Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

No sākuma atbildēšu čudariem un Vienotības birokrātiem. Es aizpildīšu anketu [pielaidei valsts noslēpumam], kā tikko būšu atguvis veselību no traumas, kuru ieguvu Ukrainas komandējumā. Man jālūdz pielaide valsts noslēpumam iestādei, kura leģionāru vairodziņu ar uzrakstu Latvija pielīdzināja georga lentītei. Kādu pielaidi viņi man var dot? Valstij, kas pati apkaro savas nacionālās vērtības!

Šeit nopublicēta vēstule, kuru nesen saņēmu. Vai šo vēstuli raksta tā valsts, kuru mēs lolojām uz barikādēm? Man joprojām ir nesaprotami un nepieņemami, ka mēs apkarojam paši savas nacionālās vērtības. Tāda sajūta, ka esam uzsākuši nacionālas valsts pašiznīcināšanās procesu.

Ņemam piemēru, piemēram, no Izraēlas vai no Ukrainas. Kad sākās karš viņi zemē, daudzi ārzemēs dzīvojošie atgriezās, lai aizstāvētu savu zemi. Bet mums ir situācija, ka daudzi, kas pat dzīvo Latvijā, negribētu aizstāvēt Latviju ar ieročiem rokās, nerunājot par tiem, kas dzīvo ārzemēs. Mēs kautrējamies izteikt vārdu salikumu - Latvija ir nacionāla valsts.

Tad, kad jaunlatvieši pārvarēja savu kautrīgumu un sāka saukt sevi par latviešiem, tas deva iespēju piedzimt Latvijai un uzplaukt kā nacionālai valstij. Mums arī būtu jāsaņeas. Bet nekas nemainīsies, kamēr Vienotība un jaunie komunisti atradīsies pie varas. Un viņi turpinās izmantot pielaides valsts noslēpumam, lai sasniegtu savus politiskos mērķus un apkarotu konkurentus. Mums ir jābūt stipriem un jāizmet no valdības tos, kas kautrējas lietot vārdu salikumu - Latvija ir nacionāla valsts.

Valsts policija

RĪGAS REĢIONA PĀRVALDE KRIMINĀLPOLICIJAS PĀRVALDE 5. BIROJS 1.NODAĻA

Pieprasījums ENŽ 023669

Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Kriminālpolicijas pārvaldes 5.biroja 1.nodaļas lietvedībā atrodas resoriskās pārbaudes materiāls ar ENŽ Nr.023669.

Sakarā ar resoriskās pārbaudes nepieciešamību, lūdzam Jūs sniegt atbildes uz sekojošiem jautājumiem:

1)   2025.gada 09.maijā izdevumā Ogres vēstis tika publicēts raksts “Komunisma rēgs tiks ieslodzīts pakāpienos”, kurā norādīts, ka no pieciem iepriekš Latvijā demontētajiem pieminekļiem akmeņkalis Mārcis Ziemelis ir izveidojis pakāpienus Ekspozīcijas ēkai. Lūdzu norādiet, kurš pieņēma lēmumu no pieciem iepriekš Latvijā demontētajiem pieminekļiem izveidot pakāpienus Ekspozīcijas ēkai, kā arī lūdzu norādiet, kāds bija un/vai ir mērķis?

2)   Resoriskās pārbaudes materiālā tika iegūta informācija, ka Ogres vēstures un mākslas muzeja jaunajā ekspozīcijā “Brīvības ceļš” ir Krievijas Federācijas kritušā karavīra formas tērps. Lūdzu norādiet, kura persona ir atbildīga par Ogres vēstures un mākslas muzeja jauno ekspozīciju “Brīvības ceļš”. Kādā veidā iepriekš minētais formas tērps tika iegūts no Ukrainas? Kādā veidā iepriekš minētais formas tērps tika nogādāts uz Latviju? Lūdzu norādiet, kāds bija un / vai ir mērķis iepriekšminētā formas tērpa novietošanai Ogres vēstures un mākslas muzeja jaunajā ekspozīcija “Brīvības ceļš”.

3)   2025.gada aprīlī Ogres novada Tūrisma informācijas centrs savā mājaslapā publicēja ziņu par 2025.gada 04.maijā plānoto svētku programmu, kas veltīta Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas 35.gadadienai. Publicētajā ziņā pievienota afiša, kurā redzams bruņots vīrietis vācu armijas karavīra uniformā ar atpazīstamiem atribūtiem, kas norāda uz piederību Latviešu SS brīvprātīgo leģionam. Lūdzu norādiet, kura persona bija atbildīga par afišas vizuālo noformējumu. Kā arī norādiet, kura persona bija atbildīga par afišas izvietošanu publiskajā stendā. Ar kādu mērķi uz iepriekšminētās afišas tika attēlots bruņots vīrietis vācu armijas karavīra uniformā ar atpazīstamiem atribūtiem, kas norāda uz piederību Latviešu SS brīvprātīgo leģionam? Vai tas bija izveidots mākslinieciskam mērķim?

Atbildi lūdzam sniegt līdz 2025.gada 29.augustam. Neskaidrību gadījumā lūdzam sazināties ar Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Kriminālpolicijas pārvaldes 5.biroja 1 .nodaļas vecāku inspektori, majori, Lindu Mocebekeri (tel.nr. 67086684)

Priekšnieks Arvis Ješkins

Novērtē šo rakstu:

145
14

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Mani 10 punkti, jeb par ko es iestājos

FotoŠonedēļ kustība “Bez partijām” aicina dalīties ar saviem “desmit punktiem”, kas aprakstītu to, par ko jūs politiski iestājaties. Šī nav mūsu “programma”, bet tikai mana izejas pozīcija, ar kuru es stājos pretī vai kopā ar pārējiem. Par laimi, ne viss šai pasaulē notiek pēc mana prāta, un nevienam nebūs jāpiedzīvo visu manu vēlmju piepildīšanās, bet ceru, ka šis manifests palīdzēs jums saprast, cik dažādi prāti ir vienojušies kustībā “Bez partijām” ar galveno virsmērķi — atgriezt demokrātisko varu tautai, mainot vēlēšanu kārtību.
Lasīt visu...

21

Mans privāts viedoklis par darbiem, kas būtu darāmi

FotoŠī nav “Bez partijām” programma (tāda sekos vēlāk), bet mans privāts viedoklis par darbiem, kas būtu darāmi:
Lasīt visu...

21

Cīņai pret vardarbību ir jābūt šauri formulētai

FotoJa vīrietis un sieviete ir divas dažādas lietu dabas, tad ir loģiski, ka tiktāl, cik runa ir par vienas dabas atšķirību no otras, vienu dabu iemiesojošie indivīdi būs savu īpatnējo dabu aprakstošo īpašību ziņā pārāki par indivīdiem, kuri nepieder pie šīs dabas.
Lasīt visu...

21

Kāpēc ir jāizstājas no Stambulas konvencijas

FotoEsmu pret Stambulas konvenciju un jebkuru citu konvenciju, kas atdod suverēna varu nevēlētām, ideoloģiskām ārvalstu institūcijām. Šī konvencija ir nevis apņemšanās partneriem, ka mēs labticīgi ievērosim zināmas civilizētā sabiedrībā pieņemtas normas (un viņi mums attālināti iedos varbūt kādu atzīmi, kas ļaus citu valstu pilsoņiem rēķināties ar zināmu paredzamu tiesisko ietvaru), bet, ka mēs atdodam imūniem GREVIO inspektoriem teikšanu pār savu zemi, teikšanu par to, kāda veida patvaļīgi interpretētas “jebkādas vardarbības” mums būs viņu institucionalizētā uzraudzībā jāievieš un kādi normāli un sakārtotā divu dzimumu sabiedrībā nenovēršami stereotipi viņu ideoloģiskās noslieces dēļ mums būs “jāizskauž”. Tā nav vienošanās, tā ir neskaidru robežu pilnvaru atdošana.
Lasīt visu...

3

Es par stulbo Latvijas nodokļu maksātāju naudu atlidoju biznesa klasē uz Brazīliju, lai teiktu šo nozīmīgo runu

FotoEkselences, godātie delegāti, vispirms vēlos pateikties Brazīlijas prezidentam un valdībai par viesmīlību. Mēs tiekamies ANO Klimata pārmaiņu COP30 konferencē. Šī gada konference ir veltīta globālai mobilizācijai. Lai kopīgi virzītos no sarunām uz mērķu īstenošanu.
Lasīt visu...

21

Ar diskrimināciju un represijām pret diskrimināciju un represijām

FotoPar kādu žurnālistu neitralitāti šeit var runāt? Sen tādas mūsu valstī vairs nav. Par deputātu balsojumu rebaltikas žurnāliste aicina citus viņus kancelēt.
Lasīt visu...

12

„Palladium” popularizē krievu valodu

FotoŠodien koncertzāles Palladium mājaslapā es atradu paziņojumu par krievu mūziķa „голосанебесныхтел” uzstāšanos.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi