Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Kur un kā, kā arī kāpēc rodas tie, daudzuprāt, nesaprātīgie un neloģiskie likumi, ierobežojumi, stabiņi, saliņas un veloceliņi Rīgā un citi vājprāti, kas izsauc un izraisa mūsu sašutumu? Vai tos kāds apzināti rada, mērķtiecīgi un plānveidīgi izveido, vai tas ir tādas kolektīvās bezatbildības, muļķības, neizpratnes un neprasmes rezultāts kādiem cēloņiem, kurus minēju iepriekš? Varbūt tos pasūta greizo spoguļu valstībā un ir kāda cilvēku kopa, kas īpaši specializējas uz aplamību izdomāšanu un ieviešanu?

Esmu novērojis, ka vairumam cilvēku nav patiesas izpratnes par to, kā tiek pārvaldīti pat nelieli uzņēmumi, kur nu vēl lieli un starptautiskas korporācijas. Vairums nezina, kā tiek īstenota vara pašvaldībās, valstī, kā darbojas likumdevējs, kā darbojas izpildvara, kā darbojas visas pārējās varas, ieskaitot tiesu varu.

Kāds ir šis mehānisms, kas to visu virza, un vai vispār kāds to viens spēj kontrolēt, virzīt un pārvaldīt? Vairums cilvēku ir pārliecināti, ka tas ir tik vienkārši un saprotami, ka par to pat nav jāinteresējas. Tas taču tāpat visiem ir skaidrs. Tas lika, tas teica, un tas izdarīja.

Šādi stereotipi cilvēkos ir izveidojušies, viņiem lasot romānus un skatoties filmas. Bet gan grāmatās, gan mākslas filmās šis ir attēlots ļoti vienkāršoti un bieži pat melīgi. Ir, protams, it kā šim nolūkam un skaidrības viešanai speciālas dokumentālas filmas, speciālas publikācijas, bet arī tās galvenokārt ir tendenciozas, kļūdainas un pat melīgas.

Mazais cinītis

No aplamas domāšanas par to, kā tas notiek, rodas naivas un bezcerīgas iniciatīvas, piemēram – es tūlīt piecelšos, es tūlīt roku pielikšu, un būs. Bet izrādās, ka nav. Un nav tāpēc, ka tā tas nedarbojas. Lai darbotos un lai mazais cinītis gāztu lielu vezumu, cinītim ir jābūt īstajā vietā un laikā. Tikai tad vezums gāžas. Pietiek ar desmit centimetru nobīdi, un vezums ir drošībā. To cinītis vairs neapdraud.

Pastāvošā vara nepārtraukti piedāvā tā saucamos risinājumus vēlētāju iniciatīvām. Un, pa šo ceļu ejot, šādi risinot, tu patiesībā savas problēmas un savus ierosinājumus nerisini un nesasniedz nospraustos mērķus, neīsteno savas vajadzības, bet tikai nodrošini pastāvošās varas eksistenci. Pat kļūsti līdzvainīgs.

Varas pārstāvji ļoti izvairās būt par kaut ko atbildīgi, uzņemties atbildību un pieņemt kādus lēmumus. Viņi reti kad iebilst, bet nekad arī nav kvēli par. «Tev ir kāds ierosinājums, tu gribi, lai būtu tā, nu es jau neiebilstu, dari. Aizej pie tā, paņem to, aiznes tur! Ej, dari! Un, ja netiksi galā, tad es pieslēgšos...» Viņi nekad aktīvi nelīdzdarbojas, jo nekad nav zināms, kā tas beigsies, un vienmēr pastāv risks, ka arī labie nodomi var pārtapt par ceļu uz elli, tie var kādam augstāk sēdošam traucēt. Var gadīties, un tā ne reizi ir gadījies, kad pēc it kā labām iecerēm par vainīgo kļūsti tu pats. Tāpēc kādam vadītājam labāk, drošāk un izdevīgāk ir neteikt «nē», bet neteikt arī «jā». Ir taču sen zināms, ka par iniciatīvu mēdz sodīt.

Savtīgie nolūki

Līdzīgi tiek pārvaldīta arī Krievija. Un nav tā, kā mēdzam melst, ka Putins izdomāja, Putins lika, Putins teica, Putins pavēlēja, bet izpildvara klausīja un darīja. Nebūt ne!

Patiesībā līdz viņa kabinetam izlaužas daži apķērīgi un uzņēmīgi cilvēki, kuriem ir savtīgi mērķi un nolūki. Ne vienmēr šie nolūki ir saistīti ar naudu, – gadās, ka patiesā motivācija ir slavaskāre, iedomība, lepnība un arī varaskāre. Viņi prot to noformulēt un pasniegt kādā ideoloģiskā vai Krievijai izdevīgā, tā teikt, komplektiņā vai paciņā jeb paketē. Un, tad nokļuvuši pie valsts vadītāja, tam saka: vadoni, redzi, ja mēs izdarīsim šādi, tad valsts iegūs, tad Krievija iegūs, vai arī – tu, vadoni, gūsi labumu.

Valsts vadītājs noklausās un nesaka nedz «nē», nedz «jā». Viņš saka: ak tā, nu es neiebilstu, vai, nu es nezinu, bet pamēģini. Izdari! Viņš nesaka: jā, tā ir laba doma, paldies, to es noteikti darīšu, un nekavējoši sauc uz kabinetu tos, kuriem liks šo pildīt. Nē, viņš saka: labi, es padomāšu, vai, kad pēc laika atkal satiksi vadoni un jautāsi, nu kā, viņš teiks: mēs pie šī jautājuma strādājam...

Pēc brīža viņa kabinetā nonāk nākamais ar savu iniciatīvu, kas var būt diametrāli pretēja iepriekšējai. Arī šim vadītājs saka tos pašus vārdus, un viņu neuztrauc, ka šī iecere ir klajā pretrunā ar iepriekšējo. Rezultātā būs tā, ko kādam no viņiem izdosies īstenot, bet valsts vadītājs atbilstoši situācijai vai nu plūks augļus vai sodīs vainīgo.

Prezidents uzklausa

No tā arī izriet koalīcijas veidošana, premjera iecelšana un tamlīdzīgas lietas. Pie prezidenta nāk valstī ietekmīgi cilvēki, nāk politisku un ekonomisku apvienību pārstāvji, izsaka savas vēlmes, izsaka savu piedāvājumu, bet prezidents uzklausa un: ak tā, nu tad dariet vai darīsim tā. Nekad viņš nesaka: es vēlos, lai būtu tā, un nav svarīgi, ko vēlies tu. Svarīgs ir mans redzējums, mana programma un mērķi, jo tāpēc mani šeit ievēlēja. Bet kailā patiesība ir cita: «Mani šeit ievēlēja, lai es nespļautu pret vēju un neizaicinātu likteni, kā arī lieki neriskētu». Tas attiecas praktiski uz visiem varas pakāpieniem, mainās tikai apjomi un lemtā sekas.

Ir, protams, gadījumi, kad notiek citādi. Visi taču esam dzīvi cilvēki, un arī viņiem nav svešas cilvēciskās vājības. Arī viņi mēdz būt ļaunatminīgi, mēdz būt kaislīgi un mēdz būt arī gana nelietīgi. Tie arī mēdz rīkoties neapdomīgi, spontāni, nesaprātīgi un pat kļūdīties.

Izstumtie

Gadās arī tādi, kuri kvēli aizstāv vai agresīvi iebilst. Pirmkārt, tādi ir retums, un viņu pienesums pamatā nemaina kopainu. Otrkārt, faktiski uz vienas rokas pirkstiem ir skaitāmi gadījumi, kad šie īpatņi šādu nostāju, rīcību un uzvedību saglabā un vara tos neizstumj. Bet izstumtie staigā un vaimanā: redziet, es darīju, es mēģināju, bet viņi un īpaši tas...

Ar to viss arī beidzās.

Šai kontekstā labs piemērs ir viens pašreizējais Latvijas deputāts Briselē.

Pavēro politiķus, īpaši pavēro vadošos politiķus. Viņi ļoti reti kad ir vai nu par vai pret. Toties viņi vienmēr ir gatavi par to parunāt. Viņi šūpojas komforta viļņos. Ja tu atnāc un ierosini, viņš neiebilst, tu izdari, un rezultāts ir labs, viņš nokožas no gūtajiem labumiem, bet, ja tu izdari un rezultāts izrādās politiskajam vadītājam nevēlams, tad viņš rausta plecus, izbola acis un, izbrīnā papletis rokas, saka: es par to neko nezinu. Par ko ir runa, kas tas tāds? Tā kāda Saeimas deputāte pat pa nama gaiteņiem un kāpnēm bēga no žurnālistes, nespējot atbildēt uz vienkāršu jautājumu.

Iepriekš teiktais ir dabiskas atlases process, kur pārgalvīgie un nepaklausīgie klūp, savainojas un pat mirst – ne tikai politiskās nāvēs, bet izdzīvo remdenie, tie, par kuriem Rakstos ir teikts: «Esiet karsti vai auksti, jo remdenos Dievs izspļauj.»

Vienaldzība

Izdzīvo nevis spējīgākie, bet tie, kuri izmanto izdevību un paklusē. Tā teikt, klusie ūdeņi. Jo katrai iniciatīvai ir atbildes reakcija,– kādiem tā patīk, un tiem šai konkrētā brīdi ar tevi ir pa ceļam, bet ar citiem atkal ir pretēji. Taču ja nav iniciatīvas, ja nav viedokļa, tad nav arī pretinieku. Štrunts par atbalstītājiem, jo tas ir ļoti nestabils lielums, un jau rīt viņi novērsīsies un atbalstīs kādu citu. Labāk, kā teica runcis Leopolds, dzīvot mierīgi un draudzīgi. Vai, kā manā jaunībā dziedāja Alla Pugačova, – labāk, ja tev ir simt draugu, nevis simt rubļu.

Protams, vienaldzība nerada draugus, bet ienaidniekus tā arī noteikti nerada, un politiķim tieši šis ir svarīgs. Bet manis pieminētais Briseles deputāts nekad neko būtisku nav ierosinājis un panācis. Viņš vienkārši nav radījis sev ienaidniekus un nav citiem traucējis. Izrādās, ar to pietiek, lai labi iekārtotos. Laikus jāsaprot, no kurienes, uz kurieni pūš vējš, un jāgriež vējam mugura...

Tie laiki, kad Staļins, Berija, Vilis Lācis un citi parakstīja izsūtāmo vai nošaujamo sarakstus, sen ir beigušies. Tie laiki, kad ģenerāļi pavēlēja mest bumbas uz kādām pilsētām, ir beigušies. Tie laiki, kad militārie vadītāji cēlās paši un pavēlēja arī citiem rīkoties līdzīgi, ir beigušies.

Esam iemācījušies aiz citu mugurām slēpties. Nu protam uzrakstīt gana daudz dokumentu, līgumu, konvenciju un cita, lai varētu par ļoti daudz ko parunāt un ne par ko personiski neatbildēt. Politiķi prot runāt ilgi, bet nepateikt neko. Viņi ir kļuvuši gudrāki, bet vēlētājus vēl aizvien baro ar maldīgiem stereotipiem. Ķīnieši to jau sen ir atklājuši un definējuši – sēdi upes krastā un pacietīgi gaidi, kad garām papeldēs tava ienaidnieka līķis.

Atbildība

Tāpēc viss ir ļoti tūļīgi un novēloti. Pat dakteri vairs neuzņemas atbildību un nesteidz ārstēt, bet konsultējas, atliek, domā, un tad kāds konsīlijs kaut ko izlemj, piemēram, ļausim, lai dzīvo, vai ārstēsim.

Pavēro politiķus un ne tikai politiķus, bet arī saimnieciskos darboņus. Cik tajā, ko viņi vada, ir viņu pašu ierosināts, viņu pašu panākts? Nē, viņi ļauj darīt tev. Viņi ļauj ierosināt, viņi ļauj izdarīt, un tad, kad tu izdari, tad viņi plūc kopīgos uzvaras augļus. Bet, kad tev gadās kāda kļūme, tad – mēs par to neko nezinām.

Tas ir ļoti labi redzams un konstatējams kovida pandēmijas laikā. Valsts vadītāji nespēj pieņemt lēmumus, tie neuzstāj, ka jādara ir tā vai tieši pretēji – nav tā jādara. Viņi gaida, kad kāds nesavaldīsies un izdarīs. Tad atbilstoši rezultātam viņi piesliesies uzvarētāju nometnei.

Ir, protams, jomas un jautājumi, kur nekādas izvairīšanās vai slaistīšanās nenotiek. Ja jautā Saskaņai, tad nekādas Latvijas okupācijas nebija; ja jautāt patriotiskai partijai, tad, protams, bija, bet kā rīkoties tajos jautājumos, kuri vēl nav izlemti...?

Novērtē šo rakstu:

46
5

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Es iestājos par principu “baznīcu baznīcai”

FotoArvien skaļāk publiskajā telpā sevi piesaka sakrālā mantojuma tēma. Apsveicami, ka diskusijās par Svētā Pētera baznīcas tālāko likteni sabiedrība nav vienaldzīga. Kas būs šī izcilā, Rīgai tik nozīmīgā kultūras pieminekļa nākamais saimnieks, ir satraucis baznīcu, Rīgas pašvaldību, kultūras mantojuma ekspertus, Saeimas politiķus, pat valsts prezidentu. Uz izveidojušos situāciju vēlams paskatīties ar vēsu prātu.
Lasīt visu...

21

Nu cik var gvelzt par vīrusu un pandēmiju visādu sviestu?! Kā nav pašiem apnicis!

FotoDivu gadu laikā nebeidz pārsteigt idiotisma līmenis, kas turpina arvien sazelt ap koronavīrusa tēmu, — laikmetā, kad informācija ir tik pieejama kā nekad, jāatceras itāļu teiciens: “Idiotu māte vienmēr ir gaidībās.”
Lasīt visu...

18

Zemes piespiedu nomas attiecības tiek izbeigtas netaisnīgi, uzliekot jaunu slogu dzīvokļu īpašniekiem

FotoPieņemot “Piespiedu dalītā īpašuma privatizētajās daudzdzīvokļu mājās izbeigšanas likumu”, daudzdzīvokļu māju dzīvokļu īpašniekiem tiek uzlikts jauns, nesamērīgs slogs - viņiem zeme jāizpērk par 100% no kadastrālās vērtības, lai gan vidējā vērtība šiem zemes gabaliem ir 30% no kadastra. Saeimas “Saskaņas” frakcija uzskata šādu pieeju piespiedu nomas attiecību izbeigšanai par netaisnīgu un balsoja pret šo likumu.
Lasīt visu...

18

Glābiet, palīdziet un jūtiet līdzi, zemes baroniem atņem peļņu!

Foto29. oktobrī spēkā stājās Tieslietu ministrijas (TM) izstrādātie un Saeimas pieņemtie grozījumi likumā "Par atjaunotā Latvijas Republikas 1937. gada Civillikuma ievada, mantojuma tiesību un lietu tiesību daļas spēkā stāšanās laiku un piemērošanas kārtību". Grozījumu izstrādāšanas formālais nolūks – sakārtot attiecības starp zemes un būvju, ēku un dzīvokļu īpašniekiem tā sauktā piespiedu dalītā īpašuma gadījumā. Valsts šīs attiecības visai neveiksmīgi mēģina kārtot jau daudzu gadu garumā, ir vairākkārt ticis grozīts likums, kā arī pieņemti vairāki Satversmes tiesas spriedumi, kuriem vismaz teorijā būtu jābūt kā bākām likumdevējam jauna regulējuma izstrādē.
Lasīt visu...

15

Mums vajag jūsu naudu, lai radītu jums vairāk burvīga satura par slepkavībām un maniakiem

FotoPirms apaļa gada šai datumā dienas gaismu ieraudzīja mūsu lolojums, daudzreiz nomērīts un rūpīgi apčubināts - tam devām izaicinošu vārdu, nosaucot par Klik. Prieks par pašu radīto mums bija liels, bet ļoti īss, jo pandēmijas pirmais gads bija sarežģīts, brīžiem mokošs un pilns neziņas, pat nolemtības par to, kā dzīvosim tālāk. Šodien esam izauguši un pasaule līdz ar mums – esam kļuvuši gudrāki un apdomīgāki, vakcinēti un lepni par nupat 6000 aktīviem abonentiem tiešsaistes žurnālam Klik!
Lasīt visu...

21

Vai tiekam gatavināti Latvijas iznīcināšanai?

Foto“Opozīcija Saeimā iegājusi pilnīgā destrukcijā – iesnieguši virkni priekšlikumu atņemt aizsardzības budžetam vairākus desmitus miljonu eiro... Brīdī, kad pirmo reizi pēc neatkarības atjaunošanas mūsu robežu reāli apdraud naidīga kaimiņvalsts. Tas jau līdzinās valsts nodevībai,” tīmeklī raksta Saeimas deputāts Jānis Iesalnieks (NA).
Lasīt visu...

20

Mums ir par maz ministru, vajag vēl, un tad viss būs kārtībā!

FotoLabas pārvaldības princips paredz, ka sabiedrības interesēs valsts pārvalde tiek pastāvīgi uzlabota. Nevienā valstī valsts pārvaldības sistēma nekad nav pilnībā pabeigta un perfekta. Tā ir nepārtraukti jāmodernizē, gan novēršot apzinātās nepilnības, gan ņemot vērā sabiedrības vajadzības un tehnoloģiju attīstību. Arī Latvijā ir labi redzamas valsts pārvaldības vājās vietas.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Es tiešām ļoti gribēju atbalstīt budžetu, bet...

Es tiešām ļoti gribēju atbalstīt budžetu, jo man šķiet, ka laiks ir grūts un premjerministrs Krišjānis Kariņš tiešām ir...

Foto

Levits nespēj vai nevēlas pildīt savus pienākumus un "pazūd aiz savas pils augstajiem mūriem"

Ne tikai Latvijas valsts dibināšanas svētkos, bet arī ikdienā aizvien skaudrāk iezīmējās...

Foto

Lūdzu, manējie, PALIECIET šaizemē!

Smagiem soļiem staigāju pa sava vectēva zemi. Ar dubļiem aplipušos zābakos un nosalušiem pirkstiem, zemjainām plaukstām aukstā zemē stādu ķiplokus, ziemas sīpolus...

Foto

Lai turpina valdīt pavļuti, kariņi, leviti un viņu apkalpotāji rečekisti, fūrmaņi, skrides un citi līdzskrējēji?

Divas valstis, divas pieredzes. Igaunija bez lockdown, Latvija ar. Igaunija ar cilvēcisku...

Foto

Vēstule Augstākajam Debesu Kungam

Es gan tev neticu, bet nezinu, kam citam adresēt savu žēlabu. Man ir laimējies, kopš deviņdesmito gadu sākuma dzīvoju Pierīgas apkaimē. Tuvu...

Foto

Vēstule valsts augstākajām amatpersonām: par palīdzību un atbalstu Latvijas pensionāriem un likumu "Par Valsts pensijām"

Likums "Par Valsts pensijām" paredz, ka ikviens Latvijas pensionārs var prasīt...

Foto

Jaunās paaudzes žurku inde

Tie, kuriem pieder kāds lauku īpašums, šķiet, visi būs saskārušies ar problēmu, vārdā grauzēji, bet vēl precīzāk – žurkas un peles. Grauzēji...

Foto

Nodokļu sistēmas reforma stumj pašnodarbinātos ēnu ekonomikā vai liek doties emigrācijā

Sociāldemokrātiskās partijas “Saskaņa” Latvijas Republikas Saeimas frakcija, piedaloties balsošanā par likumprojekta “Grozījumi likumā “Par valsts...

Foto

Paskaidrojošā tautumeita un āža pakaļa

Profesionāla komunikatora deformācija palīdz ķirurģiski paskatīties un karstām situācijām....

Foto

Monumentālā šausmene “Mājsēde 2.0”

Pēc varnešu “pirkstu klikšķa” Latvijā pēkšņi uzliesmoja un tāpat norima kroņa vīrusa epidēmija. “Augšām” pietuvinātajiem šeftmaņiem lokdauns izrādījās “zelta bedre”. Dīkstāves palīdzību...

Foto

Divi miljoni deputātu īpašo pasūtījumu galdam – „baiļu kvotas”

Uz Saeimu  koka šķirstiņā atnestā budžeta prioritātes premjers raksturoja šādi:  “2022.gadā ir trīs lieli virzieni – Latvijas...

Foto

Pavasaris ir tuvu vai tālu atkarībā no pacietības līmeņa

Pēc valdības sarunu atšifrējuma publicēšanas fakts, ka šie politikāņi vēl ir savos amatos, ir apkaunojums demokrātijai....

Foto

Par to, kāpēc pie mums mirstība no kovida ir astoņreiz augstāka, es paklusēšu

Šodien mēs atgriežamies no mājsēdes - vakcinētiem cilvēkiem būs brīvāka dzīve. Nevakcinētajiem dodam vēl...

Foto

Par situāciju Latvijas medicīnā un iespējamiem risinājumiem

Cik zināms, valstī iedzīvotāju medicīniskai aprūpei gultu skaitam slimnīcās ir jābūt aptuveni 1% no iedzīvotāju skaita. Tas nozīme, ka...

Foto

No kuras puses tuvojas īstā klimata pārmaiņu problēma

Runa ir par ļoti nopienun problēmu, kas rada klimata pārmaiņas un par kuru neviens nerunā. Delfi.lv bija Ivara...

Foto

Šoreiz mums visiem ir nodarīts pāri par daudz!

Ziņa, kuru saņēmām 09.11.2021 no valdības mājas, šokēja mūs visus – gan gadatirgus organizētājus, gan jūs – gadatirgus...

Foto

Mēs runāsim, mēs domāsim, mēs gatavosimies

Latvijas robeža, kas iezīmē Latvijas valsts teritoriju starptautiskajā kartē, ir viens no Latvijas valstiskuma pamatelementiem. Tāpēc tās aizsardzība vistiešākajā veidā ir...

Foto

Tikai objektīvos datos balstīta analīze var novest pie pareiziem lēmumiem un tālākas apkarošanas taktikas

Dombura kungs! Ar interesi un cerībām noskatījos Jūsu atjaunoto raidījumu LTV1 "Kas...

Foto

Par Rīgas domes apsveikuma kampaņu

Pilnīgi skaidrs, ka, ja pats Dievs vēlētos iepriecināt latviešu inteliģenci, visticamāk viņam tas neizdotos. Panika ap Rīgas domes apsveikuma kampaņu tam...

Foto

Nevajag dēvēt noniecinošā veidā personas, kas kustas pār robežu

Sabiedriskās politikas centrs PROVIDUS un biedrība “Gribu palīdzēt bēgļiem” aicina izmantot starptautiski pieņemtu apzīmējumu personām, kuras šķērso...

Foto

Es, piemēram, redzu gaismu tuneļa galā

Pēdējos divus gadus mums ir gājis grūti, un Covid pandēmija vēl arvien nav beigusies. Tomēr šobrīd varam pacelt galvu un droši...

Foto

Dievnamā tikai ar “ar nelabo sadarbspējīgo sertifikātu”

Civilizācijas atiestatītāju apustulis Bordāns Twitter ciniski ieņirdza, ka “nevakcinējoties Dievu var satikt ātrāk!”. Tauta runā, ka pēcāk Temīdas piesmējējs ticis strostēts...

Foto

Vai Levits jau ir sasaucis Nacionālās drošības padomes sēdi?

Video ar cilvēku pūli, kas Baltkrievijā virzās uz Polijas-Baltkrievijas robežu, un Latvijas amatpersonu kuslais klusums, ne vārdu...

Foto

Ar Lukašenko roku Krievija pārbauda mūsu reakciju

Situācija pie Polijas-Baltkrievijas robežas ir ļoti nopietna. Vēlu izturību un savaldību Polijas drošības sargiem! Sekojam līdzi situācijas attīstībai....

Foto

Rīgas autoostas sarkano ozolu nedrīkst nocirst

“Ozolu iestādīja 1964. gadā, kad uzcēla autoostu. Autoostā sāku strādāt 1972. gadā. Tad ozols jau bija sasniedzis rokas resnumu. Agrāk,...

Foto

Vandāļi izņirgājušies par mūsu valsts naudas izšķiešanas un izzagšanas objektu

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) pēc sociālās kampaņas vides objekta “Korupcijas aisbergs” iespējamā vandālisma akta...

Foto

Pandēmija un sabiedrība - bailes vai dusmas?

Profesore Ancāne LSM portāla rakstā par Latvijas sabiedrību pandēmijas laikā runā par to, ka, viņasprāt, tajā valda vairāk dusmas...

Foto

Kurp dodamies?

Kurp dodamies – aizas vai leknu pļavu virzienā? Lielai daļai, nu vismaz pusei, cilvēku tas nešķiet svarīgi, jo viņi ir pārliecināti – jo dziļāk,...

Foto

Valdībai ir pašai jāizšķiras: demisionēt, emigrēt vai mainīties!

Latvija pašlaik ieņem pirmo vietu pasaulē Covid saslimušo ziņā! LR valdība un Saeima nepilda solīto, nepalielina medicīnas darbinieku...

Foto

Akceptētās nāves

Beidzot ir skaidrs, ka kroņa vīruss nešķiro cilvēkus vakcinētajos un nevakcinētajos. Tālab farmācijas gigantu dienderu centieni joprojām uzspiest bezjēdzīgās un organismam bīstamās potes robežojas...

Foto

Katram pašam jāizvēlas, vai ticēt pūcēm, pavļutiem, skridēm un rečekistiem vai tādiem ārstiem kā Ilze Aizsilniece

Nekas jauns nav jāizdomā. Kā vienmēr, kad tiek skatīts budžets...

Foto

Nemainīgs ir tikai viens – valdošās koalīcijas absolūtais cinisms

2019.gada novembrī pirms valsts budžeta pieņemšanas pie Saeimas notika plašs pikets – medicīnas darbinieki protestēja pret to,...

Foto

Ja uzskatāt, ka Covid eksistē tikai Eiropas Savienībā, tad aizveriet Latvijas vēstniecības ārpus ES!

Augsti godājamās valsts amatpersonas, vēršos pie Jums ar šo atklāto vēstuli, lai...

Foto

Lai gan Latvija rada tikai 0,02% no pasaules siltumnīcefekta gāzu izmešu apjomiem, esam apņēmības pilni skriet lokomotīvei pa priekšu

Kopš Parīzes nolīgumā paredzēto mērķu izvirzīšanas ir...

Foto

Duļķis pret pianistu

Eksistē Dievzemītē tāds Māris Mičerevskis. Plašākai publikai pazīstams kā Duļķis 2018. gada filmā “Kriminālās ekselences fonds”. Pie lomas “spīdošais aktieris” tika caur pūļa...

Foto

Varbūt turpināsies 80. un 90. gadu mijas profesūras aizsāktās tradīcijas!

2021.gada 28.oktobris, cerams, ieies vēsturē kā datums, kad sākās Latvijas Ārstu biedrības jau ilgāku laiku vērojamās...

Foto

Atklāta vēstule Latvijas valsts prezidentam: vissvarīgākā ir visas sabiedrības testēšana un laicīga ārstēšana

Vēršos pie jums, kā pie priekšpēdējās instances, jo pēdējā jau būs mecenāti, kas,...

Foto

Etnofobija un etnocentrisms

Ir sabiedrības daļa, kas ik pa laikam saceļ labi sponsorētu un informatīvi atbalstītu traci par Latvijā it kā valdošo “homofobiju”. Tomēr es aicinātu...

Foto

Dzied Circene aizkrāsnē

“Es arī uzskatu, ka piespiest nevar un nevajag nevienu cilvēku. Ja viņš negrib vakcinēties, viņš var nevakcinēties, bet tad viņš nevar iet sabiedrībā!”...

Foto

Žēl, ļoti žēl...

Žēl, ļoti žēl... Laikā, kad vajadzēja vienojošus vārdus, kad vajadzēja solidarizēties ar hospitalizētajiem pacientiem, ar izdegošajiem ārstiem, ar mājsēdē esošajiem darba devējiem un...

Foto

Nevaram paļauties uz valdošo karteli, jo tas aizņemts pats ar sevis glābšanu

Neskatoties ne uz Latvijas ārstu sabiedrības prasībām, ne pieaugošajiem saslimstības  un baisajiem mirušo skaitļiem,...

Foto

Likme uz ārējo ienaidnieku

Kariņa valdība Dievzemītē ir ieviesusi pazemojušu segregāciju. Nevakcinētajiem pret kroņa vīrusu atņem darbu (lasi – iztikas līdzekļus); sabotē izglītību; liedz medicīnisko aprūpi,...

Foto

Sociālās pātagas un 100 eiro kāposta politika

Vakcīndileri vienojušies iemānīt pošu atkarībā 60 gadu slieksni pārsniegušos seniorus, piesolot simt eiro katram, kas injicēsies pret kroņa vīrusu....

Foto

Tāda mums sabiedrība!

Bērnišķīgi! Esam nonākuši situācijā, kad puse biedru nav izpildījusi C mājasdarbu un ieskaite tagad nav visam kursam! Vainīgs pie tā esot skolas direktors...

Foto

Latvijā ir nolaists viss

Latvijā ir nolaists viss. To neredzēt var tikai aklais vai pilnīgi nozombētais. Uzskaitīsim....