Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā
NĀVE audiogrāmata
Foto

Par fitofašistu Aldi

Pietiek lasītājs
23.08.2022.
Komentāri (90)

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Jaunībā diezgan daudz nodarbojos ar sportu un bieži apmeklēju visādus sporta namus, stadionus un klubus. Parasti tur trenējās daudzi jaunieši no dažādām skolām, kuri ģērbtuvē pulcējās savās kompānijās. Ne pārāk bieži, bet dažkārt šajās kompānijās bija kāds varonis, kuru daba bija apveltījusi ar pamatīgu vīriešu aprīkojumu un kurš uzskatīja par savu pienākumu, pilnīgi kails staigājot pa ģērbtuvi, šo dāvanu visiem izrādīt, vienlaikus skaļi smejoties par tiem, pret kuriem daba tik dāsna nebija bijusi.

Šos varoņus no jaunības man atgādināja Gobzems ar savu uzpūtīgo aicinājumu Valsts policijas priekšniekam Armandam Rukam. Šī ir jau kāda devītā vai desmitā reize, kad Gobzems Saeimas deputātam absolūti nepieņemamā formā pieprasa, lai Ruks nekavējoties zaudē lieko svaru, vienlaikus ievietojot sava vēdera fotogrāfijas, it kā dodot Rūkam mājienu, uz ko viņam jātiecas.

Stāstā par Ruka svaru galvenais nav tas, ka ir daudz zāļu (savienojamu ar Ruka amatu), kuru lietošanas blakusparādība ir neizbēgams svara pieaugums. Pieaugums, kas nereaģē ne uz kaloriju patēriņa palielināšanos ar sportu, ne uz kaloriju ierobežošanu ar diētu. Piemēram, bet ne tikai histamīna blokatori, serotonīna atpakaļsaistes inhibitori vai kortikosteroīdi. 

Portālā reddit ir simtiem diskusiju, kurās cilvēki, kas lieto šīs zāles, ēd 1000 vai mazāk kaloriju dienā, sporto un tomēr katru nedēļu pieņemas svarā par 500 gramiem un tā līdz brīdim, kad dažu gadu (vai pat mēnešu) laikā viņi pieņemas svarā par 30-40 kilogramiem.

Šī stāstā galvenais arī nav tas, ka dažiem cilvēkiem ir ģenētiska nosliece uz liekā svara uzkrāšanos, kas, starp citu, ne vienmēr ir tauki. Bieži vien tas ir šķidrums, kas organismā pastāvīgi uzkrājas autoimūnās reakcijas procesā vai nu psihosomatisku faktoru, vai pārtikas produktu un to atsevišķo sastāvdaļu dēļ.

Galvenais nav arī tas, ka sēdošs darbs, milzīgs stresa līmenis, virsstundas un neregulārs darba laiks noved pie hroniska miega trūkumu un haotiskas ēšanas, kas rezultātā traucē vielmaiņu un atkal beidzas ar lieko svaru.

Galvenais nav tas, ka Gobzems nopublicēt iedegušus un stiprus spāņu patruļpolicistus, vienlaikus apmētājot Latvijas policiju ar dubļiem, neaizmirsa. Bet par to, ka Spānijas policijas priekšnieks atšķirībā no slaidajiem patruļpolicistiem, patiesībā arī ir ar kārtīgu lieko svaru, Gobzems nez kāpēc nolēma nestāstīt.

Galvenais nav tas, ka liekais svars būtu kaut kāda unikāla Latvijas policijas iezīme. Piemēram, VācijasItālijasŠveices un Izraēlas policijas vadītājiem, kā arī Amerikas pilsētu Bostonas un Filadelfijas policijas priekšniekiem liekais svars arī ir, taču Gobzemam ir ērtāk, lai mēs par to nezinātu. Starp citu, daži no šiem kungiem un šīm dāmām vismaz fotogrāfijās izskatās kā divi Ruki salikti kopā.

Galvenais nav tas, ka uz bijušo Rīgas kriminālpolicijas priekšnieku Andreju Sozinovu, kura izskata kritika var būt īpaši kaitīga kritizētāja veselībai, Gobzems tīras nejaušības pēc muti pavēris nav. Tas, neskatoties uz to, ka Sozinova svars vēl ne tik sen bija vairāk par 150 kilogramiem.

Galvenais nav tas, ka burtiski 0,1% Latvijas iedzīvotāju var atļauties dzīvot kā izlutināts pleibojs, kuram ir gan laiks, gan nauda, ​​lai visu vasaru skrietu krosus pa Vidusjūras promenādēm, pirktu bioloģiskos produktus dārgos lielveikalos un vairākas reizes dienā smērētu savus muskuļus ar kokosriekstu eļļu.

Un galvenais šajā stāstā noteikti nav ne tas, ka Gobzema partijas Zemgales vēlēšanu apgabala kandidāts Raimonds Lazdiņš sver apmēram tikpat, cik Ruks. Ne tas, ka, kad 46. izmēra bikses valkā “savējie”, tad tas ir OK, bet, kad to pašu dara Ruks, tad tas ir noziegums pret valsti.

Visas šīs nianses, protams, ir svarīgas, taču šajā gadījumā tās ir papildfaktori. Galvenais secinājums no stāsta par Ruka “fet šeimingu” ir tas, ka Gobzems, izrādot neveselīgas rūpes par ierēdņu nevainojamo izskatu, uzvedas kā latentais fašists, un, lūk, kāpēc.

Saskaņā ar Vikipediju ne galvenās, bet vienas no fašisma pazīmēm ir sociāldarvinisms un elitārisms. Pirmajā gadījumā tas ir, kad kāds kārtējais Saules tēvs mūs pārliecina, ka šajā pasaulē var izdzīvot tikai stiprākie un veselīgākie, un tālāk liek mums tādiem kļūt. Otrajā gadījumā tas ir, kad tas pats iedvesmotājs pilnā nopietnībā mēģina izveidot “augstāko cilvēku” sabiedrību, kurā iedzīvotāji ar fiziskiem un/vai citiem trūkumiem neiederas un rezultātā kļūst otršķirīgi labākajā gadījumā.

Nu labi. Varbūt tā bija pārāk pēkšņa pāreja. Mēģināsim nedaudz gludāk - ja Gobzems dažu lieko kilogramu dēļ skaļi kliedz par tavu nepiemērotību ieņemamajam amatam šodien, tad kas viņam traucēs sākt atbrīvoties no ierēdņiem citu fizisku trūkumu dēļ, kad viņš rīt kļūs par premjeru (protams, nekļūs, bet varam taču pajokot)?

Piemēram, par pārāk īsu augumu, par plakano pēdu, par sliktu redzi, par sliktu dzirdi, par augstu holesterīna līmeni, par zemu D vitamīna līmeni, par augstu asinsspiedienu, par zemu asinsspiedienu, par izliektu mugurkaulu vai trūci. Galu galā sabiedrībā, kurā grieķu dieva veselība ierēdņiem ir obligāta profesionālā kvalitāte, visas šīs lietas ir ne mazāk labs iemesls tikt atlaistam no darba.

Es, protams, saprotu, ka šobrīd atlaišana par nepareizu sakodienu izklausās mežonīgi un absurdi. Taču uzdodiet sev jautājumu – cik cilvēku 1933. gadā, kad par Vācijas kancleri kļuva jauns, gudrs un daudzsološs politiķis ar mākslinieka spējām, varēja iedomāties, ka burtiski pēc 10 gadiem šis pats politiķis dedzinās miljoniem cilvēku krāsnīs par nepareizu galvaskausa formu? 1933. gadā šādas hipotēzes arī izklausītos absurdas.

Protams, Gobzems nav ne jauns, ne gudrs, ne daudzsološs politiķis. Un, protams, vienīgais, ko viņš spēj sadedzināt, ir savas pašcieņas lūžņus un vēlētāju cerības. Bet man personīgi nav pilnīgi nekādu šaubu, ka valsts pārvaldes jautājumus viņš nopietni plāno lemt, ņemot vērā tik svarīgas „kompetences” kā skaista figūra.

P.S. Man rakstot šo tekstu, fitofašists Aldis nolēma man pasniegt nelielu dāvaniņu, publicējot šo un vēlreiz apstiprinot, ka ideja par mūsu tautas attīrīšanu no resniem ķēmiem Gobzema prioritāšu sarakstā nav pašā pēdējā vietā.

Novērtē šo rakstu:

106
191

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

12

Prezidents atkal jau parāda, ka ir caur un cauri līdzšinējās valdošās koalīcijas prezidents, nevis tāds prezidents, kas ir visai tautai

FotoValsts prezidents Egils Levits 3. oktobra LSM LTV “Rīta panorāmā” it kā sacīja visu gludi, pareizi un rāmi. Taisnība, ka Latvijas vēlētāji šoreiz ir bijuši daudz aktīvāki gājēji pie urnām nekā iepriekšējā reizē. Prezidents par šoreiz labo aktivitāti pateicās vēlētājiem.
Lasīt visu...

21

Es biju pārpratis, ka šīs ir ļoti nepareizas lietas

FotoDziļi nožēloju savu gadiem ilgo aktīvo iesaisti sabiedriskajā cīņā par cilvēktiesībām. Man tas ir nesis milzīgus zaudējumus un postu.
Lasīt visu...

21

Steidzam ziņot par operācijas “Fiktīvās varas triumfs” gaitu un iznākumu

FotoIzdomāts stāsts par kāda Vienotības vecbiedra, iespējams, nosūtītu ziņu saviem sadarbības partneriem kādā kaimiņvalstī. Vēstule, kāda hipotētiski varētu būt uzrakstīta un pa slepeniem kanāliem, kas zina, varbūt saistītiem ar kino Pionieris afēras locekļiem, nosūtīta kaimiņos mītošam caram.
Lasīt visu...

15

Varbūt pošu ģenētiski modificētie ķermeņi - signāla uztvērēji - balsu atdošanas dienā saņēmuši attiecīgo programmatūru par konkrētu aplokšņu mešanu urnā

FotoLabais tonis paredz komentāru par vēlēšanu balagānu. Divos vārdos - aplausi stāvus! Fanfaras tiem, kuri ar savu parakstu apliecināja atbalstu sistēmai. Protams, var tikai apbrīnot nekaunību tik klaji viltot "rezultātus" (iespējams, pilnīgi pretēji tautas izdarītajai "izvēlei". "Tie pēdējie būs tie pirmie, tie pirmie būs pēdējie" - tuvu pilnīgam "kājām gaisā").
Lasīt visu...

21

Skolā strādāju, jo pagaidām to varu atļauties

FotoTātad, ja nu kādam interesē, cik saņem skolotājs parastais, varu padalīties ar savu situāciju pagājušajā mācību gadā. Lūdzu, izlasiet līdz galam. Vadu 34 kontaktstundas nedēļā + 1 konsultācijas stunda.
Lasīt visu...

18

Nepieciešama Saeima, kas spēj vadīt valsti cauri vētrainiem ūdeņiem (un ievēlēt mani uz otru termiņu, lūdzu)

FotoGodātie Latvijas pilsoņi! Vēlētāji! Nākamajos četros gados Latvijai ir nepieciešama tāda Saeima un valdība, kas spēj droši vadīt mūsu valsti cauri vētrainiem ūdeņiem.
Lasīt visu...

12

Mēs izmisīgi gribam izkrāpt valsts iepirkuma garantijas mūsu terminālim!

FotoDarbs pie sašķidrinātās dabasgāzes jeb LNG (liquefied natural gas) termināļa izveides Latvijā norisinās jau teju desmitgadi un varētu turpināties vēl tikpat ilgi, ja ne Krievijas agresija Ukrainā, kas nepārprotami lika saprast mūsu valsts enerģētisko atkarību ar visām no tā izrietošajām sekām.
Lasīt visu...

21

Vēlēšanas: kāpēc vajag iet vai neiet pie balsošanas urnām

FotoPašreiz sociālajos tīklos izskan daudz aicinājumi boikotēt vēlēšanas, un daudzi arī uzskata, ka nav vērts piedalīties vēlēšanām, jo pa lielam nekas nemainīsies. Un uz vēlēšanām pamatā neiet cilvēki, kuri nav apmierināti ar valdību, ar Saeimā ievēlēto deputātu darbu. Bet vēlēšanu boikots ir izdevīgs varas partijām, un tās to slēpti atbalsta.
Lasīt visu...

18

Mūsu politprostitūciju nedrīkst publiski saukt par politprostitūciju!

FotoLatvijas Žurnālistu asociācija (LŽA) aicina Saeimas Mandātu, ētikas un iesniegumu komisiju reaģēt uz deputāta Aleksandra Kiršteina (Nacionālā apvienība “Visu Latvijai!”–”Tēvzemei un Brīvībai”/LNNK) 25. septembra izteikumiem mikroblogošanas vietnē Twitter. Deputāts, komentējot priekšvēlēšanu debates LTV ēterā, raksta: “Politprostitūta Bērtule, vadot Saeimas kandidātu debates LTV1, visu laiku melo, ka politiķi (domāti NA) grib likvidēt Satversmes Tiesu, noklusējot, ka tā ir jāpārceļ uz Augstāko Tiesu kā Igaunijā, Somijā un Zviedrijā! Pirmskara Latvijā Satversmes jautājumus skatīja AT Senāts!”
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Kāpēc jums vajadzētu nobalsot par mums - Marksa mūsdienu mazbērniem

Līdz Saeimas vēlēšanām tikai 5 dienas, un, ja vēl turpini izlemt, par kuru politisko spēku atdot...

Foto

Vai "Konservatīvo" sīkpartijā atdzimst nacisms?

Šis jautājums man radās jau pirms diviem gadiem, kad Vācijas kolēģi vērsa uzmanību uz simbolu iespējamu izmantošanu un simboliskajiem tekstiem, ar...

Foto

Nacionālisms, nacisms, fašisms, pozitīvais nacionālisms un citi "ismi"

Jums nepatīk garas runas un mani garie raksti, tāpēc šoreiz būs īsāk. Tam, par ko runāšu, ir dažādi...

Foto

Tautvaldība ir tautas pārstāvniecība valsts pārvaldes lēmumu pieņemšanai, valsts pārvaldes institūciju veidošanai un lēmumu pieņemšanai

Satversmes 1. nodaļas 2.pants nosaka: “ Latvijas valsts suverēnā vara pieder...

Foto

“Kapteinis Amerika” aicina taupīt

Vadīkļi Vakareiropā brēc par enerģētisko krīzi. S…di, ko ar zaļo dienaskārtību, suicidālām sankcijām un nesaimnieciskumu savārījusi izkurtējusī Eiropas elite, būšot jāizstrebj pārvaldītajām...

Foto

„Attīstībai/Par” nopirkta publikācija „Delfos”: ja tas mums izdevīgi, mēs izliksimies, ka atbalstām valsts aizsardzības dienestu

Nepieciešamība stiprināt Latvijas drošību laikā, kad blakus Eiropā notiek karš, šķiet...

Foto

Esmu balsojis par partijām un politiķiem, kas ir līdzatbildīgi Latvijas izzagšanā, un atkal iešu uz vēlēšanām

Ļoti miglaini atceros savas pirmās vēlēšanas. Es tikko kā biju...

Foto

„Attīstībai/Par” nopirkta publikācija „Delfos”: es nemaz neesmu tāds hameleons un gļēvulis, kā jums izskatās, jo man ir apņēmība

Jūsu balss izšķirs, kas vadīs mūsu valsti. Pirms...

Foto

Logs vai varnešu kolektīvās pašsaglabāšanās instinkts

Mums katram ir izveidojies vai izveidots savs logs, caur kuru mēs uzlūkojam pasauli. Un šie logi mēdz būt ļoti dažādi...

Foto

Jaunzemes rīcība vērtējama kā amata pienākumu, konkrēta rīkojuma vai uzdevuma nepamatota nepildīšana vai novēlota, nolaidīga vai nekvalitatīva pildīšana

Ceturtdien, 15. septembrī finanšu ministrs Jānis Reirs ir izdevis...

Foto

Nedodiet sevi apmuļkot! Sīkumains, bet ļoti bīstams

«Okupāciju noliegt? Manā skatījumā tā ir bijusi. Attaisnot Krievijas prezidenta darbību es netaisos, un tā nav man simpātiska. Neskatos...

Foto

Paskaidrojumi Plešam: nav labi, ja nepatiesu informāciju apzināti izplata tik augsta valsts amatpersona kā vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs

[1] 2022. gada 25. augustā Daugavpils...