Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā
NĀVE audiogrāmata

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Jau sen gaidīju, kad pasaules un Latvijas mediji sāks izplatīt fotogrāfijas un video ar “pierādījumiem”, kas liecina par krievu armijas un/vai kaujinieku kārtējo uzbrukumu. Gaidīju tos, jo šādas fotogrāfijas un video jau sen ir kļuvušas par siltu tradīciju visiem ģeopolitiskiem konfliktiem, kuras neievērošana tiek uzskatīta par sliktas gaumes pazīmi.

Pirmais - un esmu pārliecināts, ka tālu no pēdējā, - “pierādījums” ko tai skaitā arī LTV Ziņu dienesta žurnālisti rādīja vienā no savām reportāžām, ir video par bērnudārzu pie Luhanskas (Nr.21 ar nosaukumu «Сказка»), kur, pēc kanāla pieminēto cilvēku teiktā, trāpīja "Krievijas atbalstīto kaujinieku" artilērijas šāviņš.

https://www.facebook.com/ltvzinas/videos/524430938947284

NEJAUŠĪBA. Bērnudārzs Nr.21 atrodas privātmāju rajonā, un to diezgan blīvi ieskauj tuvējās ēkas. Šāviņš, kas lidoja vairākus kilometrus no vietas, kur tas tika izšauts, no visām mājam un ēkām šajā rajonā, protams, vienkārši nevarēja neielidot tieši bērnudārzā.

SIENA. Reportāžā 40.-42. sekundē var redzēt, ka sienai ir 4 ķieģeļu rindas. Tagad pamēģiniet atcerēties, kad un, pats galvenais, cik reizes savā dzīvē jūs esat redzējuši šāda biezuma sienu parastā ēkā. Arī sienu ķieģeļu klājums izskatās diezgan dīvains, jo, skatoties to pašu reportāžas daļu, šķiet, ka starp ķieģeļiem vispār nav cementa.

SKAPĪTIS. Kā liecina informācija Ukrainas medijos, uz bērnudārzu tika šauts no 122 mm kalibra smagajiem artilērijas ieročiem, kas pēc spēka un ātruma ir līdzīgi tanku ieročiem. Ja tā ir taisnība, tad 122 mm kalibra ieroču šāviņi lido ar ātrumu apmēram 800 m/s (2880 km/h).

Tagad paskatieties uz fotogrāfiju un ņemiet vērā, ka pie grīdas nepieskrūvēts saplākšņa skapis, kas stāvēja tieši pie sienas, kurā trāpīja šāviņš, nepakustējās ne centimetru un tajā esošās futbola bumbas arī nenokrita uz grīdas.

TĪRĪBA UN KĀRTĪGUMS. Ja paskatās vērīgi, tad telpā viss ir savās vietās. Uz vingrošanas kāpnēm glīti salocītas vingrošanas stīpas, stūrī glīti salikti spainīši, pie griestiem karājas vingrošanas trepes, un nevarētu teikt, ka putekļi istabā būtu kaut kur citur kā uz grīdas.

Šāviņam, kas cauršautu 4 rindu ķieģeļu sienu, pilnīgi visa telpa bija jāpārklāj ar ļoti biezu putekļu slāni, kas būtu pamanāms pat fotoattēlā.

LOGI. Video ir ļoti skaidri redzams, ka netālu no trāpījuma vietas ir 2 lielas ailes ar 3 logiem katrā jeb 6 logiem kopā un vēl vairāk logu gar sienu tālāk. Neskatoties uz to, ka burtiski viena metra attālumā no šiem sešiem logiem ar 800 m/s ātrumu ielidoja artilērijas šāviņš, nevienā no logiem stikls nesaplīsa.

TRĀPĪJUMA SEKAS ĀRĀ. Reportāžā 29.-30. sekundē var redzēt, ka uz ielas aptuveni 5-7 metru rādiusā no cauruma sienā ir izkaisīti putekļi un ķieģeļu lauskas. Sprādziens, kura spēks izkaisa ēkas fragmentus tādā attālumā, principā no šīs sienas nedrīkstēja atstāt mitru vietu. Nemaz nerunājot par logiem un saplākšņa skapīti.

Arī 33.-35. sekundē ir skaidri redzama cauruma kontūra, kas man personīgi šķiet dīvaina, it īpaši tās augšējā, absolūti taisnā līnija. Piemēram, zemāk esošajā bildē līdzīga aina izskatās daudz “dabiskāk”.

http://characterisationexplosiveweapons.org/wp-content/uploads/2016/10/introduction.png

Savukārt, ja pieņemam, ka šo caurumu bērnudārza sienā izsita nevis šāviņš, bet kaut kas cits, tad dīvaina sakritība - augstums no grīdas, kurā atrodas caurums, sakrīt ar augstumu, kurā cilvēkam ir visērtāk sist pa sienu ar veseri.

KULMINĀCIJA. Kur notika sprādziens? Ārā sprādziena nebija, jo visi logi būtu izsisti. Sprādziena nebija arī telpā jo ne sienas, ne griesti nav sacaurumoti ar šāviņa fragmentiem. Pats šāviņš arī nav redzams. Kur tas palika?

Bet droši vien sevi cienošiem Twitter cīnītājiem par Ukrainas brīvību nevajadzētu sevi apgrūtināt ar tādiem stulbiem jautājumiem. Galu galā neviena no pašreizējā konfliktā iesaistītajām valstīm nav bijusi vairākkārt pieķerta, veidojot informācijas feikus un manipulācijas, lai apsūdzētu pretējās puses noziegumos, kurus tās nav izdarījušas. Tāpēc ir diezgan loģiski pieņemt, ka arī šajā konkrētajā konfliktā puses līdz klajiem meliem nekādā gadījumā nenolaidīsies.

Novērtē šo rakstu:

339
70

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Publiski jautājumi kuluāros pieminētajai prezidenta amata kandidātei par NATO apsolījumiem

FotoGrieķija ar NATO atbalstu pašlaik bruņojas, lai varētu aizstāvēties pret iespējamo Turcijas agresiju, bet, lūk, paradokss, arī Turcija ir NATO, līdz ar to arī Turcija rīkojas ar NATO svētību un nebūtu pārsteigts, ka arī ar atbalstu. Visai interesanti, kuras NATO valsts karodziņu Latvijā liks piekārt pie prievītēm šāda visai neizbēgama konflikta gadījumā?
Lasīt visu...

21

Porcelāna skandāli un Nacionālā apvienība

FotoTrīs lietas kultūras skapītī stāv - porcelāns, skandāli un Nacionālā apvienība (NA)… Tādi ir mani iespaidi par pēdējo laiku spilgtākajiem notikumiem kultūras nozarē, kuras politisko vadību NA īsteno jau kādus 12 gadus.
Lasīt visu...

21

Jaunā politiķa solījums

Foto1. Es atzīstu daudzskaitļa pirmo personu mēs, kurā ietilpst visi Latvijas kā suverēnas valsts idejai lojāli Latvijas iedzīvotāji. Es atzīstu visu citu nāciju mēs.
Lasīt visu...

21

Tiesības būt stulbam

FotoRit otrais gads kopš Krievijas uzsāktā trīsdienu zibenskara Ukrainā. Pa šo laiku Ukrainas armija papūlējusies demilitarizēt Krievijas bruņotos spēkus par vairāk nekā 20 tūkstošiem militārās tehnikas vienību un vismaz 155 tūkstošiem kritušo iebrucēju. Šie zaudējumi jau ir desmit reizes lielāki nekā PSRS desmit gadu garajā Afganistānas karā.
Lasīt visu...

21

Sargsuņi rej, karavāna mīcās tālāk

FotoNesen medijiem tika ziņots, ka Finanšu izlūkošanas dienests pērn ir saņēmis ziņojumus par vairākiem tūkstošiem aizdomīgu darījumu.
Lasīt visu...

21

Kluso apvērsumu mehānisms

FotoLikumus Latvijā līdzīgi kā citur teorētiski ražo Saeima - mūsu gadījumā 100 deputāti, lai gan faktiski tos nosaka koalīcijas komanda, kuru vieno koalīcijas līgums – deputātu vairākums kas par likumu solidāru apstiprināšanu iepriekš vienojies. Tomēr kas notiktu, ja opozīcija (mazākums) arī vienotos, ka nepieņemamu likumu balsojuma gadījumā viņi vienkārši pamestu zāli un dotos mājās?
Lasīt visu...

21

Vai viņi uzbruks arī Rainim un Čakam? Karš pret kultūru Rīgā

FotoTik daudzi atviegloti uzelpoja, uzzinot, ka pašreizējam Rīgas mēram, stabiņu apmātajam Staķim uz brīdi esot pārgājusi maniakālā kāre uzbrukt pieminekļiem. Uzbrukt mūsu vēsturei un kultūrai. Pār viņu uz brīdi nolaidusies atklāsme, ka Rīgā esot daudz nopietnākas problēmas nekā pieminekļu jaukšana. Protams, ka ir ļoti nopietnas problēmas! Bet patiesībā sašutums sabiedrībā par draudiem pieminekļiem bija tik liels, ka Rīgas mērs kļuva piekāpīgāks.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Andrejs Upīts bija jauks un labs okupācijas varas kolaborants

Publiskās atmiņas centra rosinātais un Rīgas Pieminekļu padomes atbalstītais priekšlikums demontēt vairāku literātu (tostarp – latviešu rakstnieka...

Foto

Kad beigsies karš Ukrainā?

Pamēģināsim uz šo jautājumu atbildēt godīgi un argumentēti, izmantojot arī tādu informāciju, kāda nekad nenonāk latvju žurnālistu rokās un galvās. Un paturēsim...

Foto

Es esmu tikls un šķīsts, ticiet man!

Žurnālistikā vissvarīgākā vērtība ir redakcionālā neatkarība. Nekas to nedrīkst apšaubīt. Vienlaikus cilvēkam ir viņa individuālā brīvība un sirdsapziņā pamatotas...

Foto

Nacionālās apvienības viltus patrioti: Ogres mēra Egila Helmaņa gadījums

Lai turpinātu diskusiju par Ogrē nenotikušo bēdīgi slavenā “Latvijas pilsoņa/latvieša” Pētera Avena porcelāna “podu” un “podiņu” izstādi,...

Foto

Gruzijas mācībstundas

Tbilisi atkal dūmos un asaru gāzes mākoņos, ielas tradicionāli pilnas ar karstasinīgo tautu, kurai labs jebkurš iemesls, lai lieku reizi izvicinātu rokas. Kas gadījies...

Foto

Kam traucē Upīša piemineklis?

Pieminekļiem ir kāda nelāga īpašība – tie ir pļāpīgi. Visi kā viens būdami radīti ar mērķi vēstīt nākamajām paaudzēm par dižiem cilvēkiem,...

Foto

Vērtību arguments (jebkura) pieminekļa aizstāvībai

Šajā rakstā apskatīsim vienu cienījamu argumentu par labu pieminekļa (jebkura) aizstāvībai. Proti, iespēju, ka piemineklis cilvēkam ir dārgs. Tas, ka cilvēks...

Foto

Vai Aizsardzības ministrijas nenogremdējamais Jānis tiešām nenogrims?

Šodien notika Latvijas jaunlaiku vēsturē lielākais brīnums. Pati bezgrēcīgākā un tautas mīlētākā - Aizsardzības ministrija atzina, ka tiešām būs...

Foto

Par nelikumībām un reputācijas graušanu Rīgas bērnu un jaunatnes sporta skolā „Rīdzene”

Atkārtoti lūdzam nepieļaut kārtējo Rīgas nodokļu maksātāju naudas izšķērdēšanu sporta skolā Rīdzene....

Foto

Kāpēc kolektīvais Soross zaudē Ukrainā?

Dzirdu bāleliņu - patriotu gaudas, tāpēc lietošu maksimāli precīzus apzīmējumus, distancējoties no plašplūsmas ziņu avotu paredzamās indoktrinācijas un nu jau pavisam...

Foto

Aizsardzības ministrei Mūrniecei būtu nevis jāizsaka tukši paziņojumi, bet jāpublisko visa ar pārtikas iepirkumu saistītā dokumentācija

Vēlos publiski paust savu viedokli par Valsts aizsardzības loģistikas un...

Foto

Par LIZDA falšumu

Skolotāji ATKAL draud ar Vislatvijas streiku, ja mēneša laikā netiks izpildītas "viņu" prasības. Tas, ka valdības vadītāji ar Krišjāni Kariņu un LIZDA vadītāju...

Foto

Iespējamā kļūda VID EDS saistībā ar gada ienākumu deklarāciju

Informēju, ka, aizpildot gada ienākumu deklarācijas D3 sadaļu, parādās šāda absurda formula, rēķinot apliekamus ienākumus no citiem...

Foto

Veselības budžets: daudz aizņemsimies, daudz tērēsim un cerēsim, ka veselības joma zels un plauks, bet mums nav nojēgas, kā šo veselības jomas uzplaukumu sasniegt

Savu iepriekšējo...

Foto

Vai Latvijas vēsturiskajām zemēm jāatgriežas Dzimtenes ostās?

Mēs nokavējām 30 gadus no brīža,kad sajuka Teherānas-Jaltas-Potsdamas pēckara ģeopolitiskā arhitektūra. Varbūt mēs nesapratām, kāpēc San Francisko antihitleriskā koalīcija...

Foto

Meli nekad nevar pārmākt patiesību. Arī šoreiz viss nostāsies savās vietās

Jo vairāk pretinieku, jo vairāk goda! Nekad neesmu vairījies no atklātas diskusijas un politiskas cīņas....

Foto

Populisms un sabiedrība

Vārdam “populisms” skaidrojošā vārdnīca sniedz sekojošu skaidrojumu - izdabāšana plašām aprindām, cenšanās par katru cenu, pat ar nepiepildāmiem solījumiem un meliem iekarot tautas...

Foto

Jā, mēs gatavojamies paslepus, necaurspīdīgi iztērēt 100 miljonus eiro par apšaubāmu vēja parka projektu, un ko jūs, kaitnieki, mums padarīsiet?

AS “Latvenergo” paziņojums par ražošanas jaudu...

Foto

Izglītības un zinātnes ministrijai: pieteikums darbam Komunikācijas nodaļas vadītāja amatam

Ar šo vēlos pieteikties darbam Izglītības un zinātnes ministrijas Komunikācijas nodaļas vadītāja amatam. Mans vārds ir...

Foto

Vēlēšanās zaudējušie paristi un bordānisti vēlas jums atriebties, ogrēnieši

Godātie ogrēnieši un pilsētas viesi! Vērsīšu Jūsu uzmanību uz to, ka plānoto masku šovu* Jūsu pilsētā organizē...

Foto

Galvenais atbildīgais pasūtījuma lietā pret Lapsu un Liepnieku “atrast jebko” ir ģenerālprokurors Stukāns

Iekšlietu ministrs Māris Kučinskis nav oriģināls, tā ir viņa būtība izvairīties no atbildības,...