Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Paradoksāli, bet nevis manis pēdējās nedēļās apceļotajā Kongo, bet gan Latvijā divi pigmeji šodien centās kļūt lielāki un nozīmīgāki, pakāpjoties uz liela cilvēka pīšļiem. Cilvēka, kurš sen miris un kuru šādi te pigmeji līdz ar to var izmantot savās interesēs un vajadzībās. Vai vismaz mēģināt to darīt.

Salīdzinājums gan nav īsti precīzs. Kongo pigmeji ir maziņi tikai augumā, toties mūsējie ir pigmeji arī iekšēji – no tās maziskās draņķagabalu sugas, kas pēdējos pāris gados ir pieradusi, ka viņiem pienākas viss, ko vien sakārojas. Šoreiz sakārojās piesmērēties mirušam milzim.

Ne vienam, ne otram no šiem pašmāju pigmejiem – ne Egilam Levitam, ne Jānim Bordānam –, visticamākais, pat prātā neienāca, ka grūti iedomāties kaut ko piedauzīgāku un nekrietnāku kā viņu piedalīšanos tieši Gunāra Astras pieminekļa atklāšanā. Tai līdzi nestāv pat Levita demonstratīvā cepures nenoņemšana „Dievs svētī Latviju” laikā.

Ja kāds to ir piemirsis, tad Gunārs Astra bija cilvēks, kurš stāvēja un beigu beigās nomira par indivīda tiesībām būt brīvam savā rīcībā un savos vārdos, un savos uzskatos. Viņš stāvēja pret despotisku režīmu, kurš cilvēkiem šādas tiesības liedza, aizbildinoties ar padomju tautas un sabiedrības interesēm.

Savukārt abi mūsu pigmeji pieder pie tās slakas, kas jau divus gadus – bet patiesībā krietni ilgāk, tikai ne tik uzskatāmi – dara visu iespējamo, lai jau atkal cilvēkiem liegtu tiesības būt brīviem savā rīcībā un savos vārdos, un savos uzskatos.

Jūs labi zināt, par ko runa, - no viltvārža Egila Levita skandētajiem apgalvojumiem par indivīda tiesību ne pārāk lielo nozīmi līdz fašistēna Jāņa Bordāna mēģinājumiem sabāzt cietumos tos, kas sadomās paust „nepareizu” patiesību.

Gunāra Astras brālim ieeja šodienas brīvdabas pasākumā bija liegta, jo viņš neatbilda punduru noteikumiem – nebija vakcinēts. Kur vēl spilgtāku ilustrāciju tam, cik pretēji Gunāra Astras ideāliem ir mūsu pigmeju darbi.

Vēl vairāk, nemaz nav pārspīlēti uzskatīt, ka ar pigmeja Bordāna iekārotajiem Krimināllikuma grozījumiem kā „izdomātu ziņu izplatītājs” un „sabiedriskās kārtības traucētājs” aiz restēm nonāktu arī Gunārs Astra.

Patiesībā abu pigmeju šodienas mēģinājums pakāpties uz milža pīšļiem bija salīdzināms ar, piemēram, situāciju, kad bijušais padomju kolaborants, tagad „sarkanās” prokuratūras lolotais Romualds Vonsovičs uzstātos ar runu, atklājot pieminekli cilvēkiem, kurus viņš savos padomju tiesneša gados notiesāja uz nāvi.

Taču mēģinājums izgāzās.

Šķiet, abi nebija iedomājušies, ka cilvēki, kurus taču var tik mierīgi apzagt, apspiest un regulēt, pēkšņi ņems un publiski iebildīs, kad pigmeji sāks snaicīt roķeles gar svētumu un, tā sacīt, cept sev šašlikus uz Brāļu kapu uguns.

Pigmejus izūjināja un izsvilpa pašiem tik negaidīti, ka „ēēēēēē” lielmeistars pievērās, bet fašistēns pavēstīja, ka „okupantu pakalpiņi vēlas izjaukt šo pasākumu, par kuru Gunārs Astra ir kritis un miris”.

Jā, tieši tā, un nemaz nebrīnieties: šo valstisko deģenerātu galvās viss ir tieši tik kropli, ka viņi acīmredzami ir pārliecināti – Gunārs Astra mira nevis par saviem ideāliem, bet par iespēju viņiem papiāroties uz viņa pīšļiem un viņa veikuma, līdz galam stāvot pret tādiem kā viņi.

Domāju, ka es nepārspīlēšu, apgalvojot, ka šis ir ārkārtīgi izšķirošs brīdis un svaru kausi var nosvērties kā uz vienu, tā uz otru pusi.

Tāpat kā padomju laikos mēs jau šobrīd varam lasīt mūslaiku komsomoļcu un komsomauku aicinājumus tikt galā ar protestējošajiem „paviāniem”, un valsts mediju propagandas mašīna jau strādā pilnā sparā, vēstot par to, kā „vakcinācijas pretinieki šodien centās izbojāt svinīgo pasākumu brīvības cīnītāja Gunāra Astras pieminekļa atklāšanā”.

Ja šajā brīdī šiem te aicinājumiem netiks dots pietiekami skaidrs un spēcīgs pretspars, punduri aptvers, ka viņu stutētā represīvā beztiesiskuma mašīna var bez problēmām ripot tālāk.

Vienmēr izsalkušā šucmaņa Anša Pūpola publiski izskanējušais aicinājums tikt galā ar „sabiedriskās kārtības traucētājiem” neapšaubāmi ir tikai noskaņas izzondēšana, - skaidrs, ka aiz tā stāv bordānu un vienmēr uz visu gatavo ruku gatavība jau pret šodienas svilpējiem safabricēt kriminālprocesus jau pēc esošajiem pantiem.

Bet ir arī otra iespēja. Es nezinu, vai Gunārs Astra tiešām ticēja, ka tas laiks izzudīs kā ļauns murgs, bet viņš vismaz skaidri un skaļi teica, ka tam tic. Arī pašreizējam laikam ir visas iespējas izzust ar visiem bordāniem, levitiem un pārējiem pigmejiem, un šodienas izsvilpšana tikpat labi var būt šī procesa pirmā bezdelīga.

Novērtē šo rakstu:

944
56

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

20

Ministra Pleša paziņojumi par pieminekļu demontāžu ir priekšvēlēšanu izrādīšanās

FotoDaugavpils mērs Andrejs Elksniņš vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministram Artūram Tomam Plešam uzsver, ka likuma prasības par pašvaldības teritorijā esošo pieminekļu, kas iekļauti Ministru kabineta izstrādātajā sarakstā, demontēšana ir jāveic līdz 15.novembrim.
Lasīt visu...

3

Lai arī Latvija kā laicīga valsts ir reliģiski neitrāla un garantē reliģijas brīvību, tā respektē sabiedrības vērtības, kas veido mūsu identitāti (un tas nekas, ka jūs nesaprotat, ko es te saku)

FotoAglyunīši! Svātceļnīki! Meilī draugi! Maņ ir eistyna prīca byut otkon kūpā ar jiusim Aglyunā. Sirsneigi sveicīni itymūs skaistajūs i īdvasmojušūs svātkūs!
Lasīt visu...

3

Visi latvieši ir kā Levits un Kariņš - tupi zābaki

FotoVisi latvieši ir kā Levits un Kariņš - tupi zābaki. Jūs jau tagad grasījāties rakstīt heita komentāru. Bet vispirms izlasiet, kāpēc es šo teikumu uzrakstīju.
Lasīt visu...

21

„Patriotu” atmiņas uzlabošanai

FotoPaldies anonīmajam “Pietiek lasītājam” par “Saskaņai” veltīto interesi, īpaši tad, ja tā izrādītos patiesa. 
Lasīt visu...

21

Jādara viss...

FotoZiņas no kara Ukrainā kļūst arvien trakākas. Lai gan Ukrainas spēki pārsteidzoši veiksmīgi cīnās pret lielo Krievijas pārspēku, fakts ir tāds, ka viss karš norisinās Ukrainas valsts teritorijā. Tas ir, ja neskaita raķetes, kuras tiek izšautas no Baltkrievijas vai Krievijas.
Lasīt visu...

21

Tiesības dzīvot Latvijā nav nekāds „maisiņš vaig”

FotoMans tētis bija viens no pirmajiem, kas ieguva Latvijas pilsonību, kārtojot eksāmenu. Kad 1997.gada augustā ERASMUsā braucu uz mēnesi uz Itāliju, es pirms tam pāris mēnešus uz Itālijas vēstniecību gāju kā uz darbu. Vēl dabūju mērkaķa ātrumā par briesmīgu naudu (aizlienētu naudu, protams, 1997.gadā, un vēl toreiz labi, ka bija, no kā aizlienēt) Austrijas tranzīta vīzu formēt, jo atpakaļceļā viena nakts bija jānakšņo Vīnē.
Lasīt visu...

21

Tiesībsarga vēstule “Amnesty International” Eiropas reģionālā biroja direktoram Nilam Muižniekam: par jūsu organizācijas apmelojošajiem paziņojumiem

Foto2022. gada 26. jūlijā organizācija “Amnesty International” nāca klajā ar paziņojumiem par situāciju uz Latvijas-Baltkrievijas robežas, norādot, ka laikā, kad Latvija uzņēma 34000 patvēruma meklētājus no Ukrainas, uz Latvijas-Baltkrievijas robežas cilvēki no Irākas un Afganistānas, t.sk. bērni, tika atstāti pašu ziņā mēnešiem ilgi aukstos laika apstākļos mežā, kas organizācijas ieskatā norāda uz necilvēcīgu apiešanos un pat spīdzināšanu. “Amnesty International” uzskata, ka nav pieļaujama ārkārtējās situācijas pagarināšana uz robežas ar Baltkrieviju, jo tas ierobežo saņemt starptautisko aizsardzību personām, kurām tā nepieciešama, neatkarīgi no šo personu izcelsmes un veida, kā viņas ieceļo valstī.
Lasīt visu...

21

Labklājība

FotoDzīvojam laikā, kad aktīvi un strauji tiek formatēta cilvēku apziņa, mainīta vārdu nozīme un jēdzienu saturs. Pārsvarā – cilvēku degradācijas, paverdzināšanas un iznīcināšanas nolūkā. Mēs visi domājam kādā valodā, attiecīgi – mainot vārdu nozīmi, var ietekmēt mūsu domāšanu. Bet šoreiz ne par to. Tā ir vesela zinātne, kuru sauc par NLP (neirolingvistiskā programmēšana jeb – smadzeņu skalošana). Šoreiz es vēlos vērst uzmanību uz to, ko mēs saprotam ar vārdu “labklājība”.
Lasīt visu...

6

Sanāca kā vienmēr, bet ticiet – risinājums top, un vainīgi ir visi citi, tikai ne es

FotoStraujiem soļiem tuvojas jaunā mācību gada sākums - 2022./2023. mācību gadā noslēgsies trīs gadu pārejas periods, kurā tiek ieviesta pilnveidotā mācību pieeja. Gaidāmais mācību gads paredz jaunās pieejas ieviešanu 3., 6., 9., 12. klasei. Neraugoties uz to, ka pārejas periods tuvojas noslēgumam, pedagogi norāda uz mācību materiālu trūkumu. Kā skolotāja varu tikai piekrist, ka, ieviešot jauno saturu, primāri bija nepieciešams domāt par mācību materiālu izstrādi un pieejamību. Līdzīgi kā ar mācībām tikai valsts valodā – mēs apzināmies, ka rīcībai patiesībā bija jābūt krietni ātrāk, un to, cik būtiski nepalaist garām iespēju labot iepriekš neizdarīto. Arī mācību līdzekļu jautājumā notiek aktīvs darbs, lai dažādos mācību priekšmetos nodrošinātu jaunu mācību resursu un metodisko līdzekļu pieejamību.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Vēlēšanas kā mazohistu prieki

Pēc Latvijas Televīzijas pasūtījuma tirgus un sabiedriskās domas pētījumu centrs SKDS jūlijā ir veicis aptauju un konstatējis, kā Latvijas pilsoņi balsotu, ja...

Foto

Kā Rīgai panākt Viļņu, Tallinu un Ziemeļeiropu? Laiks secinājumiem

Rīga ir vienīgā pilsēta Baltijas galvaspilsētu vidū, kurā mirstība pārsniedz dzimstību un no kuras aizbrauc vairāk cilvēku, nekā...

Foto

Vai Rīga ir labi finansēta pilsēta?

Pilsētas budžeta apmērs un tā izlietošanas efektivitāte lielā mērā nosaka to, cik kvalitatīva ir pilsētvide. To Eiropas pilsētu sarakstā, kuru...

Foto

Par rusifikācijas slavināšanas izbeigšanu

Publiskās atmiņas centrs ir sabiedrības institūcija, privāto tiesību juridiskā persona, kura netiek finansēta ar dotācijām no vispārējiem nodokļu ieņēmumiem. 2022. gada 24....

Foto

Parakstu vākšana referendumam par Satversmes 110. panta grozījumiem ir jāatkārto

Ar pietiekamu skaitu parakstu neatbalstītā "Latvijas vīru biedrības" ierosinātā parakstu vākšana referendumam par Satversmes 110. panta...

Foto

Par Latvijas Republikas Satversmē noteiktā komunistiskā totalitārā režīma nosodīšanas pienākuma īstenošanu un rusifikācijas slavināšanas izbeigšanu

Cienījamie Augšdaugavas novada domes deputāti! Publiskās atmiņas centrs (turpmāk - centrs)...

Foto

Vairāku tiesnešu, tostarp AT senatores Andas Briedes atbildība par Covid-19 epidēmijas ierobežošanas pasākumu neievērošanu

Tiesnešu ētikas komisija, Tiesnešu disciplinārkolēģija un Disciplinārtiesa ir vērtējusi to, vai izpildvaras...

Foto

Ir tādi Satversmes tiesas spriedumi, kuru nepildīšana valdošo eliti nesatrauc itin nemaz

13. Saeimas laikā ir bijuši vairāki Satversmes tiesas spriedumi, par kuru neizpildi Valsts prezidents pat...

Foto

Kāpēc valsts aizsardzības dienestam – jā!

Jūlija sākumā aizsardzības ministrs Artis Pabriks vēstīja par ieceri izveidot valsts aizsardzības dienestu, kuram, sākot ar 2023. gadu, tiks pakļauti...

Foto

Par ārkārtas sociālo situāciju

Mums priekšā ir grūta ziema – dziļa energoresursu krīze, iespējams pandēmijas saasinājums. No tā, cik saprātīgi un solidāri spēsim sagatavoties gaidāmajiem pārbaudījumiem,...

Foto

Krievijas karš Ukrainā paātrinājis procesus sabiedrībā un daudziem atvēris acis

Krievijas karš Ukrainā paātrinājis procesus sabiedrībā un daudziem atvēris acis. Tas noticis par ukraiņu asins cenu...

Foto

Satversmes tiesa ir jālikvidē

Šodien, 25.jūlijā Latvija pirmajā vietā (LPV) Centrālajā vēlēšanu komisijā iesniedza 4000 zīmju programmu un kandidātu sarakstu 14.Saeimas vēlēšanām. LPV savā 4000 zīmju programmā ir...