Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Latvijas tauta ir pagurusi no ilggadējā spiediena no varas puses. Tā ir pagurusi no nemitīgā cenu kāpuma, neziņas par rītdienu, konstanti augošajiem nodokļiem un sodiem, varas nihilisma un visatļautības un gluži ciniskas bezatbildības.

Valda uzskats, ka LR valdība darbojas slikti, pat ļoti slikti. Hmm, - kā uz to skatās. Ja no tautas interešu pozīcijas, tad – jā. Bet, draugi, mēs taču viņus neielikām tajos amatos! Ja ar ļoti lielu ticamības procentu pieņemt, ka LR administrācija darbojas citu – Latvijas iedzīvotājiem naidīgu spēku uzdevumā un interesēs, tad tās darbība vērtējama kā ļoti sekmīga un efektīva. Par to liecina fakti – gan demogrāfiskie, gan sociālie, gan ekonomiskie rādītāji.

Šādos apstākļos ir gluži pašsaprotama tautas neapmierinātība un dusmas. Situācija tiek nokaitēta vēl vairāk ar energokrīzes, medicīniskā terora atgriešanās, iespējamā kara un citām drūmām un pesimistiskām prognozēm. Elektorāts saprot, ka “sliktāk vairs nevar būt”, un gatavs uz jebkādām pārmaiņām.

Šī ir zvaigžņu stunda tiem, kuri sludina piedalīšanos vēlēšanās ar opciju “vēlēt par mazāko no ļaunumiem”. Jo sliktāk jau vairs nevarot būt! Jo, vēlēšanas skaitīšoties notikušas un ievēlēto partiju vara – leģitīma arī tad, ja uz vēlēšanām aizies kaut vai viens vēlētājs. Hallo! Ko jūs tikko izlasījāt?! Vai vienu no demokrātiskas valsts un demokrātiskas sabiedrības pazīmēm?!

Saujiņa sociopātu sarīko pasākumu, tusiņu un pasludina, ka tur runātais/nolemtais ir saistošs PILNĪGI visiem?! Par kaut kādu vēlēšanu rezultātu leģitimitāti nevar būt ne runa, kamēr:

a) nav mainīts vēlēšanu likums. Partijās sastāv vien niecīgs procents Latvijas iedzīvotāju, attiecīgi – partijas pārstāv sevi, nevis tautu,

b) vēlēšanās nav piedalījušies vismaz 50,1% Latvijas iedzīvotāju. Šis gan, atklāti sakot, ir visai slideni, jo muļķība vienmēr ir nospiedoša ar masu un aktivitāti. Bet labi – sakostiem zobiem šo punktu piecietīsim. Ja šī kvoruma nav, ne par kādām “demokrātiskām” vēlēšanām runa nevar būt. Sauksim lietas īstos vārdos – tā ir varas uzurpācija.

Saprotams, ka šis būs saucamais “protesta balsojums”. Dažas partijas savās priekšvēlēšanu kampaņās pat atklāti to izmanto – cilvēku rūgtumu un naidu pret režīmu un to pārstāvošajām, visiem noriebušamies sejām, aicinot “gāzt kariņa režīmu”. Tas, draugi, nav “kariņa režīms”! Kariņš ir tikai viens no emocionāli un ētiski kroplajiem, bet finansiāli labi apmaksātajiem aktieriem, kurš realizē Latvijā citur rakstītu scenāriju.

Ir jāsaprot, ka, gan saucamie “jaunie” jeb jaunizceptie politiķi – gaismas bruņinieki, gan no šķirbām atklātībā izlīdušie “vecie vēži” - visi grib lomu šajā lugā. Neviens no viņiem nepiedāvā veco, svešo, Latviju iznīcinošo scenāriju iemest krāsnī un uzrakstīt citu. Jā, mēs esam redzējuši teātra izrādes dažādu aktieru sastāvā. Detaļas atšķiras. Citi mums patīk vairāk, citi – mazāk. Bet izrāde ir tā pati...

Mūsu mežā jau sen nav tīģera. Iespējams, ka pēdējais bija Kārlis Ulmanis. Tādēļ nav jābrīnās, ka banderlogu savairojies, ka biezs, un viņi netraucēti valda.

Es tevi nevaru ne pierunāt, ne atrunāt no piedalīšanās vēlēšanās un arī nevēlos to darīt. Es tevi saprotu – tu esi labticīgs, tev gribas ticēt labajam. Kaimiņveidīgie to izmanto. Bet tomēr paturi prātā teicienu, kuram ir tūkstošiem gadu, bet kurš šodien ir tikpat aktuāls kā toreiz:

KĀ SUNS ATKAL APĒD IZVEMTO, TĀ RĪKOJAS NEJĒGA, BEZ MITAS ATKĀRTODAMS TO PAŠU MUĻĶĪBU...

P.S. Jau dzirdu pārmetumus par kritiku, vietā neko konstruktīvu nepiedāvājot. Dažkārt nav jābūt celtniecības speciālistam, lai redzētu, ka satrunējušu namu nav vērts remontēt – lētāk, racionālāk un ātrāk ir to nojaukt un uzbūvēt citu. Dažreiz izrādās, ka vecajam pat pamatu nav (Satversme). Ierosinu sasaukt Tautas Sapulci un lemt par pašpārvaldi. Te jāpiesaista speciālisti – juristi, starptautisko tiesību eksperti u.c.

Novērtē šo rakstu:

141
20

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

6

Sanāca kā vienmēr, bet ticiet – risinājums top, un vainīgi ir visi citi, tikai ne es

FotoStraujiem soļiem tuvojas jaunā mācību gada sākums - 2022./2023. mācību gadā noslēgsies trīs gadu pārejas periods, kurā tiek ieviesta pilnveidotā mācību pieeja. Gaidāmais mācību gads paredz jaunās pieejas ieviešanu 3., 6., 9., 12. klasei. Neraugoties uz to, ka pārejas periods tuvojas noslēgumam, pedagogi norāda uz mācību materiālu trūkumu. Kā skolotāja varu tikai piekrist, ka, ieviešot jauno saturu, primāri bija nepieciešams domāt par mācību materiālu izstrādi un pieejamību. Līdzīgi kā ar mācībām tikai valsts valodā – mēs apzināmies, ka rīcībai patiesībā bija jābūt krietni ātrāk, un to, cik būtiski nepalaist garām iespēju labot iepriekš neizdarīto. Arī mācību līdzekļu jautājumā notiek aktīvs darbs, lai dažādos mācību priekšmetos nodrošinātu jaunu mācību resursu un metodisko līdzekļu pieejamību.
Lasīt visu...

21

Vēlēšanas kā mazohistu prieki

FotoPēc Latvijas Televīzijas pasūtījuma tirgus un sabiedriskās domas pētījumu centrs SKDS jūlijā ir veicis aptauju un konstatējis, kā Latvijas pilsoņi balsotu, ja vēlēšanas notiktu tūlīt.
Lasīt visu...

21

Kā Rīgai panākt Viļņu, Tallinu un Ziemeļeiropu? Laiks secinājumiem

FotoRīga ir vienīgā pilsēta Baltijas galvaspilsētu vidū, kurā mirstība pārsniedz dzimstību un no kuras aizbrauc vairāk cilvēku, nekā iebrauc. Tam par iemeslu var būt pietiekami lielais rīdzinieku skaits, kuri nav apmierināti nedz ar dzīvi pilsētā, nedz ar dzīves kvalitātes progresu laika gaitā. Kopš gadsimta sākuma straujāko attīstību Baltijas galvaspilsētu vidū piedzīvojusi Viļņa. Jau šobrīd Viļņa ir Baltijas lielākā ekonomika un bagātākā pilsēta; turpinoties līdzšinējai tendencei, iedzīvotāju skaita ziņā Viļņa var apsteigt Rīgu jau 2025. gadā.
Lasīt visu...

21

Vai Rīga ir labi finansēta pilsēta?

FotoPilsētas budžeta apmērs un tā izlietošanas efektivitāte lielā mērā nosaka to, cik kvalitatīva ir pilsētvide. To Eiropas pilsētu sarakstā, kuru iedzīvotāji ir visvairāk apmierināti ar dzīvi pilsētā, pārliecinošā vairākumā ir bagātākās pilsētas, tai skaitā Cīrihe, Kopenhāgena un Stokholma, kur pašvaldībām brīvi līdzekļi pilsētvidei. Kā ar pilsētas budžeta iespēju audzēšanu veicas Rīgai?
Lasīt visu...

21

Par rusifikācijas slavināšanas izbeigšanu

FotoPubliskās atmiņas centrs ir sabiedrības institūcija, privāto tiesību juridiskā persona, kura netiek finansēta ar dotācijām no vispārējiem nodokļu ieņēmumiem. 2022. gada 24. februārī centrs izdeva Satversmē nostiprinātās komunistiskā totalitārā režīma nosodīšanas pienākuma īstenošanas oficiālos vietvārdos ieteikumus, nosūtīja ieteikumus visām pašvaldībām, tajā skaitā Jūsu domei. Oficiālu domes atbildi centrs nav saņēmis.
Lasīt visu...

21

Parakstu vākšana referendumam par Satversmes 110. panta grozījumiem ir jāatkārto

FotoAr pietiekamu skaitu parakstu neatbalstītā "Latvijas vīru biedrības" ierosinātā parakstu vākšana referendumam par Satversmes 110. panta grozījumiem ir jāatkārto, taču, lai tā izdotos:
Lasīt visu...

6

Par Latvijas Republikas Satversmē noteiktā komunistiskā totalitārā režīma nosodīšanas pienākuma īstenošanu un rusifikācijas slavināšanas izbeigšanu

FotoCienījamie Augšdaugavas novada domes deputāti! Publiskās atmiņas centrs (turpmāk - centrs) ir sabiedrības institūcija, privāto tiesību juridiskā persona, kura netiek finansēta ar dotācijām no vispārējiem nodokļu ieņēmumiem.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Vairāku tiesnešu, tostarp AT senatores Andas Briedes atbildība par Covid-19 epidēmijas ierobežošanas pasākumu neievērošanu

Tiesnešu ētikas komisija, Tiesnešu disciplinārkolēģija un Disciplinārtiesa ir vērtējusi to, vai izpildvaras...

Foto

Ir tādi Satversmes tiesas spriedumi, kuru nepildīšana valdošo eliti nesatrauc itin nemaz

13. Saeimas laikā ir bijuši vairāki Satversmes tiesas spriedumi, par kuru neizpildi Valsts prezidents pat...

Foto

Kāpēc valsts aizsardzības dienestam – jā!

Jūlija sākumā aizsardzības ministrs Artis Pabriks vēstīja par ieceri izveidot valsts aizsardzības dienestu, kuram, sākot ar 2023. gadu, tiks pakļauti...

Foto

Par ārkārtas sociālo situāciju

Mums priekšā ir grūta ziema – dziļa energoresursu krīze, iespējams pandēmijas saasinājums. No tā, cik saprātīgi un solidāri spēsim sagatavoties gaidāmajiem pārbaudījumiem,...

Foto

Krievijas karš Ukrainā paātrinājis procesus sabiedrībā un daudziem atvēris acis

Krievijas karš Ukrainā paātrinājis procesus sabiedrībā un daudziem atvēris acis. Tas noticis par ukraiņu asins cenu...

Foto

Satversmes tiesa ir jālikvidē

Šodien, 25.jūlijā Latvija pirmajā vietā (LPV) Centrālajā vēlēšanu komisijā iesniedza 4000 zīmju programmu un kandidātu sarakstu 14.Saeimas vēlēšanām. LPV savā 4000 zīmju programmā ir...

Foto

Ja mēs jautātu Jēzum pašam: "Skolotāj, kas ir ģimene?", mēs visdrīzāk saņemtu atbildi: "Kā ir rakstīts Dieva vārdā? Kā tu tur lasi?"

Mīļie draugi no Latvijas...

Foto

Atkal mani pārprot un nomelno!

Neprecīza ziņa par Latvijas Republikas Saeimas 2022.gada 14.jūlija grozījumiem Izglītības likumā ir radījusi satraukumu sociālajos tīklos un sabiedrībā. Ir pat parādījušies...

Foto

Skumji, ļoti skumji: atklāta vēstule sabiedrībai!

Jūs ziemā salsiet! Un daudzi arī nosals līdz nāvei! Bet "vietvalžiem" par to ir nospļauties, jo viņi būs siltumā un...

Foto

Kad Egils padzirdēja par „hūti”

Ar novēlošanos... bet vēlētos tomēr ieviest skaidrību tajā slavenajā "nācijas tēva" šmucē, kur viņš Gunāra Astras pieminekļa atklāšanā, ieskanoties valsts himnai,...

Foto

Par kartupeļiem un kolorado kāpuriem

Nenocietos un dažu Facebook lasīto rakstu iespaidā nolēmu izteikties sakarā ar valsts iekārtām, kuras esmu piedzīvojis un kurās ir dzīvojuši daudzi. Ak,...

Foto

Par sīkumiem, par bērnu audzināšanu

Es pelnu maizi, darbojoties tūrisma jomā. Ir forši, jo darbs ir brīvā dabā un ap Pāvilostu. Daru to nu jau 22...