Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā
NĀVE audiogrāmata

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

No Saeimas vēlēšanām jau pagājis krietns laika sprīdis. Politiķi Rīgā jau aktīvi dala vietas jaunajā valdībā. Sprauž mērķus un raksta skanīgas deklarācijas. Tuvākajā četrgadē latvju tautu tiks kārtējo reizi aplaimota. Dara savu politiķu darbu. Nemelošu, negribēju šodien jums visiem uzbāzties ar savām runām par šo tēmu! Goda vārds! Līvānos pašlaik ir daudz interesantāka tēma, kuru var apspriest un izgaršot gan pie pusdienu galda, gan sarunā ar pie Maximas satikto kaimiņieni Zoju. Bet par to mazliet vēlāk. Galvenais, ka visus šos notikumus vieno viens varonis. Tuvu un tālu pazīstamais cīnītājs ar tumsas spēkiem Līvānos un savās iedomās arī visā valstī. Gaismas nesējs Latgalē un saule Rožupē.

Ir vakars vēls, un manās rokās ir mīļotā avīzīte „Līvānu novada vēstis”. Priekšsēdētāja sleja kā parasti uzticamās cīņu biedres rakstīta. Skaista un pilna viediem vārdiem. Ceru, ka pats slejas autors to arī ir izlasījis. Arī pats saimnieks, Līvānu priekšsēdis, no avīzītes vēl skatās uz lasītāju tāds smaidīgs un apgarots. Kā tāds blēdīgs priesteris, kurš kādai vecākai draudzes loceklei mēģina iestāstīt, ka par 30 eiro ceļu uz paradīzi bruģēs slavenie Ubaglīča celtnieki. Noprotams, ka sleja ir tapusi vēl pirms nesenajiem notikumiem, citādāk bilde būtu ne tik smaidīga un teksts ne tik pliekans un paredzams.

Vienā ziņā šī ir pati patiesākā sleja, kura nākusi no uzticamās palīdzes, piedodiet, mūsu šodienas galvenā varoņa pildspalvas. Neticat? Lūdzu, piemērs. Lai nekļūdītos, protams, ar autora atļauju citēšu dažas rindas vārds vārdā, komats komatā: „Vēlēšanu rezultāti ir Latvijas tautas novērtējums politiķiem un partijām, kas saliek visu pa plauktiņiem.” Domāju, ka precīzāk pateikt nemaz nevar. Bravo!

Cienījamais Andri Vaivod! Mosties! Beidzot nokāp no savu iedomu augstumiem! Cilvēki ir salikuši visu pa plauktiņiem un norādījuši īsto vietu Taviem maizes tēviem no Attīstībai/Par un Taviem draugiem bordānistiem. Starp citu, arī Tev, ja to neesi vēl ievērojis.

Nepretendēšu uz precizitāti, bet kā var gada laikā pad…st, iebāzt kaķim pakaļā, nolaist podā gandrīz 60% Līvānu vēlētāju atbalstu pagājušā gada vēlēšanās, kura pietiktu atliku likām, lai dabūtu iespēju ar savu sēžamvietu četrus gadus pasildīt Saeimas beņķīti.

Andri! Mosties! Cik procentu līvāniešu nobalsoja 1. oktobrī par Tevi un Taviem visās varavīksnes krāsās iekrāsotajiem draudziņiem? Ja Tev tas jau ir aizmirsies, tad atgādināšu -14%. Tas bija viss, uz ko Tu un Tavi līdzskrējēji bija spējīgi. Ak, jā, Tu un Tava uzticamā komanda, katrās krustcelēs stāvēdama miera stājā, klaigā, ka tas ir tumsas spēku nelietīgais darbs, ka pats tumsas princis, braukādams savā limuzīnā pa šoseju ar telefonu rokās, apzvanīja katru līvānieti un čerkstošā balsī pavēlēja tam balsot par Ivaru, Valdi vai Maiju. Gribējās jau, Andri, Tev uz Saeimu, esi drosmīgs, pasaki kaut to.

Vēl viens citāts no priekšsēdētāja slejas: „Mana nostāja un mans mērķis nav mainījies, es turpināšu strādāt kopā ar savu komandu, sekmējot Līvānu novada attīstību un izaugsmi.”

Andri! Kā Tu ar savu komandu esi strādājis, sekmējot Līvānu novada attīstību un izaugsmi, parādīja šīs nedēļas dramatiskie notikumi Līvānu novada domē un Tevis paša mājās. Starp citu, beidzot Līvānu vārds ir izskanējis pa lielam arī Eiropas mērogā. Ko gadiem nevarēja panākt daudzas līvāniešu paaudzes, to vienā mirklī izdarīja Eiropas prokuratūras vizīte Līvānos. Godīgi teikšu, ka izskatās, ka šajā panākumā ir Tavs vislielākais nopelns. Bez šaubām arī Tava komanda ir pielikusi savu plecu un muti. Izteikšu prognozi, ka šoreiz Tava tukšā klaigāšana par melnajiem spēkiem un citām blēņām Tev nepalīdzēs. Kaut kāds tārpiņš zemapziņā urbjas un klusi čukst, ka šoreiz Tu arī saņemsi pēc nopelniem.

Tavā slejā ir skaisti vārdi par atbildības pārlikšanu vai aizbēgšanu. Vērojot Tavu pēdējo gadu rosīšanos Līvānu politlauciņā, jebkurš var redzēt, ka Tu nekur neesi vainīgs, neko nezini, ka vainīgi ir visi citi, tikai ne Tu pats. Ne velti Domes darbinieku vidū Tavs spārnotais teiciens „Uz manu atbildību” jau ir kļuvis par mutvārdu leģendu. Starp citu, vēlreiz par bēgšanu. Izskatās, ka šoreiz Tu saki taisnību. Nekur tiešām vairāk neaizbēgsi. Vienīgais, uz Baltkrieviju.

Cienījamie lasītāji! Ja kādam ir pieticis pacietības tikt līdz galam, tad varu apgalvot, ka interesantākais mums visiem ir vēl tikai priekšā.

Es iekārtošos ērtā krēslā, paņemšu savu adīkli, blakus nolikšu laba sarkanvīna pudeli un vērošu. Jaunais Līvānu seriāls „Andris un komanda meklē vainīgos” ir sācies. Mūs visus gaida daudzi interesanti vakari! Prozit!

Novērtē šo rakstu:

117
11

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Raidījumam “Nekā personīga” jāatsauc viltus ziņas

FotoStarptautiskais preču tirdzniecības uzņēmums „TELF AG” pieprasa atsaukt uz viltus ziņām balstītus apmelojumus, kurus kā sensacionālu sižetu “Caur Latviju akmeņogles eksportē firma, kas vainota “Vagner” grupas finansēšanā” svētdien, 15. janvārī skatītājiem piedāvāja Artas Ģigas (attēlā) vadītās producentu grupas  RedDotMedia raidījums “Nekā personīga”.
Lasīt visu...

21

Jana Brēmera 1. vēstule pigmejiem. Nobeigums

FotoES un ASV stratēģiskie mērķi šobrīd sakrīt, abiem vajadzīga Krievijas paralīze. ES – lai izdzīvotu, bet ASV - lai saistītu Krieviju kā Ķīnas partneri un sabiedroto. Nav noslēpums, ka Ķīnas neitralizēšanai angloamerikāņu pasaule nolēmusi veidot jaunu bloku AUKUS, kur ietilptu visas Britu sadraudzības valstis un, iespējams, Japāna.
Lasīt visu...

21

Jana Brēmera 1. vēstule pigmejiem

FotoBezgalīgi var vērot uguni, mākoņus, pa upi peldošus liberāļu līķus un aktīvo idiotu rosību, mēģinot vadīt Latvijas valsti. Acīmredzami, ka šī vadīšana ir pilnīgi ačgārna un nekādus rezultātus nedod. Un tas ir saprotams, jo valsts stūre ir nodevēju, nejēgu, ārzemju aģentu un politisku pigmeju rokās. Savukārt propagandas nomāktie ierindas pigmeji, kas izglītības dēļ nespēj saprast visa notiekošā jēgu, ir cietēji, jo tiek maldināti, izdilst un iet mazumā.
Lasīt visu...

3

Vēsturnieku komisiju es nolikvidēju, bet tagad nāk prezidenta vēlēšanas – varētu vietā uzcirst veselu institūtu

FotoDāmas un kungi! Godātie skolotāji! Es tiešām priecājos par šo vēstures skolotāju konferenci. Tas, manuprāt, Latvijas valstij ir ļoti būtisks temats.
Lasīt visu...

21

Īsumā par “visu ģimeņu” absurdu

FotoValstī, kurā pietiek pavisam reālu un steidzami risināmu problēmu, ir mēģinājumi pacelt dažu jautājumu aktualitāti ar iespējami lielāku troksni. T.s. “partnerattiecību”, “visu ģimeņu” (vienalga, kā tagad sauc mēģinājumus panākt viendzimuma laulību atzīšanu) tēma nav tā, kurai es gribētu veltīt sevišķi daudz uzmanības. Bet troksnis ir liels, un tāpēc ir vērts atkārtot dažas lietas, kas ir aksiomas.
Lasīt visu...

21

Medikamentu pieejamības atslēga – vietējie ražotāji

FotoNav noslēpums, ka nu jau vairākus mēnešus akūti trūkst zāļu gan aptieku plauktos, gan slimnīcās. Kāpēc tā? Lai gan Latvijas farmācijas nozarei ir daudz, ko piedāvāt – izcila zinātniskā bāze, vērtīgas tradīcijas, patiešām kvalitatīvi un konkurētspējīgi produkti, tomēr 95% zāļu tirgus veido importa produkti.
Lasīt visu...

21

Mēs salauzām izglītības mugurkaulu un nogrāvām izglītības pamatus

FotoAtgriežos pie šīs bildes, jo tai ir lielāka jēga, nekā šķiet ar pirmo acu uzmetienu. Pusgadu pastrādājot skolā, es sapratu, ka mani priekšstati par izglītības sistēmas degradācijas procesu ir nepilnīgi. Neteikšu, ka tagad es visu saprotu līdz galam, bet dažas lietas noteikti esmu sapratis labāk. Un viens secinājums ir šāds: mūsu izglītības sistēma tika nolemta kraham nevis tajā brīdī, kad mēs sākām ieviest degradējošas mācību programmas, bet tad, kad mēs salauzām izglītības procesa ētisko mugurkaulu.
Lasīt visu...

21

Izdevusies valsts

Foto1. Es šodien, 2023.gada 18.janvārī saņēmu kārtējo Latvijas Republikas tiesas spriedumu ar tūkstošu eiro sodiem par “distancēšanos neievērošanu” pirms vairāk nekā diviem gadiem. Ar mani “nedistancējās” daži cilvēki, ar kuriem draudzīgi parunājām. Par to mūs izdrāza “izdevusies valsts”, kaut gan neviens necieta, nevienam no klātesošajiem nekas ļauns netika nodarīts un arī šodien pasaulē ir jau pierādīts, ka distancēšanās bija lielākais absurds pasaules vēsturē.
Lasīt visu...

21

Mammu, es gribu, mammu, es gribu, es gribu, gribu, gribu, gribu, gribu!

FotoJaunā Rīgas teātra (JRT) Lāčplēša ielas mājas remonts turpinās jau 5 gadus un ir atkal iestrēdzis. Darbu pabeigšanas termiņš atkal nav zināms, un pašlaik jau tiek runāts par līguma laušanu starp darba pasūtītāju (Valsts nekustamie īpašumi) un celtniekiem (Skonto). Tas savukārt nozīmētu remonta beigu atlikšanu vēl uz 2-3 gadiem.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Vai, izmetot no mācību satura vēsturi, neesam rīkojušies līdzīgi kā traks cilvēks, kas stāda ķiršu mīkstumus?

Sākot pārdomas par vēsturnieku tikšanos ar valsts prezidentu (13.01.23.) ienāca...

Foto

Kādu nacionālismu mums vajag?

Ir laiki, kuros notiek viss, kas sakrājies desmitgadēs. Kopš Krievijas pilna apmēra uzbrukuma Ukrainai ir sācies tieši šāds laiks. Prasība pēc atbrīvošanās...

Foto

Kariņš saistībā ar plūdiem Jēkabpils novadā kārtējo reizi demonstrē nespēju uzņemties krīzes vadību

Ministru prezidents Krišjānis Kariņš saistībā ar plūdiem Jēkabpils novadā kārtējo reizi demonstrē nespēju...

Foto

Kā Ašeradens restartēs VID?

Finanšu ministra postenis pārsvarā pienākas premjera partijai. Bez valsts budžeta vadības finanšu ministra pārziņā ir arī valsts asinsrite – nodokļu maksātāju veiktie...

Foto

Iestājamies pret Andas Nulles reputācijas graušanu un profesionālās darbības ierobežošanu

Latvijas Ārstu biedrība (LĀB) atkārtoti vērsusies pie valsts prezidenta, ministru prezidenta un veselības ministres par atsauktās...

Foto

Stigmatizētājus – pie atbildības!

Pagājušā gada 15. decembrī 14.Saeima noraidīja likumprojektu “Civilās savienības likums”, kam bija jākalpo par tiesisko pamatu visu ģimeņu tiesiskās aizsardzības nodrošināšanai, lai...

Foto

Bīstamās garšas – veipošanas spožums un posts!

Kopš elektronisko cigarešu izgudrošanas veipošana ir kļuvusi par vienu no pasaulē populārākiem nikotīna uzņemšanas veidiem. Sākotnēji radītas kā viens...

Foto

Kremlini un globālisti vienojas latviešu valodas noniecināšanā

Jautājums par latviešu valodas lomu un vietu Latvijas valstī nepazūd no dienaskārtības jau kopš neatkarības atjaunošanas pirmajām dienām. Lai...

Foto

Trūkst sīko vagariņu

“Nekonkurētspējīga piedāvātā atalgojuma dēļ Ārlietu ministrija saskaras ar darbinieku trūkumu, taču šī problēma ir arī citās valsts pārvaldes iestādēs,” publiski vaimanā ārlietu ministrs...

Foto

Ja vairākums grib tā dzīvot, tad lai arī tā dzīvo

Mani domubiedri. Ļaudis, kuri domā līdzīgi man. Ļaudis, kuri redz nolaisto valsti, nolaisto izglītību, nolaisto visu,...

Foto

Vai īstais brīdis skatīt tarifu pieteikumu?

14. decembra LTV raidījumā Kas notiek Latvijā piedalījās Augstsprieguma tīkla (AST) un Sadales tīkla (ST) vadība, ekonomikas un topošais finanšu ministrs, vairāki eksperti. Vispirms atgādināšu, ka 2000.gadā...

Foto

Marksisms vienmēr centies balstīties tieši uz šīm starpslāņu aprindām

Pēc tam, kad Saeimas Juridiskā komisija 6. decembrī nolēma apturēt darbu pie Civilās savienības likuma, bet Saeima...