Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Sportists Kristaps Zutis pēdējā laikā sācis publicēt ļoti savdabīgu saturu, un, tā kā mēs dzīvojam brīvā valstī, viņam noteikti ir visas tiesības paust savu viedokli un dalīties ar šo viedokli ar sabiedrību. Taču tas, ka šis cilvēks pārāk bieži sācis apsūdzēt citus nodevībā, viennozīmīgi dod tiesības arī mums uzdot dažus jautājumus pašam Zutim. Piemēram: "Ko personīgi tu, Kristap, dzīvē tādu esi izdarījis, lai tik bieži atvērtu muti par patriotismu un vainotu citus par tā neesamību?"

Par laimi vai diemžēl Zuša atbildi mēs negaidīsim vienkārši tāpēc, ka tajā būtu tikai meli, lamu vārdi un draudi. Par laimi vai diemžēl savos tikai 32 gados Zutis "sasniedzis" tik daudz, ka par viņu var spriest nevis pēc vārdiem, bet pēc darbiem.

Nozīmīgu balvu, titulu un jostu nav, nopietnu reklāmas projektu nav, kaut kādas nopietnas naudas nav, starptautiskas atzinības nav, līgumu ar boksa asociācijām nav, paša ģimenes nav, bērnu nav, izglītības nav, ļoti apšaubāma reputācija un vēl apšaubāmāks draugu loks, nepārtrauktas problēmas ar likumsargiem.

Tas ir, vērtējot Zuša sasniegumus, mēs varam droši teikt, ka viņš labākajā gadījumā it ļoti viduvējs sportists ar nepamatoti augstu pašvērtējumu. Turklāt Zutis ir skaudīgs, agresīvs, nelīdzsvarots, neizglītots un ir kārs uz alkoholu, sievietēm un narkotikām. Tas ir, vērtējot Zuša personību, mēs varam droši teikt, ka viņš ir slikts cilvēks.

Ko tas viss nozīmē? Tas nozīmē, ka Zutis ir nevis patriots, par kuru pēkšņi sācis sevi pasniegt, bet gan morāls kaitēklis un demonstrē vienu no tipiskajiem iemesliem, kāpēc mēs 30 neatkarības gadu laikā neesam spējuši izkļūt no kolonizatoru apspiešanas.

Pamatu izdarīt šādus secinājumus ir daudz. Kā jau rakstīju, Zutim nav ne sievas, ne bērnu. Attiecībās ģimene viņam prioritāte nav, jo sievietes viņš sauc par kucēm un sagaida no viņiem tikai suņa uzticību. Demogrāfiju patriots Zutis neattīsta.

Zutis nemitīgi pazemo un apvaino citus, dažkārt viņu izcelsmes vai ādas krāsas dēļ, vienlaikus publicējot šos apvainojumus sociālajos tīklos. Tāpat viņš dažādos veidos spiež cilvēkus uz agresiju, lai pēc tam sāktu uz viņiem izdarīt psiholoģisku un fizisku spiedienu. Sabiedrības saliedēšanu patriots Zutis neveicina, bet mudina latviešus ienīst vienam otru.

Zutis neticami aktīvi reklamē alkohola un narkotiku lietošanu. Sabiedrības labklājība patriotam Zutim neinteresē, jo dot ieguldījumu sabiedrības degradācijā ir daudz aizraujošāk.

Īsāk sakot, Zutis ir gandrīz visu mūsu sabiedrības morālo trūkumu personifikācija. Viņš demonstrē vienu no iemesliem, kuru dēļ mūsu ienaidniekiem ir ļoti viegli apgalvot, ka Latvija ir Baltijas bandītisma, elites prostitūcijas, naudas atmazgāšanas un narkotiku galvaspilsēta, kā arī dzērājšoferu un rasistu dzimtene.

Un es vēlreiz atkārtoju - kolonizatori ar mums dara, ko grib, galvenokārt nevis tāpēc, ka Latvijā iesakņojušies spiegi, kolaboranti un nodevēji. Viņi ar mums dara, ko grib, galvenokārt tāpēc, ka sabiedrībā valdošā visatļautība, ko propagandē tai skaitā arī Zutis, atņem mums iespēju dzīvot pēc kopīgām vērtībām, sašķeļ mūs un rezultātā padara neaizsargātus pret ārēju ietekmi.

Labs piemērs tam ir atšķirība starp slotu un žagariņu. Sabiedrība, kurā cilvēki saprot, ka izdzīvošanas labad ir nepieciešams kopīgs viedoklis par vismaz pamatvērtībām (ģimene, izglītība, pieklājība), ir slota, kuru salauzt ir gandrīz neiespējami.

Bet sabiedrība, kurā katrs izlēcējs bez augstākās izglītības ir cienījama personība, kuru viedoklis ir obligāti jāieklausās, ir simtiem atsevišķu zariņu, kas guļ uz grīdas un kurus pa vienam var salauzt ikviens garāmgājējs dažu minūšu laikā.

Tieši tāpēc par pašu Zuti un viņam līdzīgiem ir svarīgi atcerēties, ka, neskatoties uz skaļajiem izteikumiem par patriotismu, viņi nekad neupurēs sevi savas dzimtenes labā. Jo viņi jau šodien neupurē sevi ne ģimenes, ne bērnu, ne mūsu tautas labklājības un vienotības dēļ. Viņiem daudz svarīgāk ir apmierināt savu ego ar alkoholu, narkotikām un izlaidīgu seksu, un citu intereses ir tā pēdējā lieta, kas viņiem dzīvē rūp.

To ir svarīgi atcerēties, jo, kad pienāks tā X stunda, tieši šie cilvēki pacels klausuli un sāks lūgt savus ietekmīgos paziņas, lai viņiem atrod siltu amatu ar labu atalgojumu kaut kur štābā. Un, to saņemot, brauks nevis ar lāpstu rokās rakt tranšeju frontē, bet ar šampanieša pudeli uz krogu, lai tur tādu pašu “patriotu” priekšā lielītos ar savam plecu siksnām.

Pierādījumi, ka notikumi attīstīsies tieši tādā veidā, pastāv jau šodien. Piemēram, Zuša meli par iemesliem, kuru dēļ viņš netika pieņemts Zemessardzē, kā arī nekonsekvence viņa paša teiktā par savu krimināllietu. 

2021. gadā Zutis, žurnālam Santa atbildot uz jautājumu par problēmām ar likumu, saka, ka prokuratūrā tiešām pret viņu ir ierosināta krimināllieta, taču tajā pašā laikā ne vārda nemin par to, ka lieta ir veca vai safabricēta. Turpat Zutis piebilst, ka lietas atvēršanas iemesls bijusi pļauka, ko citai personai bija devis personīgi viņš.

Tad jau šogad pēc neveiksmes ar iestāšanos Zemessardzē Zuša atmiņa viņa gaišajā galvā negaidīti atrod jaunas detaļas. Pirmkārt, gada laikā krimināllieta viņam pārvērtās par vecu. Otrkārt, par safabricēto. Un, treškārt, runājot par pļauku, Zutis saka, ka to citai personai iedevis kāds cits: “Jaunietis saņēma pāris pļauku, bet es viņam patiešām neesmu pielicis rokas un neesmu viņu sitis.” Nobeigumā viņš piebilst, ka vecā, safabricētā lieta par noziegumu, ar kuru viņš it kā nav pat tieši saistīts, bijusi Zemessardzes atteikuma pamats.

Rezultātā cilvēkiem, kuri nezina par viņa interviju ar Santu no 2021. gada, ir tiesības izdarīt divus absolūti pamatotus secinājumus 1) Latvijas policija un prokuratūra ir korumpēti nelieši, kuru dēļ patriots Zutis nevarēs aizstāvēt savu dzimteni, 2) Zemessardze no prokuratūras nav aizgājusi neko īpaši tālu, ja nav gatava uzņemt savās rindās cilvēku, pret kuru korumpēti menti tālajā pagātnē safabricēja krimināllietu.

Tiesa, ja atgriežamies pie tās pašas intervijas no 2021. gada, tad, lūk, ko vēl par savām problēmām ar likumu saka pats Zutis:

Santa: Cik iesniegumu policijā par tevi pēdējā gada laikā ir uzrakstīti?

Zutis: Vasarā vidēji divas reizes nedēļā gāju uz policiju. Kā uz mājām.

Sanāk, ka, 2021. gada vasarā vien policijā viesojies vairāk nekā 20 reižu, Zutis lieliski zina, ka Zemessardze viņu aizsūtīja trīs mājas tālāk nebūt ne “safabricētas” lietas dēļ, bet gan tāpēc, ka militārai organizācijai tādi uz noziegumiem tendēti kandidāti kā viņš ir personāla risks ar potenciālu samazināt morāli esošo karavīru rindās. Un, neskatoties uz to, Zutis, saņemot oficiālu atteikumu, presē joprojām sevi pieteica kā “korumpētu mentu upuri” un mūsu valsts aizstāvjus no Zemessardzes par labākajā gadījumā ciniskiem birokrātiem. 

Skatoties uz to, kā šis deģenerāts mūsu meitas sauc par kucēm, mūsu dēliem rīklē bāž narkotikas un vienlaikus publiski ņirgājas gan par policiju, gan karavīriem, rodas jautājums – pēc visa šī, Kristap, kurš tad te ir tas īstais nodevējs?

Novērtē šo rakstu:

142
64

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

6

Sanāca kā vienmēr, bet ticiet – risinājums top, un vainīgi ir visi citi, tikai ne es

FotoStraujiem soļiem tuvojas jaunā mācību gada sākums - 2022./2023. mācību gadā noslēgsies trīs gadu pārejas periods, kurā tiek ieviesta pilnveidotā mācību pieeja. Gaidāmais mācību gads paredz jaunās pieejas ieviešanu 3., 6., 9., 12. klasei. Neraugoties uz to, ka pārejas periods tuvojas noslēgumam, pedagogi norāda uz mācību materiālu trūkumu. Kā skolotāja varu tikai piekrist, ka, ieviešot jauno saturu, primāri bija nepieciešams domāt par mācību materiālu izstrādi un pieejamību. Līdzīgi kā ar mācībām tikai valsts valodā – mēs apzināmies, ka rīcībai patiesībā bija jābūt krietni ātrāk, un to, cik būtiski nepalaist garām iespēju labot iepriekš neizdarīto. Arī mācību līdzekļu jautājumā notiek aktīvs darbs, lai dažādos mācību priekšmetos nodrošinātu jaunu mācību resursu un metodisko līdzekļu pieejamību.
Lasīt visu...

21

Vēlēšanas kā mazohistu prieki

FotoPēc Latvijas Televīzijas pasūtījuma tirgus un sabiedriskās domas pētījumu centrs SKDS jūlijā ir veicis aptauju un konstatējis, kā Latvijas pilsoņi balsotu, ja vēlēšanas notiktu tūlīt.
Lasīt visu...

21

Kā Rīgai panākt Viļņu, Tallinu un Ziemeļeiropu? Laiks secinājumiem

FotoRīga ir vienīgā pilsēta Baltijas galvaspilsētu vidū, kurā mirstība pārsniedz dzimstību un no kuras aizbrauc vairāk cilvēku, nekā iebrauc. Tam par iemeslu var būt pietiekami lielais rīdzinieku skaits, kuri nav apmierināti nedz ar dzīvi pilsētā, nedz ar dzīves kvalitātes progresu laika gaitā. Kopš gadsimta sākuma straujāko attīstību Baltijas galvaspilsētu vidū piedzīvojusi Viļņa. Jau šobrīd Viļņa ir Baltijas lielākā ekonomika un bagātākā pilsēta; turpinoties līdzšinējai tendencei, iedzīvotāju skaita ziņā Viļņa var apsteigt Rīgu jau 2025. gadā.
Lasīt visu...

21

Vai Rīga ir labi finansēta pilsēta?

FotoPilsētas budžeta apmērs un tā izlietošanas efektivitāte lielā mērā nosaka to, cik kvalitatīva ir pilsētvide. To Eiropas pilsētu sarakstā, kuru iedzīvotāji ir visvairāk apmierināti ar dzīvi pilsētā, pārliecinošā vairākumā ir bagātākās pilsētas, tai skaitā Cīrihe, Kopenhāgena un Stokholma, kur pašvaldībām brīvi līdzekļi pilsētvidei. Kā ar pilsētas budžeta iespēju audzēšanu veicas Rīgai?
Lasīt visu...

21

Par rusifikācijas slavināšanas izbeigšanu

FotoPubliskās atmiņas centrs ir sabiedrības institūcija, privāto tiesību juridiskā persona, kura netiek finansēta ar dotācijām no vispārējiem nodokļu ieņēmumiem. 2022. gada 24. februārī centrs izdeva Satversmē nostiprinātās komunistiskā totalitārā režīma nosodīšanas pienākuma īstenošanas oficiālos vietvārdos ieteikumus, nosūtīja ieteikumus visām pašvaldībām, tajā skaitā Jūsu domei. Oficiālu domes atbildi centrs nav saņēmis.
Lasīt visu...

21

Parakstu vākšana referendumam par Satversmes 110. panta grozījumiem ir jāatkārto

FotoAr pietiekamu skaitu parakstu neatbalstītā "Latvijas vīru biedrības" ierosinātā parakstu vākšana referendumam par Satversmes 110. panta grozījumiem ir jāatkārto, taču, lai tā izdotos:
Lasīt visu...

6

Par Latvijas Republikas Satversmē noteiktā komunistiskā totalitārā režīma nosodīšanas pienākuma īstenošanu un rusifikācijas slavināšanas izbeigšanu

FotoCienījamie Augšdaugavas novada domes deputāti! Publiskās atmiņas centrs (turpmāk - centrs) ir sabiedrības institūcija, privāto tiesību juridiskā persona, kura netiek finansēta ar dotācijām no vispārējiem nodokļu ieņēmumiem.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Vairāku tiesnešu, tostarp AT senatores Andas Briedes atbildība par Covid-19 epidēmijas ierobežošanas pasākumu neievērošanu

Tiesnešu ētikas komisija, Tiesnešu disciplinārkolēģija un Disciplinārtiesa ir vērtējusi to, vai izpildvaras...

Foto

Ir tādi Satversmes tiesas spriedumi, kuru nepildīšana valdošo eliti nesatrauc itin nemaz

13. Saeimas laikā ir bijuši vairāki Satversmes tiesas spriedumi, par kuru neizpildi Valsts prezidents pat...

Foto

Kāpēc valsts aizsardzības dienestam – jā!

Jūlija sākumā aizsardzības ministrs Artis Pabriks vēstīja par ieceri izveidot valsts aizsardzības dienestu, kuram, sākot ar 2023. gadu, tiks pakļauti...

Foto

Par ārkārtas sociālo situāciju

Mums priekšā ir grūta ziema – dziļa energoresursu krīze, iespējams pandēmijas saasinājums. No tā, cik saprātīgi un solidāri spēsim sagatavoties gaidāmajiem pārbaudījumiem,...

Foto

Krievijas karš Ukrainā paātrinājis procesus sabiedrībā un daudziem atvēris acis

Krievijas karš Ukrainā paātrinājis procesus sabiedrībā un daudziem atvēris acis. Tas noticis par ukraiņu asins cenu...

Foto

Satversmes tiesa ir jālikvidē

Šodien, 25.jūlijā Latvija pirmajā vietā (LPV) Centrālajā vēlēšanu komisijā iesniedza 4000 zīmju programmu un kandidātu sarakstu 14.Saeimas vēlēšanām. LPV savā 4000 zīmju programmā ir...

Foto

Ja mēs jautātu Jēzum pašam: "Skolotāj, kas ir ģimene?", mēs visdrīzāk saņemtu atbildi: "Kā ir rakstīts Dieva vārdā? Kā tu tur lasi?"

Mīļie draugi no Latvijas...

Foto

Atkal mani pārprot un nomelno!

Neprecīza ziņa par Latvijas Republikas Saeimas 2022.gada 14.jūlija grozījumiem Izglītības likumā ir radījusi satraukumu sociālajos tīklos un sabiedrībā. Ir pat parādījušies...

Foto

Skumji, ļoti skumji: atklāta vēstule sabiedrībai!

Jūs ziemā salsiet! Un daudzi arī nosals līdz nāvei! Bet "vietvalžiem" par to ir nospļauties, jo viņi būs siltumā un...

Foto

Kad Egils padzirdēja par „hūti”

Ar novēlošanos... bet vēlētos tomēr ieviest skaidrību tajā slavenajā "nācijas tēva" šmucē, kur viņš Gunāra Astras pieminekļa atklāšanā, ieskanoties valsts himnai,...

Foto

Par kartupeļiem un kolorado kāpuriem

Nenocietos un dažu Facebook lasīto rakstu iespaidā nolēmu izteikties sakarā ar valsts iekārtām, kuras esmu piedzīvojis un kurās ir dzīvojuši daudzi. Ak,...

Foto

Par sīkumiem, par bērnu audzināšanu

Es pelnu maizi, darbojoties tūrisma jomā. Ir forši, jo darbs ir brīvā dabā un ap Pāvilostu. Daru to nu jau 22...