Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā
NĀVE audiogrāmata

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Augsti godātais Bērziņa kungs! Latvijas radio raidījumā Jūs klausītājus aicinājāt: “Ja jūs man atsūtīsiet, ko konkrēti vajag, es centīšos arī konkrēti palīdzēt.” Tiesa gan – pēc tam piebildāt, ka “daudzi nemaz konkrētas lietas nespēj noformulēt”. Ceru, ka spēšu konkrētas lietas noformulēt tā, ka tās būtu saprotamas. Ļoti ceru arī uz konkrētu palīdzību, ne man personīgi, bet visai sabiedrībai svarīgās lietās gan.

No 2003. līdz 2009. gadam, pildot padomes locekļa pienākumus Privatizācijas aģentūrā (PA), saskāros ar virkni ļoti rupju likuma pārkāpumu. Par pārkāpumiem zemes privatizācijas procesā, kuri valstij nodarīja zaudējumus daudzu miljonu apmērā, ziņoju prokuratūrai un KNAB, jo PA valdes un padomes locekļi kategoriski atteicās no sadarbības šo pārkāpumu novēršanai, daudzkārt klaji tos atbalstīja. Par septiņiem gadījumiem ilgstoši veicu saraksti ar KNAB, prokuratūru, dažādām ministrijām un Rīgas domi, kā rezultātā visos septiņos gadījumos KNAB un prokuratūra atzinuši, ka pārkāpumi tiešām notikuši. Taču ir problēma.

No izmeklēšanas viedokļa kliedzošākais ir gadījums ar diviem zemesgabaliem Rīgā, Smilšu ielā 2 un Matīsa ielā 8. Šo nekaunīgo pārkāpumu būtība ir tik acīmredzama, ka nevajadzētu būt nekādām šaubām par izmeklēšanas iznākumu.

Lieta tāda, ka zemes kadastrālā vērtība un vērtība privatizācijas vajadzībām ir tieši atkarīga arī no tā saucamā lietošanas mērķa. Pilnīgi konkrēta zemesgabala privatizācijas cena var atšķirties pat vairāk nekā četras reizes atkarībā no tā, vai uz tās atrodošās ēkas tiek izmantotas kā darījumu iestādes vai sabiedriskām vajadzībām.

Tad, lūk, Smilšu ielā 2 darījumu iestādes (biroju ēka ar restorānu 1. stāvā) katrs atsevišķs stāvs bija iznomāts dažādām SIA biroja vai restorāna vajadzībām. Taču vienlaikus visa 6-stāvu ēka nelikumīgi tika iznomāta kādai sabiedriskai organizācijai, kura ēku nekad nav apsaimniekojusi, nekad to nav lietojusi, ne reizi nomas maksu nav maksājusi (tāds ir Finanšu policijas izmeklētājas noskaidrotais un apstiprinātais). Taču, neskatoties uz visu šo absurdo nelikumību, visa ēka un tai atbilstošais privatizējamais zemesgabals uz šī nelikumīgā nomas līguma pamata tika atzīti par sabiedriskas nozīmes objektiem ar tam atbilstošu cenu.

Matīsa ielā 8 darījumu iestāde - veikals ar tirdzniecības zāli un noliktavu telpām - tika šim nolūkam izīrēta kādai firmai un vienlaikus bezatlīdzības kārtā patapināta kādam mednieku kolektīvam sapulču, sēžu un banketu (!!??) rīkošanai. Un, kaut arī pārtikas veikals tur darbojās 7 dienas nedēļā, bet mednieku kolektīvs savu sapulču rīkošanai pāris reizes mēnesī esot izmantojis tikai vienu galda vietu kādā noliktavā un nelielu telpas daļu pie veikala kasēm (to pēc mednieku kolektīva mutvārdu liecībām noskaidrojusi tā pati izmeklētāja, par banketiem gan neko nezinu), šī darījumu iestāde ar tai atbilstošo zemesgabalu arī tika atzīta par sabiedriskas nozīmes objektu ar visām no tā izrietošajām sekām.

Kliedzošākais šai lietā ir tas, ka visas pieminētās institūcijas notikušajā nesaskatīja neko nelikumīgu un nosodāmu, paziņojot, ka no likuma viedokļa viss kārtībā.

Tā kā kaut ko tik absurdu mans organisms vienkārši neņēma pretī, turpināju pārliecināšanu un saraksti visos līmeņos līdz pat šim brīdim, kad nekādus amatus vairs neieņemu. No prokuratūras saņēmu 50 (!) vēstules, no kurām lielākajā daļā bija skaidrots, ka, neskatoties uz atklātajiem pārkāpumiem, nekādu pārkāpumu nav (?). No tām 8 reizes (!) tika paziņots, ka lēmums ir galīgs un mani turpmākie skaidrojumi netiks izskatīti un bez lasīšanas pievienoti lietas materiāliem. Taču droši vien tāpēc, ka šīs atbildes ne reizi nebija parakstījis ģenerālprokurors J.Maizītis, bet gan kāds cits viņa atvaļinājumu vai prombūtnes laikā, manis rakstītais tomēr izlasīts tika, un arī atbildes saņēmu. Tika pat ierosināts kriminālprocess, kas pēc tam tika izbeigts.

Taču tad pēc 6 gadu cīņas ar vēja dzirnavām 2009. gada sākumā beidzot ar 51. vēstuli saņēmu ziņu:“…tika konstatēts, ka Jūsu sūdzība ir pamatota un apmierināma.”

Taču tālāk nenotika nekas. Pēc manas sūdzības Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijai, kura to pārsūtīja Ģenerālprokuratūrai, no tās 2010. gada decembrī es saņēmu nu jau 56. (šķiet – pēdējo) vēstuli. Ar to es tiku informēts, ka izmeklēšana esot veikta ar nepietiekošu intensitāti, uzraugošais prokurors nav pienācīgi pildījis likumā noteiktos pienākumus, ja nepieciešams, tikšot risināts jautājums par iespējamu disciplināratbildību. Un vēl –

“…kriminālprocesa laikā krimināllietā esošie materiāli ir izmeklēšanas noslēpums…”

“Visi galīgie nolēmumi kriminālprocesā ir publiski pieejami…”

“Ievērojot minētās Kriminālprocesa likuma normas un to, ka Jūs neesat kriminālprocesā iesaistīta persona, kurai šis likums paredz tiesības iepazīties ar izmeklēšanas laikā iegūtām procesuāli nostiprinātām ziņām, nav likumīga pamata Jūs informēt par izmeklēšanā noskaidrotajiem faktiem un apstākļiem.”

Šai sakarā man rodas pilnīgi konkrēti jautājumi, uz kuriem vēlētos no Jums saņemt konkrētas atbildes un sagaidīt konkrētu rīcību turpmāk.

1) Ja reiz es neesmu kriminālprocesā iesaistīta persona un nav likumīga pamata mani informēt par noskaidrotajiem faktiem un apstākļiem, vai tad līdz šim likums tika pārkāpts, ja reiz mani par dažādiem faktiem tomēr informēja (par patapinājuma un nomas līgumiem u.c.)?

2) Uz manu iesniegumu pamata KNAB izmeklēja zemes privatizācijas likumību Andrejostā, kur īpašuma lielākā daļa pieder Šķēles ģimenes loceklēm. KNAB mani informēja, ka pārkāpumi tiešām notikuši, atklāja vēl citus un apsolīja mani arī turpmāk informēt. Sakiet, lūdzu, kurš ir likuma pārkāpējs – KNAB, kurš mani informēs, jeb prokuratūra, kura apgalvo, ka tam neesot likumīga pamata? Vai Jūs kā prezidentu apmierina šāda divējāda pieeja, un vai jūs arī uzskatāt, ka tas, kurš informējis par nopietniem likuma pārkāpumiem, nav tiesīgs pēc tam saņemt informāciju par turpmāko? Ja neapmierina, vai taisāties reaģēt?

3) Visi galīgie nolēmumi gan būšot publiski pieejami. Bet ja nu kriminālprocesa gaitā izmeklētāji un prokurori atkal izdomā, ka tad, ja gara aptumsuma brīdī kādam ienāk prātā mednieku kolektīvam atļaut divas reizes mēnesī rīkot banketus pie pārtikas veikala kases un alkoholisko dzērienu noliktavā, tad šī iemesla dēļ veikals uzskatāms par sabiedriskas nozīmes objektu? Un tāpēc uzskatīs, ka kriminālprocess izbeidzams? Un man nebūs atkal kādu 8 gadu laikā iespējams viņus vēl kādas 56 reizes mēģināt pārliecināt, ka tas tomēr nebūtu pareizs lēmums? Ko tad? Kāda tad jēga man un sabiedrībai būs iepazīties ar galīgo nolēmumu?

4) Ja reiz es neesmu iesaistītā persona, vai tādai nevajadzētu būt Privatizācijas aģentūrai? Es nesen PA ierosināju beidzot prokuratūrā pieteikties par cietušo un izvirzīt savas mantiskās intereses (uz to man savulaik neizdevās pierunāt pat kādreizējo ekonomikas ministru un vienlaicīgi PA padomes priekšsēdētāju A. Štokenbergu (tobrīd TP)), taču PA valdes priekšsēdētāja I. Zalpētere (attēlā) man atbildes vēstulē paskaidroja, ka to nedarīšot, minot vairākus argumentus. Neapšaubāmi “ģeniālākais” no tiem ir tāds, ka vainīgie neesot atzinuši, ka rīkojušies pretēji spēkā esošajām tiesību normām. Tai pašā laikā manā rīcībā ir divi dokumenti, ar kuriem PA valde atzīst, ka privatizācija notikusi nepareizi un lūdz vainīgajiem labprātīgi samaksāt cenu starpību. Sakiet, lūdzu, vai, pēc Jūsu domām, ir kāds paņēmiens, lai no personām, kuras atbildīgas par likumu ievērošanu un valsts mantas līdzekļu pareizu apsaimniekošanu, būtu iespējams panākt vismaz kaut kādā mērā veselam saprātam atbilstošu rīcību?

5) Pēdējā laikā daudz tiek runāts par procesu pabeigšanu saprātīgā termiņā. Ir pat precedents, kad tiesa apsūdzētai personai šī iemesla dēļ būtiski mazinājusi sodu. Vai Jūs nedomājat, ka arī šis kopš 2003. gada muļļātais gadījums varētu beigties ar to pašu, ja lieta līdz tiesai vispār nonāks? Vai nedomājat, ka visbargākie sodi par šo saprātīgā termiņa neievērošanu konkrētajā gadījumā jāsaņem izmeklētājiem? Un kādu? Vai esat gatavs uz to uzstāt, varbūt pat ierosinot atbilstošu likumu maiņu?

6) Valsts izzagšana un sekmīga cīņa ar to neapšaubāmi ir nacionālās drošības jautājums. Vai neuzskatāt, ka esat kļūdījies ar sava padomnieka nacionālās drošības jautājumos izvēli? Visas manis aprakstītās nejēdzības notika tad, kad par ģenerālprokuroru strādāja J. Maizītis. Tā vietā, lai ieviestu kārtību prokuratūrā, saprātīgā termiņā uzdotu pabeigt ciniskus, nekaunīgus, acīmredzamus noziegumus, Maizīša kungs staigāja pa radio un TV, žēlodamies par sliktiem likumiem un sliktiem politiķiem.

 “Daudz kas atduras pret likumiem. (..) Ja juridiski sakārtota likumdošana, nav problēmu reaģēt. (..) Tiesiskā valstī jābūt sakārtotai likumdošanai. (..)  Daudzās lietās tā nav sakārtota, arī uz atalgojuma sistēmu un valsts mantas izšķērdēšanu.(..) Kas traucē? Tie ir politiķi, kas pieņem likumus.” (Krustpunktā, Latvijas radio 1 17.09.2009) Arī 27.05.2009. Krustpunktā Maizītis teica, ka ļoti daudzi lēmumi tiekot pieņemti koleģiāli, noziegums varbūt ir bijis, taču lēmuši vairāki un tāpēc mēģinājumi saukt pie atbildības – bez rezultātiem.

Savulaik es atbildīgus visaugstākā ranga politiķus mēģināju pierunāt beidzot Maizīša kungam pavaicāt, kuri tad ir tie sliktie likumi, ko un kā vajadzētu mainīt. Var jau būt, ka kaut ko kaut kam Maizīša kungs pastāstīja pilnīgi konkrēti, varbūt kopš tā laika kaut kas konkrēti arī ir mainīts, varbūt tagad ar likumiem viss ir kārtībā un septembrī būs kārtībā arī ar politiķiem. Netaisos to pārbaudīt, taču esmu pārliecināts, ka neviens likums 2003. gadā neliedza atzīt to, kas tika atzīts tikai 2009. gadā. Taču toreiz mans priekšlikums tika noraidīts kategoriski – ģenerālprokuroru nopratināt (?) neesot pieņemts. Ļoti dīvaini.

Bērziņa kungs, varbūt tagad Jūs varētu “nopratināt” Maizīša kungu? Pavaicāt, ko viņš paspēja izdarīt, būdams tieslietu ministra A. Štokenberga (tagad V) padomnieks, ko vēl nepaspēja, kuri likumi vēl nav sakārtoti. Un tad kopīgi ar Jums visus labos priekšlikumus virzīt uz Saeimu.

Bet par tiem politiķiem, kuriem šie sakārtotie likumi būs jāpieņem, lai tad nu parūpējas tauta. Cerēsim, ka kārtējo reizi nekļūdīsies…

Foto no unity.lv

Novērtē šo rakstu:

0
0

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

12

Kas notiek Valmieras policijā un prokuratūrā

FotoVēlos Jūs informēt, kas notiek Valmieras policijā un prokuratūrā.Jau neskaitāmas reizes pēdējo pāris gadu laikā tiek ierosinātas krimināllietas par izvarošanu. Tiek aizturēti cilvēki, kuri pēc pāris mēnešiem tiek atbrīvoti. Bet tajā pašā laikā cietušās personas saņem no valsts atlīdzību, kas paredzēta cietušām personām
Lasīt visu...

21

Levita kungs, mēs gribam 0,16% no iekšzemes kopprodukta, nevis valsts radio un TV sakārtošanu!

FotoPirms vairāk nekā desmit gadiem politiskajā dienaskārtībā pirmoreiz nonāca jautājums par Latvijas sabiedrisko mediju apvienošanu. Toreiz Latvijas Radio iestājās pret to, jo apvienošanās sākotnējais ambiciozais plāns toreizējā resursu trūkuma situācijā bija nerealizējams, savukārt apvienošanās, neieguldot nepieciešamos finanšu līdzekļus attīstībai, solīja vairāk risku nekā ieguvumu. Procesa virzītāji aizrautīgi runāja par sinerģiju, kas veidosies apvienotajā medijā, tajā pašā laikā nespējot kliedēt bažas par to, vai:
Lasīt visu...

21

Sazvērestības teoriju cienītājiem ir jāpajautā sev: bet kāda ilgtermiņa mērķa labā darbojos es?

FotoPirms ejam tālāk, ir jāuzsver, ka sazvērestības teoriju patiesums šeit nav būtisks. Vārdu savienojums “sazvērestības teorija” sākotnēji nenozīmē, ka šī teorija pauž nepatiesību, vien to, ka tā apraksta vairāku spēlētāju sazvērēšanos. Taču skaidrs, ka mūsdienās šim vārdu savienojumam ir negatīva konotācija — ar to apzīmē stāstus, kurus publiskajā telpā nav pieņemts uzskatīt par patiesiem.
Lasīt visu...

18

“Demokrātijas akadēmija” vēlas demokrātiju, par kuru maksā visi citi!

Foto16.martā Ogres muzejā notika pasākums “Demokrātijas akadēmijai”. Tā ir programma, kuru par dažādu fondu, tostarp Sorosa fonda “DOTS”, naudu īsteno vairākas biedrības. “Akadēmiķi” apmeklēja muzeju, bet “aizmirsa” par to samaksāt.
Lasīt visu...

21

Pārdomas saistībā ar veselības aprūpes budžetu 2023. gadā

FotoUzstādījums, ka, pirms nav veiktas reformas, veselības aprūpes budžetu ir racionāli papildināt vien tehniski, vedina minēt, vai tiešām valdība sāk cīņu ar lielāko šķērsli nozarē, proti, hroniski samilzušo administratīvo vājumu. Gadiem ilgi Nacionālais veselības dienests un Veselības ministrija apzināti vairījušies veikt reālu pārraudzību, cik lietderīgi ārstniecības iestādes izmanto piešķirtos līdzekļus, kas paredzēti deleģēto valsts pārvaldes uzdevumu izpildei, lai sniegtu iedzīvotājiem valsts nodrošinātos veselības aprūpes pakalpojumus. Ja tiks īstenota reāla padotība, iestādes riskēs aizskart medicīnas establišmenta intereses.
Lasīt visu...

21

Par valsts prezidenta ievēlēšanas kultūras maiņu

FotoValsts prezidents Egils Levits kādā nesenā televīzijas intervijā, atbildot uz jautājumu, vai kandidēs uz otro termiņu, atbildēja: „Ja partijas uzskata, ka būtu jēdzīgi to darīt, es varu to darīt.” Par šādu izteikumu ir grūti nesmīnēt, taču pašreizējos apstākļos jāsaka godīgi — ir bezjēdzīgi gaidīt drosmīgāku un skaidrāku atbildi. Jo tāda ir mūsu pašreizējā valsts prezidenta ievēlēšanas kārtība, tāda ir mūsu prezidenta vēlēšanas tradīcija, un tādu piesardzību veicina mūsu attieksme pret zaudētājiem un drosmīgajiem.
Lasīt visu...

3

Nepiesienieties Vitenbergam, tas bija normāls politiskais tūrisms, bet jūs sagribējāt kādu labumu valstij

Foto2023. gada 14. martā interneta resursā www.makroekonomika.lv tika publicēts raksts "Enerģētikas zaļais mezgls”. Rakstā norādīts, ka Latvijas delegācija vizītes laikā ASV 2022. gada aprīlī saņēmusi piedāvājumu iegādāties sašķidrināto dabasgāzi (SDG) par ievērojami zemākām cenām nekā pagājušajā gadā tirgū bija pieejamas. Seko apgalvojums, ka sarunas ar ASV gāzes kompānijām neesot tikušas uzsāktas un līgums neesot noslēgts, kā rezultātā noprotams, ka Latvija nav guvusi ievērojamu ekonomisku labumu.
Lasīt visu...

21

Publiski jautājumi kuluāros pieminētajai prezidenta amata kandidātei par NATO apsolījumiem

FotoGrieķija ar NATO atbalstu pašlaik bruņojas, lai varētu aizstāvēties pret iespējamo Turcijas agresiju, bet, lūk, paradokss, arī Turcija ir NATO, līdz ar to arī Turcija rīkojas ar NATO svētību un nebūtu pārsteigts, ka arī ar atbalstu. Visai interesanti, kuras NATO valsts karodziņu Latvijā liks piekārt pie prievītēm šāda visai neizbēgama konflikta gadījumā?
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Porcelāna skandāli un Nacionālā apvienība

Trīs lietas kultūras skapītī stāv - porcelāns, skandāli un Nacionālā apvienība (NA)… Tādi ir mani iespaidi par pēdējo laiku spilgtākajiem notikumiem...

Foto

Jaunā politiķa solījums

1. Es atzīstu daudzskaitļa pirmo personu mēs, kurā ietilpst visi Latvijas kā suverēnas valsts idejai lojāli Latvijas iedzīvotāji. Es atzīstu visu citu nāciju mēs....

Foto

Tiesības būt stulbam

Rit otrais gads kopš Krievijas uzsāktā trīsdienu zibenskara Ukrainā. Pa šo laiku Ukrainas armija papūlējusies demilitarizēt Krievijas bruņotos spēkus par vairāk nekā 20...

Foto

Sargsuņi rej, karavāna mīcās tālāk

Nesen medijiem tika ziņots, ka Finanšu izlūkošanas dienests pērn ir saņēmis ziņojumus par vairākiem tūkstošiem aizdomīgu darījumu....

Foto

Kluso apvērsumu mehānisms

Likumus Latvijā līdzīgi kā citur teorētiski ražo Saeima - mūsu gadījumā 100 deputāti, lai gan faktiski tos nosaka koalīcijas komanda, kuru vieno koalīcijas...

Foto

Vai viņi uzbruks arī Rainim un Čakam? Karš pret kultūru Rīgā

Tik daudzi atviegloti uzelpoja, uzzinot, ka pašreizējam Rīgas mēram, stabiņu apmātajam Staķim uz brīdi esot...

Foto

Andrejs Upīts bija jauks un labs okupācijas varas kolaborants

Publiskās atmiņas centra rosinātais un Rīgas Pieminekļu padomes atbalstītais priekšlikums demontēt vairāku literātu (tostarp – latviešu rakstnieka...

Foto

Kad beigsies karš Ukrainā?

Pamēģināsim uz šo jautājumu atbildēt godīgi un argumentēti, izmantojot arī tādu informāciju, kāda nekad nenonāk latvju žurnālistu rokās un galvās. Un paturēsim...

Foto

Es esmu tikls un šķīsts, ticiet man!

Žurnālistikā vissvarīgākā vērtība ir redakcionālā neatkarība. Nekas to nedrīkst apšaubīt. Vienlaikus cilvēkam ir viņa individuālā brīvība un sirdsapziņā pamatotas...

Foto

Nacionālās apvienības viltus patrioti: Ogres mēra Egila Helmaņa gadījums

Lai turpinātu diskusiju par Ogrē nenotikušo bēdīgi slavenā “Latvijas pilsoņa/latvieša” Pētera Avena porcelāna “podu” un “podiņu” izstādi,...

Foto

Gruzijas mācībstundas

Tbilisi atkal dūmos un asaru gāzes mākoņos, ielas tradicionāli pilnas ar karstasinīgo tautu, kurai labs jebkurš iemesls, lai lieku reizi izvicinātu rokas. Kas gadījies...

Foto

Kam traucē Upīša piemineklis?

Pieminekļiem ir kāda nelāga īpašība – tie ir pļāpīgi. Visi kā viens būdami radīti ar mērķi vēstīt nākamajām paaudzēm par dižiem cilvēkiem,...

Foto

Vērtību arguments (jebkura) pieminekļa aizstāvībai

Šajā rakstā apskatīsim vienu cienījamu argumentu par labu pieminekļa (jebkura) aizstāvībai. Proti, iespēju, ka piemineklis cilvēkam ir dārgs. Tas, ka cilvēks...

Foto

Vai Aizsardzības ministrijas nenogremdējamais Jānis tiešām nenogrims?

Šodien notika Latvijas jaunlaiku vēsturē lielākais brīnums. Pati bezgrēcīgākā un tautas mīlētākā - Aizsardzības ministrija atzina, ka tiešām būs...

Foto

Par nelikumībām un reputācijas graušanu Rīgas bērnu un jaunatnes sporta skolā „Rīdzene”

Atkārtoti lūdzam nepieļaut kārtējo Rīgas nodokļu maksātāju naudas izšķērdēšanu sporta skolā Rīdzene....

Foto

Kāpēc kolektīvais Soross zaudē Ukrainā?

Dzirdu bāleliņu - patriotu gaudas, tāpēc lietošu maksimāli precīzus apzīmējumus, distancējoties no plašplūsmas ziņu avotu paredzamās indoktrinācijas un nu jau pavisam...

Foto

Aizsardzības ministrei Mūrniecei būtu nevis jāizsaka tukši paziņojumi, bet jāpublisko visa ar pārtikas iepirkumu saistītā dokumentācija

Vēlos publiski paust savu viedokli par Valsts aizsardzības loģistikas un...

Foto

Par LIZDA falšumu

Skolotāji ATKAL draud ar Vislatvijas streiku, ja mēneša laikā netiks izpildītas "viņu" prasības. Tas, ka valdības vadītāji ar Krišjāni Kariņu un LIZDA vadītāju...

Foto

Iespējamā kļūda VID EDS saistībā ar gada ienākumu deklarāciju

Informēju, ka, aizpildot gada ienākumu deklarācijas D3 sadaļu, parādās šāda absurda formula, rēķinot apliekamus ienākumus no citiem...

Foto

Veselības budžets: daudz aizņemsimies, daudz tērēsim un cerēsim, ka veselības joma zels un plauks, bet mums nav nojēgas, kā šo veselības jomas uzplaukumu sasniegt

Savu iepriekšējo...

Foto

Vai Latvijas vēsturiskajām zemēm jāatgriežas Dzimtenes ostās?

Mēs nokavējām 30 gadus no brīža,kad sajuka Teherānas-Jaltas-Potsdamas pēckara ģeopolitiskā arhitektūra. Varbūt mēs nesapratām, kāpēc San Francisko antihitleriskā koalīcija...

Foto

Meli nekad nevar pārmākt patiesību. Arī šoreiz viss nostāsies savās vietās

Jo vairāk pretinieku, jo vairāk goda! Nekad neesmu vairījies no atklātas diskusijas un politiskas cīņas....

Foto

Populisms un sabiedrība

Vārdam “populisms” skaidrojošā vārdnīca sniedz sekojošu skaidrojumu - izdabāšana plašām aprindām, cenšanās par katru cenu, pat ar nepiepildāmiem solījumiem un meliem iekarot tautas...

Foto

Jā, mēs gatavojamies paslepus, necaurspīdīgi iztērēt 100 miljonus eiro par apšaubāmu vēja parka projektu, un ko jūs, kaitnieki, mums padarīsiet?

AS “Latvenergo” paziņojums par ražošanas jaudu...

Foto

Izglītības un zinātnes ministrijai: pieteikums darbam Komunikācijas nodaļas vadītāja amatam

Ar šo vēlos pieteikties darbam Izglītības un zinātnes ministrijas Komunikācijas nodaļas vadītāja amatam. Mans vārds ir...

Foto

Vēlēšanās zaudējušie paristi un bordānisti vēlas jums atriebties, ogrēnieši

Godātie ogrēnieši un pilsētas viesi! Vērsīšu Jūsu uzmanību uz to, ka plānoto masku šovu* Jūsu pilsētā organizē...

Foto

Galvenais atbildīgais pasūtījuma lietā pret Lapsu un Liepnieku “atrast jebko” ir ģenerālprokurors Stukāns

Iekšlietu ministrs Māris Kučinskis nav oriģināls, tā ir viņa būtība izvairīties no atbildības,...