Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Ja vēlaties mūs atbalstīt Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Kādā mazāk zināmā O. Henrija stāstā satiekas divi sen neredzējušies paziņas, un viens  no viņiem pie glāzītes stāsta sirdi plosošu stāstu par savas sievas nejauko šuneli.

Šunelis sievai esot it viss pasaulē un šo statusu tad arī īsti ļaunprātīgi izmantojot - visvisādi vīru terorizējot, diendienā darot pāri, bet sieva vienmēr esot sīkā pretekļa pusē. Reiz, kad tas vīram iekodis, sieva nekavējoties metusies... dezinficēt nabadziņam mutīti, ja nu gadījumā šis kādu bacili saķēris no vīra asiņainās kājas.

Glāzīte pēc glāzītes, un vīrs ar sen neredzēto draugu dalās savā rūpīgi izlolotajā plānā - kā viņš vienudien nakts aizsegā virtuvē paņemšot visasāko tuteni, pielavīšoties pie sunīša baldahīnotās gultiņas, atvēzēšoties un... kārtīgi sacaurumošot moskītu tīklu, lai asinssūcēji riebekli tā kārtīgi sadzeļ!

Šis smieklīgās ļaunā atdarīšanas plāns ir pirmais, kas man nāk prātā, raugoties pēdējo pāris dienu pašmāju aktivitātēs saistībā ar Ukrainas notikumiem.

Mēs esam sašutuši! Mēs viņiem parādīsim! Mēs piketēsim! Mēs ieviesīsim pret Krieviju savas ekonomiskās sankcijas! Mēs nebrauksim pie viņiem viesizrādēs! Mēs aizliegsim pie sevis viņu melu raidījumus! Mēs izstāsimies no KHL! Mēs viņiem nepārdosim savus nekustamos īpašumus komplektā ar ES uzturēšanās atļaujām! Mēs identificēsim viņu maigās varas izpausmes un ar tām cīnīsimies tā, ka šņakst!...

Nemaz nerunāsim par to, ka papildus tam jau parādās pirmie "politiķi", kas pamazām sāk funktierēt, kā pašreizējo stāvokli izmantot savās savtīgajās interesītēs, - ko vērta ir kaut vai Saeimas priekšsēdētājas ideja, ka šitādā situācijā pensionāru piketi nudien nebūtu vēlami.

Lai cik tas būtu aizskaroši visu šo pasākumu iedvesmotājiem un dalībniekiem, visām šīm aktivitātēm ir viena kopēja iezīme - Krievijai un Putina interesēm no tām ne silts, ne auksts. Salīdzinot ar to reālo efektu, pat O. Henrija aprakstītā sunīša terorizētā vīra iecere ir grandiozs, ilgtspējīgs atriebes plāns.

Pirmais, ko es ieteiktu visiem šiem tukšsašutējiem un tukšklaigātājiem - kārtīgi ieskatieties sevī, savos slēptākajos motīvos un dzinuļos. Varat nevienam citam to nestāstīt, - bet pamēģiniet būt godīgi paši pret sevi atbildē uz jautājumu, kas tieši ir jūsu sašutuma pamatā?

Cik procenti no šī sašutuma ir patiesas rūpes par īstajiem, pareizajiem Ukrainas iedzīvotājiem, kuru vēlmes otra, nepareizā Ukrainas iedzīvotāju daļa pašlaik sabradā soli solī ar Krievijas bruņoto spēku zābakiem un kāpurķēdēm?

Un cik procenti ir bailes par to, ka ja ne rīt, tad parīt, pēc mēneša, gada vai desmit tieši tādā pašā situācijā nonāks arī Latvija?

Ja jums ir mazāk svarīgi kaut kādi tur pietiekami sveši un nesaprotami ukraiņi, bet vairāk - jūsu pašu valsts un līdz ar to arī tas, kāda tajā būs jūsu, jūsu ģimeņu un radu, draugu, paziņu nākotne, tad pirmā lieta ir - turpināt skatīties acīs patiesībai.

Tas nozīmē - pašķirt bļāvienu, aizvainojumu, aizspriedumu un visu pušu propagandas plīvuru un pirmām kārtām pateikt Dieviņam paldies par to, ka Viņš mums parāda svešinieku kļūdas, no kā mācīties, lai nevajadzētu mācīties pašiem no savām.

Viss, kas notiek Ukrainā, notiek pirmo un galvenokārt tāpēc, ka tur tas reāli bija iespējams. Tāpēc, ka paši Ukrainas iedzīvotāji, politiķi, amatpersonas un visi pārējie tīši vai netīši - protams, lielākoties droši vien jau netīši - bija noveduši valsti totālas sašķeltības situācijā. Reāli bija divas valstis, varbūt trīs. Vai reāli varēja būt citādi - nezinu. Bet bija tieši tā.

Krievija iebruka Ukrainā tāpēc, ka zināja - tā var to atļauties. Tāpēc, ka situācija to atļāva. Tāpēc, ka tai nebija šaubu - pietiekami liela daļa šīs valsts iedzīvotāju (t.i. nevis kaut kādu importētu ļautiņu, bet cilvēku, kas tur dzīvo gadiem ilgi) šo okupāciju, aneksiju, internacionālo palīdzību, tautiešu atbalstu vai kā nu to saukt atbalstīs.

Var, protams, gari un plaši ņemties par līgumu pārkāpšanām, Rietumu gļēvulībām, propagandas melu straumēm un citiem dekoratīviem krāšņumiem un interesantumiem. Lietas būtība no tā nemainās - Krievija iebruka tāpēc, ka puse, trešā vai ceturtā, kaut vai desmitā daļa valsts iedzīvotāju (precīzai proporcijai pēc būtības nav nekādas nozīmes) to visnotaļ atbalstīja un atbalsta.

Protams, šis ir izdevīgs un ērts mirklis, lai Tu, cienītais lasītāj, pats sev paziņotu - ahā, reku sākas Kremļa apmaksāta propaganda, nav ko par tādu likties ne zinis, jo kurš tad nu nezina, ka ikviens Ukrainas iedzīvotājs, kas var kaut kripatiņu atbalstīt Krievijas iebrukumu un iebilst pret Kijevas jauno varu, ir krievu piektās kolonnas pārstāvis, Putina ar visām ķeskām nopirkts, un viss.

Lūdzu, katram, protams, ir tādas tiesības - palikt pie savas pasaules ainas un ticēt, ka atliek tikai piegriezt Krievijas melu straumes, kas zombē Latvijas neapzinīgāko iedzīvotāju daļu, pieņemt Satversmes preambulu un pie reizes arī iztirzājumu un nobeigumu, nodrošināt vispārēju izglītību tikai valsts valodā, ar dažādām metodēm - vēlams, tādām, kas neprasa valsts budžeta līdzekļus - iznīdēt Krievijas maigās varas līšanu, un viss ar mums, mūsu drošību un nākotni būs kārtībā! Jo vairāk, ka mēs taču esam ES, NATO un vēl visur kur.

Bet paprasiet katrs godīgi pats sev - jūs tam tiešām ticat? Jūs tiešām ticat, ka atliek aizliegt izcili labi finansētus melus - un tie izzudīs? Ka ar tiem tiksim galā ar primitīvu, bezdomu bļaustīšanos un sašutumu? Ka visādi Satversmes pribambuļi ar vienu vēzienu nodrošinās mūsu valstiskumu? Ka mēs varēsim palielināt armijas bruņojumu un ne par ko neuztraukties? Ka vienreiz tā kārtīgi piespiedīsim visus tos Latvijas krievus, baltkrievus, arī ukraiņus integrēties - un viņi beidzot nointegrēsies?

Jūs tiešām tam ticat, ka tas iespējams?

Bet varbūt Jūs ticat, ka mūsu valsts dalība ES un NATO ir mūsu burvju vairogs, kas padara mūs neievainojamus, lai kādas muļķības mēs arī sastrādātu? Atvainojiet, bet pat pēdējam idiotam, atceroties četrdesmitā gada mācības, vajadzētu būt skaidram, cik dažādā veidā var notikt okupācijas un aneksijas un cik dažādi uz tām var noraudzīties pasaules lielvaras - "drošības garantētājas".

Un pat tam, kam nospļauties uz kaut kādu tur septiņdesmit gadu senvēsturi, Ukrainā notiekošais demonstrē, cik tieši šeit un tagad ir vērtas kaut kādas tur starpvalstu vienošanās. Ja Krievija varēs, ja būs piemēroti apstākļi - tā pagrābs, un viss, nekad vairs nebūs nekādas Trešās Republikas un nezin kuras Atmodas, aizmirstiet.

Plašās tautas masas, kā redzam, pašlaik ir sajūsmā par Vīķi-Freibergu, kura laikā, kad bija valsts vadītāja krēslā, sulainiski dieba te uz Alpiem, te Maskavu tikties ar Putinu, bet nu ir saņēmusies drosmi kritizēt Rietumus.

Taču šajos apstākļos īstā drosme būtu nevis teikt to, ko alkst dzirdēt publika, bet to, kas mūsu valstij tagad būtu darāms. Pa īstam darāms. Nevis tāpēc, lai bļaustoņu publika būtu īstermiņā apmierināta par "pareizo reakciju", bet tālab, lai tāda Krievija ne pēc gada, ne desmit vai piecdesmit Latvijā neredzētu "nobriedušu situāciju".

Neko tādu gan neizdarīt, balstoties uz bļaustīšanos, mirkļa emocijām un meliem - vienalga, citiem vai pašiem sev. Uz meliem un ilūzijām vispār neko paliekošu nevar uzbūvēt.

Nepieciešams skaidri sev pateikt - pirmkārt, nekur mēs nepārcelsimies, mūsu zeme vienmēr būs tieši tur, kur tā ir atradusies un kur tā atrodas pašlaik. Otrkārt, arī cilvēki šeit paliks tie paši, kas līdz šim - gan no visurienes sabraukuši, gan dzimtcilvēku pēcteči, gan padomju varas no iekšpuses saēsti, gan vēl visādi. Ne vieni, ne otri, ne vēl kādi no šejienes nekur neliksies. Tepat viņi dzīvos - tieši tādi, kādi viņi ir. Kādi esam.

Žēl, protams, ka brīvākā un izlēmīgākā Latvijas nācijas daļa, tā, kura patiešām bija spējīga grozīt pasaules likteņus, palika Krievijas plašumos un kapulaukos. Žēl, ka daudz piemērotāki izdzīvošanai izrādījās tie, kam lunkanāka mugura un personiskā sile vienmēr būs svarīgāka nekā personiskā valsts. Bet neko darīt - ir jāiztiek ar to, kas ir. Kā nu ir tā, jādzīvo.

Es personiski esmu pārliecināts, ka desmit, labi, divdesmit gados no šī te mistrojuma ar visām tā valodām, pārliecībām, vēsturēm, simpātijām un visa pārējā varētu rasties tas vienīgais, kas nekad neļautu Latvijā atkārtoties tādai 2014. gada pavasara Ukrainai.

Mana pārliecība ir: vienīgais, kas principā neļautu kam tādam notikt, ir vienota un bruņota Latvijas tauta, kura dzīvo ar pārliecību, ka tai ir sava valsts vara, kurai var uzticēties, efektīva un godīga, labāka nekā visriņķī apkārt, kas tad arī nodrošina faktiski ikvienam šīs valsts iedzīvotājam dzīvi, ko viņš nav gatavs atdot vai iemainīt pret kaut kādām blēņām un ko viņš vajadzības gadījumā ir gatavs personiski aizstāvēt pret visu pasauli, lai kāda būtu viņa tautība, valoda, izpratne par vēsturi un vēl viss kas dziļi personisks.

Ar vārdu sakot, pašlaik pie varas esošo ļaunākais murgs.

Zīmējums no cartoonmovement.com

Novērtē šo rakstu:

112
15

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

12

Par manis paša kļūdām es pats esmu maksājis, maksāju un turpināšu maksāt

FotoTe manas pārdomas, kuras rakstīju reiz, kad pēc kārtējās, enerģētiski, intelektuāli un sirdsgudri piesātinātās intervijas (ja nemaldos - tā bija nra.lv) komentāros un citur soctīklos tika „apd...ts” Ēriks Stendzenieks.
Lasīt visu...

21

Ašeradens būs īstais

FotoLabdien, biedri un atbalstītāji, visi. kam rūp tiesiska, latviska un eiropeiska Latvija! Šajā sestdienā mēs sanāksim kopā. lai lemtu par mūsu partijas nākotni, par mūsu vērtībām un idejām, kā arī cilvēkiem, kas tās īstenos dzīvē.
Lasīt visu...

15

Atklāta vēstule Latvijas Republikas 12. Saeimas deputātam Andrejam Judinam

FotoLatvijas Republikas 12. Saeimas 2017. gada 21. jūlija ārkārtas sēdē tika pieņemts lēmums ar nosaukumu “Par valsts nozagšanas pazīmēm un pirmstiesas izmeklēšanas kvalitāti kriminālprocesā Nr.16870000911” (turpmāk – Lēmums). Lēmumu sagatavojis un kā pirmais parakstījis Saeimas deputāts Andrejs Judins.
Lasīt visu...

20

Latvijas attīstība Šveika garā jeb ķemertiņu reģistram būt

FotoBrīdināts, ka pēc likuma par šķiņķa zādzību pienākas sods no 6 mēnešiem līdz 20 gadiem, krietnais kareivis Šveiks atbildēja, ka tādus likumus viņš nepazīstot. Nedomāju, ka likuma nezināšana glābs arī tos Latvijas iedzīvotājus, kuri nebūs reģistrējuši savus, atvainojiet, ķemertiņus jeb decentralizētās kanalizācijas sistēmas kopējā reģistrā. Labi, ka par šo pārkāpumu nedraud tāds sods kā Šveikam, taču arī 1400 eiro juridiskajām personām un 350 eiro fiziskajām ir gana liels sods, īpaši lauku reģionos dzīvojošiem pensionāriem.
Lasīt visu...

21

SS.LV un VID strīds parāda, ka dzīvojam represīvā valstī

FotoŠodien Cīrules kundze LTV paziņoja, ka strīds starp VID un SS.lv esot pievērsis uzmanību tam, vai būt godīgo nodokļu maksātāju pusē ir labi vai slikti. Var saprast tā: ja tu esi pret VID rīcību šajā gadījumā, tad tu atbalsti nodokļu nemaksātājus.
Lasīt visu...

21

Haltūra, ko veselības ministre Čakša sauc par likumprojektu un kas Kučinskim šķiet derīga

FotoLai novērstu uzmanību no veselības aprūpes pamatproblēmām – mediķu streika, zemas efektivitātes un kvalitātes, par ko nemitīgi atgādina Latvijas Banka un uzņēmēji, Veselības ministrija (VM) ir ķērusies noteikt pašvaldību lomas veselības aprūpē un pie Veselības aprūpes finansēšanas likuma, kurš pašreizējā versijā gan vairāk atgādina aprakstu uz pāris lapām salīdzinājumā ar Ministru kabineta (MK) noteikumiem Nr.1529 Veselības aprūpes organizēšanas un finansēšanas kārtība, kas ir vieni no apjomīgākajiem MK noteikumiem biezas mapes izskatā.
Lasīt visu...

21

Nevajag eksperimentēt ar sešgadniekiem

FotoLaikā, kad Izglītības un zinātnes ministrija gatavo apjomīgu nozares reformu, kas skar dažādus būtiskus jautājumus, tostarp t.s. sešgadnieku jautājumu, jāatceras, ka mēģinājumi ieviest šādas reformas jau ir bijuši, turklāt nesekmīgi. Dažādas idejas par to, cik gados bērniem jāuzsāk skolas gaitas, ir izskanējušas arī iepriekš, piemēram, kādreizējā ideja par t.s. nultās klases ieviešanu, obligāto izglītību no sešu gadu vecuma u.tml., taču neviena ideja nav nesusi pozitīvu rezultātu.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Par "iztīrīto" Nacionālo mākslas muzeju un elitāri politisko kroni

Pēc ilgstošas rekonstrukcijas 2016. gadā vasaras sākumā cilvēku apskatei tika atvērts Latvijas Nacionālais mākslas muzejs (LNMM) ar...

Foto

Par valsts un pašvaldību amatpersonu elektroniskās sarakstes atbilstību likumam

Nekustamā īpašuma speciālistu apvienība un Nekustamā īpašuma lietotāju apvienība (turpmāk – NĪSA un NĪLA) vērš sabiedrības un...

Foto

Papildizglītības un katalizatora izpalīdzība

Tagadnes politiķu intelektuālā potenciāla objektīvs vērtējums nav sasniedzams bez jaunām zināšanām. Tas pavēloši attiecas uz LR politiķu vērtējumu. LR politisko kadru analītika...

Foto

Piespiedu noma: diena, kad es atguvu ticību taisnīgai tiesai

Lai cik tiesas neatkarīgas, likums nemainās no tā, kura tiesa to piemēro. It kā ābeces patiesība. Nesen...

Foto

Mums Molotova – Ribentropa pakta sekas ir jālikvidē pilnībā

Darbu ir sākusi Saeimas izmeklēšanas komisija, kam būtu jāvērtē oligarhu sarunas un lietas izmeklēšanas izčākstēšanas iemesli. Taču...

Foto

Kaimiņš "sēž, vēro un neko nelaiž uz āru"

Pietiek lasītāji pēdējā laikā interesējušies – kur pēc pašvaldību vēlēšanu iznākuma esot pazudis latvju tautas interešu pēdējais aizstāvis...

Foto

Mīti un patiesība par „Lidl” jaunajām darbavietām un zemajām cenām

Latvijā Lidl ienākšana mazumtirdzniecības segmentā sākusies ar ceļa izzāģēšanu – slepenības aura ap Rīgas mikrorajonā Purvciemā gaidāmo koku...

Foto

SS.LV ir mūsu sabiedrības un ēnu ekonomikas spogulis

Es neaizstāvu Valsts ieņēmumu dienestu (VID) par izvēlēto problēmas risināšanas formu, jo uzskatu, ka bija un ir citi...

Foto

Ēēēēēēēēēēē...

Man nudien nebija nodoma divas dienas pēc kārtas izteikties par vienu un to pašu tēmu, taču pašreizējās Valsts ieņēmumu dienesta (VID) ģenerāldirektores Ilzes Cīrules pirmdienas...

Foto

Kāpēc SS.LV nav konkurentu

Pateicoties nesenajām* sludinājumu izvietošanas cenu izmaiņām portālā ss.lv, sabiedrībā uzvirmoja kārtējais nepatikas vilnis pret šo interneta resursu - sak’ dzēšot sludinājumus, neatbildot...

Foto

Prezidenta kungs, vai, runājot par oligarhiem un to sarunām, jūs domājāt arī mani?

Augsti godātais Prezidenta kungs! Preses brīfingā pēc Nacionālās drošības padomes sēdes šā gada...

Foto

Prezidentam jārīkojas! Nepārdomātā akcīze degvielai vājinās Latvijas ekonomiku

Biedrība "Baltijas asociācija - Transports un Loģistika" (BATL) vērsusies pie Valsts prezidenta Raimonda Vējoņa ar lūgumu izmantot LR...

Foto

Ss.lv un VID stāsts – speciāli advokātu madāmām, sektantiem no sabiedriskā radio un citiem "tiesiskās valsts" cienītājiem

Nu jau pat advokātu madāmas – mājsaimnieces ir iesaistījušās...

Foto

Kondora lidojums jeb jēru skaitīšana: par zīmoliem un tirgus pārdali

Ziemas miegā iztraucēts lācis ir bīstams, mēdzot uzbrukt pat cilvēkiem. Politiķiem savukārt pagulēšanai atvēlēts laiciņš pēc...

Foto

Sabiedrības līderu piemiņai

Džeka Londona stāstā Baltais Ilknis ir aprakstīta likumsakarība, kas valda suņu barā. Līderis vienmēr ir jāliek pajūga priekšgalā, jo pārējie suņi, redzot bēgošo līderi, centīsies...

Foto

„Cant” latviskajā vidē jeb meli ar tīru sirdsapziņu

Angļu valodā ir divi vārdi „cant”. Tie ir homonīmi – vienādi rakstāmi un vienādi izrunājami vārdi ar atšķirīgu...

Foto

Neizskatās, ka valstī kāds domātu par eksistenciālajiem jautājumiem

Tas, ka Latvija joprojām ir viena no nabadzīgākajām ES valstīm, nav nekāds jaunums. To raksturo dažādi rādītāji. Viens...

Foto

Mēs varam, bet – nezinām vai negribam?

Bieži tiek spriests, cik labi ir sakārtotajā un turīgajā Vācijā, Lielbritānijā, ASV... Taču latvieši negrib saprast, ka turienes iedzīvotāji...

Foto

Uz 73 valsts auto - 4 apkopēji ar 1000 eiro algu, 2 ēdināšanas speciālisti, medicīnas speciālists, 8 dežuranti...

Medijos publicētas vairākas ziņas ar skaļiem virsrakstiem „Atsakoties...

Foto

Par likumprojektu "Dzīvojamo telpu īres likums"

Pamatojoties uz Ekonomikas ministrijas (turpmāk – EM) publiski izsludināto Paziņojumu par līdzdalības iespējām likumprojekta izstrādes procesā, biedrības “NĪSA, Nekustamā īpašuma...

Foto

Veselības ministrija šobrīd cenšas sarīdīt trīs lielākās ārstu grupas

Ģimenes ārstu temats nav bijis ilggadējam publicistikas flagmanim Dainim Lemešonokam īsti mīļš, radot iespaidu, ka kāds autora...

Foto

Cik partiju Kučinska koalīcijā? Vienpadsmit plus bezpartijiskie

Šovakar LTV Ministru prezidents pats īsti nevarēja pateikt, cik partiju tad ir viņa koalīcijā. Vēlos viest skaidrību. Zināms, ka...

Foto

Ceturtā atmoda. Mosties vai zust

Trešā atmoda atjaunoja neatkarību, taču netika atjaunota 18. novembra Latvija. Tika radīts hibrīds - tapa 4. maija republika, apvienojot padomju laika...

Foto

Seši blēdīgi leftistu koncepti, kas pretendē būt pozitīvi

Leftisms savā būtībā ir konfliktus ģenerējošs. Tas vienmēr nostājas pret pastāvošo lietu kārtību. Savā agrīnā posmā tas maskēja...

Foto

Tautas politiskā apziņa: realitāte, mīmikrija, dresūra

Latvijā regulāri atskan politiski loģiskā prasība atļaut latviešu tautai vēlēt Valsts prezidentu. Regularitāti (reizi četros gados) nosaka Valsts prezidenta vēlēšanas....

Foto

Jautājums par sešgadniekiem skolās IZM dienaskārtībā ir jau 20 gadus

Jūlijā plašsaziņas līdzekļos atkal aktualizējās Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) virzītā reforma, kas paredz vairākas izmaiņas,...

Foto

Ģimenes ārsti paši sevi gāž no pjedestāla

Ģimenes ārstu streiks ir nolemts sakāvei, jo tam nav morāla atbalsta sabiedrībā. Valsts vara viņus spēj ne tikai uzveikt,...

Foto

Mēs esam PAR

Mēs esam par Latviju, kura ir iespēja visiem. Mēs esam par brīvu cilvēku. Mēs ticam ikviena cilvēka tiesībām izdarīt savas izvēles un atbildībai...

Foto

Jebkurā civilizētā valstī tādai Čakšai sen būtu bijis jāatkāpjas

Veselības ministre Anda Čakša nebeidz izbrīnīt. Ne velti, stājoties amatā sevi dēvēja par krīzes menedžeri un izcilu...

Foto

Kučinska kungs, Jūsu pasaulē nav mazā Ivana, kas vientulībā nomirst mežā

Augsti godātais Ministru prezidenta kungs Māri Kučinski! Iespējams, ka mēs dzīvojam divās dažādās un ļoti...

Foto

Skarba replika par PVN un tiesām

Ar tiesisku valsti katrs var saprast ko citu – citam tā ir pārliecība, ka par katru noziegumu katrs noziedznieks tiks...

Foto

Atklāta vēstule – iesniegums par padomju tiesību doktrīnai tipisku principu ietveršanu ārstu sertifikācijas procesa pārraudzībā

Iesniedzējs atgādina, ka iepriekšējā sarakstē jau tika informējis Ministru prezidentu un...

Foto

Par dalītā īpašuma neatbilstību LR Satversmei: faktiski atjaunotas feodālās privilēģijas un likvidēta demokrātija

Tiesiskais pamats dalītā īpašuma radīšanai Latvijas pilsētās tika izveidots 1991. gada 20. novembrī,...

Foto

Tāda ir bijusi un ir tā sauktā politiskā NEgriba

Garāmejot kārtējo reizi uzmetu aci nu jau vairāk nekā 20 gadu gaitā savāktajai DVD kolekcijai (lauvas tiesa...

Foto

...

Foto

Kleptomānijas cēlonis

Retrospektīvi izzinoša ekskursija uz lietišķo pierādījumu muzeju nav vajadzīga. Nav vajadzīgs intelektuālais reids aizvadīto 27 gadu vēsturē. Latvijas Republika kā krimināla valsts ar ideālu...

Foto

Mēs atsakāmies no savas valsts, atstājot to neliešu bariņa rokās

Atbilstoši oficiālajiem Centrālās statistikas pārvaldes datiem 2017. gada janvārī Latvijā dzīvoja 1 miljons 953 tūkstoši cilvēku....

Foto

“Nodokļu reforma” - kas tiek noklusēts

Daudz piesauktā un plaši aprunātā, bet patiesībā reti kuram zināmā “nodokļu reforma” nu ir ieguvusi daudz maz konkrētus apveidus. Un,...

Foto

Ģimenes ārsti dara pareizi, ka netic Čakšas tukšajiem „solījumiem”

Jau ilgāk nekā divas nedēļas valstī notiek ģimenes ārstu streiks. Taču nekas neliecina, ka tiks panākta vienošanās...

Foto

Atklāta vēstule valdošajai koalīcijai: IZM reforma – nodomi labi, bet izpildījums vājš

Augsti godājamais Ministru prezidenta kungs, Saeimas cienījamie frakciju vadītāji, pagājušajā nedēļā medijos atkal aktualizējās...

Foto

Latvijas sabiedrisko mediju "caurās mucas" svētās dusmas

Cēlonis melodramatiskajam sašutumam, kādā Latvijas Radio (LR) darbinieki izteica neuzticību Nacionālajai elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomei (NEPLP) un tās loceklim...

Foto

VID Cīrule „atbild” pavāram Dreibantam

Valsts ieņēmumu dienesta (VID) ģenerāldirektore Ilze Cīrule pavāram Ērikam Dreibantam nosūtījusi to, ko pati uzskata par atbildēm uz viņa atklātajā vēstulē...

Foto

Tumsonība Īvāna gaumē

Neesmu vegāns, pat veģetārietis ne tuvu ne. Dzīvnieki nav sveši, jau kopš bērnības mūsu vai vismaz radu mājās ir bijis kāds "kustonis", arī...

Foto

Ēnu ekonomikas process sākas tad, kad VID martā bloķē restorāna bankas kontu par 2000 eiro nodokļu parādu...

Nesen no Latvijas Viesnīcu un restorānu asociācijas (LVRA) saņēmu...

Foto

Laikmeta ainiņas: futbols un nacionālisms - I

1989. gada 21. jūnija rītā pie Satekles ielas stāvvietas piebrauca tumši sarkans Ikarus autobuss. Ar tūrisma firmas Inturist atbalstu devāmies ceļojumā, kura galamērķis...

Foto

Mēs esam slikti saimnieki savā zemē

Tautieši, nevairosim sabiedrībā naidu un haosu, negānīsim deputātus un valdību, ka tā neprot vadīt valsti. Politiķi, kam ir uzticēta Latvijas...

Foto

Pa dibenu vai pa purnu

Vai nesen publicētās sarunas, kurās politiskie līderi apspriež procesus valstī, kārto lietas, mēģina slēpt iespējamus likumpārkāpumus un pakļaut medijus, raisa izbrīnu?...

Foto

NEPLP lēmums par „Pieci.lv” hibrīdkara apstākļos ir nacionālās drošības apdraudējums

Latvijas Radio darbinieki kategoriski noraida un iebilst pret pagājušajā nedēļā medijos publicēto informāciju („Diena” 07.07.2017. „Lielās...

Foto

Otrā atklātā vēstule ģenerālprokuroram Kalnmeieram un citām augstākajām valsts amatpersonām

Vai es varu lūgt jūsu uzmanību beidzot mani sadzirdēt? Zinot to, cik aizņemti jūs esat, man...

Foto

Oligarhija: kastas ģenēze un kastas misija

Latvijā drīkst nerunāt par galveno. Latvieši drīkst neapspriest galveno. Latviešiem tas ir piedodami, jo bez šīs spējas neapspriest galveno nav...

Foto

Manifests – ir laiks aizstāvēt Latviju, tautu un Satversmi

1918. gada 18. novembrī Latvijas tauta dibināja brīvu un demokrātisku valsti. Latvijas Republikas Satversmē pirmie divi panti...

Foto

Par Jelgavas pašvaldības vadības patvaļīgo lēmumu

Mēs, Jelgavas 6. vidusskolas audzēkņu vecāki, vēršamies ar lūgumu atsaukties un nepalikt vienaldzīgiem pret, mūsuprāt, Jelgavas pašvaldības vadības vienpersonisko, diktatorisko...

Foto

Georga Isersona „Jaunās karadarbības formas” un latviešu valstsgriba

Turpinot par tēmu – pazīsti savu potenciālo ienaidnieku –, jau rakstīju par ģeniālo krievu militāro domātāju Jevgēņiju Mesneru, kura...

Foto

Civilizācijas norieta enciklopēdija: demogrāfija

Uz Zemes ir gājušas bojā daudzas civilizācijas. Zinātne ir noskaidrojusi bojāejas galveno iemeslu. Tas ir civilizācijas iekšējais sabrukums. Katra civilizācija ir bijusi...

Foto

Daži mazemocionāli ideju zibšņi “oligarhu lietas” sakarā

Paklausījos, palasīju dažādus materiālus, kas publiskajā infotelpā pieejami biezā slānī. Pārdomas ir vairākas:...

Foto

Oligarhi, Šlesers un Baznīca

Vai atceramies, kas pirms 15 gadiem Ainaram Šleseram palīdzēja iegūt kāroto varu un deva iespējas piedalīties Latvijas īpašumu sadalē? Tās bija kristīgās...

Foto

Kā es sarakstījos ar „Labklājības” ministriju

Vēlos pastāstīt Pietiek lasītājiem, kā es mēģināju gūt kādu atsaucību no mūsu tā saucamās „Labklājības” ministrijas – un ko es...

Foto

Atmaskot "oligarhus" ir vitāli svarīgi, bet žurnālistikas standarti ir jāievēro

Latvijas Televīzijas komentārs par žurnāla "Ir" rakstu "Preses kastrēšana", kurā atspoguļotas Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja...

Foto

Atklāta vēstule veselības ministrei Andai Čakšai

Piektdien, 30.jūnijā no Jums saņēmu bezpersonisku e-pastu, kas, kā saprotams, bija sūtīts daudziem un kurā Jūs mēģinājāt paskaidrot par Latvijas...

Foto

Ģimenes ārstu streiks, privātpersonu rīcība savu tiesību aizsardzībai

Pārdomas par ģimenes ārstu streiku: vai sabiedrība ir gatava ar aktīvu (uzsverot, aktīvu!) rīcību iesaistīties problēmu risināšanā? Diemžēl...

Foto

Saņēmu vēstuli. No ministres. Un atbildēju

Saņēmu vēstuli. No ministres. Un atbildēju: labdien, Anda Čakša! Jūsu izmisuma pilnā vēstule ar tradicionālajiem politiķu solījumiem, kuriem neviens vairs...

Foto

Atklāta vēstule – atzinums par likumprojektu „Dzīvojamo telpu īres likums” un pieteikums līdzdalībai likumprojekta pilnveidošanai

Pamatojoties uz Ekonomikas ministrijas (turpmāk – EM) publiski izsludināto Paziņojumu par...

Foto

Ekoloģiskā katastrofa Latvijas centrā

Ar šo rakstu gribu pavēstīt Jūrmalas bīstamo atkritumu degšanas seku mērogus. Pēc pieejamām ziņām, četrām mājsaimniecībām ir aizliegts lietot aku ūdeni. Tātad...