Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā
Foto

Par Īvānu un pašiem

Ēriks Stendzenieks
31.03.2019.
Komentāri (73)

Pievienot komentāru

Lapas:    2   1   Rādīt komentārus, sākot ar: pirmo | pēdējo

Bet bet

05.04.2019. 14:53

Precīzāk - valsti mēs nevis nodibinājām, bet atguvām. Lai gan nekas tieši tādā pašā veidā jau nav iespējams.

Atbildēt

Bet bet

05.04.2019. 14:28

uz Edgars A
Nevis trollings, bet apstākļu izvērtēšana. Ja viens ar plinti stāv mežā un sauc - vācieties! - tad viņš ir cilvēks ar nostāju, ko agrāk vai vēlāk novāc.
Ja vēlas brīvu valsti, tad tā vispirms jānodibina. Tas tika izdarīts. Drīz pēc tam sākās alkatības uzvara. Ja tiesu vara būtu spējīga būt un pastāvēt godprātīgi, varbūt mēs tagad būtu bagātāki un ar lielāku pašapziņu.

Atbildēt

Edgars A

05.04.2019. 14:06

Intensiivs trollings. Tiiri vai histeeriska padomijas kadru aizstaaviiba.

Atbildēt

hm

02.04.2019. 21:10

Šodien tādi dīvaiņi-stendzinieki,īvāni,inkini;pietrūkst iņķēna.

Atbildēt

6. palātas sanitārs

02.04.2019. 19:54

»

Skumjais Bruņinieks

uz Bet bet...


sūkājošai bruņucūkai atkal naiva stulbuma histērijas lēkmīte..

Atbildēt

Bet bet

02.04.2019. 19:03

»

Skumjais Bruņinieks

uz Bet bet...


Es izpaudos attiecībā par šo nekrologu un to, kāds jau labu laiku bija dižais tautas varonis. Ja jau esat tik gudrs, vai tiešām domājat, ka pēdējos gados viņš pats kaut ko vadīja? Un vispār,ja esat tik agresīvs, tad laimīgu taciņu uz fizkultūras zāli.

Atbildēt

Skumjais Bruņinieks

02.04.2019. 16:57

uz Bet bet
Jūs esat stulba vai izliecieties par tādu..
Jeb varbūt esat Īvāna advokāte un strādājiet te VDK labā..
.." Brežņevs vecs vecītis, ko izmantoja, kā marioneti.."
Bļin..vienvārdsakot, Jūsu vārdiem - tas viss tāds "humoriņš"...
Kam Jūs gribiet tagad šo sviestu iestāstīt..?
Aiz tā vecā, nevarīgā "vecīša" stiepjās asiņu jūra..
Aiz tās "marionetes" ir Prāga 1968.. Afganistāna
Pie mūsu tautas deportācijām Brežņevs arī bija blakus..
Brežņevam aiz nagiem ir asinis..mūsu disidentu asinis!!!
Brežņevam, kas vadīja PSRS KP un centrālbiroju tiešā pakļautībā bija
PSRS VALSTS DROŠĪBAS DIENESTS!!!
ČEKA!!
Vai variet to saprast..??
Slavināt okupācijas režīma vadītāju..tautu apspiedēju..tas jums nav nekāds "humors"..
Tā ir atklāta okupācijas režīma atbalstīšana un slavināšana !!
Astra kapā otrādi apgrieztos, ja uzzinātu, kāds cilvēks vadīja un iedvesmoja Atmodas kustību.
Gribās cerēt, ka Jūs tiešām esiet naiva un stulba..

Atbildēt

Bet bet

02.04.2019. 14:16

»

Nodevas un pakaļas laizīšana

Var maksāt nodevas, bet nav jālaiza pakaļa, kā tas tiek darīts Ivana nekrologā. Brežnevs un izcilība? Tas neiet kopā, un tas tai laikā bija skaidrs pat pionnierim. 27 gadus vecam dēlietim Ivanam nevarēja nebūt skaidrs


Grūti to saprast, kas nav tajos laikos dzīvojis. Uzliku jūtūbē vadoņa vārdu - Biedra Brežņeva apsveikums visiem dzīves gadījumiem, uzlieciet, un jūs redzēsiet, par ko ir runa, - vecs vecītis, ko izmanto kā marioneti. Klipam seko Hazanova interpretācijas. Un tā arī tas toreiz tika uztverts, ja kāds vispār to lasīja, kā jau te viens diskusijas dalībnieks minēja. Mūs cauri laikiem iznesa humors.

Atbildēt

antons mikoss

02.04.2019. 13:32

Lūk kā to vēl tagad apraksta skribenti. D.Īvāns ar rakstu avīzē aptur celtniecību......
https://www.lsm.lv/raksts/dzive--stils/vesture/atslegas-daugavpils-hes-tautas-dusmu-sluzas.a296467/
"Projekta beigu sākums bija 1986.gada 17.oktobris. Avīze "Literatūra un Māksla" publicē rakstu "Par Daugavas likteni domājot". Autori – jaunais žurnālists Dainis Īvāns un bijušais Ķeguma HES inženieris Artūrs Snips. Ar tam laikam nedzirdētu drosmi viņi kritizē projektu – sasteigts, nelietderīgs, nāvējošs dabai. Perestroika tikai nupat ir sākusies, un presi tāpat kā visu tautu vēl žņaudz cenzūras važas. Par spīti tam, raksts izraisa milzu ažiotāžu, un gadu vēlāk Daugavpils HES būvniecība tiek atcelta.
Ne velti saka, ka ar avīzi ne tikai mušu var nosist. Šis projekts noteikti nebija muša, tolaik lielākais būvobjekts Latvijas PSR. To sāka 1979.gadā, jau bija iztērēti miljoni projektēšanai un infrastruktūrai, saceltas mājas strādniekiem"......

Dainis nevis Baltkrievu darbība.
Mašerovs(pārlieku godīgais un saimnieciskais komunists bija baltā vārna varas elitē) no Baltkrievijas par to samaksāja ar savu dzīvību. Vienkārši notika avārija -krustojumā viņa mašīnai uzbrauca ar smago mašīnu....
Bet skribenti tik sauc...-"Daugavpils HES kampaņa ir viena no lielākajām uzvarām, ko Latvijas tautai izdevies izcīnīt pret totalitāru režīmu."

Atbildēt

antons mikoss

02.04.2019. 12:42

»

in memoriam

Kā mani iespaidoja tas nekrologs?Nekā,nelasīju.Kā iespaidoja raksts par Daugavu-spēcīgi


Par Daugavu visu nokārtoja Baltkrievi.1. Verņedvinskā zemienē uzcēla veselu pilsētu. Staciju vairs nevarēja uzpludināt, jo tad mājas būtu zem ūdens. Tas noskaidrojās pie plāna apstiprināšanas Valsts Plānā 2.Baltkrievu zinātnieki iesniedza pētījumu par Kūdras salu migrāciju zem ūdens un iekļūšanu turbīnās.
Čeka pieslēdza Daiņuku lai viņš sev radītu varoņa oreolu, kaut HES likteni noraka Baltkrievija ar savu rīcību. Ar rīcību nevis ar Ivāna rakstiem.
Ak tauta, kā tu tiec krāpta!

Atbildēt

in memoriam

02.04.2019. 11:23

Kā mani iespaidoja tas nekrologs?Nekā,nelasīju.Kā iespaidoja raksts par Daugavu-spēcīgi.

Atbildēt

xx

02.04.2019. 11:14

Stendzeniek, par puņķu ēšanu nekur tālāk neesi ticis . Whatever, ne mana problēma .

Atbildēt

Nodevas un pakaļas laizīšana

02.04.2019. 10:34

Var maksāt nodevas, bet nav jālaiza pakaļa, kā tas tiek darīts Ivana nekrologā. Brežnevs un izcilība? Tas neiet kopā, un tas tai laikā bija skaidrs pat pionnierim. 27 gadus vecam dēlietim Ivanam nevarēja nebūt skaidrs.

Atbildēt

Cyril

02.04.2019. 08:48

»

Skumjais Bruņinieks

"...es uzlieku augstu morāles latiņu...


глупый латыш

Atbildēt

Skumjais Bruņinieks

02.04.2019. 08:40

"...es uzlieku augstu morāles latiņu.."??!!
Tas man patīk!
Varbūt neesat sapratusi, es vēlos pavisam vienkāršu un saprotamu lietu - lai manas, Jūsu..mūsu tautas, latviešu tautas kustības LTF, Atmodas un Brīvības izcīnīšanas līderis - cīņā saucējs un "iedvesmotājs"(kā Jūs teicāt) nebūtu gļēvs lupata un padomju sistēmas bļodlaiža.
Vai tas ir daudz prasīts??????
Tas, ko Īvāns rakstīja un un teica, kad viņu čeka ielika par LTF vadītāju, mani nepārliecina - toreiz visi pēkšņi bija varoņi un drosmīgi. It sevišķi redzot, ka grožī ir atlaisti...
Saprotiet..man pret Īvānu pašu sevišķi lielu pretenziju nav, viņš bija viens no daudzajiem, kas izpildīja obligāto programmu PSRS laikos..lai izdzīvotu. Man ir pretenzijas pret to, ka šāds cilvēks vadīja mūsu tautas kustību TF, Atmodu un bija cīņā saucējs un iedvesmotājs.
Tas mani apvaino. Gribetos, ziniet, lai cīņā saucējs un iedvesmotājs būtu kristāltīrs un morāli tiesīgs pārstāvēt tautas kustību.
Ja tāda represīva un latviešu tautai naidīga organizācija, kā LPSR VDK iebīda par TF vadītāju sev vēlamu cilvēku, kas atklāti slavināja PSRS sistēmu un tās līderi..man ir kauns par to.
Saprotu, to ir sāpīgi apzināties..bet novilksim reiz rozā brilles un būsim godīgi.

Atbildēt

Uldis

02.04.2019. 03:36

»

Skumjais Bruņinieks

Tik īsā rakstiņā Stendzeniekam ir izdevies sabāzt iekšā visu pasaules liekulību un demagoģiju...


Ar katru dienu tu paliec vēl dumāks un dumāks bydla.
Ielaista galvas slimība progresē strauji, zinu no personīgas pieredzes.

Atbildēt

Ivans

01.04.2019. 23:58

Uzrakstat angliski Īvans iznāk Ivans nu tagad skaidrs

Atbildēt

GEO

01.04.2019. 22:34

»

Skumjais Bruņinieks

Ne velti medijus, presi sauc par ceturto valsts varu...


Redz,gudrība un talredzība ir tā,ka pret pārspēku nereāli lekt uz ecēšām,lai noasiņotu! Labums no tā tikai pretiniekam! Skaļu muti var liet ūdeni,slavinot degradedētu tipāžu un nolemtu sabiedrisko iekārtu,un komunismu,bet vienlaicīgi arī mērķtiecīgi darīt savu darbu tautas labā.Pienāca laiks,nekur tas nepazuda.
Lūk,tā ir gudrība,kuru piekopa gaiši latvieši,t.s.zināmi kolhozu priekšsēdētāji, inženieri,skolotāji,rakstnieki utt.

Atbildēt

GEO

01.04.2019. 22:20

»

paga

paga,- mēs varbūt, ka piedzimām par vēlu, bet vecāki un vecvecāki ne. Viņi izvēlējās dzīvot grūtāku dzīvi, bet saskaņā ar savu sirdsapziņu - nestājās partijā, jo tikai tā varēja nodrošināt savas karjeras iespējas.Par čeku vispār nerunāsim


Vēl ieneizējas pirksti man paklabināt.Ja nestājās KPSS rindās,tad dzivoja ar sirdsapziņu.Labi. Taču,leiši,redz sastājās partijā daudz vairāk kā kautrīgie letiņi un ienēma lemtspējīgos amatus,bīdīdami savas republikas intereses kā prioritārās(Sniečkus un Co)Kopumā viņi ir vinnējuši mūs neatgriezeniski tajā jomā,kas,diemžēl ir pamatā-kopībā,jo tikai vienotībā veicamas progresīvas lietas.Mēs pagājām maliņā,partijas vadošajos amatos Latvijā galvenokārt iebraucēji,marionetes letiņi.Ar dažiem izņēmumiem..Cita valoda,mentalitāte ,domāšana.Viss!Pribiļi..Nav grūti pafantazēt,kas būtu,ja no nepilniem 2.mlj.87% Latvijā būtu pamatnācija..Pareizāk,kas nebūtu..

Atbildēt

Atkal varonis

01.04.2019. 21:47

Ja Īvāns sāktu atklāti stāstīt patiesību par Atmodu un Tautas Fronti, viņš atkal atgūtu Tautas mīlestību. Diemžēl, Īvāns turpina melot un noklusēt. Neviens vairs netic, ka process bija skaists un tīrs, bez VDK un kompartijas virsvadības.

Atbildēt

Bet bet

01.04.2019. 19:18

»

Skumjais Bruņinieks

Ne velti medijus, presi sauc par ceturto valsts varu...


Daži gadskaitļi:
*Brežņevs nomira 1982. gadā.
*Dainis, rakstot šo tekstu (tādu svarīgu noteikti pārlasīja, piepucēja, akceptēja) bija tikko divdesmit septiņus gadus vecs. Saglabāt darbu arī toreiz bija svarīgi.

Jāatceras, ka šis nav vienīgais raksts, ko viņš ir rakstījis. Atmodas laikā mēs gaidījām viņa rakstus. Un brīvības iegūšana ir kopdarbs. Tai skaitā par M.Čaklo u.c kultūras darbiniekiem. Ir cilvēki, kas ietekmē pārmaiņas, esot uz viļņa, un ir tādi, kas ietekmē, neesot pozīcijā vai pat, būdami vajāti. Otros nepielaidīs vietās, no kurām notikumus var ietekmēt pirmie, kur ir iekšēji tam gatavi.
Un vēl - mēs te spriežam par visai senu kāzusu. Bet šobrīd mums ir daudz svarīgākas lietas, par ko domāt, kā ar tām tikt galā. EP vēlēšanas utt.
Jūs uzliekat augstu morāles latiņu. Bet,ja nav citas izejas, reizēm jāliek lietā diplomātija.

Atbildēt

Skumjais Bruņinieks

01.04.2019. 18:23

Ne velti medijus, presi sauc par ceturto valsts varu.
Kapēc..? Tapēc, ka ar to palīdzību var ietekmēt sabiedrisko domu, var veidot labu vai sliktu iespaidu par notiekošo.
Tāpēc uz žurnālistiem, kas apkalpo medijus, gulstās vislielākā atbildība. D. Īvāns, kā žurnālists, izmantojot presi, cildināja un slavināja PSRS KP ģenerālsekretāru..tātad, slavināja un atbalstīja KP politiku..kuras vadībā mūsu valsts tika okupēta.
Slavinot un godinot PSRS KP ģenerālsekretāru Brežņevu, D. Īvāns reizē arī(gribot vai negribot) izteica atbalstu represijām, ko veica PSRS..izsūtīšanām un okupācijai.
Astra cietumā sēdēja par brīvu Latviju..bet Īvāns tajā pašā laikā slavināja to iekārtu un tās vadītāju, kas Astram un mums visiem brīvību atņēma.

Atbildēt

stalins

01.04.2019. 14:19

»

Skumjais Bruņinieks

Tas, ka Jūs un tautu Īvans "iedvesmoja", liecina par to, ka LPSR KP un VDK savu mērķi sasniedza...


Kungs, tik gari rakstiit... Saprotiet,Juusu teksts ir garaaks par Ivaana,bet talants ir rakstiit iisi,bevis taa kaa Juus.
Jus tik protat: 'tot kto nosit Adidas, skoro rodinu prodast."

Atbildēt

Skumjais Bruņinieks

01.04.2019. 14:13

Tas, ka Jūs un tautu Īvans "iedvesmoja", liecina par to, ka LPSR KP un VDK savu mērķi sasniedza..
Bija vajadzīgas jaunas asinis, veicais perdelis, čekists un komunists Peters vairs nederēja. Īvāns bija tas, kas KP VDK sistēmai bija vajadzīgs..uzticīgi kalpojis padomju iekārtai, jauns, cīnītājs par Daugavu un visu latvisko..nokarinājies ar auseklīšiem..utt.
Vienvārdsakot, tāds,kam tauta noticētu un neaizdomātos par lietas patieso būtību.
Čekas izveidotā un atbalstītā Tautas fronte kalpoja, kā ierocis, lai varu, kas piederēja komunistiem PSRS laikos, mierīgā ceļā, ar vispārēju tautas atbalstu, varētu paturēt arī brīvajā, atjaunotajā Latvijā.
Pateicoties TF un Īvānam, tika uzmesti trimdas latvieši ar Meijerovicu priekšgalā...komunisti un čekisti ievēlēja par pirmo atjaunotās Latvijas valsts prezidentu čekas ziņotāju Rumpīti, kas savu karjeru PSRS bija veiksmīgi uztaisījis sabiedriskās apkalpošanas jomā.
Brežņeva nekrologu uzskatīt, kā kaut kādu nevainīgu rotaļu ar komunistu varu...tas ir tas, ko nelieši propogandē.. Sākās ar nevainīgiem nekrologiem un beidzās ar valsts un Dzimtenes nodevību.
KP un VDK vadība, nomenklatūra ilgi sprieda, ko lai liek TF vadībā, bija, protams, raudzības..un, ja izvēle krita uz Īvānu, tad esiet droši - tur skeletu ir pa pilnam.
Mums, Jūsu vārdiem runājot, ir čagana, bet sava valsts..un par to man ir jāpriecājās..
Nezinu Jūsu prasības pilnībā, bet man kaut kā gribētos ko vairāk..jo tālu paraugs nav jāmeklē - te pat blakām ir Igaunija. Trīsdesmit gadus pēc neatkarības atgūšanas mums viss vēl ir dziļā pa..ļā..mums viss, izrādās, ir jāreformē.
Viss!!! Tas nozīmē, ka nekas nav līdz šim darīts pareizi. Pēc Vienotības veiksmes stāstiem un augam gudri, kas divas trešdaļas no valsts neatkarības gadiem ir bijusi pie stūres, kas divreiz ir vadījusi izglītības un veselības ministriju, kuras tagad ir jāreformē..Un kas tagad reformēs..? Nu, protams, tā pati Vienotība, kuras pārstāvis ir ministru prezidents..
Vai tā nav trako māja, es vaicāju???!!!
Vai Jums neliekās, ka mūsu valsti visus šos gadus ir vadījis ienaidnieks..? Man ir tāda sajūta. Un nevajadzēja, lai nīstais SC būtu valdībā..to visu izdarījām mēs, latvieši..
Mēs esam korumpēta valsts un apzagusies tauta..ar sagrautu tiesu sistēmu..veselības sistēmu, izglītības sistēmu utt. Mums smagos noziegumos apsūdzētais KP šiška vada valsti, smagos noziegumos apsūdzētais ir valsts Bankas prezidents..mums slēptie čekisti ir pilna pa..ļa.
Katru reizi, kad kāds latvietis paņem kukulīti vai kaut ko nozog no valsts, Puzē ir svētki. Ziniet, tajā dienā Krievijas vēstniecībā uzvelk karogu par godu.
Kāpēc ..jautāsiet..?
Nu pareizi, te jau man viens priekšā saka - tāpēc, ka labs latvietis pēc mūsu ienaidnieku uzskatiem(un tā arī ir) ir apzadzies un korumpējies latvietis, to ir vieglāk vadīt.
Mēs pa šiem 30 gadiem esam pamatīgi aptaisījušies un tāpēc tagad svētlaimē gavilējam, ka beidzot arī tas sasodītais "krievs" Rīgas Domē ir sū..os līdz ausīm. Bet atkal, kas tad to sasodīto "krievu" tur apkalpoja..nu, protams, tie bijām mēs, latvieši.
Paši esam sū..os līdz ausīm, nesekmībnieki valsts vadīšanā, bet ar gandarījumu meklējam katru izlauzto bruģa akmeni Kr.Barona ielā, lai varētu ar pirkstu parādīt uz Ušakovu. Bet kas tad to akmeni tur ielika..?
Nu, protams, latvietis...

Atbildēt

stalins

01.04.2019. 13:46

Tiiri labi uzrakastiits, ar gaumi.Liigai Muzikantei u.c.viduveejiibam skauzh.Vinjaam arii pasuuta rakstus ,bet labi nesanaak.

Atbildēt

paga

01.04.2019. 12:26

»

Jā, bet

Kāda tad ir šī raksta sāls? Nemaz te nesprēgājiet par tiem čekas maisu personāžiem. Jūs paši tajos čekas maisos neesiet tikai tādēļ, ka piedzimāt par vēlu. Toreiz tas bija izdzīvošanas jautājums. Tas vienkārši bija tāds darbs. Arī Dainim Īvānam kā televīzijas redaktoram uzrakstīt to slavinošo piemiņas...


paga,- mēs varbūt, ka piedzimām par vēlu, bet vecāki un vecvecāki ne. Viņi izvēlējās dzīvot grūtāku dzīvi, bet saskaņā ar savu sirdsapziņu - nestājās partijā, jo tikai tā varēja nodrošināt savas karjeras iespējas.Par čeku vispār nerunāsim.

Atbildēt

formula

01.04.2019. 09:43

Cik vienveidīgi ir šie "drosmīgie" klaigātāji ,kad jāvērtē sena pagātne. Kā tādi riktīgi komunistiski patrioti-v puh i prah tos tautas ienaidniekus ! Tai pašā laikā vērsties pret visādiem jaunlaikvienotības
konzervu paristiem,kas jau veselu paaudzi turpina apzagt latviešu tautu, tam tie klaigātāji ir par gļēvu.

Atbildēt

Diemžēl,

01.04.2019. 09:41

»

Cīņai sveiks

Sākumā latvieši nr.1 - mikosi - dzemdēja savu dēlu un deva vislatviskāko vārdu - antons. Tad antons mikoss sāka mācīt latviešus kā pareizi ienīst citus cilvēkus, lai dzīvot labāk un laimīgāk


Latviešu anonīmo izdzimteņu (mikosi, cilvēki444, A.P., reiniki,fanijgoldi , cenzētie u.c.) nelietīgo melu plūdiem pēdējā laikā noteikti ir kaut kāds izskaidrojums. Runa nav tikai par latviešiem tradicionālo denuncēšanas, nepateicības, gļēvuma, bailīguma, pielīšanas, alkatības sindromu. Runa noteikti nav arī par ģenētiski determinēto psihiski slimo laimes bērnu (A.P., žuļu, feļu,edgu, cenzēts, grantiņu u.c.) iespēju internetā uzrunāt pasaules klaidoņus, okupantu migrantus. Iemesls nav tradicionālās latviešu cilvēciskās vērtības - stulbums, aprobežotība, neizglītotība, zemnieciskums, nespēja uztvert galveno krievu migrantu labvēlībā. Iemesls noteikti ir saistīts ar kaut ko jaunu latviešu cilvēciski visnevērtīgākajā daļā. Ļoti iespējams, ka dažādu latviešu kropļu apziņā ir saasinājusies savas noderības atskarsme "6.oktobra paaudzes" laikmetā. Agrāk tomēr nebija tik lielas iespējas izgāzt savu melno dvēseli. Tagad, kad latviešiem pie varas ir "6.oktobra paaudze", tautas izdzimteņiem ir radusies viņu lietderības sajūta: viņi var bagātināt ar saviem izdalījumiem kopējo mēslu kaudzi, viņiem tagad ir pašiem savas čekistu un komunistu, žīdmasonu partijas, parlaments, valdība. Un tas ir loģiski, ka tādā laikmetā galvu paceļ tautas atkritumi.

Atbildēt

Cīņai sveiks

01.04.2019. 09:37

»

Līga Muzikante

Šeit intervija ar Pilsoņu Kongresa Vēlēšanu komisijas priekšsēdētāju Antonu Mikosu, kurā viņš pastāsta arī par Daini Īvānu: http://fronte.lv/2019/03/ka-lpsr-par-lpsr-partapa-1-dala


Sākumā latvieši nr.1 - mikosi - dzemdēja savu dēlu un deva vislatviskāko vārdu - antons. Tad antons mikoss sāka mācīt latviešus kā pareizi ienīst citus cilvēkus, lai dzīvot labāk un laimīgāk.
Īsāk sakot naids ir jūsu draugs, naids ir veselīgs, ienīstiet un būsiet laimīgi.

Atbildēt

Saldà pamuldèšana

01.04.2019. 07:37

»

Bet

Pilnīgi pareizi pateicāt - to par pilnu neviens neņēma. Par to saldo muldēšanu paironizēja


hmm.. sadarbošanā.. hmm atbalstīšana.. stiprināšana pret īstajiem latviešiem, nacionāļiem. Cikreiz vēl šodien Īvāns muld šā un tā - daiļdirsējs. Daiļdirsēji, noziedznieki - Čaklais, Ziedonis, Zālīte.

G. Priede, dramaturgs, saprata, ka nevajag tirst, nevajag sadarboties... Saglabāja pret sevi cieņu un pašcieņu. Īvāns ir sūds un nodevējs.

Pat Doroņina uz vecumu kļuvusi idiote. Vajagot piedot čekistiem un komunistiem. Ļaunumu nepiedod.

Atbildēt

Bet bet

01.04.2019. 01:01

»

Skumjais Bruņinieks

Tik īsā rakstiņā Stendzeniekam ir izdevies sabāzt iekšā visu pasaules liekulību un demagoģiju...


Klau, bet mēs vēl esam, Brežņevs ir miris, Dainis mūs iedvesmoja, valsts mums ir. Čagana gan. Bet nez vai Brežņeva nekrologs pie tā vainīgs, ka medmāsām alga divreiz mazāka nekā Igaunijā. Un nokaunās visi, kas dziedāja no lielās kopkora skatuves Padomju Latvija mūžam lai dzīvo.

Atbildēt

Bet

01.04.2019. 00:45

»

tā viš i...

DĪvāns bija un ir viens pamatīgs dir.. līdējs. Agrāk kompartijai, tagad visiem valdošiem un vēl nevaldošiem pēc kārtas! Piem. žida Levita grāmatas atvēršanā LU aulā līda bez ziepēm un slavēja divkosīgo Joski tāka nelabi palika klausoties


No Rīgas domes gan viņš aizgāja. Kur te līšana? Kritizēt var, bet jāņem vērā Vizmas Belševicas sacītais, ka daudzi rakstnieki visu laiku strādāja, lai stiprinātu cilvēkus un sagatavotu augsni pretstāvēšanai. Kam raduraksti bija tīri vai, vismaz, kas nebrauca ar muti, kur labāk to pieturēt, tas varēja strādāt plašsaziņas līdzekļos.

Atbildēt

Bet

01.04.2019. 00:29

»

GEO

...


Pilnīgi pareizi pateicāt - to par pilnu neviens neņēma. Par to saldo muldēšanu paironizēja.

Atbildēt

Skumjais Bruņinieks

31.03.2019. 23:54

Tik īsā rakstiņā Stendzeniekam ir izdevies sabāzt iekšā visu pasaules liekulību un demagoģiju!
Grib pielīdzināt mani "puņķu ēdājam"..nu labi, kas gan dzīvē nav stūķēts māgā. Lai gan tieši puņķi mani nasajūsmina, bet labāk tomēr puņķus ēst(ja man jāizvēlās), nekā kokaīnu šņaukt, liekuli Stendzeniek!
Ar to jau raksta autora demagoģiskie salīdzinājumi nebeidzās, viņš ņirdzīgi rāda ar pirkstu uz cilvēkiem, kas sajūsminās par iznīcinātājiem armijas parādē. Un mūsdienu sajūsmu veikli, kā jau rūdītam faktu sagrozītājam politikā pienākās, pielīdzina jūsmošanai par padomju tankiem PSRS laikā.
Varbūt pats Stendzenieks to nejūt un nesaprot(narkotikas tomēr grauj psihi), bet tieši šie NATO iznīcinātāji, par kuriem arī es katru reizi jūsmoju, nodrošina, lai vairāk krievu tanki pa mūsu zemīti nebraukātu. Un lai vairāk izsūtījumu uz Sibīriju nebūtu.
Un tāpēc katra latvieša - patriota svēts pienākums ir , nekaunoties pat no Stendzenieka, ne tikai jūsmot par mūsu neatkarības sargiem - iznīcinātājiem, bet arī Dievu lūgt! Viņi ir šeit, nelaimīgais narkomān, nevis lai noslaucītu pilsētu, bet, lai mūs nenoslaucītu no šīs zemes!
Īsumā par pašu Īvānu.
Uzreiz pateikšu - ja cilvēkam būtu kaut mazliet sirdsapziņas, godaprāts, kauna sajūta un pašcieņa, tad pēc šāda Brežņeva un viņa sistēmas slavinoša raksta viņš neuzdrošinātos stāties visas latviešu tautas Atmodas un Brīvības cīņas vadībā.
Ar 99% pārliecību var apgalvot, ka šāda raksta autors bez nekādām problēmām varēja būt par "čekas ziņotāju". Ja pēc pārliecības tik saldus vārdus rakstīja par Brežņevu, uz kuru spļāva katrs kārtīgs latvietis, tad bez šaubām noteikti arī sastrādājās ar čeku..kā pārliecināts sistēmas atbalstītājs.
Ja dēļ karjeras un siltās vietas Īvāns līda pakaļā padomju sistēmai, tad arī dēļ karjeras varēja ziņot par saviem biedriem un draugiem. Ja jau nekautrējās publiski(dēļ izdevīguma) uzrakstīt šo apkaunojošo slavinājumu, tad sastrādāšanās ar VDK, par ko vispār neviens neuzzinās, ir tīrais sīkums.
Un attaisnojumi vienmēr atradīsies, jo Dainis Īvāns, tā pat, kā Brežņevs un visa PSRS, ir "par mieru", "atbildīgs nākotnes priekšā.." un "par saspīlējuma mazināšanos"..
Šāds padomju sistēmas slavinātājs Dainis Īvāns, kuru KP un čeka ielika par LTF vadītāju, ir loģisks iznākums, ņemot vērā tagad zināmos faktus..
kā PSRS VDK un KP struktūras, nomenklatūra pārkārtojās uz kapitālisma sliedēm, vadīja un kontrolēja mūsu Atmodu un Brīvības cīņas. Lielākā daļa no tiem LPSRS deputātiem, kas balsoja par Brīvību un Neatkarību, bija komunisti un čekas ziņotāji.
Mēs visi toreiz piedalījāmies tajos procesos un mums likās, ka veidojam vēsturi..Izsalkuši pēc Brīvības un neatkarības, mēs tad nevarējām iedomāties, kas to visu kontrolēja un vadīja. Tikai tagad, no attāluma skatoties un analizējot faktus, redzam, ka tie VDK un KP vadītāji, kas bija pie varas PSRS laikos, palika par mūsu kungiem arī pēc neatkarības atgūšanas.
Mēs tad cīnījāmies par mūsu Brīvību un Neatkarību, bet viņi cīnījās par savu labklājību un silto vietu saglabāšanu. Un tauta viņiem kalpoja , kā ierocis, mērķa sasniegšanai.

Atbildēt

Edge

31.03.2019. 23:34

»

X.

!990. gadā trūcīgie 18. novembra Latvijas atjaunotāji (ārpussistēmas opozīcija) diemžēl zaudēja naudīgajiem 4. maija republikas apoloģētiem, kuri kaut arī neleģitīmi tomēr liel-svešvaru balstīti un akceptēti, jo iztapt un kalpot vienmēr gatavi kā padomju pionieri


Par laimi, vēsture nebeidzās 90. gados, kā to prognozēja ASV ideologs F.Fukujama. Vēl cīņa nav galā - tāpēc noder saprast pagātnē notikušo, lai uz Īvāna pēcteču ēsmas atkal neuzķertos. Pilsoņi, esiet modri - manipulācijas turpinās:"Tagad atkal vajadzētu darītājus. Paldies." (Ē.Stendzenieks).

Atbildēt

tā viš i...

31.03.2019. 23:01

DĪvāns bija un ir viens pamatīgs dir.. līdējs. Agrāk kompartijai, tagad visiem valdošiem un vēl nevaldošiem pēc kārtas! Piem. žida Levita grāmatas atvēršanā LU aulā līda bez ziepēm un slavēja divkosīgo Joski tāka nelabi palika klausoties.

Atbildēt

X.

31.03.2019. 22:44

!990. gadā trūcīgie 18. novembra Latvijas atjaunotāji (ārpussistēmas opozīcija) diemžēl zaudēja naudīgajiem 4. maija republikas apoloģētiem, kuri kaut arī neleģitīmi tomēr liel-svešvaru balstīti un akceptēti, jo iztapt un kalpot vienmēr gatavi kā padomju pionieri.

Atbildēt

visos laikos

31.03.2019. 22:32

Dainis labi raksta, tāpēc VARA lika tieši viņam uzrakstīt! Un tagad ir citādāk? - raksta taču arī to, ko kāds liek! Un kā vēl raksta ! Tik daudzus baida varas dusmas, jo var pazaudēt darbu, tāpēc mugura liecas arvien zemāk un zemāk un zemāk... Jāizdzīvo. Ir ģimene, bērni, kredīti.

Atbildēt

GEO

31.03.2019. 22:19


Īvāns maksāja nodevas režīmam un tāpēc arī šo uzkricelēja.Cilvēki to saprata. Tos ūdeņus jau tāpat neviens reāli domājošs par pilnu neņēma. Tāpat kā visas tās n-tās pasākumu runas un valsts jubileju runas. Tā bija īstenība.
Jaunajai paaudzei,lai saprastu-ja jums darbā palūgtu publicēt kaut ko par savu priekšniecību vai teikt runu uznēmuma pasākumā,tad diez vai jūs sāktu kādu kritizēt,kaut gan sakrājies uz sirds,tas nepateiktais ir daudz.. Protams,ja vēlējāties saglabāt savu darbu

Atbildēt

Edge

31.03.2019. 21:55

»

Disidents

Laikā, kad Īvāns bēra asaras par Brežņevu Latvijā sākas respresijas pret citāi domājošajiem. Padomju Latvijas presē parādījās virkne rakstu, kas atmaskoja pretvalstiskos elementus...


Pilnīgi pareizi! Izdzenāja konkurentus - nacionāli domājošos, kuri nebija piemēroti liberālā kapitālisma ieviešanai Latvijā. Tai pat laikā "neredzamā rokā" atbalstīja tādu kustību Atdzimšana un atjaunošanās. Cepuri nost,Īvāna, J.Rubeņa u.c. cīnītāju priekšā! Mikosi u.c. tā arī nav spējuši apjēgt savas mazspējas iemeslus, kau arī viens otrs sācis domāt par pagātnē notikušo, piem. J.Rožkalns: "Izrādās, Rolandam [Silaraupam] atbildēja, ka visu naudu pārņem PBLA un viņš neko nedabūs. Nēģeris savu bija padarījis, nēģeris varēja būt brīvs... Drīz Berlīnē notika PBLA vadības tikšanās ar Latvijas kompartijas CK sekretāra Anatoliju Gorbunova komandu, un visa nauda aizgāja citos virzienos." (NRA, 14.jun.,2013)

Atbildēt

Disidents

31.03.2019. 21:40

Laikā, kad Īvāns bēra asaras par Brežņevu Latvijā sākas respresijas pret citāi domājošajiem. Padomju Latvijas presē parādījās virkne rakstu, kas atmaskoja pretvalstiskos elementus.
Krimināllietas pret “Gaismas akcijas” dalībniekiem. Kopumā kratīšanas notika ap 50 dažādu cilvēku dzīvokļos, par pretpadomju aģitāciju un propaganda tika arestēti deviņi cilvēki, no kuriem astoņi uz dažādiem termiņiem tika ieslodzīti PSRS labošanas darbu nometnēs. 1983.gada nogalē tika tiesāts Gunārs Astra un Gunārs Freimanis.

Atbildēt

Žulis

31.03.2019. 21:24

»

Edge

Lai "masu" iekustinātu sev vēlamajā virzienā - vajag mācēt "masu" sagatavot un novest līdz vajadzīgajai kondīcijai. Pirms Īvāna un Snipa jau ražīgi pastrādāja daudzi citi...


Tādu kā mani Edge-peže vispār nevajag zombēt, jo esmu jau nozombēts plānprātiņš piedzimis latviešu dzērājiem.

Atbildēt

Līga Muzikante

31.03.2019. 21:21

»

U.U.

Kungs Mikoss stāsta pasakas šauru pieru līmenī. Viņš nav labāks par īvānu, kuŗš ir pilnīgs muļķis un tāpēc turpina dziedāt veco dziesmu ar tantiņas dāvināto un auseklīšiem ornamentēto svīteri. Šis Mikoss kungs faktiski ir slīpētāks, jo mēģina iepūst miglu acīs, liekot domāt, ka pilsoņu kongress nebija...


Iesaku nenoteiktās dzimtes U.U. izmēzt salmus no galvas un noņemt 4.maija režīma sakarinātos makaronus no ausīm. Par Tautas frontes uzdevumiem var spriest pēc šodienas purva, kurā Latvija atrodas. Ne jau Pilsoņu Kongress šajā purvā ieveda apmuļķotos latviešus!

Atbildēt

Lapas:    2   1   

Jūsu vārds:

Komentāra teksts:

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Putina vakcīna ir instruments sabiedrības iegrožošanai

FotoKoronavīrusa (Covid-19, C-19 – sauciet, kā gribas) pandēmija pasaulē cilvēkus ir padarījusi ļoti uzmanīgus, pat nedaudz bailīgus. Ikdienas dzīve, kādu mēs bijām pieraduši dzīvot, pirms vīruss skāra mūs pašus, tuviniekus, paziņas, tuvākajā laikā neatgriezīsies. Daudziem no mums ir pilnībā mainījušās darba gaitas. Liela daļa ir sākusi strādāt no mājām, taču arī tas nav viegli. Sabiedrība deviņu mēnešu laikā ir nogurusi, un ziņas no kaimiņvalstīm, kur atkal ir augsti saslimšanas radītāji, liek bažīties, vai vispār mēs atgriezīsimies pie tās dzīves, kas bija pirms vīrusa izraisītās pandēmijas.
Lasīt visu...

21

Reira autoratlīdzību ierosinājumi faktiski ir kaitniecība pret grāmatniecības nozari, valodu un kultūru

FotoLatvijas Grāmatizdevēju asociācija Finanšu ministrijas piedāvātos ierosinājumus izmaiņām autoratlīdzību aplikšanai ar nodokļiem uzskata par nepārdomātiem un kaitīgiem kultūras un grāmatniecības nozarēm.
Lasīt visu...

21

Lai visai pasaulei varētu parādīt „noderīgāku realitāti”

FotoVēl viens notikums ar Holivudas blokbasteram līdzīgu sižetu nesen izvērsās vienā no Minskas ielām. Daudzi no mums redzēja video, kurā jauns vīrietis (tālāk “mūsu varonis”) ar it kā nejauša taksista palīdzību veiksmīgi aizbēg no OMONa. Apskatīsim tuvāk, kāpēc šis notikums atgādina Holivudas filmu ne tikai savā sižetā, bet arī pēc specefektiem.
Lasīt visu...

18

Vecuma ierobežojumi kreditēšanas jomā, jeb vai banka var senioriem atteikt piešķirt kredītu

FotoVērojot tendences kreditēšanas tirgū Eiropā, secināms, ka liela daļa kredītiestāžu, lai iespējami izvairītos no finansiāliem zaudējumiem, kas var rasties, ja klients pilnībā vai daļēji neizpilda savas kredītsaistības ilgākā termiņā, nosaka vecuma limitu kreditēšanas pakalpojumiem, jo vecumu saskata kā būtisku riska faktoru.
Lasīt visu...

15

Mūsu galvās bija šīs vēsturiskās zemes, un šis likumprojekts tagad piedāvā to konkretizēt, lai latvietība nebūtu plakana

FotoŠodien es iesniedzu izskatīšanai Saeimā likumprojektu “Latviešu vēsturisko zemju likums”, un tā mērķis ir stiprināt iedzīvotāju piederību vietējām kopienām un latviešu vēsturiskajām zemēm – Kurzemei, Latgalei, Sēlijai, Zemgalei un Vidzemei. Tajā ir arī runa par četrām reģistrētajām kultūrtelpām – suiti, Rucava, Lībiešu krasts, kultūrtelpa “Upīte”, bet ne tikai par jau reģistrētajām kultūrtelpām.
Lasīt visu...

6

Daži jautājumi Latvijas Afganistānas veterānu cēzaram - Gunāram Rusiņam

FotoSaistībā ar interviju, kuru jūs nesen sniedzāt par Andreja Mediņa  militāro dienestu, es dažus jautājumus vēlos uzdot personīgi Jums.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Pandēmija, infodēmija un multilaterālisms: runa ANO Ģenerālās asamblejas 75. sesijā

Augsti godātais priekšsēdētāja kungs! Ekselences, cienījamās dāmas un godātie kungi! Vispirms vēlos apsveikt V. Bozkira kungu...

Foto

Šuplinskas kundze, atkāpieties, jūs dzīvojat citā realitātē

Matemātikas skolotāju trūkuma dēļ pirmo mācību stundu šajā priekšmetā tikai pagājušajā nedēļā aizvadīja Rīgas 40. vidusskolas sesto klašu skolēni....

Foto

Par "Turaidas kvartālu" samaksātā nekustamā īpašuma nodokļa apjoms ir palielinājies, nevis samazinājies

Latvijas televīzijas raidījumā "De Facto" izskanējušais apgalvojums, ka SIA "MC Turaida Property", kam pieder...

Foto

Es negribu lēkt acīs ļoti cienītajam ministram, no kā tik daudz kas ir atkarīgs: lai muzejs paciešas

Manā citādi harmoniskajā un priecīgajā dzīvē ir bijušas tikai...

Foto

Sankcijas. Retorika un realitāte

Šī gada 5.septembrī portālā Pietiek.com tika publicēts nezināma autora raksts ar nosaukumu „Kāpēc tika indēts Navaļņijs”. Rakstā citstarp tika pieminētas rietumvalstu līdz...

Foto

Kad, kurā brīdī, aiz kurām durvīm un kurš apstiprina līdzfinansējumu „tautas sportam”?

"Tautas sports to summu nemaz nevar apēst," sabiedriski nozīmīgu tautas sporta pasākumu atbalstam paredzēto...

Foto

Lūdzu, uzvedieties tiesiski un nekaitējiet Latvijas kapitāla tirgus reputācijai

Ņemot vērā publiskajā telpā pieejamo informāciju par 22.09.2020. plānotajām AS "Olainfarm" akcionāru sapulcēm un Finanšu un kapitāla...

Foto

Ko tad mēs darīsim, „izejot ielās”?

Man bieži tiek uzdots jautājums – ko tad mēs darīsim, “izejot ielās”? Viens kungs rakstīja, ka viņš katru dienu esot...

Foto

„Ņevinovataja ja...”

Vakardien no plašsaziņas līdzekļiem uzzināju, ka “Saskaņas” valde pieņēma lēmumu izslēgt mani un manu kolēģi Ļubovu Švecovu no partijas. Sakarā ar šo ziņu es...

Foto

Šie biedri mums vairs nav nekādi biedri

SDP "Saskaņa" Rīgas nodaļa nolēmusi no partijas par Statūtu pārkāpumiem izslēgt divus biedrus - Vjačeslavu Dombrovski un Ļubovu Švecovu....

Foto

Notikumi Baltkrievijā - divu sistēmu sadursme

Lai kā mums gribētos domāt, ka notikumi Baltkrievijā ir šīs valsts iekšējā lieta un attiecas tikai uz tās iedzīvotājiem, tie...

Foto

Jāizbeidz apgrūtinošās attiecības ar „plinšu sievām”

Uzskatu, ka ir pārkāptas robežas. Kad viens partijas biedrs par citu saka, ka tas ir "jānovāc" un uzsver, ka "man...

Foto

Kā prokurore Dace Lapinska izpilda “pasūtījumus”

Jaunais ģenerālprokurors Juris Stukāns jau ir paudis kritiskus vārdus par prokuroru kvalifikāciju un iestājas par nepieciešamību paaugstināt prokuroru zināšanu līmeni....

Foto

Vājprāts, kas šobrīd pārņēmis ASV

Džordžs Floids mira, kad policija viņu aizturēja 25.maijā. Kopš tā laika ar viņa vārdu ir notikušas nekārtības vairāk nekā 2000 ASV...

Foto

Es tikai brīnos, līdz kādam līmenim tiks degradēts parlaments

Kā Jums šķiet, kā Saeimas priekšsēdētāja Mūrnieces kundze un Saeimas drošības dienests reaģēja uz šo manu ziņu?...