Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā
NĀVE audiogrāmata

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Tā kā vēlēšanas Latvijā ir noslēgušās, dažiem ar spožu uzvaru, bet citiem ar bezgala lielu vilšanos, Saeimā neiekļuvušo partiju asociācijas pārstāvji vēlējās saprast, kādas tad būs jaunās koalīcijas aprises, kas tagad atbildēs par valsts turpmāko virzību un mūsu ekonomikas attīstību. Vai Latvijā turpināsies Kariņa – Levita režīms? Vai tomēr pie varas nāks jauni, profesionālāki un krīzes situācijās uz izlēmīgāku rīcību spējīgi prāti?

Vērojot Saeimā iekļuvušo partneru, potenciālās koalīcijas veidotāju ņemšanos ap “Progresīvo” iekļaušanu vai neiekļaušanu valdošajā koalīcijā, asociācijas pārstāvjiem tomēr neradās skaidrība par to, kas sagaidāms nākamajā četrgadē, un līdz ar to, lai rastu atbildes uz visiem jautājumiem, asociācija nosūtīja delegāciju pie krakoziešu gaišreģes Pangas (kā visiem zināms, kalnainā Vidusāzijas valstī Krakozijā dzīvo izslavēta un tālu aiz šīs valsts robežām pazīstama aklā gaišreģe Panga, pie kuras dodas patiesības meklētāji no tuvām un tālām zemēm).

Un lūk, ko Saeimā neiekļuvušo partiju asociācijas delegācija uzzināja Krakozijā.

Kariņa – Levita režīms tomēr neesot tik stabils, kā varētu šķist tūlīt pēc vēlēšanu uzvarētāju – “Jaunās Vienotības” apsveikšanas ar pārliecinošo sniegumu vēlēšanās. Daudzi ekonomikas vērotāji nav mierā ar Kariņa valdības līdzšinējo darbību – lēnīgumu, neizlēmību un nogurumu. Kariņš tomēr ir pavisam sirms, un uzgrūst uz viņa pleciem tādu nastu arī nākamos četrus gadus, vairākiem ekonomikas vērotājiem šķiet negodīgi, gan pret Latvijas valsti, gan pret paša Kariņa veselību.

Arī Kariņa un “Jaunās Vienotības” uzstājīgums pieaicināt topošajai koalīcijai ideoloģiski atšķirīgo spēku “Progresīvie”, nenāk par labu topošo parteru uzticības saišu stiprināšanai. Pretēji Kariņa paustajam, ka ar “Progresīvajiem” koalīcijas būšot stabilāka, ekonomikas vērotāju vairākumam šķiet, ka partiju ideoloģiskās plaisas ir bumba ar laika degli, kas nebūt nenāks par labu valdības ilgtspējai. Bet vēlēšanu uzvarētājs partneriem tomēr jārespektē, tādēļ mīļā miera labad potenciālās koalīcijas konservatīvāk noskaņotie spēki varētu arī piekrist četru partiju sadarbībai nākamās koalīcijas ietvaros.

Krakoziešu gaišreģe Panga norāda, ka pirmie pārbaudījumi koalīcijas noturīgumam sāksies jau nākamā gada sākumā, kad pilnvaru termiņš beigsies līdzšinējam valsts prezidentam Levitam. Koalīcijas konservatīvā spārna pārstāvji nav aizmirsuši Levita atbalstu dažādiem ģimeniskās vērtības apdraudošiem likumdošanas risinājumiem, kā arī 40 miljonu valsts naudas uzdāvināšanu ebreju diasporu pārstāvošajam grupējumam. Šie fakti liks lūkoties pēc alternatīviem prezidenta amata kandidātiem, kuru sagaidāmā rīcība tomēr varētu būt prognozējamāki konservatīvāka.

Tiks izvērtēti arī tie, kuri pirms vēlēšanām pieteikuši sevi kā iespējamie premjera amata kandidāti. Viņu vidū ar īpašu nosvērtību un inteliģenci izceļas Uldis Pīlēns, “Apvienotā saraksta” virzītais premjera kandidāts.

Krakoziešu gaišreģe uzskata, ka tieši Pīlēna kunga kandidatūra valsts prezidenta amatam daudziem konservatīvi noskaņotiem tautas priekšstāvjiem varētu šķist vispieņemamākā. Jo īpaši, salīdzinot ar Levitu, kurš ir atklāti paudis savas simpātijas iepriekšējās Saeimas laika koalīcijai, kuras rīcība, daudzuprāt, ir bijusi pārlieku liberāla.

“Jaunās Vienotības” pārstāvji tomēr vēlēsies Levita kunga pārvēlēšanu uz otro termiņu un izvirzīs viņu kā prezidenta amata kandidātu. Līdzīgās domās būs arī partija “Progresīvie”. Šis tad arī būs pirmais un ļoti nopietnais klupšanas akmens jaunajai koalīcijai, kura, kā ekonomikas vērotāji jau tika norādījuši, būtu pārsātināta ar iekšējām ideoloģiskajām pretrunām.

Kā zināms, visus lēmumus Saeima pieņem ar balsu vairākumu, to skaitā lēmumu par prezidenta ievēlēšanu. Vērtējot divus iespējamos kandidātus – Levitu un Pīlēnu, daudzi deputāti centīsies uzklausīt savu sirdsbalsi un intuīciju, jo abi kungi ir visnotaļ cienījami un spējīgi pārstāvēt Latvijas valsti visaugstākajā līmenī.

Krakoziešu gaišreģe Panga norāda, ka sirdsbalss “Jaunās Vienotības” un “Progresīvo” deputātiem liks atbalstīt līdzšinējā prezidenta Levita kandidatūru, savukārt koalīcijas konservatīvāk noskaņoto spēku – “Nacionālās apvienības” un “Apvienotā saraksta” pārstāvji slieksies atbalstīt vairāk konservatīvas vērtības pārstāvošo kandidātu Pīlēnu. Gaišreģei šķiet, ka arī opozīciju pārstāvošo spēku “Zaļo un Zemnieku savienības” un “Latvija pirmajā vietā” deputāti, vērtējot abus kandidātus, izšķirsies par labu Pīlēna kungam. Viņuprāt, šāda izvēle būtu tieši vietā, ja ir vēlme pielikt punktu tik nīstajam Kariņa – Levita režīmam.

Rezultātā ar 53 balsīm jau pirmajā balsošanas kārtā par jauno valsts prezidentu tiks ievēlēts Uldis Pīlēns.

Gan koalīcijas partiju ķildas par prezidenta amata kandidātiem, gan nespēja saprasties citos būtiskos jautājumos tūlīt pēc prezidenta ievēlēšanas koalīcijas partijām liks saplūkties un apmainīties dažādiem ultimātiem, kā rezultātā Kariņam nekas cits neatliks kā paziņot par savu demisiju.

Un, lūk, jaunajam prezidentam Pīlēnam jau pašā prezidentūras sākumā nāksies saskarties ar ļoti sarežģīto un atbildīgo uzdevumu – jauna premjera kandidāta nominēšanu. Gaišreģe Panga norāda, ka prezidents ar šo tiks galā, liekot lietā savas dabas dotās īpašības – inteliģenci un nosvērtību, kā arī visnotaļ loģiskus apsvērumus.

“Jaunā Vienotība” savu iespēju jau ir izmantojusi. Protams, viņiem ir gana spēcīgs iespējamais premjera kandidāts, ārlietu ministrs Rinkēvičs. Tomēr, prezidenta Pīlēna ieskatā, Rinkēviča premjerēšana varētu pavērt ceļu pārlieku liberālu vērtību ienākšanai Latvijas politikā. Kā arī viņa paša personīgās, ar ģimeniskuma vērtībām saistītās īpašības, varētu būt par šķērsli šāda atbildīga, visu valsti reprezentējoša posteņa ieņemšanai.

Nākamais lielākais vēlēšanās iegūto mandātu skaits ir “Zaļo un Zemnieku savienībai”. Tomēr Pīlēna ieskatā viņu premjera kandidāts Lembergs radītu pārlieku risku valsts reputācijai, tādēļ šī kandidatūra nebūtu nopietni apsverama.

“Apvienotā saraksta” kandidāts nu ir kļuvis par prezidentu, un nebūtu korekti abus valstī nozīmīgākos amatus ieņemt viena politiskā spēka pārstāvjiem, to arī diez vai atbalstītu citas partijas. Tādēļ visnotaļ politiskās loģikas diktēts prezidenta Pīlēna lēmums būs kā nākamo premjera amata kandidātu nominēt Uģi Mitrevicu, kuru virza pēc deputātu mandātu skaita nākamā partija “Nacionālā apvienība”. Viņa paustās vērtības ir ļoti tuvas prezidenta Pīlēna paša uzskatiem, un pilnīgi noteikti viņš nebūs gatavs aicināt atkal koalīcijā “Progresīvos”, kas izrādījās pagalam neiederīgs elements iepriekšējās koalīcijas stabilitātei un ilgtspējai.

Krakoziešu gaišreģe Panga pareģo, ka Uģis Mitrevics valdības veidošanā pieies ar svaigu skatu, tā teikt, uz baltas lapas. Ne vienu reizi vien viņš ir paudis, ka nacionālās un konservatīvās vērtības pēdējā laikā ir atstātas novārtā. Iepriekšējā valdībā “Nacionālajai apvienībai” piespiedu kārtā nācās sadarboties ar pārlieku liberāliem spēkiem, kas atspoguļojās apvienības nepārliecinošajos vēlēšanu rezultātos. Šī būtu iespēja beidzot saviem vēlētājiem pierādīt savu nelokāmību partijai svarīgu jautājumu virzībā, un sastādīt tādu valdību, kura būtu brīva no kaitīgajām liberālisma vēsmām.

Tādēļ Uģis Mitrevics sēdīsies pie koalīcijas veidošanas sarunu galda, liekot priekšā to veidot tieši uz nacionālkonservatīvo vērtību pamata. Gaišreģe Panga paredz, ka uz koalīcijas veidošanas sarunām tiks uzaicināti visi Saeimā pārstāvētie spēki, izņemot prokremlisko Rosļikova “Stabilitāti”.

Ap šo laiku jau vēlēšanu kaislības būs pierimušas, un Aivars Lembergs, kurš tomēr nav ieguvis 51 balsi Saeimā un līdz ar to par premjeru netiek, būs paziņojis par savu novēršanos no aktīvās politikas, un informējis, ka vairāk pievērsīsies savas veselības jautājumiem, kā arī juridisko procesu kārtošanai. Smagu sirdi arī “zaļie zemnieki” apliecinās, ka ar Lembergu nu viņus vairs nekas nesaista. Premjera kandidāts Mitrevics būs spiests izšķirties, vai uzrunāt “zaļzemniekus” topošās koalīcijas veidošanā, tādējādi stiprinot potenciālās valdības nacionālkonservatīvo spārnu, vai tomēr ieklausīties “Jaunās Vienotības” brīdinājumos, ka Lemberga ēna par “zaļzemniekiem” joprojām vēl esot, un visi riski Latvijas reputācijai tomēr neesot novērsti.

Uģis Mitrevics labprāt uzklausīs savas topošās koalīcijas ciešāko partneru – “Apvienotā saraksta” ieteikumus veidot tādu valdību, kura, salīdzinot ar Kariņa lēnīgumu, būtu spējīga rīkoties ātri un izlēmīgi, krīzes situācijās nezaudējot tik dārgo laiku, tādējādi samazinot Latvijas ekonomisko atpalicību no kaimiņvalstīm Lietuvas un Igaunijas. Šādas kvalitātes sarunās piedāvās vēl viens uz sarunām uzaicināts potenciālais partneris – “Latvija pirmajā vietā”. Uģim Mitrevicam nebūs, ko iebilst, – vairāki šīs partijas biedri ar savu pagātnes rīcību ir demonstrējuši izlēmīgumu un spēju strauji un profesionāli rīkoties visdažādākajās situācijās.

Svarīgs Šlesera partijas pluss Mitrevica acīs būs ģimenisko vērtību apzināšanās. Ģimene tomēr ir jebkuras nācijas pamatu pamats, un jo lielākiem spēkiem jaunā valdība stāsies šo vērtību sardzē, jo labākas iespējas aizstāvēt latviešu nācijas izdzīvošanu pret liberāļu un neomarksistu uzbrukumiem. Arī šīs partijas nostāja saistībā ar vakcinēšanās jautājumiem vairs nešķitīs tik būtiska – Covid krīze lielā mērā ir jau pārvarēta, un vairāki “Latvija pirmajā vietā” partijas politiķi tomēr izrāda gatavību vairāk ieklausīties ārstu un zinātnieku padomos. Un nav jau arī tā, ka topošajām koalīcijas partijām būtu jāpanāk konsensu pilnīgi visos jautājumos, svarīgi ir vienoties par būtiskāko.

Krakoziešu gaišreģe Panga pareģo, ka Uģim Mitrevicam un “Nacionālajai apvienībai” kopēju valodu visvieglāk izdosies rast ar konservatīvās vērtības pārstāvošajām partijām – “Apvienoto sarakstu”, “Zaļo un Zemnieku savienību”, kā arī “Latvijai pirmajā vietā”.

“Jaunā Vienotība” tomēr ir pārlieku liberāli orientēta, kā arī visu laiku izsaka dažādus iebildumus un pretenzijas pret dažām citām Saeimas partijām, tādējādi izrādot augstprātību un nihilismu attiecībā uz šo partiju vēlētājiem.

Ar diezgan lielu pārliecību krakoziešu gaišreģe Panga apgalvo, ka Saeima pirmajā balsojumā ar 53 balsīm PAR apstiprinās jauno Uģa Mitrevica vadīto valdību, kurā ietilps “Nacionālā apvienība”, “Apvienotais saraksts”, “Zaļo un Zemnieku savienība”, kā arī “Latvija pirmajā vietā”. Šī valdība būs konservatīvās, ģimenes vērtībās balstīta, kā arī spējīga uz izlēmīgu un ātru rīcību krīzes situācijās, kas īpaši svarīgi, domājot par Latvijas straujāku ekonomiskās attīstības veicināšanu. Valdība leposies ar stabilu vairākuma atbalstu Saeimā, un nostrādās līdz 14. Saeimas sasaukuma beigām.

Krakoziešu gaišreģe Panga arī zina nosaukt visus jaunās valdības ministrus. Par tiem vēlāk. Bet ir skaidrs, ka tā būs profesionāļu valdība, kurā piedalīsies pieredzes bagāti, izlēmīgi, uzņēmīgi un konservatīvām vērtībām tuvi politiķi.

Viens ir skaidrs. Kariņa – Levita režīmam krakoziešu gaišreģe Panga ilgu mūžu vairs neparedz.

* Saeimā neiekļuvušo partiju asociācijas referents

Novērtē šo rakstu:

209
29

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Pašmērķīgi aizvainot - tā nav ne liela, ne izsmalcināta māksla

FotoMarks Rotko - “klusums ir precīzs, klusums ir tik akurāts”. Vērojot ļoti atšķirīgos viedokļus par provokatīvo mākslas darbu Rotko centrā Daugavpilī, atcerējos paša Rotko slaveno teicienu - “Silence is so accurate”.
Lasīt visu...

21

Patērētājiem ir jābūt tiesībām iepazīties ar tarifu izmaksu modeļiem un pamatojumu

FotoPatērētājiem taču būtu jāredz Sadales tīkla tarifu pamatojums? Regulators diemžēl ir citās domās un nepiekrīt uzlikt par pienākumu atklāt izmaksu attiecināšanas modeli. Es jūtos nonācis 20 gadus tālā pagātnē, kad šāda ignorance bija lielākās daļas valsts iestāžu norma.
Lasīt visu...

6

2021. gadā veselības jomā valstij atradās 1,897 miljardi eiro, šogad – tikai 1,505 miljardi, nākamgad vēl nedaudz mazāk

FotoBiju jau krustu šķērsu lūdzies dažādu partiju politiķiem uzrādīt, ko viņi sarakstījuši valdības deklarācijā par veselību un medicīnu, bet tie izlikās kurli esam vai vismaz paši teicās neredzējuši šādu sadaļu  deklarācijā. 
Lasīt visu...

21

Ierobežot medības nacionālajos parkos!

FotoĶemeru Nacionālais parks ir otrais Latvijā dibinātais (1997. gadā) nacionālais parks, kas no sava vecākā brāļa – Gaujas Nacionālā parka – atšķiras ar lielāku dzīvās dabas daudzveidību. Dažādiem dzīvniekiem un augiem te ir piemērotākas dzīvotnes lielā meža masīvā, purvos, ezeros un dabīgos zālājos.
Lasīt visu...

21

Mūsdienu feodālisms

FotoPie mums var atrast paralēles ar feodālo iekārtu ar visu tās tiesībatšķirīgo kontingentu - feodāļus, viņu algotņus un pārējos iedzīvotājus, kas sadalās pa slāņiem (kastām) šī vārda nu jau pat tiesiskajā nozīmē, jautājums - kas tad ir Demokrātija? Viens likums, viena taisnība visiem? Un kas tad no tā, kas de iure pieder tautai, ir tas ko tā de facto pārvalda?
Lasīt visu...

21

Indivīda rīcība un „valsts stāvoklis”

FotoIndivīdam ir jānodala lēmumi par savu dzīvi no “valsts stāvokļa”. Savā personīgajā dzīvē ir jārīkojas tā, it kā valstī nekas pašam par labu nemainīsies. Runājot par konkrētu indivīdu ar vārdu un uzvārdu, valstij nav tieša uzdevuma nodrošināt viņam vēlamu dzīvesveidu, nodarbošanos vai jebkādus citus vēlamus apstākļus.
Lasīt visu...

3

Kamēr slimnīcas valdes priekšsēdētājs saņem 8500 eiro mēnesī, negausīgie ārsti prasa 7500!

FotoVakar Latvijas Televīzijas raidījumā “Panorāma” tika parādīts korespondentes Zandas Ozolas-Balodes sižets “Onkoloģijas centrā darbu gatavi pamest trīs vadošie LOR ārsti; apdraudēta nodaļas pastāvēšana”, kurā neobjektīvi un nepilnīgi atainota situācija saistībā par trīs stacionāra “Latvijas Onkoloģijas centrs” LOR ārstu iesniegtajiem atlūgumiem un to iesniegšanas patiesajiem iemesliem. Pēc sižeta noskatīšanās rodas priekšstats, ka runa ir vien par pāris simtiem eiro algas pielikumu un ilgstošu atpalicību apgādē ar jaunākajām medicīnas tehnoloģijām un instrumentiem. Tas neatbilst patiesībai!
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Latvija nekad nebūs bagāta, ja...

Pie mums šovakar ir divas spāņu ģimenes ar bērniem. Parasts vakars ar bērnu spēlēm, ēst gatavošanu un sarunām. Mums viss sanāks,...

Foto

Ausīs arī mūsu saule

Motoklubs „Dieva suņi” 20. novembrī savā Twitter kontā publicēja tvītu ”Tā saucamais “urā patriotisms” ir pretīgs ar to, ka viņš balstās un mītiem,...

Foto

Ekonomikas ministrei un valdības vadītājam jāuzņemas politiska atbildība par situāciju enerģētikā

Valdības rīcība sakarā ar AS "Sadales tīkli" regulatoram iesniegto jauno tarifu projektu ir bezatbildīga, un...

Foto

Lūk, cik enerģiski mēs skaldām matus

Biedrība “Latvijas Mediju ētikas padome” (LMĒP), kas apvieno 44 mediju asociācijas un individuālus medijus, triju gadu laikā ir sniegusi atbildes...

Foto

Apbrīnoju Pučes profesionalitāti, ar kādu viņš atmasko Raini

Armands Puče „Ar baltiem cimdiem”. Izcils eksemplārs. Apbrīnoju Pučes profesionalitāti, ar kādu viņš atmasko Raini. Klauzula viena -...

Foto

Sports visa mūža garumā ir veselības pamats

Laika sprīdis, kad politiķi cenšas izveidot valdību, ir vienīgā iespēja viņiem iedvest, ka valsts nav sadalāma 15 nozaru klucīšos...

Foto

"Sadales tīkla" tarifu celšana kā slēpts nodoklis graus iedzīvotāju un uzņēmēju maksātspēju

Zaļo un Zemnieku savienības (ZZS) Saeimas frakcijas deputāti aicina nepieļaut krasu elektroenerģijas pārvades tarifa...

Foto

Džeks, kurš pieliek mūli kā mērkaķis, ir patriots?

Labrīt. “Patriotu nedēļa” ar citas valsts karodziņiem Lāčplēša dienā un citu valstu tankiem 18. novembrī krastmalā ir galā,...

Foto

Paziņojums par enerģētisko situāciju valstī

Neraugoties uz veiktajiem pasākumiem, lai kompensētu apkures un elektroenerģijas izmaksas mājsaimniecībām, par oktobri saņemtie rēķini, salīdzinot ar iepriekšējo apkures sezonu, ir...

Foto

Par cilvēka nemirstību, kas ir medicīnas nesasniedzamais mērķis

Laika ass ir nežēlīga nākotnes pāreja pagātnē. Cilvēks alkst uzzināt nākotni, parasti viņš interesējas par nākotni savas prognozējamās...

Foto

Prātojums par diagonālēm

Pagājusī nedēļa uzrādīja zināmu bremzēšanos valdības veidošanas gaitā. Lai arī premjerkandidātam pagaidām nav Satversmes 56. panta kārtībā izsniegta aicinājuma uz Ministru kabineta sastādīšanu, uzvedās...

Foto

Prezidenta uzdevums ir izvirzīt premjera amata kandidātu, nevis norādīt partijām, ko tām darīt

Valdības veidošanas sarunas nevedas. “Jaunās vienotības” valdes priekšsēdētājs Krišjānis Kariņš par šo procesu...

Foto

Noticiet man - es tagad lasu Satversmi kā pilsonis

Valsts ir nācijas mājas, bet tās pamatlikums Latvijai – Satversme – ietver nācijas kopdzīves būtiskākos noteikumus, balstītus kopīgās vērtībās,...

Foto

Prezidents Egils ir jocīgs un galīgi neciena ģimenes vērtības un tradīcijas

Kad tad atkal ir noticis. Un ar Egilu un viņa kanceleju notiek. Čalis ar savu...

Foto

Valsts ir slikta, cilvēki ir slikti, pensionāri ir slikti, vēlētāji ir slikti, Lāčplēša diena ir slikta, es gan esmu lielisks

Šis būs personisks ieraksts. Un neapvainojieties....