Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Pievienot komentāru

Lapas:    1   Rādīt komentārus, sākot ar: pirmo | pēdējo

Nu moins

05.01.2023. 02:14

»

Zeks

Būtībā, šādi varianti neko neatrisina, izņemot lielo kompāniju konkurentu novākšanu Latvijā...


Tāpēc, ka publikācijas autoram tas šķiet kruti! SDV nav vajadzīgs SDI konts! Ja kontam grib pielāgot uzņemējdarbības veidu, nevis otrādi, tad viss arī iznāk čerez ž!

Atbildēt

Nu moins

05.01.2023. 02:09

Man te laikam cita google. Ne es kādreiz vēl reģistrēšu saimniecisko darbību Latvijā, ne man vajag, taču intereses pēc pamēģināju tam procesam iziet tīri teorētiski cauri. Man tam vajadzēja aptuveni 10 min.
Pirmkārt, tā arī nesapratu, kāda mārrutka pēc vispār šis problēmas uzpūtējs iedomājas, ka viņa santehniķim ir vajadzīgs SDI konts? Tāpēc, ka viņam pašam tas šķiet kruti? VID mājas lapā melns uz balta ir rakstīts -
"Saimnieciskās darbības ieņēmumu konts (SDI konts) ir īpašs norēķinu konts bankā, ar kura palīdzību saimnieciskās darbības veicēji mikrouzņēmumu nodokļa režīmā var automatizēt nodokļa nomaksu.
Saimnieciskās darbības ieņēmumu konta izmantošana ir brīvprātīga, tas mikrouzņēmuma nodokļa maksātājiem nav jāizmanto obligāti. "
Tātad – šis ir paredzēts m i k r o u z ņ ē m u m i e m, un pat tad n e o b l i g ā t i! Ja viņš šo informāciju nevar ieraudzīt, un viņam tā šķiet slēpta, tad varbūt vajag nomainīt okulistu?
Otrkārt, cilvēkiem, kuri nevēlas dibināt uzņēmumu, bet vēlas veikt saimniecisko darbību, vienīgais , kas ir vajadzīgs – reģistrēt saimniecisko darbību VID, ko iespējams izdarīt caur EDS. Ja nav EDS konta, sistēmai var pieslēgties ar eparakstu vai latvija.lv. Norēķiniem var izmantot jau kādu no saviem esošajiem bankas kontiem.
Viss ir tieši tik vienkārši. Kas tā par ņemšanos ar UR, vispār nesaprotu. Katram saimnieciskās darbības veidam ir savi noteikumi.
Gribas pateikt šim publikācijas autoram – nevajag visu sākt no otra gala, tad arī nebūs čerez ž. Nevar taču dīzelim pielikt klāt elektromotora lādētāju un sapņot, ka tas sāks braukt ar elektrību. Un šis ir zvērināts advokāts nodokļu jautājumos? Lai Dieviņš nogrābstās gar viņu un viņa klientiem...

Atbildēt

!

04.01.2023. 19:14

»

lai strādātu viegli

jābūt gudram. Skolas ko ražo??? seviški turība. Gudrie no glupās krčangaļu valsts bēg...mazā krievija


Liec miera Krieviju,pamulki.latvijas karinlevita rezims ar vid prieksgala apzog visus Latvijas iedzivotajus.

Atbildēt

lai strādātu viegli

30.12.2022. 12:42

jābūt gudram. Skolas ko ražo??? seviški turība. Gudrie no glupās krčangaļu valsts bēg...mazā krievija

Atbildēt

Bezkompromisa beztiesiskums

24.12.2022. 18:48

»

autoram

Piekrītu Jums 100%. Normatīvie akti, kas regulē nodokļu maksāšanu, ,sekmē ēnu ekonomiku, Jurists, kas nespecializējas šajā jomā, neko nevar saprast.Tos Finanšu min.vai citur acīmredzami raksta čerez Ž...


ja vids spēj izčakarēt tikai frizierus, nagu līmētājus un onkulīti garāžu kooperatīvā, kurš pa 20 kaimiņam maina riteņus .. tad ir skumji
vidaprāt viņi arī veido ēnu ekonomiku 25% apmērā

Atbildēt

Zeks

24.12.2022. 11:42

Būtībā, šādi varianti neko neatrisina, izņemot lielo kompāniju konkurentu novākšanu Latvijā.
Nesapratu, kāpēc jāreģistrējas obligāti kā MUN maksātājam, ja, SDV ir jāmaksā IIN nodoklis 20%, turklāt tikai no ieņēmumu-izdevumu starpības? Un nevis 25% kā MUN. Kur te vispār ir kāds izdevīgums? Kāpēc valstī nevar izveidot reālu atbalsta institūciju to bezjēdzīgo uzņēmējdarbības atbalsta un biznesa inkubācijas kantoru vietā, kuri varētu palīdzēt mikrouzņēmējiem sakārtot grāmatvedību un sarakstīt atskaites? Lūk tā būtu reāla palīdzība un šos konsultantus būtu grūtāk iebiedēt, reketēt un šantažēt no VID puses, kas ir jebkura mazā uzņēmuma ikdiena. Tā "informatīvo vēstuļu" VID, prokuratūras un citu iestāžu prakse ir jāpārtrauc steidzamības kārtā, jo tās pārsūdzēt nav iespējams, lai gan katras beigās ir sava veida rīkojums, kurš noteikti ir jāpilda, citādi būs ziepes. Un būs arī, ja neliksies zinis par šiem VID copy-paste murgojumiem, kur saistībai ar likumdošanu ir kā pingvīnam ar Ziemeļpolu.

Atbildēt

autoram

23.12.2022. 17:50

Piekrītu Jums 100%. Normatīvie akti, kas regulē nodokļu maksāšanu, ,sekmē ēnu ekonomiku, Jurists, kas nespecializējas šajā jomā, neko nevar saprast.Tos Finanšu min.vai citur acīmredzami raksta čerez Ž...
Savukārt VID vajā mazās zivis - dzīvoklīša izīrētājus, sīkbodniekus, sīkamatniekus, tantiņas, kas pārdod savu dārziņā izaudžetos burkānus..., jo lielos viņi nav spējīgi noķert.

Atbildēt

tur ņurdz Savējiem zagļiem

23.12.2022. 14:50

jānomaina visi, ja bija kads godīgs, tad asen samaitās

Atbildēt

Dievs

22.12.2022. 22:26

Miskastē kārtība nav paredzēta..

Atbildēt

Хм

22.12.2022. 21:01

Все очень просто-если вдруг ВИД и прочие госструктуры все сделают просто и понятно, то через какое-то время вдруг возникнет вопрос -а зачем нам такие большие штаты в этих институциях, если все делается просто, быстро понятно?
А так..один отдел разъясняет, другой контролирует, третий наказывает: а раз все сложно, работы хватает всем трем отделам, нужны новые и новые работники..

Atbildēt

Sarkanais mēris pār Latviju

22.12.2022. 20:07

»

tā viš i

Jo vairāk valstī sabūvēs kantorus, jo vairāk būs jākārto formalitāšu. Katrs kantoris taču grib nodemonstrēt savu svarīgumu. Tas pats notiek, ja jau esošajos kantoros bezjēdzīgi palielina darbinieku skaitu. Katram priekšniekam ir draugi un radi. Visi tie taču ir jānodrošina ar labiem amatiem un algām...


Ar nodokļiem barot noziedzīgu 4.maija kliķi ir noziegums pret Latvijas valsti.
Kā pierādījums, vislielākās pensijas ir tieši vislielākajiem Latvijas izzadzējiem un izzagšanas likumiskā ceļa sagatavotājiem.

Atbildēt

Haralds Kalns

22.12.2022. 19:52

Varēja jau stipri īsāk- vienkārši atdod nopelnīto! Koši un godīgi.

Atbildēt

HT

22.12.2022. 19:13

Inkluzīvais kapitālisms

K. Švābe :” Mūzikas vairs nav, bet viņi vēl dejo”.

https://youtu.be/U-SZ-wTNwys

Atbildēt

HT

22.12.2022. 18:40

»

HT

Ekonomikas tranformācija paredz cīņu ar nabadzību uzvelt uz pašu nabadzīgo pleciem...


Viss par Pasaules valdību:

https://youtu.be/U-SZ-wTNwys

Atbildēt

HT

22.12.2022. 18:10

Lai gikai ras murmulis pamēģina santehniķim nesamaksāt skaidrucī. Iepazīs stellatslēgu un nedriķēs murgus, kur vells nolauzīs kāju.

Atbildēt

juristi-šmuristi

22.12.2022. 17:52

naudu pelna no procesa, nevis no rezultāta.

Atbildēt

HT

22.12.2022. 17:51

Ekonomikas tranformācija paredz cīņu ar nabadzību uzvelt uz pašu nabadzīgo pleciem.

Kā ērti un ātri likvidēt savu uzņēmumu, atradīsit Ekonomikas ministrijas mājaslapā ar atsaucēm uz Davosas ekonomikas foruma (neticēju savām acīm) rekomendācijām.

Jo vairāk būs bezdarbnieku un nabadzīgo, jo ātrāk tuvināsies “ekonomikas transformācijas” rezultāts - ECB digitālā nauda kā sociālais pabalsts arī tiem, kuri naudu zaudē 2. Pensiju līmenī un nespēj nomaksāt nodokļus vispār kā sociālo. Un tādu ir tūkstošiem. Desmitos tūkstošu.

Atbildēt

kad liekas var nosisties

22.12.2022. 17:50

»

cerības liekas

Visas cerības tagad uz Arvilu & co


Cerības - mierinājums netēlotiem naiviem muļķiem.

Atbildēt

tā viš i

22.12.2022. 17:39

Jo vairāk valstī sabūvēs kantorus, jo vairāk būs jākārto formalitāšu. Katrs kantoris taču grib nodemonstrēt savu svarīgumu. Tas pats notiek, ja jau esošajos kantoros bezjēdzīgi palielina darbinieku skaitu. Katram priekšniekam ir draugi un radi. Visi tie taču ir jānodrošina ar labiem amatiem un algām.

Atbildēt

par pimpjiem un riteņiem

22.12.2022. 16:39

Būtu tantei riteņi, šī būtu....Taču mums ir nepiebarojamais Levit/Knariņ vepru bars, kuru apetīte nav apmierināma!

Atbildēt

Kā vienmēr

22.12.2022. 16:28

Ar labo roku kasām kreiso ausi! Nekā īpaša Latvijā.

Atbildēt

cerības liekas

22.12.2022. 16:17

Visas cerības tagad uz Arvilu & co.
Neceri, nekas nemainīsies, netēlo naivu muļķi.

Atbildēt

Lapas:    1   

Jūsu vārds:

Komentāra teksts:

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

6

Evika Siliņa ir ar pautiem, Jānis Citskovskis – žmogs, bet Krišjānis Kariņš – princese, kas neuzņemas atbildību

FotoĻembasts ap tā saucamajiem bijušā premjera Kariņa lidojumiem vēl tālu no atrisinājuma, lai gan nu jau nepārprotami ir redzama un saprotama šo notikumu gaita, būtība un galveno aktieru lomu sadalījums. Izrādes režisori ir no valdošās partijas, kas pēdējā pusgada laikā centās atrisināt otrā plāna samezglojumu – proti, kurš būs šajā skandālā malējais. Un, lai gan par tādu tagad ir sazīmēts bijušais Valsts kancelejas direktors Jānis Citskovskis un vēl pāris ierēdņu, nav šaubu, ka, pateicoties ierosinātajam kriminālprocesam, viņam blakus nostāsies arī “Jaunās vienotības” politiķi.
Lasīt visu...

21

Vēstule Rinkēvičam par Latviešu valodas aģentūras reorganizāciju: ceram uz atklātu un laicīgu komunikāciju par nākotnē pieņemtiem lēmumiem, kuri ietekmēs latviešu valodas mācīšanu un mācīšanos visā pasaulē

FotoEiropas Latviešu apvienība ir iepazinusies ar lēmuma projektu “24-TA-1725 Par Valsts izglītības satura centra, Valsts izglītības attīstības aģentūras, Jaunatnes starptautisko programmu aģentūras un Latviešu valodas aģentūras reorganizāciju.”
Lasīt visu...

21

Latviešu valodas aģentūras iekļaušana Čakšas aģentūru reorganizācijas plānā ir principiāli noraidāma

FotoLatvijas Zinātņu akadēmijas akadēmiķes, Izglītības biedrības padomes locekles Dr. habil. philol. Inas Druvietes atzinums par rīkojuma projektu “Par Valsts izglītības satura centra, Valsts izglītības attīstības aģentūras, Jaunatnes starptautisko programmu aģentūras un Latviešu valodas aģentūras reorganizāciju”.
Lasīt visu...

21

PRET Latviešu valodas aģentūras likvidēšanu

FotoValoda ir veids, kurā tauta var paust savas dvēseles bagātību, pasaules izpratni un justies kā mājās savā zemē. Latviešu valoda ir bijusi nacionālās kustības pamatvērtība cauri gadsimtiem un ir viena no konstitucionālajām vērtībām, kas raksturo Latvijas valsts pastāvēšanas jēgu un mērķi.
Lasīt visu...

21

Kremlis nepamet cerību izmantot “tautiešus”: tiek plānots ar "tautiešu karti" virtuāli apvienot "krievu pasauli"

FotoŠā gada maijā kļuva zināms, ka Krievija veido “tautiešu elektronisko karti”, lai tādējādi censtos padarīt Krievijas “ārvalstīs dzīvojošo tautiešu” statusu par puslīdz juridisku kategoriju. Kara studiju institūta (Institute for the Study of War) vērtējumā šādas aktivitātes mērķis ir attaisnot Krievijas turpmāku agresiju, to uzdodot par ārvalstīs dzīvojošo tautiešu tiesību aizstāvības centieniem.
Lasīt visu...

12

Aicinājums Saeimai un Ministru kabinetam, īpaši "Jaunās vienotības" politiķiem atteikties no saviem valsts valodas politikas sagraušanas plāniem

Foto2024. gada 10. jūlijā Ministru kabineta tīmekļa vietnē ievietots tiesību akta projekts, kas paredz reorganizēt Latviešu valodas aģentūru, samazinot tās pārvaldes uzdevumus un lielāko daļu tās funkciju nododot citai valsts pārvaldes iestādei[1]. Uzskatām to par tuvredzību gan no zinātniskā, gan politiskā skatpunkta.
Lasīt visu...

21

Visi metas glābt grimstošo Citskovski, bet tas nesaprot pamesto glābšanas riņķi un kož rokā, kura viņu velk ārā no ūdens

FotoValdība un augstākā ierēdniecība kopīgiem spēkiem bija izdomājušas veidu, kādā paglābt no kriminālatbildības Valsts kancelejas direktoru Jāni Citskovski, taču tas no pamestā glābšanas riņķa ir atteicies, palīdzīgās rokas padošanu "juridiskajā jūrā" grimstošajam slīcējam nodēvējot par "pazemojošu".
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi