Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Pievienot komentāru

Lapas:    1   Rādīt komentārus, sākot ar: pirmo | pēdējo

nejēga

25.12.2016. 22:50

Pasaulē jau sen nākuši pie secinājuma, ka brīvais elektroenerģijas tirgus ir dārgs prieks.
Visi šie meitu uzņēmumi ir tikai labs naudas atmazgāšanas veids

Atbildēt

..

09.12.2016. 12:03

Kārtējais Latvenergo šedevrs :)

Atbildēt

no Skandināvijas

08.12.2016. 23:11

Būtu labi, ja tas anonīmais "Latvenergo" uzrakstītu arī savu vārdu un uzvārdu. Šī organizācija tomēr pieder tautai ! Un par to brīvo tirgu lūdzu neņirgājaties- "Latvenergo". Atbrauciet uz Skandināviju un pajautājiet - ko nozīmē brīvais tirgus ?! Un par to OIK pārmaksu - izskatās, ka te ož pēc tiesu darbiem ES tiesā.

Atbildēt

M.Vanaga

08.12.2016. 22:33

20.05.2016 Latvijas avīze, autors DzedulisZ. „Rēķina cik miljonu pārmaksāts par OIK” Valsts atbalsts atjaunojamo energoresursu ražotājiem iekļauts maksājumos par elektroenerģiju tā sauktā obligātās iepirkuma komponentes (OIK) veidā. Ekonomikas ministrijas Atjaunojamo energoresursu un energoefektivitātes departamenta direktore Aija Timofejeva atzīst, ka pagājušā gada decembrī Eiropas Komisija (EK) rakstiski ieteikusi Latvijai samazināt šo OIK, jo šāds atbalsts atjaunojamo energoresursu ražotājiem patiešām esot par lielu. Briselē norādījuši, ka Latvija, sniedzot atbalstu komersantiem, kas ražo elektroenerģiju no atjaunojamiem energoresursiem vai augstas efektivitātes koģenerācijā, nedrīkst maksāt vairāk, nekā to pieļauj valsts atbalsta regulējums Eiropas Savienībā (ES).
Cik daudz uz OIK rēķina pārmaksāts, to ministrijā vēl izrēķināšot līdz nākamās nedēļas sākumam. Bet ministrijas pārstāve atzīst, ka pārmaksātās summas varētu sniegties miljonos.
“Lai novērstu līdz šim īstenoto pārmērīgi lielo atbalstu, piedāvāsim komersantiem, kuri ražo elektroenerģiju no atjaunojamiem energoresursiem vai augstas efektivitātes koģenerācijā, noteikt iekšējās peļņas normu (IRR) 9% apmērā. Ja kāds ražotājs pārsniegs to, tad samazinās izmaksājamo OIK summu. To paredz ministrijā jau sagatavotie grozījumi Ministru kabineta noteikumos par elektroenerģijas ražošanu un cenu noteikšanu, ražojot elektroenerģiju koģenerācijā un noteikumos par elektroenerģijas ražošanu, izmantojot atjaunojamos energoresursus, un cenu noteikšanas kārtību,” skaidro Aija Timofejeva. Pirms šo noteikumu grozījumu iesniegšanas valdībai tos vēl saskaņos ar EK.
Ekonomikas ministrs Arvils Ašeradens vēsta, ka Latvijas valdībai esot pēc iespējas ātrāk jāizlemj par grozījumiem pašlaik spēkā esošajos atbalsta nosacījumos komersantiem, kas ražo elektroenerģiju no atjaunojamiem energoresursiem un augstas efektivitātes koģenerācijā, lai sniegtu atbalstu tā sauktajiem energointensīvajiem uzņēmumiem. To jau gadiem ilgi darot citās valstīs, tādējādi būtiski paaugstinot ražošanas uzņēmumu konkurētspēju un dodot iespēju saglabāt esošās un radīt jaunas darba vietas.
“Par šādiem Ekonomikas ministrijā gatavotajiem grozījumiem neesam sajūsmā,” saka Latvijas Atjaunojamās enerģijas federācijas valdes priekšsēdētājs Jānis Irbe, “būtībā ar tiem grib lauzt ar atjaunojamo energoresursu ražotājiem noslēgto vienošanos uz 20 gadiem, ko paredz 2010. gada 16. martā valdības izdotie noteikumi par elektroenerģijas ražošanu, izmantojot atjaunojamos energoresursus, un cenu noteikšanas kārtību. Varētu vēl pieņemt, ka citus noteikumus izdod tiem uzņēmējiem, kuri plāno ražot elektroenerģiju no atjaunojamiem energoresursiem. Bet šāda “spēles noteikumu” maiņa ir nepieņemama tiem, kuri jau ir ieguldījuši lielas summas šo elektroenerģijas ražotņu izveidē.”

Atbildēt

??

08.12.2016. 17:45

»

Intars

šorīt palasīju Likumu par elektrības brīvo tirgu...


Kāds vēl Elektrum uzspiestais līgums ar termiņu un soda naudu? Es varu lauzt līgumu, kad gribu un bez nekādām sankcijām.

Atbildēt

lol

08.12.2016. 10:20

elektroenerģijas tarifs ir pēc būtības nodoklis.
un "Vesj chistij sbor budet napravljen(c)Bender" attiecīgajiem grupējumiem.

Atbildēt

Intars

08.12.2016. 09:28

šorīt palasīju Likumu par elektrības brīvo tirgu.
Tur rakstīts,ka klientam,elektrības patērētājam,ir tiesības bez ierobežojumiem mainīt piegādātāju katru mēnesi.
Vai un cik likumam atbilst Elektrum ''uzspiestais'' līgums uz termiņu 2 gadi un soda naudu par līguma laušanu 40 Euro?

Atbildēt

Q

08.12.2016. 08:56

.....nu viss ir tā samudžināts, lai nevar saprast, un skaidrs, ka mūs oficiāli apzog.....pamatojoties uz MK tādiem un tādiem noteikumiem.......

Atbildēt

?????????????????????????????????????

08.12.2016. 06:53

»

???

Rimi es pērku no Rimi, bet te pa tiešo no Igaunijas kompānijas. Rimi arī nemaksā PVN par Igaunijas piegādātāja preci


Tiešām?? RIMI nemaksā PVN?? Tad steidzīgi ziņojiet VID, lai šie uztaisa pārbaudi!!

Atbildēt

???

07.12.2016. 22:41

»

to ???

Vai jūs iepērkot importa pārtiku RIMI nemaksājat PVN


Rimi es pērku no Rimi, bet te pa tiešo no Igaunijas kompānijas. Rimi arī nemaksā PVN par Igaunijas piegādātāja preci.

Atbildēt

valdiba pret tautu

07.12.2016. 20:34

Zalas energijas subsidesanas ligums beidzas jau gadus 8 atpakal. Bet tad ko darija Saeima? Taa atkal nosledza maksasanas ligumu uz 10 gadiem!Bet vareja to nedarit!Darija, jo tas ir Skeles un Kalvisa bizness.

Atbildēt

M.Vanaga

07.12.2016. 19:41

Kamēr valsts apmēram piecpadsmit gadus klusējot noskatījās uz notiekošo, daudzi izmanīgi uzņēmēji ir iedzīvojušies, piemēram, Andra Šķēles ģimenei pastarpināti piederošais „Vēja Parks” pērn, apgrozot nepilnus piecus miljonus eiro, nopelnīja vairāk nekā miljonu.
Ekonomikas ministrs Arvils Ašeradens sola līdz nākamajam gadam nesamērīgās peļņas iespējas izskaust. „Zaļo” elektrību vairs nepirks par fiksētu tarifu, kas atsevišķiem enerģijas veidiem tirgus cenas sen pārsniedza pat par 300 %, bet gan, ņemot vērā katra ražotāja peļņas rādītājus.
Attiecīgus Ministru Kabineta noteikumus Ekonomikas ministrija valdībā sola iesniegt līdz maija beigām. Uz elektrības palētināšanos varot cerēt jau nākamgad.
„Katrā ziņā, tas būs būtisks samazinājums,” – intervijā TV3 ziņām norāda Ašeradens.
Tomēr pret revolucionāro ieceri iebilst „zaļās” elektrības ražotāji, kuri atgādina, ka pusi no OIK veido maksājumi „Latvenergo” par gāzes TEC saražotām jaudām.
Pēc Ekonomikas ministrijas teiktā, reforma skars arī tos ražotājus, kas elektrību saražo no gāzes. „Latvenergo” gadījumā gan problēmas varētu radīt milzīgās kredītsaistības, kas velkas no TEC dārgās rekonstrukcijas laikiem.

Atbildēt

M.Vanaga

07.12.2016. 19:34

Vēstule tika rakstīta Konkurences padomei, Valsts kontrolei,Tiesībsargam un KNAB, bet portālam tikai zināšanai. Pie tam pamatojums nelikumīgajam OIK-am bija: Politika 12.maijs,2016 publikācija par Briseles komisijas šokējošo pziņojumu, ka Latvijas Valsts jau piecpadsmit gadus pārmaksā par “zaļo” elektrību
Citēju sākumu: "Analizējot Latvijas politiku, Briseles komisija nonākusi pie šokējoša secinājuma: Latvijas valsts ilgstoši un pretlikumīgi sniegusi pārāk dāsnu atbalstu elektrības ražotājiem. Par to nācies maksāt mums visiem – elektrības patērētājiem." Tālāk seko: Lai varētu OIK samazināt, Ekonomikas ministrija vērsusies Eiropas Komisijā ar lūgumu atļaut to darīt. Taču Briseles ierēdņi nolēmuši izpētīt, kāpēc Latvijā elektrība ir tik dārga. Secinājumi bijuši šokējoši: gadiem ilgi Latvijas valsts faktiski pretlikumīgi sniegusi neadekvāti lielu atbalstu dažādiem elektrības ražotājiem, par ko beigās pārmaksājuši patērētāji.

Atbildēt

nu

07.12.2016. 18:34

»

VB

"Ja cilvēks iepērk elektroenerģiju no Igaunijas, viņš NAV Latvijas elektroenerģijas gala lietotājs


Ar tādu pieeju tiesā zaudēt nevar, jo prasītāju atzīst par nepieskaitāmu un lietu izbeidz!

Atbildēt

paga paga

07.12.2016. 13:59

Par OIK. OIK nedrikst uzlikt uz visu patereto elektroenergiju, kaa tas ir paslaik. Ne jau visa elektriba nak no mazajam privatstacijam, tikai maza dala. Bet paslaik so OIK uzliek uz visu patereto, kas ir loti negodigi.

Atbildēt

zajebiznesiņš!

07.12.2016. 13:35

Man kā klientam ir patiess prieks, ka Latvenergo pietiek naudas, lai noalgotu vislabākos(?) juristus(?), kas spējīgi aizbāzt muti DA JEBKAM. Ja ne citādi, tad ar lupatu ...

Atbildēt

liekam saules baterijas

07.12.2016. 13:35

man pazīstama advokāte vienmēr saka, ja līgumā kaut ko nesaproti-tas ir metiens...te tāpat it kā burtu daudz bet ņifiga nesaprotu....a saules bateriju strāva jau maksā 2 einārcentus....viņi drīz sūkās....

Atbildēt

to ???

07.12.2016. 13:07

Vai jūs iepērkot importa pārtiku RIMI nemaksājat PVN ? :)

Atbildēt

???

07.12.2016. 09:17

Kā ir ar PVN, no Igaunijas iepirktajai tad jau nevajadzētu maksāt?

Atbildēt

VB

07.12.2016. 06:55

»

Vo

Izlasiet paši savus citētos likumus...


"Ja cilvēks iepērk elektroenerģiju no Igaunijas, viņš NAV Latvijas elektroenerģijas gala lietotājs..."

Par šo Jums bonuss!
Pat nesaprotu, kā ar šādu pieeju teorētiski varētu zaudēt tiesā? Praktiski, gan jau, ka varētu.

Atbildēt

VB

07.12.2016. 06:50

»

dzintars

un lattelecom


100% taisnība, ir kā rakstat!
Te nav pat ne vērts, ne arī iespējas diskutēt.
Tikai, atcerēsimies, mūs apzog!

Atbildēt

Nu ko jūs muļku zemes reņģēdāji

06.12.2016. 23:28

Šķēle sev ar likumiem u.c. normatīvajiem aktiem sev izkārtoja garantētu peļņu. Nu ko Jūs gribat komunistu vadītā valstī- daži ir vienlīdzīgāki par citiem. Orvela stāsts turpinās , 21. gadusimts, LV.

Atbildēt

reptilis

06.12.2016. 23:19

»

Žulis

Es sapratu, ka šis raksts ir domāts kā tests lasītāju prāta spēju pārbaudei. Visa tā sāls slēpjas raksta pirmajās divās rindkopās...


Tieši tā - viņi visus uzskata par idiotiem:(((..cērpamiem auniem..un tas ir skumjākais.

Atbildēt

nu

06.12.2016. 22:35

»

Vo

Izlasiet paši savus citētos likumus...


Ja tu izlieto Igaunijā iepirkto elektroenerģiju Igaunijā, tad tu neesi Latvijas elektroenerģijas galalietotājiem.
Tekstā nav tāda vārda "uzturēšanas"!

Atbildēt

reptilis

06.12.2016. 22:05

»

Vo

Izlasiet paši savus citētos likumus...


Jūs vēl ticat kaut kādam mistiskam ""brīvajam tirgum""?! Cik Jums gadu...,nu vajadzēja jau vienreiz saprast,ka tā ir tāda mantra vai lūgsna:)))))Viss Pasaulē ir saregulēts,satarifots,sasubsidēts..,kur meklē muļķus ,kuri tic šīm pasakām:)))

Atbildēt

Žulis

06.12.2016. 22:04

Es sapratu, ka šis raksts ir domāts kā tests lasītāju prāta spēju pārbaudei. Visa tā sāls slēpjas raksta pirmajās divās rindkopās.
Cik reizes katram no mums ir jāizlasa pirmās divas rindkopas, lai saprastu, ka šis raksts ir vienkārša ņirgāšanās gan par brīvo izvēli un brīvo tirgu, gan par elektroenerģijas patērētāju interešu aizsardzību un mūsu visu bezspēcību kaut ko šeit mainīt.
Jo lielāks ir tas saprašanai nepieciešamais izlasīšanas reižu skaits, jo "gudrāks" ir lasītājs un tātad piemērotāks būt Latvenergo klientu pulkā. Ideāls Latvenergo klients ir tāds, kurš arī desmit reizes izlasot šo rakstu nespēj saprast, ka par viņu vienkārši ņirgājas.

Atbildēt

Vo

06.12.2016. 21:33

Izlasiet paši savus citētos likumus!
"28.1.panta 4.daļā un 30.panta trešajā daļā visiem Latvijas elektroenerģijas galalietotājiem ir noteikts pienākums segt OIK izmaksas proporcionāli savam elektroenerģijas patēriņam."
Ja cilvēks iepērk elektroenerģiju no Igaunijas, viņš NAV Latvijas elektroenerģijas gala lietotājs, bet gan Igaunijas elektroenerģijas gala lietotājs un viņam nekāds OIK nav jāmaksā!
Un kādas vēl savienojuma uzturēšanas maksas?! Vai kāds algots darbinieks to savienojumu cauru diennakti rokā sažņaudzi tur? Varbūt tīklu daļa vēl izdomās arī nomas maksu par to, ka Igaunijas elektrība plūst pa Latvijas elektrolīnijām un nodeldē vadus?! Bet muita no savas puses uzliks tai pāri robežai plūstošai elektrībai 21% muitas nodokli?! Un tad visi valstsvīri kopā varēs līgsmot par to kādu godīgu konkurenci, brīvo tirgu un brīvu izvēli elektrības patērētājiem ir šeit radījuši. Un cik ļoti viņi rūpējas par uzņēmējdarbības attīstību Latvijā , kādus dižus nākotnes plānus un krāšņas vīzijas prot uzburt.... Nelieši!Un vairāk nekas.

Atbildēt

reptilis

06.12.2016. 21:01

Viss šis raksts ir pilnīgs""fufelis"". Lai būtu skaidrība saliksim visu īsi un pa ""punktiem""-1.Kam pieder Latvenergo un sadales tīkli?2.Kam pieder Koģenerācijas stacijas ,mazie hesi,vēja stacijas?3.Kam tiek oik ? 4. Kam tiek nauda? 5.Vai vienmēr monopols ir slikti? Atbildes-1. Latvenergo un Sadales tīkls pieder Latvijas Tautai.2.Mazie ražotāji ir privātpersonas.3.Oik tiek gan Latvenergo ,gan mazajiem elektrības ražotājiem.Un Latvenergo tiek Lauvas tiesa,jo oik maksā arī par gāzes elektrostaciju.4.Nauda tiek izņemta dividenžu veidā un ieskaitīta Valsts budžetā.Nauda tiek privātajiem ražotājiem. Nauda tiek bankām,jo tā,kā peļņa tiek ieskaitīta budžetā,tad Latvenergo modernizācijai un gāzes stacijai ir ņēmis aizņēmumus un procenti ir jāmaksā - tas ,starp citu,arī sadārdzina elektrības cenu. Secinājumi-viss kam pieskarās ekonomiskie neoliberāļi pārvēšas pīšļos:((( ...kāds būtu mūsu b.komisāra Dombrovska ""veiksmes stāsts"",ja Latvijas Tautai nepiederētu meži un Latvenergo no kuriem lāpīt budžeta caurumus?????

Atbildēt

derdz

06.12.2016. 20:24

Ja jau tirgus būtu tik brīvs, tad jau katrs ražotu un tirgotu, bet ne visiem ir pieeja naudai un resursiem. Starp citu neatkarājoties no ekonomikas modeļa vai bija plānveida un tagad tirgus ... jūs Latvijā esat viens liels un pārējie sabiedrotie, mazliet ņemiet no/un dodiet, citiem elektrību, bet būtība jau nemainās, mainās forma, noteikumi, utml. . Pēc būtības esat monopolists. Ja būtu tāpat kā ar cukurfabriku, ka Rietumiem ( vai kam tur )būtu izdevīgi grūst savu produktus .. tad zaudētu, jo tā jau lielākā daļa ir Rietumu. Nekā jau slikta tajā nav, bet ir bet, un tas cits stāsts

Atbildēt

Lapas:    1   

Jūsu vārds:

Komentāra teksts:

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

3

Kā tagad pareizi vajadzētu „apgūt” Eiropas naudu

FotoEiropa gatavojas vērienīgai ekonomikas atjaunošanas programmai, plānojot tērēt simtiem miljardu, iespējams, pat triljonu eiro. Tā ir labā ziņa. Pats svarīgākais šajā ziņā ir tas, ka ES valstis tomēr ir gatavas vienoties un mēģināt pārvarēt šo krīzi kopā.
Lasīt visu...

12

Notiek valsts apvērsums: ja jūs tagad necelsieties, tad paši vainīgi

FotoSaeimas Prezidijs ir sasaucis Saeimas attālināto ārkārtas sēdi 2020.gada 26.maijā pulksten 14.00 (e-Saeima platformā). Tas ir pretēji Satversmes 15.pantam! Tur rakstīts - Saeima savas sēdes notur Rīgā un tikai ārkārtīgu apstākļu dēļ tā var sanākt citā vietā. Kur notiks sēde? Maskavā, Vašingtonā, Ipiķos, Briselē? Kur? Kādi ir ārkārtīgie apstākļi?
Lasīt visu...

13

Tiek pārkāptas kaucošo motoru trokšņa ietekmes zonā dzīvojošo iedzīvotāju Satversmē noteiktās cilvēktiesības

FotoNe tikai jaunā koronavīrusa izraisītā slimība Covid-19 veicina nāves gadījumus, bet arī „...69 000 cilvēku vides trokšņa dēļ ir nonākuši slimnīcās un 15 900 ir priekšlaicīgi miruši...” rakstīts Eiropas komisijas 2017.gada 30.marta ziņojumā 
Lasīt visu...

12

Latvijā ir padevīga tauta, kas lieto vārdus, kuri "negriež" ausīs nevienam, un bāž galvu smiltīs

FotoMums Latvijā ir bijuši visvisādi "laiki". Vieni no senākajiem bija "vācu laiki" - ap 700 gadu, kas Kurzemē atstāja kā mantojumu pat vācu baronu latviešu valodas izrunas dialektu, tad "zviedru laiki, vēl - "poļu laiki", ilgu laiku valdīja "krievu laiki", tad bija Latvijas laiki, Kārļa Ulmaņa laiki.
Lasīt visu...

20

Izlaidums pandēmijas laikā: neviens tiesību akts neparedz vecāku tiesības piedalīties sava bērna izlaidumā

FotoTiesībsargs aicina IZM izstrādāt vadlīnijas par izglītības iestāžu izlaiduma pasākuma organizēšanu, ievērojot Covid-19 izplatības noteiktos ierobežojošos pasākumus. Vienlaikus lemšanā par svinīgā pasākuma organizēšanu būtu jāuzklausa arī pašu absolventu viedoklis.
Lasīt visu...

6

Kad TAS beigsies?

FotoĀrkārtas stāvokļa ieviešana ir ļoti būtisks solis, jo ietekmē visus valsts iedzīvotājus. Ņemot to vērā, būtu tikai normāli, ja valdība mūs informētu, kādiem apstākļiem iestājoties, ārkārtas stāvoklis tiks atcelts. Bet tas nenotiek – izskatās, ka valdība vai nu nespēj šādus kritērijus nodefinēt, vai arī uzskata, ka parastajiem mirstīgajiem šāda informācija nav nepieciešama.
Lasīt visu...

18

Bondara situācijā būtu jāatkāpjas jebkuram

FotoProgresīvie uzskata, ka pēc trešās instances nelabvēlīgā sprieduma maksātnespējīgās Latvijas Krājbankas lietā Mārtiņam Bondaram ir jāatkāpjas no Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas priekšsēdētāja amata. Lai Latvijas politika kļūtu caurspīdīga un godīga, šādai politiskai praksei nav vietas mūsdienu Latvijas politikā.
Lasīt visu...

18

Kāpēc mūs uzskata par idiotiem?

FotoIzskaidrojiet man. Es tiešām nesaprotu. 1. Epidemiologs (infektologs) Uga Dumpis neuzskata, ka visiem publiskās vietās obligāti sejas maskas būtu jānēsā. Un arī pats nenēsā sejas maksu publiskās vietās, cik var redzēt TV.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Aicinu mūsu gejus: jo vairāk palīdzēsiet aizsargāt daudzbērnu mammu un tēti, jo mazāk jums nāksies izmantot retoriku - mūs diskriminē

Ugunsdzēsēju un glābēju diena. Apsveicu! Taču...

Foto

Žurka Sparāns, JKP, Lembergs, valsts noslēpums un izzagšana, Kalnozola uzstājība, Pelēkie spēki un Tautas vara

Liels paldies M.Kučinska, J.Maizīša un N.Mežvieta kungiem, ka esat izķēruši žurku,...

Foto

Viendzimuma pāru kopdzīves regulējuma tiesībpolitiskā problemātika (pilnā versija, bez cenzūras)

2014. gada nogalē Latvijas juristu, politiķu un sabiedrisko darbinieku aprindās arvien biežāk sāka skanēt viendzimuma attiecību...

Foto

Kamēr pasaule cīnās pret netīriem miljardiem, tikmēr mums ir tikai “otkati” un nodokļu nemaksātāji

Cīņai pret nelegālās naudas legalizāciju pēdējo gadu laikā pasaulē pievērsta pastiprināta uzmanība....

Foto

Valsts naudu nedrīkst ieguldīt tur, kur nebūs pietiekamas atdeves

Igaunija, Latvija un Lietuva ir izveidojušas "mazo Šengenas" telpu Eiropā – telpu bez iekšējām robežām. No šodienas...

Foto

“Izdzīt četrgadīgu bērnu no tiesas zāles”: ieraksts no tiesas sēdes

Koronavīrusa pašizolācijas un attālinātā darba laikā bez ierobežojumiem turpinās Aivara Lemberga tiesāšana, kura norisinās pietiekami lielā...

Foto

Kāpēc jums jātic, ka mēs visu izdarījām ļoti laikus un ļoti labi, bet pie visa vainīgi tikai apstākļi

Ņemot vērā publiski izskanējušo informāciju, kas radījusi šaubas...

Foto

Vienkārši par sarežģīto: tikai tautiska, suverēna, pēc nacionālisma principiem veidota valsts var būt par pamatu īstas demokrātijas pastāvēšanai

Reizēm mēs pārāk sarežģīti runājam par vienkāršām lietām....

Foto

Par 2. Pasaules karu, 9. maiju, Latviju, latviešiem, krieviem un vēl šo to

Šodien ir divas aktualitātes - pasaules tautu celšanās cīņā pret "kovida" mega afēru,...

Foto

Kopā ar kinologiem un hipologiem mēs 9. maijā lieliski pastrādājām

“Ministru kabineta izdotais rīkojums par ārkārtējās situācijas izsludināšanu neierobežo cilvēku tiesības individuāli apmeklēt jebkuru piemiņas vietu,...

Foto

Pārdomas par Covid - 19 afēru un ne tikai...

Mani draugi un tuvinieki var liecināt, ka sākotnēji, kad vēl nebija pietiekami daudz informācijas, es pret jauno...

Foto

Nepazaudēt Latvijas ekonomikas kodolu

COVID-19 krīze pasaules ekonomikā ienesusi krietnu devu nenoteiktības, sašūpojusi ierastās piegāžu ķēdes un patēriņa tirgus. Atsaukšos uz Alberta Einšteina teikto: “Kad tiek...

Foto

Bērniem invalīdiem nav naudas, 250 tūkstoši PR pakalpojumiem "APar" kampaņas veidotāja sievai gan ir

Tātad. C19 kļūst ļoti bīstams pēc 24.00, tad visam būs jābūt ciet....

Foto

Kurš normāls cilvēks dzird Dieva balsi un uzklausa aicinājumu glābt dzimteni no okupantiem?

Šorīt pa radio skanēja raidījums, kurā tika uzskaitītas visas iespējamās Žannas d'Arkas psihiskās...

Foto

Kam nāk smiekli, var pasmieties, bet šī ir mana prognoze par tuvāko nākotni

Kādreiz es izklaidējos ar troļļu kaitināšanu vienā no lielākajiem ziņu portāliem Latvijā. It...

Foto

Teorijā Latvija ir brīva valsts, praksē tā nav

Man nav nekādas saistības ar aktīvistiem, kas tika aizturēti pie Brīvības pieminekļa. Man nav skaidri šo cilvēku motīvi....

Foto

Koku ciršana Ziepniekkalnā ir ķecerīga rīcība: vēstule Rīgas Grebenščikova vecticībnieku draudzei

Daudziem Ziepniekkalnā viens no sāpīgākajiem notikumiem ir atļauja masveidā nocirst kokus, cik lasāms presē –...

Foto

Aicinu atcerēties, cik daudz pacietības ir mūsu tautā

Tautas vēsturiskajā likteņgaitā ir brīži, kuros summējas pašas būtiskākās, eksistenciālākās izvēles. Tad lemtais un paveiktais uz ilgiem laikiem...

Foto

Ko mums nozīmē 4. maijs?

Precīzākā un īsākā atbilde uz šo jautājumu iekodēta pašā svētku nosaukumā – "Latvijas Republikas neatkarības atjaunošanas diena". Tāds formulējums valsts kalendārā...

Foto

Vai tiešām vajag, par nākotni nedomājot, atteikties no dzelzceļa elektrifikācijas?

Rakstu saistībā ar savu reālu sirdssāpi par valdības publiskoto informācija, ka ekonomiku sildīs ar 75 miljoniem...

Foto

Vienotā likteņkopībā un vienotā gribā pašnoteicās visa latviešu nācija

Mīļie draugi! Demokrāti! Sirsnīgi jūs visus sveicu šodien mūsu demokrātijas pirmā gadsimta svētkos! Šodien aprit tieši gadsimts,...

Foto

Kur Latvijas valstij ņemt naudu? No cilvēkiem, kuriem tā ir?

Mūsu valsts ir nabadzīga, jo tajā piekopj atņemšanas un represiju politiku. Uz šīm pārdomām mani pamudināja...

Foto

Kā krīzē klājas vienkāršajai tautai, un cik taisnīgi mūsu valdības aparāts palīdz cilvēkiem pārvarēt krīzi

Dīkstāves pabalstus atsaka nodokļu nemaksātājiem? Prēmijas maksā visiem par papildu darbu...

Foto

Man kā Saeimas loceklim ir nodarīts pāri

Latvijas Republika ir neatkarīga demokrātiska republika, kurā Latvijas valsts suverēnā vara pieder Latvijas tautai, kura vispārīgās, vienlīdzīgās, tiešās, aizklātās...

Foto

Pasaka par loģiskās domāšanas attīstību

Pasakās, kuras paredzētas bērniem, labais vienmēr uzvar ļauno. Loģiskās domāšanas vidē izaugušais bērns kļūst par pieaugušo, kuram ir prasība, lai pareizais...

Foto

Krīze – iespēja drosmīgiem lēmumiem

Kā jau katra krīze, tā ir ne tikai lielāka vai mazāka ķibele, bet arī zināmā mērā iespēja. Šoreiz manas pārdomas par...

Foto

Ekonomiskais vīruss

Ekonomikas izaugsmes bremzēšana, darbaspēka trūkums, algu lielāka izaugsme par darba ražīgumu - tie bija daži no jaunas ekonomiskās krīzes vēstnešiem, ko uzņēmēji un ekonomisti...

Foto

Dabas aizsardzības sistēmas reforma ir aizsegs nezaļu lobistu atbalstam

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības (VARAM) ministra Jura Pūces (A/PAR) steidzīgās reformas valstī izsludinātās ārkārtas situācijas laikā,...

Foto

Valdība, attopies

Neesmu nekāds profesors, esmu parasta "skrūvīte", kas strādā valsts pārvaldē un dzīvo no algas līdz algai. Bet vēlos padalīties ar dažām pārdomām par šodienas...

Foto

Vai var uzticēties Aigaram Strupišam kā Augstākās tiesas priekšsēdētāja amata kandidātam

Nododu publicēšanai pēdējos safabricēto disciplinārlietu tiesnešu disciplinārtiesas safabricētos lēmumus, no kuriem redzams, kā vienā gadījumā...

Foto

BVKB ietaupīja vairāk nekā 50%, uzstādot GPS, - paraksties par likumdošanas iniciatīvu

Būvniecības valsts kontroles birojs (BVKB) 2018. gada sākumā lietoja 16 automašīnas un mēnesī patērēja 1600...

Foto

Kad Viņķele ļurina tukšu kā zariņu govs par savām orbītām

Noskatieties vēlreiz uzmanīgi Facebook publicēto video ar Viņķeli! Viņa vairākkārt saka, ka ministrijas ierēdņi no janvāra strādā “pastiprinātā...

Foto

Miljons eiro, lai korumpētu presi

Informācijas nozari ir būtiski skārusi Covid-19 krīze. Laikā, kad cilvēki paliek mājās, drukātās preses pārdošanas apjomi neglābjami samazinās. Lai ierobežotu epidēmiju,...

Foto

No kā vajadzētu mācīties mūsu politiķiem un ierēdņiem

“Unikāli! Tā kā Valkā mazturīgos, trūcīgos un daudzbērnu ģimeņu bērnus sākām ēdināt pirms MK noteikumiem, Izglītības un zinātnes...

Foto

Tas jaunais laiks, kas šalkās trīs... Pārdomas par zināmo nezināmajā

Dārgo lasītāj, ja vēlies viedokli par mūsu valdības pareizo/nepareizo rīcību epidēmijas laikā, infekcijas izplatības datu patiesumu/nepatiesumu...

Foto

Iebilstam pret Kalnciema kvartāla izpostīšanu

Rīgas domes Apstādījumu saglabāšanas komisijai, Rīgas pilsētas būvvaldei, RD Satiksmes departamentam no Āgenskalna iedzīvotājiem: lūdzam nelikvidēt kokus Āgenskalnā un rūpēties par...

Foto

Kas ir mana Galileja?

Dārgie brāļi un māsas Kristū. Jūdiem bija paraža pēc apbedīšanas vēl trīs dienas apciemot kapu, lai pārliecinātos, ka aizgājējs patiešām ir miris;...

Foto

Covid-19 pandēmijas aizsegā notiek mēģinājums iznīcināt iepakojuma depozīta sistēmu

Depozīta sistēma ir ražotāju atbildības sistēma – tas ir veids, kādā ražotāji nodrošina tiem uzlikto pienākumu izpildi...

Foto

Šis piebremzētais laiks un īpatnējās Lieldienas būs jauna, vienojoša pieredze mūsu likteņkopībā un iespēja apzināties garīgo brīvtelpu

Mīļie Latvijas cilvēki! Ir Lieldienu laiks. Mēs to sagaidām...