Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Pilnīgi skaidrs, ka, ja pats Dievs vēlētos iepriecināt latviešu inteliģenci, visticamāk viņam tas neizdotos. Panika ap Rīgas domes apsveikuma kampaņu tam ir ļoti labs apliecinājums.

Sāksim ar kampaņas teksta tulkošanu krievu valodā. Šeit sašutušo inteliģenci mulsināja vārda "язык" lietojums, kuram krievu valodā ir divas nozīmes - valoda un mēle.

Pats par sevi saprotams, ka pirmais, ko sašutusī inteliģence iedomājās, aplūkojot vārdu "mēle", bija vulgāras asociācijas ar šo vārdu. Šo uzvedību var salīdzināt ar ieslodzītajiem cietumā, kad viņu priekšā tiek izrunāts vārds “gailis”, kuram ir dubultnozīme tikai un vienīgi, ja tu dzīvo pēc “poņatijam”.

Turpmāk, veidojot dizainu, Latvijas māksliniekiem noteikti jāņem vērā, ar kādu auditoriju viņi strādā, un jāpārbauda katra vārda nozīme pieaugušo izklaides portālos un kriminālvārdnīcās.

Tālāk sašutušajai inteliģencei nepatika ornamenta krāsas, kas, pēc viņu pārliecības, nav nekas cits kā Georga lente, jo ornamentā izmantotas oranžas un melnas krāsas, kā arī paralēlas līnijas.

Tā kā sašutušajai inteliģencei parasti nav laika tādiem sīkumiem kā kompozīcijas detaļu analīze, viņiem diemžēl neizdevās ieraudzīt, ka bildē papildus oranžajam un melnajam ir arī tumši zaļš fons.

Tiesa, pat ja viņi būtu ieraudzījusi attēlā redzamo tumši zaļo krāsu, visticamāk, 12. gadsimta sēļu sievietes tērpa krāsu gammu tajā neatpazītu, jo šādus tērpus ieraudzīt “onlyfans” aplikācijā, ko, kā izrādījās, izmanto daudzi sašutušas inteliģences pārstāvji, ir neiespējami.

Ņemot vērā notikumus ar šo kampaņu, man ir mazliet bail domāt par tiem cilvēkiem, kuri glabā sēļu kultūras tradīcijas, jo nemaz nav izslēgts, ka par šiem tērpiem viņi pavisam drīz var tikt pasludināti par tautas ienaidniekiem, tanku bučotājiem un kolaborantiem. Un tos sēļu kultūras glabātājus, kuri uzdrošinās valkāt sēļu spirāles uz galvas, kas patiesībā ir viena liela Georga lente, iespējams, drīz sāks vispār šaut tieši uz ielas bez tiesas un izmeklēšanas.

Interesanti, ka, ja mēs tautas ienaidnieku sarakstam sākām pievienot krāsas, tad tas mums novedīs uz ļoti slidena ceļa. Piemēram, šajā sarakstā pilnīgi noteikti tiks iekļauts dzintars, īpaši tas, kurā sasaluši tumšas nokrāsas graudi. Teikt, ka dzintara dienu, kas tiek atzīmēta 4. septembrī, latviešiem uzspieda krievu spiegi, manuprāt, nav vērts, jo tas pats par sevi ir saprotams.

Tas viss arī latviešu māksliniekiem ir skaidri jāpatur prātā nākamreiz, kad viņi savā mākslā vēlas izmantot dzintara nokrāsas.

Vēl interesantāks ir tas ka, ja, „Google” attēlu meklēšanā ievada frāzi “Lāčplēša diena”, kuras priekšvakarā, starp citu, tika izveidota Rīgas domes apsveikuma kampaņa, tad uz ekrāna parādīsies daudz oranži melnu bilžu. Uz to skatoties, atliek tikai cerēt, ka Lāčplesis nebija komunists.

Arī ļoti dīvaina situācija izveidojās ar tiem sašutušās inteliģences pārstāvjiem, kuri nesen mēģināja aizstāvēt Brektes kunga sienas meistardarbu. Tad viņi kailajās krūtīs uz bērnu izglītības iestādes sienas nemaz nemanīja vulgaritātes piegaršu. Bet, tiklīdz apsveikuma kampaņas grafiskais dizainers paņēma rokās oranžu zīmuli, sašutusī inteliģence viņu nekavējoties apzīmēja par Kremļa aģentu. Kas ir iemesls šādai ļoti selektīvai pieejai, sašutusī inteliģence diemžēl neprecizē.

Visas šīs panikas rezultātā arī kļuva skaidrs, ka daļa no sašutušās inteliģences pārstāvjiem patiesībā nemaz nav nekādi intelektuāļi, bet gan parastie gopņiki ar rasisma un šovinisma pazīmēm.

Piemēram, visā valstī pazīstamais advokāts Arturs Zvejsalnieks, tviterī stāstot par savām kampaņas asociācijām ar Georga lenti, šo lentīti nosauca par “kolorādo lenti”. To izdarīja cilvēks, kurš ļoti labi zina, ka publiski pausta naida runa ir kriminālsodāma rīcība.

Ja advokāts Zvejsalnieks atļaujas izteikt šādus principā prettiesiskus paziņojumus publiski, tad var tikai minēt, kādas vēl prettiesiskas darbības viņš ir gatavs veikt aiz sava advokātu biroja jau slēgtajām durvīm.

Kopumā visa šī panika kārtējo reizi parādīja, kas īsti ir mūsu valsts inteliģence un cik labi ta pārzina savas dzimtenes kultūru.

Novērtē šo rakstu:

47
52

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Stutes potei būt

FotoVarbūt vēl ir cilvēki, kas naivi iedomājas, ka viņu sadarbības sertifikāts ir uz mūžiem. Nekā tamlīdzīga. Kad iedod velnam mazo pirkstiņu, viņš paņems visu roku. Jau pirmā injekcija atstāj neatgriezenisku ietekmi uz organismu. Taču, ja neesat “atstiepis kājas”, tad laiks stutes potei. Tā gan tiek reklamēta kā kruķis, kas balstīšot veselību. Tomēr, manuprāt, drīzāk būs kā miets pa pieri.
Lasīt visu...

6

Tā nebija nekāda provokācija, grāmatnīcas darbiniekiem tikai izskatījās!

FotoValsts darba inspekcija, veicot pārbaudes uzņēmumos, neizmanto provocējošas metodes vai taktiku. Tāda netika izmantota arī Jūsu norādītajā gadījumā, kas bija preventīva pārbaude, kuras ietvaros tika novērtēta arī epidemioloģiskās drošības prasību ievērošana.
Lasīt visu...

21

Viļņa Ķirša paziņojumi nav īsti korekti

FotoVides pakalpojumu uzņēmuma "Clean R" vārdā vēlos atvainoties visiem rīdziniekiem, kuru pārvietošanās pa Rīgas ietvēm nedēļas nogalē bija apgrūtināta. Situācija ir sarežģīta, taču darām visu, lai to iespējami ātri atrisinātu. Vienlaikus nevaru noklusēt faktu, ka "Clean R "pārziņā" Rīgā ir tikai apmēram 5% ietvju trijās priekšpilsētas. Rīgas ielas, tilti, atlikušie 95% ietvju ir namu apsaimniekotāju, autostāvvietu pārraudzītāju, kā arī pašvaldības un privāto uzņēmumu pārziņā.
Lasīt visu...

3

Kā ne tikai es, bet arī citi var nesolīt iekšlietu darbiniekiem

FotoKā bijušais iekšlietu ministrs vēršos pie valsts prezidenta un premjera ar jautājumu: kā tieši nākamā gada budžets atbilst šo valsts pirmo amatpersonu vēl pirms gandrīz gada publiski dotajam solījumam iekšējo drošību izvirzīt kā prioritāti 2022. gada valsts budžetā?! Atceros tikšanos ar valsts prezidentu Egilu Levitu šī gada janvārī, kurā tika panākta vienota izpratne, ka valsts iekšējās drošības stiprināšanai jābūt vienai no nākamā gada valsts budžeta prioritātēm.
Lasīt visu...

21

Kad valsts pārstāvji sāk rīkoties vienkārši pretīgi

Foto“Viņi bija divi, sievieti mēs neielaidām, jo viņa it kā bija aizmirsusi sertifikātu mašīnā.” Domājat, šis ir jauna spriedzes romāna pieteikums? Nē, tā ar dienas notikumiem vacapā dalās Zvaigznes grāmatnīcu darbinieki visā Latvijā.
Lasīt visu...

21

Ja zinātne tiek politizēta, mirst cilvēki!

FotoZinātnieki bioķīmijā un genomikā no pasaulē prestižām universitātēm un pētniecības institūtiem ir sākuši celt trauksmi par eksperimentos novēroto Covid vīrusa S proteīna RNS gēnu koda integrāciju cilvēka šūnu kodolā un tā rezultātā izraisītajiem bojājumiem cilvēka DNS jeb genomā. 
Lasīt visu...

21

Informatīvie tēli

FotoBieži par ticību mēs saucam to, kas patiesībā ir naids pret citas pārliecības, morāles un dzīvesziņas cilvēkiem. Bieži mūsu tā saucamā ticība ir nevis pašu pasaules skatījumā, pārliecībā un rīcībā, bet sektantiskā citu noliegšanā.
Lasīt visu...

3

Cik labprāt mēs pareizi sadalītu naudu, tikai neprasiet, kam mēs to atņemtu

Foto2022. gada budžets ir pēdējais valsts budžets, kuru pieņems 13. Saeimas sadrumstalotā valdība. Diemžēl arī “pēdējais budžets” nerisina Latvijas ieilgušās problēmas veselības aprūpes un sociālā atbalsta finansējumā. Tā vietā, lai ieguldītu Latvijas labklājībā un ilgtspējīgā attīstībā, tūkstošiem eiro liels atbalsts caur “deputātu kvotām” tiek novirzīts apšaubāmiem mērķiem un tiem pakļautiem nodibinājumiem.
Lasīt visu...

21

Prātā nāk "Suņa sirds" un iedzīvotāju sapulce ar Švonderiem un Šarikoviem

FotoNekomentēšu Vestardu Šimku. Tā ir viņa izvēle. Nekomentēšu par Covid-19 vakcīnām, jo neesmu ārsts vai eksperts. Nekomentēšu valdības darbības epidemioloģiskajā drošībā, jo kurš gan par to vēl nav izteicies...
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Sasparojoties Ministru prezidentam un nozares ministram kā ekonomistam, veselības aprūpes reformu varētu veikt relatīvi ātri

Veselības aprūpes sistēma sasniegusi kritisko punktu un sabruks, ja turpmāk par...

Foto

Runāsim atklāti: faktiski finanšu sektors šobrīd ir kļuvis par viena valsts dienesta vadītājas īstenotās politikas upuri

Pirms dažiem gadiem gan ierēdniecība, gan politiskie lēmēji pēc neskaitāmiem...

Foto

Vainot sabiedrību, ka politiķi ir noveduši valsti pie sašķeltības, var tikai paši politiķi

Ierobežojumi turpinās, un arī protesti turpinās. Cēloņsakarība ārkārtīgi vienkārša un to izsaka Delfu raksta pēdējā...

Foto

Hunta, sargies buntavnieka!

Sāksim ar to, kas manā skatījumā ir hunta. Tie ir 62 deputāti, kas veica valsts apvērsumu, atņemot balsstiesības t.s. deputātiem-antivakseriem. Pučistiem jāpieskaita arī...

Foto

Viltus zaļuma parāde Glāzgovā

Ar apņemšanos par globālās sasilšanas ierobežošanu un skaļiem saukļiem par virzību uz fosilā kurināmā izskaušanu, noslēgusies ANO klimata konference (COP26) Glāzgovā. Visnezaļākā...

Foto

Es iestājos par principu “baznīcu baznīcai”

Arvien skaļāk publiskajā telpā sevi piesaka sakrālā mantojuma tēma. Apsveicami, ka diskusijās par Svētā Pētera baznīcas tālāko likteni sabiedrība nav...

Foto

Nu cik var gvelzt par vīrusu un pandēmiju visādu sviestu?! Kā nav pašiem apnicis!

Divu gadu laikā nebeidz pārsteigt idiotisma līmenis, kas turpina arvien sazelt ap...

Foto

Zemes piespiedu nomas attiecības tiek izbeigtas netaisnīgi, uzliekot jaunu slogu dzīvokļu īpašniekiem

Pieņemot “Piespiedu dalītā īpašuma privatizētajās daudzdzīvokļu mājās izbeigšanas likumu”, daudzdzīvokļu māju dzīvokļu īpašniekiem tiek...

Foto

Glābiet, palīdziet un jūtiet līdzi, zemes baroniem atņem peļņu!

29. oktobrī spēkā stājās Tieslietu ministrijas (TM) izstrādātie un Saeimas pieņemtie grozījumi likumā "Par atjaunotā Latvijas Republikas...