Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā
NĀVE audiogrāmata

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Vel pirms dažām dienām it kā Baltkrievijas miliči, armijnieki vai omonieši izmeta savus formas tērpus miskastē, un jau šodien Baltkrievijas milicijas apakšpulkvedis Jurijs Mahnačs gatavojās rakstīt atlūgumu un tāpat informēt visu pasauli. Turklāt Jurija gadījumā mēs redzam absolūti reālu milici, kurš demonstratīvi pamet dienestu sakarā ar neapmierinātību pret esošo režīmu. Bet pirms virtuāli spiest Jurija roku par viņa drosmi, tiksim skaidrībā ar lietām, kas varētu būt Jurija neapmierinātības īstie cēloņi.

Saskaņā ar interviju, ko Jurijs sniedza 2017. gada 28. septembrī, viņa dienesta laiks milicijā tajā laikā bija vairāk nekā 20 gadu. Pamatojoties uz to, viņam vajadzēja sākt dienēt milicijā 1997. gadā.

2019. gada janvārī Jurijs no Baltkrievijas Iekšlietu ministrijas saņem trešās pakāpes medaļu "Par nevainojamu kalpošanu". Šī medaļa tiek piešķirta likumsargiem par 10 gadus ilgu nevainojamu dienestu.

Ņemot vērā to, ka 2019. gadā Jurijs jau vismaz 21 gadu strādāja varasiestādēs, izrādās, ka viņš šo medaļu saņēma ar 11 gadu novēlošanos. Par spīti tam, ka šī konkrētā medaļa nav kaut kāda īpaši nozīmīga balva, tas nav ordenis un to nesniedz ne prezidents, ne pat iekšlietu ministrs.

Pašlaik Jurijam ir apakšpulkveža pakāpe, kuru viņš saņēma 2017. gadā vai pēc 20 gadu dienesta. Saskaņā ar Baltkrievijas likumu "Par civildienestu Baltkrievijas Republikā", lai saņemtu apakšpulkveža pakāpi, ir jānodien tikai 5 gadi. Teorētiski Jurijs varēja saņemt apakšpulkveža pakāpi 15 gadus agrāk.

Izskatās kaut kā dīvaini. Cilvēks, kurš pasaulei sevi pasniedz kā taisnīguma, godīguma un kompetences zelta standartu, saņem nenozīmīgu medaļu ar 11 gadu nokavēšanos, kā arī ar neticamām grūtībām kāpj pa karjeras kāpnēm.

Ja Jurijam bija vajadzīgs tik ilgs laiks, lai panāktu vismaz kaut kādus ievērojamus panākumus varas iestādēs, tad varbūt viņam nevajadzēja pieņemt pārsteidzīgus lēmumus, kas saistīti ar viņa cīņas par taisnīgumu sākumu? Galu galā viņš burtiski pirms dažām dienām kļuva par cīnītāju pret ļauno Lukašenkas režīmu.

Tā ka ir pilnīgi iespējams, ka šim jau visai pasaulei zināmajam cīnītājam par taisnību būs nepieciešami vēl 20 gadi, lai saprastu vārdu “neatkarība” un “demokrātija” patieso nozīmi.

Vēl viens interesants moments ir tas, ka Jurijs strādā vienā no Lidas milicijas iecirkņiem. Lida ir maza pilsēta, kas ģeogrāfiski atrodas 50 km attālumā no Lietuvas robežas.

Vai ir iespējams, ka nav nejaušība tas, ka viens no Baltkrievijas tiesībaizsardzības pretvaldības satricinājumu cēloņiem ir radies vietā, kur vieglo un skaisto Eiropas dzīvi var redzēt no daudzdzīvokļu mājas jumta? Un vai ir iespējams, ka Jurijs tieši domā par tuvumu šai vieglajai un skaistajai dzīvei, nevis domā par savas valsts suverenitāti, un tāpēc ir devis piekrišanu sava vēstījuma filmēšanai un publicēšanai?

Es domāju, ka nebūs lieki atcerēties, ka opozīcijas kandidāte uz prezidenta amatu Svetlana Tihanovska jau ir sākusi dzīvot vieglo un skaisto Eiropas dzīvi, pārceļoties... jūs nekad neuzminēsit, uz kurieni. Jā, jā, uz to pašu Lietuvu. No viņas vārdiem - saistībā ar draudiem.

Un desertam - kāpēc plašsaziņas līdzekļi visā pasaulē izlēma, turklāt vienlaikus, ka tieši viduvēja Baltkrievijas ciema miliča viedoklis pēkšņi kļūst interesants simtiem miljonu cilvēku visā pasaulē, ieskaitot tos, kuri pat nezina, kur tāda Baltkrievija atrodas pasaules kartē?

Baltkrievijas medalu apraksts

http://president.gov.by/ru/medali-respubliki-belarus

Likums «О государственной службе в Республике Беларусь»

https://mogilev.ohrana.gov.by/2016/11/24/%D0%BE-%D0%BF%D0%BE%D1%80%D1%8F%D0%B4%D0%BA%D0%B5-%D0%BF%D1%80%D0%BE%D1%85%D0%BE%D0%B6%D0%B4%D0%B5%D0%BD%D0%B8%D1%8F-%D1%81%D0%BB%D1%83%D0%B6%D0%B1%D1%8B-%D0%B2-%D0%BE%D1%80%D0%B3%D0%B0%D0%BD%D0%B0/

28.septembra intervija par Jurija darba stāžu un apakšpulkveža pakāpes piešķiršanu

https://www.pvlida.by/index.php/news/vse-novosti/item/5590-na-zashchite-zhizni-i-zdorovya-grazhdan

Par medaļu piešķiršanu Jurijam

https://pvlida.by/index.php/news/vse-novosti/item/6611-lidskij-rovd-podvel-itogi-2018-goda-prestuplenij-stalo-menshe-raskryvaemost-vyrosla

Links uz videoziņu

https://www.delfi.lv/news/arzemes/jus-kars-kokos-celmalas-baltkrievu-apakspulkvedis-par-milicijas-noskanosanu-pret-protestiem.d?id=52387523

Novērtē šo rakstu:

31
59

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Kā Roma sabruks šoreiz?

FotoParalēles starp krīzē esošo Rietumu pasauli un Romas impēriju pēdējām dienām kairināja filozofu un analītiķu prātus jau 100 gadus atpakaļ.
Lasīt visu...

15

Vārda brīvības fonds 1. aprīlī CC Atklāta vēstule kultūras ministram Naurim Puntulim

FotoŠopavasar fonds negaidītā kārtā saņēmis vairākas sabiedrībā pazīstamu cilvēku grēksūdžu vēstules, kuru saturu šeit pārstāstīsim īsi un koncentrētā veidā, jo mūsdienās sāpinošu un dvēseles dzīles atkailinošu tekstu palagus, kādas savulaik uzrakstījuši, piemēram, Svētais Augustīns (“Grēksūdze”) vai Mišels Fuko (“Miesas grēksūdze’) – tik garus gabalus lasīt nevienam nav laika.
Lasīt visu...

21

Nav taisnība, ka valsts palīdz uzņēmējiem. Valsts viņus mēdz reketēt

FotoValsts amatpersonas īpaši jau vēlēšanu laikā daudz runā par uzņēmējdarbības vides uzlabošanu, palīdzību uzņēmējiem, tiesiskumu un tā tālāk, un tā joprojām. Praksē gan mēdz būt citādāk, un valsts iestāžu vērsanās pret mani, manas ģimenes locekļiem un manis vadīto uzņēmumu liecina, ka realitāte var līdzināties absurda lugai.
Lasīt visu...

21

Korupcijas prakse perifērijā – Balvos

FotoKonkrētā piemērā – Balvos. 2022.gada oktobrī uz ceļa, kuru kā taisnāko vairāk nekā 30 gadus lieto mazdārziņu īpašnieki, bez brīdinājumiem tika nostiepta ķēde, kurā par laimi nelaimē ar salīdzinoši lēnu ātrumu (ap 15 km stundā) ietriecās motocikla vadītājs kurš guva nopietnas kakla traumas.
Lasīt visu...

12

Kas notiek Valmieras policijā un prokuratūrā

FotoVēlos Jūs informēt, kas notiek Valmieras policijā un prokuratūrā.Jau neskaitāmas reizes pēdējo pāris gadu laikā tiek ierosinātas krimināllietas par izvarošanu. Tiek aizturēti cilvēki, kuri pēc pāris mēnešiem tiek atbrīvoti. Bet tajā pašā laikā cietušās personas saņem no valsts atlīdzību, kas paredzēta cietušām personām
Lasīt visu...

21

Levita kungs, mēs gribam 0,16% no iekšzemes kopprodukta, nevis valsts radio un TV sakārtošanu!

FotoPirms vairāk nekā desmit gadiem politiskajā dienaskārtībā pirmoreiz nonāca jautājums par Latvijas sabiedrisko mediju apvienošanu. Toreiz Latvijas Radio iestājās pret to, jo apvienošanās sākotnējais ambiciozais plāns toreizējā resursu trūkuma situācijā bija nerealizējams, savukārt apvienošanās, neieguldot nepieciešamos finanšu līdzekļus attīstībai, solīja vairāk risku nekā ieguvumu. Procesa virzītāji aizrautīgi runāja par sinerģiju, kas veidosies apvienotajā medijā, tajā pašā laikā nespējot kliedēt bažas par to, vai:
Lasīt visu...

21

Sazvērestības teoriju cienītājiem ir jāpajautā sev: bet kāda ilgtermiņa mērķa labā darbojos es?

FotoPirms ejam tālāk, ir jāuzsver, ka sazvērestības teoriju patiesums šeit nav būtisks. Vārdu savienojums “sazvērestības teorija” sākotnēji nenozīmē, ka šī teorija pauž nepatiesību, vien to, ka tā apraksta vairāku spēlētāju sazvērēšanos. Taču skaidrs, ka mūsdienās šim vārdu savienojumam ir negatīva konotācija — ar to apzīmē stāstus, kurus publiskajā telpā nav pieņemts uzskatīt par patiesiem.
Lasīt visu...

18

“Demokrātijas akadēmija” vēlas demokrātiju, par kuru maksā visi citi!

Foto16.martā Ogres muzejā notika pasākums “Demokrātijas akadēmijai”. Tā ir programma, kuru par dažādu fondu, tostarp Sorosa fonda “DOTS”, naudu īsteno vairākas biedrības. “Akadēmiķi” apmeklēja muzeju, bet “aizmirsa” par to samaksāt.
Lasīt visu...

21

Pārdomas saistībā ar veselības aprūpes budžetu 2023. gadā

FotoUzstādījums, ka, pirms nav veiktas reformas, veselības aprūpes budžetu ir racionāli papildināt vien tehniski, vedina minēt, vai tiešām valdība sāk cīņu ar lielāko šķērsli nozarē, proti, hroniski samilzušo administratīvo vājumu. Gadiem ilgi Nacionālais veselības dienests un Veselības ministrija apzināti vairījušies veikt reālu pārraudzību, cik lietderīgi ārstniecības iestādes izmanto piešķirtos līdzekļus, kas paredzēti deleģēto valsts pārvaldes uzdevumu izpildei, lai sniegtu iedzīvotājiem valsts nodrošinātos veselības aprūpes pakalpojumus. Ja tiks īstenota reāla padotība, iestādes riskēs aizskart medicīnas establišmenta intereses.
Lasīt visu...

Lursoft