Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Ja vēlaties mūs atbalstīt Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Satversmes aizsardzības birojs ar tā ierosinātajiem grozījumiem Zinātniskās darbības likumā, pašam negribot, ir izdarījis vairākas labas un noderīgas lietas. Lai cik nepatīkami būtu par tām pārliecināties.

Tas ne tikai apliecinājis savu dienaszagļu un parazītu kantora līmeni (ja nu gadījumā kādam vēl bija šaubas), bet arī uzskatāmi nodemonstrējis savu ņirdzīgo attieksmi pret tā saukto „drošības dienestu parlamentāro kontroli” un vēl daudz uzskatāmāk parādījis Latvijas pseidointeliģences vergadvēseļu sindromu, kas, izrādās, kopš čekas laikiem nav mainījies ne par grasi.

Un nu – par visu pēc kārtas.

Kā liecina publiskotā informācija, kaut kad pērn Jāņa Kažociņa vadītā kantora pārstāvji atnākuši uz mūsu inteliģentā un patstāvīgi domājošā reformista Roberta Ķīļa vadīto ministriju un paziņojuši – neko paskaidrot mēs jums nevaram, bet valsts intereses prasa, lai turpmāk nacionālās drošības apdraudējuma gadījumos drošības iestādes varētu pieprasīt jebkuram zinātniekam pārtraukt tā veiktos pētījumus.

Varbūt kādam cilvēkam ar saprātu un mugurkaulu, ko neparalizē un nesaliec deviņos kūkumos mūsdienu kvazičekistu fizionomijas un apliecības, šai sakarā arī rastos kādi jautājumi un iebildumi.

Reformistam Ķīlim tādi acīmredzami nav bijuši – nu, ja reiz tādi nopietni, ar varu apveltīti cilvēki atnāk un prasa, kā gan lai viņiem atsaka. Labāk paklanīties un piekrist, - gan jau viņi zina labāk. (Un nav ko mēģināt uzvelt vainu kaut kādiem ierēdņiem vai apkopējai – ministriju vada viens cilvēks, turklāt no partijas, kurai ļoti patīk muldēt par politisko atbildību.)

Tā nu reformists zemi paklanījies, un caur viņa vadīto ministriju Satversmes sargi savu kāroto grozījumu dabūjuši tālāk, uz Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisiju.

It kā šajā komisijā līdz ar plašākai publikai nezināmiem indivīdiem sapulcēts arī prāvs pulks atzītu inteliģences pārstāvju – te ir gan profesore Ina Druviete, gan latviskās dzīvesziņas grāmatu autore Janīna Kursīte-Pakule, gan it kā vienmēr tik principiālā kultūras eksministre Inguna Rībena.

Taču arī šie inteliģenti, kuriem tā patīk pļāpāt par saprātīgu politiku, politisko atbildību un tamlīdzīgām lietām, muguriņas mūsdienu čekistu priekšā ir noliekuši tikpat zemu kā Ķīlis ar kompāniju. Viņi, lūk, paļaujoties uz Satversmes aizsardzības biroja kompetenci un tiesībām neatklāt savu informāciju, - un kādi tad nu varot būt iebildumi vai pat jautājumi. Ja jau vajag tādus grozījumus, lai taču tiek...

Ķīlim, Rībenai, Druvietei, Kursītei demonstrējot šo te bezdomu pazemīgumu Satversmes pseidosargu vēlmju priekšā, ko gan brīnīties, ka tāpat bez jebkādām diskusijām šos grozījumus pieņēma arī visa Saeima un tie pa īstam tika pamanīti tikai tad, kad (kas varbūt visapkaunojošākais) par tiem paņirgājās kāds Latvijas „melnajā sarakstā” iekļauts Krievijas vēsturnieks.

Tiktāl – vispārzināmie fakti bez korektiem izskaistinājumiem. Bet nu – no tiem, manuprāt, izdarāmie secinājumi.

Pirmais – traģikomiskais. Ja vēl vajadzētu kādus apliecinājumus tam, kādi nodokļu maksātāju naudu lielos apjomos bezjēgā noēdoši trani ir sapulcējušies Satversmes aizsardzības birojā, tad pietiek rūpīgāk salikt kopā viņu skaidrojumus saistībā ar bēdīgi slavenajiem grozījumiem.

Tātad – Satversmes pseidosargiem vajadzīgs, lai turpmāk viņiem būtu tiesības apturēt zinātniskos pētījumus nacionālās drošības apdraudējumu dēļ (kurus konstatētu, protams, viņi paši un, protams, arī nevienam neizpaustu). Tieši tāda un ne citāda ir grozījumu būtība – dot mūsdienu erzacčekistiem iespēju pēc saviem ieskatiem apturēt Latvijā veiktus zinātniskus pētījumus.

Kas varētu būt Latvijā veikts zinātniskais pētījums, kas apdraud mūsu nacionālo drošību?

Teorētiski ko tādu var iedomāties, kaut ar grūtībām – piemēram, pāris kilogrami kāda pašmāju Einšteina izgatavotas antivielas varētu no puspasaules atstāt lielu tukšumu, tā būtiski kaitējot Latvijas nacionālajai drošībai, un arī kāda nejauka vēsturnieka atklājums, ka slavenā Viļa Rīdzenieka Satversmes sapulces fotogrāfija ir, teiksim, Sorosa kunga vectētiņa uzmeistarots viltojums, nacionālajai drošībai varētu nodarīt milzu kaitējumu.

Stulbi piemēri, vai ne? Taču daudz stulbāki ir tie argumenti, kurus min Satversmes aizsardzības birojs par labu nepieciešamībai laiku pa laikam kādu pētījumu aizliegt un pārtraukt. Tādi ir bijuši precīzi divi.

Viens – reizēm Latvijas zinātnieki veicot nezinkā veiktus pētījumus, un Satversmes aizsardzības biroja trani neredzot iespējas „saviem līdzekļiem iegūt pietiekamu informāciju par to, kas notiek šajos institūtos”.

Otrs – šādā veidā šis kantoris patiesībā cenšoties aizsargāt Latvijas zinātniekus pret krievu spiegiem.

Jauki argumenti, protams, - bet kurš no tiem dod kaut jel kādu loģisku pamatu pārtraukt konkrētus zinātniskus pētījumus?

Biroja trani, lūk, nezinot, kas tiek pētīts. Tātad – ja reiz nezina, tad kā šie nabaga nezinīši vispār var pateikt, ka pētītais apdraud nacionālo drošību un pieprasīt klapēt pētījumu ciet?

Un kā cilvēkiem, kuri sevi sauc par Satversmes sargiem, ir apveltīti ar iespaidīgām pilnvarām un trekni šķin nodokļu naudu, vispār nav kauna publiski paziņot – bēēē, mums nekas nesanāk, bēēē, atšķirībā no krievu spiegiem, kuri uzglūn latvju zinātnieku pētījumiem, iepazīstoties ar interneta mājaslapām (tas ir nevis muļķīgs joks, bet Satversmes biroja jokupēteru minēts spiegošanas piemērs), mēs tajās nekā nemākam saskatīt? Nabaga Satversme, ja to aizsargā šādi nemākulīgi stulbeņi.

Jā, un kāpēc birojs tā vietā, lai aizsargātu nabaga latvju zinātniekus no šiem internetu pētošajiem krievu spiegiem, vienkārši slēgs viņu pētījumus?

Tas ir apmēram tā: ļauna lapsa apdraud manas pīlītes pēkšķītes, bet manis barotais treknais sargsuns tā vietā, lai pīlītes apsargātu, bez kauna, bez goda nāk klajā ar priekšlikumu – nu, ko, slaktējam tās pīlītes nost, un viss būs kārtībā, nebūs vairs nekāda apdraudējuma!...

Ar vārdu sakot, primitīva muļķība un/vai melīgums no Satversmes aizsardzības biroja argumentiem ir redzama jau pa gabalu, un ne jau Jāņa Kažociņa senilitāte vien tur pie vainas.

Taču – un tas ir otrais secinājums – šis atgadījums arī uzskatāmi parāda, ko Latvijas specdienesti domā par cilvēkiem un struktūrām, kam likums it kā ir uzdevis šos pašus specdienestus kontrolēt, un vairāk kā skaidri demonstrē, kurš te kuru īsti kontrolē un kurš te iet kura pavadā.

Kāda tur parlamentārā kontrole, ja vidusmēra gariņš no Satversmes aizsardzības biroja var sākumā ministrijai, pēc tam Saeimas deputātiem pateikt – jums tas nav jāzina, turiet mutes un vienkārši dariet tā, kā mums vajag, un būs labi.

Un trešais, kas varbūt visnepatīkamākais, – tāpat šis gadījums visā krāšņumā rāda, cik maz neatkarīgās valsts gados mainījies tāds vidusmēra latvju sabiedriskais darbinieks – inteliģents.

Tā jau tas viņa dzīvē bija visos padomju gados: viena lieta – virtuvē savējo vidū klaigāt par brīvību un ko tamlīdzīgu, bet otra – ierodoties nopietniem cilvēkiem, kas apveltīti ar varu, nekavējoties pietaisīt biksiņas un darīt, kas tiek prasīts, – stučīt, nodot, kalpot, jo tie prasītāji taču labāk zina, kas vajadzīgs padomju tautas vai kādai citai varai.

Izrādās, tieši tāpat kā padomju gados tas notiek arī tagad – standarta latvju inteliģents joprojām ir tikpat bailīgi vergadvēselisks kā kādreiz. Atnāca pie manis šie te nopietnie ļaudis, ar varu apveltīti un – un, protams, ko viņi prasa, tas arī jāpilda. Un kursītes, rībenas un druvietes zemīgi un bez aizdomāšanās dara to pašu, ko viņu priekšgājēji darīja četrdesmitajā, četrdesmit pirmajā, četrdesmit ceturtajā un visos nākamajos gados. Atšķirība tikai tā, ka toreiz vismaz varēja puslīdz pamatoti aizbildināties ar to, ka citādi jau nevar...

Red.piez.: šis viedokļraksts bija publicēts portālā DELFI. Publicējam to arī šeit.

Novērtē šo rakstu:

58
5

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Muhameda portrets

FotoCeturtdien, 17.augustā Katalonijas pilsētā Barselonā musulmaņi pastrādāja kārtējo teroraktu, ar automobili ietriecoties cilvēkos un laupot 14 nevainīgas dzīvības, tostarp diviem maziem bērniem atņemot tēvu. Nākamajā dienā Somijas pilsētā Turku marokāņu musulmanis ar nazi nodūra divus cilvēkus. Vēl kaut kas notika Diseldorfā, Vācijā, bet par to nav skaidras informācijas.
Lasīt visu...

21

Motivācija celt labklājību vai ņemt kukuli?

FotoLatvijas attīstību kavē tas, ka cilvēkiem, kam esam uzticējuši attīstīt mūsu valsti, nav patiesas motivācijas to darīt, izņemot politisko atbildību. Pašvaldību un valsts atbildīgās amatpersonas saņem atalgojumu, kas nav atkarīgs no viņu darba rezultātiem – padarītā vai nepadarītā.
Lasīt visu...

21

Valstiskuma metabolisms un kultūras liekulība

Foto2017.gada vasarā „Rīdzenes sarunas” sašūpoja latviešu vislielāko politisko grēku – LR krimināli oligarhisko valsts iekārtu. Tika sašūpots valstiskums visaugstākajā līmenī. Tāpēc pret “Rīdzenes sarunām” ir jāizturas ļoti nopietni. Patiesībā ir jāizturas maksimāli nopietni. Latvijas Republikā nekas nopietnāks vairs nevar būt. “Rīdzenes sarunas” attiecas uz LR valsts iekārtu. Tātad attiecas uz valsts pamatiem, valstiskuma pamatformu, valsts pastāvēšanas visbūtiskākajiem nosacījumiem. Valsts iekārta vitāli skar katru pavalstnieku, kura apziņā valsts figurē kā dzīves nepieciešamība, dzīves garants, dzīves patrons, dzīves lepnums.
Lasīt visu...

12

Par manis paša kļūdām es pats esmu maksājis, maksāju un turpināšu maksāt

FotoTe manas pārdomas, kuras rakstīju reiz, kad pēc kārtējās, enerģētiski, intelektuāli un sirdsgudri piesātinātās intervijas (ja nemaldos - tā bija nra.lv) komentāros un citur soctīklos tika „apd...ts” Ēriks Stendzenieks.
Lasīt visu...

21

Ašeradens būs īstais

FotoLabdien, biedri un atbalstītāji, visi. kam rūp tiesiska, latviska un eiropeiska Latvija! Šajā sestdienā mēs sanāksim kopā. lai lemtu par mūsu partijas nākotni, par mūsu vērtībām un idejām, kā arī cilvēkiem, kas tās īstenos dzīvē.
Lasīt visu...

15

Atklāta vēstule Latvijas Republikas 12. Saeimas deputātam Andrejam Judinam

FotoLatvijas Republikas 12. Saeimas 2017. gada 21. jūlija ārkārtas sēdē tika pieņemts lēmums ar nosaukumu “Par valsts nozagšanas pazīmēm un pirmstiesas izmeklēšanas kvalitāti kriminālprocesā Nr.16870000911” (turpmāk – Lēmums). Lēmumu sagatavojis un kā pirmais parakstījis Saeimas deputāts Andrejs Judins.
Lasīt visu...

20

Latvijas attīstība Šveika garā jeb ķemertiņu reģistram būt

FotoBrīdināts, ka pēc likuma par šķiņķa zādzību pienākas sods no 6 mēnešiem līdz 20 gadiem, krietnais kareivis Šveiks atbildēja, ka tādus likumus viņš nepazīstot. Nedomāju, ka likuma nezināšana glābs arī tos Latvijas iedzīvotājus, kuri nebūs reģistrējuši savus, atvainojiet, ķemertiņus jeb decentralizētās kanalizācijas sistēmas kopējā reģistrā. Labi, ka par šo pārkāpumu nedraud tāds sods kā Šveikam, taču arī 1400 eiro juridiskajām personām un 350 eiro fiziskajām ir gana liels sods, īpaši lauku reģionos dzīvojošiem pensionāriem.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

SS.LV un VID strīds parāda, ka dzīvojam represīvā valstī

Šodien Cīrules kundze LTV paziņoja, ka strīds starp VID un SS.lv esot pievērsis uzmanību tam, vai būt...

Foto

Haltūra, ko veselības ministre Čakša sauc par likumprojektu un kas Kučinskim šķiet derīga

Lai novērstu uzmanību no veselības aprūpes pamatproblēmām – mediķu streika, zemas efektivitātes un...

Foto

Nevajag eksperimentēt ar sešgadniekiem

Laikā, kad Izglītības un zinātnes ministrija gatavo apjomīgu nozares reformu, kas skar dažādus būtiskus jautājumus, tostarp t.s. sešgadnieku jautājumu, jāatceras, ka mēģinājumi...

Foto

Par "iztīrīto" Nacionālo mākslas muzeju un elitāri politisko kroni

Pēc ilgstošas rekonstrukcijas 2016. gadā vasaras sākumā cilvēku apskatei tika atvērts Latvijas Nacionālais mākslas muzejs (LNMM) ar...

Foto

Par valsts un pašvaldību amatpersonu elektroniskās sarakstes atbilstību likumam

Nekustamā īpašuma speciālistu apvienība un Nekustamā īpašuma lietotāju apvienība (turpmāk – NĪSA un NĪLA) vērš sabiedrības un...

Foto

Papildizglītības un katalizatora izpalīdzība

Tagadnes politiķu intelektuālā potenciāla objektīvs vērtējums nav sasniedzams bez jaunām zināšanām. Tas pavēloši attiecas uz LR politiķu vērtējumu. LR politisko kadru analītika...

Foto

Piespiedu noma: diena, kad es atguvu ticību taisnīgai tiesai

Lai cik tiesas neatkarīgas, likums nemainās no tā, kura tiesa to piemēro. It kā ābeces patiesība. Nesen...

Foto

Mums Molotova – Ribentropa pakta sekas ir jālikvidē pilnībā

Darbu ir sākusi Saeimas izmeklēšanas komisija, kam būtu jāvērtē oligarhu sarunas un lietas izmeklēšanas izčākstēšanas iemesli. Taču...

Foto

Kaimiņš "sēž, vēro un neko nelaiž uz āru"

Pietiek lasītāji pēdējā laikā interesējušies – kur pēc pašvaldību vēlēšanu iznākuma esot pazudis latvju tautas interešu pēdējais aizstāvis...

Foto

Mīti un patiesība par „Lidl” jaunajām darbavietām un zemajām cenām

Latvijā Lidl ienākšana mazumtirdzniecības segmentā sākusies ar ceļa izzāģēšanu – slepenības aura ap Rīgas mikrorajonā Purvciemā gaidāmo koku...

Foto

SS.LV ir mūsu sabiedrības un ēnu ekonomikas spogulis

Es neaizstāvu Valsts ieņēmumu dienestu (VID) par izvēlēto problēmas risināšanas formu, jo uzskatu, ka bija un ir citi...

Foto

Ēēēēēēēēēēē...

Man nudien nebija nodoma divas dienas pēc kārtas izteikties par vienu un to pašu tēmu, taču pašreizējās Valsts ieņēmumu dienesta (VID) ģenerāldirektores Ilzes Cīrules pirmdienas...

Foto

Kāpēc SS.LV nav konkurentu

Pateicoties nesenajām* sludinājumu izvietošanas cenu izmaiņām portālā ss.lv, sabiedrībā uzvirmoja kārtējais nepatikas vilnis pret šo interneta resursu - sak’ dzēšot sludinājumus, neatbildot...

Foto

Prezidenta kungs, vai, runājot par oligarhiem un to sarunām, jūs domājāt arī mani?

Augsti godātais Prezidenta kungs! Preses brīfingā pēc Nacionālās drošības padomes sēdes šā gada...

Foto

Prezidentam jārīkojas! Nepārdomātā akcīze degvielai vājinās Latvijas ekonomiku

Biedrība "Baltijas asociācija - Transports un Loģistika" (BATL) vērsusies pie Valsts prezidenta Raimonda Vējoņa ar lūgumu izmantot LR...

Foto

Ss.lv un VID stāsts – speciāli advokātu madāmām, sektantiem no sabiedriskā radio un citiem "tiesiskās valsts" cienītājiem

Nu jau pat advokātu madāmas – mājsaimnieces ir iesaistījušās...

Foto

Kondora lidojums jeb jēru skaitīšana: par zīmoliem un tirgus pārdali

Ziemas miegā iztraucēts lācis ir bīstams, mēdzot uzbrukt pat cilvēkiem. Politiķiem savukārt pagulēšanai atvēlēts laiciņš pēc...

Foto

Sabiedrības līderu piemiņai

Džeka Londona stāstā Baltais Ilknis ir aprakstīta likumsakarība, kas valda suņu barā. Līderis vienmēr ir jāliek pajūga priekšgalā, jo pārējie suņi, redzot bēgošo līderi, centīsies...

Foto

„Cant” latviskajā vidē jeb meli ar tīru sirdsapziņu

Angļu valodā ir divi vārdi „cant”. Tie ir homonīmi – vienādi rakstāmi un vienādi izrunājami vārdi ar atšķirīgu...

Foto

Neizskatās, ka valstī kāds domātu par eksistenciālajiem jautājumiem

Tas, ka Latvija joprojām ir viena no nabadzīgākajām ES valstīm, nav nekāds jaunums. To raksturo dažādi rādītāji. Viens...

Foto

Mēs varam, bet – nezinām vai negribam?

Bieži tiek spriests, cik labi ir sakārtotajā un turīgajā Vācijā, Lielbritānijā, ASV... Taču latvieši negrib saprast, ka turienes iedzīvotāji...

Foto

Uz 73 valsts auto - 4 apkopēji ar 1000 eiro algu, 2 ēdināšanas speciālisti, medicīnas speciālists, 8 dežuranti...

Medijos publicētas vairākas ziņas ar skaļiem virsrakstiem „Atsakoties...

Foto

Par likumprojektu "Dzīvojamo telpu īres likums"

Pamatojoties uz Ekonomikas ministrijas (turpmāk – EM) publiski izsludināto Paziņojumu par līdzdalības iespējām likumprojekta izstrādes procesā, biedrības “NĪSA, Nekustamā īpašuma...

Foto

Veselības ministrija šobrīd cenšas sarīdīt trīs lielākās ārstu grupas

Ģimenes ārstu temats nav bijis ilggadējam publicistikas flagmanim Dainim Lemešonokam īsti mīļš, radot iespaidu, ka kāds autora...

Foto

Cik partiju Kučinska koalīcijā? Vienpadsmit plus bezpartijiskie

Šovakar LTV Ministru prezidents pats īsti nevarēja pateikt, cik partiju tad ir viņa koalīcijā. Vēlos viest skaidrību. Zināms, ka...

Foto

Ceturtā atmoda. Mosties vai zust

Trešā atmoda atjaunoja neatkarību, taču netika atjaunota 18. novembra Latvija. Tika radīts hibrīds - tapa 4. maija republika, apvienojot padomju laika...

Foto

Seši blēdīgi leftistu koncepti, kas pretendē būt pozitīvi

Leftisms savā būtībā ir konfliktus ģenerējošs. Tas vienmēr nostājas pret pastāvošo lietu kārtību. Savā agrīnā posmā tas maskēja...

Foto

Tautas politiskā apziņa: realitāte, mīmikrija, dresūra

Latvijā regulāri atskan politiski loģiskā prasība atļaut latviešu tautai vēlēt Valsts prezidentu. Regularitāti (reizi četros gados) nosaka Valsts prezidenta vēlēšanas....

Foto

Jautājums par sešgadniekiem skolās IZM dienaskārtībā ir jau 20 gadus

Jūlijā plašsaziņas līdzekļos atkal aktualizējās Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) virzītā reforma, kas paredz vairākas izmaiņas,...

Foto

Ģimenes ārsti paši sevi gāž no pjedestāla

Ģimenes ārstu streiks ir nolemts sakāvei, jo tam nav morāla atbalsta sabiedrībā. Valsts vara viņus spēj ne tikai uzveikt,...

Foto

Mēs esam PAR

Mēs esam par Latviju, kura ir iespēja visiem. Mēs esam par brīvu cilvēku. Mēs ticam ikviena cilvēka tiesībām izdarīt savas izvēles un atbildībai...

Foto

Jebkurā civilizētā valstī tādai Čakšai sen būtu bijis jāatkāpjas

Veselības ministre Anda Čakša nebeidz izbrīnīt. Ne velti, stājoties amatā sevi dēvēja par krīzes menedžeri un izcilu...

Foto

Kučinska kungs, Jūsu pasaulē nav mazā Ivana, kas vientulībā nomirst mežā

Augsti godātais Ministru prezidenta kungs Māri Kučinski! Iespējams, ka mēs dzīvojam divās dažādās un ļoti...

Foto

Skarba replika par PVN un tiesām

Ar tiesisku valsti katrs var saprast ko citu – citam tā ir pārliecība, ka par katru noziegumu katrs noziedznieks tiks...

Foto

Atklāta vēstule – iesniegums par padomju tiesību doktrīnai tipisku principu ietveršanu ārstu sertifikācijas procesa pārraudzībā

Iesniedzējs atgādina, ka iepriekšējā sarakstē jau tika informējis Ministru prezidentu un...

Foto

Par dalītā īpašuma neatbilstību LR Satversmei: faktiski atjaunotas feodālās privilēģijas un likvidēta demokrātija

Tiesiskais pamats dalītā īpašuma radīšanai Latvijas pilsētās tika izveidots 1991. gada 20. novembrī,...

Foto

Tāda ir bijusi un ir tā sauktā politiskā NEgriba

Garāmejot kārtējo reizi uzmetu aci nu jau vairāk nekā 20 gadu gaitā savāktajai DVD kolekcijai (lauvas tiesa...

Foto

...

Foto

Kleptomānijas cēlonis

Retrospektīvi izzinoša ekskursija uz lietišķo pierādījumu muzeju nav vajadzīga. Nav vajadzīgs intelektuālais reids aizvadīto 27 gadu vēsturē. Latvijas Republika kā krimināla valsts ar ideālu...

Foto

Mēs atsakāmies no savas valsts, atstājot to neliešu bariņa rokās

Atbilstoši oficiālajiem Centrālās statistikas pārvaldes datiem 2017. gada janvārī Latvijā dzīvoja 1 miljons 953 tūkstoši cilvēku....

Foto

“Nodokļu reforma” - kas tiek noklusēts

Daudz piesauktā un plaši aprunātā, bet patiesībā reti kuram zināmā “nodokļu reforma” nu ir ieguvusi daudz maz konkrētus apveidus. Un,...

Foto

Ģimenes ārsti dara pareizi, ka netic Čakšas tukšajiem „solījumiem”

Jau ilgāk nekā divas nedēļas valstī notiek ģimenes ārstu streiks. Taču nekas neliecina, ka tiks panākta vienošanās...

Foto

Atklāta vēstule valdošajai koalīcijai: IZM reforma – nodomi labi, bet izpildījums vājš

Augsti godājamais Ministru prezidenta kungs, Saeimas cienījamie frakciju vadītāji, pagājušajā nedēļā medijos atkal aktualizējās...

Foto

Latvijas sabiedrisko mediju "caurās mucas" svētās dusmas

Cēlonis melodramatiskajam sašutumam, kādā Latvijas Radio (LR) darbinieki izteica neuzticību Nacionālajai elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomei (NEPLP) un tās loceklim...

Foto

VID Cīrule „atbild” pavāram Dreibantam

Valsts ieņēmumu dienesta (VID) ģenerāldirektore Ilze Cīrule pavāram Ērikam Dreibantam nosūtījusi to, ko pati uzskata par atbildēm uz viņa atklātajā vēstulē...

Foto

Tumsonība Īvāna gaumē

Neesmu vegāns, pat veģetārietis ne tuvu ne. Dzīvnieki nav sveši, jau kopš bērnības mūsu vai vismaz radu mājās ir bijis kāds "kustonis", arī...

Foto

Ēnu ekonomikas process sākas tad, kad VID martā bloķē restorāna bankas kontu par 2000 eiro nodokļu parādu...

Nesen no Latvijas Viesnīcu un restorānu asociācijas (LVRA) saņēmu...

Foto

Laikmeta ainiņas: futbols un nacionālisms - I

1989. gada 21. jūnija rītā pie Satekles ielas stāvvietas piebrauca tumši sarkans Ikarus autobuss. Ar tūrisma firmas Inturist atbalstu devāmies ceļojumā, kura galamērķis...

Foto

Mēs esam slikti saimnieki savā zemē

Tautieši, nevairosim sabiedrībā naidu un haosu, negānīsim deputātus un valdību, ka tā neprot vadīt valsti. Politiķi, kam ir uzticēta Latvijas...

Foto

Pa dibenu vai pa purnu

Vai nesen publicētās sarunas, kurās politiskie līderi apspriež procesus valstī, kārto lietas, mēģina slēpt iespējamus likumpārkāpumus un pakļaut medijus, raisa izbrīnu?...

Foto

NEPLP lēmums par „Pieci.lv” hibrīdkara apstākļos ir nacionālās drošības apdraudējums

Latvijas Radio darbinieki kategoriski noraida un iebilst pret pagājušajā nedēļā medijos publicēto informāciju („Diena” 07.07.2017. „Lielās...

Foto

Otrā atklātā vēstule ģenerālprokuroram Kalnmeieram un citām augstākajām valsts amatpersonām

Vai es varu lūgt jūsu uzmanību beidzot mani sadzirdēt? Zinot to, cik aizņemti jūs esat, man...

Foto

Oligarhija: kastas ģenēze un kastas misija

Latvijā drīkst nerunāt par galveno. Latvieši drīkst neapspriest galveno. Latviešiem tas ir piedodami, jo bez šīs spējas neapspriest galveno nav...

Foto

Manifests – ir laiks aizstāvēt Latviju, tautu un Satversmi

1918. gada 18. novembrī Latvijas tauta dibināja brīvu un demokrātisku valsti. Latvijas Republikas Satversmē pirmie divi panti...

Foto

Par Jelgavas pašvaldības vadības patvaļīgo lēmumu

Mēs, Jelgavas 6. vidusskolas audzēkņu vecāki, vēršamies ar lūgumu atsaukties un nepalikt vienaldzīgiem pret, mūsuprāt, Jelgavas pašvaldības vadības vienpersonisko, diktatorisko...

Foto

Georga Isersona „Jaunās karadarbības formas” un latviešu valstsgriba

Turpinot par tēmu – pazīsti savu potenciālo ienaidnieku –, jau rakstīju par ģeniālo krievu militāro domātāju Jevgēņiju Mesneru, kura...

Foto

Civilizācijas norieta enciklopēdija: demogrāfija

Uz Zemes ir gājušas bojā daudzas civilizācijas. Zinātne ir noskaidrojusi bojāejas galveno iemeslu. Tas ir civilizācijas iekšējais sabrukums. Katra civilizācija ir bijusi...

Foto

Daži mazemocionāli ideju zibšņi “oligarhu lietas” sakarā

Paklausījos, palasīju dažādus materiālus, kas publiskajā infotelpā pieejami biezā slānī. Pārdomas ir vairākas:...

Foto

Oligarhi, Šlesers un Baznīca

Vai atceramies, kas pirms 15 gadiem Ainaram Šleseram palīdzēja iegūt kāroto varu un deva iespējas piedalīties Latvijas īpašumu sadalē? Tās bija kristīgās...

Foto

Kā es sarakstījos ar „Labklājības” ministriju

Vēlos pastāstīt Pietiek lasītājiem, kā es mēģināju gūt kādu atsaucību no mūsu tā saucamās „Labklājības” ministrijas – un ko es...

Foto

Atmaskot "oligarhus" ir vitāli svarīgi, bet žurnālistikas standarti ir jāievēro

Latvijas Televīzijas komentārs par žurnāla "Ir" rakstu "Preses kastrēšana", kurā atspoguļotas Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja...

Foto

Atklāta vēstule veselības ministrei Andai Čakšai

Piektdien, 30.jūnijā no Jums saņēmu bezpersonisku e-pastu, kas, kā saprotams, bija sūtīts daudziem un kurā Jūs mēģinājāt paskaidrot par Latvijas...

Foto

Ģimenes ārstu streiks, privātpersonu rīcība savu tiesību aizsardzībai

Pārdomas par ģimenes ārstu streiku: vai sabiedrība ir gatava ar aktīvu (uzsverot, aktīvu!) rīcību iesaistīties problēmu risināšanā? Diemžēl...

Foto

Saņēmu vēstuli. No ministres. Un atbildēju

Saņēmu vēstuli. No ministres. Un atbildēju: labdien, Anda Čakša! Jūsu izmisuma pilnā vēstule ar tradicionālajiem politiķu solījumiem, kuriem neviens vairs...

Foto

Atklāta vēstule – atzinums par likumprojektu „Dzīvojamo telpu īres likums” un pieteikums līdzdalībai likumprojekta pilnveidošanai

Pamatojoties uz Ekonomikas ministrijas (turpmāk – EM) publiski izsludināto Paziņojumu par...

Foto

Ekoloģiskā katastrofa Latvijas centrā

Ar šo rakstu gribu pavēstīt Jūrmalas bīstamo atkritumu degšanas seku mērogus. Pēc pieejamām ziņām, četrām mājsaimniecībām ir aizliegts lietot aku ūdeni. Tātad...