arī skolotāji nesen prasīja to pašu, paugstināt algas, bet atcerēsimies, kāpēc Latvijas laikā līdz 1940. gadam skolotājiem un medicīnas darbiniekiem nebija jāstreiko? Pašreizejo situāciju mūsu tautsaimniecībā un sabiedrībā kopumā mēs varam salīdzināt ar ugunsgrēku savā sētā. Kad ir izcēlies ugunsgrēks, tad visi steidzamies palīgā dzēst ugunsgrēku! Mēs uzskatām,ka Jūsu streiks izmisuma soli! Mēs ejam Jums palīgā, lai sakārtotu tautsaimniecību, jo Jūs esat tās daļa, tāpat kā skolotāji, kas nerada materiālas vērtības, bet veido mūsu nākotni, tāpat kā Jūs rūpējaties,lai mūsu miesā būtu vesels gars. Kā darīt tā, lai Jums nebūtu jāstreiko? Biedrība „Varu Latvijas Tautai”(VLT) saviem biedriem ir izdevusi nelielu brošūŗiņu, kur apkopota Latvijas pirmskara un Rietumvācijas pēckara pieredze tirgus sakārtošanā. Nav svarīgi cik Jums maksā, bet svarīgi, ko Jūs par to algu varat nopirkt. Es atceros, ka pēc kara, veikalā maizes kukulītis maksāja 300 rubļus u.t.t.... Var jau Jums pacelt algu, bet tūlīt pieaugs cenas un nodokļi. Rezultāts nemainās! Ko dara Saeima, valdība, kuras tiešais pienākums ir sakārtot tautsaimniecību? Braukā uz ārzemēm komandējumos, lai apgūtu pieredzi citās zemēs, neņemot vērā Latvijas valsts pieredzi. Tā vietā , lai attīstītu ražošanu un rezultatā saņemtu vairāk nodokļus budžetā Valdība ņem aizņēmumus, kuru kopējais lielums ir tik liels, ka mēs to vairs nespēsim atdot. Informējam, ka Valdība kartu dienu maksā ap 4 miljoni eiro procentus par kredītiem, bet naudas nav, lai samaksātu Jums pienācigu algu ar kuru varētu dzīvot – nevis izdzīvot! Tā vietā , lai samazinātu izdevumus, valdība ceļ sev algas! Lai dabūtu naudu saviem tēriņiem, ir jāceļ nodokļi. Jūsu streiku valdība izmantos, lai pamatotu nepieciešmību celt nodokļus. Ceļot nodokļus sadārdzināsies maize, pārtika, dzīvoklis , transports un tā tālāk.Valdība cīnās pret aplokšņu algām, ēnu ekonomiku. Tāpēc jāpalielina ierēdņu skaits. Šādu rīcību var pielīdzināt tam, ka vēlas dzēst ugunsgrēku, izmantojot petroleju. Kredītu ņemšana pārkāpjot Satversmi un likumu grozīšana, ir drauds Latvijas iekšejai drošībai un Latvijas valsts pastāvēšanai. Pēc notiekošā tautsaimniecībā , man liekas, ka neviens nezina, ka ir Latvijas valsts Satversme un likumi, kas būtu jāievēro. Atskaites par izlietoto budžetu nav un to arī negatavo pākāpjot Satversmes 66. pantu. Kredīti tiek ņemti uz nebēdu, ignorējot Satversmes 68.pantu. Atcerēsimies to, ka Saeimas Deputāti deva sekojošu zvērastu: „ Es, uzņemoties Saeimas deputāta amata pienākumus, Latvijas tautas priekšā zvēru (svinīgi solu) būt uzticīgs Latvijai, stiprināt tās suverenitāti un latviešu valodu kā vienīgo valsts valodu, aizstāvēt Latviju kā neatkarīgu un demokrātisku valsti, savus pienākumus pildīt godprātīgi un pēc labākās apziņas. Es apņemos ievērot Latvijas Satversmi un likumus." Kurš no Deputātiem ievēro savu parakstīto zvērastu? Viņi to vairs neatceras. Tādu aizmāršību Lielbritānijas Parlamentā sauc par slimību DEMENCE un viņa neesot ārstējama. Ko darīt mums? Pašreiz svarīgākais ir parakstīties par Saeimas atsaukšanu, lai apturētu Deputātu,ierēdņu alkātību un bezatbildību. Tas būs pirmais solis uz tautas labklājības pacelšanu! Aicinam balstiesīgos atbalstīt VLT iniciatīvu un parakstīties par Saeimas atsaukšanu! Rīgā 28. Jūnijā 2017, gadā. Artūrs Malta VLT Valdes loceklis, tālrunis: 26347783

Atbildēt

piparjanka

30.06.2017. 23:02

»

Ja nav mediķe

Kādā jomā A.Vāne studējusi ,kādas nozares speciāliste ir


VPŠ ( Višaja Partijnaja Škola)

Atbildēt

Ja nav mediķe

30.06.2017. 22:58

»

mjaa

un kā vispār šitāda fruktene ieperinājās nozarē


Kādā jomā A.Vāne studējusi ,kādas nozares speciāliste ir ?

Atbildēt

hmmm

30.06.2017. 21:04

»

ārsts

Nekas nemainisies Biruma ir Čaškas cilvēks


vai tad Stradiņi nav pateicīgi par Latvijas personāla jomas guru darbu slimnīcā? Rezultāti ir vērā ņemami.

Atbildēt

:)

30.06.2017. 21:02

»

ute

tev nav kandilomas, kas ievazàtas no Krievijas


nu, nē, un cik es te apkārt skatos, tad pārsvarā tagad no rietumiem visāda herņa vazājas iekšā.

Atbildēt

Silva

30.06.2017. 20:21

Vispatiesākais koments lasāms no ''skepses'',precīzāk nav iespējams uzrakstīt,to ir teicis cilvēks,kas pats strādā šai jomā,novēlu izturību un dubultu algu.

Atbildēt

ārsts

30.06.2017. 20:14

Čaška no VM nekad neaizies:( Ar to jāsamierinās?!

Atbildēt

nu, dumi

30.06.2017. 19:55

»

Nieva

Tūliņ šī valsts savedīs Latvijas zemē krievvalodīgās medmāsas un ārstiņus. Kāpēc ir vajadzīgi dārgi latviešvalodīgie mediķi? Ja tauta neapmierina valsti - tauta ir jānomaina


man ir medmāsiņa, kas latviski runā vāji, BET VIŅAS ZINĀŠNAS IR IZCILAS. un ir ārste, nu baiga Latvijas patriote, tikai nez kāpēc visi, krievi un letiņi, šmauc pa taisno uz māsiņas kabinetu, ja vajag reālu padomu, nevis recepti izrakstīt.
Zini, ja man jādur rokā vai sistēma jāliek, man vienalga, kādā valodā to izdara, galvenais, lai mazāk sāpigi.

Atbildēt

Veide

30.06.2017. 19:32

Peteris Apīnis grib kļūt par VSIA “Rīgas psihiatrijas un narkoloģijas centra" Valdes priekšsēdētāju.

Atbildēt

alias

30.06.2017. 19:27

šobrīd esmu pacients, ne tikai ģimenes ārsta, bet arī citu. Ģimenē ir cilvēks ar īpašām vajadzībām. Ģimenes ārsts, par laimi, ir lielisks, ārsts savā vietā, godīgi dara savu darbu un vairākās situācijās ir ātri noreaģējis, kad tas ir bijis vajadzīgs. Ir lieliska māsiņa, kas strādā jau daudzus gadus, pazīst savus pacientus kopš zīdaiņa vecuma, zina visu slimības vēstures un zina katru ģimeni. Bet viņa strādā visu mūžu pa neadekvāti zemu samaksu. Par ārstu atalgojumiem nezinu, bet medmāsiņu atalgojums gan ģimenes ārstu praksēs, gan slimnīcās ir ņirgāšanās par šiem cilvēkiem. Bet tieši māsiņas dara visu melno darbu gan slimnīcās, gan arī ambulatorajās praksēs. Arī medmāsām ir pamats streikam un, ja šobrīd plāno streikot ģimenes ārsti, tad ir godīgi arī solidarizēties ar savām medmāsiņām! Arī viņām ir tiesības saņemt cilvēka cienīgu algu!

Atbildēt

vāne pie visa vainīga

30.06.2017. 18:35

pats 26 g neko nevar

Atbildēt

švamme

30.06.2017. 18:07

man, jau iesākot lasīt, bija mērķis: atrast tekstā Apiņa attieksmi, domas par Čašku, ...bet NAV, tik smalki izlavierēts, kur pieminēti un vainoti visi izņemot pašu Čašku. Secinājums, vismaz man viennozīmīgs. Bet es tomēr biju labākās domās par Apini.

Atbildēt

...

30.06.2017. 17:54

Daudz jaukāk būtu ja šodien būtu Apiņa pēdējā darba diena.

Atbildēt

qwerty

30.06.2017. 17:48

»

fgnsfggn

nu kur var tā rīt? tas viss tak jādabū vēl ārā? nau žēl savu žoppu


ne tikai ārā, vēl arī jānoslauka, bet rociņas ta pa īsām...un gabarīti neļauj aizsniegt noslaukāmo vietu, nez vai algo kādu, vai rokas pagarinātāju iegādājusi, ar bide vien laikam ir kā ar jebkuru robotu - jāpabeidz ar roku darbu.

Atbildēt

Nieva

30.06.2017. 17:03

Tūliņ šī valsts savedīs Latvijas zemē krievvalodīgās medmāsas un ārstiņus. Kāpēc ir vajadzīgi dārgi latviešvalodīgie mediķi? Ja tauta neapmierina valsti - tauta ir jānomaina.

Atbildēt

jūlis

30.06.2017. 16:47

To kas notiek veselības aprūpē var definēt kā vājprāta maksimumu.Kardiologs paziņo- -kā lai es zinu kādas zāles izrakstīt un aizsūta pacientu ntos km paskatīties zāļu skapīti. Ģimenes ārsts ilggadīgu progresejošas spondiolozes-ostehondrozes slimnieku atzīst par neārstējamu un rekomende apmeklēt masieri.Diez vai te streiki palīdzēs!

Atbildēt

skepse

30.06.2017. 16:31

Gaiļezerā un citu slimnīcu uzņemšanas nodaļās primāri palīdzība tiek sniegta smirdīgiem, utainiem piedzērušiem un apdauzītiem bomžiem, kam slimnīca ir tāda kā atskurbtuve, kā pansionāts ar pilnu medicīnisko aprūpi un barošanu piedevām. Tie, kas maksā nodokļus, samaksā arī par šo padibeņu aprūpi, paši iegūstot tikai tiesības gaidīt bezgalīgās rindās. Un neticu, ka nākotnē kaut kas mainīsies.

Atbildēt

Sorry

30.06.2017. 16:20

Apinis sapràtîgi izklàstîjis savu viedokli, bet neviens nav pat iedomàjies prasît pacientiem viñu domas, vai nàkośajiem pacientiem. Kućinska idiotiskà aprobežotîba izpaužas viña vienkàrśottajà, neieinteresètajà skatîjumà uz problèmu, bet problèmu ir daudz. Ćakśa lîdz śim ir tikai parazitèjusi, uz àtru roku aiztràklèjot caurumus, bet nu tas problèmu maiss plîst. Medicînas politika joprojàm ir padomju laika kitelîtî - pacients ir medicînai, nevis medicîna pacientam, ko vaikli izmanto Rietumu farmaceitisko preperàtu ražotàji.

Atbildēt

kā tad

30.06.2017. 16:17

Supermens Apinis pēkšņi pamodies... Ko šis cilvēks ģimenes ārstu labā ir darījis līdz šim? Tukšs un murgains bezjēgas pļāpa.

Atbildēt

Edge

30.06.2017. 16:06

Vai mums ticēt valdības solījumiem, ja 27 gadus visi solījumi finansiāli atbalstīt veselības aprūpi palikuši politisku lozungu un tukšas salmu kulšanas līmenī?
======================================================
Pēter, esi ticīgs! Paskat', kā īstenticīgajiem iet:
" Salīdzinot ar 2015.gadu, šogad aizsardzības budžets bija pieaudzis 40%, savukārt 2017.gadā, salīdzinot ar šo gadu, aizsardzības budžets pieaugs par 22%.
2017.gada aizsardzības budžets ir 449,57 miljoni eiro, kas ir 1,7% no IKP. " Sargs.lv

Atbildēt

vāne

30.06.2017. 15:24

Tādām resnām lidmašīnā jāmaksā par 2 vietām. Viņai vajag ņemt maksu dubultā arī par kanalizāciju, jo, cik tāda cūka dienā izdirš!

Atbildēt

XXXL

30.06.2017. 15:11

Kā nu tagad Čakša bez tās Vānes iztiks? Uz ko pēc laika uzvels vainu par savu petsonīgo nespēju? Uz iepirkumu shēmotāju "zaļo Stakenu"?

Atbildēt

Laima

30.06.2017. 14:57

Kurš nu būtu runājis...

Atbildēt

Zane

30.06.2017. 14:45

Klau ,šamējā, vai tik nau rada Gundarbērziņam!?
Pēc skata ļoti, pēc izdarībām t.i. veselības organizācijas vadīšanā nemaz neatpaliek.
Nu dikti, dikti līdzīga gan!

Atbildēt

Ila

30.06.2017. 13:56

»

znatoks

Vai nu Vāne ir sakasījusies ar Andu vai arī drīz kļūs par kādas lielas valsts slimnīcas valdes locekli


Austrumu slimnīcā valdes nav, veselības inspekcijas direktora vieta brīva, stradinos varētu vēl vienu valdes locekli. Vietu daudz, tepat jau būs un gaisu maisīs.

Atbildēt

Lapas:    2   1   

Jūsu vārds:

Komentāra teksts:

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

6

Kariņam jāmaina slikti strādājošie ministri vai pašam jāuzņemas atbildība

FotoMinistru prezidents Krišjānis Kariņš savā svētdienas uzrunā Latvijas televīzijā faktiski skaidri atzina kļūdas, nekonsekvenci un pretrunas, ko valdība pieļāvusi COVID 19 pandēmijas apkarošanas procesā.
Lasīt visu...

21

Kādēļ mēs ļaujam sevi apzagt?

FotoVispārzināma ir atziņa, ka cilvēks ir sabiedriska būtne. Daudz mazāk tiek runāts par tām likumsakarībām, kas nemainīgi, cauri gadsimtiem valda un ir valdījušas cilvēku sabiedrībā. Vienu šādu likumsakarību vienkāršos vārdos var formulēt šādi. Tie, kuri apvienojas, vienmēr izmanto, “apčakarē” un uzspiež savu gribu tiem, kuri dzīvo katrs par sevi.
Lasīt visu...

3

Labāk nelasiet šo, ja atceraties mūsu priekšvēlēšanu solījumus

FotoSaeima šajās dienas skata 2021. gada valsts budžeta un nodokļu reformas projektu. Šis valsts budžets būs īpaši nozīmīgs, jo daudzu cilvēku un uzņēmumu darbību ir ietekmējusi Covid-19 izraisītā pandēmija un labi mērķēts fiskālais stimuls var glābt daudzas darbavietas un ekonomiku kopumā. Turpretī neveiksmīga nodokļu reforma uzņēmējus var gremdēt un palielināt pelēkās ekonomikas apjomu.
Lasīt visu...

12

Kādi tad ir Latvijas valdības mērķi?

FotoPolitika Latvijā, nedaudz pārfrāzējot Vikipēdiju, ir sabiedrisks process, kurā dažādas iedzīvotāju interešu grupas jeb – kā tagad daudzi jau atklāti sauc partijas - uzņēmumi veic darbības savu oficiālo vai neoficiālo varas, ietekmes, ekonomisko vai citu mērķu sasniegšanai, pieņem rīcības plānus, kas ir saistoši visai sabiedrībai... Vienkārši nedaudz papētīsim, kas ir šie cilvēki un kā viņi rīkojas pasaules krīzes apstākļos.
Lasīt visu...

21

Covid-19 noliedzēju uzņēmumos uzliesmo vīruss

FotoAr vienas dienas intervālu ziņās ir parādījusies informācija par masveida COVID-19 uzliesmojumiem divos uzņēmumos – zivju pārstrādes cehā Brīvais vilnis un pansionātā Liepa. Pirmajā ar jauno koronavīrusu sasirguši 77 darbinieki, otrajā 100 klienti un darbinieki.
Lasīt visu...

12

Iesniegta pilsoņu iniciatīva par dabiskas ģimenes aizsardzības nostiprināšanu Latvijas Republikas Satversmē

FotoReaģējot uz 12. novembra Satversmes tiesas spriedumu, pilsoņu iniciatīvas platformā “Mana Balss” ir iesniegts aicinājums parakstīties par dabiskas ģimenes aizsardzības nostiprināšanu Latvijas Republikas Satversmē. Manā kā iesniedzēja ieskatā ir izdarīts spiediens uz likumdevēju, lai likumiski nostiprinātu pretdabiskas (homoseksuālas, transseksuālas u.tml.) “ģimenes” formas. 
Lasīt visu...

6

Lai panāktu Šuplinskas demisiju, skolotājiem jābūt gataviem streikot

FotoIzglītības un zinātnes ministres Ilgas Šuplinskas (JKP) neadekvātie un ar nozari nepārrunātie lēmumi attiecībā uz izglītības sistēmas pārvaldību visās tās līmeņos Covid-19 ārkārtas situācijas apstākļos degradē Latvijas izglītības un zinātnes sistēmu kopumā.
Lasīt visu...

21

Ar ticību, apziņu un divām puslodēm: sprediķis Rīgas Domā 2020. gada 18. novembrī

FotoVarbūt YouTube esat pamanījuši video, kur, skanot bezrūpīgajai dziesmai “Raindrops” (Lietus lāses), jauka meitene ar kafijas krūzi skatās pa logu. Kaut kur netālu paceļas atomsēne. No tumša virpuļa debesīs iznirst citplanētiešu kuģis. Viņa par to drusku sarauc pieri, bet uzsmaida tiranozauram, kurš mīdās aiz koka, un draudzīgi pamāj zombiju pūlim, kas tuvojas pa ielu. Klipa nosaukums – “Parasta diena 2020. gadā”.
Lasīt visu...

6

Par dzīvībām drošu izglītību – lai aizsargātu bērnu, skolotāju, vecāku un vecvecāku dzīcības

FotoKatra cilvēka dzīvība ir vērtība. Sevišķi to jūtam par tuvo un mīļo dzīvībām. Latvijas Republikas Satversmes 111. pants uzliek par pienākumu valstij aizsargāt cilvēku veselību, tās 93. pants – tiesības uz dzīvību. Satversmes ievads nosaka rūpes ne tikai par sevi, bet arī par saviem tuviniekiem un sabiedrības kopējo labumu, izturoties atbildīgi pret citiem.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Beidzot ir jāpiegriež skrūves "legālajai" Vislatvijas čakarēšanai

Sakarā ar valsts azartspēļu kantora Latvijas Loto "locekļu" aroganto attieksmi, ignorējot informācijas sniegšanas pienākumu viņu kosmisko algu kontekstā -...

Foto

Pacientu šķirošana COVID-19 pandēmijas laikā

Tiesībsargs ir saņēmis vairākus signālus, kurā Latvijas iedzīvotāji pauž savas bažas un satraukumu par Arta Žīgura rakstu vietnē „pietiek.com” par to,...

Foto

Manas personīgās domas par savu slimošanu par Covidu

Uzrakstīju savas personīgās domas par savu slimošanu ar Covidu. Raksts sanāca garš, grūti rakstījās uz telefona. Tātad:...

Foto

Kā strādā Parādnieka pasūtījumu galds

8.novembrī TV3 bija amizanti vērot, kā Saeimas deputāti centās pamatot, kāpēc atbalsta cigarešu ražotāju lobētos grozījumus akcīzes nodoklī. JKP galvenais nodokļu...

Foto

Nevalstiskās organizācijas gatavo iniciatīvu tautas referendumam par ģimenes aizsardzību

Četrdesmit nevalstisko organizāciju pārstāvji ir piesaistījuši ekspertus un apvienojušies kopīgā domnīcā, lai sagatavotu priekšlikumu pilsoņu parakstu vākšanai...

Foto

Es jums tagad izskaidrošu, kas rakstīts himnā: valsts prezidenta runa Latvijas Republikas proklamēšanas 102. gadadienā

Dārgā Latvijas tauta! Šogad ārkārtas situācijā mēs savas valsts dibināšanas svētkus...

Foto

Ģimenes institūta sabrukums izraisa tautas un pat civilizāciju bojā eju

Šodien, atzīmējot mūsu valsts 102. dzimšanas dienu, vēlos to sagaidīt ar svētu bijību un pateicību. Ne...

Foto

Pirts un skaistumkopšanas pakalpojumu aizliegšana ir nepārdomāta un postoša

Piektdien, 2020.gada 6.novembrī, pamatojoties uz Ministru kabineta rīkojumu Nr.655 “Par ārkārtējās situācijas izsludināšanu” (turpmāk - Rīkojums) visā...

Foto

Aicinām valsts prezidentu Egilu Levitu "izlīst no alas"

Valsts prezidentam Egilam Levitam būtu pēdējais brīdis izlīst no paša vārdiem nosauktās "alas", lai aptvertu, kā dzīvo lielākā...

Foto

Veloceļš Čaka ielā: nav jāiesaistās demagoģijā ar hronometru rokā

Vēl krāsa uz velosipēdistu ceļa Čaka ielā nebija izžuvusi, kad Paulam Timrotam, Frederikam Ozolam un daudziem citiem...

Foto

Vēlēšanas 2020 – fronte tēva pagalmā?

Šī ir tā reize, kad ASV prezidenta vēlēšanas lika nodrebēt visai planētai bez izņēmuma. Nekad agrāk tai nav bijusi piekalta...

Foto

JKP plānotais transportlīdzekļu nodoklis ekoloģijas prizmā

Ir teiciens – nav sliktuma bez labuma. Pateicoties rūpniecības un lauksaimniecības nozaru degradācijai, izvērtējot 20 gadu posmu, Latvija ir līderis...

Foto

Es atzīstu savu kļūdu un uzņemos par to atbildību

Es esmu pieļāvis kļūdu. Man ir kauns, ka es esmu tā rīkojies Latvijas sabiedrības priekšā un manu...

Foto

Apsveicam, mūsu zīļu vācējam - nākamajam nācijas līderim un vadonim šodien 40

Šodien mūsu uzņēmuma vadītājam un viennozīmīgajam vadonim Mārim Simanovičam ir dzimšanas diena – viņš...

Foto

Māsiņas skafandros, kurām par to faktiski neko nepiemaksā

Iesaku noskatīties šo PROVINCI. Mūsu māsiņas Daugavpils reģionālās slimnīcas Infekciju slimību nodaļā, galvenajā COVID pacientu ārstēšanās, cerību un...

Foto

Īstais 2020.gada ASV vēlēšanu uzvarētājs(a)

Kā jau kāds no kolēģiem lasītājiem portālā norādīja, Džo Baidens ir pats vecākais jebkad ievēlētais ASV prezidents. Visu cieņu pret šo...

Foto

Viltvārži

Aizvien vairāk pasaulē ir tādu, kuri jūt nepieciešamību agresīvi izpausties. Šoreiz ne par to, kāpēc, kur tādi rodas utt. Šoreiz par sekām. Centīšos būt maksimāli...

Foto

Par veselības ministres Ilzes Viņķeles demisiju

Veselības ministrija ir vadošā valsts pārvaldes iestāde, kura organizē, koordinē un pārrauga veselības politikas īstenošanu, tai skaitā koordinē pretepidēmijas pasākumu...

Foto

Premjeram jāprasa veselības ministres demisija un jāpārņem veselības aprūpes kontrole vai pašam jāatkāpjas

Pēdējo dienu notikumi valdībā, īpaši asā komunikācija starp premjerministru Krišjāni Kariņu (JV) un...

Foto

Būs diskusijas, nepilnības un to labošana

Mīļie draugi un sekotāji, diemžēl koronavīruss atkal plosās pasaulē, Eiropā un Latvijā. Strauji aug saslimušo skaits, slimnīcas pildās un palielinās...

Foto

E-vēlēšanu iespējamā ietekme uz cilvēktiesībām

Valsts un pašvaldības darba pakāpeniska migrēšana uz digitālo un virtuālo vidi ir aktualizējusi arī tādu jautājumu kā tehnisko risinājumu ieviešana pilsoniskajās...

Foto

Mēs iecietīgi izturamies pret dažu koalīcijas locekļu privātajām un politiskajām neirozēm

Krīze, īpaši ilgstoša, ir stresa noturības tests. Covid-19 krīze ir globāla, tā pārbauda izturību veselām...

Foto

Andris Kudors un viņa raksts par Bībeli un homoseksualitāti

Senators, pseidokonservators un bijušais reliģiskās sektas pārstāvis Andis Kudors (Senators) nesen portālā TVNET pastāstīja, kas tur Bībelē faktiski ir...

Foto

Atkārtoti lūdzam nepieļaut zaļās zonas iznīcināšanu un satiksmes apgrūtināšanu lielveikalu būvniecības dēļ

Esam atkārtoti savākuši parakstus pret zaļās zonas iznīcināšanu Ziepniekkalnā, kur plānots būvēt lielveikalu Lidl, un...

Foto

Par labklājības ministres Petravičas publiski paustajiem meliem

Sociālo darbinieku biedrība (SDB) nevar klusēt situācijā, kurā labklājības ministre Ramona Petraviča publiski LTV raidījuma “Panorāma” sižetā un TV24...

Foto

Kur tad palikusi daudzā nauda?

Te pat pīlei jāsmejas. Es, godavārds, nesaprotu, kur palikusi daudzā nauda. Es tiešām godīgi nesaprotu, kā var tādā tempā notērēt tādu...

Foto

Maksāt par Zemgales atkritumu poligona ”Brakšķi” likvidāciju nāksies iedzīvotājiem

Vides aizsardzības un reģionālas attīstības ministrijas (VARAM) plāns ieviest izmaiņas atkritumu apsaimniekošanas reģionu sistēmā kļūs par Zemgales...

Foto

Kā prokurore Dace Lapinska “noved” nevainīgu cilvēku līdz nāvei

Prokurores Daces Lapinskas rīcības dēļ esmu zaudējusi veselību un gandrīz arī dzīvību, ko apstiprina ne mani tukši...

Foto

Turcija

Agrāk bija saprotamāk un vieglāk. Ja negribēji aizskart kāda jūtas vai kādu pazemot, atlika nerunāt par to, kas šo kādu var aizskart vai tam būt...

Foto

Putina kliķei nekas nav svēts, tā savu ambīciju vārdā piesmej arī ticīgos

Šībrīža Krievijas centieni atsevišķos gadījumos piesegties ar reliģiju vai reliģiju piesaistīt propagandas aparātam ir...

Foto

Maskas ir efektīvas, un arī bērni saslimst ar COVID-19

Mēs, Latviešu ārstu un zobārstu apvienības valdes locekļi (www.lazariga.lv), aicinām un lūdzam Latvijas iedzīvotājus sekot secinājumiem un...

Foto

Kad pie lietas ķeras kariņveidīgi āksti

Vēl nesen tāda lupatveidīga radība premjera krēslā, kam Kariņš uzvārdā, ierunājās, ka naudas mums esot “tik daudz kā nekad”. Taču...

Foto

Kad medijs vienkārši ienīst baznīcu un ar apskaužamu periodiskumu nomelno pat savu, vietējo - Latvijas kristīgo baznīcu

Tikai pirms dažām dienām vietējais TVNET publicēja rakstu par...

Foto

Van Gog, noliec pindzeles un ej strādāt?

Daudzi impresionisma aizsācēji nevarēja nopelnīt, un, pēc mūsu finanšu ministra Reira ieteiktā, mums varbūt nebūtu impresionisma un citu ģēniju,...

Foto

Ministru prezidentam es ieteiktu uzlikt respiratoru arī tad, kad ļoti gribas izlikties par mediķi un izteikties

Es labprāt nēsāju masku slimnīcā un intensīvās terapijas nodaļā vai...

Foto

Par pulksteņa grozīšanu

Reizi gadā grozīt pulksteni un pāriet uz tā saukto vasaras laiku ir deviņpadsmitā gadsimta ideja, kuru pirmo reizi piedāvāja vīrs, vārdā Džordžs Hudzons,...

Foto

Es visu izdarīju lieliski, bet tagad atbildība jāuzņemas valdībai kopumā un premjeram kā komandas kapteinim

Lai kuram no uzskatiem piekrītat – SARS-CoV-2 vīrusa izplatības spējš pieaugums...

Foto

Vilks vai lācis? Jeb maskas - sociālā kontrole?

Iedomāsimies, ir jauks pavasara rīts, jūs esat pārvācies jaunā dzīvoklī un, mīkstās čībās sēžot jaunajā dīvānā, glaudāt savu...

Foto

Gudrie mācās no citu kļūdām, „gobzemieši” — no savējām: COVID-19 Krievijā

Šoreiz būs stāsts nevis par sen jau visiem apnikušo Aldi Gobzemu, Ciekura muļķībām, Pļaviņa folijas...