Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā
Foto

Par Īvānu un pašiem

Ēriks Stendzenieks
31.03.2019.
Komentāri (74)

Pievienot komentāru

Lapas:    2   1   Rādīt komentārus, sākot ar: pirmo | pēdējo

Edge

31.03.2019. 21:17

»

A.P.

Īvāna "piarēšana" nebūt nesākās ar nekrologu, kā muld tukšgalvis Mikoss. Tā sākās ar Īvāna un A.Snipa rakstu "Lit.un Mākslā" 1986.g.17.X "Par Daugavas likteni domājot". Raksts ievadīja PSKP/VDK tipveida projektus nacionālajās republikās, lai iekustinātu tautas masas. Katrā republikā "tauta" sargāja ...


Lai "masu" iekustinātu sev vēlamajā virzienā - vajag mācēt "masu" sagatavot un novest līdz vajadzīgajai kondīcijai. Pirms Īvāna un Snipa jau ražīgi pastrādāja daudzi citi.
Mācās, študenti - pamācas no "dziesmotās revoļūcijas" taisītājiem!
Knuts Skujenieks"Bet kāpēc 1988. jūnija plēnuma spiritus movens bija tieši Rakstnieku savienība?
Atbilde jāmeklē jau 1962. gada sākumā." (Jaunā Gaita Nr. 257. jūnijs 2009 )
Vizma Belševica:“Var jau būt, ka es par augstu novērtēju mūsu radošo inteliģenci. Bet redzi: tas, ko mēs pilienu pa pilienam gatavojām, nevar notikt vienā gādā. Mēs gatavojām tautas apziņu tā, lai tā nonāktu pie tādiem slēdzieniem un tādas rīcības, kāda ir šodien. Mēs pie tā strādājām visu savu mūžu."
( No Rolfa Ekmaņa intervijas Parīzē 1989. gadā. Vizma Belševica, “Raksti”, 4. sējums. Rīga: Jumava, 2002.)

Atbildēt

A.P.

31.03.2019. 21:08

»

U.U.

Kungs Mikoss stāsta pasakas šauru pieru līmenī. Viņš nav labāks par īvānu, kuŗš ir pilnīgs muļķis un tāpēc turpina dziedāt veco dziesmu ar tantiņas dāvināto un auseklīšiem ornamentēto svīteri. Šis Mikoss kungs faktiski ir slīpētāks, jo mēģina iepūst miglu acīs, liekot domāt, ka pilsoņu kongress nebija...


Īvāna "piarēšana" nebūt nesākās ar nekrologu, kā muld tukšgalvis Mikoss. Tā sākās ar Īvāna un A.Snipa rakstu "Lit.un Mākslā" 1986.g.17.X "Par Daugavas likteni domājot". Raksts ievadīja PSKP/VDK tipveida projektus nacionālajās republikās, lai iekustinātu tautas masas. Katrā republikā "tauta" sargāja kaut ko savu. Latviešu prātiem izvēlējās sargāt Daugavu. "Lit.un Māksla" daudzus mēnešus publicēja tekstus par Daugavas glābšanu. Tipveida projekti guva panākumus visās republikās - "tauta atmodās", lai realizētu nākamo PSKP/VDK projektu - nolādētu PSKP, VDK, armiju...Padomju tautu nebija grūti nozombēt, lai nomaskētu "prihvatizāciju" un PSKP/VDK varas saglabāšanos, piem., Latvijā zem sarkanbaltā karoga, LR himnas u.tml. Daudzi latviešu plānprātiņi joprojām domā, ka toreiz tika iegūta "brīvība" no komunistiem, notika "brīvības cīņa". Daudzi nelieši tēlo joprojām Lačplēšus - "atmodas" vadoņus. Milzīgs nelietis ir Grantiņš Vācijā. Dainītis tēlo varoni, jo ir pilnīgs muļķis, tāpēc viņam tas ir zināmā mērā piedodami.

Atbildēt

U.U.

31.03.2019. 20:47

»

Līga Muzikante

Šeit intervija ar Pilsoņu Kongresa Vēlēšanu komisijas priekšsēdētāju Antonu Mikosu, kurā viņš pastāsta arī par Daini Īvānu: http://fronte.lv/2019/03/ka-lpsr-par-lpsr-partapa-1-dala


Kungs Mikoss stāsta pasakas šauru pieru līmenī. Viņš nav labāks par īvānu, kuŗš ir pilnīgs muļķis un tāpēc turpina dziedāt veco dziesmu ar tantiņas dāvināto un auseklīšiem ornamentēto svīteri. Šis Mikoss kungs faktiski ir slīpētāks, jo mēģina iepūst miglu acīs, liekot domāt, ka pilsoņu kongress nebija tāds pats VDK projekts kā LTF, LNNK utt. Mikoss blādās vispār par PSRS sabrukumu, vietvalžu izvēli utt. Mikoss ir prasts līmenis.

Atbildēt

Kurmis

31.03.2019. 20:29

»

Izlasīju

Infantils raksts - ko gan vēl piebilst...


Tas mūsu šodienas Lāčplēsis bija padomju okupantu izvirzīts ,izdarīgi centigs ideologs,okupantu armijas virsnieks,kolaborantu puča organizētājs ,Bangerska līmeņa muldoņa,tagad dažu kolaborantu elks ar Grantiņa plakātu kaklā.

Atbildēt

Līga Muzikante

31.03.2019. 20:13

Šeit intervija ar Pilsoņu Kongresa Vēlēšanu komisijas priekšsēdētāju Antonu Mikosu, kurā viņš pastāsta arī par Daini Īvānu: http://fronte.lv/2019/03/ka-lpsr-par-lpsr-partapa-1-dala/

Atbildēt

toreiz

31.03.2019. 20:08

Varēja arī vienkāršāk rakstīt nekrologu, nu bet, ja ir literāta talants, tad jau... Mums vidusskolā bija tāds vecs vēstures skolotājs, kurš reizēm pateica arī ko patiesu. Par Brežņevu viņš teica, ka tas nav īstais rīkotājs, viņš tikai ārēji pilda šo lomu.
Bet tas, ko reklāmisti saka, nu tas viņiem ir tā kā izdevīgi, vispār reklāmām ir ziedu laiks.

Atbildēt

Izlasīju

31.03.2019. 20:07

Infantils raksts - ko gan vēl piebilst.
"Cīņa", kas publicēja TV žurnālista D.Īvāna rakstu nebija kaut kāda literātu avīžele, bet gan LKP CK, LPSR Augstākās Padomes un Ministru Padomes oficiālais izdevums! Interesants karjeras lēciens Dainītim - no vienkārša TV žurnālista uz galveno partijas avīzi, slavinot dižo aizgājēju!

Atbildēt

Tiesnesis

31.03.2019. 19:38

»

Vai

tas ir tas pats jefiņš, kur par Latvijas simbolu gribēja iesmērēt ZILO GOVI? Reti nepatīkams tips jau no skata


Autors vienkārši jūtas "high", salīdzinot ar parastajiem reņģēdājiem. No šiem augstumiem tad laikam viņš arī rakstījis.

Atbildēt

Bet

31.03.2019. 19:37

»

hā hā hā

man kā literātam


šai izteikā, iespējams, slēpta ironija, pēc principa - savējie sapratīs. Kopumā - ārprāts, ka bija šitā jāizrakstās. Kā arī... maksā par raksta apjomu varbūt. Nerakstīsi - slikts iespaids, varbūt pat izmet no darba. Līdz ar to neviens nezinātu, kas tas tāds Īvāns ir. Strādātu par krāvēju, un cits līderis būtu.

Atbildēt

Pupa

31.03.2019. 19:30

Perfekti, Ērik !
Nav daudz cilvēku, kuri atļaujas runāt pretī liberastu kopkorim. Bļodlaižas iztop jaunajai varai.
Vecās kareives meklē savu vietu vēstures mēslainē - nemirstīgās tukšserdes sarmītes, nellijas, ingas, štruncmanes, pivčiki, martas utml. dzīves apbižotas un lūzeri lej savu žulti pāri Latvijai.
Nopērciet viņām jaunu bateriju! Ja nekā cita vairs nav.

Atbildēt

antons mikoss

31.03.2019. 19:13

No intervijas DDD laikrakstā nr.6(428)...
"...Redziet, kad mirst kādas lielas okupācijas varas “guru”, tad, kā jūs domājat, kurš būs nākamais vietvaldis kādā okupācijas pārvaldes sadaļā?
DDD: Kāds uzticams kolaborants?
A.M.: Tas, kurš raksta nekrologu! 1982. gadā nekrologu Leonīdam Brežņevam rakstīja komunists Dainis Īvāns. Tātad jau tolaik viņš tika izvēlēts par cilvēku, kuram okupācijas vara uzticēs būtisku uzdevumu nākotnē..."
Visu lielo bildi sapratīsiet izlasot visu iterviju.
Stemdzinieks ir ar sīku uzdevumiņu uznācis mums priekšā....

Atbildēt

c'est exact

31.03.2019. 19:00

saprotu, ka tiem, kuri nav piedzīvojuši padomju laikus uz savas ādas, ir grūti saprast un vienīgi tā var attaisnot sarakstītās aplamības un pārmetumus Īvānām. Pat ikviens tehniskās augstskolas beidzējs savā diplomdarba preambulā dvesa saskaņu ar PSKP kongesa programmas materiāliem. Žurnālisti tika īpaši pieskatīti. Un arī tie ziedi bija un pat tanku bučošana no jaunatnes puses, starp kuriem latviešu daudz gan nebija...

Atbildēt

švamme

31.03.2019. 18:52

Sacerējumus skolā arī visiem bija jāraksta, pat ja pamanījies izbēgt no komjaunatnes..

Atbildēt

tā viš i

31.03.2019. 17:57

Kā priekšniecība liek, tā jāraksta... Pat tehniskā jomā, par kuru Ļeņins pat nenojauta, rakstot kursa darbu, ievadā bija jālej ūdens par Ļaņina un PSKP milzīgo ieguldījumu un vadošo lomu!

Atbildēt

Edge

31.03.2019. 17:56

"Tagad atkal vajadzētu darītājus. Paldies."
Lauzt - tas nav celt. Sajūsmināties par Īvāna&auseklīšu paveikto (depopulācija, migrācija, nabadzība, korupcija, parādi) var tikai esošo varnešu d-līdējs.
"Esmu laimīgs cilvēks. Saruna ar Daini Īvānu 60. dzimšanas dienas priekšvakarā"
Viss notika ļoti ātri, bet tas bija pareizi. Pēteris Laķis – ciniķis pēc dabas – reiz teica: “Meitenes un zēni, mums vajag sagraut visu un izmētāt akmeņus tā, lai neviens vairs nevar salasīt.” Viņš domāja padomju režīmu, protams. “Un tad,” viņš teica, “vajag kājas pār pleciem un pievienoties kam citam.” Pēc augusta sākās tas, ko daži uzskata par negatīvo “4. maija republikas” laiku. LTF frakcija AP izira, faktiski jau oktobrī pārstāja eksistēt.

Atbildēt

Jā, bet

31.03.2019. 17:49

Kāda tad ir šī raksta sāls? Nemaz te nesprēgājiet par tiem čekas maisu personāžiem. Jūs paši tajos čekas maisos neesiet tikai tādēļ, ka piedzimāt par vēlu. Toreiz tas bija izdzīvošanas jautājums. Tas vienkārši bija tāds darbs. Arī Dainim Īvānam kā televīzijas redaktoram uzrakstīt to slavinošo piemiņas rakstu Brežņevam bija darba pienākums. Tāpat kā čekistu pienākums bija spīdzināt , nogalināt un izsūtīt līdzcilvēkus, kuri negribāja jūsmot par komunistu varu. Viņi jau nebija ļauni, viņiem vienkārši bija tāds darbs. Un ja arī kāds no viņiem bija ļauns, tad tas jau tagad sen ir nomiris. Tie, kas vēl ir dzīvi, ne pie kā nav vainojami. Bet Īvāns vienkārši ir īsts varonis. Viņš latviešu tautu ir tādai brīvībai mobilizējis, ka maz neliekas. Un visi, kas kritizē Īvānu neprot neko vairāk, kā tikai ēst puņķus. Jā kāds negrib būt puņķu ēdājs, tad viņam ir nekavējoties jāpiekrīt visam, kas te rakstīts. Tāds tad nu īsumā ir raksta autora viedoklis.

Atbildēt

lauķis

31.03.2019. 17:41

Visviedākie vārdi šajā rakstā.
"Lūk, lūk. Tā mēs, latvieši, sveicām PSRS tankus, tā mēs gavilējam par iznīcinātājiem, no kuriem katrs spēj nonest pusi Rīgas.”

Atbildēt

Vai

31.03.2019. 17:28

tas ir tas pats jefiņš, kur par Latvijas simbolu gribēja iesmērēt ZILO GOVI? Reti nepatīkams tips jau no skata!

Atbildēt

hā hā hā

31.03.2019. 17:24

man kā literātam......................

Atbildēt

nacionālsociālists

31.03.2019. 17:19

Tā draņķa 1% padarīto procentu tagad turpina par 99%! Neuzceltā HES vietā OIK miljardi! Migrantiem STOP, tagad aicināsim brālīgos ukraiņus un intelektuālos pakistāniešus! Neuzceltā Rīgas Metro vietā, tagad monstrs Rail Baltic!

Atbildēt

Lapas:    2   1   

Jūsu vārds:

Komentāra teksts:

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Protestēšanas nosacījumi

Foto2019.gada 31.augustā internetā tika ievietota informācija par socioloģiskās aptaujas rezultātiem. Sociologi noskaidroja tautas velmi protestēt pret politiski sliktiem lēmumiem.
Lasīt visu...

12

Viedoklis un fakti par mūsu labklājību

FotoJautājums: kas notiktu, ja šodien beigtos Eiropas Savienības (ES) fondu nauda? Atbilde: Latvijas ekonomika sabruktu pilnībā, un 2008. gada krīzi mēs atcerētos kā "treknos gadus".
Lasīt visu...

15

Ņemot vērā aizturētā Saeimas deputāta stulbumu, viņam tika sasolīti zelta kalni, kā Juta un Juris viņu izglābs…

FotoKāda pasaka. Pirms aptuveni pusotra gada notika skaļākā Saeimas deputāta aizturēšana valsts vēsturē. Uz Saeimas kāpnēm, ar milzīgām kratīšanām un pasēdēšanu “Septītajās debesīs”. Šīs operatīvās darbības veica tā saucamā Jutas grupa jeb cilvēki, kuri daudzus gadus ir bijuši Jutas un Jura ietekmē.
Lasīt visu...

12

Ko VDK darīja pēc 1986.gada?

FotoŠobrīd masu medijos tiek izplatīts viedoklis, ka "neko". It kā ķerstījuši ārzemju spiegus un vietējos liela mēroga zagļus. Politiskās vajāšanas esot pārtrauktas. Patiesībā tie ir meli. Politiskās vajāšanas turpinājās, tikai jau "smalkākā" manierē - izmantojot psiholoģisko teroru.
Lasīt visu...

21

Pamiers valdošajā koalīcijā

Foto13.septembrī – piektdienā, kad bija vērojams pilnmēness, Latvijas valdības vadītājs Krišjānis Kariņš informēja iedzīvotājus, ka ir panākta vienošanās par nākamā gada budžetu. Pirms nedēļas pēc Jaunās konservatīvās partijas prasības valdība uz nedēļu atlika lemšanu par papildu finansējuma novirzīšanu ministriju prioritārajiem pasākumiem.
Lasīt visu...

21

Latvijas Universitāte degpunktā. Un turpmāk?

FotoAp Latvijas Universitāti ir sakurti sārti, un liesmas jau skar tās iekšieni, lai gan šī gada pavasarī nelikās, ka var notikt kaut kas tāds.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Par atkritumu krīzi

Esmu atkārtojis N reizes un atkārtošu vēlreiz - cilvēki, domājiet kā nodrošināt sevi ar dzīves pamatelementiem. Tie ir mājvieta, ūdens, pārtika, elektrība, degviela......

Foto

Cilvēciskuma līkloči. 5. Absurda tirānija un iegūšana savā īpašumā

Brīdināšana par absurda tirāniju nav analītiskais beztaktiskums vai konspiroloģiska tēma līdzīgi konspiroloģijā iecienītajai “pasaules valdnieku” tēmai. Brīdināšana...

Foto

Vai par šāda veida balagāna organizēšanu valsts iestādē, kāda ir Valsts robežsardze, kādam nav jāsaņem bargs sods?

Kā izriet no publikācijas par centralizēto parakstu vākšanu robežsardzē...

Foto

Karteļa dēļ tā dalībniekiem - lielajiem būvniekiem - vairs nav tik lielas vajadzības pirkt politiķu “pakalpojumus”

Karteļa pazīmes Latvijas būvniecības tirgū bija redzamas jau sen -...

Foto

Par Timati un viņa putinkrekliņiem „Alfā”: kas ir kas

Ceturtdien tirdzniecības centrā “Alfa” Rīgā, tika atklāts “Black Star Wear” apģērbu veikals.(1) (2) Zīmola īpašnieks un reklāmas...

Foto

Tvaiks

Kad tvaiks, kuru savalda ar labi pieskrūvētu vāku, izkļūst no katla? Tad, kad katla vāka skrūves tiek palaistas vaļīgāk....

Foto

Vai tiešām valsts prezidentam bērni jāmudina mācīties, lai ņemtu kredītu?

Laikā, kad Tieslietu ministrija izstrādā Parādu dzēšanas likumu, Valsts prezidents Egils Levits, uzrunājot skolēnus Zinību dienā,...

Foto

Perversā solidaritāte

Pirms deputātu balsojuma Saeimā “nācijas tēvs/pravietis” teica: “Ir trīs virzieni, par kuriem kopējā labuma vārdā es gribu domāt un pārliecināt savas prezidentūras gados. [..] Šie...

Foto

Mēs Latviju pārvaldām koleģiāli: valsts prezidenta Egila Levita uzruna Saeimas 2019. gada rudens sesijas atklāšanā

Ļoti cienījamās Saeimas deputātes! Augsti godātie Saeimas deputāti! Dāmas un kungi!...

Foto

Atklāta vēstule par notiekošo „Olainmed” un arī „Olainfarm”

2019. gada augusta mēnesī pret mūsu gribu esam ievilkti nesaskaņās starp "Olainfarm" valdi un "Olainmed" bijušo vadību Darju...

Foto

Godīgums kā cilvēkus vienojoša ideja

Klausoties valstsvīru runas par to, kas cilvēkiem būtu jādara, lai dzīve kļūtu labāka, atmiņā visvairāk iespiedušies negatīva rakstura ieteikumi un spriedumi...

Foto

Jaunā konservatīvā partija cīnās par ietekmi valdībā

Visās valdošajās koalīcijās ir bijusi partija, kas darbojas kā iekšējā opozīcija. Daudzās valdībās šo lomu pildījusi Nacionālā apvienība, regulāri...

Foto

Aicinām iedzīvotājus neslēgt līgumus ar AS „Tīrīga”

Rīgas Apkaimju alianse kategoriski iebilst pret atkritumu apsaimniekošanas monopola izveidi Rīgā. Iedzīvotāji aicināti neslēgt līgumus ar AS "Tīrīga"....

Foto

Ikonu nomaiņa - vissāpīgākais process

Cilvēki jau no bērnības ir pieraduši, ka ir autoritātes, kurām jātic un kurām jāklausa – vecāki, skolotāji, jau vēlāk vadītāji un priekšnieki....

Foto

Absurds ap Rimšēviču

Par valstiskās suverenitātes trūkumu un latviešu necienīgo stāvokli savā zemē, kā arī par šī necienīgā stāvokļa izraisītajām nelietībām uzskatāmi liecina absurds ap Ilmāru...

Foto

Bankas, banciņas un droši paredzamais PC: prātojums pēc "Norvik/PNB" aizvēršanās

Neizbēgamajam blīkšķim mūsu banku un banciņu saimniecībā ļoti piemēroti ir LPSR Tautas dzejnieka Ojāra Vācieša vārdi,...

Foto

Eiroparlamentārieša aicināšana uz inaugurāciju, neievērojot viņa rīcību, kas neatbilst LR Satversmē noteiktajam, ir šādas antikonstitucionālas rīcības faktiska atbalstīšana

Valsts prezidents ir valsts amatpersona, bet inaugurācija ar...

Foto

Sākušies Burova laiki Rīgas domē

19.augustā par “Gods kalpot Rīgai” pārstāvi Oļegu Burovu kā Rīgas domes mēru nobalsoja 35 no 60 deputātiem. Tas nozīmē, ka vismaz...