Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā
Foto

Par Īvānu un pašiem

Ēriks Stendzenieks
31.03.2019.
Komentāri (73)

Pievienot komentāru

Lapas:    2   1   Rādīt komentārus, sākot ar: pirmo | pēdējo

Edge

31.03.2019. 21:17

»

A.P.

Īvāna "piarēšana" nebūt nesākās ar nekrologu, kā muld tukšgalvis Mikoss. Tā sākās ar Īvāna un A.Snipa rakstu "Lit.un Mākslā" 1986.g.17.X "Par Daugavas likteni domājot". Raksts ievadīja PSKP/VDK tipveida projektus nacionālajās republikās, lai iekustinātu tautas masas. Katrā republikā "tauta" sargāja ...


Lai "masu" iekustinātu sev vēlamajā virzienā - vajag mācēt "masu" sagatavot un novest līdz vajadzīgajai kondīcijai. Pirms Īvāna un Snipa jau ražīgi pastrādāja daudzi citi.
Mācās, študenti - pamācas no "dziesmotās revoļūcijas" taisītājiem!
Knuts Skujenieks"Bet kāpēc 1988. jūnija plēnuma spiritus movens bija tieši Rakstnieku savienība?
Atbilde jāmeklē jau 1962. gada sākumā." (Jaunā Gaita Nr. 257. jūnijs 2009 )
Vizma Belševica:“Var jau būt, ka es par augstu novērtēju mūsu radošo inteliģenci. Bet redzi: tas, ko mēs pilienu pa pilienam gatavojām, nevar notikt vienā gādā. Mēs gatavojām tautas apziņu tā, lai tā nonāktu pie tādiem slēdzieniem un tādas rīcības, kāda ir šodien. Mēs pie tā strādājām visu savu mūžu."
( No Rolfa Ekmaņa intervijas Parīzē 1989. gadā. Vizma Belševica, “Raksti”, 4. sējums. Rīga: Jumava, 2002.)

Atbildēt

U.U.

31.03.2019. 20:47

»

Līga Muzikante

Šeit intervija ar Pilsoņu Kongresa Vēlēšanu komisijas priekšsēdētāju Antonu Mikosu, kurā viņš pastāsta arī par Daini Īvānu: http://fronte.lv/2019/03/ka-lpsr-par-lpsr-partapa-1-dala


Kungs Mikoss stāsta pasakas šauru pieru līmenī. Viņš nav labāks par īvānu, kuŗš ir pilnīgs muļķis un tāpēc turpina dziedāt veco dziesmu ar tantiņas dāvināto un auseklīšiem ornamentēto svīteri. Šis Mikoss kungs faktiski ir slīpētāks, jo mēģina iepūst miglu acīs, liekot domāt, ka pilsoņu kongress nebija tāds pats VDK projekts kā LTF, LNNK utt. Mikoss blādās vispār par PSRS sabrukumu, vietvalžu izvēli utt. Mikoss ir prasts līmenis.

Atbildēt

Kurmis

31.03.2019. 20:29

»

Izlasīju

Infantils raksts - ko gan vēl piebilst...


Tas mūsu šodienas Lāčplēsis bija padomju okupantu izvirzīts ,izdarīgi centigs ideologs,okupantu armijas virsnieks,kolaborantu puča organizētājs ,Bangerska līmeņa muldoņa,tagad dažu kolaborantu elks ar Grantiņa plakātu kaklā.

Atbildēt

Līga Muzikante

31.03.2019. 20:13

Šeit intervija ar Pilsoņu Kongresa Vēlēšanu komisijas priekšsēdētāju Antonu Mikosu, kurā viņš pastāsta arī par Daini Īvānu: http://fronte.lv/2019/03/ka-lpsr-par-lpsr-partapa-1-dala/

Atbildēt

toreiz

31.03.2019. 20:08

Varēja arī vienkāršāk rakstīt nekrologu, nu bet, ja ir literāta talants, tad jau... Mums vidusskolā bija tāds vecs vēstures skolotājs, kurš reizēm pateica arī ko patiesu. Par Brežņevu viņš teica, ka tas nav īstais rīkotājs, viņš tikai ārēji pilda šo lomu.
Bet tas, ko reklāmisti saka, nu tas viņiem ir tā kā izdevīgi, vispār reklāmām ir ziedu laiks.

Atbildēt

Izlasīju

31.03.2019. 20:07

Infantils raksts - ko gan vēl piebilst.
"Cīņa", kas publicēja TV žurnālista D.Īvāna rakstu nebija kaut kāda literātu avīžele, bet gan LKP CK, LPSR Augstākās Padomes un Ministru Padomes oficiālais izdevums! Interesants karjeras lēciens Dainītim - no vienkārša TV žurnālista uz galveno partijas avīzi, slavinot dižo aizgājēju!

Atbildēt

Tiesnesis

31.03.2019. 19:38

»

Vai

tas ir tas pats jefiņš, kur par Latvijas simbolu gribēja iesmērēt ZILO GOVI? Reti nepatīkams tips jau no skata


Autors vienkārši jūtas "high", salīdzinot ar parastajiem reņģēdājiem. No šiem augstumiem tad laikam viņš arī rakstījis.

Atbildēt

Bet

31.03.2019. 19:37

»

hā hā hā

man kā literātam


šai izteikā, iespējams, slēpta ironija, pēc principa - savējie sapratīs. Kopumā - ārprāts, ka bija šitā jāizrakstās. Kā arī... maksā par raksta apjomu varbūt. Nerakstīsi - slikts iespaids, varbūt pat izmet no darba. Līdz ar to neviens nezinātu, kas tas tāds Īvāns ir. Strādātu par krāvēju, un cits līderis būtu.

Atbildēt

Pupa

31.03.2019. 19:30

Perfekti, Ērik !
Nav daudz cilvēku, kuri atļaujas runāt pretī liberastu kopkorim. Bļodlaižas iztop jaunajai varai.
Vecās kareives meklē savu vietu vēstures mēslainē - nemirstīgās tukšserdes sarmītes, nellijas, ingas, štruncmanes, pivčiki, martas utml. dzīves apbižotas un lūzeri lej savu žulti pāri Latvijai.
Nopērciet viņām jaunu bateriju! Ja nekā cita vairs nav.

Atbildēt

antons mikoss

31.03.2019. 19:13

No intervijas DDD laikrakstā nr.6(428)...
"...Redziet, kad mirst kādas lielas okupācijas varas “guru”, tad, kā jūs domājat, kurš būs nākamais vietvaldis kādā okupācijas pārvaldes sadaļā?
DDD: Kāds uzticams kolaborants?
A.M.: Tas, kurš raksta nekrologu! 1982. gadā nekrologu Leonīdam Brežņevam rakstīja komunists Dainis Īvāns. Tātad jau tolaik viņš tika izvēlēts par cilvēku, kuram okupācijas vara uzticēs būtisku uzdevumu nākotnē..."
Visu lielo bildi sapratīsiet izlasot visu iterviju.
Stemdzinieks ir ar sīku uzdevumiņu uznācis mums priekšā....

Atbildēt

c'est exact

31.03.2019. 19:00

saprotu, ka tiem, kuri nav piedzīvojuši padomju laikus uz savas ādas, ir grūti saprast un vienīgi tā var attaisnot sarakstītās aplamības un pārmetumus Īvānām. Pat ikviens tehniskās augstskolas beidzējs savā diplomdarba preambulā dvesa saskaņu ar PSKP kongesa programmas materiāliem. Žurnālisti tika īpaši pieskatīti. Un arī tie ziedi bija un pat tanku bučošana no jaunatnes puses, starp kuriem latviešu daudz gan nebija...

Atbildēt

švamme

31.03.2019. 18:52

Sacerējumus skolā arī visiem bija jāraksta, pat ja pamanījies izbēgt no komjaunatnes..

Atbildēt

tā viš i

31.03.2019. 17:57

Kā priekšniecība liek, tā jāraksta... Pat tehniskā jomā, par kuru Ļeņins pat nenojauta, rakstot kursa darbu, ievadā bija jālej ūdens par Ļaņina un PSKP milzīgo ieguldījumu un vadošo lomu!

Atbildēt

Edge

31.03.2019. 17:56

"Tagad atkal vajadzētu darītājus. Paldies."
Lauzt - tas nav celt. Sajūsmināties par Īvāna&auseklīšu paveikto (depopulācija, migrācija, nabadzība, korupcija, parādi) var tikai esošo varnešu d-līdējs.
"Esmu laimīgs cilvēks. Saruna ar Daini Īvānu 60. dzimšanas dienas priekšvakarā"
Viss notika ļoti ātri, bet tas bija pareizi. Pēteris Laķis – ciniķis pēc dabas – reiz teica: “Meitenes un zēni, mums vajag sagraut visu un izmētāt akmeņus tā, lai neviens vairs nevar salasīt.” Viņš domāja padomju režīmu, protams. “Un tad,” viņš teica, “vajag kājas pār pleciem un pievienoties kam citam.” Pēc augusta sākās tas, ko daži uzskata par negatīvo “4. maija republikas” laiku. LTF frakcija AP izira, faktiski jau oktobrī pārstāja eksistēt.

Atbildēt

Jā, bet

31.03.2019. 17:49

Kāda tad ir šī raksta sāls? Nemaz te nesprēgājiet par tiem čekas maisu personāžiem. Jūs paši tajos čekas maisos neesiet tikai tādēļ, ka piedzimāt par vēlu. Toreiz tas bija izdzīvošanas jautājums. Tas vienkārši bija tāds darbs. Arī Dainim Īvānam kā televīzijas redaktoram uzrakstīt to slavinošo piemiņas rakstu Brežņevam bija darba pienākums. Tāpat kā čekistu pienākums bija spīdzināt , nogalināt un izsūtīt līdzcilvēkus, kuri negribāja jūsmot par komunistu varu. Viņi jau nebija ļauni, viņiem vienkārši bija tāds darbs. Un ja arī kāds no viņiem bija ļauns, tad tas jau tagad sen ir nomiris. Tie, kas vēl ir dzīvi, ne pie kā nav vainojami. Bet Īvāns vienkārši ir īsts varonis. Viņš latviešu tautu ir tādai brīvībai mobilizējis, ka maz neliekas. Un visi, kas kritizē Īvānu neprot neko vairāk, kā tikai ēst puņķus. Jā kāds negrib būt puņķu ēdājs, tad viņam ir nekavējoties jāpiekrīt visam, kas te rakstīts. Tāds tad nu īsumā ir raksta autora viedoklis.

Atbildēt

lauķis

31.03.2019. 17:41

Visviedākie vārdi šajā rakstā.
"Lūk, lūk. Tā mēs, latvieši, sveicām PSRS tankus, tā mēs gavilējam par iznīcinātājiem, no kuriem katrs spēj nonest pusi Rīgas.”

Atbildēt

Vai

31.03.2019. 17:28

tas ir tas pats jefiņš, kur par Latvijas simbolu gribēja iesmērēt ZILO GOVI? Reti nepatīkams tips jau no skata!

Atbildēt

hā hā hā

31.03.2019. 17:24

man kā literātam......................

Atbildēt

nacionālsociālists

31.03.2019. 17:19

Tā draņķa 1% padarīto procentu tagad turpina par 99%! Neuzceltā HES vietā OIK miljardi! Migrantiem STOP, tagad aicināsim brālīgos ukraiņus un intelektuālos pakistāniešus! Neuzceltā Rīgas Metro vietā, tagad monstrs Rail Baltic!

Atbildēt

Lapas:    2   1   

Jūsu vārds:

Komentāra teksts:

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Putina vakcīna ir instruments sabiedrības iegrožošanai

FotoKoronavīrusa (Covid-19, C-19 – sauciet, kā gribas) pandēmija pasaulē cilvēkus ir padarījusi ļoti uzmanīgus, pat nedaudz bailīgus. Ikdienas dzīve, kādu mēs bijām pieraduši dzīvot, pirms vīruss skāra mūs pašus, tuviniekus, paziņas, tuvākajā laikā neatgriezīsies. Daudziem no mums ir pilnībā mainījušās darba gaitas. Liela daļa ir sākusi strādāt no mājām, taču arī tas nav viegli. Sabiedrība deviņu mēnešu laikā ir nogurusi, un ziņas no kaimiņvalstīm, kur atkal ir augsti saslimšanas radītāji, liek bažīties, vai vispār mēs atgriezīsimies pie tās dzīves, kas bija pirms vīrusa izraisītās pandēmijas.
Lasīt visu...

21

Reira autoratlīdzību ierosinājumi faktiski ir kaitniecība pret grāmatniecības nozari, valodu un kultūru

FotoLatvijas Grāmatizdevēju asociācija Finanšu ministrijas piedāvātos ierosinājumus izmaiņām autoratlīdzību aplikšanai ar nodokļiem uzskata par nepārdomātiem un kaitīgiem kultūras un grāmatniecības nozarēm.
Lasīt visu...

21

Lai visai pasaulei varētu parādīt „noderīgāku realitāti”

FotoVēl viens notikums ar Holivudas blokbasteram līdzīgu sižetu nesen izvērsās vienā no Minskas ielām. Daudzi no mums redzēja video, kurā jauns vīrietis (tālāk “mūsu varonis”) ar it kā nejauša taksista palīdzību veiksmīgi aizbēg no OMONa. Apskatīsim tuvāk, kāpēc šis notikums atgādina Holivudas filmu ne tikai savā sižetā, bet arī pēc specefektiem.
Lasīt visu...

18

Vecuma ierobežojumi kreditēšanas jomā, jeb vai banka var senioriem atteikt piešķirt kredītu

FotoVērojot tendences kreditēšanas tirgū Eiropā, secināms, ka liela daļa kredītiestāžu, lai iespējami izvairītos no finansiāliem zaudējumiem, kas var rasties, ja klients pilnībā vai daļēji neizpilda savas kredītsaistības ilgākā termiņā, nosaka vecuma limitu kreditēšanas pakalpojumiem, jo vecumu saskata kā būtisku riska faktoru.
Lasīt visu...

15

Mūsu galvās bija šīs vēsturiskās zemes, un šis likumprojekts tagad piedāvā to konkretizēt, lai latvietība nebūtu plakana

FotoŠodien es iesniedzu izskatīšanai Saeimā likumprojektu “Latviešu vēsturisko zemju likums”, un tā mērķis ir stiprināt iedzīvotāju piederību vietējām kopienām un latviešu vēsturiskajām zemēm – Kurzemei, Latgalei, Sēlijai, Zemgalei un Vidzemei. Tajā ir arī runa par četrām reģistrētajām kultūrtelpām – suiti, Rucava, Lībiešu krasts, kultūrtelpa “Upīte”, bet ne tikai par jau reģistrētajām kultūrtelpām.
Lasīt visu...

6

Daži jautājumi Latvijas Afganistānas veterānu cēzaram - Gunāram Rusiņam

FotoSaistībā ar interviju, kuru jūs nesen sniedzāt par Andreja Mediņa  militāro dienestu, es dažus jautājumus vēlos uzdot personīgi Jums.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Pandēmija, infodēmija un multilaterālisms: runa ANO Ģenerālās asamblejas 75. sesijā

Augsti godātais priekšsēdētāja kungs! Ekselences, cienījamās dāmas un godātie kungi! Vispirms vēlos apsveikt V. Bozkira kungu...

Foto

Šuplinskas kundze, atkāpieties, jūs dzīvojat citā realitātē

Matemātikas skolotāju trūkuma dēļ pirmo mācību stundu šajā priekšmetā tikai pagājušajā nedēļā aizvadīja Rīgas 40. vidusskolas sesto klašu skolēni....

Foto

Par "Turaidas kvartālu" samaksātā nekustamā īpašuma nodokļa apjoms ir palielinājies, nevis samazinājies

Latvijas televīzijas raidījumā "De Facto" izskanējušais apgalvojums, ka SIA "MC Turaida Property", kam pieder...

Foto

Es negribu lēkt acīs ļoti cienītajam ministram, no kā tik daudz kas ir atkarīgs: lai muzejs paciešas

Manā citādi harmoniskajā un priecīgajā dzīvē ir bijušas tikai...

Foto

Sankcijas. Retorika un realitāte

Šī gada 5.septembrī portālā Pietiek.com tika publicēts nezināma autora raksts ar nosaukumu „Kāpēc tika indēts Navaļņijs”. Rakstā citstarp tika pieminētas rietumvalstu līdz...

Foto

Kad, kurā brīdī, aiz kurām durvīm un kurš apstiprina līdzfinansējumu „tautas sportam”?

"Tautas sports to summu nemaz nevar apēst," sabiedriski nozīmīgu tautas sporta pasākumu atbalstam paredzēto...

Foto

Lūdzu, uzvedieties tiesiski un nekaitējiet Latvijas kapitāla tirgus reputācijai

Ņemot vērā publiskajā telpā pieejamo informāciju par 22.09.2020. plānotajām AS "Olainfarm" akcionāru sapulcēm un Finanšu un kapitāla...

Foto

Ko tad mēs darīsim, „izejot ielās”?

Man bieži tiek uzdots jautājums – ko tad mēs darīsim, “izejot ielās”? Viens kungs rakstīja, ka viņš katru dienu esot...

Foto

„Ņevinovataja ja...”

Vakardien no plašsaziņas līdzekļiem uzzināju, ka “Saskaņas” valde pieņēma lēmumu izslēgt mani un manu kolēģi Ļubovu Švecovu no partijas. Sakarā ar šo ziņu es...

Foto

Šie biedri mums vairs nav nekādi biedri

SDP "Saskaņa" Rīgas nodaļa nolēmusi no partijas par Statūtu pārkāpumiem izslēgt divus biedrus - Vjačeslavu Dombrovski un Ļubovu Švecovu....

Foto

Notikumi Baltkrievijā - divu sistēmu sadursme

Lai kā mums gribētos domāt, ka notikumi Baltkrievijā ir šīs valsts iekšējā lieta un attiecas tikai uz tās iedzīvotājiem, tie...

Foto

Jāizbeidz apgrūtinošās attiecības ar „plinšu sievām”

Uzskatu, ka ir pārkāptas robežas. Kad viens partijas biedrs par citu saka, ka tas ir "jānovāc" un uzsver, ka "man...

Foto

Kā prokurore Dace Lapinska izpilda “pasūtījumus”

Jaunais ģenerālprokurors Juris Stukāns jau ir paudis kritiskus vārdus par prokuroru kvalifikāciju un iestājas par nepieciešamību paaugstināt prokuroru zināšanu līmeni....

Foto

Vājprāts, kas šobrīd pārņēmis ASV

Džordžs Floids mira, kad policija viņu aizturēja 25.maijā. Kopš tā laika ar viņa vārdu ir notikušas nekārtības vairāk nekā 2000 ASV...

Foto

Es tikai brīnos, līdz kādam līmenim tiks degradēts parlaments

Kā Jums šķiet, kā Saeimas priekšsēdētāja Mūrnieces kundze un Saeimas drošības dienests reaģēja uz šo manu ziņu?...