Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Pievienot komentāru

Lapas:    3   2   1   Rādīt komentārus, sākot ar: pirmo | pēdējo

Lauku vecis

25.03.2020. 18:29

»

biedzot Pietiek!

LŪŠU MEDĪBAS LATVIJĀ IR JĀIZBEIDZ! BASTA


Ar lūšiem mūsu pusē nav problēmu tāpēc neņemos spriest,bet vilki un bebri nodara lielu postu,ja tos savlaicīgi neierobežo. Tāpat lapsas briesmīgi savairojušās un izēd visus mazuļus apkārtnē pat ūdenī ligzdojošo putnu ligzdas izēd tukšas. Nemaz nerunājot par slimību pārnēsāšanu, kas piemetas mājdzīvniekiem, bet vetārsti un zāļu tirgotāji var priecāties kā cilvēki izmisumā gatavi maksāt neadekvātas summas par analīzēm, potēm un zālēm.
Nekā personīga, bet visi biznesi uz citu nelaimes ir jāiegrožo bez žēlastības.

Atbildēt

kā tā?

25.03.2020. 17:40

zemssargiem zemessarga apliecība nov ieroča atļauja, bet smurgulim medniekam mednieka apliecība ir ieroča atļauja?

Atbildēt

aktuāls jau sen palicis jautājums

25.03.2020. 17:26

Pirms aptuveni 4 gadiem pirmo reizi paceļoties jautājumam par vispārējo valsts aizsardzības sistēmu, par to, ka katram cilvēkam Latvijā, iedzīvotājam, ir noteiktas konkrētas tiesības un konkrēti pienākumi apdraudējuma gadījumā mēs, Latvijas Mednieku savienībā, sapratām, ka šī ir viena no iespējām medniekiem uzkāpt uz kaut kāda šī te cēla zirga un parādīt, ka mēs esam tie, kas vislabāk zin, kas notiek Latvijas reģionos, mēs esam tā sabiedrības daļa, kuriem ir šī te iespēja, valsts uzticēta, glabāt šos te šaujamieročus,
Mednieki no pārējās sabiedrības atšķiras ar to, ka viņu rīcībā ir par vienu rīku vairāk. Tas ir gastrobra šaujamieoči.

Vienīgias veids kā pilsonis Latvijā var glabāt savā īpašumā garstobra šaujamieroci, ir mednieka apliecība. Otrs izņēmums ir sporta vakadzībām, bet mednieka apliecība šajā gadījumā ir tas dokuments, kas nodrošina to, ka mednieks, pilsonis, savā īpašumā drīkst glabāt šo te garstobra ieroci.

Atbildēt

?

25.03.2020. 17:18

Aktuāls paliek jautājums – kādēļ šie cilvēki slēpjas un nav spējīgi atklāti paust sabiedrībai savu viedokli, bet nodarbojas ar “troļļošanu” un naida runas veicināšanu. Atšķirībā no šīs anonīmās interešu grupas, mednieki un zinātnieki atklāti pauž savu viedokli, vienlaikus pakļaujot sevi reizēm pat rupjiem un netaktiskiem komentāriem.

Atbildēt

daļše ņekuda

25.03.2020. 17:16

»

aga

Un Maucību kuratori apmaksā Saeimas Tautsaimniecības komisiju ar klaunu Vitenbergu, pašvaldību savienības kolhozniekus ar Valaini, ZZS Tavaru, Bergmani, Dimantu, Krauzi, Zandbergu


bratva virza augļu servisa menedžeri Vitenbergu par ekonomikas ministru :D:D:D
Cerams, ka JKP to nepieļaus

Atbildēt

Juris

25.03.2020. 17:05

jampampiski ar pukstiem, onka saskatījies filmas

Atbildēt

kļimoviča aita

25.03.2020. 16:56

Labi gan, ka kļimoviča aitas neviens neaiztiek!
Mēs turpinām vairoties masveidā, pārsvarā veģetatīvā veidā pumpurojoties no "zināšanām" ar kurām mūs apgādā kļimoviči!

Atbildēt

Anonīmais Šakālis

25.03.2020. 16:53

Sanāk, ka Latvijā ir lielāks skaits ar cilvēkiem, vārdā Lūši un Lāči, nekā attiecīgais reālo dzīvnieku skaits?

Atbildēt

Majors Viesulis

25.03.2020. 16:43

»

hmm

Vai tad pilnmēness iestājies? Marek, dāmai neklātos lietot tādus vārdus, kā tu te raksti


hmm,
aizej labāk ielej sava "skaistajai dāmai" rīklē kādu Mozeles Burgundieti, un tad atslābinies, vai varbūt otrādi.

Atbildēt

Labākie

25.03.2020. 15:39

medību lauki.

Atbildēt

vilkins

25.03.2020. 15:17

ja es viens pats zem dažādiem nikiem nebūtu sarakstījis komentārus, tad nulle intereses būtu par šo rakstu.

Atbildēt

Latvijas dabas vērtība nav BAĻĶIS UN DZĪVNIEKU SLAKTĒŠANA

25.03.2020. 14:59

Tauta saprot,ka Cirtējnozare mums melo nemitīgi aizvien ciniskāk un agrsīvāk. Melo, falsificē datus pat atskaitēs Eiropai. Visuzkatāmākais piemērs ir nozarnieku meli par meža platībām.

Latvijā mežu klājums ir tikai nepilni 38% teritorijas. Turklāt 20 gadu laikā tas par 4% samazinājies, atšķirībā, piemēram, no Igaunijas un Lietuvas. Tur mežiem klātās teritorijas īpatsvars palicis nemainīgs vai pat mazliet audzis. Eiropas vides aģentūras EVA statistika arī rāda, ka Latvija NAV ar mežiem visvairāk klāto Eiropas valstu PAT PIRMAJĀ SEŠINIEKĀ. Bet paklausieties, kādus melus Rīga TV 24 bliež tas pats Klauss. Vienkārši mati ceļas stāvus!
Nozares apmaksāto troļļu fabrikanti ar Silavas Jansonu, kurš vienlaicīgi vāra Silavā datu ķīseli un vada Latvijas valsts mežu padomi!!!!, visiem spēkiem vēl mēģina pūst to pašu lazdu stabuli par Latviju kā Eiropas mežaināko valsti, par to ka LATVIJAS DABAS VĒRTĪBA IR BAĻĶIS!!! kaut stabule jau sen aizķepusi, un neviens domājošs un redzošs cilvēks vairs viņiem netic.

Atbildēt

aga

25.03.2020. 13:56

»

Andrejs

viena no vislielākajām maucībām ir latviešu tautas atmežošana. Katls ir viens baļķis, zvēri. Kurš to nezina


Un Maucību kuratori apmaksā Saeimas Tautsaimniecības komisiju ar klaunu Vitenbergu, pašvaldību savienības kolhozniekus ar Valaini, ZZS Tavaru, Bergmani, Dimantu, Krauzi, Zandbergu..

Atbildēt

ar kādu mērķi tu izplati šos melus?

25.03.2020. 13:27

līdz šim lielo plēsēju apsaimniekošanas sistēma Latvijā ir nodrošinājusi šo sugu populācijas skaita pieaugumu. Vilki un lūši par spīti medībām Latvijā jūtas labi, to skaits ir stabils vai pieaug.

Atbildēt

nekas

25.03.2020. 12:57

»

A

Tagad par viltus ziņu izplatīšanu cietums. Kur skatās policija


gan jau visiem šiem vilkiniem nāksies atbildēt likuma priekšā par saviem apmelojumiem. Bet rakstā taisnība vien ir. Piecu gadu laikā spējuši savākt nepilnus divus tūkstošus balsu.Smieklīgi.

Atbildēt

nu nu

25.03.2020. 12:36

Tādēļ atliek vien secināt, ka kopumā šo “interešu grupu” var nosaukt tikai un vienīgi par nepatiesu ziņu veidotājiem, kuri darbojas platformā “Pietiek.com” ar vienu mērķi – dezinformēt un satracināt sabiedrību.

Atbildēt

nu nu

25.03.2020. 12:35

as ir lūšu un vilku aizsardzības interešu grupa?

Iespējams, ka uz šo jautājumu var atbildēt tikai šīs grupas dalībnieki. Vai šī grupa ir reģistrēta kā biedrība, vai tā ir vienkārši slēgta interešu grupa sociālajā tīmeklī Facebook, kas to pārstāv, no kurienes tā saņem finansējumu – tas nav zināms. Vārdu salikums “vienīgā lūšu un vilku aizsardzības interešu grupa” pirmo reizi parādījās komentāros, kas tika iesūtīti lūšu aizsardzības plāna melnrakstam pirms 20.jūlija sanāksmes. Skaidrs ir tikai viens, ka šī “aizsardzības interešu grupa” ir anonīma, to pārstāv neindentificēti indivīdi, kuri nesaprotamu iemeslu dēļ no sabiedrības slēpjas. Paradoksālākais ir tas, ka ir sabiedrības daļa, kas uz šo anonīmo indivīdu komentāriem arī reaģē.

Aktuāls paliek jautājums – kādēļ šie cilvēki slēpjas un nav spējīgi aktlāti paust sabiedrībai savu viedokli, bet nodarbojas ar “troļļošanu” un naida runas veicināšanu. Atšķirībā no šīs anonīmās interešu grupas, mednieki un zinātnieki atklāti pauž savu viedokli, vienlaikus pakļaujot sevi reizēm pat rupjiem un netaktiskiem komentāriem.

Plāna izstrāde

Vilku un lūšu aizsardzības plānu atjaunošanas projekta beigu datums ir šā gada 30.septembris. Līdz tam, iespējams, turpināsies anonīmās “interešu grupas” nomelnošanas kampaņa. Interesanti gan, ka līdz šim lielo plēsēju apsaimniekošanas sistēma Latvijā ir nodrošinājusi šo sugu populācijas skaita pieaugumu. Vilki un lūši par spīti medībām Latvijā jūtas labi, to skaits ir stabils vai pieaug. Šī pati sistēma ļauj efektīvi reaģēt tad, ja populācijas statuss pasliktinās, ierobežojot medības. Tāpat, par visām aktivitātēm attiecībā uz lūšu un vilku apsaimniekošano, Latvijai ir jāatskaitās Eiropai.

Tādēļ atliek vien secināt, ka kopumā šo “interešu grupu” var nosaukt tikai un vienīgi par nepatiesu ziņu veidotājiem, kuri darbojas platformā “Pietiek.com” ar vienu mērķi – dezinformēt un satracināt sabiedrību.

Atbildēt

nu nu

25.03.2020. 12:34

Kā anonīma lūšu un vilku aizsardzības interešu grupa mēģina nomelnot zinātnieku darbu
Situācija līdzinās kā detektīvā, un tikai pēc kāda laika saliekot visus reizinātājus kopā, rodas izpratne par apzināti sapītu nomelnošanas kampaņu. Pret ko tā tiek vērsta? Pret atsevišķiem medniekiem, pret mednieku kopienu kā tādu, kā arī pret LVMI “Silava” pētniekiem. Tās mērķis? Visticamāk apturēt vilku un lūšu medības Latvijā. Iespējams mērķi ir citi, bet ņemot vērā noslēpumainību, kas apvij tos, kas iestājas pret medībām, ir grūti saprast, ko tieši vēlas t.s. vienīgā lūšu un vilku aizsardzības interešu grupa Latvijā. Piedevām vēl – tā ir totāli anonīma, lielākoties darbojas “Pietiek.com” platformā, nepārtraukti drukājot medniekus un zinātniekus nomelnojošus rakstus, piedevām vēl, iespējams, rīkojusi lielāko skandālu, kas saistīts ar medībām Latvijā.

Tomēr pamazām sāk parādīties arī daži vārdi. Nu jau par mītisku uzskatītā persona – Mareks Viļķins – aktīvi darbojas interneta vidē, gadiem terorizē atbildīgās institūcijas ar telefona zvaniem un vēstulēm, 2014.gadā NRA.lv tika nosaukts par ”vientuļu vilku cīņā pret medībām”. Savukārt Viļķina kungs ne reizi nav parādījies kādās no sanāksmēm, kad tiek spriests par vilku un lūšu medībām, nekad nav atklājis savu patieso seju. 20.jūlijā “Silava” notikušajā sugas aizsardzības plāna atjaunošanas Eirāzijas lūsim – trešajā apspriedē viena no klātesošajām personām uzsvēra, ka Viļķina kungs nedzīvojot Latvijā, tādēļ sanāksmēs piedalīties nevarot. Pēc šīs sanāksmes jau minētajā “Pietiek.com” parādījās kādas Elīnas Kalniņas raksts “„Ģeogrāfiskā izņēmuma” kauna zīme. Kas vēlas to saglabāt Latvijā - mednieki vai pētnieki?”, kurā par medniekiem un arī pētniekiem autore izsakās gana nicinoši. “Taisni kā tādā Eiropas „bordertaunā”, vai bezlikumības zonā, kur kaut kad pagātnē, demokrātiskas sabiedrības rītausmā veikli „zēni” no Latvijas iestāšanās sarunās Eiropas Savienībā sev par patikšanu „savai pašpasludinātai mantībai” bija izkārtojuši izņēmuma kārtas statusu, un nu pēc teju divdesmit gadiem to kā tādu kaunpilnu atpalicības zīmi esam spiesti nēsāt un pieciest mēs visi - visa Latvijas sabiedrība,” tā autore.

Atbildēt

Aa

25.03.2020. 12:20

Skumji par epitetiem. Autora intelekta līmenis ir gaužām zems.

Atbildēt

vai tā ir?

25.03.2020. 11:17

1,43 EUR LV licence par Eiropā aizsargājamu dzīvnieku šaušanu

Atbildēt

protams

25.03.2020. 11:16

»

Lūsis

Sen esmu teicis ka šādi portāli kur tiek cilātas diskutablas tēmas, drīkst būt tikai ar autentificētu komentēšsnu lai neviens nepaliek anonīms, bet tādos portālos jau Viļkina kungs nepublicējas, jo tad visiem būs skaidrs, cik viñam te to lūšvilku aizstāvju ir😁, viņš, zemeņu tante Benedika un vel kādi...


Viļķina kunga dziļi zinātniskos un analītiskos rakstus, diemžēl, publicē tikai viens portāls. Tāpēc plašākām ļaužu masām nav zināmi viņa sasniegumi vilkzinībās. Kāds zaudējums visiem Latvijas dabas draugiem.

Atbildēt

un

25.03.2020. 11:11

»

Kāpēc

tik anonīms koments, drošuli


kāpēc man būtu kas jāatklāj par sevi? Es nevienu internetā neķengāju un nesaukāju un arī nedraudu nevienam. Es vienkārši konstatēju faktus. Drošulis Mareks pat reiz bija uzaicināts pien medniekiem uz diskusiju. Vari minēt trīs reizes, vai viņš aizgāja.

Atbildēt

Lūsis

25.03.2020. 11:09

»

Kāpēc

tik anonīms koments, drošuli


Sen esmu teicis ka šādi portāli kur tiek cilātas diskutablas tēmas, drīkst būt tikai ar autentificētu komentēšsnu lai neviens nepaliek anonīms, bet tādos portālos jau Viļkina kungs nepublicējas, jo tad visiem būs skaidrs, cik viñam te to lūšvilku aizstāvju ir😁, viņš, zemeņu tante Benedika un vel kādi 5.

Atbildēt

vincam

25.03.2020. 11:06

»

Vincs

357mag noguldītu vai vismaz atvēsinātu jebkuru Latvijā mītošo radību, vai ne Arni


tu vari iebāzt sev pakaļā to .357Mag.Tā ir revolvera patrona. Ja tu būtu uzrakstījis 7mm Rem Mag, tad jā, ar to pietiktu jebkuram Latvijā dzīvojošam zvēram.

Atbildēt

dakteris

25.03.2020. 10:56

»

nelīdzsvarotie LV ieoču atļaujas zaudē tikai pēc nāves

kurš līdzsvarotais stroķists apšāva savējos Zosu purvā un pēc tam pats pakārās...


un cik ir pašnāvības starp tiem, kuri nav mednieki un kuriem nav stroķu? Tu nosauci tos retos gadījumus, kurā ir minēts šaujamierocis, bet tos kuri uzmet sev cilpu kaklā, neminēji. Latvija starp citu ir viens no augstākajiem pašnāvību skaita rādītājiem tieši starp jauniešiem. Tas saucas manipulēšana ar sabiedrības viedokli.

Atbildēt

Andrejs

25.03.2020. 10:09

viena no vislielākajām maucībām ir latviešu tautas atmežošana. Katls ir viens baļķis, zvēri. Kurš to nezina?

Atbildēt

Zaļais

25.03.2020. 10:00

Es jau 16 medniekus aplaidu ar vīrusu.

Atbildēt

Zāģis

25.03.2020. 09:08

kāds vispār vēl tai VMD strādā pēc tām neskaitāmajām oranži zaļajām reformām?

Atbildēt

tas bija

25.03.2020. 09:04

»

nelīdzsvarotie LV ieoču atļaujas zaudē tikai pēc nāves

kurš līdzsvarotais stroķists apšāva savējos Zosu purvā un pēc tam pats pakārās...


Mednieku savienības nacionālās padomes priekšsēdētāja vietnieks Bondars
Sēlijas virsmežniecības virsmežzinis

Atbildēt

nelīdzsvarotie LV ieoču atļaujas zaudē tikai pēc nāves

25.03.2020. 08:48

»

hmm

Mednieks parastais tādu žults lēveni izvirdis, zaudētu ieroču atļauju, jo garīgi nenosvērtiem, pie tam agresīviem cilvēkiem šaujamo nedrīkst dot


kurš līdzsvarotais stroķists apšāva savējos Zosu purvā un pēc tam pats pakārās?
kurš līdzsvarotais virsmežzinis nošāvās pirms gada pie mežniecības? Bija pat medību savienības valdes loceklis!
kurš līdzsvarotais Jāņos sašāva savu civilsievu un pēc tam nošāvās pats? Bērni ar tai sievietei palika apgādājami
daudz ir pašnāvības arī bez stroķiem ar mednieka apliecībām

Atbildēt

VB

25.03.2020. 08:42

»

Zinītis

Jo vairāk vilku, lūšu un bebru mednieki nošaus jo labāk


Kāpēc? Tev kāds lūsis ir mežā uzbrucis?

Atbildēt

Īstenībā

25.03.2020. 08:33

Man patīk šādi raksti, jo tie parāda dabas draugu zināšanu un veselā saprāta līmeni. Uzreiz top skaidrs, ka vilku medībām nekas nedraud, jo vienīgais uz ko šie dīvainīši ir spējīgi, ir anonīmi draudēt internetā. Pie tam to dara portālā, ko lasa ļoti maz ļaužu. Pēc komentāriem var spriest ka šos raksteļus komentē vieni un tie paši prātā apdalīti tipi, neskaitot pašu mareku. Piemēram, dīvainītis toxedo draud visus medniekus noslaktēt, tad vēl viens pārdzīvo ka medniekiem ir snaiperu ieroči , vēl kādam uztrauc medījuma gaļas tirgošana. Smieklīgi jūs esat. Sevišķi jau anonīmais vilku aizstāvis Mareks, kuru neviens nav redzējis dzīvē, atšķirībā no tiem kurus viņš ir apsaukājis savā sacerējumā un kuri nebaidās aizstāvēt savu viedokli publiski.

Atbildēt

Aha!

25.03.2020. 08:25

»

Jā jā

Apsprāgs ar puņķutapas un dīvānā pirdēji, korona nešķiro nevienu. Un pret marodieriem lielākas izredzes izdzīvot ir tieši medniekiem, dīvāna karotāji toxedo būs pirmie upuri


Latvijā plosās vēl smagāks vīruss - “levits- 2020” vīruss, jau iepriekš sagatavots un izplatīts ar likuma ignorēšanu par mediķu algu celšanu. Daudzi, saķēruši šo vīrusu, kļūst kurli un akli pret E. Levita noziegumu, viņam igorējot Saeimas apstiprināto likumu par mediku algu celšanu valsts 2020. g. budžetā.

Atbildēt

Jā jā

25.03.2020. 08:18

»

Toxedo

Labā ziņa ir tā ka mednieki apsprāgs vai no koronas vai marodieriem, bet viņiem nav izredžu izdzīvot, jo īpaši tiem kas ir riska grupā un blakus kaitēm


Apsprāgs ar puņķutapas un dīvānā pirdēji, korona nešķiro nevienu. Un pret marodieriem lielākas izredzes izdzīvot ir tieši medniekiem, dīvāna karotāji toxedo būs pirmie upuri

Atbildēt

gešefte

25.03.2020. 08:01

nav brīnums, ka ir pirkuši un uzpirkuši keksus tur augšā, jo vienai lielai daļai svarīgas ir tieši gaļas tonnas novirzīt, izevielas dabūt, lai nepārbauda, bizness jānopogā

Atbildēt

Degradēta paaudze

25.03.2020. 05:11

Nedabīgi bābiska žēlsirdība nodarīja ievērojami lielāku postu kā satrakojušies veči.

Atbildēt

Siļķins

25.03.2020. 04:40

»

Pukstam, vai kā tur to sauca

"Turklāt, neviens mednieks, NEKAD, NEKAD, NEKAD nevēlas, ka medījamā suga samazinās vai, nedod Dievs, izzūd. No tāda viedokļa, ikviena medījamā suga ir drošībā


Puksts vismaz uzraksta,kas viņš ir atšķirībā no tevis, kuru var noteikt tikai pēc žults, naida devas komentārā.

Atbildēt

Toxedo

25.03.2020. 01:41

Labā ziņa ir tā ka mednieki apsprāgs vai no koronas vai marodieriem, bet viņiem nav izredžu izdzīvot, jo īpaši tiem kas ir riska grupā un blakus kaitēm

Atbildēt

Lapas:    3   2   1   

Jūsu vārds:

Komentāra teksts:

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

6

Latvijas Televīzija kā pēdējais krievu valodas bastions?

FotoLaikā, kad skolas pāriet uz mācībām tikai latviski, kad atsakāmies no krievu valodas kā otrās svešvalodas, kad pat Latvijā dzīvojošajiem Krievijas pilsoņiem jāpierāda savas latviešu valodas zināšanas, Latvijas Televīzija (LTV) kā tāds atpakaļrāpulis nākusi klajā ar paziņojumu, ka Eiropas Parlamenta priekšvēlēšanu debates tā rīkos arī krievu valodā!
Lasīt visu...

18

Ne prātā mums nenāk atcelt debates Krievijas valsts valodā

FotoLatvijas Televīzijas Redakcionālā padome šobrīd neizskata iespēju atcelt plānotās RUS.LSM Eiropas Parlamenta priekšvēlēšanu debates.
Lasīt visu...

6

Priekšvēlēšanu debatēm jābūt valsts valodā

FotoŅemot vērā sabiedrībā aktualizēto diskusiju par priekšvēlēšanu debašu organizēšanu krievu valodā, partiju apvienība Jaunā Vienotība uzsver, ka īpaši kopš Krievijas brutālā iebrukuma Ukrainā ar Latvijas medijiem ir jākumunicē Latvijas valsts oficiālajā – latviešu – valodā. Arī Eiropas Parlamenta priekšvēlēšanu laikā diskusijām medijos jābūt tikai valsts valodā, tādēļ politisko partiju apvienības Jaunā Vienotība pārstāvji nepiedalīsies priekšvēlēšanu debatēs un raidījumos, kas notiks krievu valodā.
Lasīt visu...

21

Aicinām kritiski vērtēt Tieslietu ministrijas bez sociālo partneru iesaistes un visu ieinteresēto personu informēšanas izstrādāto likumprojektu

FotoSaeimas 2024. gada 16. maija darba kārtībā izskatīšanai otrajā lasījumā ir iekļauts likumprojekts Grozījumi likumā “Par atjaunotā Latvijas Republikas 1937. gada Civillikuma ievada, mantojuma tiesību un lietu tiesību daļas spēkā stāšanās laiku un piemērošanas kārtību” (565/Lp14). Likumprojekts Saeimā iesniegts 2024. gada 17. aprīlī un pirmajā lasījumā izskatīts jau nākamajā dienā. Lai arī likumprojekts skar aptuveni 300 tūkstošus iedzīvotājus, viņu viedoklis tāpat kā vairākos Satversmes tiesas spriedumos izteiktās atziņas un ekspertu brīdinājumi ir ignorēts.
Lasīt visu...

21

Eiropas Parlamenta priekšvēlēšanu debates Latvijā drīkst notikt tikai valsts valodā – latviešu valodā

FotoKomentējot publiski pieejamo informāciju – Latvijas Televīzija 2024. gada 3., 4., 5. un 6. jūnijā ir paredzējusi Eiropas Parlamenta deputātu kandidātu debates rīkot krievu valodā – Latviešu valodas aģentūra izsaka skaidru nosodījumu, vēršot atbildīgo personu un sabiedrības uzmanību, ka šāda rīcība ir pretrunā gan ar Satversmē nostiprināto valsts valodas statusu, gan ar Valsts valodas likumu. Eiropas Savienībā tiek īstenota daudzvalodība – ir 24 oficiālās valodas, tostarp latviešu valoda.
Lasīt visu...

21

Krievvalodīgo debašu iecere savā būtībā ir pretrunā ar Satversmē nostiprināto valsts valodas statusu un tās lomu sabiedrības integrācijā

FotoPar Sabiedrisko elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (attēlā – tās vadītājs Jānis Siksnis) ieceri noturēt sabiedriskajā televīzijā Eiropas Parlamenta priekšvēlēšanu debates krievu valodā.
Lasīt visu...

21

Aicinu noskaidrot un saukt pie atbildības tos, kuri pieļauj un veicina krievu valodas kā „de facto” otras valsts valodas nostiprināšanu

FotoŅemot vērā, ka Latvijas Republikas Satversmes preambula nosaka, ka Latvijas valsts ir izveidota, lai garantētu latviešu nācijas, tās valodas un kultūras pastāvēšanu un attīstību cauri gadsimtiem;
Lasīt visu...

21

Kur pazuduši lauksaimnieku protesti?

FotoBloķētas lidostas, lielceļi, ostas un tūkstošiem traktoru Berlīnē. Bloķēti ceļi Polijā, degošas riepas un pārrautas barikādes Briselē. Tonnām uz ceļa izbērtu tomātu un bloķētas veikalu ķēdes Spānijā, un visbeidzot – teju 2000 traktoru Latvijas reģionos. Lauksaimnieku protesti Eiropā tika izvērsti iepriekš nepieredzētos apmēros, turklāt, ar katru nākošo protestu tie kļuva aizvien daudzskaitlīgāki un radikālāki. Un tomēr, šīs akcijas, kurām likumsakarīgi bija jānonāk kādā kulminācijas fāzē, pēkšņi gluži vienkārši pazuda.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Briselē nopelnīt jaunam “Nikon” jeb cinisma augstākā pakāpe Anša Pūpola izpildījumā

7. maijā Latvijas publisko telpu pāršalca ziņa, ka Daces Melbārdes vietu Eiropas Parlamentā (EP) ieņems...

Foto

Vai “Jaunā Vienotība” spēj sev un citiem atzīt, ka stulbi sanāca?

Esat kādreiz mēģinājuši stiept gumiju? Pašlaik vadošā partija ar to nodarbojas. Vērojot viņus, atdarinot vai...

Foto

Pirms 150 gadiem dzimis demokrāts un tiesībnieks ar dzejnieka sirdi Miķelis Valters

“Viņu uzskata par pirmo latvieti, kurš 1903. gadā žurnāla "Proletāriets" rakstā "Patvaldību nost! Krieviju...

Foto

Vēsturiskas precizitātes labad 4. maijs tomēr būtu atkal jānosauc par “Latvijas Republikas neatkarības deklarācijas pieņemšanas dienu”

Komentāru rakstu 5. maija pēcpusdienā. Ir svētdiena. Šonedēļ sanākušas trīs...

Foto

Latvijas otrā dzimšanas diena: kā mums ir veicies?

Manā skatījumā 4.maijs ir Latvijas otrā dzimšanas diena. Un ne tikai svinīgā ziņā, bet arī tajā, kā to...

Foto

Nolikt ziedus nepareizā vietā – tas mūsdienu Latvijas PSR ir noziegums!

Valsts policijas Latgales reģiona pārvaldes Ziemeļlatgales iecirknis no 15. marta līdz 14. aprīlim piefiksējis trīs...

Foto

Par varu

Kad sapulces telpā ienāk starojoša sieviete un visi vīrieši uz mirkli pazaudē domas pavedienu, vai šai sievietei kāds pie durvīm piešķīra varu tā izrīkoties?...

Foto

Dažas pārdomas Edgara Kauliņa dzimšanas dienā

Aprit gadskārta, kopš dzimis viens no mūsu novada cilvēkiem, kas ne tikai atstājis daudzus nostāstus par sevi, bet arī izraisījis...

Foto

Vai esam ceļā uz “Baltijas tīģera” stāstu? Izskatās - būs jāpagaida

Man bija gods piedalīties smalkā politekonomiskās elites pasākumā (ar stilīgu nosaukumu LaSER vai “lāzers”), kur...

Foto

Cik stabila ir Evikas Siliņas koalīcija? 8 no 10 stabila

Cik stabila ir Evikas Siliņas koalīcija? Es teiktu 8 no 10 stabila, jo…  Jaunā Vienotība (JV) ir atdevusi...

Foto

Jūs smiesieties, bet neko ticamāku mēs nespējām sacerēt

Politisko partiju apvienība Jaunā Vienotība vēršas Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojā (turpmāk KNAB) ar iesniegumu par slēptās priekšvēlēšanu aģitācijas vēršanu...

Foto

Zog, acīs skatīdamies, bet stāsta, ka tas visvairāk ir vajadzīgs pašiem apzagtajiem

Jampadracis ap Lucavsalas ežiem un futbola stadionu parādīja, cik dīvainā Latvijā mēs dzīvojam. Turklāt...

Foto

Cīņā pret nomelnošanu un nevajadzīgām intrigām – Mūzikas akadēmijas skandāla aizkulises

Vēlos padalīties ar sajūtām un lieliem novērojumiem par to, kas notiek, - par reālo situāciju...

Foto

Krievijas aktivitātes var uzskatīt par šokējoši efektīvām, un Latvijas „sabiedrisko” mediju mērķtiecīgā kampaņa par krievu valodu šobrīd jāskata šajā kontekstā

Drošības eksperti vienbalsīgi norāda uz to,...

Foto

Sankciju patiesais labums: Apvienotā saraksta plāns aizvērt ostas varētu arī nebūt nejaušs

Deklarētais mērķis - atbalsts Ukrainai Latvijas ostu paralizēšanai - šķiet šizofrēnisks, jo kā gan...

Foto

Priekšlikums ir tikai par mūsu nodokļu maksātāju segtajām atlīdzībām

Atsaucoties uz 2024. gada 18. aprīļa publikāciju "Aicinājums valsts amatpersonai Kristovskim: pirms publicēt ziņas par svešām algām,...

Foto

Aicinājums valsts amatpersonai Kristovskim: pirms publicēt ziņas par svešām algām, atklājiet savus ikmēneša ienākumus!

Ģirts Valdis Kristovskis iesniedzis Saeimā priekšlikumu publicēt jebkuras valsts amatpersonas ienākumus ik...

Foto

„Re:Baltica” cenšas izdarīt uz spiedienu uz Sabiedrības integrācijas fondu, tam izvērtējot šīs organizācijas rīcību ar nodokļu maksātāju naudu

Publiskajā telpā tiek apspriesta Re:Baltica projektu vērtēšana, kuri...

Foto

Mazie modulārie kodolreaktori (SMR) – sapņi un realitāte

Igaunija plānojot būvēt divus līdz četrus, savukārt Polija pat 25 mazos kodolreaktorus. Presē bija pārmetumi, ka Latvija atpaliekot...

Foto

“Iekļaujošas valodas ceļvedis” ir valodas manipulācija, kas deformē valodas struktūras un pasaules uztveri

Valsts valodas centra Latviešu valodas ekspertu komisija 2024. gada 10. aprīļa sēdē (protokola...

Foto

Sāga par nogriezto ausi

Domāju, visi, kas mazliet seko notikumiem pasaulē, zina, ka, aizturot aizdomās turamos par terora aktu “Crocus City Hall”, vienam no notvertajiem nogrieza...

Foto

Kad barbari un svoloči, ķengu portāli un vajātāju orda beigs uzbrukt sabiedriskajiem medijiem?

Es zinu, mani bērni, mani jaunie draugi, mani ilggadējie žurnālista ceha biedri, arī...

Foto

No strupceļa uz atdzimšanu

Draugi un domubiedri! Mēs esam nacionālās atdzimšanas priekšvakarā! Un es zinu, ka daudzi šobrīd man nepiekritīs. Tik tiešām – brīžiem šķiet, ka...

Foto

Tabu jautājumi par Latvijas ekonomiku

Pēdējo gandrīz trīsdesmit gadu laikā Latvijas iekšzemes kopprodukts uz vienu iedzīvotāju salīdzināmajās cenās palielinājies vairāk nekā trīs reizes (runa ir par...

Foto

Mediju diskusija Rīgas pilī atsedz līdz šim slēptās problēmas sabiedriskajos medijos

Pirmdien Rīgas pilī notikusī valsts prezidenta Edgara Rinkēviča rosinātā diskusija par sabiedrisko mediju nākotnes attīstību...

Foto

„Sabiedriskie” mediji uzsāk atklātu konfrontāciju ar Latviju

“Latvijas radio” redaktori un citi vadošie publicējuši atklāto vēstuli, kurā gaužas, ka apdraudēta vārda brīvība, ka soctīklos žurnālisti saņem...

Foto

Sabiedriskais medijs, plurālisms un demokrātija

Pirmkārt, mediji nav ceturtā vara, tā ir tā saucamā ceturtā vara. Ieskatāmies Satversmē un redzam, ka mums kā jau demokrātiskā valstī ir trīs...

Foto

Atbalstiet mūsu runas brīvību, liedzot to citiem, kuru viedoklis nav ne pareizs, ne svarīgs!

Pēdējo nedēļu laikā Latvijā ir pastiprinājušās jau agrāk novērotas tendences, kas liecina...

Foto

Prezidenta Makrona paziņojumi paver jaunas politikas iespēju

Jāsaka, ka Francijas prezidenta Makrona pēdējo nedēļu paziņojumi attiecībā uz iespējamo spēku izvietošanu Ukrainā, kā arī vārdu apmaiņa ar...

Foto

Labā un ļaunā saknes

Ādolfs Hitlers, atbildot uz žurnālista jautājumu, kāpēc viņu ievēl arvien vairāk un vairāk cilvēku, atbildēja: "Viņi mani izvēlas, jo kaut kur dziļi...

Foto

Krišjāņa Kariņa Briseles scenārija psiholoģiskā kļūda

Tieši pirms Lieldienu brīvdienām Latvijas politisko dzīvi satricināja vietējas nozīmes polittrīce – no amata atkāpās ārlietu ministrs Krišjānis Kariņš. Tas...

Foto

Nelāgi sanācis IRšiem...

Pirms kāda laiciņa rakstīju, ka abonējamais reklāmas buklets “IR” sācis interesēties par Ogres novadā nodarbinātajiem maniem domubiedriem. Tagad “sensacionālais” raksts beidzot ir iznācis...

Foto

Lieldienas ir labākā atbilde dzīves krīzēm

Lieldienas ir labākā atbilde dzīves krīzēm. Īpaši šobrīd, kad krīžu daudzums pats jau ir pietuvojies krīzes līmenim – politiskā krīze,...

Foto

„Slikto” valodu vaininieki

Krievu valodas noturībā Latvijā vainojami nevis krievi, bet latvieši, un tā ir mūsu, nevis krievu mentalitātes īpašība, kas ar kaimiņu liek runāt viņa...

Foto

Seksuālo attiecību svārsts. Tuvojamies vīriešu ierobežošanas ekstrēmam

Tieslietu ministre Inese Lībiņa-Egnere ir rosinājusi noteikt kriminālatbildību par seksuālu uzmākšanos. “Seksuālā uzmākšanās ir cilvēka cieņas aizskaršana. Tā aptver...

Foto

Nē seksuālai vardarbībai!

Izskatās, ka ejam uz to, ka vīrietis ar sievieti varēs iepazīties un ielaisties tikai tad, ja neviens nav ar citu, ja tas notiek...