Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Pievienot komentāru

Lapas:    2   1   Rādīt komentārus, sākot ar: pirmo | pēdējo

Ola

06.07.2017. 09:45

Nu Vānes vietā Panķeļejevs. Zaļajiem rezervistu soliņš garš. Tagad visiem viss būs labi.

Atbildēt

plāksteris

04.07.2017. 11:55

apinis aizmirsa pieminēt vēl milzīgās galveno ārstu algas!!!

Atbildēt

šausmu ieleja

04.07.2017. 09:20

nu kur var tā rīt

Atbildēt

baidos, ka

03.07.2017. 15:33

cilvēku dalīšana tajos, kas saņem, un tajos, kas nesaņem ārstniecību varētu tikt atzīta par Satversmei neatbilstošu normu.
Vai tie, kas nestrādā (tātad - nemaksā nodokļus) veselības problēmu dēļ tiks iedalīti tajos, kam nekas nepienākas?

Par Vāni patiess prieks. Personīgi viņu pazīstu - neko labu negribās teikt.

Atbildēt

Kl

02.07.2017. 20:32

»

...

Daudz jaukāk būtu ja šodien būtu Apiņa pēdējā darba diena


Vāni iecēla. Apini ievèlèja. Jûtat starpîbu?

Atbildēt

Valdis Kalnozols

02.07.2017. 19:44

Gunta Belēviča inaugurēta Zaļajā partijā kopā ar Gati Truksni, Valdi Kalnozolu un Ivetu Griguli. ???
Latvijas Zaļājā partijā esmu vismaz no 2009 gada. Bet Ja par Veselības nozari, tad tā gadiem ignorē Satversmes 111. pantu - Valsts aizsargā cilvēku veselību un garantē ikvienam medicīniskās palīdzības minimumu. Veselības ministriju vajadzetu saukt par Slimību ministriju, jo faktiski tās politika nav veselības aizsardzība, bet slimību arstēšana.

Atbildēt

Demogoģija

02.07.2017. 13:19

Apinis ir ne tikai demagogs, bet arī ļoti mīl naudu. Pamatā viņa bravūrai un Čakšas gāšanas plāniem ir, ka Apinis ar saviem rokaspuišiem netiek pie Eiropas naudām, kuras ir veselības ministrijas pārraudzībā.
Netika Strados. netika Rakus, netika NMPD, netika par valsts sekretāru, netiks arī nekur! Apiņa ēra strauji noriet, jo viņš kā ārstu biedrības prezidents neko nav darījis, lai medicīna kalpotu tautai, nevis dažu šeptmaņu kabatās.
Lieliski jau ir nosaukt par lumpeņiem ( un citos krāšņos epitetos) tos, kas šajā mirklī atbildīgi, veidot sazvērestības teorijas un ieīcīt kādu dubļos. Un? Kas no tā mainīsies? Kurš tad ir cienīgs vadīt veselības ministriju? Kurš varēs samaksāt adekvātas algas mediķiem? Jādemisionē jau Danai, jo valsts maku tur viņa.

Atbildēt

orientieristu

02.07.2017. 13:17

'ekonomika' medicīnā. Oranža.

Atbildēt

Stradiņi

01.07.2017. 23:02

»

hmmm

vai tad Stradiņi nav pateicīgi par Latvijas personāla jomas guru darbu slimnīcā? Rezultāti ir vērā ņemami


Smieklīgi tas viss ir. Birumas komanda ir vislielākais pufelis. Pilnīga nulle. Viss iet tik uz leju,cerību nekādu

Atbildēt

Ārsts

01.07.2017. 22:58

»

Una

abas bābas vienādas, Vāne rupja, resna, neglīta, smakojoša ar visu savu būtību mēģināja demonstrēt savas "pravas", čāča sirsnīgi noraudzījās. Klausījās Apīņa vēlmes un tenkas, cēla amatos savējos, piemērs Nr.1 -Biruma un paskatāmies kas tad notiek Stradiņos ar visu efektivitāti - kolektīvs sasķelts, ...


Tā kā pašlaik ir Stradiņos,nav bijis nekad. Pilnīgs haoss. Strādājošie neapmierināti,sašķelti,jo pilnīgi atšķirîgas iespējas nopelnīt- algas no vairākiem tūkstošiem līdz dažiem simtiem!!! Tas nav normāli. Šķiet,ka viss brūk un jūk un kur tad vēl sapratne,iejūtība un koleģialitāte. Tie visi ir sen aizmirsti termini.

Atbildēt

Una

01.07.2017. 19:43

»

Sise

Vienā Vānei taisnība -Apinis ir tukša vieta. Vai tad Vāne strādāja bez ministres akcepta, Čakša bērnu slimnīcā Vānei pat izveidoja speciālu direktores amatu. Vai to ministre jau aizmirsusi? Bez Vānes caksa vispār ir tukša vieta. Arī Caksai amats ir japamet un jau sen, nevis noved visu līdz šādam haosam...


abas bābas vienādas, Vāne rupja, resna, neglīta, smakojoša ar visu savu būtību mēģināja demonstrēt savas "pravas", čāča sirsnīgi noraudzījās. Klausījās Apīņa vēlmes un tenkas, cēla amatos savējos, piemērs Nr.1 -Biruma un paskatāmies kas tad notiek Stradiņos ar visu efektivitāti - kolektīvs sasķelts, atalgojuma jautājums pilnīgā backsaidā, operācijas notiek nevis pēc plāna un nepieciešamības, bet pēc iespējām, respektīvi, kad ir gan māsa, gan anestezeologs, gan operis.....Čakša tik muld pa češu, varētu domāt, ka saprot situāciju. Bēdīgi noskatīties, ka patiesībā jau beibei reāla plāna nav, ja nu vienīgi nopirkt jaunas 41 izmēra kurpītes un ieklausīties apšaubāmos padomdevēvējos

Atbildēt

Kāpēc nodokļu maksātājiem jāuztur simtiem liekēžu?

01.07.2017. 17:37

Lai Latvijā rezidents uz rokas saņemtu 1400 eiro,arī
Latvijā,ņemot vērā ievērojamo iedzīvotāju skaita sarukumu,nozares datorizāciju un šodienas mobilos sakarus,ir jāapvieno Veselības un Labklājības ministrijas,samazinot pašreizējās Veselības ministrijas astoņus departamentus,līdz pirmskara vienam-Veselības departamentam,ar septiņpadsmit darbiniekiem (vairāku simtu ierēdņu vietā),Labklājības ministrijas sastāvā!
Latvijai jāseko Igaunijas,Somijas,Zviedrijas,Norvēģijas,Islandes,Īrijas,Nīderlandes,Polijas,Ungārijas,Horvātijas,Grieķijas un Gruzijas piemēram!

Atbildēt

balvu gulbenes muorgs

01.07.2017. 11:45

»

slimnīcu īpašniece

Kādā veidā viņa VARĒJA KĻŪT par to 2 slimnīcu īpašnieci??? Kā tas bija iespējams??? Un kāpēc viņa


Ne jau vanne ir īstā īpašniece, viņa ir tikai peška, starpniece. Gan jau ka reālais īpašnieks smird kaut kur hūtē.
Un viena no tām slimnīcām būtu jānolīdzina līdz ar zemi! Tā nav ārstniecība! Tā ir krāpšana! Med.personāls stulbs kā zābaks! Ko dod iekārtas, ja nesaprot, ko tās rāda? Ja neprot iedurt šprici bez asinsizplūduma. Ja slimnīcas teritorija ziemā nekopta un kājāmgājēji krīt kā akmeņi, bet ārsti savos limuzīnos pakritušajiem pabrauc lepni garām! Sasities vai nosities - vienalga mums! Vārties uz ledus ar pārsitu galvu un lauztiem locekļiem!
Reanimācijas un ķirurģijas nodaļā salasīti slakteri no visām malu malām, kas atbrauc notērēt valsts naudu, paēst pusdienas, izgulēties un izgorīt savas resnās pakaļas! Tā nav medicīna! Ja par to, kāds dod valsts naudu, tad tam ir jānocērt rokas un tukšā galva. Bet tādas īpašnieces kā resnā vanne ir pelnījušas mariju-antuanešu likteni. Tāpat kā viņu saimnieki - stulbie tupie alkatīgie baklažāni un sučkinski, kurus ar putām uz lūpām aizstāv lapsas-ziepnieki. Kropļi. Tiem, kuri par naudu šodien aizstāv oligarhus un domā, ka vienmēr būs pie varas un lemšanas, neiesaku sapriecāties. Pienāks lapsu medību diena. Un būs īru sautējums ar gaļu un baklažāniem.

Atbildēt

:)

01.07.2017. 09:39

»

Veide

Peteris Apīnis grib kļūt par VSIA “Rīgas psihiatrijas un narkoloģijas centra" Valdes priekšsēdētāju


vai vēl ir tāda VM padotības iestāde, kurā viņš nav gribējis vai mēģinājis tikt par vadītāju?

Atbildēt

slimnīcu īpašniece

01.07.2017. 09:14

Kādā veidā viņa VARĒJA KĻŪT par to 2 slimnīcu īpašnieci??? Kā tas bija iespējams??? Un kāpēc viņa???
Pasakiet, lūdzu, tauta!

Atbildēt

Laikam šoreiz

01.07.2017. 07:29

jāsaka tā- neskatoties uz to, ka ģimenes ārsti nebūt nav attaisnojuši pacientu cerības, pretēji pašu dotajam Hipokrāta zvērestam, ceru, ka Čakšas bažas par valdības šūpošanu būs pamatotas un ģimenes ārstu streiks izvērsīsies par plašāku sabiedrības protestu pret prettautisko režīmu kas valda kopš t.s. neatkarības atjaunošanas.
Gāžam Lembergu pat skanētu labāk , nekā gāžam Nilu, jo ar to droši vien daudziem asociētos ne vien Lemberga gāšana (valsts līmenī, gan jau pēc tam arī lokāli), bet arīdzan pārējo "leļļu teātra" aukliņu raustītāju aizvākšana no ietekmes uz procesiem. Dod Dievs lai šamajiem organizatorus neizdotos uzpirkt vai kā citādi ietekmēt.

Atbildēt

man liekas kundzīte

01.07.2017. 06:30

ir Priedīša "pašapziņas valstiskums" aprakstītais otrais tips.

Atbildēt

78 gadus vecajam loceklim

01.07.2017. 05:05

»

Artūrs Malta VLT valdes loceklis.

Uzruna streikotājiem! Motto: „Kad tauta iet postā, tad pārejam nav jēgas!” (Rainis...


Latvijā Ufologu biedrībai piebiedrojusies arī Maltologu biedrība.

Atbildēt

Artūrs Malta VLT valdes loceklis.

30.06.2017. 23:04

Uzruna streikotājiem! Motto: „Kad tauta iet postā, tad pārejam nav jēgas!” (Rainis)
Mīļie medicīnas darbinieki! Jūs esat sākuši streiku, prasāt paaugstināt algas! Arī skolotāji nesen prasīja to pašu, paugstināt algas, bet atcerēsimies, kāpēc Latvijas laikā līdz 1940. gadam skolotājiem un medicīnas darbiniekiem nebija jāstreiko? Pašreizejo situāciju mūsu tautsaimniecībā un sabiedrībā kopumā mēs varam salīdzināt ar ugunsgrēku savā sētā. Kad ir izcēlies ugunsgrēks, tad visi steidzamies palīgā dzēst ugunsgrēku! Mēs uzskatām,ka Jūsu streiks izmisuma soli! Mēs ejam Jums palīgā, lai sakārtotu tautsaimniecību, jo Jūs esat tās daļa, tāpat kā skolotāji, kas nerada materiālas vērtības, bet veido mūsu nākotni, tāpat kā Jūs rūpējaties,lai mūsu miesā būtu vesels gars. Kā darīt tā, lai Jums nebūtu jāstreiko? Biedrība „Varu Latvijas Tautai”(VLT) saviem biedriem ir izdevusi nelielu brošūŗiņu, kur apkopota Latvijas pirmskara un Rietumvācijas pēckara pieredze tirgus sakārtošanā. Nav svarīgi cik Jums maksā, bet svarīgi, ko Jūs par to algu varat nopirkt. Es atceros, ka pēc kara, veikalā maizes kukulītis maksāja 300 rubļus u.t.t.... Var jau Jums pacelt algu, bet tūlīt pieaugs cenas un nodokļi. Rezultāts nemainās! Ko dara Saeima, valdība, kuras tiešais pienākums ir sakārtot tautsaimniecību? Braukā uz ārzemēm komandējumos, lai apgūtu pieredzi citās zemēs, neņemot vērā Latvijas valsts pieredzi. Tā vietā , lai attīstītu ražošanu un rezultatā saņemtu vairāk nodokļus budžetā Valdība ņem aizņēmumus, kuru kopējais lielums ir tik liels, ka mēs to vairs nespēsim atdot. Informējam, ka Valdība kartu dienu maksā ap 4 miljoni eiro procentus par kredītiem, bet naudas nav, lai samaksātu Jums pienācigu algu ar kuru varētu dzīvot – nevis izdzīvot! Tā vietā , lai samazinātu izdevumus, valdība ceļ sev algas! Lai dabūtu naudu saviem tēriņiem, ir jāceļ nodokļi. Jūsu streiku valdība izmantos, lai pamatotu nepieciešmību celt nodokļus. Ceļot nodokļus sadārdzināsies maize, pārtika, dzīvoklis , transports un tā tālāk.Valdība cīnās pret aplokšņu algām, ēnu ekonomiku. Tāpēc jāpalielina ierēdņu skaits. Šādu rīcību var pielīdzināt tam, ka vēlas dzēst ugunsgrēku, izmantojot petroleju. Kredītu ņemšana pārkāpjot Satversmi un likumu grozīšana, ir drauds Latvijas iekšejai drošībai un Latvijas valsts pastāvēšanai. Pēc notiekošā tautsaimniecībā , man liekas, ka neviens nezina, ka ir Latvijas valsts Satversme un likumi, kas būtu jāievēro. Atskaites par izlietoto budžetu nav un to arī negatavo pākāpjot Satversmes 66. pantu. Kredīti tiek ņemti uz nebēdu, ignorējot Satversmes 68.pantu. Atcerēsimies to, ka Saeimas Deputāti deva sekojošu zvērastu: „ Es, uzņemoties Saeimas deputāta amata pienākumus, Latvijas tautas priekšā zvēru (svinīgi solu) būt uzticīgs Latvijai, stiprināt tās suverenitāti un latviešu valodu kā vienīgo valsts valodu, aizstāvēt Latviju kā neatkarīgu un demokrātisku valsti, savus pienākumus pildīt godprātīgi un pēc labākās apziņas. Es apņemos ievērot Latvijas Satversmi un likumus." Kurš no Deputātiem ievēro savu parakstīto zvērastu? Viņi to vairs neatceras. Tādu aizmāršību Lielbritānijas Parlamentā sauc par slimību DEMENCE un viņa neesot ārstējama. Ko darīt mums? Pašreiz svarīgākais ir parakstīties par Saeimas atsaukšanu, lai apturētu Deputātu,ierēdņu alkātību un bezatbildību. Tas būs pirmais solis uz tautas labklājības pacelšanu! Aicinam balstiesīgos atbalstīt VLT iniciatīvu un parakstīties par Saeimas atsaukšanu! Rīgā 28. Jūnijā 2017, gadā. Artūrs Malta VLT Valdes loceklis, tālrunis: 26347783

Atbildēt

piparjanka

30.06.2017. 23:02

»

Ja nav mediķe

Kādā jomā A.Vāne studējusi ,kādas nozares speciāliste ir


VPŠ ( Višaja Partijnaja Škola)

Atbildēt

Ja nav mediķe

30.06.2017. 22:58

»

mjaa

un kā vispār šitāda fruktene ieperinājās nozarē


Kādā jomā A.Vāne studējusi ,kādas nozares speciāliste ir ?

Atbildēt

hmmm

30.06.2017. 21:04

»

ārsts

Nekas nemainisies Biruma ir Čaškas cilvēks


vai tad Stradiņi nav pateicīgi par Latvijas personāla jomas guru darbu slimnīcā? Rezultāti ir vērā ņemami.

Atbildēt

:)

30.06.2017. 21:02

»

ute

tev nav kandilomas, kas ievazàtas no Krievijas


nu, nē, un cik es te apkārt skatos, tad pārsvarā tagad no rietumiem visāda herņa vazājas iekšā.

Atbildēt

Silva

30.06.2017. 20:21

Vispatiesākais koments lasāms no ''skepses'',precīzāk nav iespējams uzrakstīt,to ir teicis cilvēks,kas pats strādā šai jomā,novēlu izturību un dubultu algu.

Atbildēt

ārsts

30.06.2017. 20:14

Čaška no VM nekad neaizies:( Ar to jāsamierinās?!

Atbildēt

nu, dumi

30.06.2017. 19:55

»

Nieva

Tūliņ šī valsts savedīs Latvijas zemē krievvalodīgās medmāsas un ārstiņus. Kāpēc ir vajadzīgi dārgi latviešvalodīgie mediķi? Ja tauta neapmierina valsti - tauta ir jānomaina


man ir medmāsiņa, kas latviski runā vāji, BET VIŅAS ZINĀŠNAS IR IZCILAS. un ir ārste, nu baiga Latvijas patriote, tikai nez kāpēc visi, krievi un letiņi, šmauc pa taisno uz māsiņas kabinetu, ja vajag reālu padomu, nevis recepti izrakstīt.
Zini, ja man jādur rokā vai sistēma jāliek, man vienalga, kādā valodā to izdara, galvenais, lai mazāk sāpigi.

Atbildēt

Veide

30.06.2017. 19:32

Peteris Apīnis grib kļūt par VSIA “Rīgas psihiatrijas un narkoloģijas centra" Valdes priekšsēdētāju.

Atbildēt

alias

30.06.2017. 19:27

šobrīd esmu pacients, ne tikai ģimenes ārsta, bet arī citu. Ģimenē ir cilvēks ar īpašām vajadzībām. Ģimenes ārsts, par laimi, ir lielisks, ārsts savā vietā, godīgi dara savu darbu un vairākās situācijās ir ātri noreaģējis, kad tas ir bijis vajadzīgs. Ir lieliska māsiņa, kas strādā jau daudzus gadus, pazīst savus pacientus kopš zīdaiņa vecuma, zina visu slimības vēstures un zina katru ģimeni. Bet viņa strādā visu mūžu pa neadekvāti zemu samaksu. Par ārstu atalgojumiem nezinu, bet medmāsiņu atalgojums gan ģimenes ārstu praksēs, gan slimnīcās ir ņirgāšanās par šiem cilvēkiem. Bet tieši māsiņas dara visu melno darbu gan slimnīcās, gan arī ambulatorajās praksēs. Arī medmāsām ir pamats streikam un, ja šobrīd plāno streikot ģimenes ārsti, tad ir godīgi arī solidarizēties ar savām medmāsiņām! Arī viņām ir tiesības saņemt cilvēka cienīgu algu!

Atbildēt

vāne pie visa vainīga

30.06.2017. 18:35

pats 26 g neko nevar

Atbildēt

švamme

30.06.2017. 18:07

man, jau iesākot lasīt, bija mērķis: atrast tekstā Apiņa attieksmi, domas par Čašku, ...bet NAV, tik smalki izlavierēts, kur pieminēti un vainoti visi izņemot pašu Čašku. Secinājums, vismaz man viennozīmīgs. Bet es tomēr biju labākās domās par Apini.

Atbildēt

...

30.06.2017. 17:54

Daudz jaukāk būtu ja šodien būtu Apiņa pēdējā darba diena.

Atbildēt

qwerty

30.06.2017. 17:48

»

fgnsfggn

nu kur var tā rīt? tas viss tak jādabū vēl ārā? nau žēl savu žoppu


ne tikai ārā, vēl arī jānoslauka, bet rociņas ta pa īsām...un gabarīti neļauj aizsniegt noslaukāmo vietu, nez vai algo kādu, vai rokas pagarinātāju iegādājusi, ar bide vien laikam ir kā ar jebkuru robotu - jāpabeidz ar roku darbu.

Atbildēt

Nieva

30.06.2017. 17:03

Tūliņ šī valsts savedīs Latvijas zemē krievvalodīgās medmāsas un ārstiņus. Kāpēc ir vajadzīgi dārgi latviešvalodīgie mediķi? Ja tauta neapmierina valsti - tauta ir jānomaina.

Atbildēt

jūlis

30.06.2017. 16:47

To kas notiek veselības aprūpē var definēt kā vājprāta maksimumu.Kardiologs paziņo- -kā lai es zinu kādas zāles izrakstīt un aizsūta pacientu ntos km paskatīties zāļu skapīti. Ģimenes ārsts ilggadīgu progresejošas spondiolozes-ostehondrozes slimnieku atzīst par neārstējamu un rekomende apmeklēt masieri.Diez vai te streiki palīdzēs!

Atbildēt

skepse

30.06.2017. 16:31

Gaiļezerā un citu slimnīcu uzņemšanas nodaļās primāri palīdzība tiek sniegta smirdīgiem, utainiem piedzērušiem un apdauzītiem bomžiem, kam slimnīca ir tāda kā atskurbtuve, kā pansionāts ar pilnu medicīnisko aprūpi un barošanu piedevām. Tie, kas maksā nodokļus, samaksā arī par šo padibeņu aprūpi, paši iegūstot tikai tiesības gaidīt bezgalīgās rindās. Un neticu, ka nākotnē kaut kas mainīsies.

Atbildēt

Sorry

30.06.2017. 16:20

Apinis sapràtîgi izklàstîjis savu viedokli, bet neviens nav pat iedomàjies prasît pacientiem viñu domas, vai nàkośajiem pacientiem. Kućinska idiotiskà aprobežotîba izpaužas viña vienkàrśottajà, neieinteresètajà skatîjumà uz problèmu, bet problèmu ir daudz. Ćakśa lîdz śim ir tikai parazitèjusi, uz àtru roku aiztràklèjot caurumus, bet nu tas problèmu maiss plîst. Medicînas politika joprojàm ir padomju laika kitelîtî - pacients ir medicînai, nevis medicîna pacientam, ko vaikli izmanto Rietumu farmaceitisko preperàtu ražotàji.

Atbildēt

kā tad

30.06.2017. 16:17

Supermens Apinis pēkšņi pamodies... Ko šis cilvēks ģimenes ārstu labā ir darījis līdz šim? Tukšs un murgains bezjēgas pļāpa.

Atbildēt

Edge

30.06.2017. 16:06

Vai mums ticēt valdības solījumiem, ja 27 gadus visi solījumi finansiāli atbalstīt veselības aprūpi palikuši politisku lozungu un tukšas salmu kulšanas līmenī?
======================================================
Pēter, esi ticīgs! Paskat', kā īstenticīgajiem iet:
" Salīdzinot ar 2015.gadu, šogad aizsardzības budžets bija pieaudzis 40%, savukārt 2017.gadā, salīdzinot ar šo gadu, aizsardzības budžets pieaugs par 22%.
2017.gada aizsardzības budžets ir 449,57 miljoni eiro, kas ir 1,7% no IKP. " Sargs.lv

Atbildēt

vāne

30.06.2017. 15:24

Tādām resnām lidmašīnā jāmaksā par 2 vietām. Viņai vajag ņemt maksu dubultā arī par kanalizāciju, jo, cik tāda cūka dienā izdirš!

Atbildēt

XXXL

30.06.2017. 15:11

Kā nu tagad Čakša bez tās Vānes iztiks? Uz ko pēc laika uzvels vainu par savu petsonīgo nespēju? Uz iepirkumu shēmotāju "zaļo Stakenu"?

Atbildēt

Laima

30.06.2017. 14:57

Kurš nu būtu runājis...

Atbildēt

Zane

30.06.2017. 14:45

Klau ,šamējā, vai tik nau rada Gundarbērziņam!?
Pēc skata ļoti, pēc izdarībām t.i. veselības organizācijas vadīšanā nemaz neatpaliek.
Nu dikti, dikti līdzīga gan!

Atbildēt

Ila

30.06.2017. 13:56

»

znatoks

Vai nu Vāne ir sakasījusies ar Andu vai arī drīz kļūs par kādas lielas valsts slimnīcas valdes locekli


Austrumu slimnīcā valdes nav, veselības inspekcijas direktora vieta brīva, stradinos varētu vēl vienu valdes locekli. Vietu daudz, tepat jau būs un gaisu maisīs.

Atbildēt

Lapas:    2   1   

Jūsu vārds:

Komentāra teksts:

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Atraktīvā politiskā hronika: novembra beigas

Foto25.novembrī Rīgas medijos bija lasāma atraktīva (piesaistoša, pievilcīga, vilinoša) ziņa: “Valsts prezidentam Egilam Levitam ar NATO ģenerālsekretāru Jensu Stoltenbergu būtu jāvienojas par Latvijas izdevumu aizsardzībai samazināšanu, lai nodrošinātu finansējumu mediķu atalgojumam, aģentūrai LETA norādīja partijas “Saskaņa” līderis Jānis Urbanovičs.
Lasīt visu...

21

Svētā inkvizīcija

FotoAttieksmi pret Svēto inkvizīciju šis rakstiņš lasītāja uzskatos var mainīt tikai tad, ja godīgi atbildēsi uz manu jautājumu: vai tici maģijai? Vai tici, ka maģija reāli darbojas?
Lasīt visu...

21

Jāsaprot, ka pārsvarā visas runas par 3A varu ir tukša vāvuļošana

FotoŠķēle, kā varam nojaust, pēc Sorosam kalpojošo mediju domām, ir visuvarens, visuresošs un visuredzošs. Kā tik Sorosa varzai kādā amatā jāiebīda savējais, kāds, piemēram, bija un ir Rimšēvičs, kurš nu ir pilnībā atklājis savu patieso seju, kas nerunā par labu sorosīdiem, tā uzreiz nevēlamiem kandidātiem noteikti atrodas saiknes ar Šķēli vai Šķēles sievasmāti, vai, ja galīgi nekas nesanāk, ar Šķēles izbijuša kaimiņa, brāļa sievas māsas brālēna drauga brūti.
Lasīt visu...

21

Vai ir vērts vākt parakstus 13. Saeimas atlaišanas ierosināšanai?

FotoUz šo jautājumu ir jāatbild katram Latvijas vēlētājam pašam. 13. Saeimā tika ievēlēti vairāk nekā 60 jaunu, līdz šim politikā vairākumā nepazīstamu cilvēku, kuri solīja uzsākt jaunu politiku, nepieļaujot valsts pārvaldē finanšu mahinācijas, politiķu savtīgumu, vienkāršojot un efektivizējot valsts pārvaldi, nodrošinot lēmumu pieņemšanas atklātumu, par konkrētām summām palielinot finansējumus dažādām valsts vajadzībām, ieskaitot iedzīvotāju veselības aprūpi.
Lasīt visu...

21

Ticība rituāla spēkam

Foto«Tuksnesī parādījās Jānis Kristītājs un sludināja kristību par apliecinājumu grēku nožēlai, kas ļauj saņemt grēku piedošanu. Tad pie viņa iznāca visa Jūdeja un visi Jeruzālemes iedzīvotāji, tie atklāti atzina savus grēkus, un viņš tos kristīja Jordānas upē.
Lasīt visu...

10

Rīgas administratīvajā teritorijā neviens nav atcēlis veco labo principu, ka demokrātija ir kompromisu māksla

Foto29.novembrī atkal notika otra lielākā valsts politiskā kuģa pašūpināšana, izvēloties otro Rīgas vicemēru – Druvi Kleinu.
Lasīt visu...

21

Demogrāfijas bums un tumsonības bums

FotoRietumu civilizācijā tēma par demogrāfijas straujo kāpumu un tumsonības straujo kāpumu ir ļoti svarīga. Abi bumi ļoti pamatīgi atsaucas uz Rietumu civilizācijas likteni līdz pat šobaltdienai. Arī uz Latvijas un latviešu likteni. Tajā skaitā uz “kultūrtautas” jaunāko emocionālo orkānu - pirms piecām minūtēm pašu ievēlētās 13.Saeimas atlaišanu.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Runājiet bez bufera

Šā gada 20. novembrī LTV Panorāmā bija īsa intervija ar mūsu amatpersonu Eiropas Komisijā....

Foto

Nacionālā apvienība ir latviešu nacionālisti šī vārda labākajā nozīmē

Nacionālā apvienība (NA) ir kā dadzis acīs daudziem. Gan tiem, kas vēlētos Latvijā ievest lēto darbaspēku un...

Foto

Nevajag mācīt un apstulbot

Nevajag mani mācīt, cik amorāli ir atlaiJst Saeimu! Neuzķeršos! Tas, ka manu viedokli valkā arī kāds gramatiku vāji zinošs savādnieks, tautvaldību neizprotošs...

Foto

Sašutuma ventīlis “Atlajst Sajmu!”

Es arī esmu sašutis. Mūsu sabiedriski politiskās (elites) barvežu bezkaunības un alkatības kokteilis tiešām spridzina, un neredzēti straujā parakstu vākšana par iniciatīvu Saeimas atlaišanai...

Foto

Ierēdņi demonstrē augstāko pilotāžu, kā NEVAJADZĒTU rakstīt likumu grozījumus

Situācijas neizpratne, slinkums, vienaldzība vai lobijs? To rādīs laiks. Neievērojot elementārākos juridiskās tehnikas principus, Veterinārmedicīnas likumā faktiski tiek...

Foto

Gļēvulības anatomija. Tārpi zupā. Latvijas politiķu bezkaunības un cinisma virsotnes

Pirms divpadsmit gadiem - 2007. gada 16. novembrī, tieši pirms svētkiem, politoloģe Vita Matīsa rakstīja par...

Foto

Sistēma un opozīcija

Cilvēku dzīvē ļoti svarīga loma ir prasmei lietas un parādības interpretēt sistēmiski. Ne katram cilvēkam mēdz būt tāda prasme. Ne katra cilvēka prāts...

Foto

Levita jaunvārdi un to tulkojums

Levita “jaunvārdi” jeb īpašie termini, ar kuriem “spīd” gluži vai pašpasludinātais “nācijas tēvs”- valstsgriba, turpinātība, likteņkopība, vienvērtība, atjaunotne, brīvtelpa, kopējais labums,...

Foto

Kāpēc medaļa tikai Bondaram? Lavents, Zaharjins, Gerčikovs un Meroni arī pelnījuši

Sakarā ar Krājbankas bijušā vadītāja Mārtiņa Bondara apbalvošanu ar Finanšu ministrijas goda zīmi, kā pamatojumu uzrādot “nozīmīgu...

Foto

Varbūt visi „stupid people” nemaz nav „stupid people”, bet tikai daļa, un ar tiem citiem es solidarizēšos

Zinu, ka tūlīt sāksies kārtējais ķengu vilnis, tādēļ uzreiz...

Foto

Atlajst sajmu?

Es ar visām četrām iestājos par brīvību. Piemēram, mūsu valsts iedzīvotājiem ir brīvība rosināt Saeimas atsaukšanu. Taču, manuprāt, brīvu izvēli var izdarīt tikai tas,...

Foto

Kaspars Dimiters: Mātes Latvijas vēstule

Kur esi, dēls? Jau viesnīcā vai teltī? Vai arābus lūgt, lai man druvas zeltī? Te nu tik vientuļi. Mirst ūdens, akai vinda. Neviena kaimiņa....

Foto

Vienvērtīgs ir katrs cilvēks (lai ko tas arī nozīmētu): runa pie Brīvības pieminekļa 2019. gada 18. novembrī

Mīļie latvieši! Latvijas cilvēki Rīgā, Latgalē, Vidzemē, Zemgalē, Kurzemē...

Foto

Valstsgribas valstsnegribas ēstgriba

Saruna par reālo “valstsgribu” un “valstsgribas” iluzoriskumu ir aktuāla visu laiku. Taču 18. novembra kontekstā tāda saruna ir īpaši aktuāla, atsedzot patiesību un...

Foto

Mucā

Padomju valstī dzīvojušie izstrādāja tikai šim režīmam atbilstošu «dzīvesziņu». Šodien mēs to dēvētu par «Kā labāk dzīvot». Kā labāk, kā gudrāk, kā pareizāk, kā izdevīgāk...

Foto

Politiskai intrigai – birokrātisks restarts

Citur Latvijā šo ziņu pat nepamanīja, taču jūrmalniekus tā nervozē: oktobra sākumā ģenerālprokuratūra atjaunoja apsūdzību Gatim Truksnim par Zaļo un zemnieku...

Foto

Gribētos zināt, kuram gan šādai nelietībai pacēlās roka

Padsmit gadus nostrādājot PR jomā un daļēji tieši tādēļ no tās aizejot, šādas metodes (skat. zemāk), protams, nepārsteidz....

Foto

Var gadīties, ka vienu rītu Šveices advokāts būs "pārdozējis" viagru un viņam blakām gauži raudās skaists puisītis

Nav tālu tā dieniņa, kad visiem „arestētās mantas afēras”...

Foto

Atraktīvā politiskā hronika: novembra sākums

1.novembrī “nācija” varēja priecāties par “nācijas tēva” kancelejas vadītāja Teikmaņa atraktīvo sprēgāšanu. Citāts no teksta par Valsts prezidenta budžeta palielināšanu 2020.gadā: ""Tad,...

Foto

Ko varbūt teiktu Olivers Kromvels par “liberālo” Latviju

Karavadoņa un politiķa, tālākā Lorda protektora Olivera Kromvela runas, 1653.gada 20.aprīlī padzenot parlamentu, lokalizējums. Neļausim Latvijas “demokrātijai” nonākt...

Foto

Kas ir Latvijas Universitāte - Muižnieka brigādes dzīres vai augstskolas izcilība?

Jau drīzumā tiesai būs jālemj, vai bēdīgi slavenās Latvijas Universitātes (LU) pagaidu rektora Indriķa Muižnieka...

Foto

Populistu rotaļas: uz kārts likta Latvijas nākotne

Ceturtdien pie Saeimas notika vieni no lielākajiem protestiem pēdējo gadu laikā, kuros piedalījās vairāki tūkstoši mediķu un viņu atbalstītāju....

Foto

Kas notiks, kad visi sāks visu vērtēt pēc komerciālās atdeves?

Reti kurš nepamanīja Latvijas Radio darbinieku skaļo sacelšanos par zemajām algām. Tā ir tikai aisberga redzamā...

Foto

Lembergs pret Latviju Eiropas Cilvēktiesību tiesā ar sūdzību par nevainīguma prezumpcijas pārkāpumu

2019.gadā esmu vērsies Eiropas Cilvēktiesību tiesā ar sūdzību par Vides aizsardzības un reģionālās attīstības...

Foto

LNT Ziņu dienesta kolektīvā vēstule

1.decembris būs pēdējā diena, kad ēterā iziesim mēs - LNT Ziņu dienesta komanda, un pēc tam beigs pastāvēt LNT Ziņu dienests...

Foto

Unikālais izaicinājums

Vai pie mums visi saprot, ka fotogrāfijā ir fiksēts izaicinājums? Vai tie cilvēki, kuri fotogrāfijā saskata izaicinājumu, savā mūžā ir sastapušies ar vēl lielāku...

Foto

Vai tieslietu ministrs apšauba tiesu varas autoritāti

Latvijas Tiesnešu biedrība vairākkārt paudusi nostāju par Ekonomisko lietu tiesas izveidi, kas kopumā atbilst Tieslietu padomes viedoklim - jaunas...

Foto

Cilvēkiem šobrīd tiek atņemtas fundamentālas tiesības uz taisnīgu un objektīvu tiesu bez korupcijas

Otrdien, 5. novembrī, Ministru kabineta sēdē tika skatīts likumprojekts "Grozījumi likumā "Par tiesu...

Foto

Sabiedrībai ir radīts nepareizs priekšstats, mūsu tiesu sistēma darbojas labi: uzruna Latvijas tiesnešu ikgadējā konferencē

Mūsu sabiedrības un kopējās identitātes pamats ir kopīgu vērtību kopums, kas...

Foto

Mazais brālis ir apjucis

Kā jau ierasts, uzreiz pēc “Saskaņas” kongresa savu kongresu rīkoja arī “Gods kalpot Rīgai”. Līdz šim šī partija bija “Saskaņas” mazais brālis,...

Foto

Kāpēc Krievijas mūziķim Grigorijam Ļepsam sen bija jāaizliedz iebraukt Latvijā?

Ir gana daudz iemeslu. Viņš pats nekad nav noliedzis senas un tuvas draudzīgas pazīšanās ar Krievijas...

Foto

Pārdomas par nāvi

Par eitanāziju, medicīniski asistētu pašnāvību un tiesībām uz cieņpilnu nāvi diskutē politiķi, prese, sabiedrība un mediķi, turklāt diskutē laiku pa laikam. Šīs diskusijas...

Foto

Garkalnes domes priekšsēdētājam steidzami jāsniedz paskaidrojumi par Valsts kontroles pārbaudē atklātajiem pārkāpumiem

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Juris Pūce (AP!) pieprasa Garkalnes domes priekšsēdētājam Mārtiņam...

Foto

Humānisma sagraušana

2019.gada 29.oktobrī medijos parādījās informācija: “Tiesībsargs Juris Jansons vērsies Satversmes tiesā, apstrīdot kā pamatlikumam neatbilstošus valdības noteikumus par ģimenes vai atsevišķi dzīvojošas personas atzīšanu...

Foto

Iespējams, ka koalīcija ir pārpratusi slaveno pirmsvēlēšanu saukli “Valstij jāsāk ar sevi”

Aicinām finansējuma partijām no valsts budžeta būtisko pieaugumu atlikt kā minimums līdz nākamās Saeimas...

Foto

Padomju spiegi Bulgārijā un tepat Latvijā – „quo vadis Europa”?

No neilgās padomju bērnības man atmiņā ir palikušas tikai pāris lietas – ta,s kā nesu pirmās...

Foto

Nauda veselības aprūpei ir, bet nav politiskās gribas

Latvijas Ārstu biedrība (LĀB) ir veikusi padziļinātu Latvijas un kaimiņvalstu budžetu analīzi un secinājusi, ka ir iespējams nodrošināt...

Foto

Aizkustinošas pieticības ekselence

Tautas paruna neder. Vējonis nav vilks, bet Levits nav lācis. Tas, no kā bēga “nācija”, īstenībā nav vilks, un “nācija” īstenībā neuzskrēja lācim,...

Foto

“Saskaņa” izvēlas stagnāciju

Sestdien notikušajā kongresā “Saskaņa” neizmantoja iespēju jaunam restartam un izlēma saglabāt esošo situāciju, izvēloties stagnāciju. Par “Saskaņas” jauno līderi tika ievēlēts smagsvars un...

Foto

VARAM „neapbižo(t)” Zemgali

Šobrīd nozīmīgākās un ilgtermiņā lielāko ietekmi uz Latviju kā valsti nesošās pārmaiņas ir administratīvi teritoriālā reforma (ATR). Reformai būtu jāsaved kārtībā valsts reģioni,...

Foto

Teātris nav „Rimčiks”: atklātā vēstule teātra sabiedrībai

Visos Latvijas medijos tagad katru dienu bez apstājas tiek "pilināta" ideja, ka mākslinieciskā vadītāja funkcija ir vecmodīga ideja, no...

Foto

Civilizācijas norieta enciklopēdija: "animal symbolicum"

Cilvēku par „animal symbolicum” ieteica dēvēt izcilais vācu filosofs Ernsts Kasīrers (1874- 1945). Viņa ieskatā tradicionālais cilvēka apzīmējums „animal rationale” neatbilst...

Foto

Privāto automobili no 2021. gada nevarēs atļauties iegādāties ļoti liela iedzīvotāju daļa

Latvijas Transportlīdzekļu tirgotāju asociācija (LATTA) aicina Latvijas sabiedrību pievērst uzmanību un iestāties pret valdībā...

Foto

Vai tiek bruģēts ceļš uz kārtējo Satversmes tiesas spriedumu?

2019. gada 11. oktobrī Valsts kanceleja publicējusi jauno valsts un pašvaldību institūciju amatpersonu atlīdzības likumprojektu “Valsts un pašvaldību institūciju amatpersonu...

Foto

Apdraudēta daudzu pamatskolu pastāvēšana

Latvijas Pašvaldību savienība (LPS) nosūtījusi vēstuli visām Saeimas frakcijām, paužot bažas par apdraudējumu bērnu tiesībām apmeklēt pamatskolu pēc iespējas tuvāk dzīvesvietai un...