Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā
NĀVE audiogrāmata

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Domāju, ka cilvēkiem, kuri pēc sekmīgās azartspēļu vietu izskaušanas ir pārcēlušies uz interneta vidi – kuru Latvijas valsts gan izliekas kontrolējam, bet, protams, to realitātē nespēj -, neko neizteiks persona vārdā Jānis Trēgers, kurš oficiāli ir valdes priekšsēdētājs interaktīvo azartspēļu kompānijā “William Hill Latvia”. Bet velti, nudien velti…

Lai pierādītu savu atbildīgumu un godīgumu, kompānija rīko, piemēram, konferences. Vēl tikai nupat, 13. oktobrī norisinājās Latvijas Futbola federācijas (LFF) un jau pieminētā azartspēļu uzņēmuma organizētā starptautiskā konference "Par godīgu un atbildīgu spēli". Konferences mērķis bija “veicināt sabiedrības informētību par jautājumiem, kas saistās ar pārmērīgu aizraušanos ar azartspēlēm, un riskiem, kas saistīti ar spēļu rezultātu ietekmēšanu un godīgas spēles principu pārkāpšanu”. Skaisti, neko teikt.

"Esam gandarīti jau otro gadu kopā ar LFF rīkot šo konferenci. Daudzi jautājumi, kas saistās ar mūsu nozari, ir dažādu stigmu un mītu klāti. Konference ir mūsu pienesums kvalitatīvākas diskusijas par šīm jutīgajām problēmām veidošanā, balstot to pētījumos un starptautiskā pieredzē," konferenci publiski – un vēl skaistāk – komentēja J. Trēgers.

Tāpat šis kungs raksta pamācošus un skaistus rakstus (piemēram, ar maksas publikācijām bēdīgi slavenajos “Delfos” 14. septembrī). Viņš apgalvo, ka azartspēles, kas esot viens no daudziem izklaides veidiem, kas pieejami cilvēkiem, tiekot dzelžaini kontrolētas un kaut kādi pārkāpumi neesot iespējami. „Interaktīvo azartspēļu operatori pēc būtības ir augstu tehnoloģiju uzņēmumi, kas izmanto mākslīgā intelekta tehnoloģijas. Ar tām tiek iedarbināti atbildīgas spēles rīki, uzraudzīti riski un izmaiņas spēlētāju uzvedībā,” skaisti deklarē atbildīgais kungs.

Bet paraudzīsimies nedaudz pamatīgāk un dziļāk. Sāksim ar to, ka Latvijā klusi darbojas 2007. gadā dibināta firmiņa „Widenet”.  Formālā nodarbe – „Konsultēšana komercdarbībā un vadībzinībās”, 2021. gadā oficiāla apgrozījuma nav bijis, zaudējumi – 117 168 eiro, viens darbinieks. Valdes loceklis un vienīgais īpašnieks – 1981. gadā dzimušais Jānis Trēgers.

Taču šai SIA „Widenet” pieder 100% kapitāldaļu SIA „OG Services” un vēl 50% kapitāldaļu SIA „SERPA Media Group”. Arī šīs firmiņas ir tikpat mazzināmas - „SERPA Media Group” nodibināta tikai pagājušā gada novembrī, līdz ar to nevienu gada pārskatu nav iesniegusi, valdē ir J. Trēgers un 1994. gadā dzimušais Mārtiņš Tanne, kuram pieder otra puse firmiņas.

SIA „OG Services” jau ir ar daudz ilgāku vēsturi – dibināta tai pašā 2007. gadā, deklarējusi, ka nodarbojas ar „konsultēšanu komercdarbībā un vadībzinībās” un „kinofilmu, video filmu un televīzijas programmu producēšanu”, valdes loceklis tas pats J. Trēgers, 2021. gadā strādājusi ar nulles apgrozījumu, bet spējusi gūt… 3 155 971 eiro peļņu.

No kurienes peļņa? SIA „OG Services” pieder kripatiņa – 5,4% SIA „William Hill Latvia” ar pagājušā gada apgrozījumu – 9,74 miljoni eiro, kuru oficiāli kontrolē Maltā reģistrētā „Green Gaming Group PLC” (90%).

„Mēs esam oficiāls azartspēļu operators „William Hill”, kas reģistrēts Latvijas teritorijā, un atrodamies 2022. gada labāko online spēļu portālu reitinga augšgalā. Kaut arī daudzi no labākajiem „online” kazino Krievijā un Eiropā nav tiesīgi mūsu valstī nodrošināt azartspēles internetā, mēs piedāvājam savus pakalpojumus jau no 2012. gada un rīkojamies pilnīgi likumīgi. Mūsu vietnē tu vari būt pārliecināts par patērētāju tiesību aizsardzību, spēles drošību un taisnīgumu, kā arī ātru laimestu izmaksu,” deklarē „William Hill Latvia”, kur J. Trēgers ir valdes priekšsēdētājs.

Taču ir pāris jautājumi. Pirmais – galīgi nav skaidrs, kā „OG Services” (kurai „sava” apgrozījuma nav un kurai „William Hill” pieder tikai nepilni seši procenti kapitāldaļu) ir tikusi pie 2021. gada peļņas 3,155 miljonu eiro apmērā, ja visa „William Hill Latvia” 2021. gada peļņa ir bijusi tikai nedaudz lielāka – 3,376 miljoni eiro.

Savukārt otrs jautājums ir par to, vai tiešām interaktīvo azartspēļu nozarē būtu parādījies cilvēks ar augstu morāli un principiem. Būtu jauki, taču ir kāds “bet”. Proti, azartspēļu reklāma Latvijā oficiāli ir aizliegta, taču tas nenozīmē, ka Latvijā darbojošies uzņēmumi nevar reklamēties ārzemju medijos, kurus izmanto Latvijas iedzīvotāji.

Vēl ir arī SEO jeb meklēšanas rezultātu optimizēšana. Redzot, cik līdzīgs ir meklētājos uz dažādiem atslēgvārdiem iegūtais rezultāts par interneta spēļu vietām, kļūst skaidrs, ka tas tā nav nejauši, viss ir sakārtots, - un vesela virkne apsvērumu un faktu netieši norāda tieši J. Trēgera un viņa „ļoti ētiskā” biznesa virzienā.

Kā jau minēts, J. Trēgers ir patiesā labuma guvējs pirms gada nodibinātajā SIA “SERPA Media Group”. RTU Attīstības fonds par šo plašāk maz zināmo firmiņu, kas ir fonda partnere, vēsta: “”SERPA Media Group” ir digitālā mārketinga aģentūra, kas fokusējas „iGaming” nozarē un strādā ar SEO, „Google”, reklāmu, sociālajiem tīkliem un saturu. Esam neliela bet jaudīga un mērķtiecīga komanda, kas katru dienu pilnveido sevi un uzņēmuma produktus.”

Savukārt otrs “SERPA Media Group” patiesais labuma guvējs un valdes loceklis M. Tanne savā „LinkedIn” kontā par sevi norāda: “Vairāk nekā 8 gadu pieredze digitālā mārketinga, SEO un vadības lomās. Man patīk strādāt ar vairākiem digitālā mārketinga kanāliem, rīkiem un platformām. Manas personīgās prasmes un ikdienas darba rutīna sastāv no meklētājprogrammu optimizācijas (SEO), satura pārvaldības sistēmām (CMS) un stratēģijas izstrādes digitālajiem uzņēmumiem, tirgiem dažādās nišās”.

Vai gadījumā nav tā, ka pieminētais kungs patiesībā ir parasts divkosis, kurš interaktīvo azartspēļu tīklu un vienlaikus nodarbojas ar sava un citu azartspēļu uzņēmumu reklamēšanu? Protams, ka sēdēšana uz diviem krēsliem nav aizliegta, tikai nevajadzētu publiski izlikties un gvelzt par godīgu spēli, atbildīgumu un citām nereālām un nepiemītošām īpašībām.

Novērtē šo rakstu:

74
16

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Ausīs arī mūsu saule

FotoMotoklubs „Dieva suņi” 20. novembrī savā Twitter kontā publicēja tvītu ”Tā saucamais “urā patriotisms” ir pretīgs ar to, ka viņš balstās un mītiem, puspatiesībām un meliem, kas ļoti kropļo cilvēkiem realitātes apziņu. “Latvieši ir stipra tauta”, ar ko stipra? Ar to, ka okupekļus jauc 2022.g.,nevis 1991.g., vai 2014.g.(Krimas aneksija). Stipra?”. Tvīta saturs noteikti kādā radīja aizvainojumu un pārdomas. Vai abus.
Lasīt visu...

21

Ekonomikas ministrei un valdības vadītājam jāuzņemas politiska atbildība par situāciju enerģētikā

FotoValdības rīcība sakarā ar AS "Sadales tīkli" regulatoram iesniegto jauno tarifu projektu ir bezatbildīga, un publiskie paziņojumi atgādina zināmo manipulācijas metodi par "labo policistu" un "slikto policistu".
Lasīt visu...

21

Lūk, cik enerģiski mēs skaldām matus

FotoBiedrība “Latvijas Mediju ētikas padome” (LMĒP), kas apvieno 44 mediju asociācijas un individuālus medijus, triju gadu laikā ir sniegusi atbildes vairāk nekā 150 iesniegumiem no iedzīvotājiem un organizācijām par iespējamiem mediju ētikas pārkāpumiem un 51 gadījumā sagatavojusi detalizētu izvērtējumu sūdzībai un atzinumu.
Lasīt visu...

21

Apbrīnoju Pučes profesionalitāti, ar kādu viņš atmasko Raini

FotoArmands Puče „Ar baltiem cimdiem”. Izcils eksemplārs. Apbrīnoju Pučes profesionalitāti, ar kādu viņš atmasko Raini. Klauzula viena - jebkuras šaubas tiek tulkotas pa sliktu apsūdzētājam. Ar frāzēm –" varētu likties", "varētu secināt", " izskatās ka", "varētu bažīgi iztēloties, ka".
Lasīt visu...

21

Sports visa mūža garumā ir veselības pamats

FotoLaika sprīdis, kad politiķi cenšas izveidot valdību, ir vienīgā iespēja viņiem iedvest, ka valsts nav sadalāma 15 nozaru klucīšos (ministrijās), kas katra atbild par savu jomu, nekad neinteresējas par citas ministrijas esamību, bet ja saņem kādu  citas ministrijas sastādītu likumprojektu, Ministru kabineta noteikumus vai mazāk svarīgu dokumentu, tad šo rakstu darbu nīdē laukā vai vismaz piesārņo ar tik  daudz birokrātiskām prasībām, ka jaunievedumam ir tikai bremzes iedaba. 
Lasīt visu...

21

"Sadales tīkla" tarifu celšana kā slēpts nodoklis graus iedzīvotāju un uzņēmēju maksātspēju

FotoZaļo un Zemnieku savienības (ZZS) Saeimas frakcijas deputāti aicina nepieļaut krasu elektroenerģijas pārvades tarifa celšanu, kas kā slēpts nodoklis būtiski negatīvi ietekmēs iedzīvotāju maksātspēju un Latvijas uzņēmēju konkurētspēju.
Lasīt visu...

12

Džeks, kurš pieliek mūli kā mērkaķis, ir patriots?

FotoLabrīt. “Patriotu nedēļa” ar citas valsts karodziņiem Lāčplēša dienā un citu valstu tankiem 18. novembrī krastmalā ir galā, var turpināt ierasto ikdienu ar šņabi galvenajās pārtikas lielveikalu rindās un statistiku, kas apstiprina alkoholismu vai nerūpēšanos par bērniem.
Lasīt visu...

12

Paziņojums par enerģētisko situāciju valstī

FotoNeraugoties uz veiktajiem pasākumiem, lai kompensētu apkures un elektroenerģijas izmaksas mājsaimniecībām, par oktobri saņemtie rēķini, salīdzinot ar iepriekšējo apkures sezonu, ir vairākas reizes lielāki. Taču maznodrošināto Latvijas iedzīvotāju ienākumi saglabājas nemainīgā līmenī.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Par cilvēka nemirstību, kas ir medicīnas nesasniedzamais mērķis

Laika ass ir nežēlīga nākotnes pāreja pagātnē. Cilvēks alkst uzzināt nākotni, parasti viņš interesējas par nākotni savas prognozējamās...

Foto

Prātojums par diagonālēm

Pagājusī nedēļa uzrādīja zināmu bremzēšanos valdības veidošanas gaitā. Lai arī premjerkandidātam pagaidām nav Satversmes 56. panta kārtībā izsniegta aicinājuma uz Ministru kabineta sastādīšanu, uzvedās...

Foto

Prezidenta uzdevums ir izvirzīt premjera amata kandidātu, nevis norādīt partijām, ko tām darīt

Valdības veidošanas sarunas nevedas. “Jaunās vienotības” valdes priekšsēdētājs Krišjānis Kariņš par šo procesu...

Foto

Noticiet man - es tagad lasu Satversmi kā pilsonis

Valsts ir nācijas mājas, bet tās pamatlikums Latvijai – Satversme – ietver nācijas kopdzīves būtiskākos noteikumus, balstītus kopīgās vērtībās,...

Foto

Prezidents Egils ir jocīgs un galīgi neciena ģimenes vērtības un tradīcijas

Kad tad atkal ir noticis. Un ar Egilu un viņa kanceleju notiek. Čalis ar savu...

Foto

Valsts ir slikta, cilvēki ir slikti, pensionāri ir slikti, vēlētāji ir slikti, Lāčplēša diena ir slikta, es gan esmu lielisks

Šis būs personisks ieraksts. Un neapvainojieties....

Foto

Antropoloģisks pētījums

Vai atceramies sabiedrībā pazīstamos indivīdus, kuri saviem uzvārdiem lika prievārdus ar mērķi panākt aristokrātisku skanējumu? Visi ņirgājās par Fon Kalmanoviču un De Vaškeviču, turpretim...

Foto

Liberālās demokrātijas apdraudētība kā tās leģitimitātes pamats

Ir viena uzskatu pārbaude, kas būtu jāveic ar sevi katram pilsoniski aktīvam cilvēkam. Tātad jums — šīs slejas lasītājam...

Foto

Kas Pīlēnam deva tautas mandātu veidot valdību? Kurš? Pareizi, neviens!

Sākšu ar jautājumu. Vai man vienīgajam šķiet, ka kaut kas nav kārtībā ar zaļo bildi, nu...

Foto

Mēs visu ļoti rūpīgi rečekojām un noskaidrojām, ka Bārbijas Kens nav stāvoklī, - ziedojiet mums naudu, lai mēs varam turpināt!

Jūnija vidū konservatīvi noskaņotā humora vietne...

Foto

Žetonu piešķiršanas kārtība

Šodien “Neatkarīgajā” Elitas Veidemanes un Rolanda Pētersona intervija ar Valsts prezidentu Egilu Levitu. Tā nav tipiskā draudzīgā intervija, kur ilgā sarunā norunātais sakompilēts...

Foto

Viņš NEKAD nebūs mans prezidents

Egils ir atmodies no letarģiskā miega. Sveicot 14.Saeimu, viņš uzkāpa kancelē un zibeņoja....

Foto

Tikai nesmejieties skaļi, es došu dažus padomus par veselības aprūpi

Kustība "Par!" Veselības ministrijas politiskajā vadībā bijusi visus četrus 13. Saeimas sasaukuma gadus - divus gadus Ilze Viņķele, divus - es. Esam...

Foto

Beidzot ir gala lēmums saistībā ar manu autoavāriju

Šā gada 1. maija traģiskā avārija zibenīgi pārpildīja interneta ziņu portālus, un sociālie tīkli jau izdarīja tūlītēju spriedumu,...

Foto

Mēs labprāt ierasti neliktos ne zinis, bet diemžēl šoreiz mums jāimitē ieinteresētība

Sabiedrisko elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (SEPLP) piektdien, 4. novembrī, ir pieprasījusi VSIA “Latvijas Televīzija”...

Foto

Štrunts par algām, īstā problēma ir tā, ka izglītības jomā ir iestājusies pieklājības un cieņpilnas attieksmes krīze

Pieklājība un cieņpilna attieksme ir jebkuru attiecību pamatā. Taču...

Foto

Pasaulē piešķir Darvina balvu, Latvijas politikā – Levita medaļu

Pēc ziņas, ka četriem ļoti jau nu šaubīgas raudzes 13. Saeimas deputātiem piešķirta Egila Levita vārdā nosauktā...

Foto

Kā lordu sarunas varētu patīrīt Latvijas tirgu

Nesen bija pirmā reize, kad izdevās personīgi satikt un iepazīties ar kādu lordu, turklāt – ar diviem vienā vakarā....

Foto

Vai kūdra var izglābt Latviju?

Šķiet, tikai retais nebūs pamanījis zemestrīci, kas pēdējā gada laikā ir satricinājusi energoresursu tirgu. Lai mazinātu iespējamās enerģētiskās krīzes ietekmi, ne...

Foto

Slimot nav rožu dārzs, jo īpaši slimnīcā

Slimot nav rožu dārzs. Tas ir fakts. Taču, nokļūšana slimnīcā var pārvērsties par krietni nepatīkamāku pieredzi, kas neaprobežojas ar...

Foto

Jaunākiem iekšlietu sistēmas darbiniekiem ļaus nesportot un pieņemties svarā

Plašākam lasītāju lokam paslīdēja garām kāda satraucoša ziņa – 18. oktobrī Ministru kabinets atbalstīja noteikumu projektu "Grozījumi...

Foto

Ja tagad izrādās, ka pie varas ir tikai partijas (1,4% vēlētāju), tad steigšus jāatkāpjas no senā principa, ka tautas vietniekam ir plašas pilnvaras

[1.] Biedrība “Atvērtās...

Foto

Latvijai ir vajadzīgs Roberts Fūrmanis. Vairāk nekā "progresisti"

„Tagad es jums pateikšu, kas notiks tālāk. Sarūsējusi fašistu kaska uz bērza krusta – tas ir viss, ko...

Foto

Pirmo reizi jaunlaiku vēsturē “sabiedriskie” jeb valsts mediji ir nostājušies pret tautas vairākumu

Operācijas Mindfuck vietējā kontekstā: šobrīd Latvijā ir iestājusies unikāla situācija: pirmo reizi jaunlaiku vēsturē “sabiedriskie”...