Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā
NĀVE audiogrāmata
Foto

Par fitofašistu Aldi

Pietiek lasītājs
23.08.2022.
Komentāri (0)

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Jaunībā diezgan daudz nodarbojos ar sportu un bieži apmeklēju visādus sporta namus, stadionus un klubus. Parasti tur trenējās daudzi jaunieši no dažādām skolām, kuri ģērbtuvē pulcējās savās kompānijās. Ne pārāk bieži, bet dažkārt šajās kompānijās bija kāds varonis, kuru daba bija apveltījusi ar pamatīgu vīriešu aprīkojumu un kurš uzskatīja par savu pienākumu, pilnīgi kails staigājot pa ģērbtuvi, šo dāvanu visiem izrādīt, vienlaikus skaļi smejoties par tiem, pret kuriem daba tik dāsna nebija bijusi.

Šos varoņus no jaunības man atgādināja Gobzems ar savu uzpūtīgo aicinājumu Valsts policijas priekšniekam Armandam Rukam. Šī ir jau kāda devītā vai desmitā reize, kad Gobzems Saeimas deputātam absolūti nepieņemamā formā pieprasa, lai Ruks nekavējoties zaudē lieko svaru, vienlaikus ievietojot sava vēdera fotogrāfijas, it kā dodot Rūkam mājienu, uz ko viņam jātiecas.

Stāstā par Ruka svaru galvenais nav tas, ka ir daudz zāļu (savienojamu ar Ruka amatu), kuru lietošanas blakusparādība ir neizbēgams svara pieaugums. Pieaugums, kas nereaģē ne uz kaloriju patēriņa palielināšanos ar sportu, ne uz kaloriju ierobežošanu ar diētu. Piemēram, bet ne tikai histamīna blokatori, serotonīna atpakaļsaistes inhibitori vai kortikosteroīdi. 

Portālā reddit ir simtiem diskusiju, kurās cilvēki, kas lieto šīs zāles, ēd 1000 vai mazāk kaloriju dienā, sporto un tomēr katru nedēļu pieņemas svarā par 500 gramiem un tā līdz brīdim, kad dažu gadu (vai pat mēnešu) laikā viņi pieņemas svarā par 30-40 kilogramiem.

Šī stāstā galvenais arī nav tas, ka dažiem cilvēkiem ir ģenētiska nosliece uz liekā svara uzkrāšanos, kas, starp citu, ne vienmēr ir tauki. Bieži vien tas ir šķidrums, kas organismā pastāvīgi uzkrājas autoimūnās reakcijas procesā vai nu psihosomatisku faktoru, vai pārtikas produktu un to atsevišķo sastāvdaļu dēļ.

Galvenais nav arī tas, ka sēdošs darbs, milzīgs stresa līmenis, virsstundas un neregulārs darba laiks noved pie hroniska miega trūkumu un haotiskas ēšanas, kas rezultātā traucē vielmaiņu un atkal beidzas ar lieko svaru.

Galvenais nav tas, ka Gobzems nopublicēt iedegušus un stiprus spāņu patruļpolicistus, vienlaikus apmētājot Latvijas policiju ar dubļiem, neaizmirsa. Bet par to, ka Spānijas policijas priekšnieks atšķirībā no slaidajiem patruļpolicistiem, patiesībā arī ir ar kārtīgu lieko svaru, Gobzems nez kāpēc nolēma nestāstīt.

Galvenais nav tas, ka liekais svars būtu kaut kāda unikāla Latvijas policijas iezīme. Piemēram, VācijasItālijasŠveices un Izraēlas policijas vadītājiem, kā arī Amerikas pilsētu Bostonas un Filadelfijas policijas priekšniekiem liekais svars arī ir, taču Gobzemam ir ērtāk, lai mēs par to nezinātu. Starp citu, daži no šiem kungiem un šīm dāmām vismaz fotogrāfijās izskatās kā divi Ruki salikti kopā.

Galvenais nav tas, ka uz bijušo Rīgas kriminālpolicijas priekšnieku Andreju Sozinovu, kura izskata kritika var būt īpaši kaitīga kritizētāja veselībai, Gobzems tīras nejaušības pēc muti pavēris nav. Tas, neskatoties uz to, ka Sozinova svars vēl ne tik sen bija vairāk par 150 kilogramiem.

Galvenais nav tas, ka burtiski 0,1% Latvijas iedzīvotāju var atļauties dzīvot kā izlutināts pleibojs, kuram ir gan laiks, gan nauda, ​​lai visu vasaru skrietu krosus pa Vidusjūras promenādēm, pirktu bioloģiskos produktus dārgos lielveikalos un vairākas reizes dienā smērētu savus muskuļus ar kokosriekstu eļļu.

Un galvenais šajā stāstā noteikti nav ne tas, ka Gobzema partijas Zemgales vēlēšanu apgabala kandidāts Raimonds Lazdiņš sver apmēram tikpat, cik Ruks. Ne tas, ka, kad 46. izmēra bikses valkā “savējie”, tad tas ir OK, bet, kad to pašu dara Ruks, tad tas ir noziegums pret valsti.

Visas šīs nianses, protams, ir svarīgas, taču šajā gadījumā tās ir papildfaktori. Galvenais secinājums no stāsta par Ruka “fet šeimingu” ir tas, ka Gobzems, izrādot neveselīgas rūpes par ierēdņu nevainojamo izskatu, uzvedas kā latentais fašists, un, lūk, kāpēc.

Saskaņā ar Vikipediju ne galvenās, bet vienas no fašisma pazīmēm ir sociāldarvinisms un elitārisms. Pirmajā gadījumā tas ir, kad kāds kārtējais Saules tēvs mūs pārliecina, ka šajā pasaulē var izdzīvot tikai stiprākie un veselīgākie, un tālāk liek mums tādiem kļūt. Otrajā gadījumā tas ir, kad tas pats iedvesmotājs pilnā nopietnībā mēģina izveidot “augstāko cilvēku” sabiedrību, kurā iedzīvotāji ar fiziskiem un/vai citiem trūkumiem neiederas un rezultātā kļūst otršķirīgi labākajā gadījumā.

Nu labi. Varbūt tā bija pārāk pēkšņa pāreja. Mēģināsim nedaudz gludāk - ja Gobzems dažu lieko kilogramu dēļ skaļi kliedz par tavu nepiemērotību ieņemamajam amatam šodien, tad kas viņam traucēs sākt atbrīvoties no ierēdņiem citu fizisku trūkumu dēļ, kad viņš rīt kļūs par premjeru (protams, nekļūs, bet varam taču pajokot)?

Piemēram, par pārāk īsu augumu, par plakano pēdu, par sliktu redzi, par sliktu dzirdi, par augstu holesterīna līmeni, par zemu D vitamīna līmeni, par augstu asinsspiedienu, par zemu asinsspiedienu, par izliektu mugurkaulu vai trūci. Galu galā sabiedrībā, kurā grieķu dieva veselība ierēdņiem ir obligāta profesionālā kvalitāte, visas šīs lietas ir ne mazāk labs iemesls tikt atlaistam no darba.

Es, protams, saprotu, ka šobrīd atlaišana par nepareizu sakodienu izklausās mežonīgi un absurdi. Taču uzdodiet sev jautājumu – cik cilvēku 1933. gadā, kad par Vācijas kancleri kļuva jauns, gudrs un daudzsološs politiķis ar mākslinieka spējām, varēja iedomāties, ka burtiski pēc 10 gadiem šis pats politiķis dedzinās miljoniem cilvēku krāsnīs par nepareizu galvaskausa formu? 1933. gadā šādas hipotēzes arī izklausītos absurdas.

Protams, Gobzems nav ne jauns, ne gudrs, ne daudzsološs politiķis. Un, protams, vienīgais, ko viņš spēj sadedzināt, ir savas pašcieņas lūžņus un vēlētāju cerības. Bet man personīgi nav pilnīgi nekādu šaubu, ka valsts pārvaldes jautājumus viņš nopietni plāno lemt, ņemot vērā tik svarīgas „kompetences” kā skaista figūra.

P.S. Man rakstot šo tekstu, fitofašists Aldis nolēma man pasniegt nelielu dāvaniņu, publicējot šo un vēlreiz apstiprinot, ka ideja par mūsu tautas attīrīšanu no resniem ķēmiem Gobzema prioritāšu sarakstā nav pašā pēdējā vietā.

Novērtē šo rakstu:

106
192

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Ne viss ir zelts, kas spīd

FotoKārtējo reizi kārtējā Saeima ir ievēlējusi jaunu (sic!) valdību. Ko mēs varam sagaidīt no šī piedzimušā brīnumbērna, kurš mums sola piena upes un ķīseļa krastus tuvākajos gados, proti, Eiropas Savienības valstu vidējo dzīves līmeni? Skeptiķi teiktu – blēņas! Cik valdības nav nākušas un gājušas, kas nav solīts, bet, kur bijām, tur esam!
Lasīt visu...

3

Stāsts par lielo Latvijas aptieku skaitu, aptieku un vairumtirgotāju uzcenojumiem lielākoties ir no pirksta izzīsts

FotoKatrs veselības ministrs nāk ar sev vairāk vai mazāk draudzīgu politiķu uzstādījumiem, kurus tad pirmajās darba dienā pamanās paust tautai, atbildot uz nesagatavotu žurnālistu nesagatavotiem jautājumiem. Ar laiku ministrs saprot spēles noteikumus, sāk solīt mazāk, bet prasīt vairāk.
Lasīt visu...

6

Jautājumi Pirmajam slēgtajam pensiju fondam

FotoSaņēmu Jūsu e-pastu ar aicinājumu veikt papildu iemaksas Pensiju fondā! Varbūt Jūs tomēr varat mani nomotivēt to izdarīt, atbildot uz maniem jautājumiem un varbūt sniedzot papildu informāciju!
Lasīt visu...

21

Ja Ogres novadā top kaut kas vajadzīgs un skaists, no tumšiem stūriem uzrodas personāži, kas izplata dažādus melus par šīm iecerēm

FotoKā jau parasti, ja Ogres novadā top kaut kas jauns, vajadzīgs un skaists, no tumšiem stūriem uzrodas personāži, kas izplata dažādus melus un puspatiesības par šīm iecerēm. Slēpjoties aiz skaistām frāzēm par attīstību un novada interesēm, tiek bīdītas politiskās intereses un personīgi motīvi.
Lasīt visu...

21

Slovēņiem kompensēs pretkovida štrāpes

FotoNo 2000. gada marta līdz 2022. gada maijam Slovēnijā ierosināja ~62 000 lietu par antikovida noteikumu pārkāpumiem, piemērojot naudas sodus vairāk nekā 5,7 miljonu eiro apmērā. Vēlāk Slovēnijas Konstitucionālā tiesa atzina pretkovida pasākumus par antikonstitucionāliem. Iepriekšējiem vadīkļiem šādas negantības maksāja varu.
Lasīt visu...

6

Atklāta vēstule Latvijas Bankas prezidentam

FotoGodātais Mārtiņa Kazāka kungs, vispirms vēlos uzsvērt, ka šī vēstule nav domāta kā kritika vai uzbrukums Jums personīgi, bet drīzāk kā aicinājums aktīvāk iesaistīties un risināt situāciju, kas skar gan Latvijas Bankas reputāciju, gan tās aizsargātās klientu intereses. 
Lasīt visu...

12

Krievijas cars Pēteris I ir visu latviešu tēvs

FotoPaldies Krievijas caram Pēterim I par Lielo Ziemeļu karu, kura laikā viņa karavīri izjāja Vidzemi un atstāja pēcnācējus, kuri izveidoja latviešu tautu.
Lasīt visu...

12

Iebraucējiem nospļauties par kārtību Latvijā. Cik ilgi to piecietīsim?

FotoValdības nomaiņas ēnā bez pienācīgas uzmanības palikusi ziņa par liegumu no Krievijas iebraukt tur reģistrētām automašīnām. Labi, tas, ka vairs nevar iebraukt, varbūt varēja būt kā vienas dienas aktualitāte, taču tam komplektā ir vesela virkne neatbildētu jautājumu, ko nedrīkstam nolikt tālā plauktā apputēšanai.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

"Maskavas nams" Rīgā – simbols ģeopolitiskā kursa maiņai?

Pirms nedēļas biedrība "Austošā Saule" pulcēja piketa dalībniekus pretī "Maskavas namam" Rīgā. Ar plakātiem, kas atgādināja par ukraiņu...

Foto

Vai pienācis laiks izvēlēties amatpersonas ar loterijas palīdzību?

Sortition. Tā senajās Atēnās sauca sistēmu, kurā tautas priekšstāvji, amatpersonas, augstākie ierēdņi, tiesneši tika izvēlēti lozējot. Tas, kuram...

Foto

Pateikt, ka šī būs katastrofāla valdība, var tikai kāds, kuram galvā ir atdzisusi putra, un arī okupācijas varas kolaborants Kūtris būs lielisks Saeimas priekšsēdētājs

Pagājušajā piektdienā,...

Foto

Tas, ka Kūtris ir komunistu okupācijas varas kolaborants, „Delnai” ir pieņemami, bet tas, ka viņš atļaujas izteikt savu viedokli un ievēro nevainīguma prezumpciju, ir nosodāmi

Godātie...

Foto

Tikai nesmejieties, bet mums ir atnākusi atziņa: ir jābūt drošiem, ka ikvienā jomā – iekšlietu, veselības, izglītības, reģionālās politikas vai citā – esam izdarījuši visu, lai cilvēki varētu izjustu augstu lojalitāti pret savu valsti

Rietumu pasaulē ārpolitika ir kļuvusi par drošības politiku, jo Krievijas brutālais iebrukums Ukrainā pasauli ir ievirzījis "kara laikmetā" –...

Foto

Par melīgo spriņģu, jembergu un visu pārējo Kremļa stabulnieku “līdzjūtības vaimanām”

Pētot Daugavpils Čmoikas un Re:Baltica prokrieviskā dueta darbības, uzdūros interesantam dokumentam, kurā Tiesībsargs analizē ar...

Foto

Šajā valdībā nenotiks visādas nevajadzīgas, muļķīgas debates!

Šī būs pirmā centriski kreisā valdība kopš neatkarības atjaunošanas. Pirmā valdība, kas nebūs konservatīva....

Foto

Es aicinu ikvienu Latvijas iedzīvotāju vilkt katrā kājā atšķirīgu apavu – un tāda arī būs manas valdības darbība

Lai patiesi izprastu otru cilvēku, ir jānoiet viņa...

Foto

Atklātā vēstule valsts prezidentam Edgaram Rinkēvičam: fakti skaidri norāda uz iespējamu tiesību pārkāpumu un neētisku rīcību no „Swedbank” puses

Godātais Latvijas valsts prezident Edgar Rinkēvič! Es,...

Foto

Briškens un manekena politiķi

Ik rītu pa ceļam uz darbu sanāk doties garām kāda lielveikala skatlogam, kurā nemainīgi stalti stāv manekeni, tērpti visnotaļ glītos uzvalkos. Tam...

Foto

Īsā atmiņa un krievu imperiālisma otrā elpa

Mums, latviešiem, ir vājības, kas tiek izmantotas pret mums. Kad mēs jūtam tūlītējus eksistenciālus draudus, tad mēs esam vienoti,...

Foto

Mans viedoklis

Privātiem medijiem var būt savi ideoloģiski, politiski, personiski mērķi. Tas ir normāli. Kāds dibina, pērk un uztur savu mediju vai medijus ar mērķi ietekmēt...

Foto

Dzirdam metaforas “kolektīvie Rietumi”, “krievu kolektīvais Putins” – bet ko tad nolēmis “kolektīvais latvietis”?

Tamlīdzīgi izplūduši izteicieni nav lietojami kā pilnvērtīgi termini, tikai kā metaforiski vispārinājumi,...

Foto

Kāpēc “sabiedriskais medijs” uzdod jautājumus un neatskaņo atbildes?

“Labdien! Paldies par izrādīto interesi saistībā ar norisēm Ogres novadā! Vēlos norādīt, ka Ogres Vēstures un mākslas muzeja...

Foto

Vācieši jauc nost vēja elektrostacijas, lai paplašinātu brūnogļu ieguvi!

Energokompānija RWE ir sākusi nojaukt septiņas vēja turbīnas blakus bijušajam Lützerath ciematam Ziemeļreinā-Vestfālenē. Iemesls: RWE vēlas paplašināt Garzweiler II virszemes brūnogļu...

Foto

Nesmejieties, bet mēs atkal esam sacerējuši vēstuli

Godātais valsts prezident, Saeima, ministru prezidenta kandidāte Evika Siliņa! Latvijā kultūras ministram būtu jābūt otram valsts vadītājam, garīgās attīstības...

Foto

Iesniegums par „Sadales tīklu” ir nepareizs!

31. augustā vairāki portāli publicēja rakstu par uzņēmēja Gata Lazdas vēršanos ar iesniegumu Ģenerālprokuratūrā par AS “Sadales tīkls” jaudas “nenodrošināšanu”...

Foto

Dažas piezīmes par jauno Ogres Vēstures un mākslas muzeja direktori

Ogres novada dome izsludināja atklātu konkursu uz muzeja direktora amatu. Pieteicās diemžēl tikai viens pretendents –...

Foto

Imigrācijas likums un spēles ap terminiem

Ņemot vērā, kā pēdējo mēnešu laikā tiek manipulēts ar jēdzieniem saistībā ar Imigrācijas likuma normām saistībā ar ārzemnieku, precīzāk, Krievijas...

Foto

Rokas nost no mūsu Latvijā gūtās peļņas, tā vajadzīga dividendēm mūsu skandināvu akcionāriem

Viedokļi par un ap banku darbību, kas pēdējo mēnešu laikā uzvirmojuši, rada ilūziju,...

Foto

Negribēšanas spēks, vai kāpēc mēs gribam kā labāk, bet sanāk kā vienmēr. Dažas varbūt spurainas, taču rūgtas pārdomas

Disharmonijas izjūta vai emocionālā nelīdzsvarotība ir subjektīvi jēdzieni,...

Foto

„Sadales tīkla” rīcība: kurš uzņemsies politisko atbildību un kuram paliks kriminālā?

Kāpēc uzņēmumu un iestāžu vadītājiem kompetence ir svarīgāka par lojalitāti valdošajiem politiskajiem spēkiem....

Foto

Kad Marijas Naumovas koncertā publika uzvedas kā stacijas bufetē

Dzintaru koncertzāle šovasar lutinājusi ar daudziem skaistiem un dvēseli aizkustinošiem koncertiem. Divas reizes skatītājus priecējis Maestro Raimonds...

Foto

Prezidents ir viens, skolotāji ir daudzi

Šodien man uzticēts pastāstīt, ko var skolotājs un ko var prezidents. Citiem vārdiem sakot – “Atrodi atšķirības starp skolotāju un...

Foto

Lūdzu, netraucējiet jaunam OIK!

AS "Augstsprieguma tīkls" (AST) paziņojums pārtraukt izsniegt tehniskās prasības jaunu elektrostaciju pieslēgšanai pārvades tīklam, balstoties uz jaudu nepieejamību tīklā, ir tirgus regulēšana....

Foto

Mana pieredze pašvaldības darbā: domes deputātiem vispār nevajadzētu dalīties pozīcijā un opozīcijā, bet vienkārši strādāt!

BIja kārtējā sarežģītā un iekšēji pretrunīgā diena Rīgas domē. Izjautājām Vilni...

Foto

Nost ar ielikteņiem, laiks profesionāļiem!

Katastrofāls dzimstības kritums, kas pērn, gada laikā samazinoties par 2000 jaundzimušo, sasniedzis 100 gados zemāko atzīmi, valsts ārējais parāds, kas tuvojas...

Foto

„Manabalss” iniciatīva: atcelt 22. augusta vienošanos par grozījumiem Imigrācijas likumā par valsts valodas prasmēm

Aicinu atcelt 22. augustā notikušo valdības vienošanos par izmaiņu veikšanu Imigrācijas likumā...

Foto

Atklāta vēstule „Indexo” valdes priekšsēdētājam Valdim Siksnim

Godātais Sikšņa kungs (attēlā)! Organizējot Indexo akciju kotāciju Rīgas fondu biržā pirms vairāk nekā gada, akciju kotācijas noteikumos Jūs personīgi iekļāvāt...

Foto

Tu

Netiesājiet, tad jūs netapsit tiesāti; nepazudiniet, tad jūs netapsit pazudināti; piedodiet, tad jums taps piedots. (Lūkas 6:37)...

Foto

Kariņa redzējums ir mans redzējums: jo vairāk, jo labāk!

2023. gada 21. un 22. augustā Rīgas pilī esmu ticies ar visiem Saeimā pārstāvētajiem politiskajiem spēkiem, pārrunājot...

Foto

Tautvaldība un globālisms

Tautvaldība, ja tā to var nosaukt, ir pirmatnējās demokrātijas forma, kur katra kopiena, dzimta vai ģimene izvēl savu pārstāvi iekšēju vai ārēju jautājumu...

Foto

Tikai nesmejieties, man atkal ir priekšā lieli dzīves lēmumi

Labrīt. Man šodien ir jāpieņem lieli dzīves lēmumi. Šajā pusgadā esmu piedzīvojis savas dzīves lielāko nodevību. Mani...

Foto

Brīvību pilsonim Ivanovam!

Es, Diana Uliganets, esmu uzņēmēja Igora Ivanova dzīvesbiedre un pilnvarotā persona. Man ir Ukrainas un Ungārijas dubultpilsonība. Jau ilgāku laiku dažādu objektīvu apstākļu,...

Foto

Es ar prieku uzticēšu jaunajai valdībai atrisināt visas aktuālās problēmas, kaut skaidrs, ka tas nav iespējams

Šodien, 2023. gada 17. augustā, esmu saņēmis ministru prezidenta Artura...

Foto

Izlasot Imanta Parādnieka viedokli par kara nodokli

Atvainojos visiem, kas šodien lasa informāciju tikai par Krišjāņa Kariņa demisiju un jaunas Latvijas valdības izveidi. Šajā rakstā tā...

Foto

Urā, vēlēšanās gan mēs zaudējām, toties divus gadus vēlāk uzvarējām KNAB!

15.jūlijā stājies spēkā Administratīvās rajona tiesas spriedums lietā, kurā četri deputātu kandidāti no Jaunās Vienotības un Latvijas...

Foto

Bez siles mēs nevaram un negribam!

Kustība “Par!” lēmusi turpināt darbu Rīgas domes vadībā, īstenojot 2020. gadā iesāktās pārmaiņas rīdziniekiem. Mēs turpināsim izglītībā iesākto, uzlabojot skolēnu...

Foto

Elektrības sadales tarifi - kļūda, kas tiks izlabota decembrī...

Laiku pa laikam sabiedrības viedoklis tomēr tiek ņemts vērā. Premjers ir apsolījis decembrī pārskatīt sadales tarifus. Tātad...