Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā
Foto

Par londonieti Aldi

Pietiek lasītājs
08.02.2022.
Komentāri (58)

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Nupat Aldis Gobzems savos sociālajos tīklos sekotājus informēja, ka šobrīd atrodas Londonā. Diemžēl Aldis neatklāja, ar kādu mērķi viņš viesojies Lielbritānijas galvaspilsētā, taču, ņemot vērā Alda plašo talantu loku, šim braucienam var būt ļoti daudz iemeslu - no potenciālo vēlētāju aģitācijas līdz producentu atrašanai Alda jaunajam repa albumam “Ir tikai divi dzimumi”.

Neskatoties uz sava ieraksta par ceļojumu uz Londonu noslēpumainību, Aldis tomēr paspēja nedaudz padalīties savās emocijās no šīs brīnišķīgās pilsētas, un šeit gribētos pievērst uzmanību divām lietām, kas Aldim atstāja īpašu iespaidu - cilvēku smaidi Haidparkā un brīvība.

Par cilvēku smaidiem Aldis raksta – “viena meitene man uzsmaidīja pie trešās satiksmes (Haidparkā), nepazīstami ļaudis saka labrīt viens otram”.

Šis komentārs ir interesants divu iemeslu dēļ. Pirmkārt, Haidparks ir milzīga zaļā zona 142 hektāru platībā ar zālieniem, kalniem, sauļošanās zonu, vairākiem dīķiem, kafejnīcām, restorāniem, pieminekļiem, velosipēdu un skrejceļu. Haidparks atrodas pašā Londonas pirmās zonas centrā jeb, citiem vārdiem sakot, ir šīs pilsētas centrālā vieta.

Ņemot vērā parka atrašanās vietu, nekustamais īpašums (dzīvoklis) šajā rajonā maksā vidēji 845 000 mārciņu, un cena par vienu konkrētu penthausu netālu no Haidparka, kas pieder britu luksusa īpašumu attīstītājam Nikam Kendijam, šobrīd pārsniedz 175 000 000 mārciņu.

Otrkārt, Alda komentārs par cilvēku smaidiem apkaimē, kuru ieskauj tikai daudzmiljonu mārciņu vērti dzīvokļi un mājas, ekskluzīvi boutique veikali, Michelin restorāni un eksotisku auto saloni, ir interesants, jo saskaņā ar britu Evening Standard ziņu portālu Londonas iedzīvotāji, tostarp tie kuri dzīvo Haidparkā, izšņauc 23 kilogramus kokaīna, jeb 567 445 devas. Dienā. Kas, starp citu, ir lielākais šo narkotiku patēriņš starp visām Eiropas pilsētām.

https://www.standard.co.uk/news/london/londoners-snort-23kg-of-cocaine-a-day-twice-as-much-as-any-other-european-city-a4258421.html

Ņemot to visu vērā, rodas jautājums – vai tiem nemitīgajiem smaidiem, kas apņēma Aldi vienā no dārgākajiem Londonas (un pasaules) rajoniem, varētu būt kāds sakars ar to, ka daži no šo smaidu īpašniekiem ir no kokaīna atkarīgi dolāru multimiljonāri? Nezinu. Grūti pateikt.

Nākamais Alda īpaši spilgtais komentārs par Londonu bija viņa vārdi par brīvību – “Gāju pa ielu un sajutu, kā ir tad, kad ir brīvība. Īsta. Ziniet, es jutos laimīgs, tajā vējā”. Lasot šīs siltās, sirsnīgās un atklātās rindas un atceroties, kā londoniešiem patīk baudīt dzīvi, galvā sāk veidoties ļoti interesantas cēloņsakarības.

Bet runa nav par to. Runa ir par brīvību, kas valda gan pilsētas ielās, gan tās iedzīvotāju sirdīs. Lai tie lasītāji, kuri nekad nav bijuši Londonā, kaut nedaudz labāk saprastu, ko īsti domā Aldis, runājot par brīvību, šeit ir daži īpaši spilgti piemēri, cik brīvi ir dzīvot šajā brīvajā pilsētā.

- tieši brīvajā Londonā Džulians Asanžs pavadīja 7 gadus, nevarot tikt ārā no Ekvadoras vēstniecības.

- tieši brīvajā Londonā ļoti, ļoti mīklainos apstākļos pakārās bijušais krievu oligarhs Boriss Berezovskis. Brīvās Londonas brīvā policija bija tik pārliecināta par pašnāvības versiju, ka nolēma neiedziļināties izmeklēšanā par cilvēka nāvi, kurš  mēģināja par 6 miljardiem dolāru Londonas brīvajā tiesā iesūdzēt citu Krievijas oligarhu Romānu Abramoviču (Putina kasieri, kā viņu sauca pats Berezovskis), taču rezultātā tiesu zaudēja.

- tieši brīvā Londona pieņēma to pašu oligarhu Romānu Abramoviču un pat pārdeva viņam veselu futbola klubu, kas atrodas jau citā ļoti dārgā Londonas rajona - Čelsijā. Starp citu, tieši Abramovičam 90. gadu sākumā bija nozīmīga loma valsts aktīvu privatizācijas procesā Krievijā. Un tieši viņš bija arī viens no galvenajiem lieciniekiem tiesas strīdam ar Berezovski, kurš (Berezovskis) dažus mēnešus pēc neveiksmes tiesā tika atrasts it kā pakāries savā lauku savrupmājā.

– tieši brīvā Londona ar atplestām rokām un platu smaidu katru gadu dod politisko patvērumu tūkstošiem oligarhu, despotu, noziedznieku, shēmotāju un krāpnieku. Vairāk par tikai Indijas nabaga politiskajiem bēgļiem, kuri tīras nejaušības pēc uz Londonu sev līdzi atved simtiem miljonu un dažreiz pat miljardu dolāru, varat uzzināt šeit:
https://www.youtube.com/watch?v=mKiT4uIAToQ

- tieši brīvā Londona ir viens no pasaules naudas atmazgāšanas centriem. Pārredzamības aģentūras  Global Witness 2019. gada analīze liecina, ka aptuveni 87 000 īpašumu Anglijā un Velsā piederēja anonīmiem uzņēmumiem, kas reģistrēti “nodokļu oāzēs”. Analīzē ir teikts, ka 40% no anonīmi piederošajiem īpašumiem atrodas Londonā un ka īpašumu kopējā vērtība, visticamāk, pārsniedz 100 000 000 000 mārciņu.

https://www.globalwitness.org/en/press-releases/government-announces-new-law-bring-transparency-property-market/

- tieši brīvajā Londonā, kuras ielās Aldis šoreiz jutās ĪPAŠI brīvs, 2,5 miljoni absolūti brīvu cilvēku dzīvo zem nabadzības sliekšņa (no 9 miljoniem londoniešu). Ka arī tieši Londonas brīvajās ielās dzīvo 11 000 absolūti brīvu bezpajumtnieku.

Ņemot vērā, ka Aldis beidzot atcerējās, kā lietainā ziemas darba dienā var neticami ātri kļūt neticami laimīgs, pastāv aizdomas, ka jau tuvākajā laikā viņš mūs priecēs ar vēl daudzām citām savām sirsnīgajām un siltajām ceļojumu atsauksmēm. Labi ceļojumu galamērķi šādām atsauksmēm varētu būt pasaules cilvēktiesību centrs – Dubaija vai pasaules augstsirdības un nesavtības centrs – Ņujorka.

Novērtē šo rakstu:

84
78

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

„Patriotu” atmiņas uzlabošanai

FotoPaldies anonīmajam “Pietiek lasītājam” par “Saskaņai” veltīto interesi, īpaši tad, ja tā izrādītos patiesa. 
Lasīt visu...

21

Jādara viss...

FotoZiņas no kara Ukrainā kļūst arvien trakākas. Lai gan Ukrainas spēki pārsteidzoši veiksmīgi cīnās pret lielo Krievijas pārspēku, fakts ir tāds, ka viss karš norisinās Ukrainas valsts teritorijā. Tas ir, ja neskaita raķetes, kuras tiek izšautas no Baltkrievijas vai Krievijas.
Lasīt visu...

21

Tiesības dzīvot Latvijā nav nekāds „maisiņš vaig”

FotoMans tētis bija viens no pirmajiem, kas ieguva Latvijas pilsonību, kārtojot eksāmenu. Kad 1997.gada augustā ERASMUsā braucu uz mēnesi uz Itāliju, es pirms tam pāris mēnešus uz Itālijas vēstniecību gāju kā uz darbu. Vēl dabūju mērkaķa ātrumā par briesmīgu naudu (aizlienētu naudu, protams, 1997.gadā, un vēl toreiz labi, ka bija, no kā aizlienēt) Austrijas tranzīta vīzu formēt, jo atpakaļceļā viena nakts bija jānakšņo Vīnē.
Lasīt visu...

21

Tiesībsarga vēstule “Amnesty International” Eiropas reģionālā biroja direktoram Nilam Muižniekam: par jūsu organizācijas apmelojošajiem paziņojumiem

Foto2022. gada 26. jūlijā organizācija “Amnesty International” nāca klajā ar paziņojumiem par situāciju uz Latvijas-Baltkrievijas robežas, norādot, ka laikā, kad Latvija uzņēma 34000 patvēruma meklētājus no Ukrainas, uz Latvijas-Baltkrievijas robežas cilvēki no Irākas un Afganistānas, t.sk. bērni, tika atstāti pašu ziņā mēnešiem ilgi aukstos laika apstākļos mežā, kas organizācijas ieskatā norāda uz necilvēcīgu apiešanos un pat spīdzināšanu. “Amnesty International” uzskata, ka nav pieļaujama ārkārtējās situācijas pagarināšana uz robežas ar Baltkrieviju, jo tas ierobežo saņemt starptautisko aizsardzību personām, kurām tā nepieciešama, neatkarīgi no šo personu izcelsmes un veida, kā viņas ieceļo valstī.
Lasīt visu...

21

Labklājība

FotoDzīvojam laikā, kad aktīvi un strauji tiek formatēta cilvēku apziņa, mainīta vārdu nozīme un jēdzienu saturs. Pārsvarā – cilvēku degradācijas, paverdzināšanas un iznīcināšanas nolūkā. Mēs visi domājam kādā valodā, attiecīgi – mainot vārdu nozīmi, var ietekmēt mūsu domāšanu. Bet šoreiz ne par to. Tā ir vesela zinātne, kuru sauc par NLP (neirolingvistiskā programmēšana jeb – smadzeņu skalošana). Šoreiz es vēlos vērst uzmanību uz to, ko mēs saprotam ar vārdu “labklājība”.
Lasīt visu...

6

Sanāca kā vienmēr, bet ticiet – risinājums top, un vainīgi ir visi citi, tikai ne es

FotoStraujiem soļiem tuvojas jaunā mācību gada sākums - 2022./2023. mācību gadā noslēgsies trīs gadu pārejas periods, kurā tiek ieviesta pilnveidotā mācību pieeja. Gaidāmais mācību gads paredz jaunās pieejas ieviešanu 3., 6., 9., 12. klasei. Neraugoties uz to, ka pārejas periods tuvojas noslēgumam, pedagogi norāda uz mācību materiālu trūkumu. Kā skolotāja varu tikai piekrist, ka, ieviešot jauno saturu, primāri bija nepieciešams domāt par mācību materiālu izstrādi un pieejamību. Līdzīgi kā ar mācībām tikai valsts valodā – mēs apzināmies, ka rīcībai patiesībā bija jābūt krietni ātrāk, un to, cik būtiski nepalaist garām iespēju labot iepriekš neizdarīto. Arī mācību līdzekļu jautājumā notiek aktīvs darbs, lai dažādos mācību priekšmetos nodrošinātu jaunu mācību resursu un metodisko līdzekļu pieejamību.
Lasīt visu...

21

Vēlēšanas kā mazohistu prieki

FotoPēc Latvijas Televīzijas pasūtījuma tirgus un sabiedriskās domas pētījumu centrs SKDS jūlijā ir veicis aptauju un konstatējis, kā Latvijas pilsoņi balsotu, ja vēlēšanas notiktu tūlīt.
Lasīt visu...

21

Kā Rīgai panākt Viļņu, Tallinu un Ziemeļeiropu? Laiks secinājumiem

FotoRīga ir vienīgā pilsēta Baltijas galvaspilsētu vidū, kurā mirstība pārsniedz dzimstību un no kuras aizbrauc vairāk cilvēku, nekā iebrauc. Tam par iemeslu var būt pietiekami lielais rīdzinieku skaits, kuri nav apmierināti nedz ar dzīvi pilsētā, nedz ar dzīves kvalitātes progresu laika gaitā. Kopš gadsimta sākuma straujāko attīstību Baltijas galvaspilsētu vidū piedzīvojusi Viļņa. Jau šobrīd Viļņa ir Baltijas lielākā ekonomika un bagātākā pilsēta; turpinoties līdzšinējai tendencei, iedzīvotāju skaita ziņā Viļņa var apsteigt Rīgu jau 2025. gadā.
Lasīt visu...

21

Vai Rīga ir labi finansēta pilsēta?

FotoPilsētas budžeta apmērs un tā izlietošanas efektivitāte lielā mērā nosaka to, cik kvalitatīva ir pilsētvide. To Eiropas pilsētu sarakstā, kuru iedzīvotāji ir visvairāk apmierināti ar dzīvi pilsētā, pārliecinošā vairākumā ir bagātākās pilsētas, tai skaitā Cīrihe, Kopenhāgena un Stokholma, kur pašvaldībām brīvi līdzekļi pilsētvidei. Kā ar pilsētas budžeta iespēju audzēšanu veicas Rīgai?
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Par rusifikācijas slavināšanas izbeigšanu

Publiskās atmiņas centrs ir sabiedrības institūcija, privāto tiesību juridiskā persona, kura netiek finansēta ar dotācijām no vispārējiem nodokļu ieņēmumiem. 2022. gada 24....

Foto

Parakstu vākšana referendumam par Satversmes 110. panta grozījumiem ir jāatkārto

Ar pietiekamu skaitu parakstu neatbalstītā "Latvijas vīru biedrības" ierosinātā parakstu vākšana referendumam par Satversmes 110. panta...

Foto

Par Latvijas Republikas Satversmē noteiktā komunistiskā totalitārā režīma nosodīšanas pienākuma īstenošanu un rusifikācijas slavināšanas izbeigšanu

Cienījamie Augšdaugavas novada domes deputāti! Publiskās atmiņas centrs (turpmāk - centrs)...

Foto

Vairāku tiesnešu, tostarp AT senatores Andas Briedes atbildība par Covid-19 epidēmijas ierobežošanas pasākumu neievērošanu

Tiesnešu ētikas komisija, Tiesnešu disciplinārkolēģija un Disciplinārtiesa ir vērtējusi to, vai izpildvaras...

Foto

Ir tādi Satversmes tiesas spriedumi, kuru nepildīšana valdošo eliti nesatrauc itin nemaz

13. Saeimas laikā ir bijuši vairāki Satversmes tiesas spriedumi, par kuru neizpildi Valsts prezidents pat...

Foto

Kāpēc valsts aizsardzības dienestam – jā!

Jūlija sākumā aizsardzības ministrs Artis Pabriks vēstīja par ieceri izveidot valsts aizsardzības dienestu, kuram, sākot ar 2023. gadu, tiks pakļauti...

Foto

Par ārkārtas sociālo situāciju

Mums priekšā ir grūta ziema – dziļa energoresursu krīze, iespējams pandēmijas saasinājums. No tā, cik saprātīgi un solidāri spēsim sagatavoties gaidāmajiem pārbaudījumiem,...

Foto

Krievijas karš Ukrainā paātrinājis procesus sabiedrībā un daudziem atvēris acis

Krievijas karš Ukrainā paātrinājis procesus sabiedrībā un daudziem atvēris acis. Tas noticis par ukraiņu asins cenu...

Foto

Satversmes tiesa ir jālikvidē

Šodien, 25.jūlijā Latvija pirmajā vietā (LPV) Centrālajā vēlēšanu komisijā iesniedza 4000 zīmju programmu un kandidātu sarakstu 14.Saeimas vēlēšanām. LPV savā 4000 zīmju programmā ir...